جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/11/02 - روزنامه سراسري صبح ايران ( شنبه) نسخه شماره 3795


خبر


افزايش‌20درصدي متوسط نرخ آرم و تصويب دركميسيون اجتماعي شورا


300 هزار تن از زنان سرپرست خانوار بيمه اجتماعي مي‌شوند


 خبر 

علي صدر:

موقوفات کشور 5 ساله ثبت مي شوند

مدير کل امور ثبتي و حقوقي سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: براي سند دار کردن موقوفات کشور با روند گذشته 139 سال زمان لازم بود در جالي که با توافقات انجام شده اين مدت به پنجسال کاهش يافته است.به گزارش مهر، علي صدر در سي امين همايش هم انديشي ثبتي و اوقافي کشور با اشاره به برگزاري بيش از 20 همايش ثبتي در سراسر کشور توسط سازمان اوقاف گفت: با توجه به اينکه 65 درصد از موقوفات کشور فاقد سند هستند اگر قرار بود بر اساس روند گذشته حرکت مي‌کرديم سنددار شدن تمام موقوفات کشور 139 سال به طول مي‌انجاميد.وي افزود: سال گذشته توافق ميان سازمان اوقاف و امور خيريه و سازمان ثبت موجب شد تا براساس آن موانع ثبتي موقوفات کشور برطرف شود.مدير کل امور ثبتي و حقوقي سازمان اوقاف و امور خيريه با اشاره به تفاهم‌نامه 12 بندي منعقد شده بين سازمان اوقاف و سازمان ثبت گفت: بر اين اساس مدت زمان 139 سال که براي صدور اسناد ثبتي تمام موقوفات کشور مورد نياز بود به پنجسال کاهش يافته که اين اقدام مصداق همت مضاعف است که مقام معظم رهبري امسال را به اين نام، نامگذاري کرده‌اند.صدر با بيان اينکه امسال سهميه ثبت موقوفات در کشور را چهار برابر کرده‌ايم افزود: سال گذشته تنها 17 هزار عمليات ثبتي در مورد موقوفات کل کشور صورت گرفت و امسال 49 هزار عمليات ثبتي را در مورد موقوفات کشور به ادارات اوقاف محول کرده‌ايم.وي افزود: تا کنون بيش از 17 هزار عمليات ثبتي از مجموع 49 هزار عمليات در نظر گرفته شده انجام پذيرفته است.

استاندار تهران:

گروه مشكل گشاي مسكن مهر تشكيل شد

استاندار تهران در جلسه شوراي مسكن استان گفت:‌ تا پايان سال درمجموع 15 هزار واحد مسكن مهر را تحويل مردم خواهيم داد .به گزارش ايسنا، مرتضي تمدن ضمن ابراز خشنودي از سرعت در اجراي طرح مسكن مهر استان گفت:‌ البته براي طرحهاي مشكل دار گروه مشكل گشاي مسكن مهر استان تشكيل شد .وي گفت: اين گروه به رياست معاون عمراني استاندار تهران و با حضور مديركل مسكن و شهرسازي استان و ديگر مديران مرتبط مانند بنياد مسكن،تعاون، آب، برق و گاز از اين پس هر هفته به صورت منظم بر سر طرحهاي مشكل دار مسكن مهر استان حاضر شده و مشكلات را درمحل حل خواهند كرد.رييس شوراي مسكن استان تهران افزود: بايد به صورت انقلابي و ضربتي مشكلات مسكن مهر استان را حل و فصل كرد زيرا بر اساس ماموريت دولت طرح مسكن مهر جزلاينفك كار ما محسوب ميشود.استاندار تهران گفت:‌ اين تيم هر هفته بايد گزارش خود را تقديم شوراي مسكن استان كند تا اگر مشكلي باقي مانده باشد آنرا حل و فصل كنيم

*دستور تمدن بر تشكيل نشست ويژه شوراي مسكن و مديريت بحران

تمدن همچنين در مراسم توديع و معارفه مدير كل بحران استان تهران دستور داد: جلسه اي ويژه تحت عنوان نشست ويژه شوراي مسكن و مديريت بحران در اين بخش تشكيل شود. وي با بيان اينكه عدم تحرك لازم در بخش مسكن باعث وقوع حوادث ناگوار در صورت زلزله در شهر تهران خواهد شد افزود : هنر ما اينست كه بتوانيم خسارت اين زلزله را به حداقل برسانيم .باقري معاون وزير كشور نيز دراين مراسم تغيير و تحولات را منشاء خير و بركات دانست و گفت: از ابتداي دولت نهم توجه ويژه به بهسازي و نوسازي مسكن براي جلوگيري از خسارات مختلف در دستور كار قرار گرفته است .

رييس سازمان محيط زيست خبرداد:

رسيدن به سوخت با استاندارد جهاني تا6ماه ديگر

رييس سازمان حفاظت محيط زيست گفت: تا شش ماه ديگر خودروها از سوخت با استاندارد جهاني استفاده خواهند كرد. به گزارش ايسنا، مهندس محمدجواد محمدي‌زاده، معاون رييس‌جمهوري با بيان اينكه در حال حاضر 820 ميليون خودرو در دنيا وجود دارد، گفت:‌ اين خودروها 3/3 تريليون تن منوكسيدكربن در فضا منتشر مي‌كنند. به گفته وي اگر امروز بشر با بلايايي همچون گرم شدن كره زمين و افزايش گازهاي گلخانه‌اي مواجه است دليل اصلي آن بي‌اعتنايي او به منابع طبيعي پايه و سهل‌انگاري در اين باره است. وي با بيان اينكه 50 سال قبل 18 ميليون هكتار جنگل در كشور وجود داشت، گفت:‌اين در حاليست كه در حال حاضر حداكثر 5/11 تا 12 ميليون هكتار جنگل در كشور باقي مانده است. محمدي‌زاده با بيان اينكه توليد خودرو در كشور ما از سال 46 آغاز شده است، خاطر نشان كرد: با اين وجود تنها در چند سال اخير استاندارد خودروسازي براي جلوگيري از آلايندگي تعريف شده است.

كاهش آلايندگي خودروهاي داخلي از 50 گرم به 7/2 گرم

به گفته وي در گذشته خودروهاي توليد شده در كشور در هر 100 كيلومتر 50 گرم آلاينده توليد مي‌كردند كه اين رقم در سالهاي اخير به 7/2 گرم كاهش يافته است. وي ادامه داد: اين ارقام بدان معناست كه اكنون هر 20 خودروي توليد شده در كشور، به اندازه يك دستگاه پيكاني كه در گذشته توليد مي‌شد، آلايندگي دارد. رييس سازمان حفاظت محيط زيست همچنين به خارج كردن 800 هزار خودروي فرسوده از ناوگان كشور طي چند سال اخير اشاره و اظهار كرد: در عين حال، هنوز بالغ بر دو ميليون خودروي فرسوده در كشور تردد مي‌كنند و موجب ايجاد آلايندگي مضاعف مي‌شوند. وي همچنين با اشاره به گازسوز شدن 5/1 ميليون خودرو طي چند سال گذشته چنين اقدامي را در جهان بي‌نظير دانست و در عين حال تاكيد كرد: بايد حداقل 5/1 ميليون خودروي ديگر در كشور گازسوز شود و همه خودروهاي حمل و نقل عمومي نيز در زمره خودروهاي CNG سوز قرار گيرند. محمدي‌زاده تراكم جمعيت در شهرها را ديگر عامل آلودگي هوا برشمرد و اظهار كرد: در زمان پيروزي انقلاب اسلامي 63 درصد جمعيت كشور روستانشين بود، در حالي كه هم‌اكنون تنها 28 درصد از جمعيت كشور در روستاها زندگي مي‌كنند. به اعتقاد وي، مهاجرت به شهرها موجب افزايش تقاضاي سفر درون شهري شده و تردد خودروهاي آلاينده در شهرهاي بزرگ نيز مشكل را مضاعف كرده است.

مدير كل هواشناسي استان تهران:

پايداري جوي و افزايش غلظت آلاينده‌ها در پايتخت تا چهارشنبه ادامه دارد

مدير كل هواشناسي استان تهران با اشاره به اينكه تا روز چهارشنبه سامانه بارشي را در تهران نخواهيم داشت از افزايش غلظت آلاينده‌ها و پايداري جوي در پايتخت خبر داد.مهندس محسن جباري در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به نقشه‌هاي پيش‌يابي هواشناسي گفت: بر اين اساس تا روز چهارشنبه وزش باد مناسب و بارشي در تهران نخواهيم داشت و از روز يكشنبه نيز دماي هوا در تهران تا پايان هفته حدود سه درجه افزايش خواهد يافت و بدين ترتيب حداقل دماي تهران از زير صفر خارج خواهد شد.وي با اشاره به پيش بيني جوي پايدار در تهران از امروز تا اواخر هفته جاري افزود: بر اين اساس پيش بيني مي‌شود غلظت آلاينده‌ها در پايتخت افزايش يابد. مدير كل هواشناسي استان تهران با اشاره به وضعيت هواي استان تهران در روزهاي امروز و يكشنبه گفت: بر اين اساس درامروز آسمان تهران صاف و غبار صبحگاهي پيش‌بيني شده است كه حداقل و حداكثر دما در اين روز 2- و 6 درجه سانتيگراد مي‌رسد. همچنين در روز يكشنبه نيز آسمان پايتخت صاف تا كمي ابري و غبار صحبگاهي خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به 2- و 7 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد.


 افزايش‌20درصدي متوسط نرخ آرم و تصويب دركميسيون اجتماعي شورا 

رييس كميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي شهر تهران با اعلام اينكه كليات قيمت‌هاي آرم طرح ترافيك سال 90 در كميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي شهر تهران به تصويب رسيده است گفت: بر اساس تصميم كميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي شهر تهران تعداد آرم‌هاي طرح ترافيك در سال 90 به همان ميزان سال 89 خواهد بوده و نرخ‌ها نيز به طور متوسط 20 درصد افزايش خواهد يافت.مرتضي طلايي در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام اينكه تعداد آرم‌هاي طرح ترافيك سال 89، حدود 106 هزار فقره بوده است افزود: همچنين ميانگين افزايش قيمت آرم‌هاي سال 90 حدود 20 درصد پيش‌بيني شده است كه حداقل افزايش اعمال مي‌شود. طلايي خاطرنشان كرد: در عين حال رقم پيش‌بيني شده براي نرخ آرم طرح ترافيك روزانه و هفتگي نيز اندكي كاهش يافته است تا امكان استفاده از آنها بيشتر فراهم شود.رييس كميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي شهر تهران تصريح كرد: امسال براي اولين بار تصميم گرفته شد تا خودروهاي امدادي نيز تحت پوشش آرم طرح ترافيك قرار بگيرند چرا كه ورود اين خودروها به محدوده طرح ترافيك موجب اشتباه دوربين‌ها و هزينه‌هاي بي‌مورد مي‌شد، به همين دليل تصميم گرفتيم براي خودروهاي امدادي نيز آرم طرح ترافيك را صادر كنيم و دقت لازم براي كنترل محدوده طرح ترافيك بيشتر شود. به گفته وي تنها خودروهاي نظامي، نيروهاي مسلح و سياسي از دريافت آرم طرح ترافيك معافند. طلايي با تاكيد بر اين كه جانبازان 70 درصد به بالا همچنان نظير سال‌هاي گذشته از پرداخت هزينه براي دريافت آرم طرح ترافيك معافند، در خصوص نرخ آرم طرح ترافيك خبرنگاران نيز افزود: بر اساس پيشنهاد مصوب نرخ آرم طرح ترافيك خبرنگاران 50 هزار تومان تعيين شده است.وي در خصوص زمان تصويب لايحه نرخ آرم طرح ترافيك سال 90 در صحن علني شورا گفت: با توجه به اين كه لايحه مذكور بايد در 2 كميسيون بودجه و عمران شوراي شهر تهران نيز مطرح شود لذا پيش‌بيني مي‌شود كه اين لايحه در جلسه روز سه‌شنبه دو هفته ديگر در صحن علني برگزار شود.

اعلام نتايج ثبت‌نام در15بهمن

مهندس وحيد نوروزي، معاون اجرايي سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران نيز با اشاره به ثبت‌نام بيش از 43 هزار نفر در سامانه شهرداري تهران جهت دريافت آرم طرح ترافيك سال 90 گفت: در عين حال متقاضيان تنها تا ساعت 24 روز سه‌شنبه پنجم بهمن ماه سال جاري براي ثبت‌نام در سايت شهرداري تهران مهلت دارند. وي افزود: پس از پايان مهلت كار امتيازدهي و سنجش صلاحيت ثبت‌نام كنندگان مورد بررسي قرار خواهد گرفت و نتايج 15 بهمن ماه بر روي سايت شهرداري تهران اعلام مي‌شود. معاون اجرايي سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران تاكيد كرد: پس از آن افرادي كه نسبت به نتايج خود اعتراضي دارند مي‌توانند مراتب را از طريق سايت شهرداري تهران به نشاني www.tehran.ir و يا دفاتر خدمات الكترونيك شهر مطرح كنند.وي در خصوص تعويض آرم‌هاي سال 89 نيز گفت: با توجه به اينكه از 16 بهمن ماه كار چاپ و توزيع آرم‌هاي سال 90 آغاز مي‌شود، لذا دارندگان آرم‌هاي سال 89 تنها تا 15 بهمن ماه مهلت دارند نسبت به تعويض آرم‌هاي خود اقدام كنند و پس از آن ديگر هيچ گونه تغيير و تحول و تعويضي براي آرم‌هاي طرح ترافيك سال 89 صورت نمي‌گيرد. از سوي ديگر آرم‌هاي فعلي نيز تا پايان سال معتبر است.


 300 هزار تن از زنان سرپرست خانوار بيمه اجتماعي مي‌شوند 

وزير رفاه و تامين اجتماعي اعلام كرد: بخش عمده‌اي از منابع حاصل از اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها به بيمه اجتماعي اقشار آسيب پذير اختصاص مي‌يابد كه به اين ترتيب ضريب نفوذ بيمه‌هاي اجتماعي در شاغلان به 90 درصد مي‌رسد.به گزارش ايسنا، صادق محصولي در جلسه شوراي هماهنگي رفاه و تامين اجتماعي استان يزد، از كمك 37 درصدي دولت به بيمه‌هاي اجتماعي اقشار آسيب پذير خبر داد و افزود: حدود 800 هزار نفر از صنوف ضعيف و 300 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار با حمايت دولت و وزارت رفاه و تامين اجتماعي تحت پوشش بيمه‌هاي اجتماعي قرار خواهند گرفت.وي يكي از مهمترين اهداف دولت دهم را گسترش عدالت عنوان و اظهار كرد: اجراي عدالت ثمره طرح هدفمندسازي يارانه‌هاست و دولت در نظر دارد تا با اجراي اين طرح به افراد نيازمند كمك كند تا از بيمه‌هاي اجتماعي و درماني مناسب بهره‌مند شوند.محصولي از اختصاص بودجه مناسب براي بيماران صعب‌العلاج با اجراي طرح هدفمند سازي يارانه‌ها خبر داد و تاكيد كرد: 18 ميليارد تومان براي بيماران صعب‌العلاج و 18 ميليارد تومان براي بيمه ايرانيان در نظرگرفته شده است. وي توانمندسازي نيازمندان را از جمله سياست‌هاي وزارت رفاه و تامين اجتماعي در حوزه حمايتي خواند و گفت: آنچه در حوزه حمايتي مدنظر ماست، توانمندسازي اقشار آسيب پذير و نيازمندان است كه با ايجاد اشتغال و احداث مسكن بتوانيم آنها را مورد حمايت قرار دهيم. وي با بيان اينكه تعامل وزارتخانه‌هاي رفاه و بهداشت در حوزه درمان طي چند سال اخير در بهترين سطح قرار دارد،گفت: بحث نظام ارجاع و پزشك خانواده با همكاري اين دو وزارتخانه به صورت پايلوت در سه استان در حال اجراست و از سال آينده در كل كشور اجرايي خواهد شد. وي اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها را يك افتخار براي وزارت رفاه و تامين اجتماعي دانست و تاكيد كرد: وزارت رفاه و تامين اجتماعي در دولت دهم جايگاه خود را پيدا كرده و در حال حاضر با توجه به وظايف و فعاليت‌هايي كه در حوزه بيمه‌اي و حمايتي به خصوص اجراي موفق هدفمندسازي يارانه‌ها دارد در نگاه مسوولان و مردم تغييراتي حاصل شده است. محصولي خدمت مسوولان به مردم را يك فرصت الهي دانست و گفت: مسوولان بايد به گونه‌اي خدمت كنند و به رفع مشكلات مردم بپردازند تا ملت آنها را نه به چشم يك مدير، بلكه به عنوان يك خدمتگذار خود بشناسد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه