جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5835

در راستاي تصميم آمريکا صورت گرفت:
واکنش وزير راه به تصميم منع فروش هواپيما به ايران

رئيس سازمان بازرسي کل کشور:
آخرين وضعيت تشکيل سامانه بررسي حقوق هاي دولتي


تريبون


نهادهاي مالي


 در راستاي تصميم آمريکا صورت گرفت:
 واکنش وزير راه به تصميم منع فروش هواپيما به ايران 

 وزير راه و شهرسازي به تصميم آمريکا براي ممنوعيت فروش هواپيما به ايران واکنش نشان داد.به گزارش تسنيم، عباس آخوندي با بيان اينکه دولت به قراردادهايي که با بخش خصوصي منعقد کرده کاملا پايبند است و نرخ هاي جديد هم بر همين اساس دريافت مي شود، تصريح کرد: اگر مي گوئيم بخش خصوصي فعال شود، بايد از حقوق سرمايه گذار در کنار حقوق بهره بردار دفاع کنيم.

وي ادامه داد: ما درباره سرمايه گذار تعهد کرديم که ميزان سرمايه گذاري اش در آزادراهها را با سود مشخصي از محل دريافت عوارض دريافت مي کند، که اگر دولت به تعهدش در اين باره پايبند نباشد تمام نظام سرمايه گذاري متوقف مي شود.وزير راه با تاکيد بر اين که معتقديم منافع درازمدت شيوه فعلي خيلي بيشتر از آن است که براي يک کار مردم پسندانه نرخ عوارضيها را کاهش دهيم گفت: اين موضوع را قبلا تجربه کرديم و نتيجه آن توقف سرمايه گذاري در آزادراهها بود.

وي خاطرنشان کرد: حالا که دولت به تعهداتش متعهد است سرمايه گذاران هم با علاقه مندي وارد مي شوند و ما در اين باره هم بايد به تداوم سرمايه گذاري و سودآوري آن براي سرمايه گذارتوجه داشته باشيم و هم از سودهاي باد آورده سرمايه گذاران جلوگيري کنيم.از اين عضو کابينه دوازدهم درباره تصميم وزارت خزانه داري آمريکا مبني بر ممنوعيت ادامه فروش هواپيما به ايران هم سوال شد.او گفت: در اين باره بحث و انتظاري که از اروپا داريم اين است که مستقل از تصميم آمريکا به قراردادهاي خود و تضاميني که مي دهند پايبند باشند.وزير راه و شهرسازي اظهار داشت: البته بايد صبر کنيم تا مذاکرات ظريف با اتحاديه اروپا به پايان برسد بعد اظهارنظر قطعي کنيم.

از آخوندي درباره احتمال ورود هواپيماهاي جديد که کار خريد آن قطعي شده است نيز سوال شد که وي پاسخ داد: بحث هايي در حال انجام است اما من هميشه علاقه مندم خبرهاي انجام شده را بدهم نه خبرهاي در دست انجام را، بنابراين بايد صبرکرد.


 رئيس سازمان بازرسي کل کشور:
 آخرين وضعيت تشکيل سامانه بررسي حقوق هاي دولتي 

 رئيس سازمان بازرسي کل کشور از اهتمام سازمان بازرسي براي بررسي تمامي حقوق هاي دولتي خبرداد.ناصر سراج در گفتگو با مهر در خصوص نظارت سازمان بازرسي بر حقوق هاي دولتي گفت: قرار بود سامانه اي براي بررسي حقوق هاي دولتي تشکيل شود تا سازمان بازرسي بتواند به کار نظارت خود با دقت بيشتري ادامه دهد.

وي افزود: وظيفه تشکيل اين سامانه بر عهده دولت است و قرار بود دولت اين سامانه را تشکيل دهد که تا کنون اقدامي انجام نداده است.

رئيس سازمان بازرسي کل کشور تصريح کرد: به آقاي نوبخت هم اين مسئله بيان شده که ايشان در پاسخ اعلام کرد که پيگير هستيم و اين سامانه را تشکيل مي دهيم اما تا کنون اين مهم رخ نداده است.

سراج افزود:طبق قانون قرار است اطلاعات حقوق‌ها از سال 88 به بعد در آن سامانه ثبت شود تا بر اساس آن سامانه، سازمان بازرسي کل کشور و ديوان محاسبات، حقوق‌ها را بررسي و نسبت به شناسايي تخلفات اقدام کند.


 تريبون 

 وزير ارتباطات:

اقدام جديدي براي انسداد فيلترشکن‌ها آغاز نشده است

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد بر اينکه اقدام جديدي در خصوص انسداد فيلترشکن‌ها آغاز نشده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه بر اساس شواهد کاربران شبکه‌هاي اجتماعي در حال مقاومت در برابر دستور قضايي هستند و اين موضوع امنيت فضاي مجازي را با چالش مواجه کرده است.به گزارش ايسنا، محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران درباره ادعاي مديرعامل نرم‌افزار سروش مبني بر عدم حمايت مجموعه وزارت ارتباطات از اين پيام‌رسان داخلي، اظهار کرد: مديران پيام‌رسان‌هاي داخلي در فروردين ماه امسال گزارشي به ما ارائه کردند و ارزيابي ما از اين گزارش اين بود که در مجموع پيام‌رسان‌هاي داخلي ظرفيت حدود 15 ميليون کاربر فعال را خواهند داشت.وي گفت: امروز مجموعا 10 ميليون کاربر فعال در پيام‌رسان‌هاي داخلي فعاليت مي‌کنند و ما نگراني زيادي از ظرفيت پيام‌رسان‌هاي داخلي نداريم. همچنين در خصوص اظهارات مديران پيام رسان سروش نيز آمادگي داريم تا با هماهنگي مرکز ملي فضاي مجازي کليه مستندات و امکاناتي که به پيام رسان سروش واگذار شده است را منتشر نماييم.وزير ارتباطات ادامه داد: احساس مي‌کنم که مديران راه صلاحي را در پيش نگرفتند. بر اساس مکتوباتي که آنها طي گزارش فروردين ماه 97 به وزارت ارتباطات ارائه کردند، اين نرم‌افزار مي‌تواند از 20 ميليون کاربر پشتيباني کند. اسناد اين ادعا نيز موجود است اما به نظر مي‌رسد که الان بايد دنبال علل ديگري در اين خصوص باشيم.

وي تاکيد کرد: ‌طرح اينگونه مسائل تاثيري بر تلاش ما براي اجراي قانون که کمک به پيام رسان‌هاي داخلي است نخواهد گذاشت اما اعلام مي‌کنم که در اين خصوص مسائل ديگري مطرح است.

معاون آب و آبفاي وزير نيرو:

جيره بندي آب، آخرين راهکار گذر از تابستان است

معاون آب و آبفاي وزير نيرو گفت: با وجود کاهش بارندگي ها، جيره بندي آب آخرين راهکار براي گذر از فصل تابستان است.

به گزارش ايرنا، «عباس سروش» افزود: وزارت نيرو در درجه نخست برنامه تامين آب براي همه مشترکان را در نظر دارد.به گفته وي، تامين آب در شهرهايي که با تنش آبي مواجه هستند، از طريق استفاده از چاه هاي کشاورزي و شهرداري ها انجام خواهد شد.وي ادامه داد: شرکت هاي آب و فاضلاب در شهرهايي که آب آنها از منابع زيرزميني تامين مي شود، مذاکرات خود را با کشاورزان و شهرداري ها آغاز کرده اند.سروش اظهار داشت: تاکنون قراردادهايي براي اجاره چاه کشاورزان و شهرداري ها توسط شرکت هاي آب و فاضلاب منعقد شده است.معاون آب و آبفاي وزير نيرو افزود: در شهرهايي که امکان اجاره چاه و تامين آب از اين طريق وجود ندارد، درصدد هستيم با «مديريت فشار» و «فرهنگ سازي» کمبود منابع آب را جبران کنيم.


 نهادهاي مالي 

 افتتاح 26 هزار فقره حساب تسهيلات ويژه مسکن بانک ملي

بانک ملي - تعداد حساب هاي طرح ويژه مسکن بانک ملي ايران از مرز 26 هزار فقره گذشت.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملي ايران، طرح ويژه مسکن که به منظور ارائه تسهيلات خريد و ساخت مسکن در نيمه دي ماه سال گذشته توسط بانک ملي ايران آغاز شد، اکنون با استقبال گسترده اي از سوي متقاضيان مواجه شده است.متقاضيان تسهيلات مي توانند با افتتاح سپرده ويژه مسکن در همه واحدهاي بانک ملي ايران و طي مراحل قانوني، از اين تسهيلات استفاده کنند.

تقدير کميسيون صنايع ومعادن مجلس از عملکرد بانک پارسيان

بانک پارسيان - عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي در تقدير نامه اي خطاب به مريم وحيدنيا، سرپرست روابط عمومي بانک پارسيان، از تلاش هاي کارکنان اين بانک، در راستاي اهداف عاليه مقام معظم رهبري در سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، و همسويي با سياست هاي بانک مرکزي درساماندهي موسسات پولي غيرمجاز تقدير کرد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک پارسيان ،در اين نامه که به امضاي سيد جواد حسيني کيا عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي خطاب به وحيد نيا، سرپرست روابط عمومي بانک پارسيان صادر شده، آمده است: تلاش هاي مجدانه و بي شائبه سرکار عالي و همکارانتان در بانک پارسيان، در راستاي اهداف عاليه مقام معظم رهبري در سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، و همسويي با سياست هاي بانک مرکزي درساماندهي موسسات پولي غيرمجاز موجب شد تا اين بانک، گام هاي موثري در راستاي رونق و شکوفايي اقتصادي، توليد، اشتغال و مسووليت اجتماعي بردارد، که بر خود واجب مي دانم از زحمات بي دريغ شما تقدير به عمل آورم.

عضو هيات مديره بانک توسعه صادرات تشريح کرد:

تاثيرشناخت نقاط قوت وضعف بر توان‌سازماني

بانک توسعه صادرات - عضو هيات مديره بانک توسعه صادرات ايران در همايش سراسري مديران اين بانک گفت: اشراف بر نقاط قوت و ضعف سازمان و بررسي همه جانبه شرايط بر توان اجرايي مجموعه موثر خواهد بود.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک پارسيان ،مرتضي ذکاوت دراين همايش سراسري که با عنوان "رويکردهاي بانک براي حمايت از توليد و صادرات" برگزار شد، افزود: برخورداري از امکان استفاده از منابع بانک مرکزي و صندوق توسعه ملي وحمايت مستقيم در قانون بودجه 1397 از طريق افزايش سرمايه از مهمترين نقاط قوت بانک توسعه صادرات است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي