جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/08/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3745


روي خط گوانگجو

مسابقات قايقراني بازي هاي آسيايي
محسن شادي مرد طلايي قايقراني

سجاد انوشيرواني دارنده نشان برنز سنگين وزن بازيهاي آسيايي گوانگجو:
دوست داشتم مدال بهتري بگيرم

اصغر ابراهيمي پس از كسب مدال نقره:
هم ركوردم خوب بود، هم مدالم

يک تيم مطرح فوتبال دنيا
حريف 16 آذر ايران


اخبار كوتاه


با راهيان افتخار

نوشيرواني برنز گرفت
سليمي صياد هشتمين مدال طلاي ايران

حميد استيلي سرمربي تيم فوتبال شاهين بوشهر:
اين بار استقلال را مي بريم


هت‌تريک طلايي تکواندو برق مدال طلا برسينه باقري معتمد


دقيقه نود


 روي خط گوانگجو 

 رقابت هاي تيراندازي با کمان بازي هاي آسيايي

راهيابي دو کماندار زن ايران به دور حذفي

اولين روز از رقابت هاي تيراندازي با کمان بازي هاي آسيايي گوانگجو در بخش مقدماتي زنان در کمان ريکرو برگزار شد که طي آن از بين سه کماندار ايران زهرا دهقان و زهرا شمس مجوز حضور در جدول حذفي را به دست آوردند.در اين مرحله زهرا دهقان با کسب 1253 امتياز در رده سي و پنجم قرار گرفت . زهرا شمس ديگر کماندار کشورمان با کسب 1233 امتياز در مکان سي و نهم ايستاد و ليلا سخايي با 1114 امتياز عنواني بهتر از چهل و نهمي کسب نکرد.در جدول مقدماتي بخش انفرادي 52 کماندار به رقابت پرداختند که از اين بين زهرا دهقان و زهرا شمس از کمانداران کشورمان موفق به صعود به جدول حذفي شدند.زهرا دهقان و زهرا شمس روز دوشنبه در جدول حذفي بخش انفرادي به مصاف کمانداراني از کشور هند مي روند.همچنين در بخش تيمي تيم ايران با کسب 3678 امتياز در ميان 13 تيم شرکت کننده در رده دهم ايستاد و جواز حضور در مرحله حذفي را به دست آورد.تيم ريکرو زنان ايران يکشنبه براي صعود به جدول يک چهارم نهايي به مصاف تيم ژاپن خواهد رفت.رقابت هاي مقدماتي دو بخش انفرادي و تيمي کمان ريکرو مردان امروز در شهر گوانگجو برگزار خواهد شد.

روزبهاني از ادامه مسابقات بوكس باز ماند

تهران-نماينده وزن منهاي 81 كيلو گرم بوكس كشورمان با قبول شكست مقابل نماينده ازبكستان از دور اين رقابت ها كنار رفت. به گزارش روز جمعه ستاد خبري بازي هاي آسيايي؛روزبهاني در ديدار ديروز با نتيجه 3 بر يك مقابل نماينده قدرتمند ازبكستان مغلوب شد و از دور اين بازي ها خارج شد. نماينده ايران در وزن منهاي 81 كيلوگرم در دورنخست نماينده اردن را شكست داده و به اين مرحله راه پيدا كرده بود.

تيم دراگون بت زن و مرد ايران ششم و هشتم
آسيا شدند

دومين روز از رقابت هاي قايقراني دراگون بت بازي هاي آسيايي در مسافت 500 متر با ايستادن تيم زنان و مردان ايران در رده هاي ششم و هشتم دنبال شد. گفتني است، دومين روز از رقابت هاي قايقراني دراگون بت بازي هاي آسيايي ديروز در مسافت 500 متر دنبال شد که هر دو تيم ايران در بخش زنان ومردان از کسب مدال بازماندند.در بخش مردان تيم ايران در گروه دوم در رده دوم ايستاد و با احتساب رکوردش به گروه بازنده ها براي شانس مجدد راه يافت. پاروزنان ايران در اين بخش نيز در رده دوم ايستادند تا در فينال کوچک براي کسب مقام هفتم تا دوازدهم به رقابت با حريفان بپردازند. نماينده ايران در اين بخش با ايستادن در رده دوم به مقام هشتم آسيا رسيد.در بخش بانوان هم تيم کشورمان در گروه مقدماتي در رده دوم ايستاد و در شانس مجدد براي راهيابي به فينال بازهم در رده سوم جاي گرفت. تيم ايران در اين مسافت در رده سوم ايستاد تا در مجموع به مقام ششم بازي هاي آسيايي دست يابد.تيم دراگون بت ايران امروز در مسافت 250 متر به مصاف حريفان آسيايي مي رود.

تيم هاي مردان و زنان شطرنج ايران شکست خوردند

دومين روز از رقابت هاي بخش تيمي رشته شطرنج با شکست نمايندگان ايران برابر رقباي خود پيگيري شد.در اين بازي تيم ملي شطرنج مردان ايران مقابل ويتنام شکست خورد. تيم زنان ايران هم نتيجه را به تيم چين ميزبان مسابقات واگذار کرد.در پايان مرحله دوم از رقابت هاي بخش تيمي رشته شطرنج تيم مردان ايران در مکان هفتم جدول جاي دارد. تيم زنان ايران هم با 5 امتياز از يک برد و يک باخت خود در بخش تيمي در رده پنجم ايستاده است.

مسابقات تيروكمان بازي هاي آسيايي گوانگجو

تيم بانوان ايران دهم شد

در ادامه هفتمين روز از شانزدهمين دوره بازي هاي آسيايي گوانگجو و در رشته ريكرو زنان تيم ايران با 3 هزار و 670 امتياز و با تركيب زهرا دهقان، زهرا شمس و افروز مولوي در رده دهم ايستاد.كره جنوبي با 4087 امتياز، تايوان با 3962 امتياز و چين با 3941 امتياز به ترتيب عناوين اول تا سوم را از آن خود كردند. در بخش انفرادي نيز زهرا دهقاني با دريافت 1253 امتياز در رده سي و پنجم قرار گرفت. زهرا شمس با 1233 امتياز عنواني بهتر از سي و نهمي آسيا كسب نكرد. افروز مولوي با 1192 امتياز و ليلا سخايي فر با 1114 امتياز به ترتيب چهل و چهارم و چهل و نهم شدند.

چهاردهمي بهترين عنوان تيراندازان تراپ

بانوان ايران

تيراندازان تراپ بانوان ايران در بخش انفرادي در رده هاي چهاردهم، بيست و سوم و بيست و ششم رقابتهاي بازيهاي آسيايي قرار گرفتند. گفتني است، رقابتهاي تيراندازي بازيهاي آسيايي در بخش اهداف پروازي برگزار شد که در اولين روز تيم تراپ بانوان ايران با سه نماينده به مصاف حريفان آسيايي رفت.در مسابقه انفرادي سميه عامري در رده چهاردهم ايستاد. نرگس رنجبر عنوان بيست و سوم را از آن خود کرد.سپيده سيراني هم بيست و ششم شد. در اين بخش نمايندگان کشورهاي ژاپن و چين عناوين اول تا سوم را از آن خود کردند.در بخش تيمي هم تيم کشورمان در بين هفت تيم حاضر در مکان ششم ايستاد. در اين بخش هم کشورهاي چين، کره شمالي و کره جنوبي اول تا سوم شدند.

آخرين اسنوکر باز ايران حذف شد

آخرين ورزشکار تيم ملي اسنوکر ايران با باخت برابر تايلند از دور مسابقات انفرادي حذف شد. گفتني است، حسين وفايي اسنوکر باز کشورمان بعد از شکست نماينده ويتنام راهي مرحله يک هشتم نهايي شد. وفايي عصر ديروز برابر نماينده تايلند دارنده عنوان قهرماني رقابتهاي جهاني اتريش با نتيجه 4 بر يک باخت و از جدول مسابقات حذف شد.پيش از اين هم سهيل واحدي نماينده کشورمان در دور اول به قرعه استراحت خورد و در دور دوم و در جدول يک شانزدهم برابر ورزشکار هنگ کنگ با نتيجه 4 بر صفر نتيجه را واگذار کرده بود.تيم ملي اسنوکر ايران در بخش تيمي برابر فيليپين برد اما مقابل تايلند باخت و از دور مسابقات حذف شد. تيم اسنوکر ايران که براي اولين بار راهي اين رقابتها شده بود با حذف از جدول انفرادي به کار خود در بازيهاي آسيايي پايان داد.


 مسابقات قايقراني بازي هاي آسيايي
 محسن شادي مرد طلايي قايقراني 

محسن شادي قايقران روئينگ کشورمان در فينال تک نفره قايقراني بازي هاي آسيايي گوانگجو قهرمان شد و مدال طلا را بر گردن آويخت تا جمع مدال هاي طلاي ايران در اين دوره از بازيها به شش برسد. شادي که در گروه A و در خط چهارم با حريفاني از کشورهاي هنگ کنگ ، ازبکستان، ژاپن، تايلند ، کره جنوبي به رقابت مي پرداخت در نهايت به مقام اول رسيد.در اين ماده ورزشکاري از ژاپن به مقام دوم رسيد و ورزشکار ازبک نيز سوم شد و مدال برنز را از آن خود کرد.

محسن شادي قايقران روئينگ :

مي ‌دانستم طلا مي ‌گيرم

محسن شادي قايقران روئينگ کشورمان پس از کسب مدال طلا بازي هاي آُسيايي گفت: هميشه احساسم مي گفت که قهرمان اين بازي ها مي شوم به همين دليل با اعتماد به احساسم به گوانگجو آمدم تا به خواسته ام برسم. وي افزود: بعد از مسابقات جهاني براي حضور در بازي هاي آسيايي تمرينات فشرده اي را آغاز کردم و تا پيش از حضور در اين بازي ها سه ماه تمرين فشرده و پي درپي داشتم.وي اضافه کرد: سه ماه گذشته برايم خستگي آور بود. اما امروز با مدال طلايي که کسب کردم تمام آن خستگي ها از تنم بيرون آمد. خيلي خوشحالم به خصوص اينکه اين اولين مدال طلا قايقراني در بازي هاي آسيايي بود.شادي که سه مدال طلا مسابقات جهاني را هم در اختيار دارد، يادآور شد: البته پيش از اينکه در بازي هاي آسيايي شرکت کنم احساس خوبي نسبت به اين بازي ها و چگونگي عملکردم داشتم. تا حدي زيادي به خودم اميد داشتم که قهرمان مي شوم. من به اين احساس و اميدم اعتماد کردم و فقط براي طلا راهي گوانگجو شدم.قايقراني طلايي ايران در بازي هاي آسيايي2010 درپايان گفت: اين مدال را دوست دارم اما برايم کافي نيست.از امروز مي خواهم براي المپيک و حضور دراين رويداد آماده شوم.


 سجاد انوشيرواني دارنده نشان برنز سنگين وزن بازيهاي آسيايي گوانگجو:
  دوست داشتم مدال بهتري بگيرم 

سجاد انوشيرواني دارنده نشان برنز سنگين وزن بازيهاي آسيايي گوانگجو گفت: از کسب مدالم ناشکر نيستم اما دوست داشتم تنها يک پله از هم وطنم پائين تر بوده و مدال بهتري بگيرم. سجاد انوشيرواني بعد از کسب نشان برنز بازيهاي آسيايي گوانگجو گفت: من از کسب اين نشان ناشکري نمي کنم به هر حال توانسته ام مدال برنز اين رقابتها را براي ايران بدست بياورم. اما اي کاش مي توانستم تنها يک پله پائين تر از هم وطنم قرار گرفته و مدال بهتري را براي ايران کسب کنم.وي افزود: رقابتهاي وزنه برداري بازيهاي آسيايي سطح خوبي داشت و رقابت ها خوبي را پشت سرگذاشتم. من تجربه خوبي را از اين مسابقات کسب کردم.وزنه بردار سنگين وزن ايران خاطرنشان کرد: اميدوارم با تجربه خوبي که از اين بازيها بدست آوردم بتوانم حضور پررنگ وپر قدرتي را در اردوهاي تيم ملي و رقابت هاي آينده اين تيم داشته باشم.وي در اين خصوص که آيا تو شانس کسب مدال نقره را هم داشتي؟، گفت: من تمام تلاش خودم را براي اين کار انجام دادم اما اتفاقات درون مسابقه نگذاشت به هدفم برسم. تمام حريفان من هم در آسيا آمده بودند که مدال بگيرند. آنها نيامده بودند که بگذارند ديگران به راحتي مدال بگيرند همان طور که من هم براي اين مسئله وارد بازيها شده بودم.انوشيرواني تصريح کرد: به هرحال آنها همه خوب بودند و از ميان آنها حريف کره اي ام از همه بهتر بود.


 اصغر ابراهيمي پس از كسب مدال نقره:
 هم ركوردم خوب بود، هم مدالم 

رقابت هاي گروه A دسته 94 کيلوگرم وزنه برداري بازي هاي آسيايي در شهر دون گوان برگزار شد که طي آن اصغر ابراهيمي وزنه بردار با سابقه ايران به مدال نقره مسابقه ها دست يافت. وي در اين رقابت و در حرکت يک ضرب در ابتدا وزنه 179 کيلوگرم را مهار کرد. در دومين حرکت يک ضرب خود وزنه 183 کيلوگرم را بالاي سر برد و در آخرين حرکت دو ضرب در بالاي سر بردن وزنه 186 کيلوگرم که يک کيلو با رکوردهاي آسيا فاصله داشت ناکام ماند. ابراهيمي در دو ضرب با مهار وزنه 205 کيلوگرم شروع کرد. در دومين حرکت دوضرب وزنه 210 کيلوگرم را بالاي سر برد و در آخرين شانس خود در اين رقابت از مهار وزنه 213 کيلوگرمي ناکام ماند و در مجموع با رکورد 393 کيلوگرم به مدال نقره رقابت ها دست يافت.اصغر ابراهيمي پس از كسب مدال نقره بازي‌ها گفت:از كسب اين مدال بسيار خوشحالم. چرا كه در دو دوره پيشين بازي‌هاي آسيايي به دلايل مختلف نتوانسته بودم شركت كنم. در بازي‌هاي آسيايي بوسان ما تيم بسيار قدرتمندي داشتيم چرا كه همه قهرمان جهان و المپيك بودند و من جايي براي حضور در آنجا نداشتم. براي بازي‌هاي آسيايي دوحه يك هفته پيش از رقابت‌ها مصدوم شدم و نتوانستم در بازي‌ها شركت كنم. اين بار براي نخستين بار بود كه به بازي‌هاي آسيايي آمدم و هدفم اين بود كه مدال اين دوره از بازي‌ها را كسب كنم و اين تجربه را نيز داشته باشم. بسيار خوشحالم كه توانستم در اين دوره از بازي‌ها هم ركورد خوبي ثبت كنم و هم مدال بگيرم. به عقيده من اين نتيجه خوبي بود. هم ركوردم خوب بود، هم مدالم. چرا كه رقيبم قهرماني از جهان و المپيك بود و من هم همه تلاشم را كردم.


 يک تيم مطرح فوتبال دنيا
 حريف 16 آذر ايران 

بدنبال لغو ديدار تدارکاتي تيم فوتبال کشورمان مقابل نيجريه، سرمربي تيم ملي با ديدار مقابل تيم هاي ملي سوريه و اوگاندا به عنوان حريفان جايگزين مخالفت کرد. مهدي محمد نبي دبيرکل فدراسيون فوتبال در گفتگو با مهر ضمن تاييد اين خبر گفت: فدراسيون فوتبال پس از انصراف تيم فوتبال نيجريه از سفر به تهران بلافاصله با دو تيم آسيايي و آفريقايي سوريه و اوگاندا وارد مذاکره شد اما سرمربي تيم ملي با توجه به سطح اين دو تيم با برگزاري اين ديدارها مخالفت کرد.وي افزود : با اين وجود فدراسيون فوتبال پيگر برگزاري ديدار تدارکاتي مناسب براي تيم ملي است و از حالا براي ديدار 16 آذر در تدارک برگزاري ديداري تدارکاتي مقابل يکي از تيم هاي مطرح فوتبال دنياست . دبيرکل فدراسيون فوتبال در پايان درخصوص ادعاي غرامت ايران از فدراسيون فوتبال نيجريه براي لغو ديدار تدارکاتي خود با ايران گفت: در اين زمينه مکاتبات لازم از طريق کميته روابط بين الملل در حال پيگيري است و قطعا فدراسيون نيجريه بابت پايبند نبودن به تعهدات خود بايد به فدراسيون فوتبال ايران غرامت بپردازد.


 اخبار كوتاه 

 رقابت هاي وزنه برداري بازي هاي آسيايي

حامد مجيدي حذف شد

حامد مجيدي، وزنه بردار دسته 105 کيلوگرم ايران، به دليل خطاي فني از دور رقابت هاي وزنه برداري بازي هاي آسيايي کنار رفت. حامد مجيدي صبح ديروز جمعه به دليل خطاي فني در بالاي سر بردن وزنه 177 کيلوگرم در حرکت يکضرب ناکام ماند و از دور رقابت ها کنار رفت.وي بر اساس جدول رکوردهاي وزنه برداران که پيش از بازي ها اعلام شده بود، يکي از بخت هاي کسب مدال محسوب مي شد، اما در نخستين حرکت يک ضرب موفق به بالاي سر بردن وزنه نشد.

مسابقات شمشيربازي بازي‌هاي آسيايي

نمايندگان اسلحه سابر ايران به نيمه نهايي نرسيدند

مسابقات شمشيربازي انفرادي در اسلحه سابر بازي‌هاي آسيايي برگزار شد كه شورمستي عابديني در يك چهارم نهايي و حميدرضا طاهرخاني در يك هشتم نهايي از دور مسابقات كنار رفتند. در مرحله گروهي مسابقات، شورمستي عابديني حريفاني از فيليپين و بوتان را برد و به چين و قزاقستان باخت تا در مجموع رده‌بندي كل گروه‌ها يازدهم شود و به مرحله بعدي صعود كند. همچنين حميدرضا طاهرخاني ديگر نماينده ايران در اين بخش ابتدا مقابل حريفاني از قطر و كويت به پيروزي رسيد ولي به شمشيربازان كره‌جنوبي، ژاپن و هند باخت. طاهرخاني در مجموع در رده چهاردهم رده‌بندي كل گروه‌ها قرار گرفت و به دور بعدي صعود كرد. از 23 شركت كننده در مرحله گروهي، 18 نفر به دور بعد رسيدند.در مرحله حذفي مسابقات نيز، طاهرخاني مغلوب وانگ از چين شد و از دور مسابقات كنار رفت. همچنين شورمستي عابديني ابتدا ياماموتو از ژاپن را شكست داد اما در يك چهارم نهايي به وانگ از چين كه برنده طاهرخاني هم بود، باخت و از صعود به نيمه نهايي بازماند.

تيم تراپ بانوان در جايگاه هفتم ايستاد

تيم تيراندازي تراپ بانوان ايران با کسب جايگاه هفتمي به کار خود در شانزدهمين دوره بازي هاي آسيايي پايان داد. گفتني است، در ادامه رقابتهاي شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي تيم تراپ ايران متشکل از معصومه عامري، نرگس رنجبر و سپيده سيراني در جاي هفتم مسابقات اين ماده قرار گرفت.

مجتبي عابديني از رسيدن به نيمه نهايي شمشيربازي بازماند

مجتبي عابديني با شکست مقابل قهرمان جهان و المپيک از راهيابي به جمع چهار شمشيرباز اسلحه سابر بازماند. گفتني است، در ادامه رقابتهاي شمشيربازي شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي مجتبي عابديني برابر "وانگ جين زي" از چين تن به شکست داد و از رسيدن به جمع چهار نفر برتر بازماند

برگزاري ديدارهاي خانگي استيل‌آذين و نفت
در ورزشگاه تختي

با انجام توافقات مقدماتي بين مسئولان تربيت بدني استان تهران و مديران دو باشگاه استيل آذين و نفت تهران ديدارهاي خانگي اين دو تيم به ورزشگاه تختي انتقال خواهد يافت. سيدرضا افتخاري مديرکل تربيت بدني استان تهران ضمن اعلام اين خبر افزود: در مذاکراتي که با مديران عامل دو باشگاه استيل آذين و نفت تهران انجام شده، توافقات مقدماتي براي انتقال ديدارهاي خانگي اين دو تيم به ورزشگاه تختي انجام شد و بزودي قرارداد دو جانبه اي در اين زمينه منعقد خواهد شد .وي اضافه کرد: درهمين زمينه مذاکرات لازم با سازمان ليگ نيز انجام شده و رئيس سازمان ليگ از برگزاري مسابقات ليگ برتر در ورزشگاه تختي استقبال کرده است.

درتمرين پرسپوليس رخ داد

انتقال دروازه‌بان پرسپوليس به بيمارستان

رحمان احمدي در جريان تمرين روز پنجشنبه سرخ پوشان از ناحيه ابرو دچار شکافتگي شد و براي درمان به بيمارستان منتقل شد. گفتني است، تمرين روز پنجشنبه سرخ پوشان در زمين چمن مجموعه شهيد کشوري برگزار شد که در جريان يکي از بخش هاي تمريني، ابروي سنگربان پرسپوليس شکافته شد تا وي مجبور شود براي بخيه زدن آن راهي بيمارستان شود.محمد پروين، حميدرضا علي عسگر، غلامرضا رضايي و بنيامين محمودي غايبان اين تمرين بودند. "سکو برت" مدافع جديد پرسپوليس که دچار مصدوميت شده است در تمرين حاضر بود وي پس از گفت و گو با دکترزرينه براي فيزيوتراپي به کلينيک باشگاه پرسپوليس رفت.سپهر حيدري در حين تمرين دچار مصدوميت شد و در ادامه تمرين در کنار دکتر زرينه به مداواي خود پرداخت.

رقابتهاي تکواندو بازيهاي آسيايي

حذف رضا نادريان

رضا نادريان نماينده وزن سوم تيم ملي تکواندو کشورمان در بازيهاي آسيايي با شکست از نماينده فيليپين از دور رقابتها حذف شد.نادريان که در بازي اول خود حريفي از نپال را برده بود در مبارزه دوم برابر “جوشوملي” از فيلپين قرار گرفت و با شکست برابر اين تکواندوکار از دور رقابتهاي بازيهاي آسيايي کنار رفت.

برگزاري مسابقات تنيس بزرگداشت شادروان منصور اميرآصفي

به منظور بزرگداشت سالروز درگذشت شادروان منصور امير آصفي بازيکن سابق تيم ملي فوتبال کشورمان يکدوره مسابقه تنيس دو نفره با حضور 12 تنيسور در قالب 6 تيم دو نفره به صورت دو حذفي برگزار گرديد که مسابقات نهايي اين رقابتها روز عيد سعيد قربان برگزار شد و در پايان تيم دو نفره دکتر مهدي نمازي زاده و دکتر علي آقايي مقام به عنوان قهرماني دست يافتند و تيم دو نفره غفار فزون چي و مهرداد شيرازي فر مقام نايب قهرماني را به دست آوردند.گفتني است در مراسم توزيع جوايز ، هدايايي به شرکت کنندگان در اين مسابقات اهداء شد.


 با راهيان افتخار 

 عبور تيم فوتبال اميد ايران از سد عمان

ژاپن حريف ايران شد

تيم فوتبال اميد ايران در مرحله يك چهارم نهايي بازي هاي آسيايي گوانگجو با يك گل از سد تيم فوتبال عمان گذشت. گفتني است، تيم فوتبال اميد كشورمان موفق شد در مرحله يك چهارم نهايي مسابقات آسيايي گوانگجو از سد عمان بگذرد و راهي مرحله نيمه نهايي شود. تك گل تيم كشورمان را در اين ديدار حميد رضا علي عسگر در دقيقه 41 به ثمر رساند.تيم فوتبال اميد ايران با اين پيروزي روز سه شنبه در مرحله نيمه نهايي به مصاف ژاپن خواهد رفت.

مسابقات تکواندوبازيهاي آسيايي

مدال نقره براي پريسا فرشيدي

رقابتهاي تکواندو بانوان در شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي بين پريسا فرشيدي از ايران و "يون في" از چين برگزار شد که نماينده کشورمان با نتيجه 4 بر 2 مبارزه را واگذار کرد و به مدال نقره دست يافت.پريسا فرشيدي تکواندوکار وزن 67- کيلوگرم کشورمان که مدال برنز خود را مسجل کرده بود با برتري برابر " آيت موخامبتووا" نماينده قزاقستان راهي مسابقه فينال شد. فرشيدي در جدول بازيها بدون انجام مبارزه راهي مرحله نيمه نهايي شد و مدال برنز خود را قطعي کرده بود.

پريسا فرشيدي دارنده مدال نقره تكواندو بازي‌هاي آسيايي:

با يك اشتباه كوچك طلا را از دست دادم

پريسا فرشيدي دارنده مدال نقره تكواندو بازي‌هاي آسيايي گفت: با يك اشتباه كوچك حريف سه نمره از من گرفت و نتوانستم كه امتياز بگيرم. وي افزود: با يك اشتباه كوچك طلا را از دست دادم. اين مدال را مديون مردم ايران و دعاي آنها هستم و مدال نقره‌ام را به ملت ايران تقديم مي‌كنم. فرشيدي درباره برنامه هاي آينده اش عنوان كرد: هدف ما بازي‌هاي المپيك لندن است، انشاالله بيشتر تلاش مي‌كنيم و در لندن مدال خوشرنگ‌تري مي‌گيرم.

مسابقات تکواندوبازيهاي آسيايي

راحله آسماني به مدال نقره دست يافت

راحله آسماني تکواندوکار وزن پنجم تيم ملي بانوان ايران در فينال اين وزن به مصاف " يون سيل " از کره جنوبي رفت و با شکست برابر اين کره اي به مدال نقره دست يافت. در اين مبارزه نماينده تکواندو کشورمان با نتيجه 14 بر 2 نتيجه را به حريف واگذار کرد.راحله آسماني در گروهي به ديدار فينال راه يافت که 12 تکواندوکار حضور داشتند و آسماني توانست براي نخستين بار به فينال اين مسابقات راه پيدا کند اما نتوانست به مدال طلا دست پيدا کند.

راحله آسماني دارنده مدال نقره بازي‌هاي آسيايي :

از خودم راضي نيستم

راحله آسماني دارنده مدال نقره بازي‌هاي آسيايي پس از كسب مدال نقره بازي‌هاي آسيايي گوانگجو گفت: اصلا شناختي از حريف نداشتم. حريف سختي بود و نتوانستم او را شكست دهم. به نظر خودم خوب كار نكردم و راحله هميشگي نبودم. از خودم راضي نيستم. وي افزود: مدال نقره مدال خوبي است اما دوست داشتم طلا بگيرم. از مربيان تيم ملي و پدر و مادرم تشكر مي‌كنم و اين مدال را به پدر و مادرم تقديم مي‌كنم. وي در پاسخ به اين سوال كه چرا يك تكنيك را سه بار خورديد، گفت: بي‌تجربگي بود، فكر نمي‌كردم اين اتفاق بيافتد. امتياز عقب بودم و مي‌خواستم جبران كنم. به فكر امتياز گرفتن بودم اما امتياز دادم. وي درپايان گفت: من پيش از اين در مسابقات آسيايي حضور نداشتم، اين تجربه اولم بود، هر كسي آرزو دارد به مدال طلاي بازيهاي آسيايي برسد اما باز هم خدا را شكر مي‌كنم كه نقره گرفتم.

مسابقات واليبال بازي‌هاي آسيايي گوانگ‌جو

پنجمين پيروزي متوالي ايران

تيم ملي واليبال ايران در بازي‌هاي آسيايي گوانگ‌جو مقابل تايلند به پيروزي رسيد. گفتني است، تيم ملي واليبال ايران كه به عنوان سرگروه گروه C به مرحله دوم بازيهاي آسيايي راه يافته بود در اين مرحله مقابل تايلند تيم دوم گروه A قرار گرفت و موفق شد در سه ست پياپي با نتايج 25بر 17، 27 بر 25، 25 بر 21 مقابل حريف به پيروزي برسد. اين پنجمين برد متوالي تيم ملي واليبال در اين رقابت ها بود.

مسابقات واليبال ساحلي بازي‌هاي آسيايي

تيم دو نفره "فرخي و سلاق"سرگروه شد

تيم ملي واليبال ساحلي دو نفره ايران با تركيب پرويز فرخي و آق محمد سلاق كه در دو ديدار قبلي قطر و عمان را شكست داده بود.در آخرين مسابقه مرحله گروهي برابر تايلند قرار گرفت كه با پيروزي دو بر صفر به عنوان سرگروه به جمع 16 تيم پاياني بازي‌هاي آسيايي رسيد.

کويت را برديم

صعود تيم ملي هندبال ايران به مرحله نيمه نهايي

تيم ملي هندبال ايران چهارمين و آخرين ديدار خود را در چارچوب بازيهاي آسيايي گوانگجو با پيروزي برابر تيم کويت دارنده مدال طلاي دوره قبل اين بازيها در دوحه به پايان برد.تيم ملي هندبال نيمه اول اين ديدار را با نتيجه 16 بر 7 به پايان برد و در نيمه دوم با نتيجه 16 بر 16 به تساوي رسيدن. اين تيم با نتيجه 32 بر 27 اين رقابت را به پايان برد.هندباليست هاي کشورمان در دور مقدماتي در گروه دوم با تيم هاي هنگ کنگ، بحرين، کويت و کره جنوبي هم گروه بود برابر تيم هاي هنگ کنگ، بحرين و کويت به برتري رسيد و مقابل کره جنوبي قهرمان آسيا شکست خورد.در پايان اين مسابقه در جدول رده بندي کره جنوبي با 8 امتياز و پيروزي در هر چهار بازي به عنوان تيم اول راهي مرحله نيمه نهايي شد.تيم ايران هم با 6 امتياز و سه پيروزي و يک شکست به عنوان تيم دوم راهي مرحله نيمه نهايي شد و به جمع چهار تيم برتر مسابقات راه يافت. تيم بحرين و هنگ کنگ هم سوم و چهارم شدند.


 نوشيرواني برنز گرفت
 سليمي صياد هشتمين مدال طلاي ايران  

بهداد سليمي و سجاد نوشيرواني مدال هاي طلا و برنز دسته فوق سنگين رقابت هاي وزنه برداري بازي هاي آسيايي گوانگجوي چين را کسب کردند.

گفتني است، بهداد سليمي در رقابت هاي يکضرب با بلندکردن وزنه 205 کيلوگرم در جايگاه نخست ايستاد و در دوضرب وزنه 235 کيلوگرم را مهار کرد تا در مجموع با 440 کيلوگرم به مدال طلاي رقابت هاي سنگين وزن برسد.

سانگوئن از کره جنوبي با 190 کيلوگرم در يکضرب و 238 کيلوگرم در دوضرب و 428 کيلوگرم مجموع به مدال نقره رسيد.سجاد انوشيرواني ديگر وزنه بردار فوق سنگين کشورمان با 195 کيلوگرم در يکضرب، 232 کيلوگرم در دوضرب و مجموع 427 کيلوگرم به مدال برنز رسيد.اين هشتمين مدال طلاي ايران در بازي هاي آسيايي بود. عليرضا نصر آزاداني، يوسف کرمي و محمد باقري معتمد در تکواندو، خديجه آزادپور، محسن محمد سيفي و حميدرضا قلي پور در ووشو و محسن شادي در قايقراني، هفت مدال طلاي کاروان ايران را کسب کرده بودند.

بهداد سليمي:

به طلاي المپيك فكر مي‌كنم

هداد سليمي پس از كسب مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي گفت: من از اين قهرماني بسيار خوشحالم و اميدوارم كه بتوانم در بازي‌هاي المپيك چنين افتخاري را كسب كنم. وي افزود: همين كه توانستم براي لحظه‌اي دل مردم ايران را شاد كنم برايم بسيار ارزشمند است، اين مدال را به همه ايرانيان تقديم مي‌كنم و از اين بابت خيلي خوشحالم. سليمي در مورد اين كه در آخرين حركت دو ضرب چه اتفاقي افتاد كه به زمين خوردي، ادامه داد: مشكلي نبود. من در رقابت‌هاي جهاني پس از اين كه قهرمان شدم كمي سرما خوردم و اين باعث شد تا 8 كيلوگرم از وزنم كم شود. فكر مي‌كنم اين مسئله تا حدودي من را ضعيف كرد. چيز خاصي در آن حركت نبود، فكر مي‌كنم تنها بدنم ضعيف شده بود.


 حميد استيلي سرمربي تيم فوتبال شاهين بوشهر:
 اين بار استقلال را مي بريم  

حميد استيلي سرمربي تيم فوتبال شاهين بوشهر در خصوص ديدار دو تيم فوتبال شاهين و استقلال در جام حذفي كه دومين مصاف پي‌در پي‌ دو تيم پس از ديدار هفته پانزدهم ليگ است، گفت: اين دومين مرتبه است كه امسال برابر استقلال آن هم به فاصله يك هفته‌ بازي مي‌كنيم. قطعا هر دو تيم با شناخت كامل‌تري نسبت به هم دومين بازي را برگزار مي‌كنند. در ديدار قبلي همه ديدند كه شاهين به رغم شايستگي‌هايش و به خاطر اشتباهات داوري، نتوانست به پيروزي يا حداقل نتيجه مساوي برسد. براي اين مسابقه ما تمهيدات ديگري داريم تا علاوه بر بازي خوب، نتيجه هم بگيريم. وي افزود: خاصيت بازي در جام حذفي انگيزه بازيكنان را بيشتر مي‌كند، به خصوص اين كه ما در بازي قبل در آن شرايط به استقلال باختيم، بازيكنان شاهين ميل و رغبت زيادي براي پيروزي در دومين بازي دارند. باز هم اين مسابقه در ورزشگاه آزادي مقابل تماشاچيان آبي‌پوش فراوان برگزار مي‌شود كه كار را سخت‌تر مي‌كند؛ ضمن اينكه استقلال بازيكنان حرفه‌اي متعدد و كادر فني خوبي دارد. استيلي با بيان اينكه موفقيت در جام حذفي براي شاهين بسيار مهم است، ادامه داد: ما سعي كرديم در هفته گذشته نقاط ضعف تيم را پوشش دهيم؛ البته شاهين در عملكر فني‌اش كمترين نوسان را در ليگ امسال داشته هرچند معمولا با كسب نتيجه خوب همراه نبوده است.ما امسال مقابل بزرگان زيادي بازي كرديم و مستحق امتياز بوديم كه نگرفتيم. نگاه ما به جام حذفي بسيار جدي است و مي‌خواهيم در عوض تلاشي كه در ليگ داشتيم و هنوز به جايگاه واقعي‌مان نرسيديم، در جام حذفي برسيم. سرمربي شاهين بازي شنبه با استقلال را متفاوت از مصاف يك هفته پيش دو تيم دانست و گفت: قطعا هم ما و هم استقلال با چهره‌اي متفاوت از بازي قبلي به ميدان مي‌آييم. ما درباره نحوه بازي و تاكتيك‌هاي مدنظر برنامه‌هاي جديدي را در نظر گرفتيم و تمرينات موفقي كه داشتيم اميد داريم استقلال را شكست دهيم. بازي‌هاي حذفي يك برنده مي‌خواهد لذا ممكن است بازي به 120 دقيقه و يا حتي ضربات پنالتي هم كشيده شود كه تلاش كرديم شاهين را براي اين شرايط هم آماده كنيم. استيلي شانس هر كدام از تيم‌هاي شاهين و استقلال را براي پيروزي پنجاه درصد دانست و افزود: هر دو تيم شانس برابر دارند. استقلال نفرات بزرگي دارد، بازيكناني مانند فرهاد مجيدي، ايمان مبعلي، ميلاد ميداوودي و... مهره‌هاي فوق‌العاده خطرناكي براي ما هستند. شدر مقابل شاهين شايد ستاره خاصي نداشته باشد اما من كل تيم را ستاره مي‌دانم. ما تيم يكدستي داريم و اگر دست به دست هم دهيم، قدرت بزرگي برابر هر تيمي خواهيم بود. انشاالله در پايان ليگ هم بتوانيم به جايگاه واقعي‌مان برسيم.


 هت‌تريک طلايي تکواندو برق مدال طلا برسينه باقري معتمد 

محمد باقري معتمد نماينده وزن چهارم تيم ملي تکواندو ايران با پيروزي برابر حريف کره اي به مقام قهرماني و مدال طلاي شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي دست يافت تا کاروان ورزشي کشورمان به هفتمين مدال طلا در اين دوره از بازيها دست پيدا کند. گفتني است، در ادامه رقابتهاي تکواندو شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي محمد باقري معتمد در فينال وزن چهارم به مصاف " يانگ سن" از کره جنوبي رفت و با پيروزي 6 بر4 برابر اين حريف به مدال طلا دست پيدا کرد.اين سومين مدال طلاي تيم ملي تکواندو ايران در شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي بود. قبل از اين يوسف کرمي و عليرضا نصرآزاداني تيم کشورمان را صاحب دو مدال طلا کرده بودند. مدال طلاي محمد باقري معتمد هفتمين مدال طلاي کاروان ورزشي ايران است.

باقري معتمد پس از كسب مدال طلا:

فقط طلاي المپيك را كم دارم

محمدباقري معتمد دارنده نشان طلاي بازي‌هاي آسيايي بعد از كسب نشان طلا گفت: خيلي خوشحالم كه طلا گرفتم، لطف خدا شامل حال من شد و اين مدال را به مردم ايران تقديم مي‌كنم. من تمرينات سختي را پشت سر گذاشتم و مربيانم زحمات زيادي كشيدند ودر اردوهاي شبانه‌روزي حاضر شدم. اميدوارم اين قدمي باشد براي المپيك لندن. وي افزود: از مردم به خاطر دعاي خيرشان ممنون هستم و از پدر و مادرم تشكر مي‌كنم كه ماه‌ها دوري من را تحمل كردند. باقري معتمد در پاسخ به اين سوال كه به نظر مي‌رسيد در بازيهاي بعدازظهر نسبت به بازيهاي صبح بهتر نتيجه گرفتيد، علت چيست؟ گفت: به حرف‌هاي مربيانم گوش دادم و از اشتباه حريفانم استفاده كردم تا به مدال طلاي بازيهاي آسيايي برسم. بازي خيلي سختي بود اما هر طور كه شده حريف را پشت سر گذاشتم. معتمد درباره برنامه هاي آتي خود گفت: من در كارنامه‌ام سابقه طلاي مسابقه‌هاي آسيايي و جهاني را در سال 2010 دارم.سابقه بهترين بازيكن جهان در سال 2010 را دارم و فقط طلاي المپيك را در كارنامه خود كم دارم، از همين حالا براي رسيدن به اين افتخار تلاش مي‌كنم.


 دقيقه نود 

 ايراني ها درليست برترين هاي آسيا

مجيدي و طالبي در فهرست پنج نفره برترين بازيکن سال آسيا

کنفدراسيون فوتبال آسيا اسامي پنج نامزد نهايي بهترين بازيکن سال 2010 آسيا را اعلام کرد که در اين فهرست نام فرهاد مجيدي و فرشيد طالبي از ايران به چشم مي خورد. به گزارش سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا، فرشيد طالبي، مدافع ذوب آهن نايب قهرمان آسيا و فرهاد مجيدي مهاجم استقلال، به همراه ساشا اوگننوفسکي کاپيتان تيم سئونگنام ايلهوا قهرمان ليگ قهرمانان آسيا، بدر الموتاوا از قادسيه کويت و حسين سلمان بازيکن کليدي بحرين، پنج نامزد نهايي برترين بازيکنان سال آسيا هستند.بنابر مقررات، نام کساني که نتوانسته اند در مراسم اهداي جوايز حاضر باشند از فهرست بهترين بازيکنان خارج شده است.نام برنده عنوان بهترين بازيکن سال آسيا چهارشنبه 24 نوامبر 2010 در هتل سان وي کوالالامپور اعلام خواهد شد.محمد طاهري نامزد بهترين فوتساليست سال آسياست. اين بازيکن در مسابقات قهرماني فوتسال 2010 آسيا بهترين بازيکن تورنمنت هم شد. طاهري براي دريافت عنوان بهترين بازيکن سال آسيا با رستم عمرف از ازبکستان و وحيد شمسايي از ايران رقابت مي کند.در بخش زنان شهرزاد مظفر از ايران، آساکو تاکموتوي ژاپني و هوانگ اين سون از کره جنوبي نامزدان دريافت عنوان بهترين مربي زن سال هستند.ايران مثل هميشه نامزد بهترين تيم فوتسال سال آسياست و سرانجام فدراسيون فوتبال ايران باز هم در نزديکي دريافت بهترين عنوان فدراسيون فوتبال سال قرار گرفته است.

مسابقات فوتبال جام حذفي

باز هم استقلال به شاهين رسيد

رقابت‌هاي جام حذفي باشگاههاي كشور امروز شنبه در مرحله يك هشتم پيگيري مي‌شود و در مهمترين بازي‌ها تيم استقلال در ورزشگاه آزادي به مصاف شاهين اهواز خواهد رفت . امروز دو تيم استقلال و شاهين اهواز در حالي به مصاف يکديگر خواهند رفت که حدود 10 روز پيش اين دو تيم در جريان مسابقات ليگ برتر يک بازي پرحاشيه را برگزار کردند،که هنوز اثرات آن باقي مانده است ، در اين راستا شاهيني‌ها گفته‌اند كه اين بار ديگر استقلال را مي‌برند.در استقلال جباري، ميداوودي، مبعلي و مجيدي مصدوم هستند و به احتمال فراوان به اين بازي نمي‌رسند.امروز استيل آذين که پس از آمدن علي پروين حال و هواي تيم شان تغيير يافته به مصاف تيم نفت مسجد سليمان خواهند رفت .در ديداري ديگر دو تيم همشهري شهرداري تبريزو تراكتورسازي تبريز در ورزشگاه يادگار امام ديدار خواهند داشت ، تبريزي‌ها خيلي زود در جام حذفي به همديگر رسيدند، اما در عوض مطمئن هستند كه حتما يك نماينده در بين 8 تيم برتر اين جام دارند. شهرداري مدتي است كه هدايت تيمش را به حميد درخشان سپرده و اميد دارد كه با شكست رقيب همشهري‌اش به دور بعد راه پيدا كند. در آن سو فراز كمالوند و شاگردانش نيز به دنبال قرارگرفتن در جمع 8 تيم پاياني رقابت‌هاي جام حذفي هستند.

کريمي، معدنچي، مهدوي کيا، عشوري زاد
وسوشا مکاني غايبان استيل آذين

افشين پيرواني سرمربي تيم فوتبال استيل آذين در آستانه بازي استيل آذين مقابل نفت مسجدسليمان به سايت رسمي باشگاه استيل آذين گفت: شرايط تيم ما روز به روز بهتر مي شود و اين روند رو به رشد باز هم ادامه خواهد يافت. نياز به زمان داشتيم تا برخي نقاط ضعف را برطرف کنيم و تفکرات قبلي حاکم بر تيم را تغيير دهيم که خوشبختانه تا حدود زيادي با اهدافمان رسيديم. سرمربي استيل آذين در مورد حريف روز شنبه تيمش هم گفت : آنها عملکرد خوبي داشته اند و بازي هاي خوبي هم ارائه کرده اند. ضمن اينکه براي قرار گرفتن مقابل استيل آذين هم انگيزه بسياري دارند و اين کار ما را سخت مي کند اما ما هم فقط به دنبال پيروزي هستيم و به چيزي جز شکست تيم نفت و صعود به مرحله بعدي فکر نمي کنيم. وي در پايان گفت: علي کريمي، مهرزاد معدنچي، مهدوي کيا، عشوري زاد و سوشا مکاني مصدوم هستند و به اين بازي نمي رسند اما سعي مي کنيم جاي خالي آنها را با بازيکنان جوانترمان پر کنيم.

پرويز مظلومي سرمربي تيم فوتبال استقلال:

يك لشگر مصدوم داريم

پرويز مظلومي سرمربي تيم فوتبال استقلال در خصوص بازي امروز تيمش در جريان مسابقات جام حذفي گفت : بازي حساسي را در برابر شاهين در پيش داريم. فكر مي‌كنم دو تيم با توجه به بازي هفته قبل خود ديگر دست همديگر را خوانده‌اند و شناخت كاملي از هم دارند. شاهين در آن بازي خيلي‌ ما را اذيت كرد و فشار زيادي به روي دروازه ما آورد. ما در جام حذفي به قرعه سختي خورده‌ايم اما هر طور شده بايد از اين مرحله عبور كنيم، فكر مي‌كنم بازي خوب و زيبايي را از دو تيم شاهد باشيم. وي افزود :هواداران بايد بدانند كه ما دستمان بسته است و در بعضي پست‌ها واقعا با كمبود بازيكن مواجه هستيم. ضمن اين كه مصدوميت‌هاي ما نيز در مدت اخير زياد شده است ، در حال حاضر جباري، ميداوودي، مبعلي و مجيدي مهمترين مصدومان ما هستند كه به احتمال فراوان به بازي نمي‌رسند. ضمن اين كه از آن طرف سيد صالحي هم هنوز مصدوم است. در واقع من در تيمم 22 بازيكن دارم و يك لشگر مصدوم؟! من چه كاري بايد بكنم با اين همه مصدوم؟ با اين حال از همه بازيكنانم تشكر مي‌كنم كه تا اين لحظه با جان و دل بازي كرده‌اند. اميدوارم كه روزهاي خوب استقلال فرا رسد و ما بتوانيم شرايط خود را بهتر كنيم.

استقلال در آزادي به ديدار شاهين مي‌رود

پرسپوليس ميهمان داماش

سازمان ليگ فدراسيون فوتبال برنامه ديدارهاي مرحله يک هشتم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور را اعلام کرد که براين اساس استقلال در ورزشگاه آزادي به مصاف شاهين بوشهر مي رود و پرسپوليس در رشت مقابل داماش گيلان صف آرايي خواهد کرد. برنامه ديدارهاي مرحله يک هشتم نهايي و يک ديدار از مرحله يک شانزدهم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور به شرح زير است:

شنبه 29 آبان

استيل آذين تهران - نفت مسجد سليمان، ساعت 14:30

شهرداري تبريز - تراکتورسازي تبريز، ساعت 14:30

استقلال تهران - شاهين بوشهر، ساعت 16:15

يکشنبه 30 آبان

داماش گيلان - پرسپوليس تهران، ساعت 14:30

پنجشنبه 4 آذر

ذوب آهن اصفهان - شهرداري ياسوج، ساعت 14:30


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه