جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3736


اخبار هنري


«خاطره شب باراني» ادامه دارد

دبير کل نهاد کتابخانه هاي عمومي کشور
برنامه هفته کتاب، در سطح 300 شهرستان برگزار خواهد شد


فرامرز قريبيان متفاوت در «بهشت اينجاست»

بهمن دري :
نمايشگاه كتاب تهران 14 تا 24 ارديبهشت ماه سال آينده در مصلي


 اخبار هنري 

 وزير ارشاد و معاون امور سينمايي از شبکه الجزيره قطر بازديد کردند

سيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و جواد شمقدري معاون امور سينمايي از شبکه الجزيره قطر بازديد کردند.به گزارش خبرگزاري مهر، دکترسيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي که به همراه معاون امور سينمايي در کشور قطر به سر مي‌برند، از شبکه الجزيره قطر بازديد کردند و با مسئولان و دست اندرکاران اين شبکه به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.قرار است اين مذاکرات که به دعوت مقامات قطري صورت گرفته، مقدمه همکاري‌هاي فرهنگي و رسانه‌اي بيشتر بين دو کشور را فراهم کند.

از دوشنبه 17 آبان ماه به روي صحنه مي رود

ماجراي عجيب پسر دار شدن مش کاظم حَلبي در فرهنگسراي نياوران

نمايش کمدي« ماجراي عجيب پسر دار شدن مش کاظم حَلبي» به نويسندگي «فرهاد نقد علي» و کار گرداني «گلرخ ميلاني» از دوشنبه 17 آبانماه ساعت 20 در سالن گوشه فرهنگسراي نياوران به روي صحنه مي رود . اين نمايش نگاهي طنز آميز به تفکر سنتي اهميت فرزند پسر براي خانواده هاي ايراني دارد و با حضور بازيگراني همچون نادر سليماني، رويا بختياري و ترانه کوهستاني اجرا مي شود .طراح صحنه اين اثر را مسعود ميلاني و دستياري کارگردان را محمد ايماني فولادي بر عهده دارند و هديه طاهري طراح لباس اين نمايش مي باشد . « ماجراي عجيب پسر دار شدن مش کاظم حَلبي» روايتگر خانواده اي است که زن خانواده همزمان با دخترش باردار است و مش کاظم از همسرش خواسته بود اين بار پسري بياورد در غير اينصورت طلاقش مي دهد ولي بازهم مانند سه دفعه قبل همسر مش کاظم دختري به دنيا آورد و دخترش حميده پسري مي زايد ومادر و دختر از ترس مش کاظم بچه هارا با هم عوض مي کنند و اين راز بين مادر و دختر و قابله مخفي مي ماند تا زمان عروسي خليل ( پسر مش کاظم) و ادامه داستان ...گفتني است ماجراي عجيب پسر دار شدن مش کاظم حَلبي تا تاريخ 15 آذر ماه هر شب به جز شنبه ها ساعت 20 در سالن گوشه فرهنگسراي نياوران اجرا مي شود .

"ديگري" آذرماه اکران مي‌شود

فيلم سينمايي "ديگري" به کارگرداني مهدي رحماني پس از پايان اکران عمومي "دردسر بزرگ" روي پرده مي‌رود.

منوچهر زبردست پخش‌کننده اين فيلم به مهر گفت: قرارداد اکران عمومي فيلم سينمايي "ديگري" امضا شده و اين فيلم پس از پايان اکران "دردسر بزرگ" در گروه سينمايي عصر جديد روي پرده مي‌رود. احتمالا دو هفته ديگر اکران عمومي اين فيلم شروع مي‌شود."ديگري" به کارگرداني مهدي رحماني در بيست و هشتمين جشنواره فيلم فجر روي پرده رفت، محمدرضا فروتن، مريلا زارعي، ميلاد مرادي‌نسب، مهران رجبي و ...بازيگران اين فيلم هستند. "ديگري" محصول مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي و محمدعلي نجفي تهيه‌کننده آن است."ديگري" نماينده سينماي ايران در مراسم آسيا پاسيفيک است. مهدي رحماني به زودي دومين فيلمش را کارگرداني مي‌کند.

موزه‌هنرهاي معاصر فلسطين هم‌زمان با ايام حج برگزارمي‌كند:

روايت تصويري از خانه‌ خدا

هم‌زمان با ايام مباركه ذيحجه و موسم حج، نمايشگاه عكس « خانه خدا» در موزه هنرهاي معاصر فلسطين برپا مي‌شود. به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين نمايشگاه شامل منتخبي از آثارعكاسي منوچهر يگانه دوست درباره خانه خداست كه در دهه‌هاي 40 و 50 توسط او عكسبرداري شده است. منوچهر يگانه دوست متولد يازدهم فروردين 1319 تهران است . وي از زماني كه يك نوجوان بود وارد عرصه عكاسي شد و با پشتكار و علاقه‌اي كه به كار عكاسي داشت ، زير نظر محمود پاكزاد در اسپرت فيلم، كه در آن زمان از بهترين مراكز عكاسي محسوب مي‌شد، به كار عكاسي مشغول شد. عكس‌هاي «تهران قديم»، «سدهاي تهران» و «سواحل خليج فارس» از جمله كارهاي اوست. يگانه‌دوست ، همكاري حرفه‌اي با خبرگزاري جمهوري اسلامي و سازمان بنادر و كشتيراني را در كارنامه خود دارد. نمايشگاه «خانه خدا» حاصل دو‌دهه عكسبرداري از مكه معظمه، شهر مدينه و اطراف آن است. وي در اين مجموعه عكس‌ها سعي كرده، روايتگر عشق و علاقه مردم به خانه خدا باشد. نمايشگاه عكس «خانه خدا » دوشنبه، 17 آبان، ساعت 17 گشايش مي‌يابد و تا 13 آذر ادامه دارد. علاقه‌مندان مي‌توانند براي بازديد از اين نمايشگاه به موزه هنرهاي معاصر فلسطين واقع در ميدان فلسطين، خيابان طالقاني، خيابان برادران مظفر، تقاطع بزرگمهر مراجعه كنند.

«محمد رسول‌الله» با صداي اركستر
سمفونيك تهران روايت شد

اركستر سمفونيك تهران به مناسبت هفته فرهنگي ايران در قطر در سالن مسرح‌القطر الوطني شهر دوحه قطر به روي صحنه رفت.به نقل از پايگاه اطلاع رساني موسيقي ايران، در اين برنامه كه با حضور وزير فرهنگ و هنر قطر برگزار شد، اركستر سمفونيك تهران در بخش اول برنامه خود يك موومان از سوئيت سمفوني بيژن و منيژه، قطعه بومي‌وار از ثمين باغچه‌بان، نغمه خراساني ساخته ارسلان كامكار و موسيقي فيلم محمد رسول‌الله ساخته موريس ژار را اجرا كرد كه با استقبال حاضران در سالن همراه شد. بخش دوم اين برنامه به اجراي سمفوني شماره 5 بتهوون اختصاص داشت كه اركستر سمفونيك تهران به خوبي از عهده اجراي آن برآمد و باعث تشويق تماشاگران شد. اركستر سمفونيك بعد از بازگشت از قطر، 20 و 21 آبان در تالار وحدت به روي صحنه مي‌رود.

جهانگير کوثري:

شناخت ادبيات ساختاري سينما، استاندارد
هنري را در پي دارد

يک تهيه کننده سينما بيان کرد: اهالي سينما نيز بايد از افرادي استفاده کنند که الفباي فرهنگي جامعه و ادبيات ساختاري سينما را مي شناسند تا از اين طريق به نقطه کمالي فرهنگ و هنر يا همان نشان ملي استاندارد هنري دست پيدا کنند. جهانگيرکوثري؛ تهيه کننده سينما در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني نخستين جشنواره تصوير استاندارد، گفت: استاندارد سازي در عرصه سينما بيشتر وجه صنعتي آن را در بر مي گيرد و تا وضعيت تجهيزاتي سينما در اين شرايط حداقلي بماند نمي توان در به کمال رساندن هنر و صنعت سينماي ايران خوش بين بود.

وارثان سالن هاي سينما شرايط سينماي امروز را بغرنج تر کرده اند

تهيه کننده "نسل جادويي" اظهارکرد: اگر سينماگران دغدغه مند اوايل انقلاب نبودند امروز کلمه اي با عنوان سينما در ايران وجود خارجي نداشت و البته آنچه امروز شرايط سينماي کشورمان را بغرنج تر مي کند مديريت سينماداراني است که سالن هاي سينما را به ارث برده اند. وي با اشاره به روش هاي که مي تواند تا حدودي سينما را به وجوه استاندارد نزديک کند، افزود: اگر عوامل سينما از طريق تحصيلات آکادميک به اين حوزه وارد شوند و مسير خود را در عرصه سينما به درستي طي کنند گام هاي محکمي براي ارتقاي سطح محتوايي و ساختاري اين هنر برداشته خواهد شد. به گفته کوثري تحصيلات آکادميک مي تواند بخشي از زخم هاي وارده بر پيکره سينما را التيام بخشد. وي در پايان صحبت ها خود گفت: اهالي سينما نيز بايد از افرادي استفاده کنند که الفباي فرهنگي جامعه و ادبيات ساختاري سينما را مي شناسند تا از اين طريق به نقطه کمالي فرهنگ و هنر يا همان نشان ملي استاندارد هنري دست پيدا کنند.يادآور مي شود نخستين جشنواره تصوير استاندارد دهم تا چهاردهم آذر ماه در تهران برگزار خواهد شد.

با فيلم‌هايي از بني‌اعتماد، داودنژاد و...

جشنواره‌ي فيلم «دلور» در آمريكا برپاست

سي‌وسومين جشنواره‌ي فيلم «دلور» كه از 12 تا 23 آبان‌ماه در آمريكا در حال برگزاري است، ميزبان 10 فيلم ايراني است. در اين دوره از جشنواره‌ي فيلم «دلور»، فيلم‌هايي هم‌چون «ما نيمي از جمعيت ايرانيم» ساخته‌ رخشان بني‌اعتماد، «كشتزار‌هاي سپيد» كار محمد رسول‌اف، «تهرون» اثر نادر تكميل‌همايون، «مرهم» به كارگرداني عليرضا داوود‌نژاد، «بيست‌ روزي كه تهران را تكان داد» ساخته‌ي علي راضي، «تهران من براي فروش» كاري از گراناز موسوي، «چيز‌هايي هست كه نمي‌داني» به كارگرداني فردين صاحب‌الزماني و «فصل باران‌هاي موسمي» كاري از مجيد برز‌گر، «عادت مي‌كنيم» ساخته‌ محسن استاد‌علي مخملباف به نمايش در مي‌آيند.

امروز «رستم و اسفنديار»در تالار اصلي تئاتر

نمايش «رستم و اسفنديار» به كارگرداني پري صابري ازامروز ، 16 آبان ماه در تالار اصلي تئاترشهر روي صحنه مي‌رود.به نقل از روابط عمومي اين نمايش، تالار اصلي تئاترشهر ازامروز 16 آبان ماه ميزبان نمايش «رستم و اسفنديار» به كارگرداني پري صابري مي‌شود. اين نمايش ساعت 20 در تالار اصلي تئاترشهر اجرا مي‌شود، در اين نمايش سهيلا پورگرامي دستيار كارگردان پري صابري است و جواد رمضاني مدير توليد اين نمايش را عهده‌دار بوده و از ديگر عوامل اين نمايش مي‌توانه به پروين هادي‌نيا سرپرست حركات موزون، محمدرضا پناهي ساخت دكور ، ابراهيم اثباتي آهنگساز، سحر خسروجردي طراح لباس، پري صابري و شاهين چرمي طراح دكور اشاره كرد. بر اساس اين خبر، در اين نمايش انوش معظمي در نقش رستم، عامر مسافرآستانه در نقش اسفنديار، پروين هادي‌نيا در نقش سيمرغ، پژمان كاشفي در نقش گشتاسب، محمد احمدي در نقش ستاره‌شناس، الهام دهقاني در نقش كتايون و رخش، سهيلا پورگرامي در نقش رودابه بازي مي‌كنند و از ديگر بازيگران مي‌توان به حميدرضا خليلي، امين آذري، فرشته نويد، صبا ضاني، امير محمودي، بهادر فاضل، تهمينه شهمير، مهسا خسروي، عليرضا شريقي، محمدرضا شريقي و كيوان نظيفي اشاره كرد. همچنين در نمايش «رستم و اسفنديار» موسيقي زنده نيز اجرا مي‌شود، و در بخش آواز نيز هنرمنداني چون سهيلاپورگرامي به همراه صبا ضامني و مهدي طايفي حضور دارند. همچنين در گروه موسيقي نمايش 10 نفر به هنرنمايي مي‌پردازند و آهنگسازي اين نمايش بر عهده ابراهيم اثباتي است.

200 اثر انديشه رفيع در نمايشگاه كتاب دانشگاهي

انتشارات انديشه رفيع در سومين سال متوالي با 200 عنوان كتاب در نمايشگاه حضور پيدا كرده است. از اين تعداد كتاب، بيش از 50 عنوان در سال 89 منتشر شده است. به گزارش ستاد خبري سومين نمايشگاه كتاب دانشگاهي‌، نشر انديشه رفيع در حوزه پزشكي، فيزيولوژي، پرستاري و پيراپزشكي فعال است.كتاب‌هايي چون جلد نخست «فيزيولوژي گايتون»، «فارماكولوژي» كاتزونك، «ميكروب‌شناسي» جاوتز و «درسنامه ارتوپدي و شكستگي‌ها» در اين نمايشگاه پراستقبال است.اكنون كتاب‌هاي درسنامه جامع مامايي، پرستاري، روانشناسي عمومي اجتماعي، بيوشيمي، انگل‌شناسي، روانشناسي براي پرستاران، روان‌پرستاري و مراقبت‌هاي پرستاري در غرفه اين انتشارات عرضه شده است.سومين نمايشگاه كتاب‌ دانشگاهي تا 17 آبان ماه در سالن حجاب برپاست

شبکه اجتماعي سايت تبيان راه اندازي شد

شبکه اجتماعي موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان با نام «شبکه خانوادگي پاک» در فضاي مجازي راه اندازي شد.به گزارش روابط عمومي موسسه تبيان، اين شبکه اجتماعي بر اساس خانواده محوري و روابط پاک اجتماعي طراحي شده و تمامي افراد خانواده مي توانند در اين شبکه حضور داشته باشند.شيوه فعاليت شبکه خانوادگي پاک تبيان بدين صورت است که هر فرد با ثبت درخت واره خانوادگي خود (شجره نامه) در سامانه ويژه تبيان، مي تواند عضو اين شبکه شود.کاربران مي توانند ميزان دسترسي افراد مختلف به اطلاعات خانواده خود را تنظيم نموده و از اين طريق با ديگر خانواده ها در تماس باشند.يکي از مزاياي بيشمار اين طرح حضور افراد بر پايه گروه هايي مانند: هم کلاسي ها، هم محلي ها، همکاران، هم مسجدي ها و ... مي باشند که مي توانند با يکديگر در ارتباط باشند.هدف از راه اندازي شبکه اجتماعي تبيان، اجراي طرح «صله رحم الکترونيکي» براي تمامي هموطنان عزيز مي باشد که به دليل دوري مسافت و يا مشغله کاري قادر به برقراري ارتباط با يکديگر نيستند.گفتني است علاقه مندان جهت حضور در شبکه اجتماعي تبيان به بخش خدمات سايت تبيان به آدرس: www.tebyan.net مراجعه نمايند.


  «خاطره شب باراني» ادامه دارد 

تصويربرداري فيلم تلويزيوني «خاطره شب باراني» به كارگرداني سيامك شايقي و تهيه‌كنندگي عليرضا رئيسيان از نيمه گذشت.

تصويربرداري فيلم تلويزيوني «خاطره شب باراني» به كارگرداني سيامك شايقي از نيمه گذشت و گروه مشغول ضبط صحنه‌هاي خارجي فيلم هستند. بيتا فرهي، اميرحسين رستمي و آناهيتا افشار در خيابان جامي جلوي دوربين رفتند. طبق برنامه‌ريزي انجام شده تصويربرداري حدود 26 جلسه در تهران به طول خواهد انجاميد. فيلم با مضمون اجتماعي و با محوريت معلم توسط اصغر عبداللهي و سهيل اميرشريفي نوشته شده است. در خلاصه داستان فيلم آمده است: زن جواني (غزاله) پس از سالها در يك شب باراني با معلم خود (بوستان) مواجه مي‌شود و اين حادثه نقطه آغازي است براي درگير شدن او با زندگي پر راز و رمز خانم معلم. در اين فيلم بيتا فرهي، اميرحسين رستمي، آناهيتا افشار، سيامك صفري، حميدرضا محمدي، رويا جاويدنيا، سروناز مستوفي، آزاده جعفري، زينب قادري، علي صادقي، نيما كارگرراد و سعدي افشاري به ايفاي نقش مي‌پردازند. عواملي كه در ساخت فيلم همكاري دارند، عبارتند از:

نويسندگان فيلمنامه: اصغر عبداللهي ، سهيل اميرشريفي/ كارگردان: سيامك شايقي/ تهيه‌كننده: عليرضا رئيسيان/ مديرتصويربرداري: سهيل نوروزي/ صدابردار: منصور شهبازي/ طراح صحنه و لباس: غزال معتمد / طراح گريم: مريم دوستي/ دستيار اول كارگردان و برنامه ريز: فاطمه زيوري/ مديرتوليد: مجيد كريمي/ مديرتداركات: شهرام فروتن/ عكاس: سروناز مستوفي/ منشي صحنه: كتايون شايقي. عليرضا رئيسيان «خاطره شب باراني» را به سفارش گروه مناسبت‌هاي مركز سيمافيلم تهيه و توليد مي‌كند.


 دبير کل نهاد کتابخانه هاي عمومي کشور
 برنامه هفته کتاب، در سطح 300 شهرستان برگزار خواهد شد 

منصور واعظي دبير کل نهاد کتابخانه هاي عمومي کشور در نشست خبري ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: جايزه بزرگ عمار، امسال در دستور کار قرار گرفته است، اين جايزه به بهترين کتاب در حوزه افزايش بصيرت جامعه اهداء خواهد شد. ممکن است اين کتاب در حوزه شعر، داستان و يا کاملا تخصصي باشد که از طريق هيئتي متخصص شناسايي و اعلام خواهد شد. وي تصريح کرد: با توجه به اهميت بصريت در کشور از تمامي ناشران و نويسندگان درخواست شده تا در صورت تمايل اثري از خود را که مطمئن هستند در زمينه افزايش سطح بصيرت در جامعه موفق بوده در طول يک ماه آينده به دبيرخانه ارسال کنند تا مورد داوري قرار گيرد.وي ابراز داشت: اين جايزه احتمالا در روز نهم دي ماه ارائه خواهد شد، در غير اين صورت اهداي اين جايزه بزرگ در جشن لوح و قلم سال آينده اهدا مي شود.وي افزود: با توجه به اينکه جايزه عمار جايزه بسيار بزرگي است، به دنبال آن هستيم تا به برترين صاحب اثر در اين زمينه بيش از 110 سکه بهار آزادي اهدا کنيم، البته هنوز بودجه اي براي آن اختصاص داده نشده اما اميدواريم تا با همراهي و همکاري نهادهاي ديگر اين جايزه را تامين کنيم.واعظي گفت: اين جايزه توسط نهاد کتابخانه هاي عمومي کشور پيشنهاد شده است، تفاوت اين جايزه با ديگر جايزه ها در اين است که بيشتر به اثر، محتواي آن و نقش آفريني اثر در ارتباط با مخاطب توجه شده و کمار به ساختار و فرم کتاب توجه مي شود.وي اظهار داشت: برنامه هفته کتاب، در سطح 300 شهرستان نيز برگزار خواهد شد، اين برنامه ها شامل تقدير از کتابداران فعال و کتابداران بازنشسته تقدير خواهند شد. در اين هفته مديران شهرستان ها در برنامه هاي مختلف، گزارش از فعاليت هاي خود در طول يک سال را ارائه خواهند کرد و از مولفان شهرستان ها تقدير خواهند کرد.وي تصريح کرد: هفته کتاب در سطح استان، همانند شهرستان ها برگزار خواهد شد. يکي از برنامه هاي ويژه اي که امسال آن را اجرا خواهيم کرد، تقدير از حافظان قرآن در کشور است. اين برنامه به جهت بي حرمتي است که استکبار جهاني در سال جاري به قرآن کريم داشته است.وي ابراز داشت: همچنين از رسانه ملي خواسته شده تا در اين هفته برنامه هاي مختلفي را در زمينه موضوع کتاب و کتابخواني داشته باشند، علاوه برآن مديران و اساتيد برجسته کتاب خواني در سطح استان ها در رسانه ملي حضور پيدا کرده و در اين زمينه صحبت خواهند کرد.وي افزود: در سطح ملي مراسم جشن کتاب را خواهيم داشت، که اميدواريم در اين مراسم رئيس جمهور نيز حضور داشته تا برترين ها از سوي ايشان تقدير شوند. در اين مراسم از مسئولان نمونه کتابخانه هاي عمومي در سطح استان ها و شهرستان ها تقدير خواهند شد.دبير کل نهاد کتابخانه هاي عمومي کشور با اشاره به اينکه روزانه 5 هزار عنوان کتاب از سوي اعضاي کتابخانه هاي عمومي کشور براي خريد اعلام مي شود، گفت: اکثر کتاب هاي اعلام شده، آثاري هستند که ديگر در بازار نبوده و بايد دوباره سفارش داده شود. به همين دليل در تلاش هستيم تا چند دستگاه جديد را وارد بازار کنيم که براساس آن به راحتي مي توان نسخه اي از برخي آثار که ديگر در بازار نيست را در مدت زمان 5 دقيقه چاپ، صحافي و ارائه شود.


 فرامرز قريبيان متفاوت در «بهشت اينجاست» 

فرامرز قريبيان با چهره‌اي جديد در فيلم «بهشت اينجاست»‌ اولين ساخته بلند سينمايي «حميد سليميان»‌ جلوي دوربين رفته است. اين فيلم در روستاي حيرت ادامه دارد.مهدي بشكوفه مدير توليد فيلم در گفت‌وگو با فارس گفت: فيلمبرداري در روستاي حيرت همچنان ادامه دارد و از روز پنجشنبه فرامرز قريبيان براي ايفاي يكي از نقش‌هاي اصلي جلوي دوربين رفت. وي ادامه داد: ضبط سكانس‌هاي شبانه فيلم در روستاي حيرت آغاز شده و تدوين تصاوير توسط سپيده عبدالوهاب در تهران انجام مي‌شود تا مراحل فني فيلم هرچه سريع‌تر انجام شود و فيلم براي نمايش در جشنواره بيست و نهم فيلم فجر آماده نمايش شود. پس از اتمام ضبط صحنه‌هاي روستا گروه در جنگل‌هاي چشمه سر (اطراف چالوس) فيلمبرداري را پي خواهند گرفت. فيلمنامه «بهشت اينجاست» را حميد سليمي به رشته تحرير درآورده است و داستان پسري به نام علي را روايت مي‌كند. در خلاصه داستان فيلم آمده است: علي هفت ساله است اما روح بزرگش در جستجوي حرف‌هاي تازه‌اي است. جنگل كه همه را مي‌ترساند براي او دوست داشتني‌ترين پناهگاه مي‌شود... در اين فيلم فرامرز قريبيان، نيره فراهاني، رويا شريف، محمدمهدي احدي، ياشار سليماني، صديقه رئيسي و... به ايفاي نقش‌هاي اصلي فيلم مي‌پردازند. تعدادي از عواملي كه در ساخت فيلم همكاري دارند، عبارتند از: نويسنده فيلمنامه: حميد سليمي/ كارگردان: حميد سليميان / تهيه كننده: محمدصادق آذين / مديرفيلمبرداري: حسن اسدي / صدابردار همزمان: فرخ فدايي/ طراح صحنه ولباس: محمد هادي قميشي/ طراح گريم: محسن بابايي/ مديرتوليد: مهدي بشكوفه / بازيگردان: مهتاب نصيرپور/ دستيار اول كارگردان و برنامه ريز: شكوفا كريمي / دستيار توليد: مجيد نصيري/ دستيار دوم كارگردان: پژمان مسعودي/ منشي صحنه: ياسمن كفايتي/ عكاس:حسام خلوصي/ دستيار اول فيلمبردار: رضا كارگاه/ دستيار دوم فيلمبردار: جعفر پوينده/ گروهفيلمبرداري: حميد خميس‌آبادي، سعيد خميس آبادي، مهدي اذاني، سامان بغلانيان/دستيار صحنه: حميد نظيفي/ دستيار لباس: سيما سلامي/ مجري صحنه: مهرداد كمري/ دكوراتور: ستار حيدري/ مجري دكور: وحيد عباسي، حسين عباسي، پرويز شيخ‌الاسلامي/دستيار صدا: روزبه علوي/ مجري گريم: ناصر آقاسي، مرضيه آشتياني/مديرتداركات: امير تجربه/ دستيار تداركات: اصغر پسندپور/ پذيرايي: حبيب‌الله عظيمي. محمدصاق آذين «بهشت اينجاست» را با مشاركت مركز گسترش سينماي مستند و تجربي تهيه و توليد مي‌كند. حميد سليميان پيش از اين ساخت فيلم‌هاي كوتاه بسياري از جمله "چاه خيال "، "يك لحظه زيبا "، "يك لحظه مرگ "، "تو " و... را تجربه كرده و در كشور فرانسه مستند "زندگي جاي ديگري است " را به سفارش شبكه چهار سيما كارگرداني كرده است كه از اين شبكه پخش شده است.


 بهمن دري :
  نمايشگاه كتاب تهران 14 تا 24 ارديبهشت ماه سال آينده در مصلي 

بهمن دري معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از برگزاري بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران 14تا 24 ارديبهشت ماه سال آينده در مصلاي بزرگ امام خميني (ره) خبر داد و افزود : با برگزاري ششمين جلسه شوراي سياست گذاري زمان برگزاري اين نمايشگاه14 تا 24 ارديبهشت ماه سال آينده مورد تصويب قرار گرفت . البته افتتاحيه نمايشگاه همچون سنوات گذشته يک روز جلوتر يعني 13 ارديبهشت ماه برگزار مي شود .به گزارش روابط عمومي معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي رييس شوراي سياست گذاري بيست و چهارمين نمايشگاه کتاب تهران همچنين از بررسي ضوابط و شرايط حضور ناشران داخلي و بررسي ملاک هاي تخصيص غرفه به ناشران در نمايشگاه سال آينده خبر داد و گفت : آيين نامه مقررات و ضوابط حضور ناشران داخلي در نمايشگاه کتاب مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت و مقرر شد به منظور سهولت شرکت ناشران در اين نمايشگاه هيچگونه افزايش قيمتي در خصوص قيمت غرفه هاي تحويلي به ناشران وجود نداشته باشد .رييس نمايشگاه کتاب تهران با اشاره به اينکه بعد ازتصويب اين ضوابط مشروح آن به اطلاع ناشران کشور خواهد رسيد ادامه داد: زمان ثبت نام در بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران توسط کميته ناشران داخلي و با هماهنگي موسسه نمايشگاه هاي ايران اعلام خواهد شد. که امسال زمان ثبت نام نسبت به سال گذشته يک ماه زودتر آغاز مي شود .پيش از اين جلسه و با تصويب اعضاي شوراري سياستگذاري مصلي بعنوان مکان برگزاري نمايشگاه کتاب تهران تعيين شده بود .


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه