جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/11/07 - روزنامه سراسري صبح ايران ( پنجشنبه) نسخه شماره 3799


مقاله


اخبار هنري


12 فيلم در تعطيلات آخر هفته


همکاري حوزه علميه و سينما درجشنواره فيلم کيش


يوسف مراديان به «صلاة ظهر» پيوست


تصويربرداري «به من كلك نزن» نيمه بهمن آغاز مي‌شود


تصويربرداري«چشم به راه» به پايان مي‌رسد


فيلمبرداري «كلاه پهلوي» در خيابان‌هاي فرانسه


 مقاله 

فنگشويي

دانشجو:نگار نادرپژوه

به راهنمايي :استاد محمد علي محراب بيگي

فنگشويي:طراحي نظم وهماهنگي و پالايش مکان و رهايي از انباشتگي است.که يکي از شيوه هاي معماري و دکوراسيون داخلي بازمانده از چين باستان است .

فنگ شويي به آراسته تر کردن محيط کمک ميکندو وسايل را طوري کنار هم قرارميدهد که عناصر مهم بالانس(تعادل و هماهنگي )را بدست آورند .يکي از کليد هاي فهميدن فنگ شويي رنگ است.

رنگها ي خوب فنگ شويي داراي توانايي مي باشند که برافراد عاطفي وفيزيکي تاثير گذارند.هر رنگ داراي يک راه منحصر به فردي براي تاثير گذاشتن در سطح انرژي است.

Yin and yang:

(يين) رنگهايي هستند که ترويج به استراحت دارند . مانند سياه .
بنفش .سفيد .آبي.

(يانگ)رنگهايي هستند که باعث ترويج مثبت گرايي وانگيزه ميشوند.مانند:نارنجي .زرد قرمزو قهوه اي .

اينجا ما کمي عميق تر مي شويم تا در مورد رنگهاي فنگ شويي و تاثيرات مختلف که درهنگام استفاده از انهاخواهيد ديد بيشتر متوجه شويم.

سياه: نماد پول است . با ثروت وحرفه رابطه ي فوق العاده اي دارد.همچنين ميتواند نماد حمايت عاطفي هم باشد.

سفيد: نماد پاکيزگي است. توانايي خاصي در بيرون آمدن خلوص و سادگي دارد. به روشن شدن اتاقهاي تاريک کمک مي کند.در مواردي اتاقهايي که بصورت کامل سفيد شده باشند احساس تنهايي و انزوا را ميدهند.

آبي: اثر آرامبخش و آرام که براي اتاقهاي مديتيشن ويا اتاق عبادت استفاده ميشود .در اين حال خيلي سرد است.در جهان علمي اعتقاد بر اين است که رنگ ابي باعث کاهش فشار خون ميشود.اتاق خواب هايي که رنگ قالب (اصلي) آنها آبي است ميتوانند مفيد در خواب باشند.

بنفش: اثرات آرامبخش دارد.معمولا احساس مراقبت شدن و راحتي ميدهد.الهام بخش ايمان واعتقاد است .رنگ پررنگ ان باعث انرژي زياد واحساس خفگي ميشود پس اگر شما ميخواهيد از اين رنگ براي ديوار اتاقتان استفاده کنيد بهتر است از بنفش روشن استفاده کنيد.

سبز: سرشار از انرژي است بخاطر اينکه رنگ طبيعت است مي تواندخيلي پرانرژي باشد اما درعين حال يک اثر ارامبخش نيزهست .اگر مي خواهيد توازن و هماهنگي را به اتاقتان بياوريد از اين رنگ استفاده کنيد.

زرد:نماد شادي است مغز شمارا تحريک ميکند به طوري که فرد مي تواند به وضوح به فکر خوب دست يابد.اين رنگ ميتواند انرژي وشادي را به هر اتاق به ارمغان بياورد .

نارنجي: مثل زرد يک رنگ شاد است .براي اتاق غذا خوري فوق العاده است بدليل اينکه باعث تحريک اشتهاميشود .توانايي و نشانه ي با هم بودن است پس براي مهماني ها هم بسيار مناسب است .همچنين باعث ترويج تحرک و ارتباط ميشود.

قرمز: رنگ اوليه عشق است و توانايي القا کردن حرکت و انرژي را دارد.بسيارقوي است وزودخسته ميکند پس بهتر است از کم رنگتران (صورتي) استفاده شود. از اين رنگ بايد در اتاقهايي استفاده شود که فعاليت در آنها بالا است مثل اتاق ورزش.همانطور که مي‌بينيد فنگ شويي دکوراسيون با رنگ را مي توان ترکيبي بسيار قدرتمند براي بالا بردن زمينه هاي مختلف زندگي استفاده کرد.


 اخبار هنري 

به همراه نمايندگان مجلس، رئيس جهاد دانشگاهي و دانشگاه سوره؛

«محمدعلي زم» به تماشاي نمايش موسيقايي «سنگ و سبو» نشست

در اولين شب اجراي نمايش موسيقايي «سنگ و سبو» به كارگرداني عليرضا محمدي، محمدعلي زم، محمد روشن رئيس دانشگاه سوره، محمدحسين يادگاري رئيس جهاد دانشگاهي و برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به تماشاي اين نمايش نشستند. به گزارش روابط عمومي اين نمايش، در اولين شب اجراي نمايش موسيقايي «سنگ و سبو» به نويسندگي و كارگرداني عليرضا محمدي برخي از مسئولان فرهنگي و مديران دانشگاهي به تماشاي اين نمايش نشستند.«محمدعلي زم»، «محمدحسين يادگاري» رئيس جهاد دانشگاهي، «محمد روشن» رئيس دانشگاه سوره و «سيدعلي موسوي» نماينده آبادان در مجلس شوراي اسلامي از مهمانان اولين شب اجراي نمايش بودند.بعد از پايان اجراي اول ، محمدعلي زم به پشت صحنه نمايش رفت و با عوامل گروه به گفت‌وگو نشست.وي تماشاي اين نمايش را براي دانشجويان رشته هنر و تئاتر پيشنهاد كرد و گفت: تماشاي اين اثر نمايشي موسيقايي براي دانشجوياني كه در اين رشته درس مي‌خوانند لازم است.اين اثر موسيقايي نمايشي اجراي خود را از سه‌شنبه شب آغاز كرده و تا 10 شب در تالار وحدت ادامه دارد.در اين اثر كه به مصيبت‌هاي وارد شده به حضرت رقيه (س) در روز عاشورا مي‌پردازد، از مثنوي سنگ و سبو سروده افشين علا استفاده شده است.الهام پاوه‌نژاد، اميرحسين مدرس، نيما كرمي، رضا محمدي، فرزين صابوني و سعيد ميناروش بازيگران نمايش هستند كه اميرحسين مدرس در اين نمايش به شعرخواني نيز مي‌پردازد. در اين اثر موسيقايي-نمايشي علاوه بر گروه بازيگران اصلي، گروه فرم نيز با حضور 38 هنرور وجود دارد و همچنين گروه اركستري نزديك به 35 نفر نيز با گروه فرم همكاري دارند.از ديگر عوامل اين نمايش مي‌توان به سيامك احصايي طراح صحنه، پيمان خازني آهنگساز، مهدي محمدي تهيه‌كننده، عليرضا اوليايي مدير توليد و گلناز گلشن طراح لباس اشاره كرد.اين نمايش تا 15 بهمن با زمان اجراي 85 دقيقه ، هر شب حتي شنبه ساعت 19:30 روي صحنه مي‌رود.

برنامه هاي هفته وقف در استان تهران

حجت الاسلام والمسلمين حسين احمديان، مدير كل اوقاف و امور خيريه استان تهران در جمع خبرنگاران گفت:اوقاف و امور خيريه برنامه هايي در راستاي گراميداشت هفته وقف برگزار مي كند.اين هفته كه همزمان با ايام الله دهه فجر نيز مي باشد اطلاع رساني در بحث موقوفات و نيازهاي جديد جامعه، بهره برداري از طرح هاي عمراني و ضريح امامزادگان، همايش تجليل از اصحاب وقف با حضور رئيس جمهور، برگزاري عزاداري در بقاع متبركه در راستاي بصيرت افزايي است.وي از ديگر برنامه هاي اين هفته را عطرافشاني گلزار شهدا و برگزاري دعاي ندبه و انس با قرآن در بقاع متبركه و ايجاد ايستگاه هاي فرهنگي در محل برگزاري نماز جمعه عنوان كرد.وي گفت: در نه ماهه گذشته با توجه به دو ماموريت در خصوص موقوفات و امامزادگان درآمدهايي در بخش فرهنگي در بقاع متبركه و امامزادگان كسب و هزينه هايي را صرف پروژه هاي عمراني و فرهنگي كرده است.وي برپايي مراسم فرهنگي مذهبي با حضور خطبا و مداحان در قالب ده هزار جلسه در سطح استان تهران را از ديگر فعاليت ها ذكر كرد.وي افزود: وجود 50 پايگاه با حضور 8 هزار شركت كننده برگزاري نخستين مسابقه مديحه سرايي با حضور 500 نفر و سي و دومين دوره مسابقات قرآن در مرحله شهرستاني و كشور با حضور 32 هزار شركت كننده از ديگر فعاليت هاي فرهنگي و مذهبي اوقاف و امور خيريه است.وي برگزاري 200 جلسه انس با قرآن در مساجد و بقاع متبركه، اعزام 600 مبلغ در ايام محرم، صفر، رمضان خريد و توزيع قرآن در بقاع و مساجد و تعامل با صدا و سيما در خصوص ساخت برنامه هايي مربوط به وقف را از ديگر فعاليت ها عنوان كرد.

با حضور رئيس سازمان تبليغات و رايزن فرهنگي سوريه

سراج آخرين «شرح پريشاني» را در عصر سوره خواند

آخرين شب اجراي صحنه‌اي «شرح پريشاني» به خوانندگي حسام‌الدين سراج برگزار شد و دکتر خاموشي رئيس سازمان تبليغات و غسان الکلاس به تماشاي اين اجرا نشستند. به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري، آخرين اجراي اجراي صحنه‌اي «شرح پريشاني» از آلبوم عاشورايي «وداع» به خوانندگي حسام‌الدين سراج در حالي در تالار انديشه حوزه هنري اجرا شد که برخي از حاضران در سالن به دليل استقبال زياد علاقه‌مندان بسياري از مخاطبان براي ديدن اجرا ايستادند.اين اجرا ساعت 18 در دستگاه نوا آغاز و به مدت 10 دقيقه قطعه‌ نخست آلبوم «وداع» با مرثيه‌هاي حماسي عمان ساماني اجرا شد. موسيقي اين قطعه در ابتدا موسيقي فضايي حماسي آغاز شد که دو ساز دمام موسيقي غالب را براي انتقال حس حماسي در اين قطعه داشتند و در ميانه صداي ني علاوه‌بر ايجاد حسي حزن‌انگيز در موسيقي «شرح پريشاني» براي هماهنگي موسيقي با اشعار فضا را از رنگي با لطافت اشعار سرشار کرد.ساماني مرثيه‌هاي خود را در لطافت و حماسه صنايع شعر و مضامين عارفانه را چنان استوار و لطيف به هم آميخته که کمتر اهل ذوق و نظري است که از شنيدن شعر او شگفت زده نشود اين حماسه و لطافت در کنار موسيقي و آواز حسام‌الدين سراج فضايي عرفاني را رقم زد که بسياري از حاضران در تالار انديشه با شنيدن اين اشعار مرثيه اشک ريختند. حزن و اندوه اين اجرا در قطعه‌اي با مضمون گفت و گوي امام حسين(ع) وحضرت علي اكبر(ع) در مورد اذن ميدان خواستن حضرت حضرت علي اكبر(ع) به اوج خود رسيد.سپس آواز سراج در دستگاه شور ادامه يافت و وارد دستگاه شور عربي شد که با وام گرفتن سراج از گام وامق که يکي از گام‌هاي موسيقي عربي است اشعاري را از شاعران معاصر با عنوان «غريبه» اجرا کرد. که اين بخش به دليل گيوند خوردن موسيقي عربي با شعر فارسي و هماهنگ شدن لحن فارسي با رنگ صداي سازهايي که نواي عربي را مي‌نواختند جلوه‌اي متفاوت به موسيقي بخشيد.در انتهاي اين اجرا تصنيفي اجرا شد که با قطعات اجرا شده قبلي متفاوت بود و در اين بخش سراج تصنيفي را اجرا کرد که به لحاظ مضمون حال و هواي ايام عزاداري را با تصنيف و موسيقي بيان مي‌کرد و حزن ني در کنار صداي ساز دمام به‌عنوان سازي که در عزاداري‌هاي بسياري از شهرهاي ايران استفاده مي‌شود حس اربعيني اين اجرا را بيش از پيش رنگ بخشيد.هرچند تعداد سازهايي که در اجراي صحنه‌اي آلبوم «وداع» استفاده شد بسيار کمتر از سازهاي آلبوم بود اما اين امر از جذابيت و تأثيرگذاري اجرا نکاست.کنسرت اجراي صحنه‌اي «شرح پريشاني» به خوانندگي حسام‌الدين سراج از جمله برنامه سوگواره عصر سوره ويژه اربعين حسيني بود که از تاريخ دوم تا چهارم بهمن به مدت سه روز از ساعت 15 تا 22 در حوزه هنري اجرا شد. اين برنامه در بخش‌هاي نمايش با اجراي نمايش «مجلس نامه طوبي» و تئاتر «كليد»، بخش تعزيه با اجراي سه مجلس تعزيه حر، حضرت عباس(ع) و تعزيه مجلس بازار شام و شهادت حضرت رقيه، نمايشگاه عکس در گالري شماره يك و دو خانه عكاسان ايران، نمايشگاه پوستر، بخش شعرخواني با عنوان شب شعر «شرح مشتاقي»، بخش نمايش فيلم با فيلم سينمايي «عصر روز دهم»، نشست‌هاي پژوهشي و روضه‌خواني اجراي برنامه داشت.

«آريان» و «بنيامين» اسفند ماه در برج ميلاد
كنسرت مي‌دهند

مدير موسسه ترانه شرقي با اعلام برنامه‌ گروه‌هاي آريان و همچنين بنيامين در اسفند ماه سال جاري گفت: حتما به مردم عيدي خواهيم داد. محسن رجب‌پور درباره برنامه‌هاي اين موسسه تا پايان سال به (ايسنا)،گفت: گروه «آريان» و همچنين بنيامين هركدام به صورت مجزا آخرين كنسرت خود در سال جاري را اسفند ماه در مركز همايش‌هاي برج ميلاد برگزار خواهند كرد. به گفته او،گروه آريان طبق روال كنسرت‌هايش در كنار مرور آثار گذشته،با اتفاقاتي جديد به استقبال مخاطبان مي‌رود و كنسرت پاياني سال آنها نيز از اين برنامه مستثني نخواهد بود. رجب‌پور درباره برنامه‌هاي بنيامين نيز توضيح داد:در حال برنامه‌ريزي هستيم تا بنيامين با كارهاي جديدي سال 89 را به پايان برساند. او در عين حال ترجيح داد تا جزييات هر دو كنسرت را كمي ديرتر اعلام كند،اما در عين حال تاكيد كرد:حتما به مردم عيدي خواهيم داد. مدير موسسه فرهنگي هنري ترانه شرقي درباره برنامه‌هاي گروه پاپ اين مجموعه در بيست و ششمين جشنواره موسيقي فجر گفت: هيچ كدام از اين گروه‌ها در اين جشنواره حضور نخواهند داشت. به گزارش ايسنا،گروه آريان و بنيامين سال جاري در مالزي،كيش،دبي،كانادا و آمريكا كنسرت‌هايي برپا كردند.


 12 فيلم در تعطيلات آخر هفته  

فيلم‌هاي نبرد هارت، بالاتر از آسمان، کوتاه کردن موهاي آدام، شياطين ديروز و امروز، دست تقدير و ... تعطيلات آخر هفته از تلويزيون پخش مي‌شوند. به گزارش مهر، فيلم سينمايي "نبرد هارت" ساخته گرگوري هالبيت پنجشنبه هفت بهمن ماه ساعت 22 ازشبکه يک سيما پخش مي‌شود. اين فيلم محصول سال 2002 آمريکا است و در آن بروس ويليس و کالين فارل بازي کردند و داستان درباره هارت سرباز جواني در ارتش آمريکا است. او در جريان يک ماموريت اسير مي‌شود و ...فيلم تلويزيوني "بالاتر از آسمان" به کارگرداني فريدون حسن‌پور جمعه هشتم بهمن ماه ساعت 15:30 ازشبکه يک سيما روي آنتن مي‌رود. در اين فيلم شاهرخ فروتنيان، فاطمه صادقي، امير نوري و انوش نصر باي کردند و داستان درباره يک دکتر ايراني است که در اسارت به سر مي‌برد و بعد از شروع جنگ آمريکا و عراق آزاد شده و به ايران مي‌آيد.فيلم سينمايي "کوتاه کردن موهاي آدام" جمعه هشتم بهمن ماه ساعت 18 ازشبکـه دو سيما پخش ­مي­‌شـود. در اين فيلم جريس ايجمن، روبرت پاين و ... بازي کردند و داستان درباره پسر نوجواني است که بعد از فوت مادر و خواهرش تصميم گرفته موهايش ­را کوتاه نکند و ...فيلم سينمايي "شياطين ديروز و امروز" به کارگرداني داگلا جاکسون جمعه هشتم بهمن ماه ساعت 23 ازشبکـه دو سيما روي آنتن ­مي­رود. در اين فيلم الکساندرا پائول و مايکل وودز بازي کردند و داستان درباره فردي است که بعد از گذشت 25 سال به شهرش برمي‌گردد و در آنجا درگير ماجراهايي مي‌شود.پنجشنبه هفتم بهمن ماه ساعت 14:15 فيلم سينمايي "شير در برابر شير" به کارگرداني هي سي شو چين از شبکه سه پخش مي‌شود. داستان اين فيلم محصول سال 1987 هنگ‌کنگ درباره فرمانده قشون امپراطور و عده‌اي جنگجو است که به حمايت از مبارزان تا ايالت مرزي بر مي‌خيزند.فيلم سينمايي "دست تقدير" پنجشنبه هفتم بهمن ماه ساعت 20 ازشبکـه سه پخش مي‌­شود. اين فيلم به کارگرداني تانر جانگ محصول کشور ترکيه است و داستان درباره دو دوست است که در اداره پليس کار مي‌کنند و بازرس هستند.فيلم سينمايي "قلدرها" به کارگرداني ميمي لور پنجشنبه هفتم بهمن ماه ساعت 24 از شبکه سه پخش مي‌شود. داستان اين فيلم با بازي مورگان فريمن، آنتونيا باندراس درباره يک سارق بازنشسته است که براي بازگرداندن يک جواهر متعلق به روسيه با سارقي جوان قرارداد مي‌بندد که با کمک يکديگر اين جواهر را که حق مردم روسيه مي ‌انند به آنها بازگردانند.فيلم سينمايي "معجزه برن" با بازي پيترلومرا و لويس کلامرت جمعه هشتم بهمن ماه ساعت 14:15 ازشبکه سه روي آنتن مي‌رود. داستان اين فيلم به کارگرداني سونکه وارتمن درباره يک بچه آلماني است که خانواده او به علت جنگ از هم دور افتاده‌اند. فيلم سينمايي "مداد نجار" به کارگرداني آنتون ريکا و با بازي تريستان اولا، لوئيس تاسار، ماريا آدانز، نانچو نووا و ماريا پاچالته محصول سال 2003 اسپانيا جمعه هشتم بهمن ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه "سينما 4" ازشبکه چهار روي آنتن مي‌رود. داستان اين فيلم از زبان مردي روايت مي‌شود که زندگي‌اش را صرف مبارزه با جمهوري خواهان کرده است.فيلم سينمايي "جزيره استاتن" به کارگرداني جيمز دموناکو جمعه هشتم بهمن ماه ساعت 13:30 از شبکه تهـران پخش مي­شـود. در اين فيلم اتهان هاوکي، وينسنت دونوفريو و سيمور کسل بازي کردند و داستان درباره جزيره‌اي است که تعدادي تبهکار در آن زندگي مي‌کنند.فيلم تلويزيوني "پروانه در آتش" به کارگرداني سعيد عالم‌زاده و تهيه‌کنندگي محمد کاظم سعيدي نسب جمعه هشتم بهمن ماه ساعت 18 ازشبکه قرآن و معارف پخش مي­شـود. در اين فيلم زيبا بروفه، بروز ارجمند، سپند اميرسليماني و ... بازي کردند و داستان درباره يک زن ايراني عراقي است که ساواک همسرش را دستگير کرده و ...فيلم سينمايي "مبارز چيني" به کارگرداني يو وانگ جمعه هشتم بهمن ساعت 13:30 از شبکه دو پخش مي‌شود. در اين فيلم يو وانگ، لي چونگ هيا و ... بازي کردند و داستان در يک شهر کوچک مي‌گذرد که آموزش ووشو و کونگ‌فو مي‌بينند.


 همکاري حوزه علميه و سينما درجشنواره فيلم کيش 

با گشايش فضايي تازه از طريق بخش نوعي نگاه جشنواره بين المللي فيلم کيش و در حرکتي چشمگير سيزده روحاني حوزه علميه قم براي ساخت فيلم و حضور در جشنواره پشت دوربين تصويربرداري قرارگرفتند تا در ثبت گوشه هايي از افتخارات فرهنگي و ميراث ارزشمند تمدني و ديني اين مرز و بوم مشارکت کنند.به گزارش روابط عمومي جشنواره بين المللي فيلم کيش محمد صنعتي قائم مقام دبير جشنواره بين المللي فيلم کيش با اعلام اين خبر افزود: در يک حرکت آموزشي و توليدي براي اولين بار جمعي از دانشجويان طلبه دانشکده صدا و سيماي قم در مقطع کارشناسي ارشد رشته تهيه کنندگي با حمايت بخش نوعي نگاه جشنواره کيش درشهر قم شهر تاريخ، فرهنگ، انديشه و بزرگان علم و دين در بخش 262 ثانيه اي به توليد فيلم مي پردازند.وي ادامه داد: در اين راستا، سيزده روحاني حوزه علميه قم اقدام به ساخت فيلم در زمينه هاي مختلف از جمله : "مرقد حضرت معصومه (س)، "حوزه علميه"، " فرش قم" ، " بازار قم" ، "شيخ عباس قمي" ، " طلاب هندي" ، " ميرزاي قمي" ، " قلعه فلک الافلاک " ، " قاب قرآني کرمان" و...خواهند پرداخت.قائم مقام دبير جشنواره بين المللي فيلم کيش اسامي تهيه کنندگان و فيلمسازان روحاني را به اين ترتيب معرفي کرد: حجت الاسلام و المسلمين مهدي طوسي، حجت الاسلام و المسلمين محمد جواد حسينخاني، حجت الاسلام و المسلمين سراجي، حجت الاسلام و المسلين علي پورطالبي، حجت الاسلام و المسلمين زين‌العابدين نعمتي، حجت الاسلام و المسلمين روح الله صالحي، حجت الاسلام و المسلمين محمد حسن معينيان، حجت الاسلام و المسلمين ايمان داودي، حجت الاسلام و المسلمين حسن کاظمي، حجت الاسلام و المسلمين احسان شريعتي، حجت الاسلام و المسلمين عبد العظيم نورالهي، حجت الاسلام و المسلمين علي درويشي .وي با بيان اين که مديريت بخش نوعي نگاه توسط آقاي محمد آفريده از مديران فرهنگي و سينمايي کشور صورت مي گيردخاطرنشان ساخت: ستاد برگزاري جشنواره درراستاي تعامل وتبادل افکار وانديشه هاي خلاق فيلمسازان وهمچنين، کشف استعدادهاي جوان ،مسابقه فيلم‌هاي 262 ثانيه‌اي (حروف ابجد ايران) را تحت عنوان "نوعي نگاه"، با موضوعات محوري در دو بخش ملي و بين الملل جشنواره طراحي کرده است .به گفته وي تاکنون، سينماگران و فيلمسازاني از کشورهاي افغانستان، پاکستان، تاجيکستان، قرقيزستان، ترکيه و آذربايجان،هند و لبنان... در حال ساخت فيلم براي حضور در جشنواره بين المللي فيلم کيش هستند.قائم مقام دبير جشنواره بين المللي فيلم کيش از توليد بيش از100 عنوان فيلم توسط فيلمسازاني از شهرستان هاي شيراز، يزد، اصفهان، بوشهر، تهران، کرمانشاه، هرمزگان، کردستان، خراسان رضوي، قزوين، قشم، کرج، کيش، شهرري، رودبار، آستارا، قم، کرمان، خرم آباد، اردبيل، همدان، رشت، لاهيجان، ساري، تبريز و..براي جشنواره کيش خبر داد.صنعتي، "جايگاه تعاليم حيات بخش اسلام به عنوان مهمترين عامل وحدت و تعامل مردم کشورهاي منطقه خاورميانه و آسياي مرکزي"، " توجه به مزيت‌هاي معنوي و فرهنگي اين منطقه به عنوان خواستگاه کهن‌ترين فرهنگ‌هاي جهاني به مثابه عامل مهم در روابط بين ملت‌ها و دولت‌ها"، "زمينه‌هاي تاريخي در روابط گسترده و کهن فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي ملت‌هاي ايران، آسياي مرکزي و خاور‌ميانه"، "اهميت تمدن، فرهنگ و آداب و رسوم مردم ايران، آسياي مرکزي و خاورميانه در تعاملات منطقه‌اي و جهاني"، " توجه و نمايش نقش ممتاز مناطق آزاد و تجاري در سرعت بخشيدن به تبادلات فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي مردم منطقه"، " نقش جذابيت‌هاي توريستي ، اقتصادي، تجاري و فرهنگي ايران، آسياي مرکزي و خاورميانه درجهان امروز"، " توجه به موضوعات و مفاهيمي که معرف جايگاه فرهنگ و تمدن ايران اسلامي است "و "نقش خليج فارس و درياي کاسپين (خزر) به عنوان بستري تاريخي، اقتصادي و فرهنگي در جهان" هستند راازمحورها وموضوعات جشنواره اعلام کرد.وي گفت: جشنواره بين المللي فيلم کيش با شعار"ميراث مشترک آينده مشترک" و با هدف حمايت از آثار برتر و رويکرد به فرهنگ ملي و بومي، در بعد داخلي؛ و گسترش تعاملات و همگرايي منطقه ايي و با استفاده از مؤلفه‌هاي مشترک مذهبي، فرهنگي، جغرافيايي به همت "مرکز امورمناطق آزاد تجاري، صنعتي و ويژه اقتصادي" و" وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي" در تاريخ 4 الي 8 ارديبهشت‌ ماه 1390در جزيره کيش برگزار مي‌شود.


 يوسف مراديان به «صلاة ظهر» پيوست 

«يوسف مراديان» به جمع بازيگران فيلم تلويزيوني «صلاة ظهر» به تهيه‌كنندگي و كارگرداني افشين صادقي پيوست.به گزارش فارس، «بهناز وفايي‌وحدت» مدير روابط عمومي اين پروژه ضمن اعلام اين خبر افزود: بازي يوسف مراديان ديروز چهارشنبه ششم بهمن‌ماه در كنار مجيد مشيري در دبيرستان البرز كه در آن فضاي دادگاه طراحي شده است، شروع شده است. وي در ادامه گفت: تصويربرداري فيلم تلويزيوني «صلاة ظهر» به تهيه‌كنندگي و كارگرداني افشين صادقي كه روزهاي پاياني را سپري مي‌كند، ديشب از ساعت 17در لوكيشني واقع در ميدان قزوين، مسجد توتونچي با حضور بازيگراني چون اصغر همت و مجيد مشيري به كار خود ادامه داد. به گزارش فارس، «صلاة ظهر» به سفارش گروه فيلم و سريال شبكه دوم سيما و به مناسبت ايام دهه فجر و بيست و هشتم صفر سالروز وفات پيامبر اكرم (ص) تهيه و توليد مي‌شود.


 تصويربرداري «به من كلك نزن» نيمه بهمن آغاز مي‌شود 

تصويربرداري فيلم تلويزيوني «به من كلك نزن» به كارگرداني «سيدمهدي برقعي» نيمه بهمن ماه در كيش از سر گرفته مي‌شود. به گزارش فارس، فيلم تلويزيوني «به من كلك نزن» كه بيش از 50 درصد آن تصويربرداري شده بود، به دليل سانحه‌اي كه براي عليرضا شيرين بازيگر فيلم در سر صحنه فيلمبرداري اتفاق افتاد، حدود دو ماه و نيم به تعويق افتاد تا با بهبود اين بازيگر ادامه كار تصويربرداري شود.اين فيلم داستان دو وكيل به نام‌هاي مسعود و سپهر است كه به دور از چشم همسران‌شان به جزيره كيش سفر مي‌كنند تا وكالت پرونده كلاهبرداري عظيمي در اين جزيره را عهده‌دار شوند. بهنوش و نيلوفر همسران اين دو وكيل نيز به اصفهان رفته‌اند تا در سمينار وكلا شركت كنند و ...در اين فيلم ارژنگ اميرفضلي، شهره سلطاني، محمد پهلوان، آرام جعفري، عليرضا شيرين و شهرزاد كمال‌زاده به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 تصويربرداري«چشم به راه» به پايان مي‌رسد 

مزدآبادي کارگردان «چشم به راه» از پايان تصويربرداري اين فيلم تلويزيوني تا انتهاي هفته براي پخش در روز شهادت امام رضا(ع) خبر داد.جواد مزدآبادي کارگردان "چشم به راه" درباره اين اثر به برنا گفت: تصويربرداري فيلم انتهاي اين هفته به پايان مي‌رسد و تدوين همزمان و ساخت موسيقي نيز توسط وحيد بي‌طرفان و محمد محمدعلي در حال انجام است تا فيلم براي پخش در روز شهادت امام رضا (ع) از شبکه تهران آماده شود.کاوه خداشناس، مهدي فقيه، علي اسيوند، افشين سنگچاپ و صديقه کيانفر بازيگران اصلي اين فيلم هستند و ديگر عوامل آن عبارتند از تهيه‌کننده و فيلمنامه‌نويس: مهدي فرودگاهي، مدير تصويربرداري: رضا عطار، مدير توليد: مجتبي برهاني‌زاده، دستيار اول کارگردان: مهدي برگ نيل، برنامه‌ريز: سيامک صرافت، مديرتدارکات: فريبرز پاخيريان و عکاس: هادي شريعتي.


 فيلمبرداري «كلاه پهلوي» در خيابان‌هاي فرانسه 

فيلمبرداري لوكيشن‌هاي خياباني سريال «كلاه‌پهلوي» كه از يك هفته پيش در فرانسه آغاز شده، همچنان ادامه دارد. با گذشت حدود يك ماه از اقامت گروه سازنده‌ي اين سريال در فرانسه، فيلمبرداري «كلاه‌پهلوي» با صحنه‌هاي خياباني پيگيري مي‌شود. تاكنون تمامي بازيگران اصلي سريال در فرانسه جلوي دوربين سيد ضياءالدين دري رفته‌اند. به گزارش ايسنا، ضياءالدين دري و گروهش كه براي فيلمبرداري بخش‌هاي پاياني «كلاه‌پهلوي» راهي فرانسه شده‌اند، قرار است تا يك ماه ديگر در فرانسه اقامت داشته باشند. داريوش فرهنگ، امين حيايي، اميرعلي دانايي، داريوش كاردان، شقايق فراهاني، رضا كيانيان، گوهر خيرانديش، ماه‌چهره خليلي، فرهاد آئيش، جمشيد شاه محمدي، رضا فياضي، بهاره افشار، محمدرضا شريفي‌نيا، مريلا زارعي، عباس اميري، صالح ميرزاآقايي، آناهيتا نعمتي،‌ كاظم افرندنيا، شهره لرستاني، نيلوفر خوش‌خلق، سيروس گرجستاني، فرشيد ابراهميان، داوود رشيدي و ... از جمله بازيگران اين سريال هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه