جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3736


بامشاهير


خبر

رييس دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس:
حركت در مسير اصلاح ساختار اداري تنها با قانون مداري امكان پذير است

رئيس مرکز شاهين شهر :
دانشگاه آزاد اسلامي موفق در ايجاد تفکر اسلامي در بين دانشگاهيان


بازديد هيأت ارزيابي معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي از واحد زنجان


مرحله دوم اعزام دانشگاهيان به سفر زيارتي سوريه از اول آذرماه


 بامشاهير 

 ميرزا تقي‌خان فراهاني(اميركبير)

قسمت چهارم و پاياني

اصلاح سياست خارجي: اميرکبير، دستگاه وزارت امور خارجه را توسعه داد. تأسيس سفارت‌خانه‌هاي دائمي در لندن و سن‌پترزبورگ، ايجاد کنسولگري در بمبئي، عثماني و قفقاز؛ تربيت کادر براي وزارت امور خارجه و تنظيم دفتر اسناد سياسي از کارهاي اوست.

اصلاحات مذهبي: اميرکبير، در پي منع قمه‌زني و اصلاح امور روضه‌خواني برآمد. وي نسبت به علماي مذهبي با احترام خاصي برخورد مي‌کرد، با اين حال ميرزا ابوالقاسم امام جمعه تهران، از جمله روحانيوني بود که به شدت به مخالفت با اميرکبير برخاست و بسياري از روحانيون ديگر نيز به همراهي با او برخاستند.

حذف القاب و عناوين: اميرکبير، القاب و عناوين فرمايشي را موجب زيان‌هاي اجتماعي مي‌دانست و در ناميدن ديگران به گفتن واژه «جناب» اکتفا مي‌کرد، حتي نسبت به مقام صدارت.

فرمان قتل سيدعلي محمد باب: به دستور اميرکبير، باب که در قلعه چهريق آذربايجان زنداني بود، در تبريز تيرباران شد.

فرمان قتل سالار پسر آصف‌الدوله: سالار والي خراسان که طرفدار تجزيه‌طلبي و جدايي خاک خراسان از ايران بود، در زمان ناصرالدين‌شاه شورش کرد. اميرکبير، سپاهياني را به خراسان فرستاد. سرانجام، امير دستور داد که سالار و همراهانش کشته شوند.

منبع: ويكي پديا


 خبر 

 دانشگاه آزاد اسلامي رودهن واحد برتر کشوري
در عملکرد مالي واحدهاي بسيار بزرگ را کسب کرد

رودهن ـ خبرنگار آفرينش

در ارزيابي عملکرد امور مالي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در سال 1388 امور مالي واحد رودهن در بين واحدهاي بسيار بزرگ مقام اول را کسب کرد.به گزارش خبرنگار آفرينش؛ طي بخشنامه اي از سوي دکتر جاسبي رييس دانشگاه آزاد اسلامي در راستاي تحقق اهداف عاليه اين دانشگاه ولزوم بهينه سازي امور در تمامي حوزه ها، صورت هاي مالي دستي و کامپيوتري واحدها در طول سال 1388 از جنبه رعايت دستورالعمل ها و بخشنامه هاي صادره و پي گيري مورد اصلاحات و اشکالات بررسي و ارزيابي قرار گرفت و پرسنل مالي 16 واحد برتر که اقدامات آنها در طول سال مالي منطبق با ضوابط بوده تشويق و قدرداني مي شوند.براساس همين گزارش ارزيابي ها براساس پنج سطح واحدهاي کوچک، متوسط، بزرگ، بسيار بزرگ و جامع صورت گرفته است که واحد رودهن درسطح واحدهاي بسيار بزرگ در کل کشور مقام اول را به دست آورده است.بهنام شکري معاون اداري مالي و محمد مهلوجي ذيحساب و مدير مالي واحد رودهن و کارکنان مالي اين واحد دانشگاهي براساس اين بخشنامه مورد تقدير قرار خواهند گرفت.

انعقاد طرح برون دانشگاهي با شرکت شهرک هاي صنعتي اصفهان و سازمان فني و حرفه اي استان اصفهان

در راستاي تعامل گسترده با صنعت، از طريق دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردستان قرارداد دو طرح پژوهشي با عنوان "مطالعه و طراحي هدايت سيلاب ها بالادست شهرک صنعتي نائين و مطالعه و طراحي سيستم حرکت آب هاي سطحي شهرک صنعتي اشترجان نهايي شد. مدير اين دو طرح پژوهشي دکتر مسعود نصري مي باشند. همچنين قرارداد طرح برون دانشگاهي "مطالعه و طراحي زه کشي زيرزميني ساختمان هاي آموزشي" با سازمان فني و حرفه اي اصفهان منعقد و به مرحله اجرا رسيد. مدير اين طرح مجيد صفامهر عضو هيات علمي گروه عمران مي باشند.

چهارمين جلسه ستاد اقامه نماز سال 89
در واحد آستارا برگزار شد

چهارمين جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا برگزار گرديد. به گزارش آفرينش، دراين جلسه ابتدا موسي رضواني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا ضمن گراميداشت موفقيت دانشگاه آزاد اسلامي در کسب مقام برتر ستاد اقامه نماز براي چهارمين بار در نوزدهمين اجلاس سراسري نماز و تقدير و تشکر از اعضاي ستاد اقامه نماز درجهت فعاليت هاي انجام گرفته در برگزاري نماز که مورد استقبال دانشجويان قرار گرفته است به ايراد سخنراني پرداخت و در مورد اهميت نماز بخصوص نماز جماعت به نکات مهمي اشاره نمود. سپس رئيس دفتر فرهنگ اسلامي گزارشي از عملکرد ستاد اقامه نماز ارائه کرد و برنامه هاي ستاد نماز در سه ماهه اول نيمسال تحصيلي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و در نهايت برنامه هاي ستاد اقامه نماز در 10 بند مورد تصويب اعضا اين ستاد قرار گرفت.

دانشگاه پيام نور تکذيب کرد:

هيچ يک از روساي دانشگاه پيام نور ديپلمه نيستند

اخيراً در برخي رسانه ها خبري تحت عنوان «يک ديپلمه رئيس دانشگاه پيام نور يک شهر است» انعکاس يافته است که در شرح اين خبر آمده است: فردي با مدرک تحصيلي ديپلم به عنوان سرپرست دانشگاه پيام نور يکي از شهرهاي استان سمنان منصوب شده است و اين دانشگاه را هم اکنون با 180 دانشجو در چهار رشته کارشناسي اداره مي کند.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه پيام نور، مدير روابط عمومي دانشگاه پيام نور با تکذيب اين خبر گفت: اطلاعات خبر مذکور مربوط به واحد ميامي است.محمودي با اعلام اينکه علي شاهيني با مدرک تحصيلي کارشناسي ارشد حقوق رئيس مرکز شاهرود است، افزود: وي درحال حاضر مسئوليت واحد ميامي را نيز برعهده دارد.

در نشست مسئولين بسيج دانشجويي استان در واحد علي آبادكتول تاكيد شد :

بصيرت، هوشياري و وحدت تشكل هاي دانشجويي عامل نااميدي دشمنان

نشست صميمي مسئولين بسيج دانشجويي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي استان با حضور مسئول بسيج دانشجويي گلستان در سالن اجتماعات پروفسور حسابي دانشگاه آزاد اسلامي واحد علي آباد كتول برگزار شد. به گزارش آفرينش، در اين نشست محمدنيا ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي دانشجو و دانش آموز، تلاش وافر دانشجويان در عرصه هاي علمي و فرهنگي را تنها راه مقابله با استكبار جهاني دانست و خاطرنشان كرد: دانشجويان ما همواره با درخشش و افتخارآفريني در توليد علم و جنبش نرم افزاري با بصيرت، هوشياري و وحدت عامل عجز و نااميدي دشمنان شده اند. وي با بيان اين مطلب كه هدف دشمن ايجاد تفرقه، انشعاب و انشقاق در تشكل هاي دانشجويي است همه دانشجويان را به هوشياري و بصيرت دوچندان دعوت كرد و افزود: در سال همت مضاعف و كار مضاعف انتظار مي رود كليه دانشجويان بالخصوص دانشجويان بسيجي با ارتقاء بينش سياسي در خنثي نمودن توطئه هاي دشمنان همت گمارند. مسئول بسيج دانشجويي استان در ادامه از ترويج بي بند و باري در جامعه و دانشگاه ها، تخريب بنيان هاي اعتقادي و جايگزيني عرفان هاي كاذب به عنوان چالش هاي پيش روي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ياد كرد و بر اهتمام ويژه و نقش آفريني تشكل هاي دانشجويي و بسيج در مقابله با اين حركات شيطاني دشمنان تاكيد كرد. در ادامه اين نشست يك روزه، مدير بررسي و تحليل بسيج دانشجويي در سخناني از آموزش تخصصي خبرنگاران افتخاري بسيج دانشجويي، كرسي هاي آزاد انديشي و همايش هاي هم انديشي به عنوان برنامه هاي اساسي و محوري اين حوزه ياد كرد و ابراز اميدواري نمود كه برگزاري اين گونه نشست ها علاوه بر رفع شبهات دانشجويان، عاملي درجهت ارتقاء توان و قدرت تجزيه و تحليل مديريتي مسئولان بسيج دانشجويي خواهد شد.

در پايان صفري از استقبال دانشجويان از نشست هاي نهضت روشنگري و بصيرت افزايي كه در مهرماه سال جاري به همت بسيج دانشجويي در دانشگاه ها استان برگزار شد، قدرداني نمود .

گفتني است در ادامه جلسه پرسش و پاسخ مسئولين دانشجويي دانشگاه ها استان با مسئول بسيج دانشجويي گلستان برگزار شد .

مدير پژوهش دانشكده علوم حديث خبر داد:

همايش حديث پژوهش 2 برگزار مي شود

مدير پژوهش دانشكده علوم حديث با اعلام خبر برگزاري همايش حديث پژوهش 2 تصريح كرد: اين همايش علمي و پژوهشي رقابتي است بين دانشجويان دانشكده شعبه ري، قم، اصفهان و مجازي كه در نيمه ارديبهشت ماه سال آتي برگزار خواهد شد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشكده علوم حديث، حجت الاسلام محمدرضا سبحاني نيا با بيان اين مطلب افزود: محور مقالات همايش همچون سال گذشته بر پايه اي مباحث علوم و معارف حديثي است كه شخص دانشجو با همراهي و مشاوره اساتيد، مقالات خود را ارائه خواهند داد.سبحاني نيا به اهداف برگزاري اين همايش اشاره و خاطرنشان کرد: تشويق دانشجويان به کار پژوهش، شکوفايي استعداد دانشجويان براي تحقيق و نگارش از اهداف برپايي اين همايش است و از اين‌رو برپايي اين همايش يکي از خواسته‌هاي دانشجويان دانشکده بوده و استقبال خوبي نيز براي برگزاري آن به عمل آمده است.

مدير پژوهش دانشكده با بيان اينکه در اين مراسم آثار پژوهشي دانشجويان در 4 محور مورد مقايسه و داوري قرار مي‌گيرد، تأکيد کرد: پايان نامه هاي دفاع شده دانشکده، مقالات کارشناسي ارشد،‌ مقالات کارشناسي و تحقيقات کلاسي توسط اساتيد دانشکده ارزيابي شده و براساس معيارهايي که بخشي از آن در شوراي دانشکده به تصويب رسيده است مورد تقدير قرار مي‌گيرد.

وي در ادامه از تدوين آيين نامه مقالات مشترك ميان دانشجو و استاد سخن به ميان آورد و گفت: در آيين نامه بسته به ارتباط و مشاركت، افراد از حقوق مادي و معنوي برخوردار خواهند شد.

سبحاني نيا زمان ارسال مقالات را اسفندماه سال جاري و ارزيابي و داوري مقالات را فروردين ماه سال آتي اعلام كرد.

مدير پژوهش دانشکده علوم حديث در پايان يادآور شد: نهايتاً مقاله‌هايي که حائز امتيازات علمي و پژوهشي هستند در مجله حديث انديشه و علوم حديث چاپ مي‌شوند.

دانشجويان کانون هلال احمر واحد شهرقدس
از خانه سالمندان و معلولين بازديد کردند

شهرقدس- خبرنگار آفرينش

دانشجويان کانون هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر قدس از خانه سالمندان و معلولين بازديد کردند.

به گزارش خبرنگار آفرينش، ازسوي معاونت دانشجويي واحد شهر قدس با هدف ايجاد فرهنگ تکريم و احترام سالمندان در بين جوانان با همکاري کانون هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر قدس دانشجويان و اعضاء هلال احمر دانشگاه از آسايشگاه سالمندان و معلولين شهر قدس بازديد کردند.

مسئول کانون دانشجويي هلال احمر واحد شهرقدس گفت: در اين بازديد دانشجويان عضو کانون هلال احمر دانشجويان با ملاقات از سالمندان و معلولين آسايشگاه شهرقدس و اهداء شاخه گلي سعي در دلجويي و تکريم اين گوهران گرانبهاي زندگي و جامعه داشتند.

علي فرهومند اظهار داشت: استقبال گرم و صميمي سالمندان از دانشجويان موجب افتخار و خرسندي و ايجاد انگيزه اي قوي براي استمرار اينگونه فعاليت هاي دانشجويي شد.

به گفته وي در تلاش هستيم تا اينگونه بازديدها باهمت دانشجويان و حمايت مسئولين تداوم يابد.

وي تصريح کرد: کانون دانشجويي هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرقدس در راستاي تسکين آلام بشري که يکي از اهداف والاي نهضت بين المللي صليب سرخ و هلال احمر مي باشد.

مسئول کانون دانشجويي هلال احمر واحد شهرقدس افزود: اين وظيفه را بر خود مي داند که تلاشي مستمر براي بسترسازي و ايجاد اشتياق در بين جوانان و خصوصا قشر دانشجو و درجهت هرگونه فعاليت بشر دوستانه و عام المنفعه داشته باشد و اميد است با استقبال دانشجويان گرامي، از اين پس نيز قدمي هرچند کوچک در اين راه برداشته شود.

کسب مقام هاي برتر تيم رباتيک واحد دماوند
در مسابقات امير کبير

دماوند ـ خبرنگار آفرينش

مسابقات بين المللي رباتيک در دانشگاه اميرکبير در حالي به پايان رسيد که تيم هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دماوند روي سکوهاي قهرماني جاي داشتند.

به گزارش خبرنگارآفرينش؛ ديگر کسب مقام براي تيم رباتيک البرز واحد دماوند عادت شده است و اگر چنين نشود جاي تعجب است، چنانچه وقتي در مسابقات ايران اپن داور به خاطر ورود يکي از بچه ها به داخل زمين، تيم را در مرحله نهايي حذف کرد گويي فاجعه اي رخ داده باشد. اما اين بار دو تيم شرکت کننده از واحد دماوند هر دو حائز رتبه هاي برتر شدند.تيم ربات هاي مين ياب دستي پس از غيرانتفاعي بعثت کرمان بر سکوي دوم ايستاد و تيم ربات هاي مريخ پيما در اين مسابقات سوم شد.اين مسابقات با حضور وزرير صنايع و معاون علمي فناوري رييس جمهور پايان يافت و جوايز برندگان در مراسم اختتاميه اهدا شد.


 رييس دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس:
 حركت در مسير اصلاح ساختار اداري تنها با قانون مداري امكان پذير است  

رييس دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس درجمع هيات رئيسه، استادان و كاركنان اين واحد دانشگاهي با اشاره بر رعايت قانون در انجام امور تاكيد كرد: حركت در مسير اصلاح ساختار اداري تنها با تكيه بر قانون و قانونمداري امكان پذير است .

دكتر عليرضا يوسفي با اشاره به يوم الله 13 آبان ماه و حضور گسترده اقشار مختلف در اين راهپيمايي اين روز را نقطه عطفي در تاريخ انقلاب اسلامي برشمرد و افزود: مردم ايران در بعد از گذشت حدود سه دهه از انقلاب اسلامي، هنوز هم به آرمان هاي اين انقلاب ايمان و اعتقاد راسخ دارند و هيچ كس نمي تواند ميان مردم، انقلاب و رهبري آن اختلاف ايجاد كند.

وي ولايت مداري مردم فرهيخته ايران و هوشياري رهبر فرزانه انقلاب اسلامي را در برخورد با بيگانگان از رموز اصلي بقا اين انقلاب خواند و افزود: اگر كشور ما توانسته بدون اتكا به كشورهاي بيگانه و جهانخوار به رشد و بالندگي برسد به دليل حضور جوانان فرهيخته و پيروي كردن آنان ار بيانات مقام عظماي ولايت مي باشد.

اين مقام مسؤول كه در جلسه پرسش و پاسخ اعضاي هيات رئيسه با كاركنان و اعضاي هيات علمي سخن مي گفت، قانون مداري را رمز موفقيت و بقاء يك سازمان برشمرد و گفت: حركت در محور قانون و رعايت اخلاق و شئونات اسلامي در محيط كار مي تواند خدمات دهي را به دانشجويان گسترده تر نمايد.

رييس واحد بندرعباس، اين دانشگاه را دانشگاهي قانونمند و رمز موفقيت آن را نيز در همين مهم دانست و گفت: دانشگاهي با اين همه وسعت بدون رعايت قانون امكان رشد تا اين حد را ندارد و اين دانشگاه افتخار دارد به عنوان پرچمدار موازين قانوني توانسته به بالندگي و رشد برسد و جهاني شود.

وي فراهم آوردن يك محيط صميمي و پر انرژي را وظيفه يك مدير خوب دانست و افزود: مدير خوب بايد با مشخص كردن اهداف سازمان و دادن انرژي و خط و مشي صحيح به كاركنان و سازمان متبوع خود را به سوي موفقيت رهنمون سازد .اين جلسه با پرسش و پاسخ اعضاي هيات رئيسه با اعضاي هيات علمي و كاركنان پايان يافت .


 رئيس مرکز شاهين شهر :
 دانشگاه آزاد اسلامي موفق در ايجاد تفکر اسلامي در بين دانشگاهيان 

سرهنگ صادقي فرمانده حوزه مقاومت بسيج دانشجويي شهرستان شاهين شهر و ميمه ضمن ديدار با رئيس دانشگاه آزاد اسلامي مرکز شاهين شهر از ساختمان جديد الاحداث دانشگاه بازديد نمود.

به گزارش آنا؛ سرهنگ صادقي با اشاره به ضرورت استفاده بسيجيان دانشجو از امکانات مناسب جهت گسترش فعاليت هاي علمي و فرهنگي و ارتقاي مطلوب عملکرد بسيج در دانشگاه ها، خواستار تعامل ويژه مسئولين دانشگاه با پايگاه بسيج دانشجويي شهيد احمد کاظمي مرکز شاهين شهر شد.

وي بسيج دانشجويي را يکي از بازوهاي قوي حوزه دفتر فرهنگ اسلامي جهت پيشبرد اهداف فرهنگي در دانشگاه ها دانست و افزود: بسيج دانشجويي دانشگاه مي بايست به منظور برقراري ارتباط مستمر با کليه دانشجويان زيرنظر دفتر فرهنگ اسلامي و جلوگيري از انحرافات فکري و اخلاقي قدم هاي موثري را بردارد.در ادامه اين ديدار دکتر ارشدي نژاد گفت: همانطور که از عنوان و عملکرد دانشگاه آزاد اسلامي مشخص و آشکار است، يکي از اهداف عالي دانشگاه، ارتقاي سطح علمي و ايجاد و گسترش تفکر اسلامي در بين دانشگاهيان مي باشد که تاکنون دانشگاه به موفقيت هاي چشمگيري در حوزه فرهنگ در سطح کشور نائل آمده و نمونه بارز آن کسب مقام برتر در اقامه نماز در سطح کشور مي باشد که مبين تلاش ها و زحمات دکتر مظاهري معاونت فرهنگي و رياست منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد.


 بازديد هيأت ارزيابي معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي از واحد زنجان  

حجت الاسلام رستمي مديرکل نظارت و ارزشيابي فرهنگي، دکتر طالب تاش معاون پژوهشکده قرآن و عترت و يوسفي کارشناس فرهنگي از قسمت هاي مختلف واحد زنجان بازديد کردند.

به گزارش آفرينش، اين گروه نظارتي ضمن بازديد از مسجد، ساختمان هاي اداري، خوابگاه ها، سلف سرويس، سالن هاي ورزشي، دفاتر فرهنگ اسلامي و کانون قرآن وعترت در جلسه شوراي فرهنگي واحد زنجان که با حضور رئيس واحد و ساير اعضاي شوراي فرهنگي تشکيل شد، حضور يافتند و به بيان قوت ها، ضعف ها و پيشنهادات در حوزه فرهنگي پرداختند.

در اين جلسه حجت الاسلام رستمي با گرميداشت روز 13 آبان، روز دانش آموز و روز ملي مبارزه با استکبار جهاني و روز تبعيد حضرت امام خميني، به بررسي و تحليل مراحل مختلف توطئه هاي استعمار در ايران طي قرون گذشته پرداخت و ضمن تشريح وظايف مهم شوراي فرهنگي در تقويت روح استکبار ستيزي يادآوري کرد که لازم است تفکر فرهنگي و برنامه ريزي علمي فرهنگي در دانشگاه نهادينه شود و شوراي فرهنگي نظارت دقيق و کامل بر مسائل فرهنگي دانشگاه داشته باشد.وي از بناي مسجد مجتمع امام خميني دانشگاه که با معماري سنتي و زيبا در مکاني مناسب احداث شده است وهمچنين ايجاد سه مجموعه خوابگاهي براي تمامي دانشجويان خواهر و برادر با کيفيت مناسب، از شوراي فرهنگي واحد تقدير و تشکر کرد.

در ادامه دکتر طالب تاش ضمن تشريح مسئوليت هاي پژوهشي، تبليغي و ترويجي شوراي فرهنگي و کانون قرآن و عترت، مشارکت بيشتر دانشجويان در فعاليت هاي فرهنگي دانشگاه را يکي از نشانه هاي قوت هر واحد دانشگاهي به شمار آورد.

وي ادامه داد: معاونت فرهنگي دانشگاه برنامه هاي خود را بر سه محور «قرآن، عترت و نماز» برنامه ريزي نموده است و همين امر سبب شد در سال جاري شاهد شکوفايي فرهنگي و قرآني دراين معاونت باشيم که حاصل آن کسب بيشترين رتبه هاي پژوهشي و علمي در بخش دانشگاهي هجدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم، کسب رتبه هاي متععد در بيست و پنجمين جشنواره ملي قرآن و کسب رتبه برتر معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در امر نماز در ميان ده ها سازمان، نهاد و وزارتخانه مي باشد.

دکتر پرتوي رئيس واحد زنجان نيز ضمن خير مقدم به گروه اعزامي از معاونت فرهنگي، خلاصه اي از مجموعه فعاليت هاي فرهنگي واحد را بيان کرد و در مورد هزينه هاي فرهنگي تاکيد کرد که ما براي هزينه کرد فرهنگي محدوديتي قائل نيستيم و به هر ميزاني که نياز به بودجه باشد، در جهت دينداري جوانان اين واحد دانشگاهي هزينه خواهيم کرد.

بازديد فرهنگي از واحد ابهر

حجت الاسلام والمسلمين رستمي مديرکل نظارت و ارزشيابي فرهنگي، دکتر طالب تاش معاون پژوهشکده قرآن و عترت و يوسفي کارشناس اداره کل نظارت و ارزشيابي فرهنگي از واحد ابهر بازديد کردند و با حضور در جلسه شوراي فرهنگي واحد با حضور اعضاي شورا به بررسي و بيان قوت ها و ضعف ها و پيشنهادها در حوزه فرهنگي واحد پرداختند.

حجت الاسلام رستمي ضمن تبريک فرا رسيدن 13 آبان، اعلام کرد: استعمار و استکبار با هماهنگي کامل رژيم صهيونيستي در جهت از بين بردن انقلاب اسلامي برنامه ريزي گسترده اي کرده است. وي در ادامه به برنامه هاي ميان مدت استعمار اشاره کرد و طرح تحريم اقتصادي ايران اسلامي را در اين راستا ارزيابي کرد.

مديرکل نظارت و ارزشيابي گفت: بحمدالله اين توطئه استعمار براي ملت مسلمان ايران تبديل به يک فرصت طلايي شد که موجب شکوفايي و استقلال اقتصادي کشور گشت و سبب شد جوانان متدين و داناي کشور با ايجاد زيرساخت هاي اقتصادي، افتخارات بزرگي در اين زمينه بيافرينند.

وي برنامه ريزي براي وابستگي فرهنگي را برنامه ريزي دراز مدت استعمار به شمار آورد و گفت: دشمن از تمامي ابزارها و امکانات اعم از رسانه ها، روزنامه ها و فضاهاي مجازي استفاده کرد تا با گسترش ابتذال، توزيع مواد مخدر و ساير برنامه ها هويت اسلامي و ملي جوانان اين کشور را از بين ببرد و فضاي اندلسي ايجاد نمايد. اينجاست که لازم است به هشدارهاي مقام معظم رهبري توجه نماييم و در برابر ناتوي فرهنگي ايستادگي نماييم. بنابراين دانشگاه ها در ارتباط با تقويت دين داري و هويت ديني وملي جوانان مسئوليت بسيار سنگيني بر دوش دارند.

مديرکل نظارت و ارزشيابي فرهنگي يادآوري کرد: فعاليت هاي فرهنگي واحد ابهر از نظر شکلي و محتوايي و توجه به مسائل فرهنگي و برنامه ريزي در جهت اجراي سياست هاي فرهنگي دانشگاه مطلوب و مورد رضايت است که به اين خاطر از رئيس واحد و دفتر فرهنگ اسلامي و ساير اعضاي شوراي فرهنگي تقدير و تشکر به عمل مي آيد.

در ادامه دکتر طالب تاش ضمن تشريح فعاليت هاي پژوهشکده قرآن وعترت به خاطر فضاي مناسب، امکانات لازم و نيروهاي انساني کافي در کانون قرآن وعترت واحد ابهر از رئيس واحد و شوراي فرهنگي تشکر کرد و يادآوري کرد: انتظار داريم مجموعه شوراي فرهنگي واحد دست به دست هم دهند تا برنامه هاي معاونت فرهنگي در حوزه قرآن و عترت محقق شود.

وي برگزاري مسابقات سراسري قرآن وعترت را از جمله برنامه هاي گسترده و قابل توجه معاونت فرهنگي به شمار آورد و گفت: رجاء واثق داريم رياست واحد و ساير اعضاي شوراي فرهنگي به مسئولان کانون قرآن و عترت کمک کنند تا انشاء الله شاهد حضور حداکثري دانشجويان، اساتيد و کارکنان در مسابقات سراسري قرآن و عترت باشيم.در اين جلسه دکتر رجايي رئيس واحد نيز ضمن خيرمقدم به گروه اعزامي از معاونت فرهنگي به بيان برخي از فعاليت هاي فرهنگي واحد ابهر پرداخت و يادآوري نمود تلاش شوراي فرهنگي واحد اين است که با برنامه هاي گسترده فرهنگي ازجمله مجموعه کامل فرهنگي، بازارچه خدمات رفاهي و فرهنگي، خوابگاه بزرگ دانشجويان و برنامه هاي مشاوره فرهنگي به گونه اي حرکت کنيم که انشاء الله واحد ابهر به عنوان يکي از قطب هاي فرهنگي منطقه مطرح باشد.


 مرحله دوم اعزام دانشگاهيان به سفر زيارتي سوريه از اول آذرماه  

مديرکل امور فوق برنامه فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي از آغاز مرحله دوم اعزام دانشگاهيان اعم از استادان، دانشجويان و کارکنان اين دانشگاه به سفر فرهنگي زيارتي سوريه در آذر ماه خبر داد.

به گزارش آنا، عليرضا صالحي گفت: باتوجه به استقبال دانشگاهيان اعم از استادان، دانشجويان و کارکنان، مقدمات لازم جهت آغاز مرحله دوم اعزام دانشگاهيان به اين سفر فراهم آمد.

صالحي افزود: در مرحله نخست که از 20 تيرماه آغاز شده و تا پايان آبان سال جاري ادامه خواهد داشت نزديک به 3000 تن از دانشگاهيان از ايستگاه پروازي تهران به اين سفر معنوي اعزام مي شوند.

وي افزود: مرحله دوم اعزام دانشگاهيان از آذرماه سال جاري آغاز و تا پايان ارديبهشت ماه سال آينده ادامه خواهد داشت.

از ويژگي هاي مرحله دوم سفرها آن است که علاوه بر ايستگاه پروازي تهران، ايستگاه هاي پروازي اصفهان، مشهد، شيراز، تبريز، ساري و اهواز نيز به اعزام دانشگاهيان مبادرت خواهند کرد.

وي درخصوص نحوه اعزام استادان، دانشجويان و کارکنان گفت: در مرحله دوم سفرها، 30 درصد از زائران را استادان، 30 در صد کارکنان و 10 درصد از آنان را دانشجويان مجرد به همراه خانواده تشکيل مي دهند.

وي افزود: 30 درصد باقي مانده نيز به دانشجويان متأهل اختصاص دارد.

متقاضيان اين سفر فرهنگي و زيارتي مي توانند با مراجعه به سايت www.alrahil.ir ثبت کرده و آمادگي خود را براي اعزام اعلام کنند.

استادان مي توانند براي سفر به سوريه و لبنان به صورت جداگانه در سايت ثبت نام کنند.

صالحي در ادامه گفت: بديهي است از ميان متقاضيان تعدادي به قيد قرعه جهت اين سفر معنوي در نظر گرفته خواهند شد و در قالب گروه هاي منسجم از دهه دوم آذرماه لغايت اواخر خرداد ماه مي توانند زمان اعزام خود را تعيين کنند.مراسم قرعه کشي در تاريخ 23/8/89 به صورت متمرکز انجام و نتيجه آن از طريق پيامک و درج در سايت اعلام مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه