جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/02/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3586

معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي:
توسعه تحصيلات تکميلي در واحدهاي جامع و توانمند

رييس دانشگاه آزاد اسلامي:
آماده جذب هيات علمي از دانشگاه هاي معتبر هستيم

دبير شوراي اطلاع رساني منطقه 14:
تعامل با روزنامه ها و رسانه هاي خبري يکي از مهمترين وظايف روابط عمومي است

با دانشگاه ها
دانشگاه تربيت معلم سبزوار


كوتاه و خواندني


  معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي:
 توسعه تحصيلات تکميلي در واحدهاي جامع و توانمند 

 معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: درصدد توسعه تحصيلات تکميلي در واحدهاي جامع و توانمند هستيم.
به گزارش آنا، دکتر حسين چي معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر شهبازي مديرکل سنجش و نظارت و هيات همراه از واحدها و مراکز آموزشي منطقه چهار دانشگاه بازديد کردند.
معاون آموزشي در بازديد از واحد خميني شهر گفت: سنجش و نظارت به دو صورت ادواري و برحسب ضرورت انجام مي شود، کارشناسان با تجربه سنجش و نظارت طي چند روز از واحدهاي مناطق بازديد مي کنند. اين طرح باعث شده نتيجه خوبي براي دانشگاه حاصل شود و واحدهاي دانشگاهي نيز از طرح دوره اي به دليل حضور کارشناسان در واحدها بهره مند شوند.
حسين چي که در جمع خبرنگاران سخن مي گفت، خاطرنشان کرد: منطقه چهار دانشگاه با بيش از 126هزار دانشجو، وسعت ملکي مناسب و توسعه فضاي آموزشي جز» مناطق موفق و پيشرو دانشگاه است به همين دليل جهت سنجش و نظارت شخصا حضور پيدا کردم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود تصريح کرد: موفقيت هاي چشمگيري در سطح واحدهاي منطقه چهار وجود دارد و شايسته است توجه ويژه اي به اين منطقه داشته باشيم.
عضو هيات علمي دانشگاه ادامه داد: منطقه چهار اقدامات خوبي در جذب اعضا» هيات علمي تمام وقت و توسعه رشته هاي آموزشي داشته و در همين راستا مجوز واحد علوم و تحقيقات اصفهان اخذ شد که بحمدا... شاهد راه اندازي اين واحد علمي و تحقيقاتي هستيم و دانشجويان در رشته هاي کارشناسي ارشد و دکترا مشغول به تحصيل هستند.
حسين چي با بيان اينکه درصدد توسعه تحصيلات تکميلي در واحدهاي جامع و توانمند هستيم، افزود: واحد خميني شهر در سال هاي گذشته اقدامات خوبي درجهت توسعه فضاهاي آموزشي و افزايش رشته هاي تحصيلات تکميلي صورت داده که جاي قدرداني دارد.
دکتر مجلسي دبير منطقه چهار دانشگاه نيز گفت: به هر اندازه اي کشور از استحکام علمي و تحقيقاتي برخوردار شود، وابستگي کشور به خارج کمتر خواهد شد و به هر ميزاني که منابع انساني مورد نياز براي توسعه همه جانبه کشور پرورش يابد مي توان به رشد، شکوفايي و بالندگي اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي اميدوار بود، در سال همت و کار مضاعف، از همه پتانسيل ها و امکانات دانشگاه درجهت رسيدن به اهداف مقدس نظام اسلامي و توليد علم بهره خواهيم گرفت.
وي در ادامه سخنان خود دستاوردها و موفقيت هاي منطقه چهار را مرهون مديريت و تلاش رئيس منطقه چهار دانشگاه دانست. دکتر حسين چي، دکتر مجلسي، دکتر شهبازي و دکتر خليفه سلطاني و ديگر همراهان به صورت حضوري از نحوه تدريس اساتيد در کلاس درس بازديد و از نزديک با مشکلات دانشجويان آشنا شدند.


  رييس دانشگاه آزاد اسلامي:
  آماده جذب هيات علمي از دانشگاه هاي معتبر هستيم  

 رييس دانشگاه آزاد اسلامي از جذب 80 هزار عضو هيات علمي تا 15 سال آينده خبر داد و از گروه هاي آموزشي خواست تا نسبت به جذب نيروي جديد گارد نگيرند.
دکتر عبدالله جاسبي در مراسم بزرگداشت روز معلم و پاسداشت مقام استاد و بزرگداشت شهيد مرتضي مطهري با تاکيد بر اهميت جايگاه اعضاي هيات علمي در دانشگاه ها، گفت: در ميان شاخص هاي رتبه بندي و اعتبار بخشي دانشگاه ها بايد شاخص اعضاي هيات علمي از اهميت بيشتري باشد و در صدر اولويت ها قرار گيرد.
وي افزود:  در دانشگاه آزاد اسلامي زماني کارمان را از نقطه صفر مطلق شروع کرديم و اعضاي هيات علمي خود را به صورت حق التدريسي و پاره وقت از دانشگاه هاي دولتي تامين مي کرديم; اما به دنبال نياز، واحد علوم تحقيقات با هدف تربيت، نيروي انساني مورد نياز تاسيس شد.
وي با بيان اينکه واحد علوم تحقيقات تاکنون رقم قابل توجهي از اعضاي هيات علمي دانشگاه  آزاد اسلامي در سراسر واحدها را تامين کرده است، تصريح کرد: البته براي جذب اعضاي هيات علمي از ديگر دانشگاه ها، به شرط اينکه از اعتبار برخوردار بوده و مورد تاييد باشند، آغوشمان باز است.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه اين دانشگاه درحال حاضر داراي 25 هزار عضو هيات علمي تمام وقت است، تصريح کرد: زماني در تهران جذب دانشجوي ارشد کار مشکلي بود; اما خوشبختانه امروز حدود 200 هزار دانشجوي کارشناسي ارشد در کشور وجود دارد که بيش از 100 هزار نفر آن در دانشگاه آزاد اسلامي مشغول به تحصيل هستند، همچنين 20 هزار دانشجوي دکترا در کشور درحال تحصيل هستند که يک سوم آن در دانشگاه آزاد اسلامي و بخش عمده آن در واحد علوم تحقيقات تحصيل مي کنند.
دکتر جاسبي با بيان اينکه ايجاد دوره دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي از واحد علوم تحقيقات آغاز شد، تصريح کرد: امروزه علاوه بر شعبات اين واحد، واحدهاي مراکز استان داراي دوره دکتري هستند و اميد است که در تامين اعضاي هيات علمي، دانشگاه آزاد اسلامي را ياري کنند.
وي با تاکيد بر اينکه درنظر داريم امسال حداقل هفت هزار عضو هيات علمي جذب کنيم، خاطرنشان کرد: در جذب اعضاي هيات علمي براي مناطق دورافتاده به تعدادي فارغ التحصيلان کارشناسي ارشد هم نياز داريم.
وي بااشاره به اصلاح هرم اعضاي هيات علمي، خاطرنشان کرد: بايد نسبت اعضاي هيات علمي به دانشجو و نسبت نيروي دکتراي تخصصي به کارشناسي ارشد اصلاح شود.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به برنامه هاي اين دانشگاه در جذب اعضاي هيات علمي تا پايان چشم انداز بيست ساله، گفت: دانشگاه بايد در طي اين مدت 108 هزار عضو هيات علمي داشته باشد که با کسر 25 هزار عضو هيات علمي فعلي، بايد 80 هزار عضو هيات علمي در طول 15 سال آينده جذب دانشگاه شوند.
وي با بيان اينکه تلاش براي جذب اعضاي هيات علمي در همه واحدها يکسان نيست، خاطرنشان کرد: تعدادي از دانشجويان ممتاز تمايل به جذب در دانشگاه  آزاد اسلامي دارند که از معاونت آموزشي و پژوهشي تقاضا دارم که در اين زمينه فعال تر عمل کنند و با اطلاع رساني دقيق نسبت به جذب نيروي بيشتر اقدام کنند.
دکتر جاسبي درعين حال تاکيد کرد: از گروه هاي آموزشي تقاضا دارم گاردشان را باز کنند و اجازه دهند اعضاي هيات علمي جذب شود. وي با اشاره به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي، اساتيد بازنشسته دانشگاه هاي دولتي را نيز جذب مي کند، تاکيد کرد: بايد تنها به جذب آنها اکتفا نکرد، چرا که آنها نمي توانند به تنهايي نقصان اعضاي هيات علمي را رفع کنند.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي تاکيد کرد: در همه مجامع علمي فرهنگي و پژوهشي، مدافع اعضاي هيات علمي هستم. وي افزود: کشوري که ادعاي فرهنگ بالايي مي کند بيش از هر کسي بايد به شخصيت هاي فرهنگي خود احترام بگذارد، چرا که اعضاي هيات علمي بيش از هر قشر ديگري در جامعه تاثيرگذار بوده و با نسل جوان در ارتباط هستند و اگر آنها را خوب هدايت کنند جامعه به سمت و سوي درستي پيش خواهد رفت.

شرط دانشياري درمصوبه جذب هيات علمي درشوراي عالي انقلاب فرهنگي موجب تضعيف روحيه اساتيد مي شود
 عباسپور مشاور رياست دانشگاه آزاد اسلامي در مراسم بزرگداشت روز معلم و پاسداشت مقام استاد و بزرگداشت شهيد مرتضي مطهري، به ويژگي هاي استاد مطهري اشاره کرد و گفت: مطهري کسي بود که با نسل جوان ارتباط مناسبي برقرار مي کرد.
به گزارش ايسنا، وي با بيان اينکه مطهري در عمل اخلاص داشت و سعي مي کرد از سياست زدگي پرهيز کند، اظهار کرد: شهيد مطهري به مسائل فرهنگي توجه ويژه اي داشت و اين موضوع موجب شده بود که ايشان مخاطب نسل جوان باشند.
عباسپور در ادامه با اشاره به مصوبه اي در زمينه جذب اعضاي هيات علمي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي، گفت: اين موضوع که براي رسمي کردن اساتيد از پيماني نياز به درجه دانشياري است موجب تضعيف روحيه اساتيد مي شود، چرا که نبايد در مرحله استادياري اساتيد رسمي شوند.
وي افزود: گاهي اوقات تصميماتي اخذ مي شود که به نظر مي رسد بازگشت به تمرکززدايي مجدد است، در حالي که اين موضوع به صلاح مملکت نيست.
گفتني است، در اين مراسم از 21 اساتيد برگزيده واحد علوم و تحقيقات با اهداي لوح، تقدير شد.


  دبير شوراي اطلاع رساني منطقه 14:
 تعامل با روزنامه ها و رسانه هاي خبري يکي از مهمترين وظايف روابط عمومي است 

 سومين جلسه شوراي اطلاع رساني منطقه 14 با حضور افشين محمدي مديرمسئول روزنامه فرهيختگان، حنانه زينلي مدير روابط عمومي روزنامه فرهيختگان، حسن خدمتگزار رئيس شوراي اطلاع رساني و دبير منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي و مديران و مسئولين روابط عمومي واحدها و مراکز منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي در سالن کنفرانس مسجدالنبي واحد زاهدان برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد زاهدان، در ابتداي اين جلسه سيد ابوالفضل هاشمي دبير شوراي اطلاع رساني و رئيس روابط عمومي واحد زاهدان ضمن خيرمقدم به حاضرين در جلسه، تبادل اخبار و اطلاعات را از مهمترين وظايف روابط عمومي برشمرد و گفت: تعامل با روزنامه ها و رسانه هاي خبري يکي از مهمترين وظايف روابط عمومي است. تبادل اخبار بر اصل دانشجو محوري بايد شکل پذيرد و بايد از دانشجويان در امر تبادل اخبار و اطلاعات به بهترين نحو استفاده شود.
دبير شوراي اطلاع رساني منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي به جلسه روابط عمومي هاي مناطق چهاده گانه دانشگاه آزاد اسلامي اشاره نمود و به نقل از محمدرضا کريمي مشاور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي و مديرکل رابط عمومي سازمان مرکزي گفت: بنا به نامگذاري سال 1389 به عنوان سال کار مضاعف- همت مضاعف کميته اي با اين نام در مناطق دانشگاه آزاد اسلامي راه اندازي گردد.
وي در ادامه به برگزاري کرسي هاي هم فکري و هم انديشي تسنن و تشيع اشاره نمود و گفت: از ديگر مصوبات جلسه روابط عمومي هاي مناطق چهارده گانه اين بود که در مناطقي که فرقه هاي مذهبي دارند کرسي هاي هم فکري و هم انديشي تسنن و تشيع برگزار شود.
افشين محمدي مديرمسئول روزنامه فرهيختگان در ادامه ضمن ابراز خرسندي از حضور در جلسه گفت: تعامل رمز اصلي بخش اطلاع رساني در هر واحد و ارگان است. اگر تعامل نباشد بناي اطلاع رساني نهاده نمي شود.
مدير مسئول روزنامه فرهيختگان گفت: روابط عمومي يعني ارتباط، روابط عمومي ها بايد سعي در برقراري تعامل و ارتباط با رسانه هاي خبري داشته باشند.
حسن خدمتگزار رئيس شوراي اطلاع رساني و دبير منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي در بخش ديگر جلسه رسالت روابط عمومي را يادآور شد و گفت: کار روابط عمومي دعوت کردن به خود نيست دعوت کردن به ديگر قسمت هاي ارگان و سازمان است روابط عمومي براي معرفي کردن ديگر قسمت هاي سازمان و برجسته نشان دادن سازمان بايد کار و فعاليت نمايد.
وي در ادامه تعامل برقرار کردن را مهمترين و برجسته ترين ويژگي روابط عمومي برشمرد و گفت: يک روابط عمومي خوب بايد بتواند با همه ارتباط خوب و شايسته برقرار کند، اين تعامل هم بايد درون سازماني و هم برون سازماني باشد.
دبير منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي برطرف نمودن نقص را از ديگر وظايف روابط عمومي برشمرد و گفت: هر سازمان و ارگاني عيوب و نواقصي دارد که از وظايف روابط عمومي شناسايي اين عيوب و گام برداشتن درجهت برطرف نمودن آنها به صورت شايسته است.
در پايان جلسه مسئولين روابط عمومي هاي واحدها و مراکز دانشگاهي منطقه 14 از عملکرد و برنامه هاي اجرا شده و آتي به ارائه گزارش پرداختند.


 با دانشگاه ها
 دانشگاه تربيت معلم سبزوار  

سنگ  بناي  تاسيس  دانشگاه  تربيت  معلم  سبزوار در سال1365   به عنوان شاخه اي از دانشگاه تربيت معلم تهران نهاده شد و با تلاش  پيگير مسئولان  دانشگاه و شهرستان  و عنايت  مسئولان  وقت  وزارت  فرهنگ  و آموزش  عالي ، دانشگاه  در سال بعد با پذيرش 161  نفر دانشجو در چهار رشته  دبيري  الهيات ، دبيري  زبان  و ادبيات  فارسي ، دبيري  زبان  و ادبيات  عرب  و دبيري  رياضي  در مقطع  کارشناسي  فعاليت  علمي ، آموزشي  و پژوهشي  خود را آغاز نمود. از آن  سال  تاکنون،  همواره بر تعداد گروه هاي  آموزشي ، رشته ها و گرايش هاي  تحصيلي  و تعداد دانشجويان  افزوده  شده  است;  به نحوي  که  درحال  حاضر، دانشگاه  داراي25   گروه  آموزشي،93   کد رشته  تحصيلي  در مقاطع  کارداني ، کارشناسي ، کارشناسي ناپيوسته، کارشناسي  ارشد و دکتري در قالب 5 دانشکده  (ادبيات  و علوم  انساني ، علوم  پايه ، فني و مهندسي، هنر و معماري و تربيت بدني و علوم ورزشي) و با حدود 7000 دانشجو در دوره هاي روزانه ، شبانه و نيمه حضوري  مي باشد.
تلاش مسئولان دانشگاه بر اين است که با توجه به نيازهاي محلي، منطقه اي و ملي، در راستاي ارتقاي رشته هاي تحصيلي از نظر کمي و کيفي و گسترش آنها در مقاطع تحصيلات تکميلي گام بردارند به طوري که 25 رشته از رشته هاي تحصيلي دانشگاه درحال حاضر در مقطع کارشناسي ارشد و 2 رشته نيز در مقطع دکتري مي باشد.


 كوتاه و خواندني  

 5 طرح تحقيقاتي اعضاي هيات علمي واحد شهرري به تاييد منطقه 8 رسيد
شهرري-خبرنگار آفرينش
5 طرح تحقيقاتي اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرري به تاييد منطقه 8 رسيد. به گزارش خبرنگار آفرينش، 5 طرح تحقيقاتي استادان اين واحد دانشگاهي با عناوين "مقاومت به سرما در لاينهايي با کروموزوم جايگزين در گندم نام (aestivum Triticum )" توسط دکتر ابوالفضل رشيدي اصل، "همزمان سازي سيستم هاي آشوبي با استفاده از روش تجزيه آدومين" توسط مهندس قاسم اسعدي کردشولي، "بررسي تاريخ سياسي - نظامي تميشه" توسط دکتر جمشيد قائمي، "نقش ژئومورفولوژي کاربري در ساماندهي نظام استقرار جمعيت و فعاليت شهرستان خلخال" توسط دکتر محسن رنجبر و "بررسي اثر تنش خشکي بر جوانه زني و رشد گياهچه در پنج گونه مرتعي: آگروپيرون، بروموس، چاودار، اسپرس و يونجه" توسط دکتر سيده مهدخت مداح به تاييد و تصويب منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي رسيد. همچنين طرح دکتر عليرضا پازکي با عنوان "اثر مصرف زئوليت و سطوح تنش کم آبي بر صفات فيزيولوژيکي، زراعي و ميزان فعاليت آنزيم هاي آنتي اکسيدان ارقام پاييزه کلزا" به تاييد و تصويب سازمان مرکزي دانشگاه رسيد.

با بيش از يکصد و پنجاه عنوان کتاب:
انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در بيست و سومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران حضور مي يابد
انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با عرضه بيش از يکصد و پنجاه عنوان کتاب در قلمرو علم  ديني و رويکرد بومي و اسلامي به علوم انساني، در بيست  وسومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران شرکت مي کند.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، سرپرست اداره چاپ و انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ضمن بيان اين مطلب، گفت: آثار عرضه شده از سوي انتشارات با رويکرد بومي و اسلامي به علوم انساني و در قلمرو «علم  ديني» است که  توسط محققان و پژوهشگران پژوهشگاه تاليف شده است.
حسن سلطاني با اشاره به توليد و توسعه علم  ديني و بازنگري در علوم انساني با رويکرد اسلامي به عنوان رسالت اصلي پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، چاپ و انتشار نتايج تحقيق و پژوهش در اين زمينه را از مهمترين بخش هاي روند توليد علم  ديني دانست.
وي موضوع کتاب هاي منتشره در انتشارات پژوهشگاه را اقتصاد، تاريخ، حقوق، فلسفه علوم انساني، فلسفه و کلام، روان شناسي، علوم  تربيتي، علوم  اجتماعي، علوم  سياسي، مديريت و علوم  قرآني نام برد.
سلطاني با اشاره به چاپ و انتشار 24 عنوان کتاب جديد و20 شماره از نشريات علمي- تخصصي وعلمي- پژوهشي در فاصله نمايشگاه سال گذشته تا نمايشگاه امسال، افزود: علاوه بر اين تعداد، در يک سال گذشته بالغ بر31 عنوان کتاب تجديد چاپ شده اند که در اين نمايشگاه عرضه و ارائه خواهند شد. وي اطلاعات بيشتر پيرامون اين آثار را در  پايگاه اطلاع رساني الکترونيک پژوهشگاه به آدرس ir.ac.rihu.www قابل دسترسي دانست و از اساتيد، محققان، طلاب و دانشجويان حوزه و دانشگاه جهت بازديد از غرفه انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، واقع در بخش ناشران دانشگاهي بيست  وسومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، سالن 16 غرفه 33  دعوت کرد.

دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار
در نمايشگاه جانبي شانزدهمين کنگره دامپزشکي ايران شرکت کرد
دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار با شرکت در نمايشگاه جانبي شانزدهمين کنگره دامپزشکي ايران اقدام به ارائه دستاوردهاي علمي پژوهشي خود نمود.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد گرمسار; شانزدهمين کنگره دامپزشکي ايران با ارايه 320 مقاله به صورت سخنراني و 933 مقاله پوستري در قالب 35 ميزگرد تخصصي در سالن همايش هاي رازي برگزار شد.
دبير علمي اين کنگره در اين باره گفت: حدود هزار و 700 مقاله جهت بررسي به دبيرخانه علمي اين کنگره رسيد که توسط 35 کميته داوري، 320 مقاله به صورت سخنراني و 933 مقاله به صورت پوستر ارايه خواهد شد.
دکتر نوروزيان افزود: در کنار اين کنگره سه روزه، هفت کارگاه آموزشي و نمايشگاه جانبي از محصولات شرکت هاي توليدکننده در زمينه دامپزشکي داير خواهد بود.
گفتني است دامپزشکان کشور در نشست هاي تخصصي به بررسي شير و فرآورده هاي آن، بيماري هاي آبزيان (انگل شناسي)، صنعت بيمه، آناتومي، بافت شناسي و رفتارشناسي حيوانات خواهند پرداخت. همچنين سازمان دامپزشکي کشور، سازمان نظام دامپزشکي، سازمان شيلات و تحقيقات شيلات، موسسه واکسن و سرم سازي رازي و دانشکده هاي دامپزشکي دانشگاه تهران، گرمسار، کرج، علوم پزشکي ارتش و کليه تشکل هاي توليدي و خدماتي مرتبط در برگزاري اين کنگره سه روزه همکاري کردند. از برنامه هاي جانبي کنگره مي توان به برگزاري نمايشگاه تخصصي با حضور شرکت هاي فعال در زمينه هاي مختلف دامپزشکي و همچنين برگزاري کارگاه هاي آموزشي اشاره نمود.

در جلسه شوراي اداري واحد علي آباد کتول مطرح شد:
دانشگاه آزاد اسلامي توانسته الگويي براي ساير کشورها شود
دانشگاه آزاد اسلامي نمادي از پويايي است که به عنوان يکي از دانشگاه هاي معتبر و موفق جهاني توانسته الگويي براي ساير کشورها شود.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد علي آباد کتول، اولين جلسه شوراي واحد علي آبادکتول در سالن کنفرانس اداري اين واحد دانشگاهي تشکيل شد.
در اين جلسه که نماينده مقام معظم رهبري در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، فرماندار علي آباد کتول، رياست واحد و کليه معاونين و مديران حوزه هاي مختلف اين واحد دانشگاهي حضور داشتند، دکترعليرضا ايرانبخش هدف از تشکيل اين جلسه را برنامه ريزي مديران براي اجراي بهينه منويات مقام معظم رهبري در سال جديد عنوان کرد و گفت:  در دهه چهارم توسعه که بنام دهه عدالت و پيشرفت نامگذاري شده است، نقش دانشگاه ها و اساتيد باتوجه به تاکيدات مقام معظم رهبري در رسيدن به هدف نهايي که همان مرجعيت علمي ايران در جهان است پررنگ و نمايان تر شده است.
رئيس واحد علي آباد کتول با بيان اين مطلب که دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان نمادي از همت و کار مضاعف با تمام توان در راستاي پيشبرد اهداف برنامه سند توسعه ايران اسلامي در افق 1404  تلاش کرده و خواهد کرد، تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي را در حقيقت مولود انقلاب اسلامي دانست که با اتخاذ تدابير سنجيده و با بهره گيري از همه ظرفيت ها و توانمندي هاي موجود و تعميق ارزش ها،  ارتقا» کيفيت آموزشي و پژوهشي و افزايش رضايتمندي منطقي ارباب رجوع در راستاي سياست هاي کلان کشور در زمينه توسعه علم گام برداشته است. وي در ادامه  با اشاره به حقي که از سوي رهبر فرزانه انقلاب و ميهن اسلاميمان بر گردن اساتيد و جامع دانشگاهي وجود دارد بر ارتقا» کيفيت علمي کشور به سطح مطلوب تاکيد کرد. در ادامه حجت الاسلام والمسلمين ميرعمادي، نماينده مقام معظم رهبري در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در اين جلسه از دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان نمادي از پويايي مردمي ياد کرد که در توسعه علمي ايران نقش بسزايي داشته است. ايشان با اشاره به قابل لمس بودن تحول در واحد علي آباد کتول اظهار کرد: عوامل موفقيت و توسعه کم نظير دانشگاه آزاد اسلامي در توانمندي علمي و پژوهشي کشور قابل تحسين است،  به گونه اي که هيچکس نمي تواند نقش آن را در عرصه هاي  آموزشي، پژوهشي و فرهنگي انکار کند.  نماينده مقام معظم رهبري در استان لرستان از دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يکي از دانشگاه هاي معتبر و موفق جهاني ياد کرد که با تحولات فکري، آموزشي و پژوهشي الگويي براي ساير کشورها شده است.  امام جمعه سابق علي آباد کتول با اشاره به تحولات انجام شده در طي سه سال اخير در اين  واحد دانشگاهي، ساخت مسجد را يک تحوبل عظيم فرهنگي برشمرد که از ديرباز آرزوي مسئولان شهرستان بوده است. ميرعمادي در ادامه نقش نخبگان، اساتيد و دانشگاه را در دهه چهارم انقلاب اسلامي  بسيار حساس توصيف کرد و تطابق آغاز دهه چهارم به عنوان دهه عدالت و پيشرفت را با سال همت مضاعف و کار مضاعف نشان از مديريت عالمانه مقام معظم رهبري دانست.  امام جمعه خرم آباد با تشريح عوامل بنيادين در تولد انقلاب اسلامي، انگيزه و هدف انقلاب را اولين و محکم ترين عاملي دانست که برخلاف ديگر انقلاب هاي دنيا فقط انگيزه الهي داشته و با پشتوانه عظيم مردمي و حاکميت اسلام و دين، پا به عرصه حضور گذاشته است. وي در ادامه از جذب جوانان،  ارتقاي سطح علمي کشور و ايجاد اشتغال بدون تکيه به اعتبارات دولتي به عنوان دستاوردهاي بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي ياد کرد که بر تربيت و تعليم نسل جوان و پرورش افراد متخصص در زمينه هاي گوناگون اثربخش بوده است.  وي بالارفتن سطح علمي مردم، دانشگاه ها و دانشجويان و پيشرفت و توسعه آن را علت مخالف استکبار جهاني برشمرد و از انقلاب اسلامي به يک انقلاب نمونه و الگو در همه زمينه ها ياد کرد که  نقش اساتيد، نخبگان و دانشجويان در پيشرفت آن روشن و مبرهن است.ميرعمادي ضمن تبيين نامگذاري سال 89 به عنوان سال همت مضاعف و کار مضاعف آن را همچون دارويي براي دردهاي ايران دانست که از سوي مقام معظم رهبري تجويز شده است. وي سند توسعه چشم انداز 20 ساله کشور را همچون منشور پيشرفت، عدالت و ارتقا» نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران برشمرد و رسيدن به اين چشم انداز را مستلزم سياستگذاري و برنامه ريزي منسجم در دانشگاه ها اعلام کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه