جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/12/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3557

محمد خزاعي :
«ديگر تنها نيستم» ارديبهشت 89 آماده نمايش مي شود

نمايشگاه شکوه ايران امروز 25 اسفند افتتاح مي شود
نمايش اشياي نفيس موزه ملي براي اولين بار


سريال جديد «مهران مديري» توقيف نشده است


پخش ادامه «در چشم باد» به20 فروردين موکول شد


كوتاه هنري


  محمد خزاعي :
 «ديگر تنها نيستم» ارديبهشت 89 آماده نمايش مي شود 

 تصويربرداري فيلم سينمايي تلويزيوني «ديگر تنها نيستم» به کارگرداني محمدعلي طالبي به روزهاي پاياني خود نزديک مي شود و ارديبهشت ماه آماده نمايش خواهد شد. محمد خزاعي در گفت و گو با فارس گفت: تصويربرداري فيلم به روزهاي پاياني خود نزديک مي شود در اين روزها گروه مشغول ضبط صحنه هاي خارجي فيلم هستند و اميدواريم بتوانيم تا پنج شنبه (27 اسفندماه) تصويربرداري را به پايان برسانيم.
وي ادامه داد: هنوز سازنده موسيقي فيلم مشخص نشده است و مراحل فني فيلم تا ارديبهشت ماه به طول خواهد انجاميد.
امروز اکبر زنجانپور در رستوراني در جنوب شهر تهران جلوي دوربين مي رود.
به گزارش فارس، تدوين همزمان فيلم توسط کاوه ايماني انجام مي شود و صداگذاري فيلم نيز به سيد عليرضا علويان برنده سيمرغ بلوريان بيست و هشتمين جشنواره فيلم فجر سپرده شد.
تله فيلم «ديگر تنها نيستيم» اوايل اسفندماه کليد خورد و تصويربرداري با دوربين HD Full انجام مي شود.
در خلاصه داستان فيلم آمده است: احمد مرادي پيرمردي 70 ساله در يک رستوران سرگرم کار مي باشد به دلايلي شغل خود را از دست مي دهد از طرفي دخترش نرگس دز زندگي با شوهرش مشکلاتي دارد که بر دوش مرادي سنگيني مي کند. مرادي تصميم مي گيرد به کار مسافرکشي بپردازد و زندگي خود و دخترش را سر و سامان بدهد. در انتها او موفق مي شود بر مشکلات فايق آيد اما در اين مسير ...
تعدادي از عواملي که در ساخت فيلم همکاري دارند عبارتند از:
نويسندگان فيلمنامه: محمدعلي طالبي، محمدرضا يوسفي/ کارگردان: محمدعلي طالبي/ تهيه کننده: محمد خزاعي/ مدير تصويربرداري: هادي شلالوند/ صدابردار: عليرضا نوين نژاد/ مدير توليد: مقصود جباري/ طراح صحنه و لباس: علي مربي/ مدير صحنه: قاسم مربي/ دستيار اول کارگردان و برنامه ريز: مسعود ميمي/ دستيار دوم کارگردان: امين اميني/ منشي صحنه: مريم باجي/ عکاس: عماد دولتي/ مدير تدارکات: اصغر احدي/ بازيگران: اکبر زنجانپور، معصومه ميرحسيني، داريوش اسدزاده، افشين کتابچي، فرزاد نوين نژاد، ريحانه ابراهيم، پروين ملکي و...
محمد خزاعي «ديگر تنها نيستم» را به سفارش گروه فيلم و نمايش شبکه چهار سيما تهيه و توليد مي کند.


 نمايشگاه شکوه ايران امروز 25 اسفند افتتاح مي شود
 نمايش اشياي نفيس موزه ملي براي اولين بار 

سرپرست موزه ملي، نمايشگاه شکوه ايران را فرصتي استثنايي براي همه ايراني ها توصيف کرد تا ضمن آشتي با موزه با اشياي تاريخي بي نظير کشور نيز آشنا شوند.
 به گزارش اداره کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، آزاده اردکاني با اشاره به اينکه نمايشگاه شکوه ايران به طور رسمي در امروز25 اسفند افتتاح و از 26 اسفند بازديد عموم از آن آغاز مي شود، تاکيد کرد: بسياري از آثاري که در اين نمايشگاه به نمايش درخواهند آمد، پيش از اين در نمايشگاه هاي خارجي در معرض ديد عموم قرار گرفته و برخي از آنها نيز تا کنون هرگز در ايران به نمايش گذاشته نشده اند.
 وي با اشاره به قدمت اين اشيا و اينکه از دوران پارينه سنگي تا نمونه هاي بسيار نادري از دوره قاجاري را در بر مي گيرد، از جام مارليک به عنوان نمونه اي از اين آثار نام برد و افزود: اين جام بي نظير متعلق به هزاره اول پيش از ميلاد بوده و در گورستان شاهي در شمال کشور کشف شده است.
اردکاني با نام بردن از پيکرک زرين يک زن مربوط به هزاره اول پيش از ميلاد به عنوان يکي از اشيايي که براي نخستين بار در ايران به نمايش درخواهد آمد، اظهار داشت: جام خشايار شاه که کتيبه اي است به سه زبان باستاني، نمونه هايي شيشه اي متعلق به دوران اشکاني، کتيبه پي بناي تخت جمشيد و همچنين يک سکه نقره اي بسيار نادر و زيبا معروف به " شکل" که روي آن يک نقش هخامنشي نيز حک شده است از ديگر آثار باستاني با ارزش و نادري است که در نمايشگاه شکوه ايران در معرض ديد علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
 سرپرست موزه ملي ايران آيينه تصوير حضرت علي (ع) را از ديگر اشيايي که قرار است در اين نمايشگاه نمايش داده شوند عنوان کرد  و افزود: اين آينه که تا کنون در کشور به نمايش درنيامده است ارزش هاي مذهبي فراواني دارد و با استفاده از تکنيک هاي فلزکاري و اشعار حافظ و سعدي تزئين شده است. اردکاني با بيان اينکه نمايشگاه شکوه ايران تا يک ماه ادامه خواهد يافت، گفت: قرآن هاي نفيسي نيز در اين نمايشگاه، به نمايش گذاشته مي شوند که قرآني متعلق به قرن هشتم هجري قمري که کاتب آن احمد سهروردي است از جمله آنهاست. وي به قطعه پارچه اي معروف به ضربت متعلق به قرن يازدهم هجري قمري نيز اشاره کرد و گفت: صنعت بافت قطعه پارچه ضربت به دليل استفاده از نخ هاي گلابتون و نيز خط نستعليق به کار رفته در تار و پود آن کم نظير است. اردکاني با اشاره به اينکه نوروز فرصت خوبي است که از آن براي نمايش بخشي از گنجينه هاي تاريخي ايران استفاده خواهيم کرد اظهار داشت: اشيا» زيادي در موزه ملي وجود دارد که تقاضاي نمايش آنها از سوي بسياري از کشورهاي جهان داده شده است.
 سرپرست موزه ملي ايران همچنين از مذاکره تلفني با مديران موزه هاي برلين و درسدن آلمان به منظور همکاري مشترک با اين موزه ها خبر داد.
 آزاده اردکاني با اشاره به اينکه مديران اين دو موزه از پيشنهاد همکاري با موزه ملي ايران استقبال کردند، گفت: قصد داريم همکاري هاي مشترکي را در زمينه کارهاي پژوهشي، مرمتي و ساماندهي اشيا با اين موزه ها آغاز کنيم . اردکاني تاکيد کرد : بر اساس توافق صورت گرفته در ماه مي آينده ميزبان مديران اين موزه ها خواهيم بود و قصد داريم از تجربيات موزه درسدن در زمينه  موزه داري و موزه برلين در زمينه کاوش، مرمت و ساماندهي اشيا نهايت استفاده را ببريم.


  سريال جديد «مهران مديري» توقيف نشده است  

تصويربرداري سريال «قهوه تلخ» به کارگرداني «مهران مديري» ادامه دارد و هيچ توقيفي در مورد اين سريال صورت نگرفته است.
به گزارش فارس، علي رغم شايعات منتشر شده مبني بر توقيف سريال «قهوه تلخ» به کارگرداني «مهران مديري» از سوي حراست صداوسيما، تصويربرداري سريال در لوکيشن اصلي آن واقع در خيابان بوسني و هرزگوين ادامه دارد و «مهران مديري» که پيش از اين در نقش گيو پسر پادشاه داستان وارد قصه اين سريال شده بود، نقش خود را تغيير داد.
بنابراين گزارش، نقش جديدي که مديري براي خود انتخاب کرده، يک تاجر يوناني است. پس از حضور اين تاجر در قصر پادشاه با نقش آفريني محمدرضا هدايتي، دختر پادشاه عاشق او مي شود و همين اتفاق ماجراهاي داستان را رقم مي زند.
در حال حاضر بازيگراني نظير رضا نيک خواه، رضا فيض نوروزي، محمدرضا هدايتي، اليکا عبدالرزاقي و آرام جعفري جلوي دوربين مديري هستند.
«قهوه تلخ» بناست در 50 قسمت ساخته شود و لوکيشن هاي اين سريال يک کاخ و يک بازار است که از مضموني تاريخي برخوردار است و داستان هاي آن در يک کاخ مي گذرد.
به گزارش فارس، «قهوه تلخ33 » بازيگر اصلي دارد و داستان آن با بازي سيامک انصاري در نقش مورخ آغاز  شد. او در ابتداي داستان که در دنياي امروز مي گذرد، يک فنجان قهوه تلخ مي خورد و با خوردن آن به تاريخ سفر مي کند. او در طول زمان به مورخي تبديل مي شود که در مرور خاطرات تاريخي خود، هربار دچار مسائلي مي شود که اين مسائل داستان هاي سريال را رقم مي زند.
«محمدرضا هدايتي» نيز پادشاه اين کاخ است، «علي لک پوريان» نقش مليجک را ايفا مي کند. «ساعد هدايتي» نيز پزشک دربار است.
در مجموعه تلويزيوني «قهوه تلخ» که به تهيه کنندگي «مجيد آقاگليان» و «حميد آقاگليان» ساخته مي شود، بازيگراني نظير سيامک انصاري، علي لک پوريان، آرام جعفري، سحر زکريا، اليکا عبدالرزاقي، سحر جعفري جوزاني، هادي کاظمي، نادر سليماني، بيژن بنفشه خواه، فلامک جنيدي، سعيد پيردوست، ساعد هدايتي و ... ايفاي نقش مي کنند.  داستان هاي مجموعه تلويزيوني «قهوه تلخ» توسط امير مهدي ژوله و خشايار الوند نوشته شده است.


  پخش ادامه «در چشم باد» به20 فروردين موکول شد 

 پخش مجموعه تلويزيوني «در چشم باد» به کارگرداني «مسعود جعفري جوزاني» تا 20 فروردين ماه متوقف شد.
 به دليل آغاز پخش ويژه برنامه هاي نوروزي سيما، پخش مجموعه تلويزيوني «در چشم باد» متوقف شد و قسمت بعدي اين سريال 20 فروردين 89 به روي آنتن خواهد رفت.
بنابراين گزارش، فيلمبرداري مجموعه تلويزيوني «در چشم باد» از مهرماه سال 1382 در لوکيشني واقع در شمال کشور آغاز شد، به مدت 5 سال به طول انجاميد و در نهايت در اواخر سال 1387 به پايان رسيد.
مجموعه تلويزيوني «در چشم باد» به تهيه کنندگي «مسعود جعفري  جوزاني» و «عباس اکبري» در50 قسمت 50 دقيقه اي توليد شده است.
فيلمنامه اين سريال که در زمره سريال هاي «الف» سيما به شمار مي رود، توسط «مسعود جعفري جوزاني» در مدت دوسال نوشته شده است.


 كوتاه هنري  

       اولين کنگره آسيايي سلامت الکترونيکي
 در تهران برگزار مي شود
 اولين کنگره آسيايي سلامت الکترونيکي با هدف استفاده از وسايل الکترونيکي در خدمت سلامت برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 3، محمد مژدگانلو دبير کنگره آسيايي سلامت الکترونيکي گفت: اين کنگره با همکاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، جمعيت هلال احمر، سازمان انتقال خون، کميسيون ملي يونسکو و سازمان بهداشت جهاني برگزار مي شود.
وي اين برنامه را گامي براي توسعه سلامت الکترونيکي شهروندان در کشور خواند و افزود: مدل توسعه سلامت الکترونيکي از حکومت هاي محلي و NGO ها تشکيل يافته است و نقطه عطفي براي ارتقا» سلامت جامعه محسوب مي شود.
مژدگانلو محورهاي پيشنهادي اين همايش را 4 محور خواند و يادآور شد: پيش بيني مي شود که 500 مقاله به دبيرخانه کنگره ارسال شود که از اين ميان مقاله هايي که از لحاظ علمي برتر هستند در گنگره شرکت داده مي شوند.
دبير کنگره آسيايي سلامت الکترونيکي خاطرنشان کرد: از آنجايي که حلقه واسطه بين دانش و محصول يا خدمات، فناوري است در حال رايزني با وزارت علوم براي ايجاد اولين پارک فناوري آسيا در کلان شهر تهران هستيم.

با حضور محمد شيرواني و عوامل فيلم;
«دستور آشپزي» در فرهنگسراي ارسباران نقد مي شود
 باشگاه فيلم تهران در يکصد و چهلمين برنامه خود فيلم «دستور آشپزي» ساخته محمد شيرواني را نقد و بررسي مي کند.
 به نقل از روابط عمومي منطقه 3 ، باشگاه فيلم تهران در يکصد و چهلمين برنامه خود فيلم «دستور آشپزي» ساخته محمد شيرواني را نقد و بررسي مي کند.
بنابراين گزارش، «دستور آشپزي» داستان شش زن خانه دار در تهران را مورد توجه قرار مي دهد که در يکي از روزهاي ماه رمضان در حال تهيه افطاري هستند. اين فيلم با عنوان «کتاب آشپزي ايراني» در برلين پخش مي شود.
اين برنامه با حضور عوامل فيلم روز يکشنبه 22 فروردين ماه 1389 از ساعت 18 در آمفي تئاتر فرهنگسراي ارسباران برگزار مي شود.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بيشتر مي توانند به آدرس: خيابان شريعتي، خيابان جلفا، فرهنگسراي ارسباران مراجعه و يا با شماره تلفن:20-2287281 تماس حاصل کنند.
 
معرفي آثار راه يافته به بخش مسابقه دانشجويان غير تئاتري جشنواره تئاتر دانشگاهي
آثار پذيرفته شده بخش دانشجويان غيرتئاتري سيزدهمين جشنواره بين المللي تئاتر دانشگاهي ايران معرفي شدند.
به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي تئاتردانشگاهي، کارشناسان اين بخش متشکل از مهدي مکاري، محمود صابري و مهدي افشار قهرماني، 10 اثر از ميان 49 اثري که از تهران براي بازبيني در اين بخش پذيرفته شده بودند را براي شرکت در بخش نهايي جشنواره که در ارديبهشت ماه سال آينده برگزار مي شوند انتخاب کردند.
بنا به اعلام دبيرخانه آثار انتخاب شده عبارتند از: نمايش "جغرافياي تن" به کارگرداني عليرضا زارعي و نويسندگي ابراهيم پشت کوهي از دانشگاه علمي کاربردي تهران; نمايش "ايران" به کارگرداني صديقه فرزانه جوان و نويسندگي حسن باستاني از دانشگاه علوم تحقيقات; نمايش "ترس و نکبت رايش سوم" به کارگرداني سجاد حسيني و نويسندگي برتولت برشت از دانشگاه علم و صنعت; نمايش "شکارگاه" به کارگرداني  و نويسندگي آتوسا قاضي از دانشگاه صنعتي شريف; نمايش "مکبث" به کارگرداني فرزاد اميني و نويسندگي شکسپير از دانشگاه آزاد تهران مرکز; نمايش "هميشه همه چيز يک جور نيست" به کارگرداني فتح الله نيازي نويسندگي محسن عظيمي از دانشگاه آزاد هنر و معماري; نمايش "لابيرنت" به کارگرداني مهدي آگاهي و نويسندگي فرناندو آرابال از دانشگاه صنعتي شريف; نمايش "غروب روزهاي آخر پاييز" به کارگرداني کريم لک زاده و نويسندگي فردريش دورنمات از دانشگاه صدا و سيما; نمايش "ناتان و تبيلت" به کارگرداني کوروش اسديان کياني و نويسندگي برمنچ از دانشگاه آزاد رودهن و نمايش "سه ساعت بين دو پرواز" به کارگرداني اکرم يوسفي و نويسندگي اسکات فيتز از دانشگاه علمي کاربردي تهران(مشروط).
از ميان آثار انتخاب شده 10 اثر قطعي و يک اثر به صورت مشروط براي شرکت در بخش نهايي جشنواره تئاتر دانشگاهي پذيرفته شده است.
گفتني است به اين آثار نمايشهاي برگزيده جشنواره هاي منطقه اي نيز افزوده خواهد شد تا در بخش مسابقه دانشجويان غير تئاتري به رقابت بپردازند.
سيزدهمين جشنواره بين المللي تئاتر دانشگاهي ايران از 10 تا 18 ارديبهشت ماه سال آينده (1389) در تهران برگزار مي شود.
 
از 15 فروردين ادامه سريال طالبي روي آنتن مي رود;
پخش باقيمانده سريال «به کجا چنين شتابان» به سال 89 موکول شد
 پخش باقيمانده قسمت هاي مجموعه تلويزيوني «به کجا چنين شتابان» به کارگرداني «ابوالقاسم طالبي» به سال 89 موکول شد.
 علي رغم اعلام قبلي مدير شبکه تهران مبني بر اين که پخش سريال «به کجا چنين شتابان» در سال 88 به پايان مي رسد، پخش اين سريال در دو هفته پاياني سال متوقف شده است.  بنابراين گزارش، شبکه تهران سيما در برنامه ريزي هاي جديد خود تصميم گرفته تا قسمت هاي باقيمانده اين سريال را در سال 89 به روي آنتن ببرد و پخش مجدد آن از روز 15 فروردين به شيوه سابق (دو روز در هفته) آغاز خواهد شد.
سريال «به کجا چنين شتابان» محصول گروه فيلم و سريال شبکه تهران است و موضوعي اجتماعي دارد. اين سريال زندگي جواني را به تصوير مي کشد که مي خواهد يک شبه ره صد ساله را طي کند ولي در اين راه با مشکلات عديده اي مواجه مي شود.
اين سريال 26 قسمتي در روزهاي فرد ساعت 10:21 از شبکه تهران پخش خواهد شد و در روزهاي زوج ساعت 19از شبکه دو سيما تکرار مي شود. پخش اين سريال در شبکه تهران از آذرماه آغاز شده و در مدت زمان پخش خود توانسته مخاطبان بسياري را به خود جذب کند.  اين سريال در حال حاظر رتبه نخست ميزان مخاطب و ميزان رضايتمندي را در ميان مخاطبان تهراني دارد.

دبيرخانه گردهمايي دوره قاجار اعلام کرد :
تمديد مهلت ارسال چکيده مقالات گردهمايي مکتب اول تهران
دبيرخانه گردهمايي بين المللي مکتب اول تهران ( دوره قاجار) اعلام کرد، مهلت ارسال چکيده مقالات تا پايان فروردين ماه 89 تمديد شد.
به گزارش روابط عمومي گردهمايي مکتب اول تهران ( دوره قاجار ) ، اين گردهمايي در قالب  چهارده همايش علمي برگزار خواهد شد. اين همايش ها در  رشته هاي نقاشي، خوشنويسي، هنرهاي صناعي، موسيقي، معماري و شهرسازي، عکاسي، فيلم، چاپ و آرايش کتاب، مجسمه سازي، هنرهاي نمايشي، نسخه شناسي، فرش دست بافت، ادبيات و زبان شناسي و حکمت  و فلسفه خواهد بود .
علاقه مندان مي توانند خلاصه مقالات خود را در رشته هاي مذکور به دبيرخانه گردهمايي مکتب اول تهران (فرهنگ و هنر دوره قاجار) ارسال کنند. دبيرخانه اين گردهمايي در ساختمان مرکزي فرهنگستان هنر، خيابان ولي عصر، تقاطع طالقاني، شماره 1552، واحد پژوهش واقع شده است. گفتني است گردهمايي بين المللي مکتب اول تهران ( فرهنگ و هنر دوره قاجار) در آذر 1389 برگزار خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران اعلام کرد:
اجراي طرح پيک نوروزي در 300 محله شهر تهران
اجراي پيک نوروزي در 300 محله شهر تهران، برنامه «قرآن بخوانيد، جايزه بگيريد»، توزيع بسته فرهنگي مسافر و اهداي فلش کارت «زندگي با قرآن» از جمله مهمترين اقدامات نوروزي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در قالب طرح استقبال از بهار است.
به گزارش اداره کل روابط عمومي اين سازمان، دکتر محمد جواد شوشتري «سرپرست سازمان» نوروز را يکي از کهن ترين جشن هاي به جا مانده از دوران ايران باستان دانست و گفت: سازمان فرهنگي هنري جهت گسترش انس با طبيعت و تفکر در خلقت الهي و تعميق و گسترش روحيه اعتدال در زندگي، برنامه هايي را براي خانواده هاي تهراني طراحي کرده است.
وي به آيين ها و آداب رسوم نوروزي که در ادبيات ديني بيان شده تاکيد کرد و اظهار داشت: برنامه هاي تدارک ديده شده در کنار فرح بخش بودن بار معرفتي هم دارد و هنر فاخر در تبيين مفاهيم مربوط به عيد نوروز به جد استفاده شده و بر اهميت سفر و مسافرت نيز تاکيد شده است.
شوشتري از اجراي پيک نوروزي خبر داد و تصريح کرد: در اين برنامه از يکم تا پنجم فروردين در 300 محله شهر تهران در ايام تعطيل به صورت سيار به اجراي برنامه هاي نمايش، مسابقه، سياه بازي براي مخاطبين تهراني   پرداخته مي شود.
وي با اشاره به نهمين دوره برنامه «قرآن بخوانيد جايزه بگيريد» گفت: اين برنامه در سال هاي گذشته بسيار مورد استقبال شهروندان واقع شد، امسال هم نهمين دوره آن در مناطق 22 گانه تهران و نيز در ورودي و خروجي هاي شهر تهران به همت فرهنگسراي قرآن برگزار مي شود.
رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران از تهيه بسته فرهنگي مسافر خبر داد و عنوان کرد: محتويات اين بسته شامل يک نرم افزار، تقويم سال 89، آموزش نماز، پازل فرهنگي مراکز فرهنگي سازمان و کتاب است که بين مسافران توزيع خواهد شد.
وي به اهداي گل و فلش کارت «زندگي با قرآن» اشاره کرد و گفت: فلش کارت «زندگي با قرآن» بيشتر به موضوعات خودآگاهي، ارتباط موثر، همدلي، تصميم گيري، تفکر خلاق و تفکر انتقادي مي پردازد و در فرودگاه ها، پايانه هاي مسافرتي، ايستگاه هاي راه آهن توزيع مي شود و کتاب «و بهشت در همين نزديکي است» نيز از سوي مديريت فرهنگي هنري منطقه 7 طراحي و منتشر شده که به معرفي مکان هاي تفريحي و جاذبه هاي ديدني کشور جهت استفاده بهينه از زمان سفر اختصاص يافته است.

بررسي سکولاريسم در ايجادکرسيهاي
آزاد انديشي راديو تهران
صداي پايتخت در دهمين برنامه کرسي هاي آزاد انديشي به نقد و بررسي سکولاريسم در ايجاد کرسيهاي آزاد انديشي در دانشگاهها مي پردازد.
پژمان کريمي سردبير اين برنامه درباره علت انتخاب موضوع سکولاريسم گفت: درادامه بحث ايجاد کرسي هاي آزاد انديشي در دانشگاهها و به دنبال تاکيد وزيرعلوم بر اجازه ندادن به حضور سکولارها در محيطهاي دانشگاهي اين موضوع را انتخاب نموديم تا از ابعاد مختلف آفات اين پديده غربي وچرايي مانع بودن انديشه سکولاريسم بر سر ايجاد کرسي هاي آزاد انديشي در دانشگاهها نقد و بررسي شود.
پيام فضلي نژاد عضو دفتر پژوهشهاي کيهان و صاحب پرفروشترين کتاب سياسي (شواليه هاي ناتوي فرهنگي)  دکتر شهريار زر شناس استاد دانشگاه و صاحب 25 عنوان تاليف مهمانان حضوري برنامه هستند.
اين برنامه تاکنون به موضوعات نقش مطبوعات در ايجاد کرسي هاي آزاد انديشي نقش اساتيد در ايجاد کرسي هاي  آزاد انديشيکتب علوم انساني و کرسيها "آزاد انديشي  و.... پرداخته است که پس از نوروز 89 نيز ادامه خواهد داشت.
بررسي سکولاريسم در کرسي هاي آزاد انديشي روز چهارشنبه ساعت 30:13 در قالب برنامه زنده بحث روز به مدت يک ساعت پخش مي شود.

کنسرت «آريان» هم زمان با تحويل سال 89
گروه موسيقي «آريان» همزمان با تحويل سال نو در کوالالامپور کنسرت مي دهد.
محسن رجب پور مدير شرکت ترانه شرقي و مدير هنري گروه آريان در گفت وگو با خبرنگار موسيقي گفت: در اين کنسرت که همزمان با تحويل سال نو در برج دو قلوهاي کوالالامپور مالزي برگزار مي شود، گروه آريان به اجراي قطعات خود مي پردازند.  وي با اشاره به ديگر اجراي اين گروه افزود: امسال جشنواره نوروزي کيش توسط شرکت ترانه شرقي هر شب از ساعت 22/30 الي 24 با حضور هنرمندان برجسته در تالار شهر کيش برگزار مي شود و بر اين اساس، از 26 اسفند تا 13 فروردين هر شب از ساعت 1 بامداد کنسرت هاي گروه هاي پاپ برگزار خواهد شد.
رجب پور افزود: در اين جشنواره، گروه آريان در بازگشت در مالزي 3 ،4، 6 و 7 فروردين به روي صحنه مي رود.

کارگاه عکاسي فتوژورناليست با حضور عکاس برتر سال 2009 در سنندج
کارگاه تخصصي مستند فتوژورناليست با حضور علي اکبر جمشيديان از عکاسان برتر زير سي سال، سال 2009 جهان طي روزهاي 17، 18 و 19 اسفند ماه جاري در انجمن سينماي جوانان سنندج برگزار شد.همچنين طي اين روزها فيلم مستند (خوشه هاي ميخک) خوشه هاي باران به کارگرداني علي دستمالي و از توليدات انجمن سينماي جوانان سنندج به نمايش درآمد نقد و بررسي شد.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه