جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/03/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3621


مسکوکات و ارز


اخبار اقتصادي


شرايط چهارگانه استفاده از تسهيلات مسکن مهر اعلا م شد

مديرعامل تامين اجتماعي:
پيشنهاد افزايش حقوق بازنشستگان را به هيات مديره داده ايم

وزير اقتصاد:
30 درصد جامعه مي تواند از دريافت يارانه انصراف دهد

مديرکل هدفمند کردن يارانه هاي وزارت رفاه:
2 ميليون سرپرست خانوار در 6 استان مي توانند شماره حساب خود را ثبت کنند


بانک و بيمه


روي خط خبر


 مسکوکات و ارز  


             يک گرم طلا ي 18 عيار                                                                                                 30800 تومان
  
سکه بهار آزادي (طرح قديم)                                                                                   313000 تومان

 سکه بهار آزادي (طرح جديد)                                                                               307000 تومان
                                                                      
  نيم سکه بهار آزادي                                                                                                     155000 تومان
 
ربع سکه بهار آزادي                                                                                                         78500 تومان
 
دلا ر                                                                                                                                                1049تومان
  
يورو                                                                                                                                              1275 تومان


 اخبار اقتصادي  

 رييس مرکز نوسازي وزارت کارهشدارداد;
خطر ورشکستگي 300 هزار بنگاه  زودبازده 
رييس مرکز نوسازي و بودجه وزارت کار با اشاره به عدم پرداخت اعتبارات يارانه اي به بنگاه هاي زودبازده از سال گذشته تاکنون،  گفت: با توجه به عمر 3 تا 5 ساله اين بنگاه ها در کشور در صورت عدم حمايت، 300 هزار بنگا ه موجود محکوم به فنا هستند.  محمدرضا گلرو در گفت وگو با فارس، با اشاره به رديف بودجه وزارت کار براي حمايت يارانه اي از بنگاه  هاي زودبازده، اظهار داشت: وزارت کار طي سال هاي گذشته از اين طريق به بنگاه هاي زودبازده حمايت مالي و يارانه  اي کرده است و همچنين در کنار اين موضوع وظيفه دبيرخانه کارگروه اشتغال استان ها براي حمايت از بنگا ه ها را برعهده دارد.  وي ادامه داد: وظيفه کارگروه هاي اشتغال بررسي و معرفي طرح هاي اشتغال و طرح هاي بنگاه ها به بانک هاي عامل است که مدتي غيرفعال بود.  رييس مرکز نوسازي، تحول اداري و بودجه وزارت کار با بيان اينکه دبيرخانه شوراي عالي اشتغال برعهده وزارت کار است، تصريح کرد: ساماندهي، کنترل و نظات بر مباحث اشتغال برعهده اين وزارتخانه خواهد بود و اين وزارتخانه به دنبال ايجاد ابزارهاي نظارتي براي اين موضوع است. گلرو خاطرنشان کرد: طي سال هاي گذشته نزديک به 300 هزار بنگاه ايجاد شده که مربوط به دولت نهم است و عملا طي دو سال اخير کار قابل توجهي رخ نداده است.
به گفته اين مقام مسئول، بنگاه هاي ايجاد شده زودبازده جمعا حدود 950 هزار اشتغال ايجاد کرده اند.  وي تاکيد کرد: عمر متوسط بنگاه هاي زودبازده نزديک به سه سال است که بيشتر آنها در مراحل اوليه سوددهي هستند. گلرو عنوان کرد: در صورتي که عمر بنگاه ها تا پنج سال پايدار بماند تجربه کشورهاي ديگر نشان داده که تا 90 درصد آنها بيش از 20 سال عمر خواهند کرد و جالب اينکه در بعضي کشورها 90 درصد زودبازده ها تا قبل از پنج سال ريزش داشته اند که بايد عدم حمايت سيستم دولتي را علت اين موضوع دانست.
 
اعلام اسامي برندهاي پرمصرف لوازم خانگي در آينده اي نزديک 
مديرعامل سازمان بهره وري انرژي ايران از اعلام اسامي برندهاي پرمصرف لوازم خانگي در آينده اي نزديک خبر داد و گفت: مصرف برخي لوازم خانگي تا 40 درصد بيش از تراز مصرفي اعلام شده است.  سعيد مهذب ترابي در گفت و گو با مهر گفت: به تازگي تکليف جديدي به سازمان بهره وري انرژي ايران (سابا) محول شده است تا با بررسي آن دسته از لوازم خانگي که نقش زيادي در سبد مصرفي خانوارها دارند، از ورود لوازم خانگي پرمصرف به کشور جلوگيري کنند. مديرعامل سابا افزود: در اين طرح از يخچال فريز، کولر و ماشين لباسشويي نمونه برداري و بررسي مي شود که ميزان مصرف واقعي چقدر با ميزان اعلام شده در قالب برچسب انرژي، مغايرت دارد.
 
تعرفه هاي تلفن ثابت هنوز نهايي نشده است
رييس سازمان تنظيم مقررات گفت: تعرفه تلفن ثابت هنوز در دست بررسي است و براي قرار گرفتن در نوبت کار کميسيون تنظيم آماده نشده است.  محمد کرم پور در گفت وگو با فارس، اظهار داشت: تعرفه هاي تلفن ثابت هنوز از سوي کميسيون تنظيم مقررات در دست مطالعه است.  وي ادامه داد: اين تعرفه به صورت نهايي آماده نشده و فعلا نيز براي تصويب در دستور کار کميسيون قرار نگرفته است. رييس سازمان تنظيم مقررات همچنين در خصوص اينکه براساس تعرفه هاي مصوب شده وايمکس، کف تخفيف مجاز براي اپراتور ها به منظور جلوگيري از دامپينگ چند درصد است، گفت: رقمي در نظر گرفته نشده و رگولاتوري با بررسي پيشنهاد ارائه شده از سوي رگولاتور، قيمت را بررسي مي کند. 
 
آيين نامه هاي طرح ارتقا» کيفيت خودروها تصويب شد
آيين نامه هاي طرح ارتقا» کيفيت خودروها در شوراي سياست گذاري صنعت خودرو با حضور محرابيان وزير صنايع تصويب شد.به گزارش فارس، شوراي سياست گذاري صنعت خودرو با حضور محرابيان وزير صنايع و معاون و مديران عامل برخي شرکت هاي خودروسازي و ديگر مسئولان ذيربط تشکيل جلسه داد. در جلسه آيين نامه هاي طرح ارتقا» کيفيت خودروها به تصويب شوراي سياست گذاري صنعت خودرو رسيده است. 


  شرايط چهارگانه استفاده از تسهيلات مسکن مهر اعلا م شد 

سرپرست دفتر برنامه ريزي و اقتصاد مسکن گفت: چنانچه تعاوني هاي مسکن شرايط چهارگانه را دارا باشند مي توانند از تسهيلات مسکن مهر استفاده کنند.
چگيني در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني شبکه خبر افزود: ورود به مسکن مهر براي تعاوني هايي که خارج از محدوده مسکن مهر فعاليت دارند هيچ مانعي ندارد و چنانچه اعضاي تعاوني هاي مسکن شرايط چهارگانه مسکن مهر را داشته باشند مي توانند از امکانات و تسهيلات آن استفاده کنند.
وي گفت: چنانچه هر کدام از اعضاي تعاوني داراي شرايطي شامل: متاهل و سرپرست خانوار، سابقه 5 سال سکونت در محل احداث پروژه، دريافت نکردن زمين دولتي از سال 84 به بعد و استفاده نکردن از امکانات دولتي (وام، زمين و مسکن) باشند، مي توانند پروژه خود را در قالب مسکن مهر ادامه دهند. 
سرپرست دفتر برنامه ريزي و اقتصاد مسکن افزود: هرکدام از تعاوني ها که شرايط مسکن مهر را داشته باشند در هر مرحله اي که پروژه آنها باشد مي توانند وارد مسکن مهر شوند به شرط آنکه تعاوني زمين خود را از دولت نگرفته باشد. چگيني همچنين اظهار داشت: براي اعضاي اين تعاوني ها در هر مرحله که پروژه آنها قرار داشته باشد مابه التفاوت تسهيلات با نرخ هاي مصوب جديد به آنها پرداخت مي شود. 
وي افزود: اگر در تعاوني همه اعضاي آن هم واجد شرايط بهره مندي از تسهيلات مسکن مهر نباشند افرادي که واجد شرايط باشند مي توانند مدارک خود را به مسکن و شهرسازي استان محل سکونت و اجراي پروژه تحويل و براي دريافت تسهيلات اقدام کنند. سرپرست دفتر            برنامه ريزي و اقتصاد مسکن خاطر نشان کرد: اگر تعاوني مسکني در شهري خارج از شهر محل سکونت اعضا براي ساخت پروژه اي اقدام کند نمي تواند از تسهيلات مسکن مهر استفاده کند مگر اينکه اعضاي تعاوني در کلان شهري ساکن باشند و بخواهند پس از آماده شدن واحدهاي خود به آن شهر مهاجرت کنند در اين صورت مي توانند از تسهيلات مسکن مهر استفاده کنند.


  مديرعامل تامين اجتماعي:
 پيشنهاد افزايش حقوق بازنشستگان را به هيات مديره داده ايم  

عليرغم گذشت سه ماه از سال و اين که هنوز افزايش حقوق سال جاري بازنشستگان تامين اجتماعي ابلاغ و اجرايي نشده است، مديرعامل سازمان تامين اجتماعي بدون اشاره  به پيشنهادات ميزان درصد افزايش حقوق بازنشستگان و مستمري بگيران سازمان متبوعش تنها به اين گفته بسنده کرد که پيشنهادات و درخواست هاي مربوطه را به هيات مديره سازمان تامين اجتماعي ارسال کرده ايم و هيات مديره و يا هيات امنا بايد درصد افزايش را تصويب کنند، لذا پس از ابلاغ، موظف به اجراي آن هستيم. به گزارش ايسنا، علي ذبيحي افزود: فعلا به دليل اين که در هيات مديره تامين اجتماعي تصميمي در اين رابطه (افزايش حقوق هاي سال 89) اتخاذ نشده است، بنابراين اگر من هم اعلام نکنم، بهتر است. وي با اشاره به افزايش شش درصدي حقوق بازنشستگان و مستمري بگيران کشوري و لشگري و ابلاغ آن به دستگاه هاي اجرايي، يادآور شد: سازمان تامين اجتماعي بر اساس قوانين داخلي بايد مراحل افزايش حقوق را طي کند، اين در حاليست که بر اساس پيشنهادات دولت، درخواست هاي مربوطه را به هيات مديره سازمان ارسال شده است. 
حقوق افراد تحت پوشش تامين اجتماعي نبايد کمتر 800 هزار تومان باشد 
عضو کمسيون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به تورم موجود در کشور و خط فقر در تهران که به مرز 800 هزار تومان رسيده دريافتي افراد تحت پوشش صندوق تامين اجتماعي نبايد کمتر از اين ميزان باشد.   به گزارش مهر، علي اصغر حسني در جمع اعضاي کانون بازنشستگان جامعه اسلامي کارگران استان تهران تاکيد کرد: صندوق تامين اجتماعي بايد استقلالش را براي تامين خواسته هاي بازنشستگان خود حفظ کند و با اجراي اصل 44 قانون اساسي و تقويت شرکتهاي تحت نظارت اين صندوق از جمله شستا نسبت به تامين معيشت افراد تحت پوشش اقدام کند. در ابتداي اين مراسم نيز رئيس کانون بازنشستگان جامعه اسلامي کارگران با بر شمردن مشکلات جامعه يک ميليون و 400 هزار نفري بازنشستگان تامين اجتماعي خواستار اقدامات اساسي و سريع نمايندگان مجلس در اين زمينه شد. پرويز احمدي پنجکي با اشاره به تعويق در تعيين افزايش حقوق بازنشستگان و مستمري بگيران سازمان تامين اجتماعي با گذشت سه ماه از سال اظهار داشت: قشر بازنشستگان از مظلوم ترين اقشار جامعه اند که تا کنون براي احقاق حق خود در اين زمينه منتظر نظر مسئولان در دولت و وزرات رفاه هستند. وي با اشاره به انتظار جامعه بازنشستگي کشور مبني بر تصويب طرح بيمه تکميلي براي اين افراد از وزير رفاه خواست تا اين موضوع را به سرعت محقق کند.  همچنين همسان سازي افزايش حقوق و دستمزد بازنشستگان تامين اجتماعي با بازنشستگان کشوري و لشگري و اصلاح برخي مواد قانون تامين اجتماعي از ديگر خواسته هايي بود که از سوي رييس کانون بازنشستگان جامعه اسلامي کارگران استان تهران مطرح شد.


  وزير اقتصاد:
 30 درصد جامعه مي تواند از دريافت يارانه انصراف دهد  

سيد شمس الدين حسيني درجمع صاحب نظران رسانه اي گفت: ما طرح هدفمند کردن يارانه ها را با خوداظهاري شروع کرديم و تقاضا داريم تا با خود انصرافي تکميل شود.  به گزارش ايسنا، دبير کارگروه تحول اقتصادي گفت: در اصل 44 آمده که ما از توليد ثروت در جامعه دفاع کنيم. منتهي اين نظام پرداخت يارانه توليد ثروت را نيز مختل کرده است. اين نظام پرداخت يارانه، علت پايين بودن بهره وري است.  حسيني تصريح کرد: در نظام يارانه اي ما يارانه را وصل کرديم به مصرف، نه            مصرف کننده به مفهوم کسي که در مقابل توليدکننده است. اين رابطه رابطه کاملا روشن است يارانه را مي دهيم به مصرف، مصرف هم تابعي است از درآمد. هرکس بيشتر درآمد داشته باشد، بيشتر مصرف مي کند هرکس بيشتر مصرف کند بيشتر يارانه مي گيرد پس اين از لحاظ عدالت هم در جاي خودش قرار نمي گيرد.  سخنگوي دولت افزود: اين مفاهيم در جامعه جا افتاد و نتيجه آن، اين شد که قانون هدفمند کردن يارانه ها بوجود آمد. امروز قانون هدفمند کردن يارانه ها مطرح است. قانون هم اجرايش از مقوله هاي حاکميتي است، متعلق به اين دولت و آن دولت هم نيست متعلق به نظام است،  وزير اقتصاد ادامه داد: ما در آستانه اي هستيم که مي خواهيم اين قانون را اجرا کنيم. زماني که طوفان و بوران يک جاده اي را فرا بگيرد ماشين ها هم بخواهند بروند بالا اگر کمکشان نکنند مي مانند، جاده بند مي آيد چند نفر پياده مي شوند ماشين ها را هول مي دهند. ما در هدفمند کردن يارانه ها در فضاي اطلاع رساني، مي خواهيم مصداق کدامشان باشيم. مصداق اتومبيلي باشيم که ظرفيت را محدود کنيم، مسابقه و سبقت بي جا ايجاد کنيم يا نه مي خواهيم امدادي و اجتماعي حرکت کنيم؟ من احساس مي کنم خواسته و ناخواسته ما را دارند از فضاي امدادي و اجتماعي مي برند به فضاي محدوديت.  حسيني افزود: براساس مطالعات و اطلاعاتم حداقل 30 درصد جامعه مي توانند به راحتي خود انصرافي بدهند و فضا را براي 70 درصد جامعه فراهم کند. مطالعه کرديم، اگر خواستيد نمودارها را به شما نشان مي دهيم. حسيني درمورد شناسايي خانوارها گفت: هيچ جامعه اي نيست که کاملا به اطلاعات فرد، فرد خانوارها دسترسي داشته باشد اگرچه برخي کشورها دراين مورد قوي هستند اما تعداد آن ها معدود است. هر خانواري بهتر از هر کسي اطلاعات خودش را دارد. من به عنوان وزير اقتصاد وضعيت اطلاعات خودم را خبر دادم. بعضي گفتند اين انصراف سبب مي شود بعضي ها بگويند وضع مالي وزرا خيلي خوب است. 


  مديرکل هدفمند کردن يارانه هاي وزارت رفاه:
 2 ميليون سرپرست خانوار در 6 استان مي توانند شماره حساب خود را ثبت کنند  

مديرکل هدفمند کردن يارانه هاي وزارت رفاه با اشاره به آغاز رسمي اجراي مرحله نخست طرح هدفمند کردن يارانه ها، گفت: بيش از 2 ميليون سرپرست خانوار در 6 استان مي توانند شماره حساب خود را ثبت کنند.
به گزارش فارس به نقل از اداره کل روابط عمومي وزارت رفاه و تامين اجتماعي، افشين کياني با بيان اينکه مرحله نخست اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها به صورت رسمي در 6 استان اردبيل، سمنان، سيستان و بلوچستان، کهگيلويه و بويراحمد، مازندران و هرمزگان آغاز شده است، اظهار داشت: بر اساس آمار ثبت شده مرکز آمار ايران، 2 ميليون و 150 هزار و 150 سرپرست خانوار در اين 6 استان که فرم اقتصادي خانوار را در سال 87 پر کرده اند مي توانند شماره کارت بانکي يا شماره حساب خود را در سامانه refahi.ir

 ثبت کنند. 
وي اضافه کرد: پيش بيني ما اين است که حدود 80 تا 90 درصد از اين تعداد به ثبت شماره کارت يا حساب بانکي خود اقدام کنند. 
کياني با اشاره به اجراي موفق طرح آزمايشي در سه استان ايلام، خراسان شمالي و گيلان ابراز اميدواري کرد که اجراي رسمي اين طرح که همزمان با حلول ماه مبارک رجب آغاز مي شود با موفقيت به اهداف خود دست يابد. 
مديرکل هدفمند کردن يارانه هاي وزارت رفاه افزود: دريافت شماره حساب سرپرستان خانوار براي واريز نقدي يارانه ها نخستين مرحله از اجراي قانون هدفمند کردن يارانه هاست که به مدت يک هفته اجرا خواهد شد. 
کياني ادامه داد: شماره حساب سرپرستان خانوار تنها به صورت اينترنتي ثبت مي شود و هموطنان در استان هاي ياد شده مي توانند با مراجعه به سامانه  refahi.irنسبت به ثبت شماره حساب خود اقدام کنند. 
وي درباره برخي تغييرات در ثبت شماره حساب بانکي نسبت به مرحله آزمايشي طرح، بيان داشت: در مرحله آزمايشي از هموطنان درخواست شده بود که شماره حساب خود را در سامانه ثبت کنند اما در اجراي رسمي طرح افراد بايد شماره کارت بانکي خود را ثبت کنند و در صورتي که فاقد کارت بانکي هستند مي توانند شماره حساب متمرکز خود را به سامانه ارائه کنند. 


 بانک و بيمه  

خدمات بانکداري اينترنتي در بانک رفاه
راه اندازي شد 
سامانه بانکداري اينترنتي بانک رفاه با يازده خدمت الکترونيکي افتتاح شد. سامانه بانکداري اينترنتي مربوط به حساب هاي همراه اين بانک در سالروز ولادت با سعادت امام محمد باقر (ع) افتتاح و راه اندازي شد. به گزارش روابط عمومي بانک رفاه کارگران; اين سامانه يازده خدمت بانکي از جمله نمايش فهرست حساب هاي همراه مشتري، انتقال وجه به حساب هاي همراه مشتري، مشاهده مانده حساب، مشاهده وضعيت چک هاي مشتري، تغيير رمز، تغيير حساب پيش فرض رفاه کارت همراه، مشاهده و دريافت صورت حساب، انتقال وجه به حساب هاي همراه ديگران (فوري، دوره اي، در زمان مشخص)، صدور تاييديه پرداخت چک، پرداخت قبوض و پرداخت حق بيمه کارفرمايان را از طريق اينترنت و در تمامي ساعات شبانه روز به مشتريان بانک ارائه مي کند.
 
   خدمات ويژه بانک شهر به پروژه هاي عمراني شهري
با توجه به نگاه ويژه بانک شهر به توسعه شهري، اين بانک به پروژه هاي عمراني شهري، کمک، مساعدت و مشاوره ارائه مي دهد.  به گزارش روابط عمومي بانک شهر، معاون سرمايه گذاري، مشارکت و مجامع بانک شهر با بيان اين مطلب افزود: با توجه به نگاه خاص بانک شهر به توسعه شهري، اين بانک اقدامات موثر و ارزنده اي در حمايت هاي مالي از پيمانکاران پروژه هاي مختلف انجام مي دهد.   منصوري ادامه داد: با توجه  به سياست هايي که سهامداران بانک به خصوص شهرداري هاي سراسر کشور و به ويژه شهرداري تهران مبني بر اينکه بانک شهر، بانک همه شهروندان است، اين بانک در نظر دارد نقش اساسي و موثري در توسعه شهري و رفاه و آباداني براي شهروندان داشته باشد. وي در خصوص پروژه هايي که شامل اين طرح مي شوند، اظهار داشت: پروژه هايي شامل اين طرح مي شوند که براي استفاده عموم شهروندان باشند و پيمانکاران اين دست پروژه ها با ضمانت شهرداري ها به بانک معرفي مي شوند و مي توانند به منظور گردش سريعتر مالي و اجراي به موقع طرح ها از تسهيلات استفاده کنند.   
 
تلفنبانک تجارت با خدماتي جديد 
بانک تجارت در راستاي جلب رضايت بيش از بيش مشتريان سيستم تلفنبانک خود را به قابليت هاي جديد مجهز کرد. روابط عمومي بانک تجارت با اعلام اين خبر افزود: با اتصال تلفنبانک تجارت به سيستم مديريت کانال از اين پس علاوه بر سرويس هاي قبلي امکان ارائه خدمات انتقال وجه آني (online  ) بين حساب هاي کارت و فراگير، ارائه مانده و صورتحساب  online  و پرداخت قبوض از طريق حساب هاي کارت و فراگير با استفاده از سيستم تلفنبانک براي مشتريان اين بانک فراهم شده است. مشتريان مي توانند براي استفاده از اين خدمات و کسب اطلاعات بيشتر به شعب دارنده حساب مراجعه کنند. گفتني است; سامانه تلفنبانک تجارت خدمات مختلف بانکي ازجمله دريافت مانده و سه گردش آخر حساب، انتقال وجوه بين حساب هاي معرفي شده پرداخت قبوض آب، برق، گاز و تلفن، دريافت صورتحساب دوره اي و... را به مشتريان ارائه مي کند. 
 
برگزاري مسابقات مربوط به جام جهاني
 در بانک ملي
   
محمدرضا حسين زاده عضو هيات مديره بانک ملي در گفت و گويي خبري، فعاليت هاي مختلف اجتماعي اين بانک را تشريح کرد.  وي با عنوان اينکه کسب سود اولويت اول اين بانک نيست، ابراز داشت: بانک ملي، بانکي کاملا مردمي است که با مبارزات طولاني مردم شکل گرفت و در طول دوران 82 ساله فعاليت خود، همواره در کنار شادي ها و غم هاي مردم بوده است.  حسين زاده افزود: علي رغم اينکه بانک ملي بنگاهي اقتصادي است، مشارکت در امور اجتماعي و خدمت رساني به مردم جزو اولويت هاي مهم اين بانک است.  وي با اشاره به فعاليت هاي مختلف اجتماعي بانک ملي تشريح کرد: بانک ملي در عرصه هاي مختلف نظير مدرسه سازي، بيمارستان سازي، راه سازي، امور خيريه، آزادي زندانيان مالي و ديه، جشن نفس، اهداي اعضا و ... مشارکت جدي داشته است و علاوه بر آن در اقصي نقاط کشورمان نسبت به خدمت رساني سهل و آسان و با نوآوري و با کيفيتي برتر به اقشار مختلف مردم توجه ويژه دارد.  عضو هيات مديره بانک ملي با تاکيد بر لزوم حرکت سازمان هاي موفق منطبق با شرايط و نيازمندي هاي جامعه اظهارداشت: جامعه ايران جزو جوان ترين کشورهاي جهان است و با توجه به آغاز مسابقات جام جهاني فوتبال و تب و تاب آن بويژه در ميان جوانان، بانک ملي تصميم گرفت در اين رويداد بزرگ نيز در کنار جوانان باشد و شادابي و نشاط را به جامعه تزريق کند.  وي در خصوص اقدامات بانک ملي در اين خصوص گفت: بانک ملي همزمان با مسابقات جام جهاني فوتبال مسابقاتي را در دو بخش اينترنتي و پيامکي برگزار مي کند و به هر کدام از 5 نفر برنده مسابقه اينترنتي جام جهاني که به ترتيب 3 تيم برتر اين مسابقات را درست پيش بيني کنند، هزينه خريد 5 دستگاه خودرو پژو  i 207به قيد قرعه اهدا مي کند. 


 روي خط خبر 

اينترنت 10 درصد ارزان مي شود 
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات پيش بيني کرد که با کاهش 20 درصدي نرخ پهناي باند در کشور، قيمت اينترنت براي کاربر نهايي (User Enb  ) حدود 8 تا 10 درصد ارزان تر شود.  صمد مومن بالله در گفت و گو با مهر با اشاره به پيشنهاد شرکت ارتباطات زيرساخت به سازمان تنظيم مقررات براي کاهش 20 درصدي نرخ پهناي باند اينترنت گفت: اين پيشنهاد و راهکارهاي آن در سازمان تنظيم مقررات در دست بررسي است و به زودي نتايج آن اعلام خواهد شد. وي با بيان اينکه تمامي سعي بر اين است که کاهش قيمت پهناي باند براي مصرف کننده محسوس باشد ادامه داد: کاهش 20 درصدي تعرفه پهناي باند مربوط به شرکت هاي خريداري خواهد شد که قيمت اينترنت نهايي را نيز کاهش دهند. مومن بالله با تاکيد بر اينکه انتظار نمي رود که اين شرکت ها قيمت نهايي اينترنت را تا 20 درصد کاهش دهند احتمال داد که با کاهش قيمت پهناي باند شاهد ارزانتر شدن حدود 8 تا 10 درصد قيمت فعلي اينترنت باشيم.


 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه