جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/02/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3582


گل گشت


ايران ز مين

فرماندار رباط کريم:
يادواره ها بايد بتوانند پيام شهدا را به نسل ها منتقل کند


پنج بيمارستان هيئت امنائي کشور از جمله پورسيناي رشت مجهزترين بيمارستان کشور محسوب مي شوند


جشنواره خيرين مدرسه ساز در دماوند برگزار ميگردد


تجليل از هنر آموزان و هنر جويان هنرستانهاي فني و حرفه اي اسلامشهر


 گل گشت  

استان
همدان

استان همدان با مساحت 20هزار و 172 کيلومتر مربع 2 ,1/ در صد از مساحت کل کشور را در بر مي گيرد . استان همدان جزو استانهاي غربي ايران است که از شمال به استان زنجان , از جنوب به استان لرستان , از شرق به استان مرکزي و از غرب به استان هاي کرمانشاه و کردستان محدود مي شود.بلندترين نقطه استان همدان ,قله الوند با ارتفاع 3574 متر و پست ترين مکان اين استان اراضي عمر آباد در کنار رود قره چاي در بخش شرا وپيشخوار است .
استان همدان از نظر تقسيمات کشوري 8 , شهرستان 16 , شهر 18 , بخش , و 68 دهستان دارد و مرکز آن شهر همدان است .
اين استان منطقه اي است مرتفع , کوهستان الوند که از شمال غربي به جنوب شرقي کشيده شده است جزو پيشکوه هاي داخلي زاگرس است . کوه الوند در جنوب و غرب شهر همدان قرار گرفته است و توده اي از سنگ گرانيت است .
موقعيت جغرافيايي
(استان همدان با وسعت 19493 کيلومتر مربع از شمال به استان زنجان و قزوين، از جنوب به استان لرستان، از مشرق به استان مرکزي و از مغرب به استانهاي کرمانشاه و کردستان محدود مي شود و بين مدارهاي (33 درجه و 59 دقيقه) تا (35 درجه و 48 دقيقه) عرض شمالي از خط استوا و (47 درجه و 34 دقيقه) تا (49 درجه و 36 دقيقه) طول شرقي از نصف النهار گرينويج قرار گرفته است و بر اساس آخرين تقسيمات کشوري ( سرشماري سال 1375 و اصلاحات بعدي) شامل 8 شهرستان، 21 شهر، 20 بخش، 71 دهستان و 1120 روستاست.) شهرستانهاي اين استان: همدان، ملاير، تويسرکان، نهاوند، اسدآباد، کبودرآهنگ، بهار و رزن مي باشند و شهرهاي آن عبارتند از: همدان، ملاير ، تويسرکان ، نهاوند ، اسدآباد ، کبودرآهنگ ، بهار ، رزن ، لالجين ، مريانج ، فامنين ، صالح آباد، قروه درجزين، سرکان، سامن، فيروزان، ازندريان، دمق، فرسفج، قهاوند و جورقان و بخش هاي تابعه در همدان: مرکزي، شرا»، فامنين، در ملاير: مرکزي، جوکار، سامن، در نهاوند: مرکزي، خزل، در تويسرکان: مرکزي، قلقل رود، در اسدآباد: مرکزي، در کبودرآهنگ: مرکزي، گل تپه و شيرين سو، در رزن: مرکزي، قروه درجزين و سردرود و در بهار: مرکزي، صالح آباد و لالجين. همچنين بر اساس سرشماري سال 1375 کشور، کل جمعيت استان 1677957 نفر آن جمعيت شهري و 867115 نفر روستايي است و تراکم نسبي جمعيت در هر کيلو متر مربع در همين سال 86 نفر بوده است. استان همدان داراي اقوام مختلف و گويشهاي متنوع مي باشد که عمدتا به فارسي سخن مي گويند، ولي به علت همجواري با استانهاي: زنجان، قزوين، لرستان، کرمانشاه و کردستان اقليتهايي علاوه بر فارسي، به ترکي، لري و کردي نيز صحبت مي کند
مدرسه شيخ عليخان زنگنه
مدرسه جاي درس طلاب است                            علم را ز هر دري باب است       
مجمعي بهر علم شده باني                               مدرسه شيخ عليخاني      
مدرسه شيخ عليخان زنگنه (حوزه علميه) دليل محکمي است بر حقانيت اين موضوع که ديار باستاني تويسرکان از گذشته هاي دور مامن و ماواي بزرگان دين بوده تا جايي که اين سرزمين را دارالمومنين مي نامند. حوزه علميه توسط شيخ عليخان زنگنه به دستور شاه سليمان صفوي در سال 1090 هجري در تويسرکان ساخته شده است. اين مدرسه داراي حياط مستطيل شکل و پلاني چهار ايواني و يک طبقه است که گرداگرد آن تعداد 36 باب حجره متصل به هم ساخته شده و در گذشته و حال محل تحصيل طلاب علوم ديني بوده و در مرکز شهر تويسرکان کنار بازار سرپوشيده ساخته شده است . در بالاي درب ورودي اين حوزه ملاحظه مي شود نام خداوند تبارک و تعالي و اسامي پنج تن ( ع ) به طرز جالب توجهي با استفاده از کاشيکاري هاي سفيد درج شده است کليه قسمت هاي بنا از آجر و تمامي سقف ها با طاق ضربي ساخته شده که از استحکام فوق العاده اي برخوردار است .  اين مدرسه داراي مسجدي است که در وسط جبهه جنوبي واقع شده است و قرينه همين مسجد در ضلع شمالي احداث گرديده که در حال حاضر از آن به عنوان کتابخانه استفاده مي شود . در دو قسمت فوقاني نماي بيروني ايوان مسجد سه رديف کاشيکاري جلب نظر مي کند که در بالاي آن نوشته شده است : " قال الله تعالي انما يعمرو مساجد الله من آمن باالله و اليوم الآخر " و ذيل آن يک بيت شعر به خط نستعليق ديده مي شود که تاريخ تعمير و مرمت مدرسه را با حروف جمل بيان مي کند که اثر طبع مرحوم حاج ابوالقاسم نوري است که از شعراي به نام اين خطه مي باشد :
ناطق و صامت پي تاريخ تعميرش بگويد        نوري از زندان برون آورد الحق يوسفي را
که با احتساب حروف ابجد سال 1361 هجري قمري را مقارن با 1319 شمسي سال تعمير بنا را نشان مي دهد . گر چه در جريان جنگ تحميلي بر اثر حملات هوايي رژيم متجاوز عراق در سال 1365 اين اثر تاريخي ، فرهنگي مورد بمباران هوايي قرار گرفت و تخريب گرديد اما سرانجام با تلاش و کوشش بي وقفه ميراث فرهنگي از سال 1368 تا کنون مرمت و احيا گرديده است . اين اثر مهم به شماره 1866 مورخ 76/2/21 در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيده است . 
مسجد و چنار باغوار
درختي 2000 ساله در کنار مسجدي از اواخر دوره زنديه از ديگر جاذبه هاي گردشگري شهرستان تويسرکان است. مسجد باغوار از مساجد قديمي و نزديک به 200 سال قدمت دارد اين مسجد با شکوه از حيث سبک بنا و کيفيت ساختماني به مانند مساجد دوره صفويه است. مسجد باغوار  با ستون هاي سنگي و طاق هاي ضربي و سقف هاي گنبدي در کنار بازار سر پوشيده ساخته شده است. باني اين اثر ارزشمند مرحوم حاج باقري، جد خانواده هاي باقري است. اين بنا داراي قناتي اختصاصي بوده که از زمان ايرانيان تا چهل سال پيش جاري بوده و در حوضي کنار مسجد، آب شرب شمال شهر تويسرکان را تامين مي نمود که در حال حاضر چشمه آن مسدود و غير قابل استفاده مي باشد. درخت کهنسالي با بيش از 2000 سال قدمت که يکي از کهنسال ترين درختان ايران است در کنار اين مسجد وجود دارد. اندازه اين درخت از سطح زمين حدود   متر و محيط آن 15 متر، که از فاصله چهار متري به دو شاخه  قطور تقسيم مي شود. متاسفانه به علت ساخت و ساز در کنار اين درخت و عدم مشروع شدن اراضي اطراف، شاخه هاي آن خشک و در سال گذشته به کوشش ميراث فرهنگي و هيئت امناي مسجد مذکور   گرديد.اين درخت در حياط مسجد و در محله اي به نام باغوار قرار دارد . وجه تسميه باغوار اين است که در گذشته هاي دور اين مکان باغ بوده و اينک اين درخت کهنسال از آن باغ به يادگار مانده است. اين دو اثر ارزشمند به کوشش سازمان ميراث فرهنگي در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيده است.


 ايران ز مين  

سد عمارت 23 هزار هکتار اراضي مغان را زير کشت آبي مي برد
اردبيل - خبرنگارآفرينش
 به گفته فرماندار گرمي با ساخت سد عمارت درمنطقه گرمي بيش از 23 هزار هکتار ازاراضي دشت مغان به کشت آبي خواهد رفت .
به گزارش خبرنگار ما ، کاظم دبير درجريان آغاز عمليات اجرايي حفاري دو دهنه اين سد گفت : با آخرين انفجار حفاري دو دهه تونل جمعا را طول يک هزار و 275 متر درکوله راست بدنه سد عمارت پايان مي يابد .
وي هدف از اجراي اين تونل که حدود 6 ميليارد تومان اعتبار هزينه در برداشته است راانحراف آب رودخانه دره رود اعلام کرد .
دبير ادامه داد : با پايان يافته آن عمليات اجرايي اين سد وارد مرحله جديدي شده و پيش بيني مي شود بزرگترين سد استان درطول چهار سال آينده احداث و به بهره برداري برسد .فرماندار گرمي خاطر نشان کرد : اين سد با ظرفيت ذخيره سازي 260 ميليون مترمکعب آب بيش از هزاران هکتار ازاراضي را دردشت مغان و شهرستانهاي گرمي و بيله سوار به کشت آبي تبديل خواهد کرد .
وي گفت : براي عملياتي شدن اين سد درسال جاري بيش از 17/5 ميليارد تومان اعتبار ملي اختصاص يافته است .
دبير ادامه داد : پيش بيني مي شود درصورت حل مشکل اعتباري اجراي پرونده درمدت چهار سال انجام شود .

همايش تجليل از برگزيدگان طرح هاي کيفيت بخشي آموزشي برگزار شد
کرج - خبرنگارآفرينش
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي آموزش و پرورش ناحيه يک کرج، همايش تجليل از برگزيدگان طرح هاي کيفيت بخشي آموزشي در سالن همايش هاي شهيدان نژاد فلاح کرج برگزار شد. در اين جلسه که با حضور يزديخواه مدير کل سازمان، افشاني معاونت آموزش ونو آوري اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران و روساي چهارگانه آموزش و پرورش شهرستان کرج انجام شد، برگزيدگان کيفيت بخشي آموزشي در سطح استان مورد تقدير قرار گرفته و لوح يادبود خود را از دستان مديران نواحي دريافت نمودند.

بيش از 350 کنتور خراب در پرديس تعويض شد
پرديس - خبرنگار آفرينش
با هدف کاهش هدر رفتن آب و رضايتمندي هر چه بيشتر مشترکين شهر پرديس نسبت به تعويض کنتورهاي خراب به تعداد 355 دستگاه در اقطار مختلف اقدام شد .
به گزارش خبرنگار آفرينش ;سيد محمود سيد محمودي مدير امور بهره برداري پرديس با اعلام اين خبر اظهار داشت :بمنظور جلوگيري از تضييع حقوق شهروندان و نيز به دست آمدن مصرف دقيق آب شرب در شهر، اين واحد اقدام به اتمام عمليات تعويض کنتورهاي خراب به تعداد 355 دستگاه در اقطار مختلف طي سال 88 نموده است . مدير امور بهره برداري آبفاي پرديس گفت: از تعداد کنتورهاي تعويض شده فوق 166 دستگاه داراي قطر 1/2،149 دستگاه داراي قطر3/4 ،30دستگاه داراي قطر 1 و مابقي داراي قطر 2 و 1/2.1 بوده اند. سيدمحمودي در پايان تصريح کرد: ارتقا دانش کارکنان دست اندرکار نصب انشعاب آب يکي از راه هاي طول عمر يک کنتور و اتصالات آن است که اميد مي رود از اين پس به مبحث کيفيت انجام کار بيش از پيش توجه شود.زيرا بکارگيري اين روش ها نظارت بيشتر و کنترل مشخصات فني عمليات تعويض کنتور از کوتاه تر شدن عمر يک کنتور و اتصالات آن مي کاهد.

دبير ستاد اعتکاف زنجان خبر داد :
برگزاري مراسم معنوي اعتکاف در زنجان
زنجان  - خبرنگارآفرينش
دبيرستاد اعتکاف زنجان  گفت : مراسم معنوي اعتکاف شهر زنجان امسال از چهارم تا ششم شهريور ماه در ده مسجد برگزار مي شود .  به گزارش روزنامه آفرينش ،حجت الاسلام علي محمدي هوشيار  آغاز ثبت نام مراسم اعتکاف را از اول تا دهم خرداد ماه عنوان کرد و افزود : در اول تيرماه سالجاري نيز همايشي با حضور کليه ثبت نام کنندگان در مراسم اعتکاف جهت ايجاد انگيزه معنوي و توجيه برنامه هاي سه روزه اعتکاف در سالن همايش هاي بين المللي روزبه بيمارستان آيت اله موسوي زنجان برگزار مي گردد . وي يادآور شد : امسال مراسم معنوي اعتکاف با حضور سه هزار نفر از عموم مردم برگزار خواهد شد .  دبيراعتکاف ستاد اعتکاف زنجان ثبت نام مراسم معنوي اعتکاف را به دوصورت اينترنتي و حضوري در موسسه قرآني شريف زنجان واقع در خيابان صفا - روبروي مجتمع پزشکي نور - بن بست صفا عنوان کرد .

مسئول رسيدگي به شکايات فرمانداري دزفول تعيين شد 
دزفول - خبرنگارآفرينش
 طي حکمي از سوي مهندس غلامرضا اخوان صباغ فرماندار ويژه دزفول مسئول رسيدگي به شکايات فرمانداري دزفول منصوب شد. براين اساس فرهاد جاموسي براي رسيدگي به شکايات مردمي ومسئول رسيدگي به شکايات فرمانداري ويژه دزفول شد. وي همچنين دبير کميسيون ماده 99 فرمانداري دزفول مي باشد که درخصوص جلوگيري از  ساخت وساز وتغيير کاربري غير مجاز اراضي خارج از محدوده شهري فعاليت دارد وي درگفتگو با خبرنگار  ماگفت : نسبت به تخريب برخي ساخت وسازهاي غير مجاز دربرخي از روستاهاي حومه دزفول با احکام مربوطه اقدامات خوبي  شده است.فرهاد جاموسي داراي 16 ساتل سابقه کارشناس قضاي در دادسراي نظامي را دارد واز خانواده ايثار گران ، جانباز 50 در صد  واز افراد دلسوز است که با پيگيري امور اجرايي فردي موثر براي پيشبرد برنامه عمراني شهرستان دزفول است.

صدور فيش عوارض خودرو در دفاتر خدمات الکترونيک منطقه 20
ري - خبرنگارآفرينش
رئيس اداره درآمد و نوسازي شهرداري منطقه 20 گفت : شهروندان براي دريافت فيش عوارض خودرو مي توانند به دفاتر خدمات الکترونيک شهر اين منطقه مراجعه کنند. به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 20 اميرحسين سالاري رئيس اداره درآمد با اشاره به اين مطلب گفت: به منظور صرفه جويي در وقت و سهولت دسترسي شهروندان از اين پس دفاتر خدمات الکترونيک شهر مستقر در اين منطقه  اقدام به صدور فيش عوارض خودرو براي متقاضيان مي کنند. وي با اشاره به اينکه پرداخت فيش عوارض خودرو به صورت غير حضوري نيز ميسر شده است افزود: شهروندان مي توانند بامراجعه به سايت شهرداري تهران به آدرس ir.tehran.www  قبوض خود را پرداخت کنند. سالاري يادآور شد : دفاتر خدمات الکترونيک در خيابان هاي فدائيان اسلام ، ميدان هادي ساعي و ميدان اول دولت آباد واقع شده اند.  سالاري با اشاره به اينکه در حال حاضر تنها 10 درصد از در آمد شهرداري منطقه 20 از در آمدهاي پايدار تامين مي شود افزود:  90 درصد از در آمدها ي منطقه  وابسته به عوارض صدور پروانه هاي ساختماني است. وي در ادامه افزود :  عوارض خودرو يکي از درآمدهاي پايداري است که در گذشته تاکيد چنداني براي پرداخت به موقع آن وجود نداشته است اما در حال حاضر با تعامل پليس راهنمائي و رانندگي با شهرداري ، مالکان وسايل نقليه  براي هرگونه نقل و انتقال، دريافت کارت سوخت، تعويض پلاک و ... ملزم به پرداخت عوارض خودرو هستند که اين امر نقدينگي درآمد پايدار را تسريع مي بخشد.رئيس اداره درآمد با اشاره به منابع درآمد پايدار در منطقه گفت: عوارض نوسازي و توسعه عمران، عوارض مشاغل ، عوارض پسماند، عوارض خودرو و ... سرفصلهاي درآمد پايدار محسوب مي شوند.


  فرماندار رباط کريم:
 يادواره ها بايد بتوانند پيام شهدا را به نسل ها منتقل کند 

رباط کريم - خبرنگارآفرينش
  فرماندار شهرستان رباط کريم گفت :  برگزاري يادواره ها شهدا  بايد بتوانند پيام اين جان گذشتگان  به ميهن را  منتقل کنند و سيره شهدا را ترويج دهند.
حسين کاشاني پور فرماندار شهرستان رباط کريم در اولين جلسه ستاد برگزاري  يادوراه شهداي رباط کريم در سال 89 اظهار داشت : يادواره شهدا يکي از راه هاي اثر گذار براي حفظ نام و اهداف شهيدان است و بايد کساني که در اين مراسم ها شرکت مي کنند ; متحول شده و تغيير کنند.
،اين مسوول ،  ضمن  تاکيد بر بزرگداشت نام و ياد شهداي گرانقدر ايران اسلامي افزود :بايد ببينيم براي ترويج ايثارگري و زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا ي انقلاب اسلامي چه کرده ايم و فرزندان ما و نسل امروز به چه ميزان با اين  بزرگان آشنايي دارند ؟
 فرماندار رباط کريم با بيان اينکه اگر يادواره شهيد صرفا يک مراسم معمولي و باهزينه هاي بي رويه باشد مورد رضايت خود شهدا هم نخواهد بود ; اظهار داشت : يادواره ها بايد بتوانند پيام شهدا را منتقل کنند و سيره شهدا را ترويج دهند چرا که  جامعه امروزما به اين معنويات  نياز اساسي  دارد. وي رمز موفقيت و پيشرفت  جامعه را در عرصه هاي گوناگون در گرو پيروي از خط شهيدان خواند و تصريح کرد : اگر امروز درامنيت و آسايش کامل در اين نظام مشغول خدمتگزاري هستيم مرهون ازخود  گذشتگي شهدايي هستيم  که  جان  خود را  نثار اين نظام کردند و يکي از موفقيت هاي ما در همه عرصه ها پيروي از  خط شهداي گرانقدر اين نظام مي باشد .
کاشاني پور درادامه با اشاره به  يادواره شهداي شهرستان رباط کريم در سال گذشته  که  جز اولين و بهترين ها در استان  تهران بوده  تاکيد کرد : امسال بايد با همت مضاعف خود  بتوانيم اين گونه مراسم ها را  نسبت به سالهاي گذشته  با شکوه خاصي برگزار کنيم  که بتواند پيام راسخ شهدا را  به نسل هاي جديد انتقال دهد .
فرماندار رباط کريم به نزديکي  سالگرد  امام راحل  پرداخت و تصريح کرد : زماني زيادي  به سالگرد امام را حل نمانده است که بايستي از هم اکنون در اين راستا  با برنامه ريزي هاي مدون  و اجراي کار فرهنگي  بتوانيم نسبت به سالهاي گذشته مراسم باشکوهي  را  به همين مناسبت و در شان آن امام بزرگوار  برگزار نمائيم 
  نماينده عالي دولت ادامه داد :  سيره و انديشه امام  بزرگوار بايد در تمامي مقاطع اين نظام بين افکار عمومي ترويج يابد  و اين حرکت ارزشي  نبايد به برخي مسائل تشريفاتي ختم شود  .
به گفته اين مسوول رفع برخي موانع  و مشکلات جامعه  در گرو پيروي و شناخت واقعي  ازخصوصيات  معمار کبير انقلاب و شهيدان  والا مقام  اين نظام  مي باشد  که بايد در اين مسير  گام هاي موثري را برداريم .
معاون سياسي وانتظامي فرمانداري رباط کريم نيز دراين جلسه  گفت : ما هرچه داريم مرهون از خود گذشتگي و ايثار  شهدا وامام شهيدان مي باشد  و هرچه براي   گراميداشت  اين ستاره هاي درخشان قدم برداريم  باز هم  نمي توانيم دين خود را به اين عزيزان ادا کنيم  .
بيژن سليمان پور اظهار داشت  : به برکت خود شهدا ; هميشه هزينه ها و مشکلات برگزاري يادواره ها حل شده و اميدواريم امسال نيز با همت و کار مضاعف شاهد برگزاري  مراسمي باشکوه و در شان آن عزيزان باشيم .


 پنج بيمارستان هيئت امنائي کشور از جمله پورسيناي رشت مجهزترين بيمارستان کشور محسوب مي شوند 

رشت - خبرنگارآفرينش
اعلام  ليست  پنج  بيمارستان  هيئت  امنائي  کشور که  نام  بيمارستان  پورسيناي  رشت  نيز در آن  گنجانده  شده افتخاري  بزرگ  براي  مجهزترين  بيمارستان  شمال  کشور محسوب  مي شود. به  گزارش  خبرنگار ما اين بيمارستان  که  زماني  وضعيت  بسيار نامساعدي  داشت  به  همت  دکتر يوسف زاده  مدير عامل  مرکزآموزشي  درماني  پورسينا و ديگر همکاران  پرتلاش  هم اکنون  در بهترين  دوران  خود قرار گرفته  و در آخرين دستاورد خود نيز در زمستان  سال88   توانست  پس  از شرکت  در هفتمين  همايش  «تعالي  سازمان »به عنوان  تنها مرکز آموزشي  درماني  در شمال  کشور موفق  به  دريافت  گواهي  «تعهد به  تعالي  در بخش  بهداشت  درمان  و سلامت  از سازمان  ملي  بهره  وري  گردد. آقاي  دکتر شاهرخ  يوسف زاده  چابک  در آغازسال1389   طي  پيامي  خطاب  به  هم  ولايت هائي  گيلاني  خود گفت:  «پورسيناي  کهن  ما بيش  از 80 سال قدمت  با قرار گرفتن  در مسير تعالي  و اجراي  مديريت  استراتژيک  متوازن  براي  اولين  بار در سطح  مراکزآموزشي  درماني  گيلان  توانسته  است  موفق  به  دريافت  گواهي  تعهد به  تعالي  سازمان  شود موفقيتي  که نتيجه  پشتکار و همت  والاي  پرسنلي  است  که  لازمه  تغيير را در خودباوري  يافته اند. نوروز حکايت نوشيدن  و نوخاستن  است.  اميد است  در سالي  که  در پيش رو داريم  با استفاده  از مشارکت  توان  و پتانسيل همه  اعضا» با ايجاد تغيير در ساختارها و تداوم  پويايي  بيمارستان  بتوانيم  پورسينا را به  سر منزل  مقصود وسرآمد مراکز تروما و جراحي  کشور در درمان  آموزش  و پژوهش  برسانيم.  «هر روزتان  نوروز نوروزتان پيروز» خبرنگار ما در گزارش  خود مي افزايد: موفقيت  هاي  اخير مديران  و دست اندرکاران  بيمارستان پورسينا در راستاي  مرمت  و بازسازي  فضاهاي  فيزيکي ، تجهيز بخش هاي  مختلف  بيمارستان  به  امکانات جديد، استفاده  از روش هاي  نوين  در اعمال  جراحي  با دارا بودن  بيش  از 40 پزشک  متخصص  وفوق  تخصص  و اجراي  ده  طرح  تحقيقاتي  که  باعث  ايجاد تحولي  شگرف  در اين  مرکز آموزشي  درماني شده  است  سبب  گرديد تا مقامات  مملکتي  و استاني  ضمن  بازديد از اين  مرکز موفق  آموزشي  درماني  ازنزديک  شاهد آن  باشند و دست اندرکاران  بيمارستان  را مورد تشويق  و تقدير قرار دهند که  از آن  جمله  مي  توان  به  بازديد آقاي  مهندس  قهرماني  استاندار و دکتر بهبودي  قائم  مقام  وزير بهداشت  و رئيس دانشگاه  علوم  پزشکي  گيلان  و تني  چند از مديران  استان  مرکز اشاره  کرد استاندار گيلان  پس  از بازديد ازبخش هاي  مختلف  بيمارستان  اظهار داشت:  اين  بيمارستان  در گذشته  وضعيت  مناسبي  نداشت  وعليرغم  تلاش  پرسنل  بيمارستان  با مشکلات  عديده اي  مواجه  بود اما در حال  حاضر کارشناسان  خبره  ودست اندرکاران  وزارت  بهداشت  پس  از انجام  بررسي هاي  دقيق  و ارزيابي هاي  ضروري  اعلام  کردند که در دوران  مديريت  آقاي  دکتر يوسف زاده  اقدامات  ارزشمند و مفيدي  در امور بهداشت  و درمان  و آموزش  صورت  گرفته  و هم  اکنون  بيمارستان  پورسينا کامل  ترين  برنامه  هاي  نرم افزاري  کشور را در اختيار دارد وپرچمدار نرم افزاري  کشور به  حساب  مي آيد.
استاندار گيلان  در اين  بازديد پيرامون  وضعيت  نامطلوب  گذشته  اين  بيمارستان  نيز سخن  گفت  و با اشاره به  طبيعت  زيباي  استان  ابراز اميدواري  نمود که  با توجه  به  برنامه ريزي هاي  صورت  گرفته  بزودي  شاهداعلام  اين  امر باشيم  که  گيلان  قطب  سلامت  کشور است.  انشا»ا... اين  آرزوي  ديرينه  مردم  نيز برآورده  خواهد شد. در ادامه  اين  بازديد آقاي  دکتر بهبودي  قائم  مقام  وزير بهداشت  و رئيس  دانشگاه  علوم  پزشکي  گيلان  از عملکرد 52 تن  از اعضاي  هيئت  علمي  و پرسنل  بيمارستان  قدرداني  کرد و با مقايسه  و ضعيت  گذشته  با حال  بيمارستان  براي  مدير و همه  دست اندرکاران  اين  مرکز آموزشي  درماني  آرزوي  موفقيت  هاي  بيشتري  نمود. در پايان  بازديد مقامات  استان  از بيمارستان  پورسينا دکتر يوسف زاده چابک مديرعامل و رئيس بيمارستان پورسينا  ضمن  تشکر از اين  بزرگواران  گفت:  کساني  که  در گذشته  و حال  از اين  بيمارستان  بازديد کرده اند بخوبي  مي  توانند تشخيص  دهند که  چه  تحولي  صورت  گرفته  است.  اين  بيمارستان  که  امروز مورد بازديد مقامات عالي  استان  قرار گرفت  در گذشته  وضعيت  تاسف باري  داشت  ولي  اکنون  مي  توانيم  ادعا کنيم  که  يک  الگودر مسير توسعه  مي  باشيم  و از علم  مديريت  بخوبي  در جهت  پيشرفت  استفاده  مي  کنيم  و بحمدالله  هم اکنون  بيمارستان  پورسيناي  رشت  در کنار بيمارستان  هاشمي  نژاد تهران  به عنوان  پيشتازان  شناخته  شده اند و خوشبختانه  در آستانه  اخذ ايزو 9001 قرار گرفته ايم  و نظام  کاربردي  را هم  بالا برده ايم.  مديرعامل  بيمارستان  افزود: من  يک  گيلاني  هستم  و به  زادگاه  خود عشق  مي  ورزم  و براي  پيشبرد برنامه  ها نيزنياز به  حمايت  استاندار بومي  و رئيس  دانشگاه  علوم  پزشکي  گيلان  که  خوشبختانه  ايشان  هم  بومي  هستند داريم.  اميدوارم  اين  حمايت  همچون  گذشته  استمرار داشته  باشد وي  بزرگترين  معضل  بيمارستان را عدم  وجود يک  سالن  مناسب  براي  بيماران  ذکر کرد و افزود بايد ترتيبي  داده  شود تا درب  ورودي  بيماران  اورژانس  از بيماران  معمولي  جدا شود.
لازم  به  يادآوري  است  که  مرکز آموزشي ، درماني  پورسينا از 6 خرداد سال1308   با اسم  بيمارستان  «ملي »و به عنوان  مجهزترين  بيمارستان  شمال  کشور فعاليت  خود را آغاز کرد. اميد آنکه  با توجه  به  استقرارفرايندهاي  مديريتي  در مرکز آموزشي  درماني  پورسينا (نظام  مديريتي  کيفي  (ايزو) نظام  پيشنهادات  نظام  نظرسنجي ، نظام  مديريتي  مبتني  بر عملکرد نظام  مديريت  فرهنگ  سازماني  و...) اين  بيمارستان  بتواند به چشم انداز نهائي  مديران  ارشد خود «سرآمد مراکز تروما و جراحي  کشور در درمان  آموزش  و پژوهش »دست  يابد.
به  گزارش  خبرنگار آفرينش  مهندس  قهرماني  استاندار گيلان  از بيماران  بستري  در بيمارستان  پورسيناعيادت  کرد بيماران  بستري  شده  به  هنگام  ديدار استاندار گيلان  چنان  با او گرم  صحبت  شدند که  استاندارو ديگر همراهان  شگفت زده  شدند و از طرفي  وقتي  استاندار بومي  خود را بالين  سر خودشان  ديدندهمه  با شوق  و ذوق  مقدم  استاندار را گرامي  داشتند و در هر کلمه  حرفي  اشک  از چشمان شان  جاري مي شد و همه  با زبان  گيلکي  صحبت  مي کردند و مهندس  قهرماني  هم  گيلکي  حرف  مي زد.
وقتي استاندار گيلان چند لحظه اي  از آنان  دور شد او هم  در چشمانشان  اشک  بود . مهندس قهرماني  در پايان  بازديد به خبرنگار ما گفت:  خدمت  کردن  با اين  عزيزان  به  اعتقاد من يک  عبادت  است  يکي  از بيماران  بستري  مي  گفت  آقا بنويسيد واقعا از محبت  بي دريغ  دکتر يوسف زاده که  با همه  بيماران  رفتاري  برادرانه  دارد ممنونيم  و از استاندار گيلان  که  محبت  کردند به  عيادت  ما آمدند سپاسگزاريم  و از خدا مي  خواهيم  که  به  آنان   اجر دهد و از مسئولان مملکتي مي  خواهيم  که به  اين  گونه  مديران  توجه  بيشتري  داشته  باشند . خصوصا دست  دکتر يوسف زاده  اين  پزشک  جوان  بومي  رابگيرند تا او بتواند در جهت  رفاه  حال  مردم  گيلان  به  طرحهايي  که  در جهت  توسعه  اين  بيمارستان  دارد موفق باشد .


 جشنواره خيرين مدرسه ساز در دماوند برگزار ميگردد 

رودهن-خبرنگار آفرينش
جشنواره خيرين مدرسه ساز بيستم ارديبهشت امسال با حضور خيرين مدسه ساز در دماوند برگزار مي شود.
به گزارش خبرنگار آفرينش ;امسال جشنواره خيرين مدرسه ساز با اهداف:اشاعه و گسترش فرهنگ اسلامي الباقيات الصالحات در جامعه و بهره گيري در جهت ساخت مدارس ، ايجاد زمينه هاي مناسب حمايتي (اجتماعي ، فرهنگي و اقتصادي ) جهت تداوم امور خيرين در ساخت مدارس،برنامه ريزي و سازماندهي براي جذب کمکهاي مردمي و دولتي و غيره در ساخت مدارس مورد نياز آموزش و پرورش  برگزار مي شود. اين مراسم در بيستم ارديبهشت با حضور مدعوين وخيرين مدرسه ساز در شهرستان دماوند برگزار خواهد شد .


 تجليل از هنر آموزان و هنر جويان هنرستانهاي فني و حرفه اي اسلامشهر  

اسلامشهر - خبر نگار آفرينش 
طي مراسم باشکوهي  از هنر آموزان و هنر جويان موفق ، هنرستانهاي فني و حرفه اي اسلامشهر تجليل و قدر داني گرديد .
  محمود قنبر زاده مدير آموزش و پرورش اسلامشهر در همايش تجليل ازهنرجويان و هنر آموزان موفق هنرستانهاي فني و حرفه اي اين شهر ستان که در محل سينما فجر اسلامشهر برگزار گرديد طي سخناني اظهار داشت : خانواده به عنوان نخستين نهاد شکل گيري شخصيت کودک و مهمترين مکان براي بروز خلاقيتها و استعداد هاي دانش آموزان مي باشد و حمايتهاي خانواده از کودکان در جهت شکوفايي استعدادها ي نهفته فرزندان بسيار تاثير گذار و حياتي است .  قنبرزاده افزود : موفقيت امروز ملت ايران ، در مقابله با توطئه ها و نيرنگهاي دشمنان داخلي و خارجي  از جمله تهديد هاي پوچ و تو خالي رئيس جمهور آمريکا و واکنش مردم آگاه و فهيم ايران ، در مقابله با جنگ نرم نتيجه بصيرت و دقت سياسي دانش آموزان ، معلمان و خانواده ها مي باشد .  وي دانش آموزان امروز را آينده سازان فردا ي ايران اسلامي دانسته و بيان داشت : اگر براي  حفظ اقتدار کشورمان جوانان زيادي شهيد شده اند ، اين شهيدان همان دانش آموزان ديروز مدارس ما بوده اند ، که با تلاش ، هوشياري و همت مضاعف خود توانستند، مدارج بالاي علمي را طي نموده و پرچم پر افتخار ايران عزيز را بر بام دنيا به اهتزاز در آورند .
وي تصريح کرد : درايت وآينده نگري مقام معظم رهبري در هدايت کشتي نجات ميهن ايلامي بعداز ارتحال رهبر کبير انقلاب ، امام خميني (ره)  ريشه تمام موفقيتها ي در کشور مي باشد و نام گذاري سال 89 ، توسط ايشان  بنام سال همت مضاعف ، همت مضاعف نيز ناشي از  آينده نگري  مي باشد که مسئوليت تمام افراد جامعه در جهت پيشرفت و آباداني کشور  را صد چندان نموده است .
در اين همايش که با حضور جمعي از مسئولين شهرستان ،بر گزار شد  از 25 تن از معلمان هنر آموز و 300 دانش آموز  هنر جوي 5 هنرستان فني و حرفه اي اسلامشهر که رتبه هاي برتر استاني و منطقه اي در مسابقات مختلف علمي ، آموزشي و فرهنگي را کسب نموده اند ، با اهدا لوح تقدير و هداياي ارزنده اي تجليل و قدر داني بعمل آمد .


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه