جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران ( دوشنبه) نسخه شماره 3812


ايران زمين

بيش از دهها پروژه عمراني ،فرهنگي و خدماتي در شهرستان رباط کريم به بهره برداري رسيد
دهه فجر؛ بهترين فرصت معرفي دستاوردهاي مهم کشوراست

فرماندار دماوند
دماوند بستري مناسب جهت سرمايه گذاري


مقاله


خبر


 ايران زمين 

افتتاح 60 پروژه عمراني با اعتباري بالغ بر 000/000/765/133ريال
هدفمندي يارانه ها يك پروژه عدالت محوراست

ملارد-برزگر

طي مراسمي در شهرستان ملارد 60 پروژه عمراني،آموزشي و ورزشي با اعتباري بالغ بر 000/000/765/133 ريال با حضور گروسي نماينده مردم شهريار،ملارد و قدس- محمودي معاون استانداري تهران-سيدپور معاون توليدات گياهي جهادكشاورزي استان تهران بورد فرماندار ملارد و مسوولان شهرستان افتتاح شد.محمودي معاون استانداري تهران در اين آيين اعلام كرد: با توجه به نو پا بودن شهرستان ملارد،پروژه هاي افتتاح شده از نظر كيفيت و كميت نشانگر تلاش خوب مسوولان و مديران شهري است و خوشحاليم كه با افتتاح اين پروژه هاي ذايقه مردم شريف شهرستان ملارد شيرين شده است. وي در ادامه تصريح كرد:با توجه به رشد 7در صدي مواليد و مهاجر پذيري در شهرستان ملارد مردم نياز به امكانات بيشتري دارند كه ما در استانداري اين مهم را مد نظر قرار داده و در نظر داريم ميزان اعتبارات را افزايش دهيم تا به ياري خدا اين شهرستان نو پا نيز همپاي شهرستان هاي ديگر رشد نمايد.وي ادامه داد:مبناي برنامه ريزي اعتبارات در استانداري بدينگونه است كه شهرستان ها را نسبت به جمعيت و سرانه ها سنجيده ،اعتبار تخصيص مي دهيم.معاون عمراني استانداري همچنين نويد احداث دو پروژه عمراني سايت اداري و مصلا را داد و گفت:با تلاش فرمانداري شهرستان و هماهنگي مسوولان به زودي شاهد احداث سايت اداري در زميني به مساحت 20 هكتار وكلنگ زني مصلاي شهر ملارد خواهيم بود،نكته قابل توجه در رابطه با راه اندازي سايت اداري ، تخصيص اعتبار 3 ميلياردي است كه در صورت عدم جذب اين مبلغ تا پايان سال 89 ، متاسفانه شهرستان اين اعتبار را از دست مي داد به همين جهت همه مسوولان در استانداري و شهرستان با جديت موضوع را پيگيري نموده و در حال حاضر توافقات در اين زمينه انجام پذيرفته است.محمودي افزود:با توجه به هدفمندي يارانه ها در سال آينده اعتبارات عمراني كل كشور تا 2 برابر افزايش خواهد يافت چون هدفمندي يارانه ها يك پروژه عدالت محور بوده و مردم شيفته عدالت هستند.معاون استاندار پروژه ها و عملكرد شهرستان را خوب عنوان كرد و اذعان داشت:پروژه ها و عملكرد شهرستان ملارد بسيار خوب است ولي ايده ال نيست كه با همكاري بيشتر فرمانداري جديد بهتر خواهد شد.در ادامه مراسم ناصر بورد فرماندار ملارد گفت:حدود 60 پروژه عمراني،آموزشي و ورزشي در دهه فجر با اعتباري بالغ بر 000/000/765/133ريال افتتاح شده كه از مهمترين آنها احداث هنرستان- سالنهاي ورزشي-مخازن 200و500 متر مكعبي آب-استخر شيد تندگويان-حفر و تجهيز چاهها ي آب-اصلاح شبكه توزيع آب در ملارد-احداث پاركهاي محلي-توسعه و بازسازي شبكه برق روستايي- اجراي آسفالت و جدول گذاري و پياده رو سازي در روستاها-احداث فاز اول كمربندي كشاورز-اجراي آسفالت جاده سليمان به امير آباد-احداث محور چيتگر-احداث آزمايشگاه ميكروب يابي –كلنگ زني اولين آزمايشگاه توليد بذرقارچ خوراكي در كشور مي توان اشاره كرد.

افزايش 20 درصدي توليد برق در نيروگاههاي
برق آبي خوزستان

اهواز- خبرنگار آفرينش

با برنامه ريزيهاي لازم و انجام تمهيداتي در مديريت مخازن و ذخيره سازي منابع شاهد افزايش 20 درصدي توليد برق توسط نيروگاههاي برق آبي خوزستان در تابستان 1390 خواهيم بود . معاون بهره برداري از سد و نيروگاه سازمان آب و برق خوزستان ضمن بيان مطلب فوق به برخي از اقدامات حوزه آن معاونت در طول يکسال گذشته اشاره کرد و گفت : امسال شاخص عملکرد صحيح حفاظتي پست هاي نيروگاههاي برق آبي از 8 درصد در سال گذشته به 76درصد رسيد و همچنين خروجيهاي بدون برنامه اين نيروگاهها از ميزان 25 درصد در سال گذشته به 3/14 درصد کاهش يافت که اميدواريم با برنامه ريزي هدفمند وزارت نيرو در آينده به 8 درصد برسد .که هدف گذاري وزارت نيرو تا سال 1391 است. حبيب اله جعفري در ادامه ميزان آورد بارش در حوضه هاي آبريز کارون ، دز ، کرخه و مارون و قياس آنها با سال گذشته را چنين اعلام کرد: در حوضه کارون ( تا محل سد شهيدعباسپور) ميزان آورد در ماههاي مهر، آبان و بهمن( تا 18 بهمن) بيشتر از ميزان پيش بيني و در ماههاي آذر و ديماه کمتر از پيش بيني اتفاق افتاده است که در مجموع ميزان اتفاق افتاده و پيش بيني حدودا برابر است. اين در حاليست که ميزان اتفاق افتاده نسبت به سال گذشته و طول آمار بترتيب 39 و 56 درصد کاهش نشان مي دهد. در حوضه آبريز دز ميزان آورد در تمامي ماهها بجز مهرماه نسبت به پيش بيني کمتر مي باشد هر چند بنظر مي رسد اين اختلاف در ماه بهمن کمتر بوده است. مجموع ميزان آورد اتفاق افتاده نسبت به پيش بيني 17 درصد کاهش نشان ميدهد. ميزان آورد اتفاق افتاده نسبت به سال گذشته و طول آمار نيز بترتيب 53 و 54 درصد کاهش نشان ميدهد. در حوضه آبريز کرخه آورد اتفاق افتاده در ماههاي مهر تا ديماه کمتر از پيش بيني بوده است. درصد کاهش در ماه دي 2 درصد بوده و در ماه بهمن مقدار آورد اتفاق افتاده 36 درصد بيش از پيش بيني بوده است که قابل توجه مي باشد. هچنين مجموع آورد اتفاق افتاده تا 18 بمن ماه در حوضه کرخه نسبت به سال گذشته و طول آمار 54 و 72 درصد کاهش نشان ميدهد که بيانگر خشک بودن سال آبي جاري تا کنون مي باشد. آورد ماههاي آبان، آذر و دي در حوضه آبريز مارون نسبت به پيش بيني بترتيب 11، 67 و 48 درصد کاهش نشان مي دهد. اين درحاليست که ماه بهمن ميزان آورد اتفاق افتاده نسبت به پيش بيني 130 درصد افزايش نشان مي دهد. مجموع ميزان آورد اتفاق افتاده نسبت به سال گذشته و طول آمار بترتيب کاهش 62 و 60 درصدي نشان مي دهد. گرچه اين ميزان کاهش در ماه بهمن نسبت به ماههاي آبان تا ديماه کمتر و حدود 25 درصد بوده است.

افزايش 120 درصدي زائرين عمره مفرده در كردستان

سنندج – خبرنگارآفرينش

رييس سازمان حج و اوقاف و امور خيريه استان كردستان در ديدار با نماينده ولي فقيه در منطقه كردستان گفت: در حال حاضر يكي از كارهاي مهمي كه در بحث حج انجام شده افزايش 120 درصدي زائرين عمره مفرده در استان و اعزام آنها به حج عمره مفرده بوده است .عسگري افزود: كارهاي مهم ديگري در بحث اعزام زائران استان كردستان به حج انجام شده كه شامل بحث پرواز زائرين عمره و تمتع از فرودگاه سنندج به سمت عربستان و رسمي كردن مرز باشماق در مريوان براي زائران عتبات عالياتو كربلا ست كه مادر مرز تركيه با اعزام زائران عتبات عاليات مشكلاتي داشتيم كه بارسمي كردن مرزبا رسمي كردن مرزباشماق تاحدي ازاين مشكلات كاسته خواهدشد.

جذب 4 ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در کشور

اروميه _خبرنگار آفرينش

رئيس کل سازمان سرمايه‌گذاري و کمک‌هاي فني اقتصادي ايران از جذب چهار ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در سطح کشور تا پايان سالجاري خبر داد. بهروز علي‌شيري در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه ايران رتبه ششم کشورهاي برتر دنيا در نرخ رشد جذب سرمايه‌گذاري خارجي را دارد، افزود: از ابتداي سالجاري تا کنون ميزان جذب سرمايه‌ از طريق سرمايه‌گذاران خارجي از دو ميليارد و 700 ميليون دلار گذشته و پيش‌بيني مي‌شود اين ميزان تا پايان سال جاري به چهار ميليارد دلار برسد. وي با بيان اينکه طي سال 88 ايران رشد 86 درصدي جذب سرمايه‌گذاري خارجي را تجربه کرد، اظهار داشت: راه‌اندازي مراکز و ستادهاي خدمات سرمايه‌گذاري در استانها، ارتقاي رتبه بين‌المللي فضاي کسب و کار ايران، ايجاد بانک اطلاعات سرمايه‌گذاري خارجي از دلايل اصلي افزايش جذب سرمايه‌گذار خارجي است.

بهره‌مندي 24 روستاي آذربايجان غربي از نعمت گاز طبيعي

اروميه _خبرنگار آفرينش

مديرعامل شركت گاز آذربايجان غربي گفت: دهه فجر امسال اهالي 24 روستاي آذربايجان غربي از نعمت گاز طبيعي بهرمند مي‌شوند.سيدامير رضوي در آيين افتتاح طرح گازرساني روستاي گوگ تپه بوكان كه در محل مسجد اين روستا برگزار شد، اظهار داشت: در دهه فجر امسال 6 طرح بزرگ گازرساني آماده بهره‌برداري است كه با افتتاح آن اهالي 24 روستاي شهرستان‌هاي اروميه، خوي، پلدشت، سلماس، مهاباد و بوكان از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند مي‌شوند. وي افزود: براي اجراي اين طرح‌ها مبلغ 82 ميليارد ريال هزينه شده است و 3 هزار و 421 خانوار روستايي از اين نعمت بهره‌مند مي‌شوند. اين مسئول اضافه كرد: با افتتاح طرح گازرساني به اين 24 روستا تعداد روستاهاي گازدار استان به 199 روستا مي‌رسد. وي اظهار داشت: در حال حاضر شركت گاز آذربايجان غربي گازرساني به 128 روستا را آغاز كرده است كه از اين تعداد 21 روستا سهم شهرستان بوكان است.

افتتاح 341 پروژه در استان اردبيل

اردبيل- خبرنگارآفرينش

341 پروژه توليدي، اقتصادي، عمراني و خدماتي در سطح استان اردبيل به بهره‌برداري ‌رسيد.سيدحسين صابري استاندار اردبيل اظهار داشت: اين پروژه‌‌ها با سرمايه‌گذاري 71 ميليارد تومان در استان اردبيل به بهره‌برداري رسيد. از اين تعداد پروژه 300 مورد طرح عمراني در حوزه گاز‌رساني، برق‌رساني، آبر‌ساني، آسفالت، جاده‌هاي شهري و روستايي و مسكن مهر است كه با سرمايه‌گذاري 74 ميليارد تومان آماده بهره‌برداري شده است. استاندار گفت: 45 طرح توليدي و اقتصادي نيز مشتمل بر واحدهاي مرغداري، شهرك‌هاي گلخانه‌اي و طرح‌هاي ديگر كشاورزي با سرمايه‌گذاري 13 ميليارد تومان در اين ايام افتتاح مي‌شود. وي همچنين افزود: ما با درك اين بركات در اين دهه با مقام عظماي ولايت تجديد عهد و ميثاق مي‌كنيم تا رهرو راستين انقلاب، خط امام، شهدا و رهبري باشيم. صابري با قدرداني از اهالي استان اردبيل در اجراي قانون تحول‌ساز هدفمند‌سازي يارانه‌ها خاطرنشان كرد: از همه مردم به ويژه توليد‌كنندگان، اصناف، بازاريان، قدرداني مي‌كنيم.

اجراي طرح توسعه باغات در 1000 هکتار از اراضي

اروميه - خبرنگارآفرينش

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي از اجراي طرح توسعه باغات در اراضي شيب دار و ايجاد هزار و 148 هکتار باغ جديد در سطح استان خبر داد. محمدرضا اصغري در گفتگو با خبرنگاران افزود: در راستاي اجراي طرح توسعه باغات در اراضي شيب دار آذربايجان غربي، باغهاي سيب، انگور ديم و آبي، بادام ديم و آبي، گردو، هلو و شليل، زردآلو، گيلاس، آلبالو، آلو و گوجه در يک هزار و 148 هکتار از اراضي از ابتداي سالجاري تا کنون ايجاد شده است.وي با بيان اينکه ساير باغهاي احداثي نيز با راهنمائيهاي فني کارشناسان باغباني در شهرستانها و مراکز جهادکشاورزي دهستانها با اولويت تهيه نهال از نهالستانهاي مورد تائيد جهت کشت هدايت شده اند، بيان داشت: همچنين جهت توسعه باغات بروي پايه هاي رويشي 24 هزار و 400 اصله نهال پايه هاي سيب مالينگ و پايه هاي GF677 خريداري و در حال گذراندن مراحل قرنطينه هستند.


 بيش از دهها پروژه عمراني ،فرهنگي و خدماتي در شهرستان رباط کريم به بهره برداري رسيد
 دهه فجر؛ بهترين فرصت معرفي دستاوردهاي مهم کشوراست 

رباط کريم -اصغري

با حضور معاونت استانداري تهران بيش از دهها پروژه عمراني و فرهنگي و خدماتي در اين شهرستان به بهره برداري رسيد.بهره برداري از روکش آسفالت محور الاره به شهريار از سوي شهرداري رباط کريم ، کلنگ زني دانشگاه پيام نورشهر رباط کريم در زميني به مساحت 5هکتار ،بهره برداري از 2 کارخانه توليدي در شهرک صنعتي پرند و 2کارخانه توليدي ديگر در شهرک صنعتي نصير شهر و همچنين افتتاح ورودي اصلي نصير شهر از سوي شهرداري اين منطقه ، افتتاح جايگاه سي ان جي از سوي شهرداري نسيم شهر و همچنين مدرسه استثنايي 9 کلاسه از سوي اداره آموزش و پرورش بخش هاي بوستان و گلستان بخش از پروژه هاي اين شهرستان بود.مهندس محمد رضا محمودي در جريان افتتاح اولين دبستان استثنايي بخش بوستان ضمن قدرداني از مشارکت خير مدسه ساز حاج ابراهيم تاجيک افزود : حضور افراد خير در امر مدرسه سازي در کشور ما به عنوان يک فرهنگ ارزشمند تبديل شده است که تاکنون استقبالي بي نظيري صورت گرفته است.وي با اشاره به برنامه هاي ايام دهه فجردر سراسر کشور و مشارکت خيرين در امر سازندگي گفت : انسان در سطوح مديريتي احساس کوچکي مي کندکه اين مردم چکار بايد مي کردند اين آقاي خير فرزند و مال خود تقديم انقلاب کرده و خود نيز هر چه در توان داشته در راستاي دفاع از دستاوردهاي اين انقلاب به ميدان آمده پس ما وظيفه داريم که نوکري اينگونه افراد را در يک کشور اسلامي داشته باشيم .وي ادامه داد : دهه فجر امسال به تعبير مقام معظم رهبري نسبت به سالهاي گذشته ويژگي هاي منحصر به فردي دارد که ما امسال ضمن گذراندن يکسري بحرانهاي پشت پرده و فتنه هاي از پيش تعيين شده به استقبال فرا رسيدن سي و دومين جشن پيروزي اين نظام اسلامي خود رفتيم .به گفته وي هر فرد ايراني زندگي در اين نظام را با وجود داشتن رهبري فرزانه و رئيس جمهور ارزشي افتخار بزرگي مي داند .اين مسوول با بيان اينکه اين دهه بهترين فرصت براي معرفي دستاوردهاي مهم اين کشور بشمار مي رود تصريح کرد : دهه فجر فرصت مناسبي براي بيان دستاوردهاي بيش از سه دهه از انقلاب شكوهمند اسلامي به شمارمي رود تا ما در اين ايام خجسته بتوانيم با عملکرد مطلوب خود ارزش هاي اين انقلاب را به نسل جوان منتقل نمائيم .محمودي خاطر نشان ساخت : خوشبختانه به رغم تلاش هاي شوم دشمنان اين نظام ؛ انقلاب مقدس اسلامي ضمن تحقق استقلال ، آزادي و جمهوري اسلامي بركات زيادي را در اين سه دهه براي مردم و سعادت آنها در ابعاد مختلف به همراه داشته كه بايد همه در جريان دقيق آنها قرار گيرند. معاونت استانداري تهران نيز ضمن قدرداني از اقدامات صورت گرفته توسط مسوولين شهرستان در حوزه هاي مختلف خواستار تداوم اينگونه برنامه ها در اين شهرستان و ساير نقاط کشورمان شد . فرماندار شهرستان رباط کريم نيز ضمن گراميداشت سي و دو مين سالگرد پيروزي شکوهمند ايران اسلامي گفت : فداکاري هاي رهبر كبير انقلاب و پيروي جامعه از ايشان موجب پيروزي مردم بر ديوهاي استبداد و استكبار جهاني شد و قطعاً اين انقلاب با سابقه اسلامي خويش براي هميشه جاودان و ماندگار خواهد بود.حسين کاشاني پور اظهار داشت : بصيرت بالاي ديني حضرت امام خميني (ره) منجر به از هم پاشيدشدن نظام پوسيده 2هزار و500ساله شاهنشاهي گرديد و ضمن سرنگوني آن يک نظام قسط وعدل توحيدي را بنيان گذاشت . به گفته وي اين نظام پس از گذشته سه دهه امروز با افتخار در جهان مي درخشد و بسياري از کشورها از انقلاب اسلامي ما الگو مي گيرند . نماينده عالي دولت در شهرستان رباط کريم با اعلام اينکه ،انقلاب اسلامي ايران موجب سربلندي كشورهاي اسلامي شده است افزود : امروز کشور ما انقلاب اسلامي ايران به يکي از بزرگترين انقلاب هاي دنيا تبديل شده و به رغم همه شيطنت هاي دشمنان ؛ اين انقلاب و نظام موجب سربلندي كشورهاي اسلامي نيز شده است .کاشاني پور در ادامه به اشاره به روند روبه رشد فعاليت هاي عمراني ، خدماتي و فرهنگي در اين شهرستان گفت : خوشبختانه شهرستان رباط کريم نسبت به سالهاي گذشته رشد پرشتابي را در همه حوزه ها به خود گرفته است .فرماندار شهرستان رباط کريم افتتاح بيش از دهها پروژه عمراني ؛ خدماتي و فرهنگي را در اين شهرستان از نمونه بارز اين فعاليت ها برشمرد و تصريح کرد :در سي و دومين سالگرد پيروزي شکوهمند ايران اسلامي در شهرستان رباط کريم پروژه هاي متعددي در همه ادارات اين شهرستان به بهره برداري رسيد .وي ضمن قدرداني از همه ادارات شهرستان بويژه شهرداري و شوراي اسلامي نصير شهر به منظور تملک و بازگشايي خيابان 30 متري نبوت اين شهر گفت : با بازگشايي اين خيابان تردد وسايط نقليه در اين شهر با سهولت انجام خواهد شد که اين اقدام شهرداري و شوراي شهر در نوع خود بي نظير بود . نماينده عالي دولت در شهرستان رباط کريم خطاب به مسوولين حاضر در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني شهرستان افزود : ما بايد هميشه حامي توليد و صنعت در کشور و شهرستان باشيم و هميشه در اين فکر باشد که براي حل يک مشکل با کليد به سراغ آن بشتابيد .کاشاني پور کلنگ زني احداث دانشگاه پيام نور در شهر رباط کريم :افتتاح دو واحد کارخانه توليدي در شهر صنعتي پرند و 2 واحد کارخانه توليدي در شهرک صنعتي نصير اباد ، احداث خيابان 30 متري نصير شهر ، بهره برداري از دومين جايگاه سي ان جي توسط شهرداري نصير شهر و افتتاح اولين مدرسه استثنايي را در نسيم شهر از سوي اداره آموزش و پرورش بخش گلستان و بوستان را بخش از پروژه هاي نهمين روز دهه مبارک فجر برشمرد . رئيس اداره آموزش و پرورش بخش هاي بوستان و گلستان نيز در مراسم بهره برداري از اولين مدرسه استثنايي بخش بوستان ضمن قدرداني از مشارکت حاج ابراهيم تاجيک خير مدرسه ساز گفت : با بهره برداري از اين مدرسه 9 کلاسه بخش عمده اي از مشکلات تحصيل دانش آموزان استثنايي حل شد .سيد ضيا ء چراغي اظهار داشت : اگر اين مدرسه به همت خيرين مدسه ساز در اين منطقه به بهره برداري نمي رسيد قطعا در سال تحصيلي جديد با مشکلات متعددي مواجه مي شديم به گفته وي اين مدرسه به مساحت 3 هزارو 92متربا 9 کلاس با 4 اتاق اداري و يک واحد آزمايشگاه با مشارکت خير مدرسه سازبه بهره برداري رسيده است .در پايان اين مراسم ضمن اجراي سرود انقلاب اسلامي از سوي دانش آموزان معلول از حاج ابراهيم و اسماعيل تاجيک خيرين مدرسه ساز قدرداني به عمل آمد .


 فرماندار دماوند
 دماوند بستري مناسب جهت سرمايه گذاري 

رودهن ايرج صادقعلي

رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي دماوند گفت: خوشبختانه تا کنون و با همکاري مسئولان فرمانداري و بخشداري مرکزي دماوند پنج هزار و 500 سند مالکيت براي خانه هاي مسکوني نواحي روستايي شهرستان دماوند صادر شده است.به گزارش خبرنگار آفرينش، حيدر حامدي در آيين گشايش طرح هادي روستاي "مومج" از بخش مرکزي شهرستان دماوند که با حضور فرماندار، بخشدار مرکزي، رئيس جهاد کشاورزي و جمعي از اهالي اين روستا برگزار شد طي سخناني خاطرنشان کرد: اجراي طرحهاي هادي در مناطق روستايي به منظور تجديد حيات و توسعه موزون پروژه هاي عمراني اين نواحي اجرا مي شود.اين مسئول در خصوص طرح هادي روستاي مومج گفت: بنياد مسکن انقلاب اسلامي پيرامون طرح هادي روستاي مومج که همراهي فرمانداري دماوند، بخشداري مرکز اين شهرستان و مردم اين روستا را درپي داشت موفق به اجراي يک کيلومتر طول مسير، پنج هزار و 102 مترمکعب خاکبرداري، 343 متر جدولگذاري، هزار و 137 مترمکعب عمليات سنگي و سه هزار و 700 متر زيرسازي و آسفالت شده و بخشهاي باقي مانده آن نيز در سال جاري به اتمام خواهد رسيد. وي ادامه داد: نبايد در اجراي طرح هادي روستاي مومج از تلاشهاي بي دريغ معتمدنيا فرماندار اسبق شهرستان دماوند غافل شد چراکه ايشان در پاره اي از مواقع شخصا امور اجرايي اين طرح را برعهده مي گرفت.حامدي پيرامون اعتبار ريالي اين طرح عنوان کرد: طرح هادي روستاي مومج با اعتباري بالغ بر 330 ميليون تومان اجرا شد و تامين ديگر هزينه هاي مالي اين طرح نيز مستلزم مساعدت فرمانداري شهرستان دماوند است.رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي دماوند از صدور بيش از پنج هزار و 500 سند روستايي در اين شهرستان خبر داد و افزود: خوشبختانه تاکنون پنج هزار و 500 سند مالکيت براي اماکن مسکوني مناطق روستايي شهرستان دماوند صادر شده که از اين ميان، 130 سند مربوط به روستاي مومج است. اين مسئول بيان داشت: درخواست بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند از اعضاي شوراي اسلامي روستا و دهياران اين نواحي همکاري بيشتر با نهاد مذکور جهت تکميل پرونده ديگر خانه هاي مسکوني و اخذ سند مالکيت است. وي پيرامون مزاياي اين اسناد خاطرنشان کرد: وجود مدرک ملکي قطعي و کاهش اختلافات موجود ميان اهالي مناطق روستايي از جمله مزاياي مثبت اخذ سند مالکيت براي خانه هاي اين نواحي است.

دماوند بستري مناسب جهت سرمايه گذاري

فرماندار شهرستان دماوند نيز در ادامه اين مراسم طي سخناني خاطرنشان کرد: در ايام الله دهه فجر آنچه که بيش از هر چيز حائز اهميت است زنده نگه داشتن ياد و خاطره حضرت امام(ره) است. نورمحمد فردي ادامه داد: اگر امامت رهبري فرزانه همچون خميني کبير بر پيشاني اين نهضت مقدس نمي درخشيد ايران اسلامي همچنان در حسرت کسب استقلال و آزادي باقي مي ماند. اين مسئول تاسي از بيانات بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران را چراغ راه آينده ملل جهان دانست و افزود: امروزه درسهاي برگرفته از مکتب امام راحل(ره) به مدد ملل جهان آمده که قيام اسلامي مردم مصر و تونس مويدي بر اين مدعي است. وي بيان داشت: اگر ملت ايران مي خواهد همچنان راه آزادي و عزت را بپيمايد مي بايست فرمايشات امام راحل(ره) و نايب برحق ايشان رهبر معظم انقلاب را به کار بسته و بدان عمل کند. فردي با تاکيد بر لزوم قياس خدمات پيش و پس از انقلاب اظهار داشت: در سالهاي پيش از انقلاب شکوهمند اسلامي و برغم وجود درآمدهاي هنگفت نفتي خدمات مناسبي به مردم ارائه نمي شد اما امروزه خدمات رفاهي نواحي روستايي با افزايش قابل توجهي همراه شده است. اين مسئول دماوند را بستري مناسب جهت سرمايه گذاري خواند و افزود: دماوند داراي قابليتهاي بسياري است که درصورت جذب سرمايه هاي بخش خصوصي و تبديل آنها به بالفعل مي توان معضل بيکاري را از اين ديار ريشه کن کرد و مجموعه مديريتي شهرستان دماوند با آغوش باز از سرمايه گذاران استقبال خواهد کرد. بخشدار مرکزي شهرستان دماوند خدمت به مردم را عبادت خواند و گفت: خدمت رساني به مردم بويژه اهالي مناطق روستايي عبادت است و مسئولان مي بايست قدر اين فرصت و نعمت الهي را بدانند. موسي بهرامي با اشاره به سالهاي پيش از انقلاب اسلامي شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: در سالهاي پيش از انقلاب اسلامي، شهرستان دماوند منطقه امن و مخفيگاه بسياري از ياران امام راحل(ره) بود. اين مسئول ادامه داد: در آن سالها مردمان شهرستان دماوند با ايمان به خدا، رهبري امام راحل، بدون توجه به تهديدهاي رژيم طاغوت و با شجاعت در مقابل نظاميان گارد شاهنشاهي مقاومت کرده و در پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي سهيم بودند. وي پيرامون طرح هادي روستاي مومج اظهار داشت: اين طرح که امروز به بهره برداري رسيد مي تواند توزان در توسعه را به روستاي مومج هديه کرده و شکلي زيباتر بدان ببخشد. بخش مرکزي دماوند، نواحي جنوب، شرق و بخش اعظمي از شمال شهرستان دماوند را شامل مي شود و مجموعا در سه دهستان "تارود"، "ابرشيوه" و "جمع آبرود" اين بخش، 36 منطقه روستايي وجود دارد.


 مقاله 

علت اهميت توسعه روستايي

زهراهاديان

دبير ناحيه 2شهرري

سوال اول

1)چراتوجه به توسعه روستائي به عنوان يک ضرورت مطرح است؟

1-1)بعدانساني توسعه:درصدبالائي از جمعيت جهان در مناطق روستائي زندگي مي‌کنند.

درايران نيزاين امر بسيار مهم جلوه ميکند،برطبق امار سال1375حدود38درصدجمعيت کشوردرمناطق روستائي زندگي مي کردند ودرصد ذکر شده مقدارکمي نيست که بتوان براحتي از کنار ان گذشت.

1-2) نقش نواحي روستائي در توليد محصولات کشاورزي ومواد غذائي:روستاها امروزه در سطح جهان نقش توليدگري قوي را ايفا مي کنند وبخش عمده اي از نيازهاي غذائي جامعه را تامين مي کنند.روستاها مي توانند حتي در شرايط بحراني نيز امنيت غذائي را فراهم کنند ،بويژه اينکه امروزه يکي از اهداف اوليه توسعه پايدار ،توسعه ملي وتوسعه روستائي داشتن امنيت غذائي مي باشد

1-3)لزوم حفظ محيط زيست وبهره برداري بهينه از منابع طبيعي:روستائيان بهره بردارن اصلي ومستقيم منابع طبيعي در کشور مي باشند وعلي رغم داشتن تنها 38درصد جمعيعت حدود90درصد از عرصه هاي طبيعي را در اختيار دارند واز ان بهره برداري ميکنند پس لازم است تا درمورد استفاده انها از منابع محيطي يک برنامه مدوني تهيه شود وچگونگي اعمال واجرا ي برنامه ها به انها اموزش داده شوداي.ان.شوماخردر کتاب کوچک زيباست ميگويد:با توجه به اينکه اسيب پذيري بخش کشاورزي و جامعه روستائي از عوارض زيست محيطي

نسبت به جامعه شهري کمتر است ،بهتر است براي اينکه از انتقامطبيعت درامان باشيم،نقطه عزطمت به توسعه ملي را بخش کشاورزي وجامعه روستائي قراردهيم.

1-4)اصل مکمل بودن فضاها ومکان ها:سکونتگاه ها امروزه به صورت نظام هاي باز عمل مي کنند.به اين ترتيب توسعه ملي وتوسعه شهري بدون در نظر گرفتن توسعه روستائي مفهوم نخواهند داشت .بدون توسعه روستائي منافع حاصل از توسعه شهري پايدار نخواهد بود.

1-5)توسعه روستائي وملاحظات سيلسي وامنيتي :از لحاظ سياسي روستاها درحفظ وتغيير حکومتها نقش مهمي دارند .هانتينگتونبا بررسي 20کشور در خاورميانه به اين نتيجه رسيدکه شورش هاوناارامي ها در اين کشورها از شهر ها شروع شده ،اما تعين سرنوشت اين شورش ها در پيوستن يا مخالفت روستائيان نسبت به ان خلاصه مي شد .

1-6)تنوع مناطق روستائي:روستا هاي ايران از نظر اب وهوائي وشرايط مورفولوژي داراي تفاوت هاي فاحشي مي باشد براي نمونه روستاهاي موجود در مناطق شمالي کشور با روستا-هاي مناطق جنوبي کشور از جنبه هاي مختلف (زيستي،اقتصادي،فرهنگي،...)باهمديگرمتفاو-ت مي باشند .پس بايد در هنگام بر نامه ريزي اين شرايط در نظر گرفته شود.

1-7)اسيب پذيري روستاها در مقابل حوادث :عدم رعايت شرط ايمني در ساخت مساکن روستائي واسيب پذيري انها در مقابل حوادث محيطي لزوم برنامه ريزي روستائي راايجاب مي کند.

1-8)نابساماني استقرار نظام روستائي :تعداد روستاهائي که در مکانهاي نا مناسب مانند مسيلها ،امتدادگسلها،دره ها،امتدادرانشها وزمين لغزش ها،قرار گرفته اند کم نيستند.

1-9)فقر گسترده درروستاها:حدود 800ميليون نفر از افراد زيرخط فقر در مناطق روستائي زندگي ميکنندواين يعني اينکه اين افراد با انچه که پيشرفت اقتصادي مي کند بيگانه مانده اند.

ادامه دارد...


 خبر 

CNG همزمان با ايام الله دهه فجر جايگاه
افتتاح گرديد

ساوجبلاغ_ محمد رنجبرکهن

همزمان با ايام الله دهه فجر وبا حضور عيسي فرهادي استاندار البرز، محمد رضا البرزي شهردار هشتگرد، وجمعي از مسولان ومردم انقلابي شهرستان ساوجبلاغ جايگاه شهرداري هشتگرد افتتاح گرديد.محمد رضا البرزي در حاشيه اين مراسم ضمن تبريک ايام الله دهه فجر به خبر نگار ما گفت:زمين احداث اين جايگاه در سال 87 از سوي شهرداري هشتگرد واگذار گرديد که زميني به مساحت 1820متر مربع در ابعاد28*65 متر به ارزش ده ميليارد ريال جهت اجراي طرح واگذار شد در اواخر اسفند ماه سال 87پروانه ساخت جايگاه شهرداري نظارت احداث جايگاه صادر شد.البرزي گفت: کار فرماي احداث جايگاه شرکت گاز خودروي ايران وپيمانکار احداث شرکت هواپيمايي ايران ،مشاور طرح شرکت فجرو توسعه ومجري جايگاه شرکت ياسين نما ميباشد.وي افزود : هزينه اجراي ابنيه جايگاه 250 ميليون تومان وهزينه تجهيزات آن 550 ميليون تومان ميبا شد.البرزي در مورد ويژگيهاي جايگاه نيز گفت:تجهيزات جايگاه با سيستم کوانشين،ظرفيت کمپرسور 200 متر مکعب با خروجي در ساعت ، داراي دراير(خشک کن گاز) وداراي 4 عدد ديس و8 نازل ميباشد.در پايان خاطر نشان ميکند جايگاه سوخت شهرداري هشتگرد در جاده قديم هشتگرد-نظر آباد (کرج – قزوين) واقع شده وظرفيت سوختگيري 8 خوردرو بطور همزمان را دارد وزمان سوختگيري براي هر خودرو حدود 2 دقيقه است.تعداد خودروهايي که در روز ميتوانند در اين جايگاه سوختگيري کنند 3000 خودرو واشتغال ايجاد شده 7نفر ميباشد

بهره برداري 34 پروژه مخابراتي درطول دهه فجر بااعتبار 40ميلياردريال دراستان همدان

همدان - خبرنگارآفرينش

به مناسبت ايام دهه فجر 34پروژه مخابراتي بااعتباري بالغ بر 40ميليارد ريال درسطح استان همدان به بهره برداري رسيد که ازاين تعداد 10پروژه بااعتباري بالغ بر 16ميليارد ريال متعلق به شهر همدان مي باشد.مديرعامل شرکت مخابرات استان همدان درمراسم بهره برداري ازپروژه هاي مخابراتي شهرهمدان گفت:10پروژه مخابراتي شهر همدان بااعتباري بالغ بر 16ميلياردريال همزمان افتتاح مي شود.که جهت توسعه ديتا ،اينترنت پرسرعت ،همراه و....مي باشد .مهندس قاسم نظري پويا ادامه داد:باافتتاح اين پروژه ها وظرفيت هاي ايجادشده جهشي بزرگ براي تحقق دولت الکترونيک دراستان ايجاد مي شود که پيشگام آن شرکت مخابرات بوده وکليه خدمات را به صورت الکترونيکي انجام مي دهد.وي به مزيت هاي مهم اين پروژه ها که تجمع ديتا واينترنت پر سرعت مي باشد،اشاره کردوگفت:درآينده نزديک شبکه مترو اينترنت باپهناي باند بالا دراستان ايجاد مي شود وظرفيت هاي 10،100و500مگابيت به هر سازماني که متقاضي باشد واگذار مي کنيم. وبه زودي ظرفيت 10مگابيت بامرکزيت همدان راه اندازي مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه