جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5835

 معاون وزير امور خارجه روسيه اعلام کرد:
 سخني از امتياز دادن ايران در برجام نگفته ام 

 معاون وزير امور خارجه روسيه اعلام کرد که به هيچ وجه سخني از امتياز دادن ايران براي حفظ توافق هسته اي (برجام) مطرح نکرده است.«سرگئي ريابکوف» در گفت وگوي با ايرنا در مسکو با بيان اين مطلب توضيح داد: «به هيچ وجه نگفته ام که ايران بايد امتياز بدهد.»

ريابکوف با بيان اينکه خبرگزاري اينترفاکس تمامي صحبت هاي امروز او را به درستي (به زبان انگليسي) بازتاب داده بود، ادامه داد: فقط تيتر اين خبر کاملا برعکس اظهارات من بود.

معاون وزير امور خارجه روسيه با بيان اينکه چندين رسانه امروز در محل سخنراني وي حضور داشتند و هيچ کدام چنين اشتباهي نکرده اند، يادآور شد: در همين رابطه با خبرگزاري اينترفاکس تماس گرفتم و گفتم آن تيتري که صحبت هاي من را برعکس نشان مي دهد را تغيير دهند و اينترفاکس هم قول داد که اين کار را انجام دهد.

ريابکوف در پاسخ به اين پرسش ايرنا مبني بر اينکه آيا خبرهاي امروز برخي از رسانه هاي جهان و ايران به نقل از شما، اشتباه برداشتي بوده است، گفت: بله، اين اخبار به هيچ وجه با واقعيت تطابق ندارد و ما به هيچ وجه از ايران نمي توانيم بخواهيم که امتيازي بدهد بلکه معتقديم برجام يک توافق کامل و متوازن است که طرفين روي آن بسيار فکر کرده اند و بايد حفظ شود.

معاون وزير خارجه روسيه خاطرنشان کرد: اينکه اکنون چيز ديگري از ايران خواسته شود، کاملا نادرست، غيرسازنده و زيان بار است؛ برعکس ما اکنون بايد به همراه ايران شرايطي را فراهم کنيم که از فعالان اقتصادي فعال در ايران، دفاع شود.

وي افزود: اگر ايران ببيند که چنين شرايطي فراهم مي شود آنگاه امکان حفظ برجام بالا مي رود و روسيه همراه با ايران در اين جهت حرکت خواهد کرد.

ريابکوف در ادامه گفت وگوي خود با ايرنا افزود: مي خواهم سخني که در نشست گفتم را بار ديگر تکرار کنم؛ هفت رسانه اظهارات امروز من را انعکاس دادند که در آن گفتم هم اکنون برخي دولت ها تلاش مي کنند تا موضوعاتي همچون سياست منطقه اي ايران و برنامه موشکي اين کشور را که در برجام مورد بحث نبودند را مطرح کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي