جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/12/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3557


آگهي صفحه اول


آگهي صفحه 3


آگهي صفحه 6


آگهي صفحه 9


آگهي صفحه 11


 آگهي صفحه اول  


 آگهي صفحه 3 


 آگهي صفحه 6 

با حضور رياست جمهوري 
اولين و بزرگترين بزرگراه دو طبقه کشور در اصفهان بهره برداري شد
تمبر پروژه بزرگراه دو طبقه امام خميني (ره) اصفهان رونمايي شد

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان محمود احمدي نژاد در آيين بهره برداري از نخستين بزرگراه دو طبقه کشور با اشاره به اينکه بايد حل معضل ترافيک در جهت آسايش مردم باشد، افزود: اين انتظار بي جايي از اصفهان نيست که امروز يک الگوي شهرسازي براي ما ارائه کند و امروز علماي اصفهان، خيران اين شهر، مديران اصفهان اين ظرفيت و توان را دارند و ما اين توقع را داريم که دست به دست هم بدهيم و در شهرسازي پيشگام باشيم.
وي با تاکيد بر اينکه اصفهان مي تواند يک الگو براي تمام مديران شهري در کشور شود، تصريح کرد: بايد طرح هاي کلان اجرا شود، اما بخش مهمي از همت و توان شما بايد معطوف به محلات محروم باشد چرا که در اين محلات مردم مومن، صميمي، فداکار و شهيد داده زندگي مي کنند و کجا براي خدمت بهتر از اينجا وجود دارد و بايد به همان نسبت که مناطق مرکزي و اصلي شهر توسعه پيدا مي کنند بايد مناطق محروم هم آباد شوند.
وي با اشاره به اينکه زندگي شهري زماني لذت بخش است که فاصله هاي سنگين وجود نداشته باشد، اظهار داشت: در اصفهان هم توان و هم امکانات اين مسئله وجود دارد و دولت هم حمايت مي کند و ما مي گوييم در حد توان خودمان در تمام شهرها و روستاهاي اصفهان از پروژه هاي عمراني حمايت خواهيم کرد.
وي با تاکيد بر اينکه کجاي ايران براي خدمت کردن بهتر از اصفهان وجود دارد، خاطرنشان کرد: صيانت از ميراث فرهنگي غني اصفهان وظيفه ماست و اين آثار فرهنگي ثروت ملي است و چيزي نيست که بشود آن را دوباره ساخت.
احمدي نژاد با تاکيد بر اينکه خيلي خوشحال شدم که شهردار اصفهان براي حفظ ميدان امام (ره)، برج جهان نما که مال مردم بود را مشغول تعديل سازي کردند، تصريح کرد: شش تا هفت سال پيش براي اينکه ميدان امام (ره) از فهرست آثار جهاني خارج شود، گروهي دست به کار شدند که اين موضوع را براي حمله به خادمان مردم بهانه کنند.
وي افزود: براي حفظ ميدان امام (ره) و آثار تاريخي مي ارزد که دو ساختمان را به خاطر آن خراب کنيم و اين در حاليست که مي توانيم اين ساختمان ها را دوباره درجاي ديگري بسازيم.
رئيس جمهور با تاکيد بر اينکه ميدان امام (ره) نماد فرهنگ و بقاي مردم ايران در جهان است، تصريح کرد: تعديل برج جهان نما تصميم حکيمانه اي بود که برخي  مي خواستند فتنه اي بر ضد ايران در سطح جهاني به پا کنند و آنهادنبال بهانه بودند که با تدبير و همدلي بين دستگاه هاي اصفهان از بروز اين فتنه جلوگيري به عمل آمد.
احمدي نژاد با اشاره به اينکه بايد از ميراث فرهنگي اصفهان با تمام توان حمايت شود، خاطرنشان کرد: احياي ميدان 800 ساله در اصفهان نيز کار بسيار مهمي بود و آنهايي که مي خواهند رابطه ما را با تاريخ کهن خود خودمان قطع کنند مثل اين است که مي خواهند ما را از ريشه جدا کنند.
وي با تاکيد بر اينکه اصفهان ميراث بشري است و متعلق به همه انسان هاست، اظهار داشت: امروز توقع از اصفهان اين است که در همه عرصه ها اول باشد و من از شما مي خواهم که تمام وجودتان را وقف مردم کنيد و از لحظه لحظه  زمان براي خدمت به مردم استفاده کنيد.
وي افزود: شما بايد اصفهان را بسازيد و بايد 14 محله اي که در اصفهان نام برديد را حمايت کرده و آنها را بسازيد که برخي از آنها را من از نزديک ديده و برخي از آنها را توسط برخي از افراد مطالعه کرده ام.
احمدي نژاد با تاکيد بر اينکه عده اي هستند که مي خواهند ذهن و دل ما را از خدمت به کارهاي ديگر معطوف کنند، تصريح کرد: اصفهان بايد در تمام عرصه ها موجب افتخار باشد و ما مي گوييم بايد در همه دنيا يک الگو داريم و به آنها مي گوييم که بيايند اصفهان را ببينند.
وي خاطرنشان کرد:  اگر کسي 80 - 70 سال زندگي کند و اصفهان را نبيند دچار حسرت ابدي مي شود.
در اين مراسم از تمبر پروژه بزرگراه دو طبقه امام خميني (ره) اصفهان نيز به دست رئيس جمهور و چمران رئيس شوراي شهر تهران و جمعي از مسئولان اصفهان ابطال شد.
 
شهردار اصفهان درآيين بهره برداري از   اولين پل دوطبقه کشور: اجراي 1300 پروژه در شهر اصفهان با هزينه اي   بالغ بر 450 ميليارد تومان
   شهردار اصفهان با بيان به اين که در مناطق 14 گانه ي شهرداري اصفهان   در سال جاري 1300 پروژه به بهره برداري رسيده است گفت:450 ميليارد تومان جهت انجام   کل پروژه هاي شهر بدون معوض ملکي از شهرداري و سازمان هاي مربوطه هزينه شده است   .    به گزارش خبرنگار ما،دکتر سيد مرتضي سقائيان نژاد در آيين بهره برداري از اولين   بزرگراه دو طبقه ي کشور با اشاره به تنوع پروژه هاي ترافيکي ،خدمات شهرداري ،محيط زيست و فعاليت هاي فرهنگي افزود:در سال جاري61 درصد  بودجه ي شهرداري به پروژه هاي ترافيکي تعلق داشت و 70ميليارد تومان نيز به احياي بافت هاي فرسوده و تاريخي اختصاص يافته است.
  وي به  پروزه ميدان امام علي (ع)اشاره کردو تصريح نمود:با احياي اين ميدان بيش از 32 هزار هکتار از بافت فرسوده در تجمع ترين قسمت شهر ترميم مي شود و همچنين مسجد جامع نيز از قربت درآمده و آماده ي ثبت جهاني خواهد شد.
  شهردار اصفهان با اشاره به پل دو طبقه ي امام خميني (ره)خاطر نشان کرد:اين منطقه از نظر ثقل جمعيتي پر تراکم و شامل محله هاي محروم از جمله رهنان ،عاشق آباد،مارچين،خانه اصفهان،محمود آباد و ...است که بيش از 30 سال با مشکلاتي چون آلودگي و ترافيک شديد مواجه بودند.
  سقائيان نژاد ادامه داد:بر اساس مطالعات انجام شده از آن جايي که تمام تاسيسات شهري در زير خيايان امام خميني است ،  احداث تونل، 4/5سال با هزينه اي بالغ بر 89 ميليارد تومان به طول مي انجامد.
  وي بيان داشت :ايجاد 9 تقاطع منقطع غير همسطح در اين خيابان  نيز 75 ميلياردتومان هزينه نياز داشت که به صرفه نبود.
  شهردار اصفهان اضافه کرد:در نهايت با مطالعات متخصصين دانشگاهي پل روگذر دو طبقه ي امام خميني   طراحي شد و با تلاش مسوولين امر که همه بومي هستند با هزينه 60 ميليارد بدون آزاد سازي و 72 ميليارد با آزاد سازي به اتمام رسيد.
  سقائيان نژادبااشاره به   شناخته شدن اين پل به عنوان برترين طرح بتني کشور گفت:امکان عبور و مرور تراموا در زير اين پل نيز فراهم شده و خوشبختانه قرارداد خريد تراموا نيز بسته شده است.
  وي فزود:اين پل بين   رينگ سوم و چهارم ترافيکي ارتباط برقرار مي کند که در اين صورت  بسياري از مشکلات ترافيکي اي کلان شهر در زمينه ي انتقال سفر هاي بين منطقه اي و بين شهري و ترافيک عبوري از محدوده ي مرکزي شهر کاسته خواهد شد.
  شهردار اصفهان در اداممه تصريح کرد:تقاطع غير همسطح شهيدان اميني از جمله تقاطع هاي بحراني در محور امام خميني (ره)بوده است که با حجم سنگين تردد وسايل نقليه سنگين و سبک از دير باز يکي از نقاطع حساس و پر مشکل خيابان امام خميني (ره)و شهرک امير کبير محسوب مي گرديد.
  سقائيان نژاد با توجه به احداث پل رو گذر امام خميني (ره)حد فاصل پل شهيد خرازي تا خيابان بهارستان و فاصله بين بهارستان و خيابان امير کبير و عدم امکان امتداد پل در کوتاه مدت ،احداث تقاطع غير همسطح شهيدان اميني در دستور کار شهرداري قرار گرفت.
  وي مدت اجراي اين طرح را 8 ماه عنوان کرد و ادامه داد:بيش از 58 ميليارد ريال از محل اعتبار شهرداري منطقه ي 12 براي پروزه ي تقاطع غير همسطح شهيد اميني هزينه شده است.
  شهردار اصفهان در پايان صبوري مردم، وحدت و اخلاص مديران و مجريان طرح را عامل موفقيت در اين پروژه دانست.


 آگهي صفحه 9 


 آگهي صفحه 11 


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه