جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/09/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهار شنبه) نسخه شماره 3749


بامشاهير


خبر

پيام دکتر جاسبي به مناسبت سالروز تشکيل بسيج مستضعفان:
تفكر و سيره بسيجي عامل مهمي در نهادينه سازي فرهنگ همت و کار مضاعف است

آيت الله دري نجف آبادي در مراسم اختتاميه پانزدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني:
معيارهاي فرهنگي مهمترين ابزار تقويت هنر ديني است

فرماندهي سپاه نينوا گلستان در واحد علي آباد كتول:
راهيان نور، برنامه اي تاثيرگذار درجهت حفظ ارزش هاي دفاع مقدس است


تازه‌هاي نشر


 بامشاهير 

 محمد معين

قسمت اول

کودکي

محمد معين در روز 9 ارديبهشت 1297 در رشت به دنيا آمد. پدرش شيخ ابوالقاسم از روحانيان شهر بود. بر طبق صفحه اول دستخطي که وي درباره زندگي خود نوشته، تاريخ تولد وي 17 رجب سال 1332 (قمري) برابر با 21 جوزاي سال 1293 است. در متن دانشنامه دکتري سال تولد وي 1291 ذکر شده است. ولي در نوشته قاب‌شده‌اي که در خانه وي و در اتاق کارش به ديوار آويخته است تاريخ تولد او دوشنبه 9 ارديبهشت 1297 نوشته شده است.او که اولين فرزند خانواده بود، در سن شش سالگي مادرش را از دست داد و پنج روز بعد از فوت مادر، پدرش نيز درگذشت. جد پدري او شيخ محمدتقي معين‌العلما که در سلک علماي روحاني بود، به تربيت وي همت گذاشت. محمد معين ترقيات علمي و معنوي خود را مديون او مي‌دانست. جد مادري او شيخ محمد سعير نيز از علما و مدرسان علوم قديمه بود.

تحصيلات

محمد معين تحصيلات دبستاني را در دبستان اسلامي انجام داد و دوره شش ساله ابتدايي را ظرف دو سال پايان رساند. در رشت دوره اول متوسطه را در دبيرستان نمره يک (که بعدها به نام دبيرستان دولتي شاهپور خوانده شد) به اتمام رساند و دوره دوم متوسطه را در رشته ادبي در دبيرستان دارالفنون تهران به پايان رساند.

منبع : ويكي پديا


 خبر 

 در راستاي گراميداشت هفته ولايت و عيد سعيد غدير خم انجام شد:

جشنواره كيك و شيريني در واحد بندرعباس

در راستاي هفته ولايت و فرارسيدن عيد سعيد غديرخم، جشنواره كيك و شيريني به همت دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه و با حضور كاركنان و دانشجويان واحد بندرعباس برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد بندرعباس، اين مراسم با حضور اعضاي هيات رئيسه دانشگاه، كاركنان و دانشجويان شركت كننده دراين جشنواره با حدود 100 قطعه كيك و شيريني مزين شده به نام امام علي(ع) به مناسبت فرا رسيدن عيد سعيد غديرخم در سلف سرويس اين واحد دانشگاهي برگزار شد. رئيس واحد بندرعباس با تبريك فرا رسيدن دهه ولايت و عيد سعيد غديرخم و هفته بسيج؛ دهه عيد تا عيد را از زيباترين دهه هاي سال خواند و افزود: مصادف شدن اين ايام پرخير و بركت با هم فرصتي مناسب نموده تا بتوانيم بهره لازم را ازآن بدست آوريم.دكتر عليرضا يوسفي عيد قربان را عيد بندگي و عبوديت و عيد غديرخم را عيد ولايت و امامت خواند و گفت: انساني كه با هواي نفس خود بجنگد و بندگي خود را به اثبات برساند به طور حتم بر ولايت و امامت نيز ايمان خواهد داشت. رييس واحد بندرعباس با قدرداني از كاركنان و دانشجويان شركت كننده در اين جشنواره، براي همه شركت كنندگان آرزوي پيروزي و موفقيت نمود و افزود: همه شما برنده اين جشنواره هستيد و همين كه با حضور و شركت خود در اين مراسم اين دهه پربركت را گرامي داشتيد نشان از ايمان راسخ شما به مولا علي(ع) دارد.

همزمان با سالروز ميلاد دهمين اختر تابناک آسمان امامت و ولايت:

جشن ازدواج 45 زوج دانشجو در واحد بافت برگزار شد

مراسم جشن ميلاد امام هادي(ع) و ازدواج 45 زوج دانشجو با حضور خانواده هاي آنان، اساتيد، کارکنان، دانشجويان و فعالان فرهنگي درسالن اجتماعات واحد بافت برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد بافت، درابتداي اين مراسم رئيس واحد بافت ضمن گراميداشت ميلاد امام هادي(ع) و تبريک به زوجين، ازدواج را مايه آرامش دانست و افزود: خداوند متعال در قرآن مجيد دو چيز را مايه آرامش معرفي کرده است، اول ايمان به خدا و دوم ازدواج.دکتر عليمرادي ادامه داد: در فرهنگ قرآن جايگاه ازدواج آرامش روح و روان است و مايه آرامش. همانطور که با تقوا نيمي از دين بدست مي آيد با ازدواج بايد نيم ديگر را بدست آورد. وي در پايان سخنان خود ازدواج را سنت حسنه پيامبر ياد کرد و صبر و گذشت را لازمه دوام زندگي مشترک دانست.در ادامه طهماسبي سخنران اصلي مراسم به ملاک هاي ازدواج اشاره کرد و آمادگي روحي-رواني و تغييرات دروني را ازجمله ملاک هاي ازدواج برشمرد و عنوان کرد: شناخت از همديگر، تفاهم، تعاون، تکامل از اصول زندگي موفق مي باشند.وي در ادامه به آموزش هاي بعد از ازدواج پرداخت و اصلاح بينش ها و نگرش ها را از رموز موفقيت و پايداري خانواده ها دانست.در ادامه يکي از مداحان اهل بيت(ع) به اجراي مولودي خواني پرداخت و پس از اجراي برنامه هاي طنز به هر زوج دانشجو يک سکه و کارت بن خريد کتاب از طرف دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه ها اهدا شد.

پذيرش مقاله مدرس واحد کنگاور در ششمين کنگره بين المللي ماشين بينايي وپردازش تصوير ايران

مقاله مدرس کامپيوتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد کنگاور در ششمين کنگره بين المللي ماشين بينايي وپردازش تصوير ايران MVIP2010 پذيرفته وارائه شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد کنگاور، مقاله مهندس مصطفي اسفنديار، از اساتيد گروه کامپيوتر واحد کنگاور با عنوان "سيستم فازي دسته بندي اسکناس هاي ايراني با انتخاب ويژگي توسط الگوريتم ژنتيک" در ششمين کنگره بين المللي ماشين بينايي وپردازش تصوير ايران MVIP2010 که در دانشگاه صنعتي اصفهان برگزار شد، ارائه و چاپ شد.دراين مقاله آمده است: با بهره گيري از تئوري فازي به توليد قوانيني براي تشخيص اسکناس ها بر اساس برخي خواص تصوير آن پرداخته ايم. سپس به کمک الگوريتم ژنتيک دست به پالودن ويژگي هاي پرتعداد تصاوير زده ايم، تا در نهايت بهترين و مؤثرترين اين ويژگي ها در دسته بندي اسکناس را بيابيم. نتايج آزمايشات گوياي آن است که در دسته بندي اسکناس ها به طور ميانگين به دقتي رسيده ايم که در مقايسه با روش هاي ديگر کاملاً بهبود يافته است. همچنين به دليل استفاده از استنتاج فازي نحوه دسته بندي گام قابل توجهي در شبيه سازي منطق انساني مي باشد.

اولين کارگاه CV ويژه اعضاء باشگاه پژوهشگران جوان واحد تهران مرکزي برگزار شد

اولين کارگاه آموزشي CV ويژه اعضاء باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مرکزي با حضور دکتر مهدي شريعتمداري استاد مدعو گروه آموزشي روانشناسي در واحد تهران مرکزي برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تهران مرکزي، شريعتمداري دراين گارگاه که با شرکت 20 نفر از اعضاء باشگاه پژوهشگران تشکيل شد مطالب مفيدي ازجمله: مقايسه CV و Resume، تعريف و هدف از نگارش CV، انواع CV، نحوه و ساختار کلي CV ارائه کرد. ارايه مقاله هاي اعضاي هيأت علمي گروه مکانيک واحد ماهشهر در کنفرانس ملي مهندسي مکانيک مقاله هاي اعضاي هيأت علمي گروه مکانيک دانشگاه آزاد اسلامي واحد ماهشهر در سومين کنفرانس ملي مهندسي مکانيک پذيرفته و ارايه شده است.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد ماهشهر، مقاله هاي اعضاي هيأت علمي گروه مکانيک اين واحد دانشگاهي در سومين کنفرانس ملي مهندسي مکانيک که در واحد خميني شهر برگزار شده بود پذيرفته و به صورت پوستر و سخنراني ارايه شد.مقاله هاي مطالعه اثر نسبت کشش بر منحني حد گسيختگي در فرآيند هيدروفرمينگ با سنبه سرکروي توسط مهندس روزبه علي پور و با همکاري مهندس عليرضا فلاحت، بررسي تأثير گردباد پشت توربين باد بر توان توليدي توربين در مزارع بادي توسط مهندس عليرضا فلاحت و با همکاري مهندس حاجي زاده، تأثير مطالعات پارامتريک بر راندمان انرژي و اگزژي نيروگاه فوق بحراني و بررسي پارامترهاي تأثيرگذار بر راندمان اگزژي بويلر فوق بحراني توسط مهندس امير وثوق در اين کنفرانس ارايه شد.شايان ذکر است که سومين کنفرانس بين المللي مهندسي مکانيک در واحد خميني شهر برگزار شده است.

نشست هم انديشي تشکل هاي دانشجويي دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان گلستان برگزار شد

باحضور مهندس نوروزي رييس اداره تشکل هاي اساتيد و مشاور سياسي رياست نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها نشست هم انديشي تشکل هاي دانشجويي دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان گلستان با موضوع جنگ نرم در تالار ابن سيناي واحد گرگان برگزار شد. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد گرگان، در اين نشست که با حضور دکتر محسني رييس واحد گرگان و ميرحسيني نماينده رياست دانشگاه در تشکل هاي دانشجويي استان گلستان و جمعي از دانشجويان عضو تشکل هاي اسلامي و سياسي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي استان گلستان برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمين مازندراني با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب که دانشجويان افسران جوان جنگ نرم هستند، به لزوم توجه اساسي به اينکه هدف ترفندهاي اصلي جنگ نرم در وهله اول نخبگان آن جامعه هستند نه عامه مردم تاکيد کرد. در ادامه اين نشست مهندس مصطفي نوروزي به بيان تاريخچه، اهداف، شيوه ها و راهکارهاي جنگ نرم پرداخته و بر لزوم روشنگري و حضور با بصيرت دانشجويان در اين صحنه تاکيد کردند. در ادامه اين نشست دانشجويان به بيان نقطه نظرات و سوالات خود پيرامون جنگ نرم دشمن پرداختند.

ارائه مقاله دانشجوي واحد اميديه درنخستين همايش بيوانرژي ايران

اهواز- خبرنگار آفرينش

در نخستين همايش بيوانرژي ايران مقاله امين امرايي دانشجوي مهندسي نفت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه ارائه به عنوان مقاله برتر پذيرفته شد.مقاله امين امرايي دانشجوي مهندسي نفت واحد اميديه و رئيس هيئت مديره انجمن مهندسي نفت اين دانشگاه با عنوان Biogas role in present and future energy supply and its effect on economic growth, social and environmental protection نقش موثر بيوگاز در تامين انرژي حال و آينده و بررسي تاثير آن بر رشد اقتصادي، اجتماعي و حفاظت از محيط زيست در نخستين همايش بيوانرژي ايران که در تهران مرکز همايش هاي صداوسيما برگزار شده بود به عنوان يکي از مقالات برتر کنفرانس پذيرفته شده است.دراين مقاله، محدود بودن منابع انرژي تجديد ناپذير (نفت وگاز) و افزايش روزافزون جمعيت و درپي آن گسترش صنايع، كشورها را ملزم مي كند تا به توليد انرژي هاي با منابع تجديـدپذير (خورشيدي، بادي، بيوگاز و...) رو بياورند.


 پيام دکتر جاسبي به مناسبت سالروز تشکيل بسيج مستضعفان:
 تفكر و سيره بسيجي عامل مهمي در نهادينه سازي فرهنگ همت و کار مضاعف است 

دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت سالروز تشکيل بسيج مستضعفان پيامي صادر کرد.در پيام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي آمده است: بسيج از ابتكارات هوشمندانه، خلاقانه و يادگار ماندگار حضرت امام(ره) براي تجلي بالندگي و مشاركت مردمي انقلاب اسلامي بوده و صيانت و پاسداشت فرهنگ بسيجي، ‌وظيفه تمامي كساني است كه به انقلاب و نظام وفا دارند و در راستاي رهنمودهاي حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري گام برمي‌دارند.دکتر جاسبي تصريح کرد: تفكر و سيره بسيجي عامل مهمي در نهادينه سازي فرهنگ همت وکار مضاعف است.رئيس دانشگاه آزاد اسلامي يادآور شد: بسيج نقش موثري دررفع مشكلات دستگاه‌هاي اجرايي كشور داشته است و بسيجيان براي رفع بسياري از معضلات و آباداني ميهن اسلامي مان داراي ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي والايي هستند.درخاتمه اين پيام آمده است: شجره طيبه و نهاد انقلابي بسيج وظيفه بسيار خطيري براي صيانت از آرمان هاي انقلاب اسلامي برعهده دارد.


 آيت الله دري نجف آبادي در مراسم اختتاميه پانزدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني:
 معيارهاي فرهنگي مهمترين ابزار تقويت هنر ديني است 

مراسم اختتاميه پانزدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني (بخش اجراي نمايش)، با حضور آيت الله دري نجف آبادي نماينده ولي فقيه در استان مركزي و امام جمعه اراك، دكتر عليرضا نظام آبادي دبير منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر عباس ملك حسيني رئيس واحد اراك، دكتر طالب تاش معاون پژوهشكده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامي، پيمان عين القضاتي، مدير فرهنگي منطقه پنج و رئيس سازمان ملي جوانان استان مركزي، اعضاي هيات داوران، اساتيد، دانشجويان و هنرمندان شركت كننده از دانشگاه هاي سراسر كشور و دبيران كانون قرآن و عترت در تالار اميركبير شهرك دانشگاهي واحد اراك برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد اراك، در اختتاميه اين جشنواره، آيت الله دري نجف آبادي، نماينده ولي فقيه در استان مركزي و امام جمعه اراك گفت: تاسي از آموزه هاي دين مبين اسلام و استفاده از مضامين راه گشاي قرآن كريم، هنرمندان را در تدوين و اجراي آثار هنري فاخر ياري مي دهد و هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر بايد با مدنظر قرار دادن درون مايه هاي معنوي و اسلامي در آثار خود در راستاي ارتقاي سطح دانش و بينش مخاطبان گام بردارند.آيت الله دري نجف آبادي، معيارهاي فرهنگي را مهمترين ابزار تقويت هنر ديني دانست و افزود:‌ آثار هنري باسد با معيارها و انديشه هاي اسلامي همخواني داشته باشد تا به مدد آن بتوان به خلق آثار هنري ماندگار پرداخت. امام جمعه اراك تصريح نمود: نمونه‌هاي بسياري از رفتار ائمه معصومين(ع) و صحنه‌هاي فراواني از حضور آنان در زندگي اجتماعي و سياسي مردم وجود دارد كه بايد از طريق هنرمندان مورد بررسي و تحقيق قرار گرفته و پس از شناخت درست توسط هنرمندان متعهد و از طريق ابزار موثر هنر به جامعه عرضه شود. آيت الله دري نجف آبادي، با تاكيد بر لزوم پرداختن هنرمندان به زندگي پيامبران گرامي و امكان بهره‌گيري فراوان هنرمندان از زندگي آنان جهت خلق آثار هنري با موضوع ديني گفت: دين اسلام منبع و ماخذي ارزنده براي تمامي هنرمندان مشتاق است لذا هنرمندان در راستاي توليد آثار هنري فاخر نقدهاي وارد شده به آثار خود را مورد توجه قرار داده و سعي نمايند با توجه به اين نقدها آثار با ارزش‌تر و با كيفيت‌تري به ويژه در بخش هنر ديني ارائه دهند. امام جمعه اراك با تاكيد بر اينكه براي كار در بخش هنر ديني، وجود اعتقاد ديني يك اصل مهم و زمينه‌ساز توليد آثارماندگار است، گفت: هنرمندان بايد با همت بلند، اعتقاد، عشق و ايمان نسبت به ارائه آثار هنري كيفي و ماندگار مطابق با معيارهاي اسلامي اقدام كرده و مفاهيم والاي اسلامي را از اين‌طريق به جهانيان منتقل نمايند.همچنين در آيين اختتاميه پانزدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني، دكتر عباس ملك حسيني رئيس واحد اراك ضمن خيرمقدم به مهمانان و تشكر از دست اندركاران در برگزاري اين جشنواره گفت: در دسته بندي نيازهاي انسان، هنر در راس اين دسته بندي قرار گرفته است زيرا نيازهاي عاطفي افراد در هنر پاسخ داده مي شود. وي آموزه هاي ديني را مهمترين گنجينه براي تعالي هنر دانست و افزود: هنر و دين هر دو يك هدف نهايي دارند و آن كمال انساني است. دكتر ملك حسيني باتوجه به اينكه آموزه هاي ديني مهمترين گنجينه براي تعالي هنر است، اظهار داشت: دين و هنر هر دو به دنبال زندگي شرافتمندانه هستند و هدف هر دوي آنها انسان است؛ هنر ابزارش را در اختيار دارد و اين ابزار در متون دين است. رئيس واحد اراك عنوان نمود: هنر؛ ظهور، بيان و تجلي است كه مي‌تواند بيان حقيقت باشد و حكمت معنوي را بگويد كه كامل‌ترين بيان است يا در امور حسي و مادي محصور باشد كه هنر غيرديني به شمار مي‌رود.

پيام معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي به اختتاميه پانزدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني

به گزارش آفرينش، در آيين اختتاميه پانزدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني، پيام معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در اختتاميه پانزدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني (بخش اجراي نمايش) توسط دكتر طالب تاش معاون پژوهشكده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامي، قرائت شد. در بخشي از اين پيام آمده است: هنر نمايش يكي از رساترين و بليغ ترين انواع آفرينش و هنرها در انتقال مفاهيم فرهنگي به شمار است. تئاتر را بايد تجلي ذوق و فهم انديشه انسان در قالب زيبايي و كمال دانست. در ايران زمين نيز هنر تئاتر همواره از اصالت، قدمت و سبك خاص خود بهره مند بوده است تا آنجا كه جان زيبايي پسند هنرمند ايراني با تكيه بر اخلاق انساني و نگاه ژرف و واقع بين به مباحث فرهنگي و اجتماعي روز خود، آن را در خدمت تعالي جامعه و به عنوان زبان گوياي مردم خويش در ميان دردها و دغدغه هاي آنها به روي صحنه آورده است. نمايشي ديني از مقوله هايي است كه مي توان براي تبيين آموزه هاي حيات بخش قرآن كريم، سيره معصومين(ع) و نشر مكارم اخلاق و فضيلت هاي فراموش شده انساني از آن بهره جست. پژوهشكده قرآن و عترت معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان برگزار كننده ديرپاترين جشنواره هنر و ادبيات ديني بر آن است تا اين جشنواره را هر سال پربارتر از دوره هاي گذشته برگزار نموده تا پيوند دين و دانش و فرهنگ هنر را بيش از پيش نمايان سازد. اكنون كه به مدد الهي و عنايت خاصه حضرت ولي عصر(عج) اختتاميه پانزدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني در بخش اجراي نمايش به ميزباني واحد اراك برگزار مي گردد بر خود لازم مي دانم كه از زحمات همكاران در پژوهشكده قرآن و عترت، رياست و معاونت فرهنگي واحد اراك و همچنين دبيرخانه منطقه پنج دانشگاه و ساير دست اندركاران تقدير و تشكر نمايم و موفقيت همگان در نشر فرهنگ و معارف غني قرآن كريم و عترت نبي مكرم اسلام(ص) را آرزو نمايم. در ادامه محمدرحيم بيرقي، معاون فرهنگي واحد اراك گفت: اين جشنواره براي دومين سال متوالي است كه در واحد اراك برگزار مي گردد. وي باتوجه به اينكه اين جشنواره در مقايسه با سال هاي گذشته از ارتقاء كيفي، فني و محتوايي برخوردار است، اظهار داشت: اين پيشرفت ها حاصل پيگيري ها و مداومت هاي بسيار خوب پژوهشكده قرآن و عترت و توجه واحد هاي دانشگاهي به خصوص كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامي به اين معقوله بوده است. معاون فرهنگي واحد اراك، ضمن گراميداشت ياد و خاطره دكتر علي شريف، مبدع و طراح اوليه كار قرآني در دانشگاه ها گفت: تئاتر زبان مشتركي است كه مي تواند در هر مخاطب با هر فكر و انديشه اي كه دارد ارتباط برقرار كند.محمدرحيم بيرقي گفت: تئاتر ديني طي حيات خود در ايران همواره يك جريان مردمي بوده و به حيات خود ادامه داده است. وي عنوان نمود: تئاتر ديني به شكل هاي نقالي، پرده خواني، روضه خواني، مناجات گلدسته خواني ها شناخته مي شود و هميشه بدون دخالت هيچ نهادي رسمي به طور مستقيم در تداوم فرهنگ و بين مردم حضور داشته است. در ادامه اين جشنواره بيانيه هيات داوران پانزدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني، توسط دكتر حسن دولت آبادي، از اعضاي هيات داوران، قرائت شد. شايان ذكر است در پايان اين جشنواره از 33 اثر رسيده به دبيرخانه اين جشنواره، 22 اثر به مرحله بازبيني اوليه و هشت گروه به مرحله نهايي راه يافتند كه شامل اين گروه ها بوده اند: احسان فلاحيان از واحد اراك با عنوان: روز كلاغ؛ مرتضي خدام از واحد اراك با عنوان: مسيح موعود؛ مسلم ناركي از واحد گچساران با عنوان: يك وجب مانده تا آسمان؛ وحيد كبيري از واحد چالوس با عنوان: فطرس؛ بهروز وفايي از واحد انديمشك با عنوان: خيال روي خطوط موازي؛ محمدحسن شمس آبادي از واحد سبزوار با عنوان: هنگامه اي كه در آسمان شكافت؛ امير بشيري از واحد مشهد با عنوان: پدرانه؛ و عادل توكلي از واحد مشهد با عنوان: واقعه در واقعه.شايان ذكر است در پايان برگزاري اين جشنواره از آثار و نفرات برتر از دانشگاه هاي اراك، مشهد، سبزوار، چالوس، گچساران و انديمشك، با اهداء لوح تقدير و جايزه تجليل شد.


 فرماندهي سپاه نينوا گلستان در واحد علي آباد كتول:
 راهيان نور، برنامه اي تاثيرگذار درجهت حفظ ارزش هاي دفاع مقدس است 

جلسه تشكيل ستاد راهيان نور دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان گلستان با حضور حضرت آيت ا...شاهرودي نماينده شريف استان درمجلس خبرگان رهبري، سردار بابايي فرمانده سپاه نينوا گلستان، محمدنيا رئيس بسيج دانشجويي استان و روساي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان گلستان اعم از سراسري، آزاد اسلامي، پيام نور و غيرانتفاعي در سالن كنفرانس اداري واحد علي آباد كتول تشكيل شد. به گزارش آفرينش، دراين مراسم دكتر عليرضا ايرانبخش ضمن تبيين جايگاه دانشگاه آزاد اسلامي در كشور، از آن به عنوان شجره طيبه اي ياد كرد كه با كمك مستقيم و ماندگار امام(ره) در دل سرزمين اسلامي ايران كاشته شده و حركت درجهت توسعه پژوهش و تحقيقات، ايجاد كرسي هاي نظريه پردازي، ارتقاي كيفيت آموزشي، تعميق ارزش ها و كسب رضايت مردم را به عنوان مهمترين رسالت و ماموريت در سرلوحه امور قرار داده است. رئيس شوراي پژوهشي منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اين مطلب كه منطقه 10 متشكل از دو استان گلستان و سمنان است از اجرايي شدن سند راهبردي پژوهش در اين منطقه خبر داد و گفت: براساس سند مذكور، 30 درصد از سرمايه واحدهاي دانشگاهي تا سال 1395 از منابع نو تامين مي گردد. وي با گراميداشت ياد و خاطره شهيد دكتر صادقي، عامل موفقيت اين واحد دانشگاهي را پايه گذاري براساس تقوا، ديانت و ‌اخلاق عنوان كرد و افزود: واحد علي آباد كتول به عنوان يكي از واحدهاي بسيار بزرگ در سطح استان توانسته است در طي 22 سال فعاليت، با اجرايي نمودن سياست ها و اهداف كلان دانشگاه آزاد اسلامي سير صعودي را طي نمايد. رئيس واحد علي آباد كتول دربخش ديگري از سخنان خود ضمن استقبال از هرگونه همكاري در زمينه هاي فرهنگي، تصريح كرد: جوانان امروز بيش از هر زمان ديگري نيازمند شناخت ارزش‌هاي ديني و انقلابي هستند و اعزام كاروان راهيان نور مي‌تواند در راستاي آشنايي هرچه بيشتر جوانان با مفاهيم جبهه و جنگ بسيار تاثيرگذار باشد.در ادامه مراسم سردار بابايي ضمن خيرمقدم به كليه روساي دانشگاه ها و مراكز آموزشي استان، هدف از تشكيل كاروان راهيان نور را پاسداشت فرهنگ ايثار و شهادت و جلوگيري از فراموش شدن يادگارهاي دوران هشت سال دفاع مقدس اعلام كرد و افزود: همه عظمت و موفقيت كشور ما مديون خون شهيدان انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي است كه بايد با همه توان از آن پاسداري كنيم. فرماندهي سپاه نينوا گلستان از راهيان نور، به عنوان برنامه اي تاثيرگذار درجهت حفظ ارزش هاي دفاع مقدس ياد كرد كه هم ازنظر زماني و هم ازنظر مكاني توسعه يافته است.


 تازه‌هاي نشر 

 درآمدي بر اصول تحول فرهنگي

اين کتاب نوشته عبدالکريم بهجت پور مي باشد و انتشارات بوستان کتاب اقدام به چاپ آن نموده است. تحول فرهنگي ديني فرد و جامعه امري روشمند و داراي قواعد و اصول ويژه اي است. قرآن با هدف رساندن موجودات صاحب اختيار به کمال و سعادت فرود آمد. به همين منظور قرآن، نزول تدريجي يافت و انتقال ابعاد، لوازم و شرايط هر مفهوم ديني نيز در سراسر قرآن توزيع شد. اين کتاب با قيمت 3700 تومان توزيع شده است.

آيين قرائت و کتابت قرآن کريم در سيره نبوي

اين کتاب تاليف محسن رجبي است که کوشيده در آن به راهبردهايي که رسول خدا(ص) براي ابلاغ، آموزش، ترويج و تثبيت قرآن از آن بهره گرفته است اشاره شده مثل آموزش شنيداري- گفتاري، آسان سازي آموزش و بستن راه هرگونه سخت گيري در آن، ترغيب به نوشتن قرآن و استفاده از نسخه مکتوب و... . اين کتاب که توسط انتشارات بوستان کتاب به چاپ رسيده است با قيمت6000 تومان عرضه شده است.

بررسي اعتبار احاديث مرسل

حديث مرسل آن است که سلسله سندش ذکر نشده يا بعضي از راويان آن حذف شده باشد يا به صورت اجمال بيايد. اين کتاب تاليف محمدحسن رباني مي باشد که در 5 فصل کوشيده درخصوص اعتبار اين احاديث و اينکه آيا ارسال آنها باعث ضعف حديث مي شود يا خير به بررسي بپردازد. انتشارات بوستان کتاب آن را با قيمت 6400 تومان منتشر کرده است.

 

مباني فقهي جهاد

جهاد از موضوعات مهم و تاثيرگذاري است که به رغم مباحث مفصل در آثار فقهي نيازمند تحقيق و پژوهش است. انزواي شيعيان در جامعه اسلامي و عدم مراجعه دولت ها به فقيهان اماميه درطول تاريخ موجب شده که پرسش هاي زيادي در اين زمينه بي پاسخ بماند. اين کتاب نوشته سيد جواد ورعي تلاشي است براي بازخواني برخي از مباحث «جهاد از منظر فقه» با عنايت به پرسش هاي جديد مانند: جهاد ابتدايي و نسبت آن با دعوت اسلامي و آزادي عقيده، سرنوشت جهاد در عصر غيبت، عمليات شهادت طلبانه و دفاع مشروع از سرزمين هاي اسلامي. اين کتاب توسط انتشارات بوستان کتاب با قيمت 4000 تومان منتشر شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اجتماعي
اقتصاد و بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه