جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3736


اخبار كوتاه

پروين پس از بازگشت به فوتبال:
هرکاري بخواهم،انجام مي‌دهم


آغازبازي هاي آسيايي گوانگجو با 6 مسابقه فوتبال

سايت تاريخ و آمار اعلام کرد:
باقري و مجيدي محبوب‌ترين بازيکنان جهان


کفاشيان و عزيز محمدي درژاپن


كوتاه از ورزش


سوت پايان


شرط مارادونا براي سفر به ايران


وظيفه من کشتي گرفتن است


دقيقه نود


 اخبار كوتاه 

برگزاري مسابقات هفته اول ليگ کشتي بسيج

به گزارش روابط عمومي سازمان ورزش بسيج مسابقات هفته اول ليگ کشتي بسيج به ميزباني سپاه استان زنجان برگزار شد.دراين مسابقات که با شرکت 135 ورزشکار، مربي و سرپرست برگزار گرديد، 9 تيم خراسان رضوي، لرستان، تهران بزرگ، البرز، کردستان، مازندران، همدان، قم و زنجان حضور داشتند.

در پايان در گروه يک تيم بسيج زنجان با 4 امتياز رده نخست را به خود اختصاص داد و تيم هاي بسيج تهران بزرگ و بسيج قم هر کدام با 2 امتياز به ترتيب در رده هاي دوم و سوم قرار گرفتند.تيم هاي بسيج خراسان رضوي و بسيج کردستان دررده هاي بعدي ايستادند.

همچنين در گروه دو تيم هاي بسيج البرز و بسيج مازندران هرکدام با 2 امتياز به ترتيب رده هاي اول و دوم را به خود اختصاص دادند و تيم هاي بسيج لرستان و بسيج همدان در رده هاي بعدي قرار گرفتند.

برگزاري مسابقات واليبال قهرماني بسيج

به گزارش روابط عمومي سازمان ورزش بسيج مسابقات هفته دوم ليگ واليبال قهرماني بسيج به ميزباني استان چهارمحال و بختياري ودرشهر شهرکرد برگزار شد.در اين مسابقات که به مدت سه روز برگزار گرديد، تيم هاي گلستان،خراسان رضوي، سمنان و چهارمحال و بختياري شرکت داشتند.

در پايان تيم هاي گلستان، چهار محال و بختياري، سمنان و خراسان رضوي به ترتيب در رده هاي اول تا چهارم ايستادند.

تهران،قهرمان مسابقات قهرماني
شناي دريايي بسيج

محمد حسين فئواديان مديرارتباطات سازمان ورزش بسيج کشورگفت:پنجمين دوره مسابقات قهرماني شناي دريايي بسيج به ميزباني سپاه امام سجاد(ع)استان هرمزگان در جزيره قشم حد فاصل جزيره قشم و جزيره هنگام به مناسبت هفته دانش آموزي با حضوراستان هاي گلستان، مازندران، گيلان، خوزستان، سيستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، کرمان،البرز، اردبيل، اصفهان، زنجان، قزوين و فارس در رده سني 17 الي 25 سال با حضورکاظم يزداني رئيس سازمان ورزش بسيج کشورو مسلم تقي ملا مديرورزش قهرماني بسيج برگزار شد.

دراين مسابقات 72 نفر در قالب 8 تيم به رقابت پرداختند.که در پايان تيم هاي تهران بزرگ، البرزو بوشهر موفق شدند به ترتيب مقام هاي اول، دوم و سوم را کسب کنند.تيم اردبيل به عنوان تيم اخلاق اين مسابقات برگزيده شد.

تمديد اردوي مسافران شناي بازي هاي پارآسيايي

محمد حسين اقبالي رئيس انجمن شناي جانبازان و معلولان در پايان ششمين اردوي ملي پوشان اعزامي با بازي هاي پاراآسيايي گفت:اردويي که شناگران از هشتم آبان در آن حضور داشتند، ازسطح کيفي مطلوبي برخوردار بود.

وي در گفتگو با خبرنگار فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان اظهار داشت:طبق توافقات صورت گرفته ملي پوشان به طور اختصاصي، صبح ها به مدت 2 ساعت در استخر 50 متر استاندارد دانشگاه علوم پزشكي مشهد و بعدازظهرها دراستخر هيأت ورزشي جانبازان خراسان رضوي به تمرين مي پرداختند.

وي افزود:البته با همکاري هيأت ورزشي جانبازان و معلولان استان خراسان علي رغم پايان زمان تخصيص يافته به اين اردو، شناگران گوانگجو يک هفته بيشتر در مشهد مي مانند و تمرينات فني را ادامه مي دهند.

وي تصريح کرد:شناگران تيم ملي شناي جانبازان و معلولان در نخستين دوره بازي هاي پاراآسيايي گوانگجو در 19 ماده 17 ماده انفرادي و 2 ماده تيمي شرکت مي کند.

آغاز اردوي وزنه برداران جانباز و معلول

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان ششمين اردوي آمادگي وزنه برداري ويژه بازي هاي پاراآسيايي 2010 گوانگجو از 16 آبان در تهران آغاز مي شود.

مرحله ششم اردوي وزنه برداري جانبازان و معلولان تا 30 آبان در آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک ادامه خواهد داشت.اين اردو با دعوت از 10 وزنه بردارتحت سرمربيگري داوود بهتاج و مربيگري احمد دلجوان قدرتي برگزار مي گردد.

ورزشكاران مدعو عبارتند از:صمد عباسي(کرمانشاه)، سيديوسف يوسفي،(البرز)، مجيد فرزين(اردبيل)، سيدحامد صلحي پور،علي صادق زاده، علي حسيني،نادر مرادي(تهران)،سيامندرحمان(آذربايجان غربي)کاظم رجبي(آذربايجان شرقي)،حمزه محمدي(مازندران).

ليگ برتربسكتبال با ويلچر

سايپا كهريزك و هيات زنجان درصدر

مرحله مقدماتي رقابت‌هاي ليگ برتربسكتبال با ويلچر(جام ولايت)با صدرنشيني تيم‌هاي سايپاي كهريزك و هيات زنجان در گروه‌هاي الف و ب پيگيري شد.

دوردوم مرحله مقدماتي دهمين دوره مسابقات ليگ برتربسكتبال با ويلچردرگروه الف که با شركت تيم‌هاي سايپا كهريزك، پگاه فارس، مخابرات اصفهان و مركزي به ميزباني فارس برگزار شد با انجام 6 ديداربه پايان رسيد كه در نهايت تيم سايپا كهريزك با 6 امتياز در صدر قرار گرفت.دور سوم مسابقات اين گروه از سوم تا پنجم آذرماه به ميزباني اصفهان برگزار مي‌شود.دوراول مرحله مقدماتي ليگ برتر بسكتبال با ويلچر در گروه ب نيزبه ميزباني زنجان برگزار ‌شد كه در پايان تيم هيات زنجان با 6 امتياز در صدر جدول اين گروه قرار گرفت.


 پروين پس از بازگشت به فوتبال:
 هرکاري بخواهم،انجام مي‌دهم 

علي پروين رئيس سازمان فوتبال استيل آذين صبح روز شنبه و پس از شرکت در نخستين تمرين تيم فوتبال استيل آذين گفت:قرار شده است اختيارات چمن و زمين فوتبال دراختيار من قرار بگيرد.کادر فني و سرپرست را خودم عوض مي کنم و در مجموع هر کاري که دلم بخواهد انجام خواهم داد.

وي با اشاره به اينکه امور هيئت مديره به وي مربوط نمي شود و اختيارات کامل زمين چمن و تيم برعهده وي است افزود:در حال حاضر کادر فني فعلي به کارش ادامه مي دهد اما صددرصد احتمال تغييرات هم وجود دارد بايد با کادر فني که از شاگردان خوب من بوده اند صحبت کنم و بدانم بيماري تيم چيست و بعد از آن در مورد تغييرات تصميم گيري مي کنم.

وي اضافه کرد:روي نيمکت نمي آيم اما احتمال دارد اينجا و در زمين چمن تيم را تمرين دهم.البته ممکن است با حضور من شرايط بدتر شود اما تلاشمان را مي کنيم اين اتفاق نيفتد.

پروين در مورد اينکه چه اتفاقي افتاد که اين سمت را در استيل آذين پذيرفته است، خاطرنشان کرد:حدود 10 جلسه با حسين هدايتي مالک باشگاه در اين خصوص داشتيم و قرار شد به عنوان برادر بزرگتر نه به هيچ عنوان ديگري که شما فکر مي کنيد و مطرح شده به تيم برگردم.من دنبال پست و مقام نيستم اما آمده ام کاري را که مي توانم انجام دهم.

وي درپاسخ به اين سئوال که يعني در حال حاضر هيچ تغييري در کادر فني ايجاد نمي شود، وي در اين خصوص تصريح کرد:ممکن است يک اتفاقاتي بيفتد ولي فعلا نه. بايد با کادر فني و بازيکنان جلسه بگذارم و ببينم ايرادات کجاست و اينکه مي توان آنها را برطرف کرد.پروين با تاکيد بر اينکه تيم بيمار است و بايد ديد مشکل آن کجاست، خاطرنشان کرد:استيل آذين ستاره همه تيم ها را جذب کرده و هماهنگ کردن همه آنها سخت است. مربي قبلي هم نتوانسته است اينها را با هم هماهنگ کند اما افشين پيرواني تلاش زيادي در اين مدت انجام داده که با بدشانسي توپ ها به گل تبديل نشده است.

وي در مورد جذب بازيکنان جديد هم گفت:صددرصد دو مدافع وسط مي گيريم و در پست هاي ديگر هم در صورت نياز بازيکن جذب خواهيم کرد.

پروين در مورد مشکلات مالي استيل آذين تاکيد کرد:باشگاه مشکل مالي ندارد تنها يک مقدار رفاقت بين بازيکنان کم است اميدوارم با آمدن من رفاقت بين بازيکنان بيشتر شود.

وي در پايان گفت:هر کسي را براي جايي ساخته اند من نمي توانم به هيئت مديره بروم کار من آن نيست من در زمين چمن اختيار کامل دارم و کار من همين است.


 آغازبازي هاي آسيايي گوانگجو با 6 مسابقه فوتبال  

شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي ازامروز يکشنبه با مسابقات فوتبال بطور غير رسمي در شهر گوانگجو چين آغاز مي شود. در حاليکه قرار است شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي گوانگجو روز 21 آبان ماه با برگزاري افتتاحيه اي باشکوه بطوررسمي آغاز شود، ازامروز و با برگزاري مسابقات فوتبال بازي هاي آسيايي رقابت هاي ورزشي اين مسابقات بطور غيررسمي افتتاح خواهد شد.درمسابقات فوتبال بازيهاي آسيايي گوانگجو که از 16 آبان آغاز و تا 4 آذر ماه ادامه خواهد داشت، 24 تيم در 6 گروه با يکديگر به رقابت خواهند پرداخت تا قهرمان شانزدهمين دوره اين مسابقات را معرفي کنند.تيم اميد کشورمان عنوان سومي دوره گذشته اين بازيها در دوحه قطر را در اختيار دارد.تيم فوتبال اميد ايران در گروه B مسابقات فوتبال بازي‌هاي آسيايي گوانگجو با تيم‌هاي ترکمنستان، بحرين و ويتنام همگروه است و به ترتيب طي روزهاي 17 ، 19 و 22 آبان‌ماه در مرحله مقدماتي با حريفان خود روبه‌رو خواهد شد.تيم اميد کشورمان از ساعت 19 به وقت محلي ( 14:30 به وقت تهران)روز دوشنبه 17 آبان در زمين دانشگاه توم ميان به مصاف تيم فوتبال ترکمنستان خواهد رفت.


 سايت تاريخ و آمار اعلام کرد:
 باقري و مجيدي محبوب‌ترين بازيکنان جهان 

کريم باقري و فرهاد مجيدي در حالي در نظرسنجي سايت آمار و تاريخ فدراسيون بين‌المللي فوتبال(IFFHS)به عنوان محبوب ترين بازيکنان جهان انتخاب شدند که کريستيانو رونالدو و ليونل مسي در اين نظرسنجي هشتم و دهم شدند.دراين نظرسنجي، کريم باقري ازباشگاه پرسپوليس و فرهاد مجيدي ازاستقلال، با اختلاف نسبت به ساير بازيکنان در صدر قرار گرفتند.کاپيتان سرخپوشان پايتخت درجايگاه نخست ايستاد و کاپيتان همتاي آبي پوش دوم شد.

کريم باقري کاپيتان پرسپوليس:

دست هرکسي كه به من راي داد، درد نكند

کريم باقري كاپيتان پرسپوليس گفت:‌از انتخابم به عنوان محبوب‌ترين بازيكن جهان بي‌خبر بودم اما از هر كس كه به من راي داده تشكر مي‌كنم.

وي در خصوص حضورش در صدر 140بازيكن محبوب دنيا عنوان كرد:هميشه مردم به من لطف داشته‌اند.بابت اين موضوع بسيار خوشحالم چون افتخاري براي خود و كشورم است. وي افزود:از همين جا به هر كس كه به من رأي داده مي‌گويم دستش درد نكند و اميدوارم بتوانم جواب محبت‌هاي آنها را بدهم.اين خبر كه من در پله نخست محبوب‌ترين بازيكن جهان قرار گرفته‌ام خبر بسيار شيريني در زندگي فوتبالي‌ام بود.باقري در خصوص وضعيت خودش تاكيد كرد:در شرايط بسيار خوبي هستم و اميدوارم با قدرت چند برابر و تمرينات زياد بتوانم جوابگوي هواداران باشم.


 کفاشيان و عزيز محمدي درژاپن 

رئيس فدراسيون فوتبال و رئيس سازمان ليگ برتر براي همراهي تيم فوتبال ذوب آهن در ديدار فينال ليگ قهرمانان آسيا عازم ژاپن خواهند شد.

طبق برنامه ريزي انجام شده علي کفاشيان در سفر4 روزه خود به شرق آسيا اواخرهفته جاري ابتدا عازم شهر گوانگجو چين مي شود تا در مراسم افتتاحيه شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي شرکت کند.

کفاشيان پس از اقامتي دو روزه درچين واحتمالا تماشاي دومين ديدار تيم فوتبال اميد کشورمان مقابل بحرين، ازاين شهر عازم توکيو ژاپن خواهد شد تا به کاروان تيم ذوب آهن ملحق شود.

عزيز محمدي رئيس سازمان ليگ برتر نيز چهارشنبه شب از طريق دبي عازم شهر توکيو مي شود تا تيم ذوب آهن را براي ديدار نهايي رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا همراهي کند.کفاشيان و عزيز محمدي در مراسم اهداء جوايز تيم قهرمان ليگ آسيا شرکت خواهند کرد.


 كوتاه از ورزش 

 اردوي تيم بانوان پينگ پنگ جانبازان و معلولان درتهران

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان ششمين مرحله اردوي آمادگي تيم ملي تنيس روي ميز بانوان جانباز و معلول از 17 آبان در تهران آغاز مي شود.اين اردو به منظور آماده سازي بانوان ملي پوش کشورمان در بازي هاي پاراآسيايي 2010 گوانگجو با حضور چهار ورزشکار در کمپ تيم هاي ملي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان برگزار مي شود.

مرحله ششم اردوهاي آمادگي بازي هاي پاراآسيايي تا 23 آبان به سرمربيگري پروانه خلوصي در جريان خواهد بود.تيم ملي تنيس روي ميز معلولان کشورمان تا پيش ازآغاز مسابقات گوانگجو، تورنمنت بين المللي آزاد چين را نيز در پيش دارند.تورنمنت بين المللي آزاد چين از 10 تا 17 آذر در پکن برگزار مي گردد.ورزشکاران مدعو به اين اردو عبارتند از:الهام چزاني(تهران)، فروغ بختياري(خوزستان)،سميه مصطفوي(چهارمحال‌و بختياري)، نرگس حميدي(همدان)نخستين دوره بازي هاي پاراآسيايي گوانگجو از 21 آذرماه امسال به مدت هشت روز با حضور بيش از سه هزار ورزشكار در 19 رشته ورزشي در كشور چين برگزارمي شود.

نتايج ديدارهاي معوقه هفته اول ليگ برتر واترپلو

پيروزي نفت و گاز اميديه و هيات گيلان

ديدارهاي معوقه از هفته نخست رقابتهاي ليگ برتر واترپلوي باشگاه هاي کشور برگزار شد.به گزارش سايت فدراسيون شنا 2 ديدار معوقه از هفته نخست مسابقات ليگ برتر واترپلوي باشگاه هاي کشورانجام شد که تيمهاي نفت و گاز اميديه و هيات شناي گيلان موفق شدند اولين گام خود در ليگ برترواترپلوي باشگاه هاي کشور را با پيروزي بردارند.در نخستين ديدار معوقه از هفته نخست، تيم واترپلوي نفت و گاز اميديه در تبريز موفق شد ميزبان خود تيم واترپلوي هيات شناي آذربايجان شرقي را با نتيجه 14 بر 3 شکست دهد و در ديدار دوم تيم واترپلوي هيات شناي گيلان در بندر انزلي با نتيجه 13 بر 6 تيم واترپلوي بندر امام را از پيش رو برداشت.

برنامه هفته دوم ليگ برترواترپلو

مصاف دانشگاه آزاد اسلامي با هيات شناي فارس

برنامه هفته دوم ليگ برتر واترپلوي باشگاههاي کشور از طرف مسئولان سازمان ليگ واترپلوي فدراسيون شنا اعلام شد.

به گزارش سايت فدراسيون شنا پس ازبرگزاري ديدارهاي معوقه از هفته نخست ليگ برتر واترپلوي باشگاه هاي کشوربرنامه بازيهاي هفته دوم اين رقابتها توسط مسئولان سازمان ليگ واترپلوي کشوراعلام شد.برنامه هفته دوم رقابتهاي ليگ برتر واترپلوي باشگاههاي کشوربه شرح زيراست:

جمعه،21 آبان:

خانه شناگران اصفهان –هيات شناي کرمان

هيات شناي زنجان–هيات شناي خوزستان

دانشگاه آزاد اسلامي تهران–هيات شناي فارس

نفت و گاز اميديه –نفت و گاز گچساران

فولاد ماهان سپاهان–هيات شناي خراسان رضوي

هيات شناي آذربايجان شرقي–هيات شناي گيلان


 سوت پايان 

 هفته چهاردهم رقابتهاي فوتبال ليگ برتر

پرسپوليس در تعقيب ذوب آهن

هفته چهاردهم رقابتهاي فوتبال ليگ برترروزهاي پنجشنبه و جمعه پيگيري شد که تيم پرسپوليس با پيروزي شيرين مقابل نفت تهران به تيم صدرنشين ذوب آهن نزديکتر شد.نتايج ديدارهاي هفته چهاردهم ليگ برتربه شرح زير است:

ملوان بندرانزلي يک -فولاد خوزستان صفر

گل:پژمان نوري (57)

تراکتورسازي تبريز2-پيکان قزوين يک

گل‌ها:آندرانيک تيموريان(9)و علي عليزاده(24)براي تراکتورسازي و سيدامير ميربزرگي(5)براي پيکان

ذوب آهن اصفهان يک -پاس همدان صفر

گل:ايگور کاسترو (18)

صنعت نفت آبادان2-استقلال تهران صفر

گل‌ها:نبي الله ساکي (29)و لئون پاجاچيان (75)

سايپاي البرز4-مس کرمان 2

گل‌ها:عباس محمدرضايي (7 و 85)براي سايپا و فراز فاطمي (يک)، فرزاد حسين خاني (25)، محمد منصوري (51)و احمد حسن زاده (78)براي مس

راه آهن شهرري 3-استيل آذين تهران صفر

گل‌ها:امين متوسل زاده(8)، ايمان رزاقي راد(13)و بهادر عبدي(88)

شاهين بوشهر يک -شهرداري تبريز يک

گل‌ها:مهدي نوري(45)براي شاهين و ميثم بائو (21)براي شهرداري تبريز

پرسپوليس 3-نفت تهران يک

گل‌ها:اشپيتيم آرفي (12 و 50)و عليرضا نورمحمدي (79)براي پرسپوليس و بهمن طهماسبي (22-پنالتي)براي نفت

جدول گلزنان ليگ برتر

پيشتازي ادينهو

در هفته چهاردهم مسابقات فوتبال ليگ برترباشگاههاي کشورهشت بازي برگزارشد که طي آن 22 گل از خط دروازه‌ها گذشت.در اين هفته 20 بازيکن موفق به گلزني شدند.

اشپيتيم آرفي، مهاجم پرسپوليس و عباس محمدرضايي، مهاجم تيم سايپاي البرز تنها بازيکناني بودند که در هفته گذشته موفق شدند، 2 گل به ثمر برسانند و در جدول گلزنان ليگ برتر ارتقا پيدا کنند.ادر لوسيانو ادينهو، مهاجم برزيلي تيم فوتبال مس کرمان با وجود آنکه درديدارباسايپاي البرز موفق به گلزني براي تيمش نشد اما همچنان با 11 گل‌زده صدرنشين جدول گلزنان مسابقات فوتبال ليگ برتر است.رده‌هاي بعدي جدول گلزنان نيز دست نخورده باقي ماند و تنها عباس محمدرضايي مهاجم تيم سايپا به جمع بازيکنان شش گله پيوست.

جدول گلزنان ليگ برتر به شرح زير است:

11 گل:ادينهو(مس کرمان)

10 گل:رضا نوروزي (فولاد خوزستان)

9 گل:کريم انصاري فرد(سايپاي البرز)

8 گل:ميلاد ميداودي(استقلال تهران)

7 گل:مهرداد اولادي(ملوان انزلي)و محسن بياتي نيا (صباي قم)

6 گل:محمد نوري(پرسپوليس تهران)، محمد غلامي (استيل آذين)، محمد حسيني (ذوب آهن اصفهان)، فرهاد مجيدي (استقلال تهران) و عباس محمدرضايي (سايپاي البرز)

5 گل:سعيد دقيقي(شهرداري تبريز)، غلامرضا رضايي(پرسپوليس تهران)، آرش افشين(فولاد خوزستان)، روح الله عرب (نفت آبادان)، فرهاد خيرخواه (پاس همدان)و احمد حسن‌زاده(مس کرمان)

4 گل:اميد شريفي نسب(نفت آبادان)، هادي اصغري (صباي قم)، علي کريمي (شهرداري تبريز)، ميلوراد يانوش (سپاهان اصفهان)، سياوش اکبرپور(استيل آذين)، عليرضا عباسفرد و امير ميربزرگي (پيکان قزوين)، امين متوسل‌زاده و بهادر عبدي (راه آهن شهرري)، پژمان نوري(ملوان بندرانزلي).

جدول رده بندي ليگ برتر به شرح زير است:

1-ذوب آهن اصفهان 28 امتياز

2-پرسپوليس تهران 27 امتياز

3-استقلال تهران 24 امتياز

4-سپاهان اصفهان 23 امتياز

اعتراض استقلالي هابه ساعت تمرين

به دنبال اعتراض بازيکنان استقلال به نامناسب بودن زمان تمرين، ازاين پس تمرينات اين تيم ساعت 12 ظهر انجام خواهد شد.

در تمرين ظهر ديروز استقلال که پس از شکست مقابل صنعت نفت آبادان برگزار شد، فرهاد مجيدي به دليل حضور در دبي و ميلاد ميداودي به دليل ماندن در اهوازو مجتبي جباري و بيژن کوشکي به دليل مصدوميت و اسماعيل شريفات به دليل گرفتاري شخصي حضور نداشتند.قرار است تمرينات استقلال ازروز دوشنبه ساعت 12 برگزار شود.

علت تغيير ساعت تمرين نيز گله بازيکنان از ترافيک عصرگاهي است و آنها معتقدند که با خستگي زياد بيش از يک ساعت درترافيک مي‌مانند.

براي رويارويي با سئونگنام

سفر تيم فوتبال ذوب آهن به توکيو

تيم فوتبال ذوب آهن براي حضوردرديدار نهايي مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا شب گذشته عازم توکيو ژاپن شد.تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان ساعت 9:40 ديروز شنبه تهران را به مقصد دبي امارات ترک کرد و پس از توقفي کوتاه عازم توکيو شد.براساس برنامه شاگردان منصور ابراهيم‌زاده ساعت 17:30(به وقت توکيو)امروز يکشنبه وارد پايتخت ژاپن خواهند شد.تيم فوتبال ذوب آهن روز شنبه هفته آينده 22 آبان‌ماه در ورزشگاه ملي شهر توکيو در فينال مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا به مصاف تيم سئونگنام ايلهواچونما مي‌رود.


 شرط مارادونا براي سفر به ايران 

عباس ترابيان رييس كميته بين‌الملل فدراسيون فوتبال از سفر ديه‌گو مارادونا به ايران ابراز بي اطلاعي كرد. به گزارش ايسنا، درحالي كه علي كفاشيان مي‌گويد مارادونا قرار است براي بازديد از ايران و ملاقات با محمود احمدي نژاد رييس جمهور به تهران سفر كند،‌ عباس ترابيان گفت كه اين موضوع خامي است و بحث جدي در اين‌باره انجام نگرفته است.

ترابيان در اين‌باره گفت:پيش از جام جهاني بحثي مطرح شد كه مارادونا دوست دارد به ايران سفر كند.اين تنها ابراز علاقه مارادونا بود و بعد از آن بحث ديگري پيش نيامد.الان هم اين بحث جديد مساله خامي است كه هنوز هيچ چيز مكتوب نشده است.اگرقرارباشد مارادونا به ايران بيايد اين سفر مسائل جانبي خواهد داشت.بايد ببينيم كه او چه هدفي از سفر به ايران دارد و مي‌خواهد با چه كسي ملاقات كند.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا امكان دارد بحث سفر مارادونا به ايران از مرجعي خارج از فدراسيون فوتبال پيگيري شده باشد، گفت:اگر هم اين كار شده باشد، تا به امروز كسي چيزي به ما نگفته است.

وي در پاسخ به اين سوال كه بين صحبت‌هاي شما و كفاشيان تناقض وجود دارد گفت:من ناهماهنگي و تناقضي نمي‌بينم اما اين را مي‌گويم كه من از سفر مارادونا به ايران خبر موثقي ندارم.

ترابيان درباره گمانه‌زني برخي از رسانه‌ها كه اعلام كرده‌اند تيم ملي در دوازدهم دي در دوحه به مصاف تيم ملي اسپانيا مي‌رود، گفت:من اين خبر را به شدت تكذيب مي‌كنم.


 وظيفه من کشتي گرفتن است 

حميد سوريان کشتي گير فرنگي کار وزن 55 کيلوگرم ودارنده پنج مدال طلاي جهان گفت: براي کسب بهترين مدال در المپيک لندن دورخيز کرده‌ام و براي رسيدن به اين هدف با تمام وجود تمرين مي کنم. وي افزود: براي اينکه صاحب پنجمين مدال طلاي جهان شوم از اوايل سال جاري تمرينات خود را از سر گرفتم و با روحيه بالا راهي مسکو شدم و با استفاده از فرصتها مزد زحمات خود و مربيانم را گرفتم.وي ادامه داد: از روي سکوي جهاني مسکو که پائين آمدم برنامه‌ام حضور در بازيهاي آسيايي بود و به همين دليل بلافاصله بعد از بازگشت به کشور تمريناتم را از سرگرفتم.وي تصريح کرد: شايد حضور حريف چغر و کشتي‌بلد کره اي " گيوم جين چويي" که در فينال جهاني مسکو وي را شکست دادم کمي کار را براي من در گوانگجو سخت کند ولي با تمام وجود براي قرار گرفتن بر روي سکوي نخست تلاش خواهم کرد ولي هيچ حريفي را دستکم نمي‌گيرم.


 دقيقه نود 

 کنايه پروين به پيرواني

علي پروين،سرمربي پيشين تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و پرسپوليس که به تازگي ازسوي هيئت مديره باشگاه استيل آذين به عنوان همه کاره تيم فوتبال اين باشگاه انتخاب شده است، از صبح ديروزکارخود را آغاز کرد.علي پروين ساعت 10:05 ديروزشنبه درورزشگاه خيريه عمل تهران حاضر شد و با حضوردرکنار زمين مراحل آماده سازي تيم استيل آذين را زير نظر گرفت.علي پروين در زمان ورود به زمين چمن ورزشگاه خيريه عمل خطاب به پيرواني که کت و شلوار به تن داشت و از کنار زمين بر تمرين نظارت مي کرد، گفت:شما هم که کت و شلواري شديد افشين خان.

افشين پيرواني مربي استيل آذين:

به احترام پروين با لباس شخصي آمدم

افشين پيرواني مربي تيم فوتبال استيل آذين درحاشيه تمرين تيم فوتبال استيل آذين با بيان اينکه علي پروين نيازي به معرفي ندارد،گفت:اميدوارم با اين تصميم وضعيت تيم بهتر شود.بي‌شک حضور پروين شوک مثبتي را به تيم وارد مي کند و تاثيرگذار خواهد بود.

وي با بيان اينکه ماندن يا نماندن ما به نظر پروين بستگي دارد در مورد اينکه چرابا کت و شلوار در تمرين استيل آذين شرکت کرده است، اظهار داشت:اين بحث احترام به علي پروين بود و ايشان بايد تصميم گيري کند کادر فني باشد يا نباشد.ما تمام تلاشمان را انجام مي دهيم تا تيم بهترين نتيجه را بگيرد و قطعا با صحبت هاي پروين ازامروز با لباس درتمرينات حاضرشده و همه براي موفقيت تيم دست به دست خواهيم داد.

وي مشکل روحي رواني را بزرگترين مشکل اين تيم دانست و اظهار داشت:امروزتيم ما درجايگاه حقيقي اش قرار ندارد که اميدوارم با حضور پروين و هماهنگي بيشتر در کادر فني شرايط بهتر شده و کمتر به شرايط ايده آل باز گرديم.

وي در مورد اينکه آيا وي مربي موقت است تاکيدکرد:وقتي يک مربي نتيجه مي گيرد مي ماند وقتي نه بايد برود.اين قانون فوتبال است و ما هم همه تصميم گيري ها را به علي پروين واگذار کرديم.

خوشحالي عابدزاده ازحضور پروين

احمدرضا عابدزاده مربي دروازه‌بانان استيل‌آذين ازحضور علي پروين در اين تيم اظهار خوشحالي كرد.

وي گفت:خوشحالم كه پروين به تيم استيل‌آذين آمده است.فكر مي‌كنم با حضور او شرايط بهتر شود.هم من و هم علي پروين پرسپوليسي هستيم و سعي مي کنيم انشاالله با کمک همه بچه ها شرايط را تغيير دهيم.

وي افزود:درباره مشكلات اين تيم بهتر است من حرفي نزنم چرا كه خود خبرنگاران و علاقمندان اين مسائل را مي‌بينند.به حضور علي پروين در اين تيم خوشبينم. عابدزاده تاكيد كرد:هدايتي به عنوان مالك باشگاه از اين شرايط خيلي ناراحت است چرا كه او به صورت شخصي هزينه مي‌كند و متاسفانه تيم نتيجه نمي گيرد.اميدوارم با آمدن پروين به روزهاي خوبمان برگرديم و نتيجه بگيريم تا بتوانيم جواب هزينه کردن هاي هدايتي را بدهيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه