جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/02/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3582

با دانشگاه ها
دانشگاه محقق اردبيلي


كوتاه و خواندني

معاون وزيرعلوم خبر داد:
افزيش 3 تا 4 برابري پوشش وام شهريه دانشجويان

نماينده مردم بابل:
دانشگاه آزاد اسلامي مدرنترين منبع علمي کشور است

پدر علم مديريت ايران در دانشگاه آزاد اسلامي شوشتر:
مقايسه خود با پايين ترها از مهمترين عوامل عقب ماندگي و عدم توسعه است

معاون اداري و مالي دانشگاه آزاد اسلامي خبرداد:
راه اندازي صندوق ويژه درماني کارکنان و اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي


 با دانشگاه ها
  دانشگاه محقق اردبيلي 

دانشگاه محقق اردبيلي در سال 1357 با نام آموزشکده کشاورزي (وابسته به دانشگاه تبريز) و با پذيرش 30 نفر دانشجو در رشته کشاورزي عمومي فعاليت هاي آموزشي خود را آغاز نمود. اين مرکز آموزش عالي در سال 1371 از دانشگاه تبريز منتزع و مدتي به صورت مجتمع آموزش عالي به فعاليت خود ادامه داد و در سال 1375 با تبديل آن به دانشگاه تحت عنوان دانشگاه محقق اردبيلي موافقت به عمل آمد . با اين حال، تا سال 1378 در ساختار تشکيلاتي اين دانشگاه فقط شش گروه آموزشي مصوب تحت عناوين زراعت و اصلاح نباتات، ماشين آلات کشاورزي، امور دامي، عمران، معماري و معارف اسلامي وجود داشت و هيج دانشکده اي در ساختار سازماني دانشگاه پيش بيني نشده بود. پس از اخذ مجوز قطعي از شوراي گسترش آموزش عالي براي تاسيس دانشکده علوم در سال 1376، دانشکده کشاورزي در سال 1377، دانشکده فني در سال 1378 آموزشکده کشاورزي مغان در سال 1378 و موافقت اصولي براي تاسيس دانشکده ادبيات و علوم انساني در سال 1378، با پيگيري مسئولين دانشگاه ساختار دانشگاه محقق اردبيلي توسعه پيدا نمود و نمودار سازماني جديد با لحاظ دانشکده ها و همچنين افزايش تعداد معاونت ها و مديريت ها و گروه هاي آموزشي در تاريخ 1378/11/9 ابلاغ شد. اين دانشگاه در مرکز استان شهر اردبيل واقع شده و به عنوان تنها دانشگاه جامع دولتي استان محسوب مي شود.


 كوتاه و خواندني  

مديرکل تحقيقات و برنامه ريزي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي:
مناطق و واحدهاي دانشگاهي گواهينامه فرهنگي دريافت مي کنند
رويکرد حرفه اي و راهبردي در حوزه فرهنگي مدت هاست که در برنامه ريزي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي نهادينه شده است. به گزارش ايسنا، حجت الاسلام والمسلمين حبيبي مديرکل تحقيقات و برنامه ريزي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اين مطلب و با اشاره به سال همت مضاعف و کار مضاعف، ايجاد فضاي رقابتي به منظور افزايش کمي و کيفي فعاليت ها را مورد تاکيد قرار داد و گفت: صدور گواهينامه هاي فرهنگي را ازجمله اقدامات معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در افزايش بهره وري و ايجاد فضاي پرنشاط دانشگاهي است. وي اخذ گواهينامه ها توسط مناطق و واحدها را منوط به احراز شرايط و برخورداري از شاخص هاي مورد نظر معاونت فرهنگي دانست و گفت: با اجراي اين طرح گام موثري در رسيدن به يک سازمان استاندارد حرفه اي برداشته خواهد شد. حبيبي در ادامه پيش نياز اساسي دريافت گواهينامه فرهنگي را دانش سازماني و برخورداري از مديريت راهبردي دانست و گفت: با اجراي اين طرح بسياري از واحدها به سطوح بالاي سازماني و حرفه اي دست خواهند يافت. مديرکل تحقيقات و برنامه ريزي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي فهرست گواهينامه هاي فرهنگي که در سال جاري صادر خواهد شد که عبارتند از: گواهينامه دانش، گواهينامه تلاش، گواهينامه کيفيت، گواهينامه خودارزيابي، گواهينامه خلاقيت و نوآوري، گواهينامه استاندارد، گواهينامه پژوهش، گواهينامه بهبود، گواهينامه مديريت فرهنگي و گواهينامه هدف.

فرمانده نيروي انتظامي شاهرود
از بيمارستان وابسته به دانشگاه آزاد اسلامي
شاهرود ديدار کرد
جمعي از پرسنل نيروي انتظامي شاهرود، به منظور تقدير از زحمات کادر پزشکي بيمارستان خاتم الانبيا»(ص) وابسته به دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود از  اين بيمارستان ديدن کردند. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد شاهرود، در اين ديدار سرهنگ رحمت الله طاهري فرمانده نيروي انتظامي شهرستان شاهرود به اتفاق جمعي از درجه داران اين نيرو و نيز رئيس درمانگاه نيروهاي مسلح شاهرود ضمن بازديد از قسمت هاي مختلف بيمارستان خاتم الانبيا»(ص) از خدمات پزشکان، پرستاران و کادر پزشکي اين بيمارستان با اهداي گل و شيريني تقدير به عمل آوردند. در اين ديدار که 2 ساعت به طول انجاميد فرمانده نيروي انتظامي و همراهان مورد آزمايش سنجش تراکم استخوان نيز قرار گرفتند. دانش آموزان استعدادهاي درخشان شاهرود نيز ضمن ديدار از بيمارستان خاتم الانبيا»(ص) به اتفاق دبيران خود با اهداي گل زحمات کادر پزشکي اين بيمارستان را مورد تقدير قرار دادند. يادآوري مي شود بيمارستان خاتم الانبيا»(ص) به عنوان تنها بيمارستان خصوصي استان سمنان مي باشد که با تجهيزات پيشرفته و کادر پزشکي مجرب رضايت مردم استان را جلب کرده است. 

تشکل هاي اسلامي سياسي دانشگاه آزاد اسلامي در بيانيه اي تاکيد کرد:
حادثه طبس، امداد غيبي و از معجزات الهي بود
دبيرخانه مرکزي تشکل هاي اسلامي سياسي دانشگاهيان دانشگاه آزاد اسلامي در رابطه با اهميت و جايگاه بسيج و سپاه در واقعه طبس بيانيه اي صادر کرد: متن بيانيه بدين شرح است: در راستاي رسالت دايمي و جاودانه عناصر مدافع و حريم دار نظام و ولايت که با حضور آحاد مردم ايران اسلامي و خصوصا بسيجيان جان بر کف که بدون هيچ چشم داشتي در نقش آفريني در شرايط خاص کشور با حضور فعال و موثر توانسته اند همه ترفندهاي دشمنان را نقش بر آب نموده و با اين اوصاف قدرداني از اين عناصر خدوم نظام بر همگان واجب است و هر گونه حرکتي در غير از اين مسير تعيين شده در چارچوب نظام مقدس جمهوري اسلامي، محکوم به شکست و نابودي است. شاهد مدعا تجاوز دشمن تا دندان مسلح به ام القراي جهان اسلام در منطقه طبس و امدادهاي غيبي خداوند و عنايت ويژه حضرت ولي عصر (عج) و با حضور اولين نيروهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي در قالب سپاه و بسيج جان بر کف چنان عرصه را بر دشمنان تنگ کرد که تا ابد آثار اين امداد غيبي از اذهان مردم در طول تاريخ حذف نخواهد شد و اين موضوع نمونه اي از معجزات الهي است که در لوح جاويد جايگاه خود را نمايان مي سازد و با اين وصف مي طلبد در شرايط فعلي با توجه به حرکت هاي عظيم و موفقيت آميز نظام مقدس جمهوري اسلامي تحت رهبري هاي داهيانه مقام عظماي ولايت حضرت آيت الله العظمي خامنه اي و با وحدت کلمه از اين ميراث جاودانه
حضرت امام خميني (ره) بهره جسته و با توجه ب-ه فضاي اقتصادي ، سياسي و فرهنگي دشمنان که دچار سر در گمي هاي خاص هستند و روز به روز نشانه هايي از افول قدرت هاي پوشالي معاند را شاهد هستيم و وعده هاي الهي در جهت تفوق مستضعفين بر مستکبرين را اميدواريم، با سرعت بخشيدن به حرکت رو به رشد نظام با بسيج مردمي در قالب هاي مختلف از جمله تشريک مساعي جمعي تحت لواي پرچم پر افتخار بسيج مستضعفان با منويات مقام عظماي ولايت شاهد غلبه حق بر باطل باشيم و شکوفايي منويات امام راحل (ره) را شاهد باشيم و اميد است همه اقشار جامعه از جمله قشر فرهيخته دانشگاهي اعم از اساتيد محترم و دانشجويان عزيز بتوانند نقش انقلابي خود را در عرصه هاي مختلف ملي و بين المللي ايفا نمايند و با حرکت هاي حساب شده علاوه بر فعاليت هاي علمي که در جاي خود داراي ارزش و اعتباري بس والا براي کشور به همراه دارد در کنار آحاد مردم عزيز ايران بيش از پيش کوشا باشند. بديهي است در اين جهت فعاليتهاي سياسي اسلامي دانشگاهيان در دانشگاه آزاد اسلامي که از طريق دبيرخانه مرکزي تشکلهاي اسلامي سياسي دانشگاهيان پشتيباني مي گردد و طبق قانون و مقررات حاکم خصوصا مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي عمل مي شود و همواره اين دبيرخانه سعي و تلاش وافر داشته تا با رعايت همه جوانب از اين نعمت ارزشمند نظام مبتني بر منويات مقام عظماي ولايت مبني بر اسلامي سياسي بودن دانشگاهها بهره مند گرديم و در اين جايگاه هر حرکت نسنجيده و ناشايست و خلاف جهت تعيين شده را محکوم و در همه عرصه ها دفاع از کيان انقلاب اسلامي و کشور ولايت مدار جمهوري اسلامي ايران را به همه عناصر توصيه کرده و هر موضعي که در اين قالب قرار نگيرد قابل دفاع نبوده ونمي توان آن رابه عنوان مواضع دانشگاه تلقي نمود.

  مراسم انس با قرآن کريم در واحد آستارا
محفل انس با قرآن کريم با حضور حاج حامد شاکرنژاد پديده قرائت جهان اسلام در سالن اجتماعات نبي اکرم(ص) برگزار شد، اين محفل را عده زيادي از دانشجويان، کارکنان، اعضاي هيات علمي، هيات رئيسه، فرماندار، امام جمعه، فرماندهان نيروي انتظامي و ديگر مسئولين شهري با حضور پرشور خود محفل قرآني را رونق بخشيدند.
موسي رضواني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد آس-تارا ضمن خيرمقدم به حاضرين از استقبال بي نظير اين جلسه اظهار خرسندي نمود و تلاوت قرآن کريم را توسط حاج حامد شاکرنژاد قاري برجسته جهان اسلام را توفيق الهي دانست و اظهار داشت: زنده کردن قرآن يکي از برکات انقلاب اسلامي خصوصا مراکز آموزش عالي کشور و يکي از اهداف دانشگاه آزاد اسلامي است و درحقيقت تلاش هاي معاونت فرهنگي و پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامي سبب شده است تا قرآن دردسترس دانشجويان و جوانان قرار بگيرد و فرهنگ قرآني در ميان اين نسل جوان ترويج و گسترش ويژه اي داشته باشد.
وي تصريح کرد: قرآن کريم تنها نسخه نجات دهنده بشريت است و نسخه مکتوب حقيقت نور محمدي(ص) است. رضواني اضافه کرد: نياز جدي بشريت درک عميق مفاهيم قرآني و تدبر در آيات الهي است و بهترين اوقات ما زماني است که درخدمت قرآن کريم و عترت نبوي باشيم. 
 
توسط مرکز آموزش کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي
سمينار آموزشي رازهاي موفقيت در زندگي مشترک برگزار مي شود
سمينار آموزشي رازهاي موفقيت در زندگي مشترک در روز پنجشنبه نهم ارديبهشت ماه با حضور صدها نفر از فارغ التحصيلان توسط مرکز آموزش کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي با حضور اساتيد و روانشناسان برجسته و مطرح کشور برگزار مي شود.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي، در راستاي رسالت خود در ارائه دوره ها و سمينارهاي آموزش عمومي، به جامعه دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاهي تاکنون اقدام به برگزاري سمينارهايي با عناوين مهارت هاي زندگي، فنون مذاکره و مهارت هاي ارتباط موثر، رازهاي زندگي موفق و... نموده است و طبق نظرسنجي هاي صورت گرفته از شرکت کنندگان در اين سمينارها، بيش از 80 درصد اين سمينار را مفيد ارزيابي نموده اند.
در اين گزارش تصريح شده است: سمينار آموزشي رازهاي موفقيت در زندگي مشترک با حضور اساتيد مطرح، برجسته و مجرب روان شناسي و روانپزشکي در سطح کشور نظير دکتر مجد و پروفسور باهر برگزار مي شود.
گفتني است، موضوع اين سمينار رازهاي موفقيت در زندگي مشترک است: در اين سمينار تلاش مي شود افراد براي زندگي زناشويي و مشترک از توانمندي ها و مهارت هاي خاصي برخوردار باشند و در برخي موارد آموزش هاي لازم را فرا گيرند زيرا علت برخي از اختلافات عدم آشنايي طرفين با بديهيات يک زندگي مشترک است.
روابط عمومي مرکز آموزش کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي محورهاي اصلي اين سمينار را آشنايي با شخصيت زن و مرد در زندگي مشترک، عاطفه و تاثير آن بر زندگي مشترک، تاثير طرز تفکر هر فرد بر زندگي مشترک و نيز ويژگي افرادي که آمادگي ازدواج دارند، عنوان نمود.


  معاون وزيرعلوم خبر داد:
 افزيش 3 تا 4 برابري پوشش وام شهريه دانشجويان 

معاون دانشجويي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اعلام کرد: به موازات هدفمند کردن يارانه ها، تسهيلات رفاهي در شرف تدوين است که جزييات آن به زودي اعلام مي شود.
به گزارش ايسنا، دکتر محمود ملاباشي روز سه شنبه در يک نشست مطبوعاتي، افزود: سايه هر نعمتي که مصوبه هدفمندکردن يارانه ها براي کشور به وجود مي آورد براي نخبگان کشور نيز پيش بيني و ايجاد خواهد شد.
وي در پاسخ به سوالي درباره وام شهريه دانشجويان، با اشاره به اعتبار 120 ميليارد توماني وام شهريه در سال گذشته و تخصيص تنها 85 ميليارد تومان آن به علت محدوديت هاي منابع مالي، اظهار کرد: خوشبختانه امسال مجلس شوراي اسلامي اعتبار وام شهريه را 250 ميليارد تومان تصويب کرد که رياست جمهوري نيز دستور تخصيص 100 درصدي اين وام را اعلام کرد.
معاون دانشجويي وزارت علوم گفت: اگر پوشش دهي دانشجويان براي وام شهريه، مطابق سال گذشته درنظر گرفته شود، پوشش وام در سال 89 سه برابر خواهد شد، همچنين اگر پوشش وام شهريه در مقاطع تحصيلي مختلف متفاوت باشد، مي توانيم اين پوشش را به چهار برابر نيز افزايش دهيم که اين مساله با توجه به نظر دانشجويان و دانشگاه ها تصميم گيري مي شود.
به گفته ملاباشي، سال گذشته حدود 50 تا 70 درصد دانشجويان متقاضي وام شهريه بودند که به حدود 25 درصد از آنها وام شهريه اختصاص يافت که در سال جاري با اختصاص 250 ميليارد توماني، وام شهريه حداقل به 70 درصد از متقاضيان وام ارائه خواهد شد.
وي با اشاره به طرح 100 ميليارد توماني توسعه خوابگاه ها به دستور رييس  جمهور در سال 87، يادآور شد: بسياري از دانشگاه ها اين خوابگاه ها را ساختند، به نحوي که در مهرماه سال گذشته حدود 12 دانشگاه خوابگاه ها را تحويل دادند و ساير خوابگاه هاي دانشگاه ها نيز در مهر 89 به بهره برداري مي رسد.
معاون دانشجويي وزير علوم با اشاره به موضوع پيشنهادي وزير علوم درباره شناخت نخبگان در زمينه رشته هاي علوم انساني،  فني و تجربي با تعهد لازم و اعطاي بورس جهت تربيت نيروي متخصص، اظهار کرد: براين اساس در نيمه دوم سال گذشته، فراخوان اعزام توسط وزارتخانه منتشر شد که در اين زمينه 560 مورد تقاضا مطرح شد که از اين تعداد 360 مورد واجد شرايط بودند و پس از مصاحبه هاي لازم جمعا 137 نفر تاييد شدند تا براي ادامه تحصيل در رشته هاي بين رشته اي و يا رشته هاي نو و اولويت دار کشور، به خارج اعزام شوند.
معاون وزير علوم درباره برنامه هاي معاونت دانشجويي در مورد بررسي مدارک فارغ التحصيلان، اظهارکرد: در اين راستا به دنبال شناخت نخبگان، مرکز آماري براي کل فارغ التحصيلان داخل و خارج از کشور ايجاد مي شود و اين مرکز که تا قبل از مهرماه آماده پاسخگويي به ادارات و سازمان هاي مختلف کشور خواهد بود.

تحصيل 16 هزار دانشجوي غير ايراني در کشور
ملاباشي درباره برنامه هاي معاونت دانشجويي براي دانشجويان غيرايراني، اظهار کرد: در اين راستا برگزاري جشنواره «فرهنگ ملل» و همچنين جشن «دانش آموختگان غير ايراني» در دانشگاه شهيد بهشتي يا دانشگاه بين المللي همانند سال هاي گذشته در تيرماه سال جاري برگزار خواهد شد.
وي با اشاره به تحصيل يک هزار و 453 دانشجوي غيرايراني در سال 88، خاطرنشان کرد: در مجموع اين تعداد که بورسيه هاي وزارتخانه هستند با ساير دانشجويان که به صورت شخصي تحصيل مي کنند،  حدود سه هزار و 500 دانشجو داريم که در صورت افزودن دانشجويان غير ايراني حوزه علميه نيز اين تعداد به 16 هزار دانشجوي غيرايراني در کل کشور مي رسد.

ايجاد تحول در تاييد مدارک تحصيلي
معاون دانشجويي وزارت علوم با اشاره به اصلاح آيين نامه  پذيرش دانشجويان ايراني خارج از کشور، يادآور شد: همچنين آيين نامه  انتقال و مهمان شدن دانشجويان ايراني در خارج از کشور درحال اصلاح است که در آينده جهت امضا به وزير علوم ارائه خواهد شد.
ملاباشي با اشاره به اجراي طرح «پالايش سلامت» از سال 85، تصريح کرد: خوشبختانه در اين راستا اثر سلامتي جسمي به وضوح در دانشجويان افزايش يافته است و مراکز مشاوره نيز در راستاي بهداشت رواني آنها بسيار فعال تر شده اند.


  نماينده مردم بابل:
 دانشگاه آزاد اسلامي مدرنترين منبع علمي کشور است 

دانشگاه آزاد اسلامي در بخش علمي، پژوهشي و دستيابي به توليدات علمي با استفاده از فناوري مدرن روز در فعاليت هاي خود و ارتقا» سطح کيفي و تکنولوژي آموزشي به مهمترين منبع علمي کشور تبديل شد.
به گزارش آنا، مهندس محسن نريمان نماينده مردم بابل در مجلس شوراي اسلامي در بازديد از سايت بزرگ مجتمع دانشگاهي واحد بابل مهمترين شاخصه مديريت دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل را توسعه کمي و کيفي دانست و اظهار داشت: اين واحد در شهرستان بابل قريب به 75 هزار متر فضاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي و تحقيقاتي و 7 هزار دانشجو به ويژه احداث 31 آزمايشگاه با جديدترين تجهيزات علمي، پزشکي با آخرين تکنولوژي است. مهندس نريمان بيان داشت: حجت الاسلام والمسليمن حسن قلي پور با تلاش و فعاليت خستگي ناپذير خود در راس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل باعث پيشرفت توسعه فضاي آموزش و توليدات علمي و تحقيقاتي و پزشکي بزرگترين شهرستان استان مازندران (بابل) شد که جا دارد از وي قدرداني شود. نريمان اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل توانسته است در عرصه آموزش، تربيت و منبع توليد نيروي انساني کارآمدي را فراهم بياورد. مهندس محسن نريمان نماينده مردم بابل با هيئت همراه از بخش هاي مختلف سايت بزرگ مجتمع دانشگاهي و مرکز آموزشي و تحقيقاتي رجه بازديد و از آخرين وضعيت توسعه آموزشي و دانشجوئي توسط رئيس واحد بابل حسن قلي پور مطلع شد.


  پدر علم مديريت ايران در دانشگاه آزاد اسلامي شوشتر:
 مقايسه خود با پايين ترها از مهمترين عوامل عقب ماندگي و عدم توسعه است 

 پدر علم مديريت ايران، مقايسه خود با پايين ترها را يکي از مهمترين عوامل عقب ماندگي و عدم توسعه دانست.
به گزارش ايسکانيوز، به همت بسيج اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي شوشتر و با مشارکت دانشکده علوم انساني، معاونت پژوهشي و روابط عمومي، همايش علمي مديريت با حضور پروفسور الواني پدر علم مديريت ايران برگزار شد.
در اين همايش که جمع کثيري از استادان و دانشجويان گروه هاي مديريت واحد شوشتر حضور داشتند دکتر الواني به طور مبسوط و کاملا علمي موضوع بهبود و تعالي در مديريت و زندگي شخصي را به بحث گذاشت.
وي با اشاره به ضرورت تعالي و بهبود هم در مديريت و هم در زندگي و ناچاري آدمي به اين امر گفت: هرگز انسان نبايد به وضع موجود بسنده کند و قانع باشد و همواره بايد سعي کند وضعيت موجود را به سمت تعالي و بهترشدن تغيير دهد و آنگاه که به وضعيتي مطلوب که از قبل متصور مي شده است، رسيد باز آن وضعيت به عنوان وضعيت موجود نبايد تلقي شود، لذا بايد مجددا براي تغيير اين موجود به مطلوب تلاش کرد.
دکتر الواني از اين تفکر و ايده با واژه "نابسندگي" ياد کرد. وي افزود: اگر به مصنوعات غرب نگاه کنيم مثلا دربحث خودروسازي به اين مسئله پي خواهيم برد که دائم اين مصنوعات دچار تغيير مي شوند و روبه تعالي و بهتر شدن مي روند و اين درست مصداق بحث بهبود و نابسندگي است و اينگونه است که خودرو ساخت سال 2010 با خودرو ساخت 2009 تفاوت هاي چشمگيري دارد.
چهره ماندگار علمي ايران در بخش ديگري از سخنان خود با انتقاد از تفکر خود را بهترين دانستن گفت: اين تفکر که همواره خود را بهتر بدانيم و به وضع موجود بسنده کنيم خود باعث عدم پيشرفت و توسعه است، لذا نبايد وضعيت موجود را به عنوان وضعيت مطلوب تصور کنيم و به آن راضي باشيم پس براي اينکه بتوانيم وضع موجود را همواره به وضعيت مطلوب مبدل نماييم مي بايست به دو مقوله مهم و بنيادين توجه و آنها را در زندگي و کار خود لحاظ کنيم.
وي اولين اصل رسيدن به تعالي و بهبود در زندگي شخصي و سازماني را تصور وضعيت مطلوب براي خود عنوان کرد و گفت: هميشه بايد در زندگي به دنبال بهترين ها باشيم و هيچگاه خود و تفکرات خود را بهترين ندانيم که در غير اين صورت دچار رخوت و رکود خواهيم شد لذا همواره بايد به دنبال ايده آل ها و آرمان هاي بلند باشيم و به عبارتي نوعي بلندپروازي علمي را پيش بگيريم چراکه با ديدن عيب هاي ديگران هرگز به تعالي نمي رسيم بلکه توجه به خوبي ها مي تواند ما را نيز به سمت خوب شدن و خوب بودن هدايت کند و باز صنعت خودروسازي ما مصداق خوبي براي اين نظريه است که اين صنعت همواره خود را بهترين مي پنداشته است و همين باعث شده که بعد از گذشت 40 سال صنعت خودروسازي ما همچنان دچار مشکل و رکود است.
دکتر سيدمهدي الواني دومين نکته براي استمرار در تعالي و بهبود را نقدپذيري عنوان کرد و افزود: ما همواره بايد خود را نقد کنيم و عيب هاي خود را ببينيم و در مقام رفع آن برآييم و هرگز به آنچه خود ساخته ايم دل نبنديم و در پي آن باشيم تا بهتري را به وجود بياوريم و به اين نکته بايد توجه کرد که خودستايي و ديگرستايي ما را از رسيدن به وضعيت مطلوب بازمي دارد.
وي مقايسه خود با پايين ترها را يکي از مهمترين عوامل عقب ماندگي و عدم توسعه دانست و با اشاره به حديث معروف اينکه "واي به حال کسي که دوروزش مانند هم باشد" خاطرنشان کرد: متاسفانه در زندگي ما از اين روزهاي مانند هم بسيار زياد است و بايد سعي کنيم هر روزمان بهتر از روز قبل باشد.


  معاون اداري و مالي دانشگاه آزاد اسلامي خبرداد:
 راه اندازي صندوق ويژه درماني کارکنان و اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي  

 معاون اداري و مالي دانشگاه آزاد اسلامي از راه اندازي صندوق ويژه درماني کارکنان و اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي خبرداد و گفت: صندوق ويژه درماني با خدمات دهي در سطح بالاترين نوع آن هم تراز با ساير شرکت هاي بيمه اي از ابتداي سال جاري تاسيس مي شود.
مهندس حسن اميري با بيان اين مطلب افزود: کارکناني که تمايلي به عضويت در اين صندوق ندارند، مي توانند کماکان در صندوق مازاد درمان عادي عضو باشند.
وي همچنين با اشاره به اينکه وام هاي ضروري و صندوق پس انداز کارکنان از اين پس مشمول وام هايي قرار مي گيرد که بايستي بيمه شوند، گفت: هم اکنون کليه وام هاي دريافتي کارکنان تحت پوشش بيمه قرار گرفته اند.
اميري افزود: با توجه به اينکه مقوله رفاه کارکنان، بيشترين توجه مسئولان دانشگاه را به خود معطوف کرده است، برنامه مديريتي متمرکزي در تقويم رفاهي دانشگاه لحاظ شده است. وي با اشاره به اهميت رفاه و تاثير آن برکيفيت خدمات آموزشي، اداري و پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: با توجه به وجود واحدها و مراکز آموزشي متعدد حتي در دورترين نقاط کشور، پتانسيل بالايي براي ارائه خدمات رفاهي در ايامي از سال به کارکنان وجود دارد.
معاون اداري، مالي دانشگاه آزاد اسلامي به تشکيل ستادهاي اسکان نوروزي در ايام تعطيلات اشاره کرد و گفت: بيش از 60 هزار نفر در قالب 10 هزار خانوار در 200 واحد و مرکز آموزشي اسکان يافتند که در تاريخ دانشگاه بي نظير بوده است.
وي در تشريح برنامه هاي رفاهي دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: بهره برداري از مهمانسراي دانشگاه در تهران براي اسکان مامورين دانشگاه، مرمت و تجهيز مجتمع فرهنگي آموزشي مشهد مقدس و فراهم کردن امکان استفاده کليه کارکنان دانشگاه از مجتمع اقامتي رفاهي رامسر ازجمله فعاليت هاي رفاهي بوده است.
اميري درخصوص برنامه هاي رفاهي آتي دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: برنامه هاي کوتاه مدت و بلندمدت متعددي در اين زمينه در مديريت امور رفاهي تحت بررسي است. وي خاطرنشان کرد: تعدادي از واحدها و مراکز آموزشي در تعطيلات نوروزي با تشکيل ستادهاي اسکان، خدمات رفاهي و اقامتي قابل توجه اي را به ميهمانان نوروزي ارائه کردند که جاي بسي تقدير و تشکر دارد.
اميري ضمن سپاس از خدمات صادقانه کارکنان دانشگاه در ايام نوروز، واحدها و مراکز آموزشي نمونه را چالوس، تبريز، خوراسگان، شيراز، مشهد، آبادان، آزادشهر، دامغان، رشت، خلخال، ساري، دبيرخانه منطقه 7، مهمانسراي سازمان مرکزي، جلفا، يزد، کرمانشاه، همدان، اراک (مجتمع رامسر)، نجف آباد، خرم آباد، سيرجان، آيت الله آملي، بندرلنگه و ايلام معرفي کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه