جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/10/26 - روزنامه سراسري صبح ايران ( يکشنبه) نسخه شماره 3790


فرهنگ دانشگاه

وزير علوم درهمايش تجليل از دانشجويان نمونه كشوري خبر داد:
رتبه بندي دانشگاه‌ها براساس شاخص‌هاي كيفي و مبتني بر انديشه‌هاي اسلامي

دبيرمنطقه 11دانشگاه آزاداسلامي:
توجه به کيفيت آموزش مهمترين دغدغه مسوولان دانشگاه است

رئيس واحد بابل:
هدفمند کردن يارانه ها اقتصاد کشور را شکوفا کرد

دکترمحمد رضا ربيعي،رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ورامين –پيشوا:
واحدورامين،پيشوابا توسعه همه جانبه به قطب آموزشي در منطقه تبديل مي شود


 فرهنگ دانشگاه 

تشکيل نخستين جلسه کميسيون دائمي هيات امناء استان خوزستان

نخستين جلسه کميسيون دائمي هيات امناي استان خوزستان در دبيرخانه منطقه شش دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد. به گزارش آفرينش، دراين جلسه که باحضور تمامي اعضاء تشکيل شد آيين نامه داخلي کميسيون تدوين و به تصويب حاضران رسيد. از ديگر مصوبات اين جلسه انتخاب دکتر مجتبي علوي فاضل به عنوان دبير کميسيون دائمي هيات امناء استان خوزستان بود. دکتر علوي فاضل با اعلام اين خبر افزود: هدف از تشکيل کميته دائمي هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي همفکري جمع بندي نظرات جهت طرح در هيات امناء استان خوزستان است. وي خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر کشور توانايي بسيار بالايي در پاسخ مناسب به نسل جوان و جوياي علم و تحصيلات عالي را دارا بوده و درنظر است بزودي با ايجاد قطبهاي علمي و پژوهشي در توسعه و آباداني استان و منطقه و سرزمين اسلامي قدمهاي بلندتري بردارد.دبير منطقه شش دانشگاه آزاد اسلامي از برنامه هاي جديد هيات امناء استان خوزستان درجهت جذب هيات علمي با مدرک دکتري تخصصي در استان خبر داد وافزود: سعي خواهيم نمود تا با شرايط مناسب به جذب هيات علمي مورد نياز منطقه و اصلاح هرم هيات علمي اقدام کنيم. دبير کميسيون دائمي هيات امناء استان خوزستان از مسئولين استان خواست تا با کمک بيشتر به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي در استان در توسعه بيش از پيش توليد علم و پژوهش همگام با ساير استانها سهيم و شريک باشند.

رئيس واحد انديمشک:

درصدد جذب بيش از يکصد عضو جديد
هيات علمي هستيم

رئيس واحد انديمشک کار براي رضاي خداي را بالاترين سعادت افراد خواند و تصريح کرد: افراد بايد به سيستم وفادار باشند و جز خداوند از هيچ چيز نترسند.اولين جلسه شوراي اداري واحد انديمشک در زمستان 89 باحضور رياست، معاونين و کليه پرسنل در نمازخانه دانشگاه برگزار شد.به گزارش آفرينش، مجيد جعفر ملک محمدي رئيس واحد انديمشک به امنيت شغلي کارکنان اشاره کرد و گفت: پذيرش اشتباه و سعي در برطرف کردن آنان را از نشانه هاي شجاعت و درايت کارمند موفق است. وي افزود: طبق بخشنامه ها و با همفکري و مشورت و انجام کار درست در حد و حدود شرح وظايف خود را انجام دهيد.ملک محمدي اعتماد متقابل به يکديگر و پرهيز از وارد شده به هرگونه مسائل حاشيه اي را ضروري دانست و اظهار کرد: با حضور پرشور و نشاط در محيط کار و رعايت مسائل اخلاقي و اداري از ميدان دادن به افراد فرصت طلب جلوگيري کنيد و دنبال عدالت طلبي و خدمت به جامعه باشيد. وي افزود: با ساخت مجتمع 50 هکتاري انديمشک و برنامه هايي که جهت جذب بيش از يکصد عضو هيات علمي جديد در رشته هاي مختلف داريم و به شرط حفظ وحدت، يکدلي و تلاش مضاعف در انجام امور محموله، قطعا در آينده اين دانشگاه در رديف دانشگاه هاي برتر قرار خواهد گرفت.وي با اشاره به هدفمند کردن يارانه ها صرفه جويي و درست مصرف کردن از اموال بيت المال را وظيفه همگان دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي بدون کوچکترين منبع و کمک مالي دولت در 28 ساله گذشته به افراد جامعه و قشر دانشجو خدمت رساني کرده است که باتوجه به شرايط جديد مي طلبد بيش از گذشته درحفظ اموال و تلاش جهت پيشرفت اين مرکز بزرگ علمي کشور اهتمام ورزيم.

مدير پژوهشي واحد شوشتر:

تاکنون 113 طرح پژوهشي در واحد شوشتر
به اتمام رسيده است

مدير پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي شوشتر از اتمام 113 طرح پژوهشي در اين واحد دانشگاهي خبرداد وافزود: 35 طرح پژوهشي ديگر درحال انجام است.به گزارش آفرينش، مهندس عين الله حسامي با اشاره به اهميت پژوهش محوري در دانشگاهها خاطرنشان کرد: درسالهاي اخير فعايتهاي پژوهشي در واحد شوشتر روندي روبه رشد و چشمگير داشته است به طوري که تعداد مقالات چاپ شده در مجلات علمي از رشد شايان توجهي برخوردار بوده است.وي اضافه کرد: تاکنون 40 مقاله از اعضاي هيات علمي واحد شوشتر در مجلات ISI منتشرشده و همچنين تعداد 215 مقاله درساير مجلات علمي پژوهشي به چاپ رسيده است که اين خود مبين تحولي بنيادين در حوزه پژوهشي است.حسامي همچنين از ارائه بيش از 422 مقاله اعضاي هيات علمي ودانشجويان واحد شوشتر در همايشهاي داخلي، منطقه اي و ملي خبرداد و افزود: تا پايان سال 1390 با همت مضاعف مجموعه دانشگاه 10 همايش ملي ومنطقه اي در اين واحد دانشگاهي برگزار خواهد شد.

تمديد مجوز فعاليت مركز تحقيقات نمك واحد گرمسار

مجوز فعاليت مركز تحقيقات نمك واحد گرمسار به مدت دوسال ديگر توسط دكتر فريدون رهنماي رودپشتي معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي تمديد شد.دكتر شاهرخ رنجبر بهادري معاون پژوهشي واحد گرمسار گفت: شهرستان گرمسار 90 درصد توليد معادن نمک استان سمنان و 70 درصد توليد معادن نمک کشور را دارمي باشد. اين شهرستان ازلحاظ توليد نمک رتبه اول را درکشور به خود اختصاص داده است، لذا تاسيس و راه اندازي مرکز تحقيقات نمک دراين شهرستان امري ضروري به نظر مي رسيد.وي در ادامه افزود: ‌به منظور تامين اعتبار ازسوي سازمان مرکزي و پس از طرح در شوراي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي و مصوبه مورخ 29/2/87 موافقت اصولي اين مرکز صادر شد هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامي افتخار اين را دارد که اولين مجوز مرکز تحقيقات نمک در کشور را دارا مي باشد.وي با بيان اينكه مجريان طرح مذکور، دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال بوده و درحال حاضر اين مرکز با 17 عضو هيئت علمي و يک کارشناس در رشته هاي زمين شناسي و شيمي و معدن با گرايش هاي مختلف مشغول به فعاليت مي باشد.وي هدف از راه اندازي اين مركز را ضرورت شناسايي معادن نمک جديد، ضرورت ميزان نمک هاي تصفيه شده و نظارت بر شاخصهاي بهداشتي نمک هاي مورد استفاده در خوراک و آزمايش ميزان خلوص، ترويج توسعه سرمايه گذاري درتجارت انواع نمک، ارائه راهکارهاي مناسب جهت بهره برداري درست از منابع موجود دربخش صنعت و معدن، ايجاد انستيتو به منظور ساخت محلولهاي نمکي استاندارد آزمايشگاهي درسطح بين المللي، انتشار و ارائه مقالات علمي و طرحهاي پژوهشي در زمينه استخراج، اکتشاف و فراوري انواع نمک و ارائه خدمات علمي و آزمايشگاهي، تحقيق در مورد نمک هايي با خلوص بسيار بالا که در پزشکي و برخي مصارف شيميايي و صنعتي کاربرد دارد، بررسي اثرات نمک و ميزان مصرف آن بر تندرستي، بهبود روشهاي نمک زدايي از آب و خاک، بررسي امکان توليد تجاري انواع خاص نمک، تحقيق براي ساخت نمک هاي غني شده مضاعف وغني شده چندگانه که براي برطرف کردن فقر يونهاي خاص در رژيم غذايي مناطق مختلف بکار مي رود، طراحي نرم افزارهاي مختلف اکتشافي، استخراجي وفرآوري، ثبت محدوده هاي مختلف معدني به منظور انجام تحقيقات و ايجاد اشتغال، باتوجه به راه اندازي و دستيابي به دانش هسته اي در دفن زباله هاي اتمي و شناسايي مناطق اميدبخش و گنبدهاي نمکي متناسب با موارد زيست محيطي ودفن زباله ها ذكر نمودند.

بازديد معاون عمراني استانداري گلستان از پروژه هاي عمراني واحد گرگان

معاون عمراني استانداري گلستان از پروژه هاي عمراني دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرگان بازديد کرد.به گزارش آفرينش، دراين بازديد دکتر محسني رييس واحد گرگان گزارش کاملي در مورد روند احداث پروژه هاي عمراني دانشگاه ارائه کرده و مهندس دادبود با تشکر از خدمات رئيس و دست اندرکاران واحد گرگان فعاليتهاي انجام شده را چشمگير خواند و گفت: انجام اين حجم از پروژه هاي عمراني در واحد گرگان قطعا نشان از مديريت کارآمد مسوولين دانشگاه داشته و حجم و سطح پروژه هاي عمراني اين دانشگاه به قدري زياد است در تصور نمي گنجد. يادآور مي شود: پروژه هاي کتابخانه، آمفي تئاتر، مرکز ICT خوابگاه دانشجويي خواهران، مجموعه ورزشي چند منظوره، استخر سرپوشيده، مورد بازديد معاون عمراني استانداري گلستان قرار گرفت.

همايش ملي تربيت بدني به ميزباني مرکز سما
واحد قائمشهر برگزار شد

همايش ملي تربيت بدني باحضور اساتيد رشته هاي تربيت بدني، مديريت و جامعه شناسي به ميزباني مرکز آموزشي فرهنگي سما دانشگاه آزاد اسلامي قائمشهر برگزار شد. به گزارش آفرينش، دراين همايش از قهرماني به عنوان يک مقوله گذرا ياد کرد و گفت: قهرمانان با پيروي از منش پهلواني ماندگار مي مانند. قاسم يزدان پناه از قهرمانان ورزشي خواست تا مديريت برخويشتن را سرلوحه خود قرار دهند. سرپرست سما (سازمان مرکزي مدارس آزاد اسلامي) منطقه سه کشور بر شناسايي استعدادهاي ورزشي در مراکز علمي- آموزشي تاکيد کرد و گفت: با رويکردي علمي و جديد بايد ضمن شناساندن استعدادهاي ورزشي در رشته هاي تحصيلي مختلف نسبت به پروراندن آنان براي مبدل شدن به قهرمان دراين محيط ها تلاش شود. عليرضا عصاره با اشاره به اينکه در کشورهاي جهان قهرمان پروري با برنامه ريزي در دانشگاهها و بصورت سازمان يافته ارتقاي ورزش قهرماني انجام مي شود، افزود: مي توان در محيط هاي علمي و آموزشي با شناسايي اين افراد و پروراندن آنها قهرمانان خوبي را در کشور پرورش دهيم.دکتر سيدعلي ادياني راد نماينده مردم قائمشهر، سوادکوه و جويبار در مجلس شوراي اسلامي در اين همايش گفت: سهم اعتبارات ورزش در نهادها و مراکز علمي و آموزشي کشور مطلوب نيست. وي ادامه داد: انتظار مي رود که دانشگاهها و مراکز علمي- آموزش کشور در زمينه ساماندهي ورزش در دهه چهارم انقلاب اسلامي تلاش و الگوسازي بکنند. وي گفت: با اين بسترسازي و هزينه کرد اعتبار دربخش ورزش مي توان شاهد حضور پررنگ ورزشکاران مراکز علمي و آموزشي در ميادين ورزشي و قهرماني باشيم. نماينده مردم قائمشهر، سوادکوه و جويبار در مجلس شوراي اسلامي گفت: خانه تکاني در حوزه ورزش مراکز علمي و آموزشي بايد صورت بگيرد تا مشکل قهرمان پروري در اين مراکز مرتفع شود. وي يادآور شد: امروزه جريان ورزش با خارج شدن از مقوله تفريحي به يک مقوله علمي تبديل شده است. به گفته ادياني راد تمامي حرکات و فعاليتهاي ورزشي مي بايست مبتني بر داده ها و مباني علمي باشد تا بتواند تاثيرگذاري خود را داشته باشد.وي با اشاره به کم تحرکي و اندک بودن سرانه ورزش در مردم کشورمان گفت: مردم ايران ازنظر سرانه ورزش و فعاليتهاي ورزشي از استانداردهاي جهاني عقب است. معاون سما دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائمشهر گفت: از 300 مقاله ارسالي به دبيرخانه همايش، ازسوي داروان 170 مقاله پذيرفته شد. عليرضا داداش زاده ادامه داد: از مقالات پذيرفته شده 22 مقاله بصورت سخنراني و 148 مقاله بصورت پوستر در اين همايش دو روزه ارائه شد. شايان ذکر است، در برگزراي اين همايش مرکز آموزشي فرهنگي سما واحد قائمشهر بعنوان برگزار کننده دراين مراسم است که واحد قائمشهر، واحد جويبار و واحد آيت الله آملي، اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران و آموزشکده هاي فني و حرفه اي واحد ساري، بابل و تنکابن مشارکت داشتند.

در دوازدهمين جشنواره جوان خوارزمي

رتبه سوم پژوهش هاي توسعه اي توسط دانشجوي واحد لارستان کسب شد

دانشجوي کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي لارستان موفق به اخذ رتبه سوم پژوهش هاي توسعه اي در دوازدهمين جشنواره جوان خوارزمي 1389 شد.به گزارش آفرينش، اميرحسين کمالي دشت ارژنه که در دوره کارشناسي ارشد مهندسي عمران سازه هاي هيدروليکي در واحد لارستان مشغول به تحصيل است، درخصوص طرح برگزيده خود که سيستم نرم افزاري استخراج و ارسال موقعيت مکاني تلفن همراه سرقت شده نام دارد، گفت: در دنياي امروز تلفن همراه علاوه بريک ارتباط مکالمه اي ساده، ابزاري براي تصوير برداري، ذخيره اطلاعات، ارسال و دريافت هاي پيام کوتاه و... مي باشد.اين پژوهشگر جوان افزود: درکنار تمامي اين امکانات سوءاستفاده هايي نيز از اين دستگاه انجام مي پذيرد که اين سيستم با حفاظت از حريم شخصي و اطلاعات افراد مي تواند از بسياري پيامدهاي احتمالي ناشي از دست دادن اطلاعات و سوء استفاده هاي احتمالي جلوگيري نمايد.دانشجوي واحد لارستان گفت: اين سيستم به صورت هوشمند رفتار کاربر تلفن را مورد بررسي قرار مي دهد و درهنگام فعال شدن، تمامي اطلاعات خصوصي کاربر مانند دفترچه تلفن، پيام هاي کوتاه، اطلاعات و فايلهاي خصوصي ازقبيل فيلم، عکس و مستندات موجود بر روي گوشي را رمزنگاري کرده و در گام بعدي اقدام به ارسال موقيعت براساس الگوريتمي ابداعي و بصورت مدل (E-OTD) Enhanced Observed Time Differe خواهد نمود به گونه اي که مي تواند همواره و در محيط هاي بسته نيز موقيعت دستگاه را ارسال نمايد.وي گفت: همچنين اين سيستم مي تواند تمامي فايلهاي خصوصي، دفترچه تلفن گوشي و شماره هاي ذخيره شده درسيم کارت تلفن همراه را درهنگام سرقت براي صاحب تلفن اصلي ارسال نمايد.اميرحسين کمالي دشت ارژنه تصريح نمود: اين سيستم به صورت SOD بوده و براي اپراتورهاي مخابراتي داخل ايران نيز بهينه سازي شده و با شناسايي سيم کارت موجود برروي تلفن مي تواند تنظيمات جانبي اپراتور مربوط مانند تنظيمات GPRS را بر روي گوشي به صورت خودکار اعمال نموده و ازطريق پيام کوتاه و بستر GPRS اقدام به ارسال و دريافت اطلاعات نمايد.

کارگاه تربيت وتعالي ويژه کارکنان بسيجي
در واحد دماوند

دماوند - خبرنگار آفرينش

کارگاه تربيت وتعالي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد دماوند با حضورکارکنان بسيجي اين واحد برگزار شد.به گزارش خبرنگار آفرينش: دراين کارگاه که توسط بسيج کارکنان برگزار شد حجت الاسلام والمسلمين موسوي قدمگاهي از اساتيد معارف اين واحد مدرس کارگاه بود. وي سابقه بسياري درامور مربوط به تعليم وتربيت وبحث هايي از اين دست دارد.حجت الاسلام موسوي دراين کارگاه به نکات مهم تربيتي ونقش آن در زندگي وآسايش دنيا وآخرت هر انسان پرداخت ودرآخر نکاتي راجع به اساس رشد وتعالي درمکتب اسلام بيان داشت.


 وزير علوم درهمايش تجليل از دانشجويان نمونه كشوري خبر داد:
 رتبه بندي دانشگاه‌ها براساس شاخص‌هاي كيفي و مبتني بر انديشه‌هاي اسلامي 

وزيرعلوم، تحقيقات و فناوري گفت: بنا داريم دانشگاه‌ها را براساس شاخص‌هاي كيفي و مبتني بر انديشه‌هاي اسلامي رتبه‌بندي كنيم و در اين راه از همه تجربيات بشري كه با آن منافات نداشته باشد، بهره ببريم.دكتر كامران دانشجو در مراسم تجليل از دانشجويان نمونه كشوري افزود: از بين 385 پرونده‌اي كه از 65 دانشگاه ارسال شده بود 50 نفر از سوي اين وزارتخانه به عنوان دانشجوي نمونه انتخاب شدند و در ميان آنها 12 دانشجو متعلق به خانواده شاهد و ايثارگران است.وي ادامه داد: شاكله امور انساني مبتني بر نظريه‌پردازي است و نظريه‌هايي كه در غرب وجود دارد با نگرش‌هاي اسلامي ما متفاوت است و هدف ما از تعليم و تربيت ساختن انسان عالم و يا عالم عامل است و اين ترتبيت خاص دانشگاه‌هاي اسلامي است.وزيرعلوم اظهاركرد: باتوجه به تاكيد رييس‌ جمهور بر خودباوري بايد به شاخص‌هاي ايراني-اسلامي در دانشگاه‌ها توجه كنيم و البته از تجربيات ساير ملت‌ها حتي از غربي‌ها نيز بهره‌ ببريم، هرچند شاخص‌هاي آنها با ما متفاوت است، البته نگاه آنها به انسان با نگاه ما متفاوت مي‌باشد.دانشجو با اشاره به جنايات آمريكا و اسراييل در سرتاسر جهان گفت: چگونه اين كشورها كه ادعاي توسعه علم و داعيه‌ رتبه‌بندي دانشگاه را دارند دست به چنين جنايت‌هاي مي‌زنند؟ ما تلاش داريم با تكيه بر فطرت انساني و شاخص‌هاي اسلامي دانشگاه‌هاي كشور و حتي دانشگاه‌هاي ديگر كشورها را رتبه‌بندي كنيم.دانشجو ادامه داد: ‌تاكيد بر كيفيت و توجه به تحصيلات تكميلي محور سمت و سوي فعاليت‌ها در دانشگاه‌هاي كشور بوده است. به نحوي كه در وضعيت جديد و با توجه به تعداد داوطلبين متقاضي و ورود تحصيلات تكميلي دانشگاه‌هاي مادر مي‌بايست ظرفيت خود را افزايش دهند.وي با بيان اينكه آزمون نيمه متمركز دوره‌هاي دكتراي تخصصي در دانشگاه‌هاي وزارت علوم در فروردين ماه 90 براي اولين بار برگزار خواهد شد گفت: اميدواريم در سا‌ل‌هاي بعد بتوانيم آزمون را بهينه كنيم.وزير علوم با اشاره به برنامه وزارت علوم در افزايش اعضاي هيئت علمي خاطرنشان كرد: 34 هزار نفر متقاضي براي عضويت در هيئت‌هاي علمي دانشگاه‌ها ثبت نام نموده‌اند كه كار معرفي آنها به مراكز آموزش عالي درحال پيگيري مي‌باشد.


 دبيرمنطقه 11دانشگاه آزاداسلامي:
 توجه به کيفيت آموزش مهمترين دغدغه مسوولان دانشگاه است 

دكتر محمدجواد جعفري در شوراي آموزش منطقه 11 که به ميزباني واحد کرمانشاه برگزار شد، گفت: هدف اصلي از تاسيس دانشگاه تربيت انسانهاي خوب، عالم و دركنار آن انسانهاي شايسته و داراي سلامت اخلاقي است تمام اين امكانات رفاهي كه فراهم شده براي اين است كه آموزش درست شود وتوجه به کيفيت ازمهمترين دغدغه مسوولان دانشگاه آزاد اسلامي است چنانچه آموزش ضعيف باشد قطعا هدف اصلي که پيشبرد آموزش عالي است ميسر نخواهد. حجت الاسلام والمسلمين جعفري افزود: بهترين کار براي يك دانشگاه تربيت دانشجويان باسواد است و بايد به آموزش دانشگاه توجه زيادي شود اگر امكاناتي در اختيار حوزه هاي ديگر قرار مي گيرد حوزه آموزش نيز بي بهره نباشد همچنين رعايت استانداردها دربحث آموزش در راستاي توزيع امكانات وعدالت حايز اهميت است. وي گفت: آموزش دانشگاه بايد قويترين بخش دانشگاه باشد هم ازنظر نيروي كاري متعهد وهم ازنظر امكانات رفاهي و آموزشي هرقدر انسانهاي توانمند و دلسوز داشته باشيم روند رو به تعالي بيشتر خواهد شد. درادامه دكتر نوذر قنبري رييس واحد كرمانشاه گفت: بحثي كه در حوزه آموزش مهم است و برآن تاكيد مي شود پرداختن به موضوعاتي كه به نظر عمده وكلان است. دكتر قنبري به موضوع تصويب رشته تاكيد کرد وافزود: تاسيس رشته وجذب هيات علمي ظرافت خاصي را مي طلبد كه معاونان آموزشي دراين زمينه بايد بدان توجه ويژه داشته باشند. قنبري گفت: تفكري بايد در پشت پيشنهاد تاسيس رشته ها وجود داشته باشد اين است که هيچ رشته اي را بدون مطالعه و برنامه ريزي تصويب نشود و سعي كنيد رشته ها مناسب، با جاذبه و داراي بازاركار باشد.


 رئيس واحد بابل:
 هدفمند کردن يارانه ها اقتصاد کشور را شکوفا کرد 

چهلمين جلسه شوراي فرهنگي دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه 3 باحضور حجت الاسلام والمسلمين قلي پور رئيس واحد بابل، دکتر فرزانه مديرکل آموزش فرهنگي، اشرف معاون دبيرخانه ستادهاي فرهنگي دکتر صالحي دبير و رئيس شوراي فرهنگي منطقه، حجت الاسلام نامور مسوول فرهنگي و روساي دفاتر فرهنگي دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه 3 به ميزباني واحد بابل برگزار شد.به گزارش آفرينش، رئيس واحد بابل اظهار داشت: اساس کار دانشگاهها آموزش، پژوهش و امور فرهنگي است و اصلي ترين آن بخش فرهنگي محسوب مي شد که اهميت و حساسيت کار فرهنگي در دانشگاهها بسيار مهم و ضروريست.رئيس واحد بابل با بيان اينکه هرگونه برنامه ريزي فرهنگي با نظر کارشناسان، روشنفکر مذهبي بايد تدوين گردد، گفت: همه متوليان امور فرهنگي در دانشگاه آزاد اسلامي درسطح منطقه هماهنگ باهم در زمينه فرهنگي حرکت و اهداف مهم آنها بايستي تربيت جوانان و مشارکت دادن اين عزيزان به کارهاي فرهنگي و مذهبي باشد.حسن قلي پور تأکيد کرد: نقش دانشگاه آزاد اسلامي در اجراي مطلوب درطرح هدفمند کردن يارانه ها بسيار مهم ضروري است که همواره از بدو تأسيس تاکنون به علت کاهش هزينه ها و صرفه جويي توانست جهت توسعه فضاي آموزشي و اجراء طرحهاي پژوهشي و فرهنگي در جامعه پيش قدم باشد.رئيس واحد بابل هدفمند کردن يارانه ها را عدالت اقتصادي درسطح جامعه دانست و گفت: دولت با اين هدفمند کردن يارانه ها اقتصاد کشور را شکوفا و پويا ساخت و ما نيز همگام با ديگر مسوولان ادارات و نهادها و اقشار مختلف مردم در بهتر اجراء کردن آن حرکت خواهيم کرد و دانشگاه آزاد اسلامي با مديريت دکتر جاسبي و پيشرفت و رشد ارتقاي علمي و پژوهشي و فرهنگي و توسعه فضاي آموزشي و کسب افتخارات بين المللي صرفه جوئي و کاهش هزينه ها را در دستورکار خود قرار داده و رمز موفقيت آن همان کنترل هزينه ها و کاهش و پشت کار قوي و همت والاي ايشان و روساي واحدها و مسوولان فرهنگي بوده است.دکترصالحي دبيرمنطقه 3 با بيان اينکه، حقيقت دانشگاه در دو بخش آموزشي و فرهنگ فعال بوده است، گفت: در دنياي امروز کمال و منش و ايجاد فرهنگ ناب اسلامي بايد در اولويت کارها دانشگاهها قرار گيرد.دبيرمنطقه 3 به موضوع هدفمند کردن يارانه ها و صرف جوئي هزينه ها اشاره کرد و اظهار داشت: واحدهاي دانشگاهي و مراکز در برگزاري همايش هاي فرهنگي، چاپ نشريات و انجام کارهاي فرهنگي طوري عمل نمايند که از آن مجموعه دانشگاه به خصوص دانشجويان و مخاطبان اصلي که اکثريت مردم جامعه هستند بهترين بهره برداري را برده باشند.در ادامه جلسه، دکتر فرزانه گفت: حجت الاسلام والمسلمين حسن قلي پور يکي از باسابقه ترين روساي واحد است که همت و تلاش و فعاليت وي برکسي پوشيده نيست و در عرصه علم و دانش و توسعه فضاي آموزشي در منطقه زبانزد خاص و عام است و مديريت ايشان قابل تقدير است.دکتر فرزانه مديرکل آموزش فرهنگي درمورد برنامه هاي فرهنگي در دهه چهارم دانشگاه آزاد سلامي تصريح کرد: باتوجه به آنچه معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي نيز بارها تأکيد کرده اند تدوين علمي برنامه هاي فرهنگي خود را در دستورکار خود قرارداده تا ازاين رهگذر بتوانيم از توان گسترده علمي فرهنگي موجود در دانشگاه بيش از گذشته بهره مند شويم و ضمن حفظ همه دستاوردهاي گذشته موفقيتهاي درخشانتري کسب کنيم. مديرکل آموزش فرهنگي همچنين بيان داشت: اگر بخواهيم يک فرهنگ مطلوب و شايسته اي درسطح جامعه دانشجوئي و استادان داشته باشيم بايستي واقع گرانه در امر پژوهش و ارائه مقالات بصورت تخصصي و مجلات و نشريات با ايده هاي فرهنگي بيانديشيم. در پايان، دستور جلسه توسط حجت الاسلام عبدالملکي دبير شوراي فرهنگي منطقه 3 با موضوعات بيان ديدگاهها درخصوص دوره آموزش انديشه پويا، آسيب شناسي مسائل اجتماعي و فرهنگي زنان و چالشها و راهکارها، معرفي زنان موفق علمي و فرهنگي، نشست منطقه اي دانشجويان دختر دانشگاه و هويت دانشجوئي، نحوه حضور در همايش سراسري مديران فرهنگي قرائت شد.


 دکترمحمد رضا ربيعي،رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ورامين –پيشوا:
 واحدورامين،پيشوابا توسعه همه جانبه به قطب آموزشي در منطقه تبديل مي شود 

به گزارش روابط عمومي اين واحد دانشگاهي،در جلسه هيات رئيسه واحد که جهت راه اندازي دو پروژه آموزشي وپژوهشي بامتراژبيش از 10000 متر مربع باحضور مسئولان واحد بر گزار شد،دکتر ربيعي گفت: سياست واحد ورامين -پيشوا اين است كه در شهرستان ورامين وپيشوا و سراسر كشور به عنوان يك مركز آموزش عالي در جهت توسعه و پيشرفت همه جانبه حركت و منطقه را به قطب آموزشي بسيار قوي تبديل كند. رئيس واحد ورامين-پيشوا در ادامه اظهار كرد: اين واحد با برنامه‌ريزي و توسعه همه جانبه خود، مي‌تواند به قطب آموزشي قدرتمند در منطقه تبديل شود. وي با بيان اينكه تنها سازماني كه توانسته در راستاي اهداف و آرمان هاي از پيش تعيين شده حركت كند و باعث تاثيرات مطلوب و شگرف اقتصادي وآموزشي در جامعه شود، دانشگاه آزاد اسلامي است، اظهار كرد: تلاش و فعاليت تمام مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي باعث رشد و ترقي اين مركز آموزش عالي در زمينه‌هاي آموزشي، پژوهشي و فرهنگي بوده است. دكترربيعي درخصوص آشنايي و آگاهي افكارعمومي نسبت به تلاش و فعاليت هاي دانشگاه آزاد، تصريح كرد: مجموعه دانشگاه آزاد بايد رسالت خطير و بنيادين خود را كه خدمت به مردم ايران است، به سرانجام مقصود برساند، به همين منظور در واحد ورامين -پيشوا تغيير و تحولات و زيرسازي هاي بسيار مثبتي نظير خدمات اداري و مالي به دانشجويان، صرفه جويي در هزينه‌هاي روزمره، فرهنگ سازي،‌ بهبود رفاه دانشجويان، اساتيد و كاركنان و نيز انجام پروژه‌هاي بسيار عظيم سردرب و دو پروژه آموزشي وپژوهشي در حال انجام است که 98 درصد آن به اتمام رسيده است. وي ادامه داد: همچنين بايد در كنار مسائل آموزشي، فعاليت هاي پژوهشي را بيش‌ از پيش گسترش دهيم،که نمونه آن کسب عنوان پژوهشگران برتر در استان وشهرستان ميباشد که در اين ميان، اين واحد حائز رتبه گرديده است. رئيس واحد ورامين –پيشوا با اشاره به اقدامات مهم اين واحد، تصريح كرد: درخواست افزايش رشته هاي واحد به سقف 100رشته تحصيلي در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد و كسب مجوز براي پذيرش دانشجو از سوي سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي، ايجاد تعامل با ادارات و نهادهاي شهرستان ورامين به صورت مرتبط با فعاليت هاي آموزشي، فرهنگي، پژوهشي، پرداخت تسهيلات به اساتيد و كاركنان واحد، افزايش فضاي آموزشي واحد ،احداث مسجد بازير بناي2500متر مربع که مرحله فنداسيون واسکلت رو به پايان است ،شروع به کار فاز 2 بيمارستان 96 تختخوابي روبروي دانشگاه که ديوار کشي آن به اتمام رسيده است ، از جمله اين اقدامات است. دکتر محمد رضاربيعي در پايان با اشاره به ساير فعاليت هاي اين واحد دانشگاهي، تصريح كرد واحد ورامين پيشوا با پتانسيل هاي موجود درآيندهاي نه چندان دور در حال جامع شدن مي باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه