جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/12/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3557

دکتر اصغري در همايش منطقه اي فيزيک ماده چگال:
پژوهش هاي علمي بايد جنبه کاربردي به خود بگيرد

رييس واحد ايذه:
با خلاقيت مديريتي مي توان ايده ها را به عمل تبديل کرد


گزارش آموزش کارآفريني دانشگاه آزاد اسلامي در سال 1388


برگزاري جلسه شوراي پژوهشي مناطق 8 و 12 دانشگاه آزاد اسلامي در باشگاه پژوهشگران جوان

با دانشگاه ها
دانشگاه تبريز


كوتاه و خواندني


 دکتر اصغري در همايش منطقه اي فيزيک ماده چگال:
 پژوهش هاي علمي بايد جنبه کاربردي به خود بگيرد 

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوي تاکيد کرد: پژوهش هاي علمي بايد جنبه کاربردي به خود بگيرد. به گزارش ايسکانيوز، دکتر محمدرضا اصغري در همايش منطقه اي فيزيک ماده چگال افزود: يکي از مشکلات بزرگ ما در عرصه علمي، عدم کاربردي شدن پژوهش هاست و پژوهش هايي که در دانشگاه ها و مراکز علمي انجام مي گيرد جنبه کاربردي به خود نمي گيرد. وي اظهار داشت: يکي از راه هاي کاربردي کردن پژوهش ها، ارتقا» سطح علمي پژوهشگران و به اشتراک گذاري اطلاعات بدست آمده مي باشد. اصغري با اشاره به افزايش رتبه کشور از نظر توليد علم اظهار داشت: با توجه به عقب ماندگي هاي تاريخي تحميل شده به کشور ما، اين سرعت رشد علمي در مدت کوتاه بسيار اميدوارکننده و چشمگير است. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خوي در ادامه ضمن برشمردن برخي دشمني ها و سنگ اندازي هاي کشورهاي غربي نسبت به جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان کرد: تمامي شيطنت هاي استکبار جهت جلوگيري از اين پيشرفت هاي چشمگير علمي به حول و قوه الهي تاکنون ناکام مانده و ان شا»ا... در آينده هم ناکام خواهد ماند علت آن هم همين پشتکارها و همين پيگيري ها و تحقيقات بومي است که دانشمندان عزيز اين مرز و بوم انجام مي دهند. اين مدرس دانشگاه بومي سازي پژوهش را نيز حائز اهميت دانسته و اظهار داشت: در کنار تحقيقاتي که براي ارتقاي سطح علمي در دنيا انجام مي گيرد به بومي سازي تحقيقات نيز بايد توجه شود تا توسط اساتيد و دانشمندان اين مرز و بوم بتوانيم مشکلاتي را که داريم اولا شناسايي کنيم و سپس براي رفع چنين مشکلاتي خودمان تحقيقات و راهکارهاي عملي و علمي ارائه دهيم. اصغري تاکيد کرد: با توجه به ويژگي هاي خاصي که داريم و نيز با توجه به محدوديت هايي که در عرصه بين المللي براي ما ايجاد مي کنند تا از رشد علمي ما جلوگيري کنند، بومي سازي پژوهش براي ما يک امر حياتي است.وي به اشاره به برخي ويژگي هاي منحصر به فرد ايران افزود: با توجه به خصوصيات و ويژگي هاي خاص کشور ما به خاطر قرار گرفتن در منطقه اي جغرافيايي خاص و استراتژيکي و به خاطر داشتن منابع سرشار نفتي و وجود مخازن خدادادي از حساسيت بالايي برخوردار است و همچنين اگر اجازه رشد به چنين کشوري داده شود قطعا يکي از کشورهاي اول دنيا در تمامي زمينه ها خواهد بود.رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خوي در پايان تصريح کرد: هر کجا که به حول و قوه الهي و با عنايت حضرت ولي عصر(عج) خواستيم، خوشبختانه موفق شده ايم و ان شا»ا... در تمام زمينه هاي ديگر براي انجام تحقيقات بومي پژوهشگران، دانشمندان و اساتيد اين مرز و بوم بيش از پيش موفق و سربلندخواهند بود.
در ادامه مهندس مختارزاد دبيرعلمي همايش منطقه اي فيزيک ماده چگال از ارسال 74مقاله به دبيرخانه اين همايش خبر داد و اظهار داشت :از اين تعداد 47 مقاله توسط هيئت داوران مورد پذيرش قرار گرفت که چهارده مقاله به صورت سخنراني و33مقاله به صورت پوستر ارائه مي گردد. اين همايش با سخنراني دکتر جعفري زاده استاد دانشگاه تبريز درمورد فيزيک ماده چگال و ارائه مقالات بر گزيده ادامه يافت و در پايان مراسم به صاحبان مقالات برتر هدايايي به رسم يادبود اهدا شد.


  رييس واحد ايذه:
 با خلاقيت مديريتي مي توان ايده ها را به عمل تبديل کرد 

دکتر اميدوار مالملي رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايذه در مراسم افتتاحيه مسابقات رباتيک کشوري که به ميزباني واحد ايذه برگزار شد، گفت: امروز دانشگاه ها مهمترين مراکز توليد علم، دانش و بسترساز پيشرفت و تعالي جامعه محسوب مي شود.
به گزارش آنا، وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي نيز با پيروي از سياست هاي کلي نظام جمهوري اسلامي و با مديريت خردمندانه دکتر جاسبي که در دهه کيفي سازي به سر مي برد ارتقا» سطح پژوهشي و تاکيد بر توسعه کيفي آموزش پژوهش محور را در اولويت کاري خود قرار داده است.
در دنياي امروز مهمترين عامل براي پيشرفت يک کشور منابع انساني خلاق آن کشور مي باشد که اين خلاقيت مي تواند در زمينه هاي تکنولوژيکي و يا مديريتي بروز کند کساني مي توانند بر دنيا مسلط شوند که يا صاحب ايده هستند و يا اگر ايده خلاقانه اي به دست آورند با خلاقيت مديريتي خود مي توانند آن ايده را به عمل تبديل کرده و منشا کارآفريني قرار دهند.
براي رسيدن به چنين فضايي راه هاي گوناگوني وجود دارد که برگزاري مسابقات رباتيک يکي از بهترين اين راه هاست و علت آن هم اين است که براي ساخت يک ربات مجموعه اي از علوم استفاده مي شود و همچنين کاربردهاي بسيار متنوعي براي آن مي توان تصور کرد و اين ترکيب بسيار زياد علوم با هم براي به وجود آوردن يک محصول رباتيک باعث مي شود خلاقيت افراد در مواجه با حل مساله به شدت افزايش پيدا کند.
اگر امروزه درباره حضور ربات ها در زندگي صحبت کنيم شايد براي بيشتر ما اين موضوع امري بديهي به نظر آيد و دليل آن هم استفاده کاربردي از ربات ها و نقش تکنولوژي و فرهنگ سازي براي استفاده از آن در زندگي ماست.پس نتيجه مي گيريم براي تحقق چنين اهدافي و براي تقويت کار گروهي، دانش افزايي و شکوفا نمودن استعدادهاي جوانان اين مرز و بوم ناگزير به برگزاري اين مسابقات و ايجاد فرصت هايي از اين دست هستيم.
مالملي در پايان براي همه دانشجويان، محققان و دست اندرکاران برگزراي اين مسابقات آرزوي توفيق نمود و اظهار اميدواري کرد که ميزبان خوبي براي شرکت کنندگان باشد.


  گزارش آموزش کارآفريني دانشگاه آزاد اسلامي در سال 1388 

دانشگاه آزاد اسلامي در سال 1388 به موضوع کارآفريني و آموزش آن چه در سطح دانشجويان و چه در سطح اساتيد و تربيت مدرس توجهي ويژه نشان داد که با توجه به گستردگي و وسعت اين دانشگاه در سطح کشور در رشد فرهنگ کارآفريني و تربيت فارغ التحصيلان کارآفرين نقش بسزايي خواهد داشت.
به گزارش آفرينش، مهندس ماشا»اله تابع جماعت، رئيس مرکز آموزش کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي که مسئوليت مديريت پروژه آموزش کارآفريني را برعهده دارد در اين خصوص گفت: بسياري از متخصصان تاکيد دارند، يکي از راه حل هاي رفع بيکاري و اشتغال پايدار، کارآفريني است، با کارآفريني، نيازها شناخته مي شود و با رفع نيازها پيشرفت حاصل مي شود، در اين راستا موضوع کارآفريني و آموزش آن در نظام آموزش عالي کشور جايگاه و اهميتي بسزا مي يابد.
وي تصريح کرد: چون کارآفريني موتور محرک توسعه اشتغال است و نياز اول فارغ التحصيلان دانشگاهي نيز اشتغال است، به اين دلايل، موج کارآفريني در دهه 80 در دانشگاه هاي مطرح کشور آغاز شده و درحال توسعه است و علاوه بر کارگاه هاي آموزش کارآفريني، يک درس 2 يا 3 واحدي نيز در برنامه هاي درس دانشجويان کارداني و کارشناسي گنجانده شده است.
تابع جماعت با اشاره به اقدامات دانشگاه آزاد اسلامي در اين ارتباط افزود: دانشگاه آزاد اسلامي با درک صحيح اين مسئله و به منظور پاسخگويي به نيازهاي روزافزون دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاهي براي ورود به بازار کار دانش محور، برنامه هاي وسيعي را براي آموزش، ترويج، پژوهش و توسعه فعاليت هاي کارآفريني شروع نموده و در دست اجرا دارد.
وي يکي از اين برنامه ها را اجراي آموزش درس 3 واحدي کارآفريني در مقاطع کارداني و کارشناسي دانست و گفت: در اين راستا برنامه ريزي لازم براي اجراي اين آموزش در سطح کليه واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر کشور در دست انجام است که لازمه آن طراحي، برنامه ريزي، اجرا و ارزيابي مستمر دوره هاي مختلف آموزش کارآفريني براي صدها هزار دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد که در گام نخست موضوع تربيت مدرس تخصصي کارآفريني براي اعضاي هيات علمي و مدرسان از کليه واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در اولويت قرار گرفت.
تابع جماعت با اشاره به حمايت هاي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از اين مهم تصريح کرد: رياست دانشگاه در بخشنامه اي ماموريت اجراي دوره آموزش کارآفريني ويژه دانشجويان و تربيت مدرسان آن در واحدهاي دانشگاهي را به کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي با همکاري واحدها واگذار کردند که اين کانون نيز با حداکثر بهره برداري از ظرفيت مراکز آموزشي و تخصصي و اساتيد مجرب و صاحبنظران اين عرصه نسبت به برگزاري دوره تربيت مدرس کارآفريني ويژه اعضاي هيات علمي و مدرسان دانشگاه آزاد اسلامي در گروه ها و رشته هاي تحصيلي مختلف اقدام کرد.
رئيس مرکز آموزش کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي ويژگي مهم دوره هاي تربيت مدرس تخصصي کارآفريني در دانشگاه آزاد اسلامي را آموزش اعضاي هيات علمي به تفکيک گروه هاي تحصيلي و رشته هاي تخصصي توصيف کرد و افزود: با آموزش اين اساتيد امکان تدريس درس کارآفريني توسط اساتيد تخصصي براي دانشجويان گروه هاي علوم پايه، علوم انساني، علوم پزشکي، فني و مهندسي، کشاورزي و هنر فراهم شده است و اين امر باعث تلفيق مباحث کارآفريني با رشته تخصصي اساتيد مربوط بوده و اثربخشي دروس کارآفريني را براي کليه دانشجويان مقاطع مختلف بالا مي برد.
وي ادامه داد: دوره تربيت مدرس تخصصي کارآفريني توسط مرکز آموزش و تحقيق کانون فارغ التحصيلان در چارچوب بخشنامه مذکور از تابستان 88 در کليه مناطق و واحدهاي دانشگاهي در دوره اي 120 ساعته برگزار شده و يا درحال اجرا مي باشد اما فاز مطالعاتي و برنامه ريزي و هماهنگي اين برنامه از بهمن و اسفند 1387 آغاز شده است.
رئيس مرکز آموزش کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي پيش بيني کرد: صدها پروژه، مقاله، پژوهش و تحقيق جديد در موضوع کارآفريني آن هم به صورت تخصصي از نتايج اجراي دوره هاي تربيت مدرس کارآفريني در واحدهاي مختلف دانشگاهي است که به صورت تهيه و تدوين يک طرح کامل کسب و کار و ارزيابي آن در رشته تخصصي، تحقيق و پژوهش درخصوص معرفي فرصت هاي اشتغال و کارآفريني در رشته هاي تخصصي، تشريح يک نمونه کامل کسب و کار واقعي و تشريح گام به گام آن، مقاله هاي تخصصي جديد در حوزه کارآفريني و تحقيق و پژوهش جديد درخصوص روش هاي موفق تدريس کارآفريني تحت نظارت و با هماهنگي يک استاد راهنما، ارائه خواهد شد.
مهندس تابع جماعت در پايان برنامه هاي آتي پروژه کارآفريني در دانشگاه آزاد اسلامي را انتشار خبرنامه تخصصي کارآفريني، برگزاري سمينارها و همايش هاي مرتبط، برگزاري اولين سمينار تخصصي آموزش کارآفريني در دانشگاه ها، ايجاد سايت اينترنتي تخصصي کارآفريني با بخش هاي مختلف و متنوع در آينده نزديک در راستاي کيفيت بخشي به اين پروژه عنوان کرد و از تلاش هاي يک ساله کليه دست اندرکاران اين پروژه ملي به ويژه رياست و معاونين دانشگاه آزاد اسلامي، مناطق و واحدهاي دانشگاهي سراسر کشور و نيز مجريان آموزشي تقدير و تشکر نمود و ابراز اميدواري کرد: در سال 1389 گام هاي موثرتر و بهتري در اين راستا برداشته شود.


  برگزاري جلسه شوراي پژوهشي مناطق 8 و 12 دانشگاه آزاد اسلامي در باشگاه پژوهشگران جوان 

 جلسه شوراي پژوهشي مناطق 8 و 12 دانشگاه آزاد اسلامي، با حضور دکتر رهنماي رودپشتي معاون پژوهشي دانشگاه، دکتر ترابي رئيس منطقه 12، دکتر حسيني دبير منطقه 12، مهندس ذهبيون دبير منطقه 8، دکتر دلاور رئيس باشگاه، معاونين باشگاه، دکتر برادران رئيس شوراي پژوهشي منطقه 8، دکتر روح نيا رئيس شوراي پژوهشي منطقه 12 و کليه معاونين پژوهشي واحدهاي دانشگاهي مناطق 8 و 12 دانشگاه آزاد اسلامي، درمحل باشگاه پژوهشگران جوان برگزار شد.
در آغاز اين جلسه دکتر علي دلاور رئيس باشگاه پژوهشگران جوان، نکات بسيار برجسته اي را درخصوص موضوع آينده پژوهشي بيان نمود که مورد استقبال کليه حاضرين قرار گرفت. سپس دکتر مرجاني، معاون پژوهشي باشگاه به ارائه آمار و توضيحاتي در مورد عملکرد باشگاه در حوزه معاونت پژوهشي و فناوري در سال جاري پرداخت. سخنران بعدي، دکتر ترابي بود که به تشريح موضوعاتي همچون کرسي هاي نظريه پردازي، افق ها و برنامه هاي ارتقا» کيفيت باشگاه پرداخت.
در ادامه، دکتر رهنماي رودپشتي به طور کامل رئوس برنامه ها و جهت گيري هاي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي براي سال 1389 با محوريت نهضت توليد علم، جنبش نرم افزاري و توليد ثروت و کسب درآمد در دانشگاه آزاد اسلامي، را يادآور شد.   دکتر اسکندري، معاون پشتيباني باشگاه نيز درزمينه رئوس برنامه هاي استراتژيک باشگاه در همه محورها، موافقت رياست دانشگاه در اجراي اين برنامه در سال جاري و همچنين عملکرد باشگاه ها در مناطق 8 و 12را اطلاع رساني نمود و از طرحي با نام «طرح مشاوران جوان پژوهشي» خبر داد که عبارت است از اينکه; اعضاي استعدادهاي درخشان باشگاه با توجه به پتانسيل علمي و تخصصي آنها بتوانند ازسال آينده به عنوان مشاورين پژوهشي جوان به معاونين پژوهشي در واحدهاي دانشگاهي  در ارتقا» سطح کيفي پژوهش دانشگاه، کمک موثر کنند.


 با دانشگاه ها
  دانشگاه تبريز 

آذربايجان، از مهدهاي فرهنگ غني ايران در ادوار مختلف تاريخ بوده و سوابق مکتوب آن کافيست که اين خطه را منبع الهام و تنوير دانش و فرهنگ ايران زمين معرفي کند.
در خرداد ماه 1326 بر اثر تحولات سياسي منطقه، دانشگاهي بنام "آذربايجان يونورسيتي " تاسيس شد اما پس از چندي بر اثر تحولات بعدي فعاليت آن عملا متوقف شد. از طرف شخصيت هاي مختلف اقدامات همه جانبه اي براي تاسيس دانشگاه شکل گرفت و بلافاصله در دي ماه همان سال دکتر مصطفي حبيبي و دکتر خانبابا بياني از دانشگاه تهران ماموريت يافتند  براي تاسيس دوباره دانشگاه در تبريز، به اين شهر عزيمت کنند. اين هيات پس از تائيد لزوم تاسيس دانشگاه  و پيگيري استاندار وقت و مردم آذربايجان ، شش ميليون ريال بودجه براي تاسيس دانشگاه تصويب شد .
تا تيرماه  1328 ساختمان هاي دانشگاه به شکل استيجاري در سطح شهر پراکنده شده بود ولي به علت نياز به تمرکز دانشگاه و توسعه آن در تيرماه همان سال در زميني به مساحت 247 هزار مترمربع کلنگ بناي دانشگاه به دست دکتر زنگنه، وزير فرهنگ وقت به زمين زده شد و بلافاصله 5 ميليون اعتبار براي شروع آن از طرف دولت تصويب شد وکارهاي ساختماني آغاز شد. اما به دليل رسيدن فصل سرما، عمليات اجرائي نيمه کاره ماند تا اينکه در ارديبهشت ماه  1329 با آغاز فصل کار عمليات اجرائي هماهنگ با ساختمان بيمارستان 150 تخت خوابي شروع به فعاليت نمود و 15 سال بعد دانشکده هاي پزشکي و کشاورزي و سپس ساير دانشکده ها به اين محل نقل مکان کردند. اين دانشگاه در وادي امر با دو دانشکده ادبيات و پزشکي شروع به کار نمود و با گذشت زمان دانشکده ها، آزمايشگاه ها و... تاسيس مي شدند . اين دانشگاه درحال حاضر با بيش از 11 هزار نفر دانشجو و حدود 500 نفر هيات علمي 200 آزمايشگاه تخصصي و عمومي که برخي در دنيا و برخي خاورميانه منحصر به فرد هستند، موزه تاريخ و فرهنگ، حوزه جانورشناسي ، حوزه زمين شناسي، مرکز پردازش تصاوير ماهواره اي و مراکز و موسسات تحقيقاتي و پژوهشي  بزرگ، پتانسيل بسيار بزرگي را در کشور فراهم نموده تا در راستاي اهداف والاي جمهوري اسلامي به کار گرفته شود.


 كوتاه و خواندني  

به ميزباني دانشگاه علم و صنعت ايران
نخستين کنفرانس ملي کرسي هاي آزادانديشي، فرصت ها و چالش ها برگزار مي شود
نخستين کنفرانس ملي «کرسي هاي آزادانديشي، فرصت ها و چالش ها»، بيست و هفتم و بيست و هشتم مهرماه سال 89 در دانشگاه علم و صنعت ايران برگزار خواهد شد.
به گزارش ايسنا، نخستين کنفرانس ملي کرسي هاي آزادانديشي و فرصت ها و چالش ها با هدف مشارکت در توسعه پايدار و همه جانبه کشور از طريق نشر و ترويج فرهنگ، دانايي و تجارب راه اندازي کرسي هاي آزادانديشي در کشور و ايجاد فضاي نقادي در پرتو آزادانديشي در کشور و ايجاد فضاي نقادي در پرتو آزادانديشي حقيقي در بستر کرسي ها برگزار مي شود. ازجمله موضوعاتي که قرار است در اين کنفرانس مورد بحث و بررسي قرار گيرد، نقش کرسي هاي آزادانديشي در توسعه پايدار علمي و فرهنگي کشور، نقش و جايگاه رسانه ها در توسعه و ترويج فرهنگ آزادانديشي، نقش کرسي هاي آزادانديشي در مهندسي فرهنگ و مهندسي فرهنگي، نقش کرسي هاي آزادانديشي در تدوين برنامه هاي توسعه فرهنگي کشور و نقش کرسي هاي آزادانديشي در تحقيق اهداف انقلاب اسلامي و... خواهد بود.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بيشتر و ارسال مقاله مي توانند به تارنماي کنفرانس به نشاني http:a//zir.ac.iust.abanbishi مراجعه کنند.

دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود مقام اول
نمايشگاه نماز منطقه 10 را کسب کرد
دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود در بين واحدهاي دانشگاهي منطقه 10 به مقام اول در نمايشگاه نماز دست يافت. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد شاهرود، حجت الاسلام احمد نظري مسئول دفتر فرهنگ اسلامي اين دانشگاه در نمايشگاهي که به مدت سه روز با موضوع نماز در واحد گرگان برگزار شد، گفت: واحد دانشگاهي شاهرود با احراز 15 مقام برتر در رشته هاي مختلف در اين نمايشگاه حائز رتبه اول شد. نظري افزود: ستاد اقامه نماز دانشگاه توانست در قسمت هاي خطاطي، نقاشي، ماکت، صنايع دستي و غرفه بندي با گرايش نماز در اين نمايشگاه به مقام اول در بين 10 واحد دانشگاهي استان هاي سمنان و گلستان دست يابد. وي همچنين اظهار داشت: در غرفه واحد شاهرود صنايع دستي به شکل زنده اجرا مي شد که مورد استقبال بازديدکنندگان قرار گرفت.

  در واحد علوم و تحقيقات خوزستان برگزار شد:
سمينار تخصصي "راه هاي پيشگيري
 از اعتياد به مواد مخدر"
اهواز - خبرنگار آفرينش
به منظور آسيب شناسي پديده اعتياد به مواد مخدر، سمينار تخصصي «راه هاي پيشگيري از اعتياد» در دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات استان خوزستان برگزار شد.به گزارش آفرينش، در اين مراسم که به همت مرکز مشاوره اين واحد دانشگاهي و با استقبال دانشجويان و کارکنان برپا شد، پاک سرشت روانپزشک و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور اهواز با اشاره به آسيب هاي روحي و رواني موادمخدر بر سيستم دفاعي بدن، افزود: متاسفانه اين مواد به دليل تاثيرگزاري فراوان در تخريب قسمت هاي مهم بدن ازقبيل گردش خون، سيستم عصبي، قلب، گوارش و... نقش بسزايي در نابودي تدريجي روان و جسم فرد مبتلا دارد.وي اظهار داشت: مسئولين و خانواده هاي بيمار نبايد به فرد معتاد به عنوان يک فرد توانا در رفع بيماري خود نگاه کنند بلکه وي را به عنوان يک فرد نيازمند به درمان هاي حمايتي ازقبيل خانواده درماني، شناخت درماني، گروه درماني و... در نظر گيرند. پاک سرشت در ادامه با اظهار تاسف از افزايش آمار معتادين به مواد مخدر در کشور گفت: متاسفانه قشر عظيمي از اين آمار را زنان تشکيل مي دهند.در ادامه اين مراسم دواساز مسئول سلامت رواني-اجتماعي و اعتياد در معاونت بهداشتي خوزستان با اشاره به راهکارها و سياست هاي اتخاذ شده دولت بر پيشگيري از اعتياد به موادمخدر و کاهش آمار مبتلايان اظهار داشت: درحال حاضر سازمان بهزيستي توانسته است با اجراي برنامه هايي ازقبيل توزيع سرنگ هاي بهداشتي به صورت رايگان، ايجاد مراکز بازپروري در مناطق مختلف شهر، توزيع بسته هاي آموزشي-فرهنگي باموضوع اعتياد و... تاحدودي از گسترش اين پديده در جامعه جلوگيري کند.

برگزاري اولين کارگاه مقاله نويسي
 به روش ISI ويژه اعضا» باشگاه پژوهشگران جوان واحد تهران مرکزي
اولين کارگاه مقاله نويسي به روش ISI ويژه اعضا» باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مرکزي برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تهران مرکزي، اين کارگاه آموزشي به مدت 16 ساعت باحضور دکتر علي عسگري در دانشکده فني و مهندسي اين واحد دانشگاهي تشکيل شده است. ازجمله مطالب ارائه شده در اين کارگاه مي توان به: انواع مقاله (پژوهشي، مروري، نظري، روش شناختي، مورد پژوهش)، نحوه آماده سازي مقاله (طول مقاله، سرفصل ها، لحن)، ساختارمقاله (عنوان، نويسنده، چکيده، مقدمه، روش، يافته ها، بحث، منابع)، چکيده (دقت و درستي، محتوا، مختصر و اختصاصي،غير ارزشيابانه، پيوسته و خواندي)، مقدمه (بدنه اصلي مقاله، ارائه مساله مورد مطالعه، توصيف راهبرد و رويکرد، بيان هدف)، روش (آزمودني ها، ابزار، راهبرد)، يافته ها (جداول، شکل ها، نمايش آماري، توان آماري، معناداري آماري، اندازه هاي اثر و قدرت رابطه)، بحث (تفسير يافته ها، بررسي پيامدي هاي نظري يافته ها)، منابع (نحوه منبع نويسي) اشاره کرد.

در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر راه اندازي شد:
صفحه page home اختصاصي ويژه اساتيد هيات علمي و سيستم کارتابل الکترونيکي (رايورز)
رئيس واحد اسلامشهراز راه اندازي صفحه  page home اختصاصي ويژه اساتيد هيات علمي و سيستم کارتابل الکترونيکي (رايورز) در اين واحد خبر داد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر،
دکتر علي بدرقه از تجهيز و راه اندازي صفحه page home اختصاصي ويژه اساتيد هيات علمي در پورتال اين واحد خبر داد و افزود: در اين صفحه، کليه اطلاعات مربوط به اساتيد ازقبيل سوابق و رزومه علمي و پژوهشي آنان و همچنين جزوات و فايل هاي آموزشي مربوطه جهت استفاده دانشجويان ارائه مي شود.
رئيس واحد اسلامشهر همچنين از راه اندازي سيستم کارتابل الکترونيکي (رايورز) در اين واحد خبر داد و گفت: سيستم کارتابل الکترونيکي دانشگاه آزاد اسلامي (رايورز)، نيز در واحد اسلامشهر نصب و راه اندازي شد. وي اين اقدام را گامي شايسته در راستاي عمل به فرمايشات مقام معظم رهبري در سال اصلاح الگوي مصرف دانست و افزود: با استفاده از اين سيستم ضمن جمع آوري کليه مکاتبات دستي و صرفه جويي در زمان و هزينه، کليه مکاتبات واحد به صورت الکترونيکي انجام شده و در بايگاني الکترونيکي نيز آرشيو خواهد شد، بنابراين ضمن تکريم ارباب رجوع و حذف سيکل اداري و رفت و آمدهاي زايد، به تعبيري صرفه جويي در فضا را نيز شامل مي شود.

آمادگي جهاد دانشگاهي براي ارائه خدمات به بيماران در تعطيلات نوروزي
مرکز خدمات تخصصي درمان در منزل جهاد دانشگاهي واحد علوم پزشکي تهران براي رفاه حال سالمندان و بيماران خصوصا بيماران مزمن و خاص که در ايام تعطيلات نوروز به خدمات درماني نياز پيدا مي کنند اقدام به بسيج نوروزي کادر درماني به منظور انجام خدمات درماني در منزل بيماران کرده است.
به گزارش ايسکانيوز، همه ساله در ايام نوروز با توجه به تعطيلي مطب ها و کلينيک هاي درماني و به حداقل رسيدن فعاليت بيمارستان ها و مراکز درماني، شهروندان تهراني که نيازمند دريافت خدمات درماني هستند، ممکن است در نحوه دريافت اين خدمات دچار مشکل و سردرگمي   شوند. در همين راستا امسال نيز مرکز خدمات تخصصي درمان در منزل جهاددانشگاهي علوم پزشکي تهران براي رفاه حال سالمندان و بيماران خصوصا بيماران مزمن و خاص که در اين ايام به خدمات درماني نياز پيدا مي کنند اقدام به بسيج نوروزي کادر درماني به منظور انجام خدمات درماني در منزل بيماران کرده است. اين خدمات شامل اعزام پزشک عمومي و متخصص، پرستار، فيزيوتراپ، کارشناس ماساژ درماني براي ريلکسيشن، گفتار درمان، کاردرمان، کارشناس آزمايشگاه جهت نمونه گيري، انجام راديولوژي، سونوگرافي پرتابل و نوار قلب، آمبولانس و نيز اجازه و فروش تجهيزات پزشکي و لوازم پزشکي موردنياز بيماران است. کارشناسان واحد پيام مرکز درمان در منزل جهاددانشگاهي که همگي متخصص پرستاري يا مامايي هستند به صورت شبانه روزي در ايام تعطيلات نوروزي از طريق تلفن ويژه 64064، پاسخگوي شهروندان تهراني بوده و به صورت رايگان در سطح کارشناس آماده ارائه مشاوره سلامت به شهروندان تهراني هستند.

دانشجويان فعال جشنواره ملي قرآن دانشجويي تقدير مي شوند
دانشجويان فعال در حوزه هاي پژوهش، رشته هاي ادبي و هنري و بخش ويژه طرح و نماد در بيست و پنجمين جشنواره ملي قرآن دانشجويان کشور مورد تقدير قرار مي گيرند. به گزارش مهر، بيست  و پنجمين جشنواره ملي قرآن دانشجويان کشور همزمان با ربع قرن فعاليت هاي قرآني در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي کشور برگزار مي شود و با توجه به همزماني اين جشنواره با هزار و چهارصدمين سال نزول قرآن کريم (به تاريخ شمسي)، دبيرخانه جشنواره از تلاش هاي دانشجويان در عرصه فعاليت هاي قرآني تجليل مي کند. دانشجويان مي توانند آثار خود را براساس شرايط اعلام شده در حوزه هاي پژوهش، رشته هاي ادبي و هنري و بخش ويژه طرح تا 25 خرداد ماه سال 89 به دبيرخانه جشنواره ارسال کنند. دانشجويان در حوزه پژوهش مي توانند آثار خود در بخش هاي مقاله، پايان نامه و نشريه، در حوزه رشته هاي ادبي و هنري در بخش هاي خوشنويسي، طراحي پوستر، نقاشي، فيلمنامه، عکاسي و نماآهنگ و در حوزه بخش ويژه به صورت طراحي نماد جشنواره و ايده ارائه کنند.نفرات برگزيده رشته هاي مختلف ضمن معرفي در جشنواره، جوايزي ازجمله کمک هزينه سفرهاي زيارتي، عمره و سکه بهار آزادي و ... دريافت مي کنند بيست  و پنجمين جشنواره ملي قرآن دانشجويان کشور سال 89 در دانشگاه علوم پزشکي ايران برگزار مي شود.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه