جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/07/01 - روزنامه سراسري صبح ايران ( پنجشنبه) نسخه شماره 3699


با مشاهير


خبر


زنگ آفرينش


اخبار کوتاه

دکتر جاسبي در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني واحد ملکان تاکيد کرد:
رقابت با دانشگاه هاي معتبر دنيا هدف اصلي دانشگاه آزاد اسلامي است

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار:
پيشنهاد ارزنده دکتر جاسبي نشان دهنده نگاه جهاني دانشگاه آزاد اسلامي به وحدت جهان اسلام است

رئيس واحد زابل در شوراي اطلاع رساني منطقه 14:
لازمه برقراري ارتباط موثربين روابط عمومي ومخاطب، بکارگيري روش هاي نوين است

توسط کارکنان و مسئولان واحد انديمشک صورت گرفت:
عطرافشاني و غبارروبي مزار مطهر يک هزار شهيد انديمشک


 با مشاهير  

شيخ صدوق
قسمت اول
زندگي
او در سال 305 (قمري) در دپو غرب متولد شد. تولدش با آغاز نيابت حسين بن روح سومين نائب خاص امام زمان هم زمان بوده است.
پدر شيخ صدوق علي بن الحسين ابن بابويه قمي، از فقهاي بزرگ شيعه و در زمان امام حسن عسگري و امام زمان مي زيسته و مورد احترام آن امامان بوده است.
درباره تولد شيخ صدوق در تاريخ آمده است که پدر او بعد از گذشت 50 سال از عمرش، داراي فرزند نشده بود. از اين رو براي حسين بن روح سومين نائب امام زمان نامه مي نويسد و از او تقاضا مي کند که درخواست او را به امام زمان برساند. در جواب اين نامه، امام زمان براي پدر شيخ صدوق مي نويسد: «از خداوند خواستم دو پسر روزيت کند که وجودشان، خير و برکت باشد.» از اين رو وي «متولد به دعاي امام زمان» نيز خوانده مي شود.
استادان
استادان شيخ صدوق را نمي توان شمرد، ولي شيخ عبدالرحيم رباني شيرازي 252 تن از آنها را نام برده است که گروهي از آنها در زمره مشاهير بوده و عبارتند از: .1 پدرش علي بن بابويه قمي.2 ; محمد بن حسن وليد قمي.3 ; احمد بن علي بن ابراهيم قمي.4 ; علي بن محمد قزويني.5 ; جعفر بن محمد بن شاذان.6 ; جعفر بن محمد بن قولويه قمي.7 ; علي بن احمد بن مهريار.8 ; ابوالحسن خيوطي.9 ; ابوجعفر محمد بن علي بن اسود.10 ; ابوجعفر محمد بن يعقوب کليني.11 ; احمد بن زياد بن جعفر همداني.
منبع: دانشنامه آزاد ويکي پديا


 خبر 

در پيام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت سال تحصيلي جديد دانشگاه ها عنوان شد:
دانشگاه آزاد اسلامي با وفاق و همدلي براي دستيابي به دانشگاهي تمدن ساز و پويا مي کوشد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با صدور پيامي، آغاز سال تحصيلي جديد را به تمام دانشجويان، اساتيد دانشگاهيان و دانش پژوهان کشور تبريک گفت.
در پيام دکتر جاسبي آمده است: دانشگاه ها به عنوان مهم ترين مراکز توليد علم و دانش و معرفت، نقش موثري در فرآيند رشد و توسعه همه جانبه و تعالي و پيشرفت کشور دارند.در اين پيام آمده است: با لطف الهي دانشگاه آزاد اسلامي به چنان درجه و مرتبه اي رسيده است که هيچ فردي توانايي چشم پوشي از فعاليت ها و عملکرد چشمگير اين دانشگاه را نخواهد داشت زيرا دانشگاه آزاد اسلامي بعد از 28 سال فعاليت بخشي از تاريخ ماندگار انقلاب است و روز به روز شکوفا تر مي شود و به حرکت تکاملي خود ادامه مي دهد.دکتر جاسبي در اين پيام خاطرنشان ساخت: دانشگاه آزاد اسلامي با بيش از 28 سال فعاليت، اکنون داراي 20 ميليون مترمربع فضاي آموزشي و رفاهي، سه ميليون و700 هزار فارغ التحصيل، يک ميليون و 600 هزار دانشجو، 33 هزار نفر پرسنل، 30 هزار عضو هيات علمي، 400 واحد دانشگاهي و مرکز آموزشي، 10 مجتمع بيمارستاني، 114 آموزشکده، 600 مدرسه سما با حدود 60 هزار دانش آموز و 50 مرکز رشد و پارک فناوري و تحقيقاتي مي باشد و امروزه يکي از مهم ترين افتخارات دانشگاه آزاد اسلامي، نقش موثر و چشمگير در عرصه فعاليت هاي علمي، پژوهشي وتحقيقاتي در داخل و خارج از کشور است.در اين پيام آمده است: دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه توليد مقالات رياضي کاربردي در جهان به رتبه نخست دست يافته ودرعرصه وتوليد مقالات ISI شيمي درکشور و منطقه نيز به رتبه اول دست يافته است. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد: رشد چشمگير مقالات ISI، کسب رتبه نخست مجله Ijest در خاورميانه و کسب مستمر عناوين برتر مسابقات جهاني روبوکاپ و رقابت هاي معتبر علمي و پژوهشي بين المللي بيانگر روند رو به رشد شاخص هاي علمي و پژوهشي اين دانشگاه است.در اين پيام آمده است: براساس برنامه چشم انداز استراتژيک، دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان بزرگترين مجتمع آموزش عالي جهان، در سال 1404 در زمره معتبرترين دانشگاه هاي جهان قرار خواهد گرفت.دکتر جاسبي خاطرنشان ساخت: مرکز فناوري هاي پيشرفته دانشگاه آزاد اسلامي و توسعه انرژي هاي نو با هدف تبديل ايده ها و خلاقيت ها در صنعت و کاربردي شدن علم، راه اندازي شده و اين حرکت بسيار ارزشمند است. با توجه به فضاي آموزشي و تحقيقاتي، امکانات و تجهيزات مدرن و ارتباطات گسترده با کانون هاي علمي جهان، اميد مي رود دانشگاه آزاد اسلامي در تمام عرصه هاي علم و دانش پيشتاز باشد و افتخارات ارزنده اي را نصيب ميهن  اسلامي مان سازد.در پيام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي آمده است: از برنامه هاي اين دانشگاه ارتقاي کيفيت آموزشي، پژوهش محوري واستفاده مجدانه از تمام ظرفيت هاي موجود در راستاي تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله نظام جمهوري اسلامي ايران مي باشد و در اين راه دوره هاي آموزشي کار آفريني که در 160واحد دانشگاهي و با همکاري کانون فارغ التحصيلان انجام شده از آن جمله است و در حال توسعه به همه واحدهاي دانشگاه مي باشد.
دکتر جاسبي تصريح کرد: نقش برجسته اين مجموعه بزرگ دانشگاهي در فعاليت هاي علمي، پژوهشي و بين المللي، رشد و توسعه علمي کشور را شتاب مضاعفي بخشيده است و حضور درخشان اساتيد فرهيخته و دانشجويان خلاق و مبتکر در همايش ها و سمينار هاي علمي و رقابت هاي بين المللي موجب ارتقاي بنيه و توان علمي کشور گرديده است.
در اين پيام آمده است: رشد چشمگير مقالات علمي، ترويجي، پژوهشي وISI استادان و دانشجويان اين دانشگاه،مندرج در نشريات معتبر بين المللي وحضورآنها درمجامع علمي جهاني و کسب بيش از 800 عنوان ومدال در مسابقات ورزشي بين المللي توسط دانشجويان عزيز، موجب افتخار و مباهات مردم شريف ايران گرديده است.دکتر جاسبي اضافه کرد: نقش دانشگاه آزاد اسلامي در توسعه متوازن و پايدار کشور و تربيت و پرورش نيروهاي مجرب و تحصيلکرده و ارتقاي علمي و آموزشي و فرهنگي کشور، بي نظير است.
در اين پيام آمده است: تدوين سند راهبردي براي توسعه پژوهش با شاخص هاي تعريف شده تا افق 1404، کسب مقام اول در مسابقات ملي و بين المللي در زمينه هاي علمي، ورزشي و المپيادهاي مختلف و اختراعات، منجمله ربوکاپ بين المللي آزاد ايران و خوارزمي و... از موفقيت هاي استادان و دانشجويان اين دانشگاه مي باشد.
دکتر جاسبي در اين پيام آورده است: دانشگاه آزاد اسلامي سرمايه گذاري در زمينه توليد علم، جنبش نرم افزاري و ايجاد کرسي هاي نظريه پردازي، نقد و مناظره و تاسيس مرکز فناوري هاي نوين درجهت رشد و توسعه رشته هاي نانوتکنولوژي، بيوتکنولوژي، IT، ICT، روبوکاپ، جوش هسته اي، توليد آب شيرين وتوسعه علوم نوين را در دستورکار خود قرار داده است ودر اين زمينه به پيشرفت هاي چشمگيري نيز نائل شده است.در اين پيام آمده است: توسعه کتابخانه هاي الکترونيکي، گسترش آموزش مجازي، ايجاد مرکز مطالعات بين رشته اي، راه اندازي سيستم جامع اطلاع رساني و گسترش فعاليت هاي باشگاه پژوهشگران جوان با حدود 10 هزار عضو از ديگر اقدامات دانشگاه آزاد اسلامي است.دکتر جاسبي خاطرنشان ساخت: ساختار دانشگاه آزاد اسلامي به گونه اي است که به سمت تشکيل هيات هاي امناي استاني در حال حرکت است و تاکنون هيات هاي امناي استاني در 20 استان کشور تصويب و تعدادي ازآنها تشکيل شده است وانشا»الله تا آخر سال جاري هيات امناي تمامي استان ها تشکيل خواهد شد.در اين پيام آمده است: دانشگاه آزاد اسلامي همواره با وفاق، همدلي و هم انديشي عمومي براي دستيابي هرچه بيشتر به توسعه علمي و اعتلاي فرهنگي و رسيدن به دانشگاهي تمدن ساز، پويا و بالنده مي کوشد و تمام ظرفيت هاي موجود را براي تعالي علمي و فرهنگي دانشجويان و اساتيد درجهت ارتقاي دستاوردهاي افتخارآميز علمي و پژوهشي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بکار خواهد بست.رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ابراز اميدواري کرد، دانشجويان عزيز با همت راسخ و عزم جزم، نشاط و اميد و با اتکال به خداوند بزرگ و اعتماد به ارزش هاي والاي اسلامي، نهايت اغتنام را از دوران ارزشمند تحصيلي خود بنمايند تا در سايه سار تلاش و کوشش همه عزيزان و آينده سازان ميهن اسلامي مان شاهد ايراني آباد و سربلند باشيم.دکتر جاسبي در خاتمه اين پيام از درگاه خداوندمنان براي همگان بهروزي، سلامتي و سعادت مسالت نموده است.


 زنگ آفرينش  

 با شماره تلفن  88909727  آماده دريافت و انعکاس نظرات ، پيشنهادات و انتقادات     شما عزيزان

مبلغ خودپردازها را افزايش دهيد
مبلغ دريافتي روزانه از خودپردازها بيش از 2 ميليون ريال نيست و اين مبلغي است که مربوط به 5 سال قبل مي باشد، در صورتي که امسال با چند سال قبل ارزش پول فرق کرده و نياز است که حداقل روزانه بتوانيم تا 5 ميليون ريال دريافت کنيم.
تهران- حاجي زاده

لامپ هاي زنون و مشکلات جنبي
چند مدتي است که بعضي از خودروها از لامپ هاي زنون استفاده کرده و بيشتر هم با نور بالا حرکت مي کنند و اين معضلي شده براي رانندگان و چه بسا موجب تصادف و خطرات ديگر مي شود، لذا با آموزش و حتي جريمه کردن و جلوگيري از حرکت چنين خودروهايي مي توان اين مشکل را برطرف کرد.
تهران- غلامي

شما هم دين خود را ادا کنيد
از اينکه طلب بازنشستگان قبل از 79 پرداخت  شده جاي تشکر دارد و اين دين مربوط به دولت قبلي يعني سال 82 بود لذا دولت فعلي هم بدهکاري خود که مربوط به سال 87 نظام هماهنگ است پرداخت نماييد که مديون نشويد و دولت هاي بعدي مجبور شوند دين دولت فعلي را ادا نمايند.
تهران- حسيني

مبارزه با کاغذ بازي در ادارات
يکي از معضلاتي که سال هاست گريبانگير مردم ما و ادارات کشورمان شده مسئله کاغذ بازي در ادارات است، شايد اين موضوع از عدم اعتماديست که در جامعه وجود دارد، لذا در درجه اول بايد کوشيد که در جامعه يک حس اعتماد متقابل به وجود آورد و کم کم دوندگي بي مورد و کاغذ بازي و هدر دادن وقت مردم در راهروهاي ادارات را از بين برد.
تلفن به زنگ آفرينش


 اخبار کوتاه 

جزييات قتل  استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران
پليس آگاهي تهران بزرگ: انگيزه قتل استاديار دانشگاه علوم پزشکي شخصي است

پليس آگاهي تهران بزرگ جزييات کشته شدن دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران که شب گذشته در پايتخت رخ داد را اعلام کرد.
به گزارش ايسنا، دکترعبدالرضا سودبخش دانشيار بخش عفوني بيمارستان امام خميني حوالي ساعت 21 هنگامي که از مطب خود خارج مي شد مورد سو»قصد فردي ناشناس قرار گرفت و به ضرب گلوله کشته شد.
مرکز فوريت هاي پليسي 110 در ساعت 45:21 در 30 شهريورماه (سه شنبه) وقوع يک فقره تيراندازي منجر به جرح را به کلانتري 148 انقلاب اعلام کرد. ماموران کلانتري و عوامل اورژانس در بلوار کشاورز، فرد مصدوم را به بيمارستان انتقال دادند اما به واسطه شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.
با تشکيل پرونده مقدماتي در اين باره و به دستور قاضي کشيک دادسراي جنايي تهران، مراتب در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت. کارآگاهان با آغاز تحقيقات هويت مقتول را شناسايي کردند و مشخص شد که مقتول متخصص بيماري هاي عفوني و استاديار دانشگاه بوده که در زمان خروج از مطبش واقع در بلوار کشاورز مورد اصابت گلوله فرد يا افراد ناشناس قرار گرفته است.
پليس آگاهي تهران بزرگ اعلام کرد: تحقيقات اوليه حکايت از آن دارد که علت و انگيزه قتل، شخصي بوده و وجود هرگونه انگيزه ديگر در اين جنايت منتفي است و در حال حاضر تحقيقات تخصصي در مراحل ابتدايي قرار داشته و نتيجه اقدامات متعاقبا از سوي پليس اعلام خواهد شد.
گفتني است، دکترعبدالرضا سودبخش در سال 1328 در شهرستان بندرانزلي از توابع استان گيلان متولد شد. وي در سال 1346 موفق به اخذ مدرک ديپلم شد و تحصيلات عالي خود را در سال 1346 در رشته پزشکي دانشکده پزشکي دانشگاه فردوسي مشهد آغاز کرد و در سال 1354 فارغ التحصيل شده بود. وي در سال 1369 نيز موفق به اخذ تخصص در رشته عفوني از دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران شده و از آن پس به عنوان عضو هيئت علمي و استاديار گروه عفوني در بخش عفوني بيمارستان امام خميني (ره) مشغول به کار شده بود وي سپس موفق يه اخذ درجه دانشياري نيز شده بود.
سمت هاي اجرائي وي شامل عضويت در کميته پژوهشي بخش عفوني، رياست درمانگاه عفوني، عضويت در کميته مورتاليته بيمارستان امام خميني (ره)، رياست کميته کنترل عفونت درمانگاهي و اورژانس مجتمع بيمارستاني امام خميني(ره) و عضويت در کميته آموزش و پژوهش فدراسيون پزشکي ورزشي ايران بود.

نمايش توان و اقتدار نظامي نيروهاي مسلح
در لارستان

همزمان با هفته دفاع مقدس، نيروهاي مسلح شهرستان لارستان با اجراي يک رژه زيبا و به ياد ماندني توان و اقتدار نظامي خود را به نمايش گذاشتند.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد لارستان، پايگاه مقاومت سردار کربلا که متشکل از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي و دانشکده پرستاري حضرت زينب(س) لارستان مي باشد، از جمله نيروهايي بودند که در اين روز با شکوه و خاطره انگيز از جلو جايگاه رژه رفتند و با حضور خود، نشان دادند که دانشگاهيان علاوه بر حفظ سنگر علم و دانش آماده اند در هر برهه از زمان آمادگي هرگونه دفاع از ميهن عزيز اسلامي مان را دارند.

برنامه هاي گراميداشت هفته دفاع مقدس
در واحد آستارا

مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس  با برنامه ريزي در شوراي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا و با تلاش و همکاري بسيج دانشجويي و دفتر فرهنگ اسلامي  برنامه هاي هفته  دفاع مقدس  مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد آستارا، موسي رضواني چمن زمين  رئيس واحد آستارا در جلسه شوراي فرهنگي به همين مناسبت بر اهميت و اجراي باشکوه برنامه هاي هفته دفاع مقدس تاکيد نمود.
دراين جلسه مقرر شد که دفتر فرهنگ اسلامي با همکاري بسيج دانشجويي و بسيج اساتيد با برنامه هاي متنوعي ازجمله برگزاري شب شعر و خاطره، اجراي تئاتر  و نمايش از دفاع مقدس، برپايي نمايشگاه دفاع مقدس به همراه تصاويري از صحنه جبهه و جنگ، مسابقه  حضوري، سنگربندي محوطه دانشگاه، برگزاري مراسم ادعيه، شرکت دانشجويان با کارکنان و اساتيد در گلزار و مزار شهدا و نمازجمعه شهرستان، اهدا»  لوح سپاس و تقدير از عوامل اجرايي و ديگر برنامه هاي علمي  و فرهنگي اجرا مي گردد.


 دکتر جاسبي در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني واحد ملکان تاکيد کرد:
 رقابت با دانشگاه هاي معتبر دنيا هدف اصلي دانشگاه آزاد اسلامي است 

دکتر جاسبي گفت: در دهه چهارم فعاليت دانشگاه آزاد اسلامي به فکر رقابت با دانشگاه هاي معتبر جهان خواهد بود.
به گزارش آنا، دکتر جاسبي در مراسم افتتاح فاز اول مجتمع دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ملکان افزود: اين دانشگاه همچنين از لحاظ ارائه مقالات ISI مقام اول را در کشور کسب کرده ولي کافي نيست.
وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي از لحاظ کميت از دانشگاه هاي دولتي پيشي گرفته و از لحاظ کيفيت در حال رقابت مي باشد.
دکتر جاسبي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در سال 61 وقتي با هديه 10 ميليون ريالي حضرت امام(ره) تاسيس شد حتي يک متر فضاي ملکي هم نداشت و در خيابان اسکندريه تهران در يک ساختمان استيجاري مستقر شده بود. در حالي که امروز با افتخار مي توان گفت ساليانه 20 ميليون مترمربع فضاهاي عمراني و آموزشي در دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر کشور احداث مي شود.
وي افزود: هم اکنون در دانشگاه آزاد اسلامي 3 ميليون و هفتصدهزار فارغ التحصيل و يک ميليون و ششصدهزار دانشجو 4 واحد در کشورهاي خارجي و 5 - 4 واحد در شرف تاسيس در خارج از کشور بيش از 60 هزار اعضاي هيات علمي و پرسنل 600 مدرسه با 60 هزار دانش آموز 50 مرکز پژوهشي و تحقيقاتي 10 بيمارستان تحت مالکيت و ده ها بيمارستان به صورت قراردادي وجود دارد.
وي واحدهاي دانشگاهي در اقصي نقاط کشور را به رقابت سالم با بزرگترين دانشگاه هاي داخل کشور دعوت کرد و اظهار داشت: با توجه به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي از لحاظ ساخت وساز اشباع شده واحدها بايد به فکر توسعه تحصيلات تکميلي و ارائه مقالات علمي و پژوهشي و تحقيقاتي باشند.
وي ايجاد رشته هاي مرغوب در رشته هاي مهندسي - علوم پايه و هنر در دانشگاه آزاد اسلامي واحد ملکان را خواستار شد و گفت: در صورت تامين 50 هکتار زمين مورد نياز از سوي اهالي و ادارات با توجه به اينکه شهرستان ملکان قطب انگور استان آذربايجان شرقي و حتي کشور به شمار مي رود دانشکده کشاورزي و مرکز پژوهش هاي انگور در اين شهرستان تاسيس خواهد شد.
وي همچنين بر توسعه فيزيکي مجتمع جديدالاحداث 13 هکتاري واحد ملکان تا 33 هکتار و ساخت وساز بيشتر در آن تاکيد کرد و خواستار همت رئيس واحد و مسئولين منطقه ملکان در اين خصوص شد و گفت: 70 الي 80 درصد هزينه احداث در اين مجتمع را به صورت وام بانکي سازمان مرکزي پرداخت خواهد کرد.
وي از تاسيس 2 رشته در مقطع کارشناسي ارشد در واحد ملکان از مهرماه امسال خبر داد و خواستار توسعه تحصيلات تکميلي در اين واحد شد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي:
روساي واحدها و مراکز دانشگاهي بايد در راستاي سياست هاي نظام و رسيدن به چشم انداز دانشگاه در دهه چهارم تلاش کنند
دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در اجلاس روساي واحدها و مراکز منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامي گفت: روساي واحدها و مراکز بايد در راستاي سياست هاي نظام و رسيدن به چشم انداز دانشگاه در دهه چهارم تاسيس آن تلاش کنند.
دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در 10 سال اول تاسيس خود موفق به تثبيت آن شد و در دهه هاي دوم و سوم با توسعه و ارتقا کيفيت توانست جوابگوي خيل مشتاقان تحصيل و توسعه کشور را در امر آموزش و پژوهش جوابگو باشد.
دکتر جاسبي افزود: در دهه چهارم تاسيس دانشگاه آزاداسلامي براي رقابت با دانشگاه هاي معتبر جهان کارهاي مهمي مانند افزايش مقالات علمي پژوهشي و ISI، توجه به امر پژوهش، افزايش رشته هاي تحصيلات تکميلي و... در راستاي سياست هاي کلي نظام مقدس جمهوري اسلامي، به اين هدف خواهيم رسيد.
دکتر محمدحسين سرورالدين رئيس منطقه13 دانشگاه آزاد اسلامي در بخش ديگر اين اجلاس گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در شرايطي پا به عرصه وجود نهاد که هيچ بودجه اي براي آن در نظر گرفته نشده بود.
رئيس منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامي افزود: اين دانشگاه با اهدا مبلغ پربرکت حضرت امام راحل و نيت خير موسسان، آن جان گرفت و امروزه شاهد شکوفايي روزافزون آن در همه عرصه هستيم.
دکتر محمدحسين سرورالدين رئيس منطقه13 دانشگاه آزاد اسلامي در بخش ديگر اين اجلاس گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در شرايطي پا به عرصه وجود نهاد که هيچ بودجه اي براي آن در نظر گرفته نشده بود.
رئيس منطقه13 دانشگاه آزاد اسلامي افزود: اين دانشگاه با اهدا مبلغ پربرکت حضرت امام راحل و نيت خير موسسان، آن جان گرفت و امروزه شاهد شکوفايي روزافزون آن در همه عرصه هستيم.
دکترصادق ملکي آوارسين رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تبريز در ادامه به ارائه گزارش عملکرد اين دانشگاه طي يکسال گذشته و موفقيت هاي اين واحد پرداخت.
اجلاس روساي واحدها و مراکز منطقه13 با دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، سي ام شهريور 89 در سالن شمس واحد تبريز برگزار شد.
دکتر جاسبي:
رقابت با دانشگاه هاي معتبر دنيا هدف اصلي دانشگاه آزاد اسلامي است
دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در جمع خبرنگاران در واحد تبريز گفت: رقابت با دانشگاه هاي معتبر دنيا هدف اصلي دانشگاه آزاد اسلامي است.
به گزارش آنا ، دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: هدف اصلي دانشگاه آزاد اسلامي در دهه چهارم تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، رقابت با دانشگاه هاي معتبر جهان در زمينه کيفيت، آموزش و پژوهش مي باشد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي افزود: براي رسيدن به اين هدف دانشگاه آزاد اسلامي داراي برنامه هاي متنوعي شامل: جذب نخبه ها، تجاري سازي پروژه هاي تحقيقاتي، حمايت از واحدهاي دانشگاهي براي تاسيس رشته هاي نو (بيو تکنولوژي، نانو تکنولوژي، فيزيک پلاسما، فيزيک اتمي، انرژي هاي خورشيدي، IT و ICT) فناوري هايي که کشور به آنها نيازمند است، توسعه شعبات علوم و تحقيقات در مراکز استان ها براي تحصيلات تکميلي، توسعه رشته هاي بين رشته اي و دانشگاه مجازي مي باشد.
دکتر جاسبي در ادامه با اشاره به واحدهاي برون مرزي گفت: در حال حاضر4 واحد فعال در کشورهاي لبنان، امارات متحده عربي، انگلستان و افغانستان داريم و در کشورهاي عراق، سوريه، مالزي، تاجيکستان و آذربايجان در مرحله مطالعه و اخذ مجوز براي داير کردن واحد مي باشيم.
وي افزود: با توسعه واحدهاي دانشگاهي در خارج از کشور در توسعه فرهنگ عمومي و اسلامي کشور تاثير به سزايي داشته و خواهيم داشت.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در بخش ديگر سخنان خود تاکيد کرد: دانشگاه آزاد اسلامي جزئي از نظام است و از سياست هاي کلي نظام و رهنمودهاي مقام معظم رهبري تبعيت مي کند و اگر کسي در برابر نظام قرار گيرد در دانشگاه آزاد اسلامي جايگاهي براي او در اين دانشگاه وجود ندارد.
دکتر جاسبي تصريح کرد: ما مديون خون شهدا هستيم و تا جان در بدن داريم به اين مملکت در هر سنگري که باشد خدمت مي کنيم.


 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار:
 پيشنهاد ارزنده دکتر جاسبي نشان دهنده نگاه جهاني دانشگاه آزاد اسلامي به وحدت جهان اسلام است 

پيشنهاد ارزنده و ثمربخش دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به مديرکل آيسسکو و رئيس اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلامي در قالب گفتمان احترام به ارزش ها و مقدسات ديني مکاتب آسماني نشان دهنده نگاه جهاني دانشگاه آزاد سلامي به وحدت جهان اسلامي و تبعيت از رهنموردهاي مقام معظم رهبري است.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد گرمسار، عمل به پيشنهاد رئيس دانشگاه آزاد اسلامي و برگزاري اجلاس دانشگاه هاي جهان اسلامي در محکوميت توهين به قرآن کريم و تبيين ارزش هاي ديني و کتب الهي انسان ها تاثير بسزا در افکارعمومي مسلمين و آزادانديشان و پيروان اديان آسماني دارد. انتظار است جامعه دانشگاهي در گستره جغرافياي جهان اسلام در يک حرکت منسجم به استقبال گفتمان احترام به ارزش هاي مقدسات ديني مکاتب آسماني بشتابند و با ارج نهادن به مقام و کرامت کتب آسماني خصوصا قرآن کريم راه هدايت و طريق استحکام و حدت جهان اسلام را بيابند.
امروزه قرآن سوزي و هتک حرمت به ساحت قرآن مجيد ازجمله اقدامات نابخردانه و کينه توزانه اي بود که توسط عناصر افراطي در کشوري که ادعاي بشردوستي و آزاديخواهي دارد، صورت گرفت.
اميد است در سايه توکل به خداوند و همت و وحدت مردم شاهد گسترش معنويت قرآن و اتحاد پيروان اديان آسماني در دفاع از حريم رسالت انبيا» الهي باشيم.بدون ترديد پيشنهاد دکتر جاسبي مي تواند روح تازه اي را به دانشگاه هاي جهان اسلام در مسير تقويت وحدت و کشورهاي اسلامي بدمد و تجلي دانشگاه آزاد اسلامي در تبعيت از مقام معظم رهبري است.


 رئيس واحد زابل در شوراي اطلاع رساني منطقه 14:
 لازمه برقراري ارتباط موثربين روابط عمومي ومخاطب، بکارگيري روش هاي نوين است 

رئيس واحد زابل در پنجمين جلسه شوراي اطلاع رساني منطقه 14 که به ميزباني واحد زابل برگزار شد، ضمن خيرمقدم به مسئولين روابط عمومي واحدها ومراکز آموزشي منطقه و گراميداشت هفته دفاع مقدس، کيفيت، ماهيت وچگونگي ارتباط درون و برون سازماني و همچنين تدوين برنامه هاي راهبردي سازمان را از وظايف روابط عمومي برشمرد وافزود: درعرصه دانشگاهي، روابط عمومي و اطلاع رساني جايگاه خاصي دارد چون از يک سو با قشر عظيم دانشجو واز سويي ديگر با اساتيد دانشگاه که از فرهيختگان جامعه هستند ارتباط دارد ولازمه اين ارتباط استفاده و به کارگيري از ابزارهاي نوين اطلاع رساني است و چنانچه در اين زمينه از مخاطبين خود عقب تر باشد هيچ گونه جذابيتي وجود ندارد تا يک ارتباط موثر و قوي با مخاطب برقرار شود.
محمدرضا نورا در ادامه به تاثير دانشگاه بر جامعه اشاره نمود و افزود: اگر تعامل مناسب بين دانشگاه و جامعه برقرار باشد مطمئنا آن جامعه تاثيرپذيري لازم را از حضور دانشگاه خواهد داشت و دانشگاه مي تواند نقش خود را درجهت ارتقاي فرهنگ جامعه و يا بالعکس، در پيشبرد جامعه به سوي ابتذال فرهنگي ايفا نمايد.
در ادامه مدير راديو شهري زابل به نقش دانشگاه آزاد اسلامي در ماندگاري مردم سيستان درمنطقه به دنبال خشکسالي ساليان اخير سيستان و همچنين لزوم همکاري رسانه و دانشگاه اشاره نمود واذعان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي در منطقه سيستان يک دانشگاه بومي ويک کمک بسيار بزرگ براي ارتقاي سطح فرهنگ، پيشرفت آموزش عالي، توسعه و بهبود شرايط اشتغال و... تلقي مي شود و رسانه در کنار دانشگاه توانسته است خدمات بسيار خوبي را به جامعه سيستان ارائه کند که از آن جمله مي توان به ارائه مباحث کارشناسي توسط رياست واحد در قالب برنامه اي با عنوان "نقش دانشگاه در توسعه فرهنگ سيستان" اشاره نمود که اين بحث ها به طور مرتب ودر هفته هاي متوالي از راديو زابل پخش مي شود.
محسن يعقوبي; همچنين افکارسنجي مناسب راديو زابل از جامعه سيستان و دانشجويان نسبت به دانشگاه، بررسي نيازمندي هاي اساتيد و دانشجويان، معرفي دانشجويان و اساتيد برجسته واحد، انعکاس اخبار واطلاعيه هاي دانشگاه و... را از موارد ديگر همکاري بين رسانه و دانشگاه در منطقه سيستان برشمرد.
در پايان اين جلسه مسئولين روابط عمومي واحدها و مراکز آموزشي منطقه14 گزارش عملکرد و برنامه هاي خود را ارائه نمودند.


 توسط کارکنان و مسئولان واحد انديمشک صورت گرفت:
 عطرافشاني و غبارروبي مزار مطهر يک هزار شهيد انديمشک 

در آغاز هفته دفاع مقدس هيات رئيسه، کارکنان و اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي واحد انديمشک با حضور در مقبره يکهزار شهيد شهرستان انديمشک با شهداي اين شهر تجديد بيت کردند.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد انديمشک، در اين مراسم معنوي مسئولان و پرسنل واحد انديمشک ضمن قرائت فاتحه و صلوات و اهداي شاخه  گل هايي مزار شهدا را غبار روبي و عطرافشاني کردند.
بنا بر اين گزارش شهرستان انديمشک به عنوان دروازه طلايي خوزستان قهرمان و سنگربان کرخه و دز و دوکوهه در دوران جنگ تحميلي به عنوان پشتيبان جبهه هاي جنگ نقش اساسي در هشت سال دفاع مقدس ايفا کرد که تقديم يکهزار شهيد گلگون کفن از جمله افتخارات اين شهر است.
گفتني است در 4 آذر ماه 1365 طولاني ترين بمباران هوايي جهان پس از جنگ جهاني دوم در انديمشک اتفاق افتاده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه