جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/10/04 - روزنامه سراسري صبح ايران ( شنبه) نسخه شماره 3771


اخبار هنري

از امروز 4 دي ماه اتفاق مي افتد:
پخش دوباره مجموعه «شبي از شبها»

با حضور بازيگر مهلكه،
«انتقام جويان» مارول در نيومكزيكو مقابل دوربين مي‌رود

فرم حضور فيلم در جشنواره فيلم فجر پر شده؛
فيلمبرداري «اخراجي‌هاي 3» آخر دي ماه تمام مي‌شود


فروش بالاي «فوكر‌هاي كوچك» در سينماهاي آمريكا


بيضايي در«ارمغان تاريكي» مقابل دوربين رفت


فيلم «سعادت‌آباد» اواخر دي آماده مي‌شود


توليد سه اثر موسيقيايي در صداوسيماي خليج فارس


 اخبار هنري 

در قطعه 213 بهشت زهرا؛

پيكر «حسين باغي» در سكوت به خاك سپرده شد

پيكر زنده ياد «حسين باغي» گوينده پيشكسوت در سكوت به خاك سپرده شد. به گزارش فارس، قرار بود پيكر زنده ياد «حسين باغي» ديروز با حضور علاقه‌مندان وي از جلوي درب منزلش تشييع شود، اما خانواده وي پيكر او را از بيمارستان مستقيم به بهشت زهرا بردند و افرادي كه براي حضور در اين مراسم آمده بودند، جلوي منزل وي سرگردان ماندند. بنابراين گزارش، پيكر زنده ياد باغي با حضور افراد اندكي كه توانسته بودند خود را به بهشت زهرا برسانند به خاك سپرده شد. در اين مراسم حسين بزرگي مدير امور دوبلاژ سيما، ناصر مدوح رييس انجمن گويندگان و سرپرست گفتار فيلم ايران، همت موميوند، نصرالله مدقال‌چي، بهروز رضوي و ... حضور داشتند. بهروز رضوي در اين مراسم طي سخناني به ويژگي‌هاي اخلاقي زنده ياد باغي پرداخت و گفت: باغي از جايگاه رفيعي در عرصه دوبله و گويندگي برخوردار بود و به رغم اين جايگاه، همواره فروتن و خاضع بود. به گزارش فارس، سيد عزت الله ضرغامي نيز با ارسال سبد گل، درگذشت اين هنرمند توانا را تسليت گفت. قرار بود پيكر اين هنرمند توانا در قطعه هنرمندان به خاك سپرده شود اما خانواده وي اعلام كردند بنابر وصيت زنده ياد باغي، پيكر او در قطعه 213 بهشت زهرا به خاك سپرده شود. حسين باغي كه سالها گوينده تبليغات تلويزيوني بود و مدتي به دليل بيماري التهاب مغز در بيمارستان بستري بود، عصر دوشنبه 29 آذرماه جان به جان آفرين تسليم كرد. حسين باغي متولد سال 1329 تهران و فارغ التحصيل مدرسه عالي ترجمه بود و در پرونده كاري خود در دوبله آثاري نظير كارآگاه كاستر، ارتش سري، راه قدس (امپراطوررم) و... حضور داشت. صداپيشگي شخصيت‌هايي مانند بابا برقي، چهار دست در كارتون نيك و نيكو، سياساكتي، داوود خطر و هومن زنده‌ياد باغي را در ذهن بسياري از مخاطبان ماندگار كرده است.

اکران عمومي "چراغ قرمز" با 22 سالن در تهران شروع شد

اکران عمومي فيلم سينمايي "چراغ قرمز" به کارگرداني علي غفاري در 22 سالن سينماي تهران شروع شد. به گزارش مهر، اکران عمومي اين فيلم سينمايي از چهارشنبه اول دي‌ماه در 22 سالن در تهران و به سرگروهي سينما آزادي شروع شده است. اکران"چراغ قرمز" در 10 شهرستان همزمان با تهران آغاز شده است."چراغ قرمز" درباره بهروز جوان ساده‌دلي است که در اثر اتفاقاتي درگير ماجراي يک قتل مي‌شود و اين موضوع ماجراهايي را براي او به ‌وجود مي‌آورد. فيلمنامه اين فيلم سينمايي را غفاري به همراه ميلاد کزازي بر اساس فيلمنامه‌اي از سعيد دربندي نوشته‌اند. پوريا پورسرخ، الناز شاکردوست، مجيد ياسر، انوشيروان ارجمند، نعيمه نظام‌دوست و محسن قاضي‌مرادي بازيگران اين فيلم هستند.

توليد 5 نمايش جديد در مركز هنرهاي نمايشي راديو

«روشنايي‌هاي شهر» از راديو جوان پخش مي‌شود

در هفته‌ي اول دي ماه، 5 نمايش توليد شده در مركز هنرهاي نمايشي راديو از 4 شبكه‌ي راديويي پخش مي‌شود. به گزارش(ايسنا)، نمايش 5 قسمتي « بادهاي زمستاني» از امروز شنبه ـ چهارم دي ماه ـ هر شب از ساعت 22 در برنامه «قصه شب» راديو ايران پخش مي‌شود. همچنين برنامه «قصه استان» راديو تهران نمايش 6 قسمتي «روزي روزگاري شهر من» را از چهارم دي ماه در ساعت 22 و 30 دقيقه روي آنتن مي‌برد. شبكه راديويي فرهنگ نيز نمايش 7 قسمتي «پرواز در اوج» را در همين تاريخ ـ 4 دي ماه ـ در برنامه از «رمان تا نمايش» پخش مي‌كند. اين برنامه از ساعت 21 روي آنتن راديو فرهنگ مي‌رود. به گزارش ايسنا، برنامه «نمايش جوان» راديو جوان در روز چهارم دي ماه نمايش تك قسمتي «روشنايي‌هاي شهر» را روي آنتن مي‌برد و از روز 5 دي ماه «معماي خانه‌هايش» را در 4 قسمت پخش مي‌كند. نمايش جوان هر شب از ساعت 23 و 30 در راديو جوان پخش مي‌شود.

باحضور پارسايي، کشن فلاح ، خبري و فنائيان

50 اثر در دومين جشنواره سراسري تئاتر تک نفره مورد بازبيني قرار مي گيرد

سعيد کشن فلاح، حسين پارسايي ، محمد علي خبري و تاجبخش فنائيان 50 اثر برتر را در دومين دوره جشنواره سراسري تئاتر تک نفره مورد بازبيني قرار مي دهند به گزارش آنا؛325 متن ارسال شده به دبيرخانه جشنواره سراسري تئاتر تک نفره در مرحله نخست مورد بازخواني قرار گرفت. نصرالله قادري ، رحمت اميني و تاجبخش فنائيان که بازخواني آثار در مرحله نخست را بر عهده داشتند 50 اثر برتر را انتخاب نمودند و در مرحله بازبيني از ميان اين 50 متن ، آثار برتر دومين دوره جشنواره سراسري تئاتر تک نفره انتخاب خواهد شد. دکتر محمود عزيزي دبير جشنواره طي احکامي جداگانه حسين پارسايي، سعيد کشن فلاح ، محمد علي خبري و تاجبخش فنائيان که را به عنوان بازبين هاي دومين جشنواره سراسري تئاتر تک نفره در مرحله دوم معرفي نمود . بازبين ها در روز هاي چهارشنبه تا جمعه 15 تا 17 دي ماه از ساعت 9 صبح تا 7 شب آثار را مورد بررسي قرار مي دهند و در طول سه روز بازبيني 50 اثر براي انتخاب بهترين متون به پايان خواهد رسيد . گفتني است دومين دوره جشنواره تئاتر تک نفره با ارسال فراخوان به مراکز هنرهاي نمايشي و مراکز آموزشگاهي در سراسر کشور در آبان ماه سال جاري آغاز شد و در پايان مهلت ارسال آثار 325 متن ارسال شده به دبير خانه اين جشنواره مورد بازخواني و بررسي قرار گرفت. در اين بين 50 اثر به عنوان متون برتر انتخاب شد که 32 متن از شهرستان و 18 متن متعلق به علاقمندان تهراني بوده است اين آثار به مرحله بازبيني راه يافتند و صاحبان آثار رقابت نزديکي براي رسيدن به جمع برندگان نهايي جشنواره خواهند داشت. 50 اثر انتخاب شده جهت بازبيني در روزهاي 15 تا 17 دي ماه در سالن گوشه فرهنگسراي نياوران به روي صحنه خواهند رفت و از اين تعداد تنها 15 متن به مرحله نهايي راه مي يابند .

کارگاه «سفره ساده ايراني» برپا مي شود

کارگاه سفره ساده ايراني با حضور شيرين اشراقي ، کارشناس تغذيه توسط خانه فرهنگ ميثاق برپا مي شود.به گزارش آنا، خانه فرهنگ ميثاق از مراکز فرهنگي هنري منطقه 5 با مشارکت دبستان يحيي زاده و انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکي ايران، اقدام به برپايي کارگاه سفره ساده ايراني کرده تاارتقاء سلامت شهروندي با تاکيد بر تغذيه سالم و همچنين فرهنگ استفاده از غذاهاي ساده و سالم ايراني را ترويج دهد. اين برنامه مفرح که با مسابقه آشپزي با قارچ و مسابقه فرهنگي حضوري همراه خواهد بود، از حضور شيرين اشراقي کارشناس تغذيه نيز بهره مي برد. اشراقي در اين کارگاه هرم تغذيه سالم و بحث جايگزيني مواد سالم و ارزان به جاي مواد زيان آور و گران قيمت در سفره ايراني را ارائه خواهد داد.سفره ساده ايراني 6 دي ماه 1389 از ساعت 10 الي 12 صبح در دبستان يحيي زاده برگزار و پذيراي علاقه مندان خواهد بود.

«شهر قصه» به مدارس سفر مي کند

اجراي دوره اي نمايش "شهر قصه" به کارگرداني مسعود حاتمي در مدارس منطقه 5 آغاز مي شود.به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 5 ، گروه نمايش ماني به سرپرستي مسعود حاتمي از امروز شنبه 4 دي ماه اجراي دوره اي برنامه نمايشي "شهر قصه" را در مدارس منطقه 5 آغاز مي کند.در اين اجراي نمايشي که توسط کتابخانه فردوس از مراکز فرهنگي هنري منطقه 5 توليد شده مسئوليت پذيري متقابل در خانواده و احترام به والدين در ماجراهاي نمايشي به دانش آموزان آموزش داده مي شود.شهر قصه تا 8 دي ماه در مدارس متعددي چون حافظ ، آبروشن ، شهداي منطقه 5 ، مريم بخشي ، خاتم و امام علي (ع) اجرا مي شود. شماره تلفن 44081043 براي هماهنگي و پاسخگويي به سوالات علاقه مندان اعلام شده است.

از ماه آينده صورت مي گيرد :

آغاز ثبت نام از ناشران کشور براي حضور در بيست و چهارمين نمايشگاه کتاب تهران

بهمن دري معاون امور فرهنگي و رييس بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران از آغاز ثبت نام ناشران کشور از ماه آينده خبر داد و گفت با اعلام فراخوان و شرايط و نحوه حضور از طريق سايت نمايشگاه و جرايد، ثبت نام از ناشران کشور براي حضور در بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران از ماه آينده آغاز خواهد شد. بهمن دري رييس شوراي سياستگزاري بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران اضافه کرد: با آغاز بررسي برنامه ها و فعاليت هاي ساير کميته ها و مسائل اجرايي نمايشگاه قطعا جلساتي مشترک ومنظم با نهادهاي مشارکت کننده (از جمله شهرداري و شوراي شهر راهنمايي و رانندگي وساير نهاده هاي ذيربط )در برگزاري نمايشگاه (از هفته آينده) برگزار خواهيم کرد . پيش از اين زمان و مکان نمايشگاه و نحوه حضور ناشران داخلي مصوب شده بود که بنابر مصوبات شوراي سياستگزاري ، بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران 14لغايت 24 ارديبهشت ماه سال 1390 در مصلي بزرگ امام خميني برگزار مي شود

بازخوانان جشنواره خصوصي تئاتر تهران
معرفي شدند

بازخواني 1723 اثر رسيده به دبيرخانه جشنواره تئاتر تهران توسط منوچهر اکبرلو، رحمت اميني، محسن سراجي و محمدرضا الوند آغاز شد.به گزارش روابط عمومي نخستين جشنواره خصوصي تئاتر تهران، با پايان مهلت ارسال آثار، بازخواني 1723 اثر رسيده به دبيرخانه توسط منوچهر اکبرلو، رحمت اميني، محسن سراجي و محمدرضا الوند آغاز شد. تعداد آثار ارسال شده به بخش هاي آزاد و تجربه هاي نو(صحنه اي) 643 اثر، تئاتر خياباني 297 اثر، تئاتر عروسکي 90 اثر، ، نمايشنامه خواني177 اثر، تئاتر مقاومت 167 اثر، تئاتر کودک و نوجوان 107اثر، تئاتر ديني
89 اثر، تئاتر آييني و سنتي 96 اثر و راديوتئاتر 57 اثر بوده که پس از بازخواني، راه يافتگان به مرحله بازبيني به تفکيک هر بخش از ابتداي هفته دوم دي ماه معرفي خواهند شد. لازم به ذکر است در بخش هاي نمايشنامه نويسي، عکاسي تئاتر، پژوهش تئاتر، تله تئاتر، و پوستر تئاترنيز آثاري به دبيرخانه دائمي جشنواره تئاتر تهران رسيده است که تعداد و آثار منتخب در موعد مقرر اعلام خواهد شد.مهلت ارسال آثار در اين بخش ها تا 7 بهمن در نظر گرفته شده است. همچنين علاوه بر بخش کلي مسابقه پوسترتئاتر، طراحي پوستر «نخستين جشنواره خصوصي تئاتر تهران» نيز به مسابقه گذاشته شده و دبيرخانه تا 23 دي ماه پذيراي آثار علاقه مندان خواهد بود. نخستين جشنواره خصوصي تئاتر تهران در 14 بخش تخصصي اسفندماه سال جاري با دبيري سيد جواد هاشمي برگزار مي شود.

اجراي "يک دامان ماه و ستاره" از پنجم دي‌ماه شروع مي‌شود

اجراي نمايش "يک دامان ماه و ستاره" به کارگرداني امير دژاکام از يکشنبه پنجم دي‌ماه در تالار وحدت شروع مي‌شود. به گزارش مهر، نمايش "يک دامان ماه و ستاره" به مناسبت ايام محرم و صفر براي اجرا در تالار وحدت آماده اجرا شده است. اين نمايش نگاهي نو به شيوه‌هاي اصيل نمايش‌هاي ايراني دارد و بر اساس تعزيه، نقالي و ... و با نگاه و رويکردي مدرن و با بهره‌گيري از تکنيک‌هاي تصويري و ديجيتالي آماده شده است. گلچهره سجاديه، اصغر همت، رحيم نوروزي، حسين محب‌اهري، شهرام عبدلي، اصغر فريدي ماسوله در نمايش "يک دامان ماه و ستاره" بازي مي‌کنند. جمعي از دانشجويان و هنرآموزان تئاتر در کنار گروه فرم نمايش به سرپرستي بهزاد جاودان‌فرد، در اين نمايش حضور دارند.طراحي صحنه نمايش را سيامک احصايي و طراحي لباس را مژگان عيوضي انجام داده است. محسن ميرزايي آهنگساز و مرتضي اتابکي طراح پوستر و بروشور نمايش است. نمايش "يک دامان ماه و ستاره" هر روز به ‌جز شنبه‌ها از ساعت 19 به مدت 90 دقيقه در تالار وحدت روي صحنه مي‌رود.


 از امروز 4 دي ماه اتفاق مي افتد:
 پخش دوباره مجموعه «شبي از شبها» 

مجموعه تلويزيوني «شبي از شبها» به کارگرداني «رضا کريمي» ازامروز 4 دي ماه ازشبکه سوم سيما دوباره به روي آنتن مي رود. به گزارش ايسکانيوز مجموعه تلويزيوني«شبي از شبها» از امروز شنبه 4/10/89،هر روز به جز جمعه ها ساعت 9:00 ازشبکه سوم سيما پخش خواهد شد.اغلب ماجراهاى اين مجموعه تلويزيونى فقط در يک لوکيشن مى گذرد. سعيد پورصميمى ، گوهر خيرانديش ، محمود جعفرى ، فردوس کاويانى ، سعيد اميرسليمانى ، حميدرضا پگاه ، فلورا سام ، على قربانزاده ، نگين صدق گويا ، سپند اميرسليمانى ، نسترن سالار ، ترلان پروانه و... بازيگرانى هستند که در اين مجموعه به ايفاى نقش مى پردازند. «شبى از شبها» ، داستان 4 خانواده متوسط جامعه است که در يک مجموعه آپارتمانى ساکن هستند ، مشکلاتى که براى خانواده ها به وجود مى آيد و روابط و برخوردهاى افراد اين خانواده ها با يکديگر، قصه هاى اين مجموعه را پديد خواهند آورد. گوهر خيرانديش بازيگر نقش «حشمت» اين مجموعه مدير يک آسايشگاه است. او تنها زندگى مى کند و کمکها و مساعدت هايش او را در ارتباط با آدمهاى ديگر اين ساختمان قرارمى دهد. او برادرى دارد که نقش او را فردوس کاويانى بازى مى کند. اين خواهر و برادر با ارثى که به آنها رسيده ، سعى مى کنند زمينى را بسازند اما بعدا مجبور مى شوند با افراد ديگر شريک شوند و اين مقدمه اتفاقات بعدى است.اين مجموعه را مجيد اوجى تهيه کرده که پيش از اين مجموعه هايى چون همسايه ها و سفر سبز را تهيه کرده است.حسين پاکدل ، نويسنده اين مجموعه است و ناصرمحمود کلايه و کارن همايونفر به ترتيب به عنوان تصويربردار و سازنده موسيقى با اين طرح همکارى داشته اند.اين مجموعه به نويسندگي «حسين پاکدل» و به تهيه کنندگي «مجيد اوجي» در 26 قسمت 45 دقيقه اى محصول گروه فيلم و سريال شبکه 3 سيما است.کارگردان اين مجموعه «رضا کريمي» است که کارگردان فيلمهايي چون «عشق + 2» ، «تب» و«آدمکش» درکارنامه اش ديده مي شود.


 با حضور بازيگر مهلكه،
 «انتقام جويان» مارول در نيومكزيكو مقابل دوربين مي‌رود 

با حضورجرمي رنر بازيگر آثاري چون فيلم اسكاري «مهلكه »، پروژه سينمايي «انتقام جويان» شركت فيلمسازي مارول در فاصله ماه هاي آوريل تا سپتامبر 2011 در نيومكزيكو مقابل دوربين مي رود. به گزارش (ايسنا)، اين فيلم توسط «گاورنور بيل» در شركت فيلمسازي «مارول كميكز» تهيه و توليد مي‌شود. همچنين فصل هايي از اين فيلم در ميشيگان و نيويورك فيلمبرداري خواهد شد. بنابراعلام هاليوود ريپورتر، اين فيلم كه يك اثر اقتباسي است، توسط «خوزه ودون» كارگرداني مي‌شود. چندي پيش حضور« جرمي رنر» بازيگر آثاري چون «مهلكه» كه در مراسم آكادمي 2010 ميلادي، نامزد دريافت اسكار بهترين بازيگر مرد بود، در پروژه سينمايي «انتقام جويان» قطعي شد. زاك پن، نويسنده‌اى كه با نگارش داستان فيلم هاى «هالك شكست ناپذير» و «مردان مجهول» به شهرت رسيده، نويسندگى فيلم اكشن «انتقام جويان» را بر عهده گرفته است. داستان«انتقام جويان» كه يك درام اكشن و مهيج را روايت خواهد كرد، تاكنون موضوع چندين پروژه سينمايى و تلويزيونى بوده است. از ديگر بازيگران انتقام‌جويان كه پيش‌تر به اين پروژه سينمايي پيوسته‌اند مي‌توان به «رابرت دوني جونيور» بازيگر «مرد آهني»، «توني استارك»، تريس همسورت بازيگر ثور، تريس ايوانز بازيگر كاپيتان آمريكا، اسكارلت يوهانسون بازيگر امتياز نهايي و ساموئل ال جكسون اشاره كرد. انتقام جويان، براي اكران گسترده بين المللي در 4 مي (15 ارديبهشت) سال 2012 ميلادي آماده مي‌شود.


 فرم حضور فيلم در جشنواره فيلم فجر پر شده؛
 فيلمبرداري «اخراجي‌هاي 3» آخر دي ماه تمام مي‌شود 

فيلمبرداري سومين قسمت از فيلم سينمايي «اخراجي‌ها» در حالي ادامه دارد كه از هفته گذشته بازي امين حيايي در اين فيلم آغاز شده و وي مقابل دوربين فرشاد گل‌سفيدي قرار گرفته است. به گزارش فارس، تاكنون 40 درصد از فيلبمرداري به پايان رسيده و فيلمبرداري تا پايان دي‌ماه ادامه دارد. فيلم فرم حضور در جشنواره فيلم فجر را پر كرده است تا با توجه به انجام تدوين همزمان توسط محسن توكلي آخرين ساخته مسعود ده‌نمكي به موقع براي حضور در جشنواره فجر آماده شود. امين حيايي، اكبرعبدي، محمدرضا شريفي‌نيا، حسام نواب‌صفوي، رضا رويگري، سيد جواد هاشمي، يوسف صيادي،علي دهكردي، قاسم زارع، سپند اميرسليماني، فخرالدين صديق شريف، امير نوري، محمود مقامي، سيروس كهوري‌نژاد، ابوالفضل همراه، ماشاالله شاهمرادي‌زاده، مريم كاوياني، بهنوش بختياري، رز رضوي، مريم سلطاني، حليمه سعيدي و شهربانو موسوي بازيگران اين فيلم هستند. در خلاصه داستان «اخراجي‌ها 3» آمده است: جنگ تمام شده، اخراجي‌ها و ديگر هم‌رزمانشان به شهر برگشتند و هر كس در پي كسب و كاري است، يك برنامه زنده تلويزيوني در تلاش است تا تعدادي از آن رزمندگان را براي حضور در يك برنامه دعوت كند، شرايط نامساعد حال يكي از اين همرزمان او را راهي بيمارستان مي‌كند، اما براثر حوادثي در سطح شهر دير به بيمارستان مي‌رسد و تا پاي شهادت پيش مي‌رود و اين بهانه‌اي براي حضور همرزمان سابق در بيمارستان مي‌شود كه حالا هر يك شان وشخصيتي جديد دارند و... عوامل توليد اين فيلم عبارتند از نويسنده وكارگردان: مسعود ده‌نمكي، دستيار اول كارگردان: نورالدين گودرزي، مدير برنامه‌ريزي: فروزان جلالي، مدير فيلمبرداري: فرشاد گل‌سفيدي، طراح چهرپرداز: ايمان اميدواري، طراح صحنه و لباس: حسن روح‌پروري، صدابردار: بابك اخوان، صداگذار: سيدعليرضا علويان، تدوين: محسن توكلي، موسيقي: بهنام ابطحي، منشي صحنه: فتانه محسني، عكاس: بابك برزويه، مديرتوليد: مهدي بدرلو، مدير تداركات: عليرضا همت، روابط عمومي: الهه گودرزي و احسان هوشيارگر، مجري طرح: محمدرضا شريفي‌نيا و تهيه‌كننده: مسعود ده‌نمكي.


 فروش بالاي «فوكر‌هاي كوچك» در سينماهاي آمريكا 

«فوكر‌هاي كوچك» با 7 و 2 ميليون دلار فروش، فيلم‌هاي مدعي فروش بالا، هم‌چون «ترون» و « شهامت» را پشت سرگذاشتند. به گزارش (ايسنا)، فيلم «ترون:حماسه» با 5 و 6 ميليون دلار و «شهامت» جديد ترين كار برادران كوئن با 5 و نيم ميليون دلار فروش رتبه‌هاي دوم و سوم گيشه را به خود اختصاص داده‌اند. «فوكر‌هاي كوچك» هم اكنون در سه هزار و 536 سالن سينمايي در ايالات متحده و كانادا در معرض تماشاي مخاطبان قرار گرفته است و اين فيلم ادامه‌ا‌ي بر دو قسمت از كمدي‌هاي پرفروش‌ «ملاقات با فوكر‌ها» و «خانواده فوكرها» است. «فوكرهاي كوچك» با بازي «بن استيلر»، «رابرت دنيرو»،«باربارا استريسند» و «داستين هافمن» ساخته شده است. بنا بر اعلام هاليوود ريپورتر، «ملاقات با فوكرها» در سال 2006 با حضور رابرت دنيرو و بن استيلر و با فروشي معادل 280 ميليون دلار توجه بسياري از مخاطبان را در دنيا به خود اختصاص داد.


 بيضايي در«ارمغان تاريكي» مقابل دوربين رفت 

تصويربرداري 65 درصد از سريال «ارمغان تاريكي» براي پخش از شبكه سه سيما به پايان رسيد. سيد احمد كاشانچي در گفت‌وگو با (ايسنا)، با اعلام مطلب بالا افزود: تصويربرداري اين سريال به مدت 10 روز در اطراف دانشگاه تهران ادامه دارد و پس از آن صحنه‌هاي داخل دانشگاه تهران را خواهيم گرفت. شوي پيش‌بيني كرد كه تصويربرداري «ارمغان تاريكي» تا پايان بهمن‌ماه ادامه داشته باشد و يادآور شد: در بهمن‌ ماه، پخش سريال شروع مي‌شود، به همين دليل همزمان با پخش تصويربرداري را ادامه مي‌دهيم. تهيه‌كننده‌ «ارمغان تاريكي» هم‌چنين گفت: مراحل فني مثل موسيقي، تدوين و صدا همزمان با تصويربرداري ادامه دارد و با شروع پخش حدود 10 قسمت را به طور آماده به شبكه‌ تحويل مي‌دهيم. احمد كاشانچي درباره‌ي حضور بازيگران جديد در اين پروژه گفت: ليست بازيگران تقريبا بسته شده است؛ سودابه بيضايي نيز به تازگي جلوي دوربين رفته است.


 فيلم «سعادت‌آباد» اواخر دي آماده مي‌شود  

تهيه‌کننده فيلم‌سينمايي «سعادت آباد» به کارگرداني مازيار ميري از ارسال فرم شرکت در جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به دبيرخانه بيست‌ونهمين دوره اين رويداد سينمايي خبر داد. به گزارش (ايسنا)،همايون اسعديان در گفت‌وگويي درباره روند مراحل فني‌ «سعادت‌آباد» بيان کرد: قرار است صداگذاري توسط مسعود بهنام و در استوديوي بهمن انجام شود كه در حال حاضر، در انتظار رفع مسائل و مشکلات مالي فيلم در اين مرحله هستيم. وي به ساخت موسيقي فيلم اشاره کرد و افزود: جنس «سعادت آباد» به گونه‌اي است که نيازي به موسيقي ندارد اما در اين زمينه نيز تصميم نهايي را خواهيم گرفت. اسعديان با بيان اين که اين فيلم فرم شرکت در جشنواره بيست و نهم فيلم فجر را پر کرده است، اظهار کرد: اگر مشکل مالي فيلم حل شود، نسخه نهايي را اواخر دي ماه آماده نمايش مي‌کنيم، در غير اين صورت اين زمان به تعويق مي‌افتد.


 توليد سه اثر موسيقيايي در صداوسيماي خليج فارس 

قطعه «لهجه آشنا» با ساختار محلي ساخته واحد موسيقي و سرود مرکز خليج فارس سه اثر جديد با نام‌هاي «مولاعلي»، « لهجه آشنا» و «نيله دريا» را توليد کرد. به گزارش ايسنا، قعطه «مولا علي» در ساختار ارکسترال با موضوع وصف حضرت علي(ع) به خوانندگي عمران طاهري، آهنگسازي و تنظيم مهدي آرامباش و شعري از غلامرضا طريقي ساخته مي‌شود. قطعه «لهجه آشنا» در ساختار محلي با محتواي معرفي فرهنگ بومي منطقه به خوانندگي محمد آرامباش، آهنگسازي و تنظيم مهدي آرامباش و با شعري ازغلامرضا طريقي توليد و پخش مي‌شود. قطعه «نيله دريا» به خوانندگي رضا نصيري در ساختار محلي آماده پخش است. باتوجه به تجهيز استوديو موسيقي مرکز خليج فارس به سيستم سوراند دالبي، تمامي آثار توليدي اين واحد از اين تکنيک برخوردار هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه