جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/03/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3621


اخبار کوتاه هنري

«افراطي ها» از نيمه دوم تير آماده اکران است;
بابائيان: «افراطي ها» اولين فيلم ميلياردي سال 89 مي شود


شرکت 60 ناشر و نويسنده از 30 کشور اسلامي در اجلاس بين المللي ناشران جهان اسلام


فتحي «در مسير زاينده رود» را از اصفهان به تهران مي آورد


گروه کر محمد نوري در سعدآباد کنسرت مي دهد


اخبار هنري


  اخبار کوتاه هنري  

  در دومين نشست شبکه هاي اجتماعي; فرصتها و تهديدها عنوان شد:
بازتوليد فرهنگ ايراني اسلامي در فضاي مجازي
دومين نشست شبکه هاي اجتماعي; فرصت ها و تهديدها با هدف آسيب شناسي شبکه هاي اجتماعي و با حضور مسئولان و صاحبنظران حوزه اينترنت و رسانه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد.
به گزارش ستاد خبري مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، در اين نشست که با حضور مهدي صرامي; معاون مرکز رسانه هاي ديجيتال،  دکتر حسن نجفي سولاري; مديرکل توليد و فني سازمان صدا و سيما، محمدصادق افراسيابي; مشاور مرکز رسانه هاي ديجيتال، و نمايندگان بسيج جامعه زنان کشور برگزار شد، حاضران به بيان ديدگاههاي خود در باره تعريف شبکه هاي اجتماعي و فرصت ها و تهديدهاي پيش روي اين شبکه ها پرداختند.
دکتر نجفي سولاري; مديرکل توليد و فني صدا و سيما در ابتداي نشست گفت: هر چند شبکه هاي اجتماعي صرفا مربوط به فضاي سايبر نبوده و نيست، اما در حال حاضر بحث مربوط به شبکه هايي مانند فيس بوک و تويتر است که بستري را براي جنگ نرم فراهم کرده اند.
وي افزود: ظاهرا شبکه هايي مانند فيس بوک و تويتر تنها زير ساختي فني هستند اما در حقيقت بنيان گذاران اين مجموعه ها قطعا اهدافي سياسي و فرهنگي را دنبال مي کنند. به همين دليل تشکيل شبکه هايي اجتماعي در راستاي اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان بسيج مستضعفان ضرورت با هدف تبليغ نرم، آرام و موثر فرهنگ اجتماعي سياسي اسلام ضرورت دارد.  
در ادامه مهدي صرامي; معاون مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به بيان فرصت ها و تهديدهاي پيش روي شبکه هاي اجتماعي پرداخت و تصريح کرد: يکي از چالش هاي مربوط به شبکه هاي اجتماعي اين است که ما هنوز فرهنگ ايراني اسلامي خودمان را در اين فضا بازتوليد نکرده ايم و بايد قبل از هر اقدامي پيشينه فرهنگيمان را که مقام معظم رهبري از آن با عنوان فرهنگ اسلامي - ايراني ياد کرده اند ، در فضاي مجازي بازتوليد کنيم .
وي افزود: يکي ديگر از تهديدهاي مربوط به شبکه هاي اجتماعي عدم احساس امنيت نخبگان و اصحاب فرهنگ و هنر ايران اسلامي در فضاي مجازي است.
معاون مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال  در ادامه خاطر نشان ساخت: در برابر تهديدهايي که در فضاي مجازي با آن مواجه هستيم، فرصتهايي نيز وجود دارد که نبايد از آن ها چشم پوشي کرد.
وي برخورداري کشور از محتواي ارزشمند و فاخر را از جمله مهمترين فرصت ها برشمرد و تصريح کرد: کشورمان از محتواي بسيار مناسبي در حوزه هاي فرهنگي البته در قالب کتاب برخوردار است که با تبديل آن در قالب ديجيتال مي توان از اين فرصت به نحو شايسته استفاده کرد.
 
معاون فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه:
مسابقات مديحه سرايي، ابتهال و اذان در ايام شعبانيه برگزار مي شود
 معاون فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: پانزدهمين دوره مسابقات استاني مديحه سرايي، دومين دوره مسابقات ابتهال در بخش خواهران و برادران و سومين دوره مسابقات استاني اذان در بخش برادران در ايام شعبانيه برگزار مي شود.
حجت الاسلام شرفخاني در نشست خبري طرح تابستاني نشاط معنوي که  در ساختمان شماره 2 سازمان اوقاف و امور خيريه برگزار شد، اظهار داشت: رويکرد سازمان اوقاف بحث فرهنگ سازي و ترويج سنت حسنه وقف است که با اين نگرش، اولين طرح جامع تبليغ و ترويج وقف تدوين شد.
معاون فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه افزود:  از ديگر اولويت هاي اين طرح سياستگذاري و اجراي برنامه هاي فرهنگي، تبليغ امامزادگان به قطب فرهنگي، توسعه و تعميق فرهنگ قرآن و عترت و کمک به تقويت و نشر معارف اسلامي به منظور تعميق فرهنگ عمومي کشور است.
وي در ادامه از ديگر اولويت هاي معاونت فرهنگي را تقويت اعزام مبلغ از حوزه هاي علميه قم و مشهد به مناطق محروم و اعتلا و گسترش ارزش هاي انقلاب بر پايه رهنمودهاي امام(ره) و مقام معظم رهبري عنوان کرد.
شرفخاني افزود: پنج برنامه ويژه را تعريف کرده ايم که به طور ستادي برنامه ريزي، و در ستادهاي مرکز، استان ها و شهرستان ها با حضور نهادهاي فرهنگي تشکيل مي شوند. معاون فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه تصريح کرد: سوگواره ياس نبوي که در ايام شهادت حضرت فاطمه(س) در بقاع متبرکه 270 شهرستان و بيش از 800 امامزاده اجرا شد، جزو اين برنامه هاي ويژه ستادي است.
وي در ادامه گفت: اجراي طرح تابستاني نشاط معنوي نيز که در امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور به اجرا درمي آيد از جمله اين ويژه برنامه ها است.
شرفخاني در تشريح برنامه هاي معاونت فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه در سال جاري بيان داشت: پانزدهمين دوره مسابقات استاني مديحه سرايي و دومين دوره مسابقات ابتهال در بخش خواهران و برادران و سومين دوره مسابقات استاني اذان در بخش برادران در ايام شعبانيه برگزار مي شود.
 
برپايي "ايستگاه مطالعه" در پارک شريعتي
"ايستگاه مطالعه" مجلات و نشريات با نظارت واحد کتابخانه فرهنگسراي ارسباران برگزار مي شود.
به گزاش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 3، "ايستگاه مطالعه" به همت مديريت اين مراکز و واحد کتابخانه فرهنگسراي ارسباران برگزار مي شود.
ايستگاه مطالعه مخصوص مجلات و نشريات بوده که در پارک شريعتي واقع در خيابان شريعتي جنب پمپ بنزين برپا مي شود. اين ايستگاه از 23  آغاز و تا  29 خرداد از ساعت 10الي 18 ميزبان علاقه مندان به مطالعه و کتابخواني خواهد بود.

 500 هايکو از نجفي براي چاپ
در سوره مهر بررسي مي شود 
مجموعه 500 هايکو از عبدالمجيد نجفي چندي پيش براي بررسي و چاپ به انتشارات سوره مهر سپرده شده که در صورت تاييد براي دريافت مجوز به ارشاد مي رود.
 نجفي، نويسنده و شاعر، در گفتگو با پايگاه خبري حوزه هنري گفت:  مجموعه 500 هايکو را چندي پيش به انتشارات سوره مهر سپردم که بعد از بررسي براي دريافت مجوز به وزارت ارشاد تحويل داده مي شود.
وي که هم اکنون کتاب ديگري با نام «سمفوني سيب زميني ها در زيرزمين اسفندماه» را در دست انتشار دارد، متولد سال 1339 تبريز و داراي مدرک کارشناسي زبان و ادبيات فارسي است. نجفي علاوه بر تدريس در زمينه مسائل تئوريک ادبيات داستاني، دوره اي کارشناس و مربي کانون پرورش فکري بوده است. از ميان آثار اين نويسنده مي توان به کتاب «برف آباد در کوچه هاي خالي» و رمان «دختري به نام پريا» که از سوي شوراي کتاب کودک در سال 82 برگزيده شده است، اشاره کرد.

نمايشگاه  سنگهاي تزئيني در فرهنگ سراي اشراق
نگارخانه آفرينش نقش فرهنگسراي اشراق درراستاي حمايت از هنرمندان بومي ومحلي اقدام به برگزاري نمايشگاه سنگهاي تزئيني  از تاريخ 23 خردادماه نموده است.
به گزارش روابط عمومي فرهنگ سراي اشراق، دراين نمايشگاه 40اثرازآثارکاوه مهرمنش با اشکال و طرحهاي مختلف برروي سنگها در معرض ديد عموم قرارخواهدگرفت.
علاقمندان جهت بازديد از نمايشگاه مذکور مي توانند تا تاريخ 31 خردادماه از ساعت 9 الي 19  به نشاني فلکه دوم تهرانپارس  انتهاي خيابان جشنواره  فرهنگسراي اشراق مراجعه نمايند.تلفن تماس : 77324112


  «افراطي ها» از نيمه دوم تير آماده اکران است;
 بابائيان: «افراطي ها» اولين فيلم ميلياردي سال 89 مي شود 

 فيلم سينمايي «افراطي ها» به کارگرداني جهانگير جهانگيري از نيمه دوم تير ماه (پس از پايان نمايش هفت دقيقه تا پاييز) در گروه سينمايي آفريقا اکران مي شود.
 «داريوش بابائيان» در خصوص داستان اين فيلم اظهار داشت: «افراطي ها» داستان جذابي دارد و مي تواند رونق خوبي را به گيشه بدهد به همين دليل تصميم داريم آن را به صورت گسترده در تهران و شهرستان ها به اکران عمومي در آوريم.
وي ادامه داد: پيش بيني مي کنم «افراطي ها» با توجه به داستان گرم و قصه روان فيلم و نيز بازيگراني که دارد، اولين فيلم ميلياردي سال 89 سينماهاي تهران و شهرستان ها باشد.  «افراطي ها» جزو فيلم هاي اکران اول تابستان است که هفته گذشته قرارداد اکرانش در شوراي صنفي نمايش به ثبت رسيد و قرار است توسط شکوفا فيلم در تهران و 50 سينماي شهرستانها به صورت گسترده اکران عمومي شود.
براساس اين گزارش، در «افراطي ها» اکبر عبدي، رضا شفيعي جم، فتحعلي اويسي، علي اوسيوند، ارژنگ اميرفضلي، يوسف صيادي، مجيد سعيدي، اميد ميراعلايي، محمد سهرابي، مريم اميرجلالي، حديث فولادوند، رزيتا حفيظ، آزاده مهدي زاده و ... به ايفاي نقش پرداخته اند.
افراطي ها به ارتباطات روز چند جوان در زندان مي پردازد که پس از آزادي هر يک درگير اتفاقي نو در جامعه مي شوند.
ساير عوامل فيلم «افراطي ها» ، عبارتند از:
تهيه کننده: داريوش باباييان، کارگردان: جهانگير جهانگيري، نويسنده: شبير جوانبخش شيرازي، مدير فيلمبرداري: سيدمحمدقاضي، صدابردار: حميد اسلامي، طراح صحنه و لباس: محسن قاسمي، طراح گريم: عليرضا قومي، مجري طرح: داريوش باباييان، مدير توليد: عليرضا رفيعي، جانشين توليد: سينا حسني، مدير تدارکات: مهدي گلستانيان، دستيار اول کارگردان و برنامه ريز: سيامک خواجه وند، دستيار دوم کارگردان: محسن غلامي، دستيار سوم کارگردان: آيدين هدي، منشي صحنه: علي باغبان، فيلمبردار: جلال عالي فکر، دستيار فيلمبردار: حسن عبدالعلي زاده، سيدمحمد جوزي، سيدمحمد حسيني، شهروز صادقي، عکاس: پويا پورابراهيم، مجريان گريم: صادق مولايي، الهام ناظمي، دستيار صدا: سام گرمي، دستيار اول صحنه و لباس: رضا جانتاژ، مهدي عظيمي، تدوين: حامد رضي، دستيار: مصطفي حسن پور، امور رايانه: کيان باباييان، صداگذاري و ميکس: استوديو فني شکوفا فيلم، گروه تدارکات: حميد جهانبين، عبدالله قاسمي، عبدالله موقري، حامد سبحاني، مجيد درشوري، حمل و نقل: محمد باباييان، سينه موبيل: غلامرضا حسين زاده، بازيگران: اکبر عبدي، فتحعلي اويسي، رضا شفيعي جم، ارژنگ اميرفضلي، علي اويسوند، حديث فولادوند، مريم اميرجلالي، شاهرخ نورمحمدي، علي سهرابي، امير ميراعلايي، رزيتا حفيظ، مجيد سعيدي، علي امجدي، داود خليلي، آزاده مهدي زاده، الهام ناظمي، فاضل اجبوري، اکبر دباغي، بيژن سيفان، پري کربلايي، نيوشا حيدري، محمدشاه سنايي، حسين زغيابي، منصور فرينا، اکبر رشيدي، الياس ميرزايي، فريدون حيدري.
براساس اين گزارش،افراطي ها داستاني کاملا طنز دارد و محصول موسسه فرهنگي هنري شکوفافيلم به تهيه کنندگي داريوش بابائيان است.


  شرکت 60 ناشر و نويسنده از 30 کشور اسلامي در اجلاس بين المللي ناشران جهان اسلام  

دبيرکل نخستين اجلاس بين المللي ناشران جهان اسلام هدف از برگزاري آن را تلاش براي ادغام ديدگاه هايي  دانست که يکي به حضور دولت در نشر و ديگري مخالف اين حضور است.
 نشست رسانه اي نخستين اجلاس بين المللي ناشران جهان اسلام  با حضور علي زارعي نجفدري مشاور رئيس جمهور و دبيرکل اين اجلاس در محل انتشارات علمي - فرهنگي برگزار شد.
در ابتداي اين جلسه نجفدري در توضيح  برگزاري اجلاس مذکور با اشاره به مسائل حوزه نشر در جهان اسلام در مقايسه با دنياي غرب، گفت: متاسفانه تاکنون ميان ناشران مسلمان جهان گسستي وجود داشته که در نمايشگاه هاي بين المللي کتاب به عينه مشاهده مي شود. اين گسست سبب شده ناشران مسلمان جهان نه تنها با هم آشنا نباشند و نتوانند هم افزايي ايجاد کنند بلکه در بسياري موارد کارهاي يکديگر را خنثي مي کنند.
وي افزود: ما ايده برگزاري اجلاس اخير را سال 86 و با توجه به وجود چنين مشکلي طراحي و با بسياري از ناشران مسلمان جهان مذاکره کرديم و اتفاقا آنها هم وجود چنين گسستي را تائيد مي کردند و با ايده برگزاري اجلاس ناشران جهان اسلام موافق بودند. ما کوشيديم که غالب ناشران مسلمان را گرد هم بياوريم تا زمينه تعامل و گفتگو درباره مشکلات مشترک فراهم شود.
مشاور رئيس جمهور با اعلام خبر برگزاري نخستين اجلاس بين المللي ناشران جهان اسلام در روزهاي 30 و 31 خرداد در سالن اجلاس سران کشورهاي اسلامي، هدف اصلي از اين کار را ايجاد زمينه آشنايي ناشران مذکور و در گام هاي بعدي ايجاد تشکلي جهاني توسط آنها در حوزه نشر برشمرد و از حضور 60 ناشر و نويسنده و مترجم از 30 کشور جهان خبر داد.
به گفته علي زارعي نجفدري ناشراني از 19 کشور آسيايي من جمله جمهوري آذربايجان، ازبکستان، افغانستان، امارات عربي متحده، اندونزي، بنگلادش، پاکستان، تاجيکستان، ترکمنستان، ترکيه، چين، سوريه، عراق و عربستان سعودي، 4 کشور اروپايي شامل بريتانيا، بوسني و هرزگوين، روسيه و فرانسه و 5 کشور آفريقايي شامل اتيوپي، تانزانيا، غنا، کنيا، مصر و نيجريه در اجلاس مذکور حضور دارند.
وي همچنين از سخنراني شخصيت هاي ممتاز و درجه اول کشور و انديشمندان داخلي و خارجي حوزه نشر در اجلاس يادشده خبر داد و گفت: همچنين 5 نشست تخصصي درباره 5 محور شامل -1 دنشر قرآن و معارف قرآني -2 نشر الکترونيک در جهان اسلام -3 حقوق مولفين در جهان اسلام -4 سيستم توزيع و اقتصاد نشر و -5 نيازسنجي موضوعات فکري، فرهنگي و حرفه اي ناشران جهان اسلام در اين اجلاس دوروزه برگزار مي شود که خروجي آن سند راهبردي نخستين دوره آن خواهد بود.
دبيرکل نخستين اجلاس بين المللي ناشران جهان اسلام  درباره سهم نپيوستن ايران به قانون جهاني کپي رايت و بي ميلي ناشران کشورهاي اسلامي براي حضور در اين اجلاس، ضمن رد اين مدعا، گفت: تعداد ناشراني که به اجلاس مي آيند کم نيست و 30 کشور تعداد زيادي است. ضمن اينکه اين اتفاق براي اولين بار است که در جهان رخ مي دهد. تجربه چنين کارهايي در کشورهاي غربي وجود دارد که کمتر از اين تعداد هم در جلساتشان حضور داشته اند. مشاور رئيس جمهور با تشريح دو ديدگاه موجود در حوزه نشر که يکي قائل به حضور موثر دولت و ديگري مخالف اين حضور است، بر لزوم توجه به يک ديدگاه سوم تاکيد کرد و گفت: بايد پذيرفت که در بسياري از کشورها نشر توسط دولت شروع شد و اين سوال که "چرا دولت بايد وارد حوزه نشر شود؟" منطقي نيست. از سوي ديگر بخش خصوصي بايد در حوزه نشر فعال باشد و دولت از آن حمايت کند. زارعي نجفدري ادامه داد: ما در اين اجلاس به دنبال تلفيقي بين حوزه نشر دولتي و خصوصي هستيم و اگر اين تلفيق ايجاد شود، زمينه پويايي صنعت نشر مهيا مي شود.


  فتحي «در مسير زاينده رود» را از اصفهان به تهران مي آورد  

  تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «در مسير زاينده رود» در حال حاضر در اصفهان ادامه دارد و گروه هفته آينده براي ادامه کار به تهران مي آيند.
 گروه سازنده مجموعه تلويزيوني «در مسير زاينده رود» به کارگرداني حسن فتحي از روز پنجشنبه 13 خرداد عازم اصفهان شدند و کار تصويربرداري بخش هاي مربوط به اين شهر را از روز جمعه 14 خردادماه آغاز کردند.  اين بخش ها توسط بابک رضاخاني مراحل تدوين اوليه خود را سپري کرده اند و تا به حال حدود 30 درصد از کار تصويربرداري انجام شده است.  همچنين افشين يداللهي با اسماعيل عفيفه تهيه کننده سريال قرارداد بست تا براي تيتراژ اين مجموعه تلويزيوني ترانه بسرايد. اين ترانه توسط احسان خواجه اميري اجرا خواهد شد.
حسن فتحي و گروهش تا آخر هفته در اصفهان خواهند بود و هفته آينده براي ادامه کار به تهران برمي گردند.  بنابراين گزارش، حسن فتحي مجموعه تلويزيوني «در مسير زاينده رود» را در جنوب تهران کليد زد و مسعود رايگان در کنار بازيگراني مثل حسين محجوب، مهرانه مهين ترابي، اشکان خطيبي، بهنوش طباطبايي، پرديس افکاري، مهرداد ضيايي، هومن برق نورد، افسانه پاکرو، مهدي سلطاني و الهه حسيني در اين سريال ايفاي نقش مي کند.  مجموعه تلويزيوني «در مسير زاينده رود» براي پخش از شبکه اول سيما در ماه مبارک رمضان ساخته مي شود و در خلاصه داستان آن آمده است: مهران سارنگ فوتباليست جوان و با آتيه تهراني که براي عقد قرارداد با يک باشگاه تازه تاسيس به اصفهان سفر کرده، طي تصادف با مسعود مصيب جوان نخبه اصفهاني، با او درگير مي شود و اين آغاز ماجرايي طولاني است...
عوامل مجموعه تلويزيوني « در مسير زاينده رود» عبارتند از: کارگردان: حسن فتحي، نويسنده: عليرضا نادري، مدير تصويربراري: مسعود کراني، طراح چهره پردازي: سعيد ملکان، مدير صدا: خسرو کيوانمهر، طراح صحنه و لباس: پيام فروتن، تدوين: بابک رضاخاني، آهنگساز: احسان خواجه اميري، مدير برنامه ريزي: مجتبي خادم زاده، دستيار اول کارگردان: علي مردانه، دستيار تهيه: نعمت گودرزوند چگيني، مدير تدارکات: ناصر هاديان فر و مدير توليد: عليرضا احمدي کيا.  مجموعه تلويزيوني «در مسير زاينده رود» محصول گروه مجموعه هاي تلويزيوني شبکه يک سيماست.


 گروه کر محمد نوري در سعدآباد کنسرت مي دهد  

ارکستر فيلارمونيک ايران(گروه کر محمد نوري) به مدت سه شب در مجموعه فرهنگي - تاريخي سعدآباد کنسرت مي دهد.
عليرضا شفقي نژاد، رهبر ارکستر فيلارمونيک ايران از برگزاري کنسرت اين ارکستر خبر داد و گفت: اعضاي اين ارکستر 24،25 و 26 تيرماه سال جاري در مجموعه سعدآباد به اجراي موسيقي مي پردازند.
وي به ايلنا گفت: اين برنامه در دو بخش برگزار مي شود و آثاري از رپرتوارهاي آهنگسازان بزرگ دنيا مانند موتزات، هندل و آثار فولکلور ايراني در آن اجرا مي شود.
به گفته شفقي نژاد، ارکستر فيلارمونيک ايران (کر محمد نوري) در اين اجرا به همراه 100 نفر از خواننده کر به صحنه مي رود.
شفقي نژاد; رهبر جوان گروه کر فيلارمونيک ايران تنها ايراني بود که اواخر ارديبهشت ماه به عنوان داور در جشنواره موسيقي ارمنستان حضور داشت و ازميان 54 داور به عنوان داور برگزيده انتخاب شد.
وي پس از پايان جشنواره; به مدت هشت روز در ايروان براي يک مسترکلاس دعوت شد که در اين مسترکلاس ها علاوه بر دانشجويان موسيقي، مربيان نيز حضور داشتند.


 اخبار هنري 

سايبان عدالت فرهنگي
 برنامه فراگير سايبان عدالت فرهنگي يکي ديگر از برنامه هاي مديريت مراکز فرهنگي هنري منطقه 17 و فرهنگسراي بهاران است که با هدف توزيع مناسب و اولويت بندي شده در سطح محلات منطقه 17 برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي مديريت فرهنگي هنري منطقه هفده ، در اين برنامه با تحقيقات مقدماتي و بررسي ميداني در محلات منطقه 17 اوليت هاي هر محله مشخص شده و طي زمان بندي پيش بيني شده برنامه هايي طراحي و اجرا» خواهد شد.قالب برنامه هاي پيش بيني شده نمايش، همايش و کارگاهي مي باشد.
علاقه مندان به منظور بهره مندي از اين برنامه مي توانند در تاريخ 25 خرداد ماه ساعت 11 صبح به سراي محله زمزم به نشاني :  خيابان زمزم،پارک زمزم سراي محله زمزم مراجعه و به منظور کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي 66213839 و 66231119  تماس حاصل نمايند.  

آهنگساز آثار موفق محمد اصفهاني با "راه بي پايان" مي آيد
پويا نيک پور آهنگساز آثار موفق  محمد اصفهاني مانند برکت  و رضا صادقي ( آلبوم  وايسا دنيا ) آلبوم موسيقي "راه بي پايان" را  مرداد ماه توسط موسسه فرهنگي -هنري گلچين آواي شرق منتشرمي کند .
 به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي - هنري  گلچين آواي شرق ، پويا نيک پور ،آهنگساز و خواننده اين اثر موسيقايي با اعلام اين خبر گفت :اين آلبوم شامل 10 قطعه است و سبک موسيقي آن يک سبک تلفيقي است.
وي افزود: در اين آلبوم دو قطعه " راه من باش " و " قاب پنجره " توسط پويا نيک پور و امير يل ارجمند هم خواني شده است .
به گفته نيک پور ، آلبوم "راه بي پايان" بعد از گذشت پنج سال عرضه مي شود  که بيشتر ترانه هاي اين اثر موسيقايي را رويا مير فخرايي  سروده است.
اين آهنگساز با اشاره به اين که اين آلبوم با ديگر آلبوم هاي من  متفاوت است، گفت : آلبوم "راه بي پايان" براي مخاطبان اين سبک به عنوان يک سبک تلفيقي قلمداد مي شود ومي تواند به عنوان يک منبع هنري براي جويندگان سبک موسيقي تلفيقي قلمداد شود.
پويا نيک پور موسيقي را از شش سالگي  با ساز پيانو آغاز کرد .  تا 18 سالگي مکتب کلاسيک موسيقي را به صورت حرفه اي  پشت سر گذاشت و بعد از آن موسيقي آکادميک را شروع  کرد . از سال 75 اقدام به اجراي کارهاي خارجي کرد . از سال 77 و بعد از فارغ التحصيلي ، کار و فعاليت گروهي خود را با اولين کار خود " آب و آتش " آغاز کرد . از سال 81 به کار اصلي خود تنظيم و آهنگ سازي پرداخت و ازسال 72 تا 80 به صورت پيوسته با تلويزيون براي فيلم هاي کوتاه و سريال هاي تلويزيوني همکاري کرده است .همچنين وي  در آلبوم  موسيقي برکت با خوانندگي  محمد اصفهاني  ،شکوه عشق و عطر مهر با صداي عليرضا  افتخاري و اثر موسيقي"  وايستا دنيا " با صداي رضا صادقي همکاري  کرده است .
 
مستند "قرائتي" کليد مي خورد
مستندي درباره حجت الاسلام قرائتي به تهيه کنندگي و کارگرداني صادق داوري فر به زودي کليد مي خورد.
صادق داروي فر درباره اين مستند به  مهر گفت: اين مستند مراحل تحقيق و نگارش را سپري مي کند و به زودي کليد مي خورد. هنوز نامي براي اين مستند که به مدت 60 دقيقه تهيه مي شود، انتخاب نکردم. در اين مستند به ايدئولوژي و روش هاي او در مباحث معارفي مي پردازيم.
وي درباره کارگرداني و تهيه کنندگي اين مستند توضيح داد: احساس کردم ايشان شخصيت متفاوتي در تبليغ دين دارد که صحبت هايش هميشه مورد توجه اقشار مختلف جامعه قرار مي گيرد، به همين دليل اين مستند را مي سازم. نمايش "سر بر سرير صبح" به کارگرداني صادق داوري فر اواسط ارديبهشت ماه در تماشاخانه شماره دو ايرانشهر روي صحنه رفت. همچنين چندي پيش مستند "اين آدم ها سياه و سفيد هستند" به تهيه کنندگي او و کارگرداني شهرام گيل آبادي از شبکه دو پخش شد.
 
قابل توجه دوستداران طب سنتي;
سلسله جلسات شناخت خواص گياهان دارويي در فرهنگسراي خاوران
سلسله جلسات "شناخت گياهان دارويي "سه شنبه هاي هرهفته در فرهنگسراي خاوران برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي خاوران ، سلسله جلسات "شناخت گياهان دارويي "با هدف توسعه فرهنگ مصرف گياهان دارويي وداروهاي گياهي، احياي سنتها و باورهاي طب طبيعي ، ارايه روش هاي نوين درجهت توسعه فرآوري گياهان دارويي، تاريخچه مصرف گياهان دارويي درطب، بررسي پيشينه طب گياهي درفرهنگ عامه، و .. با حضور رضاپور کارشناس مجرب تغذيه از امروز 25 خرداد ماه در سالن اجتماعات کانونهاي فرهنگسراي خاوران برگزار مي شود.
ازسر فصل هاي مورد بحث در اين کارگاه مي توان به "  توسعه فرهنگ مصرف گياهان دارويي، احياسنت ها و باورهاي طب طبيعي ، جايگاه گياهان دارويي در ايران و جهان، بسته بندي وصادرات گياهان دارويي، جايگاه گياهان دارويي در صنايع غذايي، آرايشي و بهداشتي و ... اشاره کرد. علاقه مندان مي توانند براي شرکت در اين برنامه از ساعت 17-19 به نشاني : ميدان خراسان ، خيابان خاوران ،فرهنگسراي خاوران مراجعه  و يا جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن :33015423 تماس حاصل نمايند .
گفتني است سايت اينترنتي :khavaran.irجهت انعکاس اخبار و رويدادهاي فرهنگي  اين مرکز در خدمت  علاقه مندان مي باشد.

خانه فرهنگ سيزده آبان برگزار مي کند:نقش حجاب و عفاف در جامعه شهري
به منظور ارتقا» سطح آگاهي عمومي بانوان و ترويج فرهنگ حجاب  ، خانه فرهنگ 13 آبان همايش" عفاف و حجاب در جامعه شهري" را در کتابخانه 13آبان برگزار مي کند
به گزارش روابط عمومي مديريت فرهنگي هنري منطقه 20 ، در اين برنامه موضوعاتي از قبيل مفهوم حجاب ، عوامل اصلي گرايش انسان به حجاب و پوشش ، هدف و فلسفه حجاب اسلامي ، آثار و پيامدهاي رعايت حجاب مورد بحث و گفتگو قرار مي گيرد.
همچنين در اين همايش تئاتر" حجاب و عفاف "در قالب شورايي ودوسويه اجرا مي شود .
اين همايش با حضور کارشناس برنامه  اشرف باقري مدرس حوزه دانشگاه روز 26 خرداد ماه ساعت 18 در سالن اجتماعات کتابخانه 13 آبان برپا مي شود.
علاقه مندان براي کسب اطلاعات بيشتر به شهرري، انتهاي بلوار 13 آبان ،خيابان شهيد صحرايي شمالي ، انتهاي بلوار بوستان انديشه مراجعه و يا با شماره تلفن  55503938  تماس حاصل فرمايند.


 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه