جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/03/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3616


با دانشگاه ها


خبر

عضو کميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي:
دانشگاه آزاد اسلامي امکان تحصيلات عالي را در تمام نقاط کشور فراهم ساخت

با سخنراني حجت الا سلام والمسلمين حاج آقا الماسي يکي از اسا تيد نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري
نشست "تحليل و بررسي فرقه هاي شيطاني" در واحد اسلامشهر برگزار شد


راه اندازي سامان جامع مديريت امور آموزش نيروي انساني در واحد ساري


تازه هاي نشر


خبر


 با دانشگاه ها 

 موسسه آموزش عالي  غيرانتفاعي
آباداني و توسعه روستاها

موسسه آموزش عالي  غيرانتفاعي آباداني و توسعه روستاها با اخذ مجوز از وزارت علوم, تحقيقات و فناوري درسال 1373 و با جذب دانشجو ازطريق آزمون سراسري سازمان سنجش آموزش کشور در مهرماه سال 1375 عملا  فعاليت آموزشي، پژوهشي خود را آغاز نمود. درحال حاضر اين موسسه در رشته هاي مهندسي تکنولوژي توسعه روستاها، کارشناسي ناپيوسته عمران - عمران  و عمران آب و فاضلاب کارداني و  کارشناسي ناپيوسته معماري، کارشناسي ناپيوسته نرم افزار کامپيوتر، کارداني و  کارشناسي ناپيوسته نقشه برداري، کارداني محيط زيست، کارداني عمران- عمران روستايي با ظرفيت بيش از 1200 دانشجو فعاليت دارد. موسسين و هيئت امناي موسسه جمعي از فرهيختگان و استادان برجسته کشور با سوابق ممتد علمي و اجرايي مي باشند.


 خبر 


کسب افتخارات متوالي دانشجويان و دانش آموزان سما واحد قائم شهر در 3ماهه اول سال 89
تيم هاي دانشجويي و دانش آموزي سما واحد قائم شهر در 2 ماهه اول سال 89 به موفقيت هاي چشمگيري دست يافتند. به گزارش روابط عمومي معاونت سما واحد قائم شهر، دکتر عليرضا داداش زاده گفت: با برنامه ريزي هاي انجام شده جهت تدارک و اعزام کليه تيم هاي علمي، ورزشي و فرهنگي سما قائم شهر در 6 ماه اول سال 89 هم اکنون شاهد تجلي و تبلور نتايج اين تيم ها در سطح مسابقات منطقه اي و کشوري هستيم.
وي در ادامه تصريح کرد: کسب مقام قهرماني تيم هاي ورزشي دانشجويي و دانش آموزي سما در منطقه 3 و کشور; کسب رتبه اول تيم دانش آموزي هنرهاي نمايشي در منطقه ; 3 راهيابي تيم دانشجويي مهارتي کامپيوتر آموزشکده سما قائم شهر به مرحله کشوري ، کسب رتبه اول در جشنواره پژوهش هاي دانش آموزي منطقه 3 و راهيابي به مرحله کشوري ازجمله اين افتخارات مي باشد. وي همچنين از ميزباني جشنواره پژوهش هاي دانش آموزي کشور، برگزاري 2همايش ملي، اعزام معلمان مدارس به کشور مالزي، اخذ مصوبه و درج 10 رشته جديد در دفترچه دوره کارداني اين واحد خبر داد و در مورد احداث آزمايشگاه ها گفت: به علت فقدان هرگونه آزمايشگاه و کارگاه در واحد سما قائم شهر، 18 آزمايشگاه و کارگاه خريداري و راه اندازي شد که ازجمله مهمترين اقدامات در سال 89 بوده است.

برگزاري کارگاه آموزشي سنجش و نظارت در واحد کرمانشاه
پيمان پارسا کارشناس و مدرس کارگاه آموزشي سنجش و نظارت، هدف از برگزاري کارگاه سنجش و نظارت در واحدهاي دانشگاهي را، نظارت بر حوزه هاي آموزشي- پژوهشي و دانشجويي همچنين بخشنامه هاي صادره توسط سازمان مرکزي و دبيرخانه منطقه 11 عنوان کرد و افزود: به منظور سنجش و نظارت مطلوب تر در اين زمينه بايد تمرکزي که در سازمان مرکزي هست برداشته شود و وظايف را به کارشناسان سنجش و نظارت واگذار کرد و در اين راستا سعي مي کنيم از کارشناسان واحدها و مراکز  کمک و ياري بطلبيم.  به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد کرمانشاه، پارسا گفت: سنجش و نظارت در منطقه 11 با تراکم واحدهاي کوچک و مراکز مواجه هست و نيازمند تلاش بيشتري است تا اين خلا» را جبران کنيم. مراکزي که مدت هاست مرکز هستند سعي کنند خود را به سطح واحد برسانند و واحدهايي که متوسط و کوچک هستند سعي کنند به واحد بزرگ تبديل شوند و واحدها را ارتقا» دهند. پيمان پارسا افزود: براي تصويب هر دانشکده شرايط ويژه اي لازم است ازجمله اينکه دانشکده بايد ازفضاي مستقلي بهره مند باشد و کتابخانه مستقل در داخل دانشکده مستقر باشد تا مورد تصويب قرار گيرد همچنين سه گروه آموزشي همگن و سه استاديار به تفکييک رشته ها حضور داشته باشند.  پارسا گفت: با توجه به اينکه پتانسيل و استعدادهايي که در استان کرمانشاه وجود دارد در استان هاي ديگر کمتر به چشم مي خورد بنابراين ما نگاه خاصي به اين استان داريم. بايد به نحوه جذب هيات علمي توجه شود و تخصص متناسب با رشته ها باشد. گفتني است اين کارگاه با حضور پيمان پارسا و علي آقازاده کارشناسان سنجش و نظارت سازمان مرکزي به منظور ارتقا» سطح علمي کارشناسان سنجش واحدها و مراکز منطقه 11 به ميزباني واحدکرمانشاه برگزار شد.

برگزاري سلسله سخنراني هاي علمي
 در واحد تاکستان

سلسله سخنراني هاي علمي در زمينه رشته مکانيک، با عنوان مدلسازي رياضي کمک فنر خودرو و بهينه سازي پارامترهاي موثر بر عملکرد فنر، به همت باشگاه پژوهشگران جوان، با سخنراني دکتر نوري خاجوي عضو هيات علمي واحد تاکستان، کاربرد و توسعه نانوذرات درصنعت، با سخنراني دکتر حصاري استاديار پژوهشي پژوهشکده نيمه هادي هاي پژوهشگاه مواد و انرژي و همچنين در زمينه رشته کشاورزي سخنراني با موضوع نگرش بر کشت و توسعه گياهان دارويي توسط دکتر نقدي مديرگروه پژوهشي کشت و توسعه گياهان دارويي کشور برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تاکستان، مهندس سياه پوش معاون پژوهشي واحد تاکستان پيرامون برگزاري اين سخنراني ها اظهار داشت: باشگاه پژوهشگران جوان به منظور ايجاد انگيزه براي دانشجويان درحال  تحصيل و بالا بردن حس اعتماد به نفس دربين دانش آموختگان اقدام به برگزاري سخنراني هاي علمي با موضوعات متفاوت نموده است. وي اظهار داشت: باشگاه واحد تاکستان تمام تلاش وهمت خود را درجهت اجرايي نمودن برنامه هاي مصوب ستاد مرکزي باشگاه پژوهشگران جوان به کار گرفته است.

برپايي نمايشگاه افتخارات دانشگاه آزاداسلامي به روايت فرهيختگان در واحد کنگاور
نمايشگاه افتخارات و دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي به روايت روزنامه فرهيختگان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد کنگاور برپا شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد کنگاور، مدير روابط عمومي واحد کنگاور گفت: به مناسبت بيست و هشتمين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي روابط عمومي واحد کنگاور بر خود لازم دانست که از افتخارات فراواني که در سه دهه فعاليت توسط دانشگاه آزاد اسلامي کسب شده است، گوشه ايي از اين دستاوردها را به نمايش درآورد.حسن نژاد افزود: در همين راستا افتخارات و دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي که در شماره هاي مختلف روزنامه فرهيختگان به چاپ رسيده بود را جمع آوري و به صورت يک نمايشگاه تحت عنوان «نمايشگاه افتخارات و دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي به روايت فرهيختگان» در دانشکده فني ومهندسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد کنگاور برپا نمايد.


  عضو کميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي:
 دانشگاه آزاد اسلامي امکان تحصيلات عالي را در تمام نقاط کشور فراهم ساخت 

عضو کميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي گفت: تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي اقدام ارزشمندي است و توسعه آن در تمام نقاط کشور، امکان تحصيلات عالي جوانان را فراهم ساخت.
به گزارش آنا، حجت الاسلام والمسلمين محمدتقي رهبر خاطرنشان کرد: مباني ديني، اخلاقي، فرهنگي، عفاف و حجاب در تمام دانشگاه ها توجه ويژه اي را مي طلبد.
نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه مسابقات قرآني حائز موفقيت ها و رتبه هاي خوبي شده است.
وي در خاتمه افزود: دانشگاه ها بايد درجهت رسيدن به کيفيت مطلوب و مورد نظر تلاش کنند و دانشجو و استاد بايد در فضاي مناسب به تعهدات خويش عمل نمايند.


  با سخنراني حجت الا سلام والمسلمين حاج آقا الماسي يکي از اسا تيد نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري
 نشست "تحليل و بررسي فرقه هاي شيطاني" در واحد اسلامشهر برگزار شد 

حجت الا سلام والمسلمين حاج آقا الماسي  در واحد اسلامشهر خطاب به جوانان و به ويژه دانشجويان هشدار داد: دانشجويان هوشيار باشيد چرا که شيطان پرستان از حس ماجراجويي جوانان سو» استفاده مي کنند.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد اسلامشهر، معاونت فرهنگي دانشگاه آزاداسلامي واحد اسلامشهر با همکاري اداره روابط عمومي اين واحد، به منظور آشنايي هرچه بيشتر دانشجويان با فرقه هاي شيطان پرستي و ارتقا» هوشياري آنان در اين زمينه، نشست "تحليل و بررسي فرقه هاي شيطاني" را با سخنراني حجت الا سلام والمسلمين حاج آقا الماسي، از اساتيد برجسته نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري، در سالن اجتماعات اين واحد دانشگاهي برگزار نمود که مورد استقبال بسيار دانشجويان قرار گرفت.
شهربانو ربيعي رئيس دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاداسلامي واحد اسلامشهر افزايش سطح آگاهي و اطلاع رساني همراه با آموزش و شناسايي آسيب ها و بسترسازي براي پيشگيري از ابتلا» نسل جوان جامعه به ويژه دانشجويان را  مهمترين اهداف واحد اسلامشهر در برگزاري اين نشست عنوان نمود و افزود: دفتر فرهنگ اسلامي واحد اسلامشهر در اين راستا اقدام به برگزاري نشست فوق نمود تا از اين طريق بتوانيم با دادن اطلاعات، آنان را از دسيسه ها و نيرنگ هاي اين گروه هاي شيطاني مطلع نماييم.
حجت الا سلام والمسلمين حاج آقا الماسي دراين نشست سخنان خود را به دو بخش شناسايي و نقد و برررسي شيطان پرستي در جهان و ايران تقسيم نمود و به تشريح تاريخچه اي از شيطان پرستي پرداخت. وي گفت: شيطان پرستي ازنظر تاريخي (که شامل دو دسته شيطان پرستي مدرن و سنتي مي باشد)، داراي سابقه اي طولاني است و اولين گروه هاي شيطان پرستي در قرون وستا و در اروپاي شرقي پديد آمد، درجهان شيطان پرستي مدرن از قرن بيستم و در ايران از دهه 70 آغاز شد.
الماسي ادامه داد: نوعي شيطان پرستي را نيز به ايران باستان نسبت داده اند. وي در ادامه به معرفي بنيان گذار شيطان پرستي پرداخت و با ذکر مختصري از زندگي و فعاليت هاي آنتوان لاوي گفت: نخستين شيطان پرست، موسس کليساي شيطان و نويسنده کتاب انجيل شيطاني آنتوان لاوي است که هم اکنون نيز حتي پس از او اين فرقه ادامه دارد. سخنران نشست "تحليل و بررسي فرقه هاي شيطاني" واحد اسلامشهر دو عامل  قدرت يا ثروت و داشتن مبناي فکري را ازجمله مهمترين علل گسترش روزافزون اين فرقه در جهان برشمرد و با اشاره به عقايد، انديشه ها و فعاليت فعالان اين فرقه اظهار داشت: مبلغان فرقه شيطان پرستي با عرضه موسيقي هاي مخصوص به خود، همچنين نشان دادن رفتارهاي ساحرانه و اعمال و مناسک خاص ماورايي و جادوگري به تبليغ اين فرقه مي پردازند.  وي افزود: بعضي از آنان هم با اختصاص خصلت هايي همچون وظيفه شناسي، دوري از خساست و... به خود، ظاهر اين گرايش و طرفداران آن را زيبا جلوه داده و خود را افرادي عقيدتي معرفي مي نمايند. حجت الا سلام والمسلمين حاج آقا الماسي درادامه با هشدار به جوانان، بويژه دانشجويان، از آنان خواست تا با اراده اي پولادين بر دين مبين اسلام تکيه زده و خود را از خطرات ابتلا» به فرقه هاي شيطاني گوناگون دور نمايند.
گفتني است اين همايش با پخش کليپ هايي از اعمال و مراسم، همچنين نمايش عکس ها و نمادهايي از گروه هاي شيطان پرستي خاتمه يافت.


 راه اندازي سامان جامع مديريت امور آموزش نيروي انساني در واحد ساري 

حسين بحري مدير دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساري از راه اندازي سامان جامع مديريت امور آموزش نيروي انساني در اين واحد دانشگاهي خبر داد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد ساري، وي افزود: امروزه با توجه به پويايي سازمان ها، توسع فناوري در زيرساخت هاي سازماني آموزش نيروي انساني و تربيت نيروي کار روزآمد در سامان هاي پيشرو از اهميت خاصي برخوردار است.
وي تاکيد کرد: در همين راستا و به منظور تسهيل فرايند آموزش و مديريت آن، سامان نرم افزاري با امکان ثبت و ضبط اطلاعات و داده هاي مرتبط با دوره هاي آموزشي، کارآموزان و اساتيد و امکان صدور انواع گزارشات، فرم ها و نامه ها توسط يکي ازاعضا» هيئت علمي و با همکاري دفتر فناوري اطلاعات وارتباطات اين واحد دانشگاهي توليد و آماد بهره برداري شد.
وي تصريح کرد: در ساخت اين نرم افزار از آخرين دستاوردهاي تکنولوژي اطلاعات استفاده شده است.


 تازه هاي نشر  

فن ترجمه
ترجمه راهي موثر براي ورود به فرهنگ ها و آداب و رسوم ملل ديگر است. اثر حاضر تاليف دکتر احمد فاضل سعدي و ترجمه سهام مخلص راهنمايي است درجهت آموزش ترجمه براي نويسندگاني که از عربي به فارسي و برعکس مي نويسند. اين کتاب که در 228 صفحه تهيه شده است با قيمت 4500 تومان توسط انتشارات بوستان کتاب به چاپ رسيده است.

وحي و نبوت
در نگاه عقل و دين
نبوت اصل مهم همه اديان الهي است که در آن به وسيله وحي احکام الهي به مردم مي رسد. در قرآن کريم اين اصل بسيار بااهميت تلقي شده و پيامبر اسلام(ص) دستورهاي الهي را در قالب معجزه جاويد (قرآن) به تدريج به مردم ابلاغ کرده است. اين کتاب نوشته محمدباقر شريعتي سبزواري مي باشد و انتشارات بوستان کتاب آن را باقيمت 8500 تومان و در 382 صفحه منتشر کرده است.
 
اردتداد
نگرشي به موضوع ارتداد از نگاه قرآن کريم
بازگشت از اسلام و انتخاب عقيده اي ديگر از نگاه قرآن کريم، نقض پيمان ميان خدا و بنده، انحراف از راه حق، ناسپاسي و کفران نعمت خداوند و بازگشت از نور و رفتن به سوي ظلمت از گناهان بزرگ بشمار مي رود. اثر حاضر تاليف سيدجعفر صادقي فدکي، موضوع فوق را از نگرگاه قرآن، از جنبه هاي گوناگون بررسي کرده است. اين کتاب که در 364 صفحه نوشته شده است، توسط انتشارات بوستان کتاب به قميت7700 تومان عرضه شده است.


 خبر 

توسط عضو هيات علمي واحد اراک کسب شد
عنوان پژوهشگر برتر رشته هاي هنر و معماري در سطح منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي

دکتر محمد عارف، عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي اراک، به عنوان پژوهشگر برتر در رشته هنر و معماري در سطح منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي انتخاب شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد اراک، دکتر محمد عارف، عضو اصلي هيات رئيسه انجمن انسان شناسي ايران، داراي دکتري تخصصي تئاتر مردمي از دانشگاه ارمنستان و عضو هيات علمي واحد اراک مي باشد که فعاليت ها و عناويني به اين شرح داشته است: مجري 7 طرح پژوهشي انجام شده داخلي و بين المللي طي سال هاي ;1388-1385 چاپ و انتشار کتاب "درخت گيان" درباره قوم ارمن به سه زبان فارسي، ارمني و انگليسي; شرکت در6 کنگره، بين المللي و داخلي در کشورهاي ايران، هند، امريکا، اردن، چک و ارمنستان; انتشار 6 مقاله در مجلات معتبر خارجي و داخلي،  ISI و ISC و مجله بين المللي مطالعات تئاتري پنسيلوانياي آمريکا، مجلات علمي- پژوهشي داخلي; داوري مقالات مجلات خارجي بين المللي و علمي پژوهشي ايران ازجمله مجلات ISC متعلق به وزارت علوم و علمي - پژوهشي دانشگاه تهران، پژوهش، نويسندگي و کارگرداني سه فيلم مستند اتنوگرافي، ايرانشناسي و لرشناسي با عناوين "پارسوماش، خاک مقدس و تالش شناسي"; انتخاب به عنوان نفر اول هيات رئيسه انجمن انسان شناسي ايران، سخنراني در همايش آسيب شناسي آيين هاي عاشورايي ايران به عنوان مقاله برتر همايش.
همچنين از وي به تازگي مقالاتي در مجلاتJournal International -ISC - ISI و علمي- پژوهشي داخلي به چاپ رسيده است.
ازجمله فعاليت هاي ديگر دکتر محمد عارف، نويسندگي نمايشنامه "پشت درهاي خاکي" که برنده جايزه نخست جشنواره هاي تئاتر استان هاي کشور و جشنواره تئاتر سراسري بسيج را از آن خود نموده و همچنين نويسندگي نمايشنامه "شب بوهاي هويزه"، که برنده جايزه برتر جشنواره تئاتر استان هاي کشور شده است، مي باشد. همچنين وي نويسنده و کارگردان سريال "مسافران شهر سبز" (ويژه نوزده سردار شهيد براي کنگره سرداران و چهارده هزار شهيد فارس)، تله تئاتر "شب واقعه ( عاشورايي)"، فيلمنامه سينمايي آيه هاي زميني (فيلمي در زمينه دفاع مقدس)  نيز بوده است.
همچنين از اين پژوهشگر نمايش هاي مردمي، تاکنون 7 جلد کتاب با عناوين شب واقعه، خاک خنده ريز، جريره، شور شيرين، درخت گيان، کميجان (سرزمين شگفت انگيز تات ها و مادها) و زاگرس نشين ها به چاپ رسيده است.
لازم به ذکر است وي تاکنون موفق به دريافت جايزه نخست نمايشنامه نويسي از جشنواره هاي تئاتر استان هاي کشور، دريافت جايزه برتر نويسندگي و کارگرداني از جشنواره هاي تئاتر استان فارس، جايزه دوم نمايشنامه نويسي ديني استادان دانشگاه هاي آزاد اسلامي کشور، برنده لوح تقدير به عنوان (برگزيده هفتمين کتاب سال دفاع مقدس ايران) به خاطر کتاب "خاک خنده ريز" و جايزه و افتخارنامه به لحاظ کسب مقام نخست به عنوان پژوهشگر فرهنگ و هنر در سطح استان مرکزي شده است.

پذيرش مقاله عضو هيات علمي واحد نيشابور در معتبرترين کنفرانس بين المللي کامپيوتر
نيشابور - خبرنگار آفرينش
مهدي آصفي، عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور، تيرماه امسال در معتبرترين کنفرانس بين المللي کامپيوتر، در کشور آمريکا شرکت مي کند.
اين عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور در اين ارتباط به خبرنگار آفرينش گفت: کنفرانس بين المللي » 2010 Worlbcomp«  که درحال حاضر از سوي صاحب نظران و مجامع علمي دنيا، معتبرترين کنفرانس علمي در زمينه کامپيوتر به شمار مي رود، از بيست ودوم تير تا اول مرداد در شهر لاس وگاس آمريکا برگزار خواهد شد.
مهدي آصفي با اشاره به اينکه شرط اصلي پذيرش مقاله در اين کنفرانس علمي ارايه يافته هاي جديد علمي ازسوي نگارنده هاي اين مقاله هاست، افزود: طبق گزارش ارايه شده ازسوي دبيرخانه اين کنفرانس، تنها 25 درصد از مقاله هاي ارسال شده ازسوي دانشمندان دنيا، براي ارايه در کنفرانس در بخش نهايي پذيرفته شده است.
وي اظهار داشت: مقاله بنده نيز که با عنوان «پايگاه هاي اطلاعاتي توزيع شده» به اين کنفرانس ارسال شده بود، مورد پذيرش نهايي قرار گرفته و از من دعوت شده تا براي ارايه آن به صورت حضوري، در کنفرانس شرکت کنم.
اين استاد دانشگاه با يادآوري اينکه در اين گردهمايي علمي همزمان 21 کنفرانس در موضوعات مختلف مرتبط با کامپيوتر برگزار مي شود، خاطرنشان ساخت: حاميان و برگزارکنندگان کنفرانس فوق، ده ها دانشگاه و مرکز علمي معتبر دنيا از جمله مرکز ناسا و دانشگاه هاي هاروارد، کاليفرنيا، جورجياي آمريکا هستند. 


 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه