جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/02/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3582


كوتاه و خواندني

رييس اتحاديه مشاوران املاک:
قيمت مسکن باز هم کاهش مي يابد

معاون وزير نيرو هشدار داد;
کمبود آب شرب در برخي استان ها


آمادگي ايران براي تامين گاز کشورهاي حاشيه خليج فارس


مسکوکات و ارز


آيين نامه اجرايي نحوه انتقال و ماموريت کارمندان تصويب شد


 كوتاه و خواندني  

 رييس اتحاديه طلا و جواهر کشور:
مشکل تاريخ ضرب سکه در معاملات تهران
 هنوز برطرف نشده است
رييس اتحاديه طلا و جواهر کشور با بيان اينکه تاريخ ضرب سکه در شهرستان ها ديگر مطرح نيست گفت:  تفاوت قيمت سکه تاريخ بالا با سکه تاريخ پايين توسط صرافي هاي تهران هنوز به طور کامل برطرف نشده اما نسبت به سال هاي گذشته به حداقل رسيده است.  محمد کشتي آراي در گفت وگو با فارس افزود: سالهاست که تاريخ ضرب سکه توسط برخي صرافي ها ملاک خريد به قيمت روز است، بنابراين سکه هايي که تاريخ ضرب آنها پايين باشد صرافي ها و سکه فروشان آن را با قيمت پايين تري خريداري مي کنند که البته اين موضوع در حال حاضر در تهران به حداقل رسيده و در شهرستان هاي کشور به طور کامل برطرف شده است.   وي تصريح کرد: کنترل اين موضوع در تهران به دليل گسترده بودن بازار طلا تا حدودي امکان پذير نيست اما به هر حال طي چند سال گذشته کارهاي خوبي انجام و اين موضوع به حداقل رسيده است.   وي در خصوص وضعيت کنوني بازار طلا گفت: بازار طلا و سکه فعلا به خاطر ايام فاطميه در حالت رکود مقطعي است و اين موضوع باعث شده تا تقاضا براي خريد طلا و سکه کاهش يابد. 
 
مشترکان پرمصرف برق يارانه نمي گيرند 
مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق تهران گفت: به مشترکان پر مصرف برق يارانه تعلق نمي گيرد.
به گزارش فارس، سعيد مهذب ترابي با حضور در دويست و هفتاد و ششمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر تهران گزارشي درباره چگونگي جلب مشارکت شهروندان تهراني، اصناف، نهادهاي عمومي و دولتي در صرفه جويي و بهينه سازي مصرف برق در تهران، ارائه داد. وي به نتايج عملکرد شرکت توزيع نيروي برق در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال 87، 90 هزار مشترک خانگي به مصرف کنندگان برق در تهران اضافه شدند که اين ميزان در سال 1388 به 106 هزار مشترک خانگي رسيد و رشد حدود 10 درصد را در بخش خانگي شاهد بوديم. وي افزود: در بخش مشترکان عمومي (سازمان ها و ادارات دولتي) 6 درصد رشد وجود داشته و در بخش مشترکان صنعتي در سال 88، 172 مشترک جديد به مصرف کنندگان برق اضافه شده است. مهذب  ترابي با بيان اينکه در بحث مشترکان تجاري، سال 87، 6.16 هزار مشترک اضافه شده است، تصريح کرد: در سال 87 اين ميزان به 15 هزار مشترک افزايش پيدا کرده است. 

دعوت شبکه خدمات پس از فروش ايران خودرو از متقاضيان براي جذب نمايندگي
شرکت خدمات پس از فروش ايران خودرو(ايساکو) با توجه به دستور العمل و برنامه هاي جديد وزارت صنايع و معادن در خصوص توسعه و گسترش شبکه خدمات از علاقمندان و سرمايه گذاران براي اخذ نمايندگي دعوت به عمل مي آورد.به گزارش موج، محمدرضا بابائي مديرعامل خدمات پس از فروش ايران خودرو(ايساکو)، با بيان اين مطلب گفت: شرکت ايساکو با توجه به برنامه هاي اعلام شده وزارت صنايع و معادن تاکيد مقام عالي وزارت بر توسعه شبکه خدمات پس از فروش متناسب با افزايش توليد و دسترسي آسان مشتريان به خدمات، افزايش و تاسيس مراکز خدمات پس از فروش و جذب نمايندگي را در دستور کار دفاتر منطقه اي قرار داده و دفاتر نيز موظف اند گزارش پيشرفت اين عمليات را ماهانه تهيه و ارائه کنند.

 افتتاح بيمارستان 240 تختخوابي در اهواز با مشارکت بانک تجارت 
   با مشارکت بانک تجارت ساختمان جديد بيمارستان 240 تختخوابي آريا اهواز در مراسمي با حضور آيت ا... موسوي جزايري نماينده ولي فقيه و دکتر حجازي استاندار خوزستان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي بانک تجارت، آيت ا... موسوي جزايري در اين مراسم طي سخناني ضمن گراميداشت همزماني افتتاح اين پروژه با ايام ولادت با سعادت حضرت زينب (س) و روز پرستار از مساعدت بانک تجارت در اعطاي تسهيلات براي راه اندازي اين پروژه که يکي از بزرگترين و مجهزترين بيمارستانهاي بخش خصوصي در شهر اهواز است قدرداني به عمل آورد. لفته ستوده مدير شعب بانک تجارت خوزستان نيز در مراسم فوق به اقدامات اين بانک در حمايت از طرح هاي زيربنايي، عمراني و اقتصادي استان اشاره و اظهار اميدواري کرد که با بهره برداري از اين پروژه ها زمينه آسايش و رفاه براي مردم استان بيش از گذشته فراهم شود. ستوده گستردگي شعب بانک تجارت در سطح استان خوزستان را نشان از اهتمام اين بانک براي خدمت رساني به اقشار مختلف مردم دانست و از مسئولين استان و مشتريان بانک که فرصت خدمت گزاري را براي کارکنان بانک تجارت فراهم آورده اند قدرداني کرد . 
 
آخرين مهلت شرکت در سي و يکمين قرعه کشي حساب هاي پس انداز بانک ملي  
   مهلت شرکت در سي و يکمين مرحله قرعه کشي جوايز حساب هاي قرض الحسنه پس انداز بانک ملي تا پايان ارديبهشت ماه جاري تمديد شد. 
پاداش ويژه سي و يکمين مرحله قرعه کشي جوايز حساب هاي قرض الحسنه پس انداز بانک ملي، 1200 فقره جايزه 250 ميليون ريالي است. 1000 فقره مجموعه انواع سکه بهار آزادي به ارزش هر مجموعه 25 ميليون ريال، 500 فقره کمک هزينه سفرهاي زيارتي هر کدام به ارزش 7 ميليون ريال، 500 فقره بن خريد فرش دستباف هر کدام به ارزش 5 ميليون ريال، 1000 فقره بن خريد صنايع دستي هر کدام به ارزش 2 ميليون ريال و ميلياردها ريال جوايز نقدي از ديگر پاداش هاي مادي مرحله سي و يکم قرعه کشي حساب هاي قرض الحسنه  پس انداز بانک ملي است. 
 
انتقال شعبه بلوار فردوس بانک اقتصادنوين 
با تلاش کارکنان شرکت خدمات و پشتيباني اقتصادنوين، شعبه بلوار فردوس اين بانک به محل جديد انتقال يافت. 
به گزارش اداره روابط عمومي بانک اقتصادنوين، شعبه بلوار فردوس اين بانک در تاريخ 2 ارديبهشت به محل جديد انتقال يافت و در محل جديد افتتاح شد. محل جديد شعبه بلوار فردوس در متراژي به وسعت 216 مترمربع در کمتر از 60 روز تجهيز و آماده سازي شده است. شعبه جديد بلوار فردوس به آدرس بلوار فردوس شرقي، بين عقيل و حسن آباد پلاک 339 آماده ارايه خدمت به کسبه و اهالي اين منطقه است.  
  
رتبه اول رضايت مندي مراجعان در
آذربايجان شرقي به بيمه آسيا رسيد
    بيمه آسيا در بين بانک ها و بيمه هاي استان آذربايجان شرقي رتبه اول و کليه دستگاه هاي مورد ارزيابي اين استان رتبه پنجم را کسب کرد. صلاح الدين قربانپور سرپرست شعب استان آذربايجان شرقي با اعلام خبر فوق گفت: بيمه آسيا در طرح نظرسنجي و محاسبه سطح رضايت مندي ارباب رجوع که از سوي حبيب گل محمدزاده مدير کل دفتر منابع انساني و تحول اداري استانداري آذربايجان شرقي اعلام گرديد، در بين بانکها و بيمه ها مقام اول و کليه دستگاه هاي ارزيابي شده مقام پنجم را بدست آورد. وي افزود: بيمه آسيا با کسب امتياز 84/86 و با توجه به امتياز متوسط گروه بانک ها و بيمه ها (78/06) در بين سيزده دستگاه و در گروه بانک ها و بيمه ها رتبه اول را بدست آورده است.

 افزايش 30 درصدي درآمدهاي مالياتي 
رييس سازمان امور مالياتي کشور از افزايش 30 درصدي درآمدهاي مالياتي پارسال در مقايسه با سال 87 خبر داد.  علي عسکري گفت: 97 درصد درآمدهاي مالياتي که در بودجه پارسال پيش بيني شده بود محقق شد که ميزان ماليات هاي مستقيم 102 درصد و ماليات کالا وخدمات 72 درصد بود. وي افزود: قرار بود پارسال قيمت بنزين افزايش يابد، اما به دليل افزايش نيافتن قيمت بنزين حدود 1000 ميليارد تومان از ماليات بر فرآورده هاي نفت محقق نشد. عسکري ادامه داد: ميزان اصولي ماليات بر ارزش افزوده از 573 ميليارد تومان در زمستان 87 به 837 ميليارد تومان در سال گذشته رسيد. وي گفت: ميزان اظهار نامه هاي مالياتي براي ماليات بر ارزش افزوده نيز در اين دو دوره از 27 هزارو 900 اظهارنامه در زمستان پارسال به 68 هزار هم اکنون به 76 هزار اظهارنامه رسيده است که 97 درصد اين اظهارنامه ها به صورت الکترونيکي است. رييس سازمان امور مالياتي کشور افزود: در پنج دوره اجراي ماليات برارزش افزوده 2800 ميليارد تومان سهم عوارض به 970 شهرداري داده شده است. 


  رييس اتحاديه مشاوران املاک:
 قيمت مسکن باز هم کاهش مي يابد 

  رييس اتحاديه مشاوران املاک کشور گفت: قيمت مسکن تا پايان سال 20درصد ديگر کاهش يابد. مصطفي قلي خسروي به توهمات و شايعات مربوط به افزايش قيمت مسکن در ماه هاي گذشته اشاره کرد و افزود: برخلاف اين شايعات، هم اکنون قيمت مسکن رو به کاهش است و اين روند ادامه خواهد داشت. وي با اعلام اينکه قيمت مسکن هم اکنون در تهران 25 تا 30 درصد و در کل کشور 30 درصد کاهش يافته است ، ابراز اميدواري کرد قيمت مسکن تا پايان سال 20 درصد ديگر کاهش يابد. خسروي درباره تعداد معاملات ملکي هم گفت: بيش از 7500 معامله ملکي از فروردين امسال تاکنون در کشور ثبت شده و استان هاي قزوين و شيراز بيشترين تعداد معامله را داشته اند. وي از طرح صدور کارت هوشمند ملکي براي بنگاه هاي املاک خبر داد و گفت: اين کارت ها به عنوان شناسنامه خريدو فروش املاک است که به زودي در بنگاه هاي معاملاتي و مشاوران املاک توزيع خواهد شد. 


  معاون وزير نيرو هشدار داد;
 کمبود آب شرب در برخي استان ها 

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي با بيان اينکه قيمت آب هنوز گران نشده است، از کمبود آب آشاميدني درچند استان بزرگ کشور خبر داد. محمد رضا عطارزاده در گفت و گو با فارس، افزود: قيمت آب گران نشده است اما اگر هدفمندي يارانه ها اجرا شود برنامه اي است که به تصويب دولت و مجلس رسيده است و در آن صورت هر تغييري که در قيمت آب صورت گيرد اعمال خواهد شد. به گفته وي، فعلا تا اين تاريخ قيمت آب هيچ تغييري نکرده است.   عطارزاده گفت: بر اساس برنامه ريزي صورت گرفته قرار بود که امسال 28 سد به بهره برداري برسد اما به دليل کاهش اعتبارات 20 سد به بهره برداري خواهد رسيد. معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي در خصوص وضعيت منابع آب در پشت سدها افزود: متوسط بارش ها و آب هاي زيرزميني در دراز مدت 40 ساله حدود 7 درصد منفي شده است که با توجه به اينکه نرم کشوري در بارش ها پايين است و يک سوم جهاني است اين 7 درصد هم بسيار اثرگذار است.   وي با بيان اينکه بارش ها و وضعيت مخازن در وضعيت عمومي و کلي نسبت به پارسال 10 درصد بهتر شده است ادامه داد: در برخي از مناطق کشور به دليل خشکسالي هاي پي  در پي همين وضعيت موجود نيز خراب تر شده است که از جمله مي توان به استان هاي فارس، قم، خراسان جنوبي و برخي از نقاط يزد که با کمبود آب شرب مواجه هستند اشاره کرد. به گفته وي، تلاش مي کنيم که بتوانيم به روش هاي مختلف آب شرب اين شهرها را تامين کنيم. عطارزاده افزود:در مجموع ذخاير آب هاي سطحي در سال جاري نسبت به سال گذشته بالاتر است اما در ذخاير آبي زيرزميني مشکلاتي داريم.   عطارزاده در خصوص جذب بخش خصوصي در سدسازي گفت: تاکنون براي ساخت سد موفق به جذب بخش خصوصي نشده ايم و تنها در آب شيرين کن ها يک سرمايه گذاري اندکي صورت گرفته است.  


  آمادگي ايران براي تامين گاز کشورهاي حاشيه خليج فارس  

 معاون وزير نفت با اشاره به مذاکرات گازي با بحرين، کويت، امارات و عمان، از آمادگي ايران براي تامين بلند مدت گاز کشورهاي حاشيه خليج فارس خبر داد و گفت: کشورهاي آمريکاي جنوبي (منطقه آلبا) و آفريقا بزرگترين بازار هدف صدور خدمات فني و مهندسي نفت ايران خواهد بود. حسين نقره کار شيرازي در گفتگو با مهر، درباره آخرين وضعيت مذاکرات صادرات گاز به کشورهاي حاشيه جنوبي خليج فارس با بيان اينکه تاکنون امکان سنجي و بررسي نيازمندي هاي 4 کشور حاشيه خليج فارس براي تامين گاز مورد نياز اين کشورها انجام گرفته است، گفت: در حال جاضر مذاکرات ايران با کشورهاي کويت، بحرين، عمان و امارات متحده عربي براي فروش گاز طبيعي در حال انجام است.معاون وزير نفت در امور بين الملل و بازرگاني با تاکيد بر اينکه امکان تامين گاز کشورهاي حاشيه جنوبي خليج فارس توسط ايران به 2 شکل وجود دارد، بيان کرد: بر اين اساس هم اکنون ايران براي تامين بلند مدت گاز در فصولي که کمتر به گاز نياز داريم و در عوض اين کشورها نياز مبرمي به گاز طبيعي دارند، آمادگي دارد.اين مقام مسئول همچنين با اشاره به مذاکرات انجام گرفته با کشورهاي عمان و بحرين براي توسعه همکاري ها در طرح توسعه ميادين نفت و گاز، اظهار داشت: همچنين با سفر اخير نخست وزير کويت به تهران نتايج قابل توجه اي پس از چندين دور مذاکره براي فروش گاز طبيعي به اين کشور انجام شده است.


 مسکوکات و ارز  

             يک گرم طلا ي 18 عيار                                                                      28200 تومان
  
سکه بهار آزادي (طرح قديم)                                                                                   284000 تومان

 سکه بهار آزادي (طرح جديد)                                                                               275500 تومان
                                                                      
  نيم سکه بهار آزادي                                                                                                     140000 تومان
 
ربع سکه بهار آزادي                                                                                                         70000 تومان
 
دلا ر                                                                                                                 1016تومان
  
يورو                                                                                                                       1357 تومان


  آيين نامه اجرايي نحوه انتقال و ماموريت کارمندان تصويب شد  

دولت با هدف تسهيل نحوه انتقال و ماموريت کارمندان و کارکنان از يک دستگاه  اجرايي به دستگاهي ديگر و در راستاي تکميل مصوبات قبلي خود به منظور تشويق کارمندان براي انتقال از تهران به شهرهاي کوچک، آئين نامه اجرائي نحوه انتقال و ماموريت کارمندان دستگاه هاي اجرايي را به تصويب رساند. به گزارش مهر ، وزيران عضو کميسيون امور اجتماعي و دولت بنا به پيشنهاد معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور آيين نامه اجرايي تبصره 2 ماده 21 و ماده 121 قانون مديريت خدمات کشوري را که مربوط به نحوه انتقال و ماموريت کارمندان دستگاه هاي اجرايي است، به تصويب رساندند.
بر اساس اين آيين نامه، انتقال کارمندان مازاد بر نياز در سطح يک شهرستان با توافق دستگاه هاي مبدا و مقصد بلامانع است. تشخيص مازاد بودن کارمند به عهده کارگروه هاي تحول اداري دستگاه ها خواهد بود.
بر اساس آيين نامه اجرايي نحوه انتقال و ماموريت کارمندان، انتقال کارمندان رسمي يا پيماني مشمول قانون مديريت خدمات کشوري به دستگاه هاي اجرايي مستثني شده در ماده 117 قانون مديريت خدمات کشوري (شامل نهادها، موسسات و تشکيلات و سازمان هايي که زير نظر مستقيم مقام معظم رهبري اداره مي شوند، وزارت اطلاعات، نهادهاي عمومي غيردولتي، اعضا» هيات علمي و قضاوت هيات هاي مستشاري ديوان محاسبات، شوراي نگهبان، مجمع تشخيص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبري و نيروهاي نظامي و انتظامي) منوط به پيش بيني موضوع درمقررات استخدامي مورد عمل دستگاه مقصد خواهد بود.    از سوي ديگر، انتقال کارمندان رسمي يا پيماني دستگاه هاي مستثني شده در ماده 117 قانون مديريت خدمات کشوري و همچنين انتقال اعضاي هيات علمي رسمي يا پيماني و قضات به دستگاه هاي مشمول قانون مديريت خدمات کشوري در صورت وجود جواز انتقال در مقررات استخدامي مورد عمل آنان بلامانع است. در راستاي مصوبات اخير دولت براي تشويق کارمندان به خروج از تهران و انتقال به شهرستان، در آيين نامه اجرايي نحوه انتقال و ماموريت کارمندان نيز تصريح شده است کارمنداني که با انتقال داوطلبانه از دستگاه هاي اجرايي مستقر در تهران، واحدهاي تابعه همان دستگاه يا ساير دستگاه هاي اجرايي مستقر در شهرستان ها غير از شهرستان هاي استان تهران و کلان شهرها را به عنوان حوزه جغرافيايي خدمت خود انتخاب مي نمايند، بر اساس پيشنهاد معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور از امتيازات ويژه اي برخوردار خواهند شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه