جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/11/07 - روزنامه سراسري صبح ايران ( پنجشنبه) نسخه شماره 3799


خبر


مشاغل و تخصص‌ها


نحوه درج و احتساب معدل در آزمون نيمه متمرکز دکتري تشريح شد


مهلت ثبت نام پذيرش دانشجوي پزشکي از ليسانس تا 10بهمن ادامه دارد

با بيان تاريخ برگزاري ؛
تعداد داوطلبان و مهلت رفع نقص ثبت‌نامي آزمون دستياري اعلام شد


 خبر 

برخورداري 18 نفراز امتياز پذيرش بدون كنكور در باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي

گروه آزمون وسنجش: به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي ، شوراي هدايت استعدادهاي درخشان دانشگاه آزاد اسلامي، با حضور آقايان؛ دكتر رهنماي رودپشتي، دكتر ظفرنوايي، دكتر اقبالي، دكتر دلاور و خانم ها دكتر جمالي و نيسياني در ستاد مركزي باشگاه پژوهشگران جوان تشكيل جلسه داد. بر اساس اين گزارش شوراي مذكور، پس از بررسي كليه درخواستهاي واصله و همچنين پس از بحث و تبادل نظر، سرانجام با تقاضاي 18 نفر از واجدين شرايط استفاده و برخورداري از امتياز پذيرش بدون آزمون، بشرح ذيل موافقت نمود؛ تعداد 5 نفر در مقطع دكتري تخصصي، 12 نفر در مقطع كارشناسي ارشد و 1 نفر در مقطع كارشناسي.

با پايان مهلت ثبت نام ؛

تاريخ برگزاري آزمون جامع و ارزيابي دانشگاه علمي کاربردي اعلام شد

گروه آزمون وسنجش: مهلت ثبت نام در آزمون جامع و ارزيابي حرفه اي دوره هاي کارداني علمي کاربردي پودماني به پايان رسيد . به گزارش مهر، مهلت ثبت نام در آزمون جامع و ارزيابي حرفه اي دوره هاي کارداني علمي کاربردي پودماني ساعت 24 ديشب به پايان رسيد . بر اساس اين گزارش ، آزمون جامع و ارزيابي حرفه اي دوره هاي کارداني علمي کاربردي پودماني 20 اسفندماه سال جاري توسط سازمان سنجش آموزش به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار مي‌شود.

معاون آموزشي دانشگاه تهران خبر داد:

عدم پذيرش دانشجوي دكتري در برخي رشته‌ها

گروه آزمون وسنجش: معاون آموزشي دانشگاه تهران درباره عدم پذيرش دانشجوي دكتري در برخي رشته‌هاي دانشگاه تهران، گفت: اگر نام رشته‌اي در ليست رشته‌هاي دكتري دانشگاه تهران نباشد، در آن رشته پذيرش نخواهيم داشت. دكتر سيد مهدي قمصري درگفت‌وگو با ايسنا، درخصوص دلايل عدم پذيرش دانشجوي دكتري دربرخي رشته‌هاي دانشگاه تهران، افزود: برخي از گروه‌ها يكسال در ميان دانشجوي دكتري پذيرش مي‌كنند و با توجه به اينكه در برخي از گروه‌ها تعداد دانشجويان دكتري زياد بود و برخي از اساتيد آن‌ها بازنشسته شده‌اند، امكان پذيرش دانشجوي جديد دكتري وجود ندارد. وي افزود: به عبارتي بايد يك تناسب بين تعداد عضو هيات علمي و دانشجوي دكتري وجود داشته باشد، چرا كه اعضاي هيات‌علمي بايد دانشجويان دكتري را در پايان نامه‌ها راهنمايي كنند و يك ظرفيتي متناسب در اين زمينه وجود داشته باشد.

مديرکل دفتر نظارت وزارت علوم :

توسعه تحصيلات ‌تکميلي در دانشگاههاي‌ مادر

گروه آزمون وسنجش: مديرکل دفتر نظارت و ارزيابي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از تعيين سهم زيرنظام هاي آموزشي کشور در 5 سال آينده خبر داد و گفت: بيشترين توسعه در حوزه تحصيلات تکميلي برعهده دانشگاههاي مادر قرار مي گيرد. رضا عامري در گفتگو با مهر افزود: طرح آمايش سرزمين در حوزه آموزش عالي بخشهاي متعددي را در بر دارد و در اين طرح سهم زير نظام ها در طول 5 سال آينده مورد مطالعه قرار مي گيرد و سهم هر کدام از زيرنظام ها تغيير مي کند.وي گفت: براي تعيين سهم زير نظام ها تحولات جمعيتي در طول 5 سال آينده مورد دقت و مطالعه قرار مي گيرد سهم زير نظام ها و سهم مقاطع مختلف در حوزه تحصيلات تکميلي نيز تعيين مي شود.عامري خاطرنشان کرد: بيشترين توسعه در حوزه تحصيلات تکميلي به دانشگاههاي مادر و توانمند داده مي شود و در مقابل در حوزه هاي ديگر آموزش عمومي رشد مي کند.وي درباره رعايت ميزان سهم زيرنظام دانشگاه آزاد اسلامي در توسعه رشته ها و ظرفيت هاي پذيرش يادآور شد: دستورالعمل طرح آمايش سرزمين براي کل مجموعه آموزش عالي است و وقتي تدوين و تصويب شود براي همه زيرنظام ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامي نيز به صورت قانون اجرا مي شود و اين دانشگاه نيز ملزم به رعايت قوانين در توسعه رشته و ظرفيت ها خواهد بود.مديرکل دفتر نظارت و ارزيابي وزارت علوم، اظهار داشت: مهمترين نکته در طرح آمايش سرزمين ارتقاي شاخص کيفي است و هر يک از زيرنظام ها براي توسعه و تغييرات خود بايد حداقل هاي يک شاخص کيفي را داشته باشند.

رئيس جذب هيئت علمي وزارت علوم :

آغاز مرحله جديد جذب‌ هيئت‌علمي در ماه جاري

گروه آزمون وسنجش: رئيس مرکز جذب اعضاي هيئت علمي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از اعلام فراخوان جديد جذب هيئت علمي تا آخر بهمن ماه خبر داد و گفت: دارندگان مدرک دکتري مي توانند در اين فراخوان جديد شرکت کنند. محمدرضا مرداني در گفتگو با مهر، افزود: تنها افرادي که داراي مدرک دکتري هستند مي توانند از اواخر بهمن ماه در فراخوان جذب هيئت علمي دانشگاهها شرکت کنند.وي اظهار داشت: به دليل اينکه دانشگاهها در خصوص متقاضيان دارنده مدرک کارشناسي ارشد و دانشجويان دکتري در مرحله قبل فراخوان با استقبال زيادي مواجه شده بودند، در حال حاضر قادر به اعلام فراخوان جديد نيستند.رئيس مرکز جذب اعضاي هيئت علمي وزارت علوم با بيان اينکه نيازهاي دانشگاهها براي مرحله دوم فراخوان جذب هيئت علمي در حال جمع آوري است، گفت: دارندگان مدرک دکتري که نتوانسته اند در فراخوان قبلي شرکت کنند نيز مي توانند در فراخوان جديد شرکت کنند.

معاون دانشگاه پيا‌م‌نور خوزستان:

متقاضيان ورود به دانشگاه، مراقب موسسات آموزشي غيرقانوني باشند

گروه آزمون وسنجش: معاون دانشگاه پيام‌نور خوزستان درباره موسسات آموزش عالي آزاد گفت: متقاضيان ورود به دانشگاه پيش از ثبت‌نام در اين موسسات، مجوز فعاليت قانوني را از آن‌ها درخواست كنند. دكتر عبدالزهرا جلالي در گفت‌وگو با ايسنا ـ منطقه خوزستان، اظهاركرد: موسسات آموزش عالي آزاد بسياري در سطح استان در حال فعاليت هستند كه لازم است متقاضيان ورود به دانشگاه، پيش از نام‌نويسي در اين موسسات، از وجاهت قانوني فعاليت آن‌ها اطمينان كامل حاصل كنند. وي با بيان اينكه هيچ‌گونه موسسه و يا شركتي از سوي دانشگاه پيام‌نور خوزستان جهت برگزاري دوره‌هاي آموزش آزاد فراگير پيام‌نور تاسيس نشده است، افزود: تاسيس و راه‌اندازي موسسه و يا شركتي براي ارائه آموزش‌هاي عالي آزاد به راحتي و با سهولت انجام نمي‌شود و اين‌گونه موسسات بايد حتما مجوز لازم براي اين امر را از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و سازمان مركزي پيام‌نور كشور اخذ كنند. معاون دانشگاه پيام‌نور خوزستان اظهاركرد: متقاضيان براي اطمينان بيشتر مي‌توانند از طريق ورود به سايت وزارت علوم، نام موسسات آموزش عالي آزاد را كه داراي مجوز قانوني براي فعاليت هستند، استخراج كنند.


 مشاغل و تخصص‌ها 

شغل طراحي صنعتي :

طراحي صنعتي به عنوان يك رشته و شغل، آميخته‌اي است از علم و هنر. هر يك از دو ركن علم و هنر آنچنان جايگاه محكم و استواري در پيكره طراحي صنعتي دارند كه با حذف هر كدام ، روند طراحي صنعتي به سرانجام نرسيده و نهايتاً نتيجه كار يا به سمت صنعت صرف منحرف شده و يا به سوي هنر صرف.با اين توصيف مي‌توان اولاً به اين نتيجه رسيد كه طراحي صنعتي به ‌حق نام مناسبي براي اين رشته است، و دوم اينكه رشته‌هاي بالا كاربرد مشخصي در طراحي صنعتي دارند. به اين معنا كه طراح صنعتي الزاماً بايد تسلط و اشراف كافي به موضوعات رشته‌هاي بالا را تا حدي كه هدفش تامين گردد داشته باشد. در طراحي صنعتي هرگز يادگيري مستقل و صرف مكانيك، نقاشي، گرافيك يا غيره كمكي نمي‌كند، بلكه لازم است تا بسته به نياز و هدف مشخص، اقدام به تحقيق و گردآوري اطلاعات در زمينه مورد نياز نمود.بنابراين ميتوان گفت كه طراحي صنعتي رشته اي جامع و چند وجهي است. رشته اي كه براي كسب آن بايد از هر زمينه تخصصي، اطلاعاتي مناسب در اختيار داشت.

تعريف طراحي صنعتي

تا به اينجا به توصيف طراحي صنعتي پرداختيم. اما تعريف طراحي صنعتي در يك كلام عبارت است از :تعيين ويژگي‌هاي كمي و كيفي كالا به منظور توليد به روش‌هاي صنعتي همانگونه كه طراحي اولين حلقه از زنجير توليد يك كالا ميباشد،‌ فرآيند طراحي صنعتي نيز اولين حلقه از زنجيره توليد صنعتي يك كالا بوده و معادله‌‌اي است جامع براي رسيدن به وضعيت مطلوب كالا از نظرعملكرد،‌ فرم، سليقه، تنوع‌طلبي، مد و صد البته هزينه.

گرايش‌ها و زير گروه‌هاي طراحي صنعتي

رشته طراحي صنعتي گرايش‌ها و زيرگروه‌هاي متعددي دارد كه مهمترين آنها عبارتند از :طراحي محصول : لوازم خانگي/ مبلمان اداري و خانگي / وسايل صوتي و تصويري/ ماشين‌هاي اداري/ نوشت‌افزار/ اسباب بازي و غيره. طراحي دكوراسيون :‌ شامل دكوراسيون خانگي، اداري، تجاري و غيره. طراحي محيطي: فضا، مبلمان و چيدمان شهري و كليه فضاهاي زير مجموعه آن نظير پاركها، نمايشگاهها، مراكز خريد، ايستگاههاي اتوبوس و تاكسي و كليه محيطهاي عمومي، تاسيسات ترافيكي و نظاير آن.

طراحي خودرو : طراحي بدنه و نماي داخلي خودرو.

طراحي بسته‌بندي : بسته بندي كالا و محصولات مختلف.

طراحي اصلاحي : اصلاح خصوصيات عملكردي يا فرمي يك محصول به منظور بهبود كارايي آن.

سبك‌ها، الگوها و متدهاي طراحي صنعتي

در روند طراحي صنعتي نيز مانند خيلي از زمينه‌هاي ديگر الگوها و سبك‌هاي مختلفي وجود دارد كه مجموعه‌اي از ويژگي‌ها و خصوصيات از پيش تعيين شده را براي سهولت كار در اختيار طراح قرار مي‌دهد. بنابراين هر طراح صنعتي براي طراحي هر يك از موارد بالا مي‌تواند بر اساس شرايط كاري خود، از يك يا چند الگوي طراحي زير براي خلق ايده و طرح خود بهره ببرد. در اينجا به دو عنوان از اين الگوها و سبك‌ها اشاره مي‌گردد :الگوي طراحي براي آينده :‌ طراحي كالا و محصول با استفاده از المان‌ها و نمادهاي فوق پيشرفته و بسيار مدرن و حتي تخيلي. الگوهاي طبيعي : طراحي كالا و محصول بر اساس عملكرد و يا فرم زندگي و ويژگي‌هاي ظاهري جانوران، گياهان و طبيعت بي‌جان.

خصوصيات يك طراح صنعتي

با توجه به گرايش‌هاي طراحي صنعتي، ابداع، ابتكار، خلاقيت و ايده‌پردازي از پايه‌هاي اساسي كار هر طراح صنعتي مي‌باشد. پس نمي‌توان به صرف وجود محصولات و روش‌هاي فعلي از نوآوري و ابتكار دوري جست. مسلما انسان تنوع‌طلب است و با توجه به همين اصل است كه نوآوري در فرم ظاهري كالا و توليدات ضروري مينمايد و از آن مهمتر نيازهاي عمكردي انسان چنان وسيع و روزافزون است كه خلاقيت، اختراع و ابتكار در كاركرد توليدات و محصولات جايگاهي بس مهمتر مي يابد.به عنوان مثال شما هيچگاه از بهترين غذا و يا لباس مورد علاقه خود به شكل پيوسته و پشت سر هم استفاده نمي‌كنيد و اين بدليل دوري از تكرار و روزمره شدن آنها مي‌باشد. بنابراين پاسخ به تنوع‌طلبي استفاده‌كننده نيز يكي ازعوامل مهم كار يک طراح صنعتي در جهت رسيدن به طرح مطلوب است.همچنين با ارائه و تعريف روشها و سبكهاي جديد زندگي انسان (مثل آپارتمان نشيني، مسافرتهاي هوايي طولاني مدت، جنگهاي مدرن، مسابقات اسكي سرعت كه همگي الگوهايي جديد از زندگي انسان و زمينه بروز نيازهاي جديد ميباشند) ضرورتها و نيازمنديهاي جديدي در خصوص ابزار و روشها بروز ميكند كه نيازمند نگرش و ديد عميق طراح براي ارائه روشها و راه حلهائي راهگشا در قالب ابزار و كالا و توليدات نوين ميباشد.همواره در پروسه طراحي يك علت خارجي يا يك مخاطب غير از خود طراح وجود دارد كه نياز طراحي را مطرح مي‌كند. و اينكه طراح صرفاً به رفع نياز مخاطب توجه و تامل داشته باشد اصلي از اصول اوليه طراحي صنعتي ميباشد كه مخاطب مداري ناميده ميشود.طراح با توجه به علم و هنر طراحي، محصول، محيط و يا روشي را براي مخاطب خلق ميكند كه خواسته‌هاي تعريف شده او را در جهت حصول به هدف معيني (مثلاً كسب امنيت، آرامش، سهولت استفاده، قيمت ارزان، آرامش و يا حتي لذت) مهيا سازد. طراحان صنعتي آشتي ‌دهندگان صنعت، ‌هنر و اقتصاد هستند و در تمام كارخانجات و خطوط توليد دنيا در راس هرم مديريت توليد كالا و محصولات قرار دارند.ايجاد هويت واحد براي يك كالا يا يك گروه كالايي و يا حتي تمامي كالاهاي توليدي يك شركت از ديگر وظايف طراح صنعتي است. بنابراين آنچه كه شما به عنوان هويت توليدات شركت‌هائي همچون SONY، BMW، Adidas، Arcopal و يا نظاير آن مي‌شناسيد، نتيجه مستقيم تفکر و خلاقيت طراحان صنعتي اين شركت‌ها مي‌باشد.

طراحي محصول

طراحي محصول (PRODUCT DESIGN) يكي از گرايشهاي مهندسي طراحي صنعتي بوده و عبارت است از روند طراحي يک محصول و کالا با هدف توليد صنعتي.روند طراحي محصول را ميتوان (و بلكه لازم است تا) با بکارگيري کامپيوتر به عنوان ابزار طراحي، آناليز، نقشه کشي، حجم سازي و مدلسازي و ارائه (PRESENTATION) تسريع، تصحيح و بهينه سازي نمود.

برخي مراحل طراحي محصول عبارتند از :

1 - تحقيقات و پژوهش هاي بازار

2 - آناليز نمونه هاي احتمالي موجود

3 - مرحله تعيين هدف

4 - مرحله ايده پردازي و خلاقيت

5 - مرحله طراحي اوليه

6 - مرحله تعديل طراحي

7 - مرحله طراحي نهايي

8 - مرحله نمونه سازي كامپيوتري

9 - مرحله تعديل عملكردي

در روند كامپيوتري طراحي محصول ميتوان هر کالايي را پيش از توليد درون کامپيوتر مشاهده و آناليز نموده و از زواياي مختلف بررسي کرد. همچنين با استفاده از توان بالاي محاسباتي کامپيوتر ميتوان محاسبات مختلف مراحل طراحي و توليد را با سرعت و سهولت و دقت راهبري نمود.تكنولوژيهاي موسوم به سي. ان. سي (CNC : COMPUTER NUMERIC CONTROL) امروزه اين امكان را فراهم آورده تا فايل خروجي حاصل از طراحي قطعات صنعتي توسط نرم افزارهاي نقشه كشي و طراحي فني و مهندسي نظير اتوکد را مستقيما به ماشين ابزار سپرد و قطعه مورد نظر را با دقت غير قابل رقابتي در حد ميکرون از دستگاه تحويل گرفت.

منبع: تبيان


 نحوه درج و احتساب معدل در آزمون نيمه متمرکز دکتري تشريح شد  

گروه آزمون وسنجش:
معدل دوره کارشناسي و کارشناسي ارشد 20 درصد در آزمون نيمه متمرکز دکتري تخصصي تاثير دارد و بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور افراد داراي معدل کمتر از 14 حق ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند. به گزارش مهر، معرفي اوليه داوطلبان به صورت چند برابر ظرفيت به دانشگاهها بر اساس 80 درصد نمره کل آزمون (با ضرايب يکسان براي کليه دروس امتحاني) و 20 درصد معدل کارشناسي و کارشناسي ارشد (معدلها تراز مي شود) و سهميه داوطلب صورت خواهد گرفت.داوطلبان بايد معدل مندرج در گواهينامه موقت يا مدرک رسمي فارغ التحصيلان دوره هاي مختلف کارشناسي و کارشناسي ارشد را در فرمهاي مربوطه درج کنند.داوطلباني که حداکثر تا تاريخ 31 شهريور سال 90 فارغ التحصيل خواهند شد لازم است علاوه بر درج معدل دوره کارشناسي ميانگين نمرات واحدهاي درسي گذرانده شده در مقطع کارشناسي ارشد را حداکثر تا تاريخ 31 شهريور سال 89 در تقاضانامه درج کرده و نسبت به تکميل و تأييد فرم معدل مندرج در دفترچه راهنما از سوي دانشگاه محل تحصيل دوره کارشناسي ارشد اقدام کنند.داوطلب بايد در زمان قبولي نهايي، معدل خود را با مدرک معتبر به دانشگاهها و مراکز آموزش عالي محل قبولي ارائه دهد و نبايد مغايرتي ميان معدل اعلام شده به اين سازمان با معدل مدرک ارائه شده به محل قبولي وجود داشته باشد و در صورت مغايرت معدل قبولي فرد پذيرفته شده در هر مرحله از تحصيل که باشد لغو و به درخواست وي ترتيب اثر داده نخواهد شد و حق هرگونه اعتراضي از داوطلب سلب خواهد شد.بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور دانشجويان سال آخر و يا فارغ التحصيلان مقطع کارشناسي ارشد و دکتري حرفه اي که معدل آنان کمتر از 14 است، حق ثبت نام و شرکت در اين آزمون را ندارند.دانشجويان سال آخر دوره کارشناسي ارشد بايد فرم مخصوص تاييد معدل را به تاييد موسسه آموزش عالي محل فارغ التحصيلي خود برسانند و پس از تطبيق با معدل مندرج در کارت ورود به جلسه بايد تصوير فرم مذکور را حداقل به مدت يکسال نزد خود نگهداري کنند.فارغ التحصيلان دوره هاي کارشناسي ارشد نياز به تکميل فرم مخصوص معدل ندارند و تنها معدل اکتسابي را براساس معدل مندرج در گواهينامه
فارغ التحصيلي بر مبناي 0 تا 20 و يا 0 تا 4 و حداکثر تا 2 رقم اعشار درج کنند.همچنين مهلت ثبت‌نام اولين آزمون نيمه متمركز دكتري تا روز يكشنبه 10 بهمن ماه مي باشد که تا كنون حدود 7 هزار داوطلب در اين آزمون ثبت‌نام كردند. گفتني است اين آزمون در 25 فروردين ماه برگزار مي شود ونتايج نهايي آزمون در شهريور ماه توسط سازمان سنجش اعلام مي‌شود.


 مهلت ثبت نام پذيرش دانشجوي پزشکي از ليسانس تا 10بهمن ادامه دارد  

گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران از ادامه مهلت ثبت نام درچهارمين دوره پذيرش دانشجوي پزشکي از ليسانس در اين دانشگاه خبر داد و گفت: مهلت ثبت نام تا 10بهمن ادامه دارد . دکتر حسين کشاورز در گفتگو با مهر افزود: آخرين مهلت ثبت نام تا 30 دي ماه اعلام شده بود که با توجه به تمديد مهلت ، داوطلبان تا 10 بهمن ماه فرصت دارند در اين دوره از آزمون پذيرش دانشجوي پزشکي شرکت کنند.وي خاطرنشان کرد: داوطلبان بايد مدارکي از جمله تکميل فرمهاي مربوطه، تصوير مدرک دوره کارشناسي، تصوير مدرک معتبر که نشان دهنده معدل مقطع ديپلم متوسطه باشد (معدل پيش دانشگاهي مد نظر نيست)، تصوير مدرک معتبر که نشان دهنده معدل مقطع کارشناسي رشته هاي مورد پذيرش باشد، تصوير معافيت دائم يا پايان خدمات براي داوطلبان مرد، تصوير مدرک زبان انگليسي، تصوير تمام صفحات شناسنامه، دو عدد عکس 3*4 و اصل فيش بانکي به مبلغ 200 هزار ريال را به شيوه پست سفارشي به آدرس دانشگاه علوم پزشکي تهران ارسال کنند.معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران اظهار داشت: حداکثر سن براي خانمها 25 سال تمام در زمان ثبت نام و براي آقايان که خدمت نظام وظيفه را گذرانده اند 27 سال تمام در زمان ثبت نام تعيين شده است و متقاضيان بايد داراي معدل دوره ديپلم بالاتر از 18 و معدل دوره کارشناسي بالاتر از 16 باشند.وي خاطرنشان کرد: آزمون کتبي روز سه شنبه 10 اسفند 89 برگزار مي شود و محل و ساعت آزمون در زمان توزيع کارت اعلام خواهد شد.توزيع کارت آزمون در روزهاي دوشنبه و سه شنبه 9 و 10 اسفند ماه 89 در طبقه همکف سازمان مرکزي دانشگاه علوم پزشکي تهران صورت مي گيرد و در نهايت نتايج قبول شدگان آزمون کتبي ارديبهشت ماه سال 90 اعلام مي شود.کشاورز گفت: هدف جذب دانشجوي پزشکي به اين شيوه جذب فارغ التحصيلان مقطع کارشناسي ساير رشته ها با توانمندي هاي بالا در رشته پزشکي است و کليه رشته هاي علوم تجربي و فني و مهندسي که مي توانند در کنکور سراسري شرکت کنند مجاز به شرکت در اين دوره هستند.


 با بيان تاريخ برگزاري ؛
 تعداد داوطلبان و مهلت رفع نقص ثبت‌نامي آزمون دستياري اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش:
رييس مركزسنجش آموزش پزشكي وزارت بهداشت با اشاره به برگزاري سي وهشتمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي پزشكي با رقابت 15 هزار و250 داوطلب در 28 بهمن ماه، گفت: اين آزمون در25 رشته تخصصي و در 18 حوزه در سطح كشور برگزار مي‌شود. دكتر جبرائيل نسل سراجي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به ادامه مهلت رفع نواقص مدارک ثبت‌نام براي شرکت در آزمون دستيار تخصصي تا روز شنبه ، اظهاركرد: داوطلبان بايد تا روز شنبه 9 بهمن ماه با مراجعه به سايت مركز سنجش آموزش پزشكي به نشاني www.sanjeshp.ir و وارد كردن کد رهگيري و شماره پرونده ثبت‌نامي نسبت به تكميل مدارك خود اقدام كنند. وي با بيان اينكه براي داوطلباني كه موفق به تکميل پرونده ثبت‌نامي به نحو موثر نشوند کارت ورود به جلسه آزمون صادر نخواهد شد، اظهاركرد: در اين مرحله مدارک تخصيص سهميه‌هاي درخواستي داوطلبان مورد بررسي قرار نگرفته است. سراجي با تاكيد بر اينكه دريافت کد رهگيري به منزله تاييد صحت مدارک ثبت‌نامي ارسالي نيست، خاطرنشان كرد: در صورت اثبات عدم صحت مدارک ارسالي در هر مرحله از فرايند آزمون، نسبت به حذف داوطلب از روند آزمون اقدام خواهد شد. رييس مركز سنجش آموزش پزشكي وزارت بهداشت در خاتمه گفت: داوطلباني كه به دليل نقص مدارک و روند اجرايي ثبت‌نام در مواعيد مربوطه، موفق به دريافت کارت ورود به جلسه آزمون نشوند مجاز به حضور در جلسه آزمون شناخته نمي‌شوند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه