جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/04/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهار شنبه) نسخه شماره 3648


با مشاهير


خبر

مديرکل آموزش واحد علوم و تحقيقات خبر داد:
بهره برداري از فضاي آموزشي جديد واحد علوم و تحقيقات در مهرماه سال جاري


کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي بايد نمونه و الگوي تکريم ارباب رجوع باشند

رييس صندوق رفاه دانشگاه آزاد اسلامي خواستارشد:
تعيين سهم وام شهريه براساس تعداد دانشجو و ميزان شهريه

رئيس پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي:
حضور فرهنگي در عرصه بين المللي مهمترين نياز امروز ماست


اعزام 10 هزار دانشجوي بسيجي به مناطق جنگي غرب کشور


تازه هاي نشر


 با مشاهير  


ابو علي سينا : امير پزشکان
قسمت چهارم

ابو عبيد جوزجاني گويد: اين بود آنچه استادم از سرگذشت خود برايم حکايت کرد. چون من به خدمت او پيوستم تا پايان حيات با او بودم. بسيار چيزها از او فرا گرفتم و بسياري از کتاب هاي او را تحرير کردم استادم پس از مدتي به ري رفت و به خدمت مجدالدوله از فرمانروايان ديلمي درآمد و وي را که به بيماري سودا دچار شده بود درمان کرد و از آنجا به قزوين و از قزوين به همدان رفت و مدتي دراز در اين شهر ماند و در همين شهر بود که استادم به وزارت شمس الدوله ديلمي فرمانرواي همدان رسيد. در همين اوقات استادم کتاب قانون را نوشت و تاليف کتاب عظيم شفا را به خواهش من آغاز کرد. چون شمس الدوله از جهان رفت و پسرش جانشين وي گرديد استاد وزارت او را نپذيرفت و چندي بعد به او اتهام بستند که با فرمانرواي اصفهان مکاتبه دارد و به همين دليل به زندان گرفتار آمد 4 ماه در زندان به سر برد و در زندان 3 کتاب به رشته تحرير درآورد. پس از رهايي از زندان مدتي در همدان بود تا با جامه درويشان پنهاني از همدان بيرون رفت و به سوي اصفهان رهسپار گرديد. من و برادرش و دو تن ديگر با وي همراه بوديم. پس از آنکه سختي هاي بسيار کشيديم به اصفهان درآمديم. علا»الدوله فرمانرواي اصفهان استادم را به گرمي پذيرفت و مقدم او را بسيار گرامي داشت و در سفر و حضر و به هنگام جنگ و صلح استاد را همراه و همنشين خود ساخت. استاد در اين شهر کتاب شفا» را تکميل کرد و به سال 428 در سفري که به همراهي علا»الدوله به همدان مي رفت، بيمار شد و در آن شهر درگذشت و به خاک سپرده شد.او با روش هاي متفکرانه بيماران را درمان مي کرد.
ابن سينا از حيث نيروي جسماني، مردي نيرومند بود و به همين خاطر از کار کردن احساس خستگي نمي کرد. او با داشتن اين نيروي فراوان جسمي مي توانست از پس کار وزارت فرمانروايان برآيد و هميشه چه در سفر و چه در نبرد همراه آنان باشد و علاوه بر اين به کار دانش و نوشتن نيز بپردازد. مي گويند که او شب ها تا ديرگاه به نوشتن کتاب و رساله مي پرداخت و در اين کار افراط مي کرد. ابن سينا از لحاظ نيروي ذهني و تفکر نيز بسيار نيرومند بود. اينکه او در هجده سالگي توانست تمامي دانش هاي زمان خود را فراگيرد خود نشانگر نيروي ذهني اوست.
نکته منفي در اخلاق ابن سينا گفتار تند او نسبت به دانشمندان همدوره خود و حتي به گذشتگاني مانند افلاطون و زکرياي رازي بود.


 خبر  

برگزاري جلسه پرسش و پاسخ کارکنان با هيئت رئيسه واحد انديمشک
دومين جلسه پرسش و پاسخ کارکنان با هيئت رئيسه واحد انديمشک در سال 89 با حضور کليه کارکنان اين دانشگاه در نمازخانه واحد برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد انديمشک، در ابتداي اين جلسه عبدالرضا بزرگ نژاد رييس واحد انديمشک ضمن تبريک اعياد شعبانيه اين ماه را ماه ذکرها و دعاها خواند و گفت: شعبان در شمار شريف ترين ايام سال قرار دارد که نه تنها خود شريف است، بلکه بستر ولادت ولي مطلق الهي، حضرت بقيه الله(ع) نيز هست.
بزرگ نژاد با بيان اين نکته که شب نيمه شعبان از برترين شب هاي سال است افزود: از همين روست که شب نيمه شعبان، همچون شب قدر است و يا دست کم، فضيلت شب هاي قدر را دارد.
رئيس واحد انديمشک با بيان اينکه در سال همت مضاعف و کار مضاعف قرار داريم افزود: خوشبختانه در سال جديد مراحل ساخت پرديس دانشگاهي انديمشک آغاز شد که سرعت روند ساخت اين مجموعه بسيار مناسب است.
وي اظهار کرد: اميدواريم تا پايان تابستان سوله ها و کارگاه هاي آموزشي به اين پرديس انتقال يابد و مکان هاي استيجاري به مالکانش تحويل داده شود.
بزرگ نژاد در ادامه سخنانش بر انضباط کاري، تکريم ارباب رجوع، رعايت حرمت دانشجو، پرهيز از بحث هاي سياسي در محيط کار، حفظ و نگهداري صحيح اموال دانشگاه و ادامه برنامه اصلاح الگوي مصرف تاکيد کرد.
در ادامه اين جلسه کارکنان بصورت کتبي و شفاهي سوالات و نظرات خود را بيان کردند.

چاپ مقالهISI  عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي اراک
مقاله دکتر داريوش اکبريان، عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي اراک با عنوان" 

Fnding weak defining hyperplanes of ppsof the BBCmodel " : با همکاري غلامرضا جهانشاهلو و حسين زاده لطفي در مجله"

Applied mathematical modeling"  از سري مجلات معتبرISI  به چاپ رسيد.
 
برگزاري نخستين کارگاه آموزش عکاسي روابط عمومي هاي منطقه 11 در واحد کرمانشاه 
نخستين دوره کارگاه آموزش عکاسي ويژه مديران، کارشناسان و مسوولان خبرگزاري آنا به مدت سه روز در دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد کرمانشاه، در اين کارگاه کارشناسان و مديران واحدها و مراکز منطقه 11 با روش هاي نوين عکاسي آشنا شدند.
محمدمهدي رحيميان عضوهيات علمي دانشگاه و مدرس اين دوره ضمن مروري بر تاريخ عکاسي، اين هنر را يکي از ماندگارترين هنرهاي جهان معرفي نمود که نقش به سزايي در تاريخ عهده دار بوده است.
هنرجويان پس از آموزش تئوري با حضور در طبيعت به عکاسي عملي مشغول شده و در پايان دوره نيز عکس هاي گرفته شده مورد ارزشيابي قرار گرفت.
گفتني است اين دوره ها در سطح مناطق مختلف دانشگاهي برگزار مي شود که واحد کرمانشاه در منطقه 11 عهده دار ميزباني اين دوره بود و در شهريورماه سال جاري آموزش تکميلي آن نيز برگزار خواهد شد. همچنين محمدرضاخسروي فر مدير اجرايي سومين جشنواره عکس از دانشگاه آزاد اسلامي و محمدمهدي نايب يکي از کارشناسان در اين کارگاه حضور داشتند.

دانشجوي واحد قزوين در جشنواره زن در آيينه تصوير عنوان سوم را کسب کرد
دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين عنوان سوم اولين جشنواره "زن در آيينه تصوير" را کسب کرد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، در اين جشنواره که با همکاري اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين برگزار شد; بيش از 50 عکاس استان قزوين با ارسال بيش از 200 عکس به اين جشنواره با يکديگر به رقابت پرداختند که در پايان، مجيد سعيدي، دانشجوي رشته مديريت صنعتي اين دانشگاه ضمن کسب مقام سوم موفق به کسب لوح تنديس و جايزه نقدي اين مسابقات شد. همچنين چهار قطعه عکس از اين دانشجو به نمايشگاه راه پيدا کرد که دو عکس آن مربوط به مسابقات روبوکاپ و جشن دانش آموختگي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين بود.

اعطاي بيش از دو ميليارد ريال وام تسهيلات به دانشجويان در واحد اسلامشهر
معاون اداري و مالي واحد اسلامشهر اظهار داشت: با ياري خداوند متعال و حمايت هاي بي دريغ رياست واحد اسلامشهر، با استفاده از امکانات و توانايي هاي مالي واحد، در سال گذشته مبلغ 2613905817 ريال وام و تسهيلات به دانشجويان اعطا» شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد اسلامشهر، دکتر شهروز فرجاد معاون اداري و مالي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر از اعطاي وام و تسهيلات بدون محدوديت به دانشجويان اين واحد در سال گذشته خبر داد و گفت: با ياري خداوند متعال و حمايت هاي بي دريغ رياست واحد اسلامشهر، با استفاده از امکانات و توانايي هاي مالي واحد، در سال گذشته مبلغ 2613905817 ريال وام و تسهيلات به 741 نفر از دانشجويان اعطا» شد.
فرجاد ايجاد بستري مناسب براي ادامه تحصيل جوانان بااستعداد و باتوان اقتصادي پايين و پاسخگويي به نياز روزافزون دانشجويان در جهت انجام تعهدات خود را مهمترين اهداف تشکيل صندوق رفاه در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي بيان کرد و افزود: صندوق رفاه دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر نيز بر اين اساس، با داشتن انواع تسهيلات اعطايي براي دانشجويان از قبيل وام شهريه، وام ازدواج، وام مسکن (به دانشجويان غيربومي) و وام ضروري درحال خدمتگذاري به دانشجويان بوده و به عملکرد مطلوبي دست يافته است.
وي ادامه داد: اين صندوق باتوجه به توان مالي خود و در راستاي کمک به دانشجويان واجد شرايط، در سال گذشته به 703 نفر از دانشجوياني که متقاضي دريافت وام شهريه بودند، همچنين به کليه متقاضيان وام مسکن و ازدواج (38 نفر)، وام مربوطه اعطا» نمود.
معاون اداري و مالي واحد اسلامشهر در خاتمه ضمن تقدير از تمام همکاران خود در اين بخش، به ويژه عباس بخشي رئيس صندوق رفاه دانشجويي واحد اسلامشهر گفت: شايان ذکر است صندوق رفاه دانشجويي با اعلام عدم محدوديت زماني، جهت اخذ وام دانشجويي، گام هاي موثري را در جهت تحقق طرح تکريم ارباب رجوع برداشته است تا بستر هاي مناسب جهت ادامه تحصيل دانشجويان نيازمند فراهم گردد.

معاونت دانشجويي پناهگاه دانشجويان و نماينده خانواده دانشجويان در دانشگاه است
جلسه هم انديشي حوزه معاونت داشجويي واحد مرند با حضور پرسنل اين حوزه و معاونت دانشجويي مهندس الياسي برگزار شد.
به گزارش آنا; در اين جلسه مهندس الياسي ضمن تقدير و تشکر از حوزه دانشجويي گفت: معاونت دانشجويي پناهگاه دانشجويان مي باشد حوزه دانشجويي نماينده خانواده هاي دانشجويان در دانشگاه است ما همه حاميان دانشجويان هستيم.
مهندس الياسي ضمن تشريح فعاليت هاي حوزه دانشجويي گفت: واحد مرند در بخش فارغ التحصيلان، نقل انتقالات موفق هستيم و در منطقه جز» واحدهاي نمونه به حساب مي آييم اين موفقيت ها و تلاش ها مرهون زحمات شما مي باشد.
در ادامه کارکنان حوزه دانشجوئي ضمن ارائه عملکرد فعاليت هاي خود سئوالات خود را مطرح و جواب هاي مقتضي از طرف معاونت دانشجوئي ارائه شد.


 مديرکل آموزش واحد علوم و تحقيقات خبر داد:
 بهره برداري از فضاي آموزشي جديد واحد علوم و تحقيقات در مهرماه سال جاري 

واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي در شاخه علوم انساني در پنج سال اخير رشد 100 در صدي داشته است و انتظار مي رود که تا سال 1400 هجري شمسي تعداد کل دانشجويان در واحد علوم و تحقيقات به بيش از 50 هزار نفر برسد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد علوم وتحقيقات، دکتر اسداله متاجي مديرکل آموزش گفت: در واحد علوم و تحقيقات تعداد رشته هاي موجود در سطح کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري به ترتيب 33، 171، 158 رشته است. اين واحد درحال حاضر داراي 17 دانشکده بوده و در يک سال گذشته تعداد رشته هاي جديدي که واحد داير شده و امکان پذيرش دانشجو در 7 رشته داده شده است.
دکتر متاجي به تعداد 25153 نفر دانشجوي درحال تحصيل اشاره کرد و گفت: واحد علوم و تحقيقات در شاخه علوم انساني در پنج سال اخير رشد 100 درصدي داشته است و انتظار مي رود که تا سال 1400 هجري شمسي تعداد کل دانشجويان در واحد علوم و تحقيقات به بيش از 50000 نفر برسد. با توجه به امکانات نسبتا مناسبي که در حوزه معاونت آموزشي در جهت افزايش تعداد اعضاي هيئت علمي فراهم شده اين مورد نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.
مديرکل آموزش واحد علوم و تحقيقات افزود: در حال حاضر مهمترين بخش از مشکلات آموزشي را که مي توان بدان اشاره داشت، موضوع عدم ارائه دروس بر اساس سرفصل مصوب و نيز عدم رعايت پيش نيازي دروس ارائه شده از سوي گروه هاي آموزشي بوده که لازم است براساس سرفصل مصوب دوره صورت گيرد و خوشبختانه از مهرماه سال تحصيلي 89-88 در کليه رشته ها براساس آخرين سرفصل مصوب وزارت علوم مورد اجرا قرار خواهد گرفت و درخصوص تعداد معدودي از رشته هاي فني و مهندسي و علوم انساني پيگيري هاي لازم نيز صورت گرفته است.
وي ادامه داد: يکي از نکاتي که بسيار قابل توجه بوده و بايستي در واحد علوم و تحقيقات بدان توجه فراواني شود، بحث سيستم جامع فعلي است که به منظور ارائه خدمات آموزشي مطلوب تر و پاسخگويي غيرحضوري به دانشجويان در زمينه امور ثبت نام، پيگيري مکاتبات و ساير امور حوزه هاي مختلف بايستي ارتقا يابد.
وي از راه اندازي اداره خدمات ماشيني و نيز اداره پيگيري و پاسخگويي در آينده اي نزديک در اداره آموزش اين واحد خبر داد و گفت: کليه فضاهاي آموزشي موجود در واحد علوم وتحقيقات در جهت ارائه خدمات آموزشي در سطح کيفي مطلوبي تجهيز شده اند و همچنين در جهت ارائه خدمات و سرويس دهي به اساتيد ودانشجويان تدابير بسيار ارزنده اي اتخاذ شده است.
وي ادامه داد: در مهرماه سال جاري در واحد علوم و تحقيقات فضاي آموزشي جديد به مرحله افتتاح و بهره برداري خواهد رسيد که مي تواند تا اندازه اي شرايط حاکم را بهبود بخشد. يکي از موضوعاتي که درخصوص ارائه دروس و کيفيت اجراي آن مطرح است بحث واحدهاي عملي برخي از دروس رشته هاي مختلف است که در گذشته توجه کمتري به اين مسئله مي شده و سعي بر اين است که از نيمسال جاري اين موضوع به نحو مطلوب مورد پيگيري و اجرا قرار گيرد.


 کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي بايد نمونه و الگوي تکريم ارباب رجوع باشند 

کارگاه آموزشي تکريم ارباب رجوع و مهارت هاي زندگي با حضور کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساري در مجتمع فرهنگي آموزشي شهيد هاشمي نژاد نهضت سوادآموزي مازندران برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد ساري، در اين کارگاه آموزشي محمد اسماعيل جوادي رئيس دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي ساري طي سخناني اهداف برگزاري کارگاه آموزشي را تشريح نمود و در ادامه اهميت و ضرورت تکريم ارباب رجوع را بيان کرد.
وي با بهره گيري از آيات قرآن کريم، روايات و احاديث به بررسي جايگاه خدمت و تکريم ارباب رجوع به ويژه در مراکز علمي و پژوهشي پرداخت و گفت: کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي بايد نمونه و الگوي تکريم ارباب رجوع و اخلاق اسلامي باشند.
وي تاکيد کرد: از آنجا که در مراکز دانشگاهي انسان هاي آينده ساز که سرنوشت ملت و کشور در دست آنان قرار خواهد گرفت تربيت مي شوند نتيجه برخورد خوب و اخلاقي با آنان مي تواند نيروهايي اخلاقي و آرمان ساز را به جامعه تحويل دهد.
رئيس دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي ساري تاکيد کرد : امروز دانشگاه آزاد اسلامي ساري با بيش از 9000 دانشجو مي تواند الگوي مناسبي براي بقيه مراکز علمي و آموزشي باشد که اين امر مهم در سايه مسئوليت پذيري، تکريم ارباب رجوع و تلاش براي شناخت وظيفه و انجام هرچه بهتر آن از سوي کارکنان محقق مي شود.
وي از زحمات کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي در جهت دستيابي به اهداف متعالي دانشگاه آزاد اسلامي تشکر و تقدير نمود و از همکاران خواست تا به مسائل فرهنگي و ارزشي دانشگاه بيش از گذشته توجه نمايند.


 رييس صندوق رفاه دانشگاه آزاد اسلامي خواستارشد:
 تعيين سهم وام شهريه براساس تعداد دانشجو و ميزان شهريه 

رييس صندوق رفاه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام سهميه وام شهريه دولتي از بودجه، گفت: در مجلس شوراي اسلامي مبلغ دو هزار و500 ميليارد ريال براي وام شهريه صندوق هاي دانشجويي وزارت بهداشت، علوم و دانشگاه آزاد اسلامي تصويب شده است.
رضا سعيد در گفت وگو با ايسنا، تصريح کرد: البته معاونت راهبردي رياست جمهوري يک هزار ميليارد و500 ميليون ريال آن را قطعي اعلام و تخصيص هزار ميليارد ريال باقيمانده را مشروط بر تامين منابع عنوان کرده است.
وي با اشاره به سهميه سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامي از وام شهريه، اظهار کرد: سال گذشته 440 ميليارد ريال به دانشگاه آزاد اسلامي تخصيص داده شد که با اين مقدار فقط  توانستيم 80 هزار دانشجو را پوشش دهيم که اين رقم، از تعداد متقاضيان دريافت وام شهريه بلندمدت بسيار کمتر است.
سعيد با اشاره به سهميه دانشگاه آزاد اسلامي از وام شهريه دولتي امسال، گفت: درخواست شده است که ميزان وام براساس تعداد دانشجو و ميزان شهريه پرداختي آنها به هر صندوق تخصيص يابد که اگر اين موضوع ملاک عمل قرار گيرد، بيش از 50 درصد اين وام سهميه دانشگاه آزاد اسلامي خواهد بود. وي در عين حال تاکيد کرد: متقاضيان دريافت وام شهريه دانشگاه آزاد اسلامي بسيار زياد است و حتي اگر کل اعتبار را هم به دانشگاه تخصيص دهند جذب خواهد شد، البته به شرطي که اعتبار تخصيصي به موقع پرداخت شود; چرا که در غير اين صورت همانند سال گذشته با مشکل مواجه خواهيم شد و پس از زمان ثبت نام ديگر دانشجويان نياز به وام ندارند.
رييس صندوق رفاه دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي افزود: براساس مصوبه مجلس وام شهريه حداکثر تا پايان خردادماه بايد به دانشگاه ها ابلاغ شود که البته هنوز از اين موضوع خبري نيست.
وي با اشاره به منابع صندوق دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي براي تخصيص وام شهريه، گفت: منابع صندوق هزار و 600 ميليارد ريال است که 30 درصد آن بلند مدت، 25 درصد ميان مدت و ما بقي کوتاه مدت اعطا مي شود.


  رئيس پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي:
 حضور فرهنگي در عرصه بين المللي مهمترين نياز امروز ماست 

دکتر آيت اللهي در نشست خبري همايش بين المللي «تنوع فرهنگي، همگرايي جهاني» که روز سه شنبه در پژوهشگاه علوم انساني برگزار شد، با اشاره به اين نکته که مهمترين هدف امروز نهادهاي فرهنگي ما حضور در عرصه هاي بين المللي است، گفت: حضور فرهنگي در جهان امروز مي تواند نوع نگاه و نگرش هاي ما را به خوبي ارائه کند.
دکتر حميدرضا آيت اللهي، رئيس پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي، با اشاره به استقبال گسترده محققان و انديشمندان خارج از کشور جهت حضور در اين همايش، اظهار داشت: دويست نفر از دانشجويان و استادان برجسته  ايراني و بيش از صد نفر از استادان و دانشجويان خارجي از بيش از 30 کشور مختلف که در زمينه هاي متنوع و مرتبط با مطالعات فرهنگي، روابط بين المللي، شرق شناسي، مطالعات اسلام و خاورميانه، ايران شناسي و فرهنگ و ادب فارسي در اين همايش حضور خواهند داشت.
دکتر آيت اللهي همچنين اظهار داشت: در اين همايش چهار کارگاه تخصصي در قالب نقد و تحليل شبکه هاي خبري بين المللي; اسلام، زن و خانواده; سينما و قداست و حيات ديني برگزار خواهد شد.
رئيس پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي در بخشي از سخنان خود در اين نشست با اشاره به اين نکته که اين همايش با کمترين هزينه به انجام خواهد رسيد گفت: متاسفانه طي سال هاي اخير همايش ها به محلي براي خرج کردن هزينه هاي هنگفت بدل شده است. اما سعي ما در اين همايش اين بوده است که در اين همايش هزينه هاي تهيه بليط و اقامت را خود ميهمانان خارجي متقبل شوند و مهمترين هدف ما ارتقا» سطح علمي اين همايش بوده است.
دکتر آيت اللهي افزود: حضور افراد مختلف در سطوح متنوع علمي در اين همايش موجب تغيير نگرش آنها مي شود و اين حضور فرهنگي مي تواند به شکستن حصارهاي فرهنگي منجر شود و ارتباط ما را با عرصه هاي مختلف فرهنگي افزون کند.
دکتر آيت اللهي در پايان اين نشست گفت: مهمترين هدف پژوهشگاه به عنوان نماينده عرصه هاي مختلف پژوهشي در علوم انساني اين است که در گستره  جهاني نيز نقش مثبت و تاثيرگذاري ايفا کند.


 اعزام 10 هزار دانشجوي بسيجي به مناطق جنگي غرب کشور 

مسئول ستاد راهيان نور سازمان بسيج دانشجويي کشور از اعزام 10 هزار دانشجوي دانشگاه هاي سراسر کشور به اردوي فرهنگي راهيان نور به مناطق جنگي غرب کشور در تابستان امسال خبر داد.
کيانوش بستاچ در گفتگو با مهر افزود: امسال براي اولين بار است که اردوي راهيان نور سازمان بسيج دانشجويي به غرب کشور (شهرهاي سنندج، پاوه، کرمانشاه) دانشجو اعزام مي کند که طي آن 10 هزار دانشجوي بسيجي تا پيش از آغاز ماه مبارک رمضان به اين مناطق اعزام مي شوند.
 وي با بيان اينکه برپايي اين اردو با هدف بصيرت افزايي دانشجويان درخصوص 8 سال دفاع مقدس انجام مي شود، گفت: در حال حاضر تعداد 2 هزار دانشجو از دانشگاه هاي مختلف کشور به مناطق جنگي غرب کشور اعزام شده اند.
 مسئول ستاد راهيان نور سازمان بسيج دانشجويي اجراي اين برنامه را با هدف ترويج فرهنگ مقاومت و پايداري و معرفي طلايه داران عرصه جهاد و ايثار دانست و افزود: زنده نگهداشتن ياد و خاطره رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از اصولي است که بايد هميشه مورد توجه و عنايت خاص قرار گيرد.
 وي تاکيد کرد: در راستاي زنده نگهداشتن ايثارگري  هاي رزمندگان دفاع مقدس، هر سال شاهد بر پايي اردوهاي راهيان نور سازمان بسيج دانشجويي هستيم که اين امر نشان دهنده اين است که دانشجويان و مسئولان دانشگاهي اهتمام ويژه اي نسبت به دفاع مقدس دارند.  بستاچ يادآور شد: در خلال برپايي اين برنامه راوياني براي دو گروه دانشجويان پسر و دختر موضوعات دفاع مقدس را روايت مي کنند.


 تازه هاي نشر  


ارتباط با معصومين (ع)
پيوند قلبي و ارتباط نزديک با اهل بيت(ع) حس کمال طلبي و الگوپذيري انسان را اشباع و او را به مراتب کمال، نزديک مي سازد. از اين رو يافتن راه هاي عملي و شيوه هاي کاربردي در کنار تقويت نگرش ها و افزايش معرفت ها بسيار ضروري است. اين کتاب تاليف علي باقر شيخاني با هدف فوق، ارتباط با معصومين(ع) آثار ارتباط، موانع و آسيب ها را ر فصل هاي متعددي به تفصيل بررسي کرده است. انتشارات بوستان کتاب اين کتاب 124 صفحه اي را با قيمت 1250 تومان منتشر کرده است.

چشم اندازي به حکومت مهدي(عج)
شيعه به انتظار زنده است و انتظار فرج از برترين عبادت هاست. در بينش تاريخي شيعه حتما دنيا روي حکومت عدل امام زمان(عج) را خواهد ديد و بساط ستم درنورديده خواهد شد. نجم الدين طبسي نويسنده اين کتاب از موضوعي سخن گفته که در زمينه امام زمان شناسي کمتر بدان پرداخته شده است. وي از چگونگي قيام، نظام حکومتي و شيوه زمامداري آن حضرت بحث کرده است. اين کتاب در 138 صفحه و با قيمت 1400 تومان توسط انتشارات بوستان کتاب منتشر شده است.

انديشه سياسي قطب الدين شيرازي
قطب الدين شيرازي از فيلسوفان بزرگ دوره ميانه اسلامي است وي در نظام فکري و فلسفي خود با پيش فرض وجود اعتدال تکويني در ميان همه اجزا و عناصر عالم هستي، برقراري اعتدال را در جامعه انساني کار ويژه انسان کامل مي داند. نظريه هاي سياسي او متاثر از مباني معرفت شناسي و هستني شناختي بوده و ترسيم گر يک نظام مطلوب است. با وجود اهميت قطب الدين شيرازي تاکنون انديشه سياسي او بررسي و معرفي نشده است. اثر حاضر تاليف مرتضي يوسفي راد براي نخستين بار اين مهم را در هفت فصل به سامان رسانده است. اين کتاب را انتشارات بوستان کتاب در 112 صفحه و قيمت 1200 تومان به بازار کتاب عرضه کرده است.

انديشه سياسي شهيد مدرس
شهيد آيت الله سيد حسن مدرس سياستمداري فقيه، شجاع و بيگانه ستيز بود که با فعاليت هاي خستگي ناپذير ديني- سياسي خود فصل تازه اي از هم آغوشي دين و سياست و وطن خواهي را رقم زد. او با درک کاملي از اوضاع اجتماعي- سياسي ايران و جهان امتزاج ديانت و سياست را در حوزه داخلي و نظريه موازنه عدمي را در عرصه سياست خارجي ارائه داد. اين کتاب 84 صفحه اي را انتشارات بوستان کتاب با قيمت 950 تومان منتشر کرده است.

حکمت هاي لقماني
لقمان حکيم انساني خداپرست و سنجيده کار بود. برخي او را پيامبر دانسته اند و بعضي وي را مردي حکيم خوانده اند. لقمان با عمل به دستورهاي خداوند و تلاش در راه کسب خشنودي او همه کارهايش سنجيده بود. اندرزها و سفارش هاي لقمان به فرزند خود از مهمترين نکات تربيتي به شمار مي رود که قرآن مجيد به ذکر آنها پرداخته است. اين کتاب در 48 صفحه و با قيمت 950 تومان توسط انتشارات بوستان کتاب به چاپ رسيده است.


 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه