جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3838


مسکوکات و ارز


کوتاه از اقتصاد

مشكل خانه‌دار شدن كارگران حل خواهد شد :
كارگران فاقد مسكن شناسنامه‌دار مي‌شوند


سهميه بنزين نوروز واريز شد

مديرکل تامين و توزيع کالا وزارت بازرگاني:
هيچ‌گونه گزارشي مبني بر افزايش قيمت نداشته‌ايم


قيمت جهاني نفت كاهش يافت


بانك و بيمه


 مسکوکات و ارز 

يک گرم طلاي 18 عيار

37860 تومان

سکه بهار آزادي طرح قديم

430000 تومان

سکه بهار آزادي طرح جديد

386000 تومان

نيم سکه بهار آزادي

193000 تومان

ربع سکه بهار آزادي

105000 تومان

دلار

1100 تومان

يورو

1520 تومان


 کوتاه از اقتصاد 

نشست تعيين رييس اتاق تهران باز هم
به تعويق افتاد

با وجود اين‌كه رييس اتاق تهران اعلام كرده بود روز گذشته نخستين نشست هيات نمايندگان دوره هفتم اتاق تهران برگزار مي‌شود اما اين بار هم اين نشست برگزار نشد. به گزارش ايسنا، اين دومين باري است كه هرچند اعلام شده بود اولين نشست هيات نمايندگان دوره هفتم اتاق تهران برگزار و در آن رييس و اعضاي هيات رييسه اتاق تهران مشخص مي‌شود و اين نشست برگزار نشد. در حالي كه رييس دوره ششم اتاق تهران با دعوت از هيات نمايندگان دوره هفتم اتاق تهران از برگزاري نخستين نشست هيات نمايندگان دوره هفتم خبر داده و در گفت‌وگو با ايسنا اين موضوع را تاييد كرده بود اما روابط عمومي اتاق تهران اعلام كرد كه اين نشست برگزار نمي‌شود. علت برگزار نشدن اين جلسه نيز مسافرت تعدادي از اعضا اعلام شده است.

اعزام نيروي کار به خارج در رکود به سر مي‎برد

دبير انجمن صنفي کاريابي‌ها و دفاتر مشاوره شغلي بين‌المللي تعداد کارجويان اعزامي به خارج کشور در سال‎جاري را 2 هزار نفر اعلام کرد و گفت: اعزام نيروي کار به خارج در رکود به سر مي‎برد. حسن کرباسي در گفتگو با مهر با اعلام اينکه در حال حاضر وضعيت اعزام نيروي کار به خارج کشور در حالت رکود به سر مي برد، گفت: در شرايط فعلي در اين خصوص فعاليت چشمگيري مشاهده نمي شود.دبير انجمن صنفي کاريابي ها و دفاتر مشاوره شغلي بين المللي اظهار داشت: با توجه به اينکه پيگيري مسائل مربوط به اعزام نيروي کار به خارج کشور بايد توسط وزارت کار و امور اجتماعي صورت گيرد، بقيه دستگاه ها نيز بايد به اين روند کمک کنند.اين مقام مسئول در دفاتر مشاوره شغلي بين المللي ادامه داد: متاسفانه اين کميته طي 2 سال گذشته هيچ جلسه اي برگزار نکرده است، همچنين در اين بخش طي مدت زمان ياد شده هيچ تفاهم نامه اي نيز براي اعزام نيروي کار به خارج نداشته ايم.

وزير صنايع و معادن اعلام کرد :

بهره‌برداري هشت طرح فولادي از پائيزسال آينده

از ابتداي نيمه دوم سال آينده بهره‌برداري از طرح‌هاي هشتگانه فولادي‌ آغاز خواهد شد. علي‌اكبر محرابيان وزير صنايع و معادن، در گفت‌وگو با ايسنا،با بيان مطلب بالا افزود: مصرف فولاد خام كشور در سال‌هاي گذشته به طور متوسط 17 ميليون تن بوده كه با توجه به ظرفيت‌سازي‌هاي صورت گرفته، امروز ظرفيت توليد بيش از اين مقدار در كشور وجود دارد. وي ادامه داد: ‌به عنوان مثال دو طرح بزرگ فولادي در استان يزد ايجاد شد كه طرح اول به بهره‌برداري رسيده و طرح دوم تا نيمه اول سال آينده (1390) به بهره‌برداري خواهد رسيد. دو واحد بزرگ احياي مستقيم نيز در هرمزگان راه‌اندازي خواهد شد. همچنين از سال آينده هشت طرح فولاد استاني يكي پس از ديگري به بهره‌برداري خواهند رسيد. وي همچنين در پاسخ به اين‌كه آيا هشت طرح فولادي طبق برنامه به بهره‌برداري خواهند رسد؟ تصريح كرد: از ابتداي پائيز سال آينده بهره‌برداري از طرح‌هاي هشتگانه فولادي‌ آغاز خواهد شد؛ به‌گونه‌اي كه با تامين منابع تا پايان سال 1391 همه اين طرح‌هاي فولادي به بهره‌برداري خواهند رسيد. طرح ايجاد هشت كارخانه فولادي در استان‌هاي مختلف كشور حدود دو سال پيش با هدف توسعه استان‌هاي محروم آغاز و البته در همان زمان نيز انتقاداتي نسبت به مكان‌يابي اين طرح‌ها مطرح شد. اين هشت طرح در استان‌هاي آذربايجان شرقي، چهارمحال و بختياري، خوزستان، فارس،كرمان، يزد، خراسان جنوبي و خراسان رضوي واقع شده‌اند.

لغو بخشي از پرواز‌هاي نوروزي

برخي از پرواز‌هاي شركت هواپيمايي ايران‌اير‌تور كه از چهارشنبه هفته گذشته براي طرح نوروزي پيش‌فروش شده بود، به دليل مشكل فني هواپيماي اين ايرلاين لغو شد.مهدي صادقي درگفت‌وگو با فارس در خصوص علت لغو برخي پروازهاي برنامه‌اي ايران ايرتور براي طرح نوروزي، اظهار داشت: چندين پرواز ايران ايرتور به دليل مشكل فني لغو شد؛ البته اين ايرلاين بلافاصله پس از بروز اين مشكل به مسافران پرواز‌هاي كنسل شده اعلام كرد كه نمي‌تواند پرواز را انجام دهد. مديرعامل ايران ايرتور خاطرنشان كرد: اگر هواپيماي ديگري در ناوگان داشتيم به عنوان هواپيماي جايگزين، براي اين پروازها در نظر مي‌گرفتيم. صادقي ادامه داد: هم اكنون تقاضاي سفرهاي هوايي به دليل ايام نوروز بسيار بالا است بنابراين در راستاي توجيه مالي مطلوب، هر ايرلاين‌ قطعاً متمايل به لغو پروازهاي خود نيست و خواهان ارائه خدمات به مسافران است.

مديرعامل ايساکو تغيير کرد

با حكمي از سوي مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو، مديريت ايساكو به بهزاد ظهيري واگذار شد.به گزارش موج، مير جواد سليماني قائم مقام مديرعامل ايران خودرو در كيفيت و محصول، در مراسم توديع و معارفه مديرعامل ايساكو گفت: در طول دو سال اخير كه محمدرضا بابايي سكان هدايت شركت ايساكو را بر عهده داشت شاهد پيشرفت هاي زيادي در شاخص هاي مختلف بوديم.همچنين محمدرضا بابايي مدير عامل سابق شركت ايساكو، نيز در ادامه گفت: خوشبختانه هم اكنون مسير خدمات پس از فروش هموار شده است.يادآور مي شود: بهزاد ظهيري مدير عامل جديد شركت ايساكو، بيش از اين نيز داراي سوابق مديريتي بسياري از جمله مديرعامل شركت ايسيكو، معاون برنامه ريزي استاندار گيلان و سمنان و عضو هيات مديره شركت شهرك هاي استان گيلان و سمنان، رئيس سابق سازمان صنايع و معادن استان گيلان، معاون برنامه ريزي استان سمنان و مدير عامل و عضو هيات مديره شركت نوسازي صنايع ايران در رشت بوده است.

معاون ايران‌خودرو:

امسال 110هزار خودرو بيشتر از پارسال عرضه كرديم

معاون بازاريابي وفروش ايران خودرو گفت: هشت سياست بازاريابي وفروش ايران خودرو در سال 1389 درزمينه افزايش فروش، تحويل به موقع، کنترل قيمت ها، ارتقاي کيفيت خدمات فروش و افزايش سهم بازار با موفقيت کامل به اجرا در آمد. به گزارش نقل از ايکو پرس، علي اصغر سرائي‌نيا اظهار كرد: اين شرکت در سال جاري 110 هزار خودرو بيشتر نسبت به سال گذشته به بازار عرضه کرد. وي از ديگر سياست‌هاي اجرا شده توسط معاونت بازاريابي و فروش ايران خودرو را فروش منطقه اي براساس شرايط اقشار مختلف جامعه، بهره‌برداري از شيوه‌هاي نوين بازاريابي عنوان و اظهار كرد: با اجراي سياست هاي مذکور، ايران خودرو رهبري بازار خودرو کشور را در دست گرفت.


 مشكل خانه‌دار شدن كارگران حل خواهد شد :
 كارگران فاقد مسكن شناسنامه‌دار مي‌شوند 

مدير كل امور اجتماعي و سهام وزارت كار گفت: طي تفاهم‌نامه‌اي با وزارت مسكن و شهرسازي 291 هزار واحد مسكوني در قالب 377 پروژه در حال آماده سازي نهايي و 245 پروژ نيز در حال ساخت است.مسعود كاظم‌زاده با اشاره به بحث مسكن كارگري اظهار داشت: در صورتي كه تلاش شود هزينه مسكن از سبد هزينه خانوار كارگري كم يا حذف شود بسياري از هزينه‌ها خانوار كارگري كاهش مي‌يابد. مديركل امور اجتماعي و سهام وزارت كار با بيان اينكه اينكه وزارت كار در سال 86 تفاهم‌نامه براي مسكن كارگري با وزارت مسكن و شهرسازي منعقد كرده است، اظهار داشت: در حال حاضر وزارت كار كارگران را از طريق يك سامانه و نرم‌افزار شناسايي كرده است و آمار نشان مي‌دهد نزديك به 550 هزار نفر كارگر فاقد مسكن هستند. وي تصريح كرد: براي بيش از نيمي از اين تعداد شناسايي شده، 291 هزار واحد مسكوني در قالب 377 پروژه در حال آماده سازي نهايي و 245 پروژ نيز در حال ساخت است.

كاظم‌زاده با بيان اينكه وزارت كار با همكاري وزارت مسكن به دنبال ايجاد تسهيلات براي مسكن كارگري است، بيان داشت: طي تفاهم‌نامه براي تهيه زمين، تسهيلات مالي و نيز طرح مسكن مهر مشكلات خانه‌دار شدن كارگران حل خواهد شد. به گفته مديركل امور اجتماعي و سهام وزارت كار كارگران فاقد مسكن شناسنامه‌دار مي‌شوند، تصريح كرد: در حال حاضر جلساتي در سطح مديران ستادي با مسئولان وزارت مسكن و انجام شده تا اين موضوع در هر استان رشد بيشتري بگيرد و در صورت بروز مشكل مسايل آن مرتفع شود.

ساخت5/2 ميليون واحد مسکن مهر سال آينده

اين در حالي است،وزير مسکن و شهرسازي اعلام کرد: سال آينده دو و نيم ميليون واحد مسکن مهر در شهرها و روستاها ساخته مي‌شود. به گزارش مهر، علي نيکزاد مهم ترين برنامه‌هايي که طي سال 89 در وزارت مسکن اجرايي شده است را تثبيت قيمت زمين و مسکن ذکر کرد و گفت: عمل به تعهدات طي 6 ماهه اول امسال که سال همت مضاعف و کارمضاعف بود، همچنين کار خوبي و ويژه‌اي در بخش مقاوم سازي مسکن روستايي انجام شد.وزيرمسکن تصريح کرد: خوشبختانه آن قولي هم که به مردم داده بوديم که بتوانيم رونق مسکن را با تثبيت قيمت زمين و مسکن داشته باشيم، محقق شد.وي به برنامه هاي مهم وزارت مسکن در سال آينده اشاره کرد و گفت: سال آينده دو ونيم ميليون واحد مسکن مهر در شهرها و روستاها احداث مي شود و در زمينه بافت‌هاي فرسوده و افتتاح پروژه‌هاي بيمارستاني نيز برنامه ها ادامه خواهد يافت.


 سهميه بنزين نوروز واريز شد 

رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به تثبيت سهميه گازوئيل خودروها در فروردين ماه امسال، اعلام کرد: 60 ليتر سهميه بنزين نوروزي با قيمت 400 توماني ساعت 24 ديشب به کارتهاي سوخت واريزشد. محمد رويانيان در گفتگو با مهر با بيان اينکه سهميه گازوئيلي خودروهاي ديزلي براي فروردين ماه امسال تثبيت شده است، گفت: اختصاص سهميه گازوئيل خودروهاي مختلف در اولين ماه فصل بهار90 همچون روال ماههاي گذشته بوده و تغييري نکرده است.رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور همچنين با يادآوري اختصاص سهميه بنزين نوروزي خودروها، تصريح کرد: بر اين اساس، ساعت 24 ديشب 60 ليتر سهميه بنزين نوروزي خودروهاي شخصي به کارتهاي هوشمند سوخت واريز شد.اين عضو کابينه دولت با تاکيد بر اينکه هدف از واريز سهميه نوروزي در ساعت 24 ديشب تسهيل و تسريع به مردم براي آغاز سفرهاي نوروزي است، تاکيد کرد: از سوي ديگر دولت همزمان با آغاز سفرهاي نوروزي در بخش حمل و نقل و سوخت تدابير و برنامه هاي ويژه اي پيش بيني کرده است.وي همچنين از واريز 60 ليتر سهميه بنزين فروردين ماه تا ساعت 24 روز 29 اسفند ماه خبر داد و افزود: سهميه بنزين نوروزي و فروردين همچون گذشته با قيمت نيمه يارانه اي 400 تومان عرضه مي شود.


 مديرکل تامين و توزيع کالا وزارت بازرگاني:
  هيچ‌گونه گزارشي مبني بر افزايش قيمت نداشته‌ايم 

معاون توليدات گياهي وزير جهاد كشاورزي گفت: ميوه به ويژه سيب و پرتقال به اندازه كافي و حتي بيش از نياز در كشور توليد مي‌شود اما وزارت بازرگاني از واردات به عنوان روشي براي تنظيم بازار استفاده مي‌كند.مجيد خليلي خشنود در گفت‌وگو با فارس در مورد تأمين ميوه شب عيد افزود: ميوه به ويژه سيب و پرتقال به اندازه كافي و حتي بيش از نياز در كشور توليد مي‌شود.

معاون وزير جهاد كشاورزي در پاسخ به اينكه پس دليل حضور پرتقال پاكستاني و سيب فرانسوي و ساير ميوه‌هاي وارداتي در كشور چيست، افزود: واردات برخي ميوه‌ها به دليل تنظيم بازار است و اين طور نيست كه دليل واردات حتما به خاطر كمبود در بازار باشد. وي افزود: اگر در مقابل توليد 3 ميليون تن سيب، 2 هزار تن سيب هم وارد كشور شود هيچ اتفاقي نمي‌افتد و اين دليل بر پايين بودن توان توليد در كشور نيست.

معاون توليدات گياهي افزود: سالانه 200 هزار تن صادرات سيب در كشور وجود دارد اما احتمال دارد كساني بخواهند اين محصول را با قيمت بالا به مردم بفروشند و وزارت بازرگاني به عنوان مسئول تنظيم بازار از واردات به عنوان روشي براي مقابله استفاده مي‌كند كه ارتباطي به وزارت جهاد كشاورزي ندارد.

معاون وزير جهاد كشاورزي در پاسخ به دليل حضور سير چيني در بازار گفت: توليد سير در كشور به اندازه كافي بوده و حتي صادرات هم وجود دارد و سير ايراني از مرغوب‌ترين سير دنياست كه طرفداران زيادي هم دارد اما احتمال دارد كسي بخواهد سير ايراني را با قيمت بالا بفروشد و سير ارزان وارد كشور كند كه به هر حال نوعي تجارت است.

اين در حالي است ،مديرکل تامين و توزيع کالا وزارت بازرگاني با تکذيب خبرهاي مربوط به افزايش قيمت ميوه در بازار، گفت: هيچ‌گونه گزارشي مبني بر افزايش قيمت نداشته‌ايم و بازرسان اصناف و سازمان‌هاي بازرگاني به طور شبانه‌روزي قيمت و کيفيت ميوه‌هاي توزيعي را کنترل و با هرگونه تخلف به شدت برخورد مي‌کنند.

يداله صادقي گفت: ميوه براي ايام پاياني سال به اندازه کافي ذخيره شده و هيچگونه کمبودي وجود ندارد.

سياست‌هاي دولت براي تنظيم بازار داخلي

اين در حالي است ،رييس موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني سياست‌هاي دولت براي تنظيم بازار داخلي را تشريح كرد كه از جمله اين‌ها مواردي مانند در نظر گرفتن سياست‌هاي كنترل عرضه، پرداخت يارانه‌هاي مصرفي و توليدي، محدوديت‌هاي واردات چه تعرفه‌اي و چه غيرتعرفه‌اي،‌ سياست ضد دامپينگ و ممنوعيت صادرات به صورت فصلي يا كلي است. مهدي فتح‌اله ، درباره تنظيم بازار عنوان كرد: تجربه ساير كشورهاي جهان نشان داده كه تنظيم بازار پايدار خصوصا در ايام پرمصرف؛ تنها از طريق شيوه‌هاي علمي امكان‌پذير است. رييس موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني مهمترين هدف هر نظام اقتصادي را برقراري تعادل پايدار ذكر كرد و افزود: تنظيم بازار مهم‌ترين مقوله مطرح براي ايجاد،‌ حفظ و پايداري نظام اقتصادي و كاهش نوسانات متغيرهاي اصلي بازار است. وي درباره تنظيم بازار كشور اظهار كرد: وزارت بازرگاني در خط مقدم تنظيم بازار داخلي قرار گرفته و در اين خصوص تجارب موفقي هم در سنوات گذشته داشته است.‌ سياست‌هاي دولت را در اين زمينه مي توان در سياست‌هاي داخلي و مرزي تقسيم‌بندي كرد‌ كه درباره سياست‌هاي داخلي تنظيم بازار مي‌توان به سياست‌هاي كنترل عرضه، پرداخت يارانه‌هاي مصرفي و توليدي، سياست‌هاي قيمتي، ‌ذخيره‌سازي،‌ فروش داخلي با تخفيف،‌ انتقال توليد از نواحي داراي مازاد به نواحي داراي كمبود،‌ اطلاع‌رساني، ‌سياست‌هاي ضد كارتل و موارد ديگر اشاره كرد.


 قيمت جهاني نفت كاهش يافت 

به دنبال ادامه نگرانيهاي بين المللي در خصوص وضعيت ژاپن و گسترش بحران هسته اي در اين كشور قيمت جهاني نفت كاهش يافت و به كمتر از 97 دلار در هر بشكه رسيد .

به گزارش فارس به نقل از رويترز قيمت هر بشكه نفت سبك آمريكا در بازار نيويورك براي تحويل در ماه آرويل با 19 سنت كاهش به 96.99 دلا رسيد . قيمت نفت روز گذشته نيز با 4.01 دلار كاهش به كمتر از 97.18 دلار رسيده بود . در بازار لندن نيز هر بشكه نفت برنت درياي شمال براي تحويل در ماه آوريل با 25 سنت كاهش به 108.27 دلار رسيد . پيش بيني مي شود در زلزله و سونامي بي سابقه در ژاپن بيش از ده هزار نفر جان خود را از دست داده اند. انفجار رآكتورهاي هسته اي در نيروگاههاي فوكوشيما نيز به نگرانيهاي بين المللي دامن زده است . اين در حالي است كه ادامه تنشهاي سياسي در ليبي و بحرين مانع از كاهش بيشتر قيمت نفت شده است .

به دنبال ادامه نگرانيهاي بين المللي در خصوص وضعيت ژاپن و گسترش بحران هسته اي در اين كشور قيمت جهاني نفت كاهش يافت و به كمتر از 97 دلار در هر بشكه رسيد .

به گزارش فارس به نقل از رويترز قيمت هر بشكه نفت سبك آمريكا در بازار نيويورك براي تحويل در ماه آرويل با 19 سنت كاهش به 96.99 دلا رسيد . قيمت نفت روز گذشته نيز با 4.01 دلار كاهش به كمتر از 97.18 دلار رسيده بود . در بازار لندن نيز هر بشكه نفت برنت درياي شمال براي تحويل در ماه آوريل با 25 سنت كاهش به 108.27 دلار رسيد . پيش بيني مي شود در زلزله و سونامي بي سابقه در ژاپن بيش از ده هزار نفر جان خود را از دست داده اند. انفجار رآكتورهاي هسته اي در نيروگاههاي فوكوشيما نيز به نگرانيهاي بين المللي دامن زده است . اين در حالي است كه ادامه تنشهاي سياسي در ليبي و بحرين مانع از كاهش بيشتر قيمت نفت شده است .


 بانك و بيمه 

تمام نوزادان متولد 89 مشمول طرح آتيه مهر مي‌شوند

معاون بودجه معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري با اشاره به اعتبار 500 ميليارد توماني اجراي طرح آتيه مهر در سالجاري، گفت: به تمام نوزادان متولد سال 89 منابع طرح آتيه مهر تعلق مي‌گيرد.رحيم ممبيني در گفتگو با مهر درباره تامين منابع مورد نياز براي اجراي طرح آتيه مهر، گفت: بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي براي اجراي طرح آتيه مهر در سالجاري 500 ميليارد تومان پيش بيني شده است.محمودرضا خاوري در گفتگو با مهر در اين مورد گفته است: صندوق مهر امام رضا(ع) بانک ملي را به عنوان کارگزار در اين طرح مشخص کرده است و منابع لازم نيز در قانون براي آن پيش بيني شده است.مديرعامل بانک ملي با بيان اينکه 5 هزار ميليارد ريال از منابع پيش بيني شده براي اجراي اين طرح تامين شده و در اختيار بانک ملي قرار گرفت، افزوده است: اين ميزان منابع در حال حاضر به بانک ملي تحويل داده شده است. وي با بيان اينکه بانک ملي کارگزار اجراي اين طرح است، تصريح کرده است: حسابهاي طرح آتيه مهر به هيچ عنوان مسدود نشده است، بلکه منابع اين حسابها تا 18 سالگي قابل برداشت نيست.خاوري با تاکيد بر اينکه دولت بايد منابع لازم براي اجراي طرح آتيه مهر را تهيه کرده و در اختيار بانک ملي قرار دهد، افزوده است: ما نيز بلافاصله با توجه به اينکه تمام حسابها الکترونيکي است، کارهاي مربوطه را انجام مي دهيم.

11 تذكر به بانك‌هاي دولتي و خصوصي از سوي بانک مرکزي

بانك مركزي با صدور بخشنامه‌اي خطاب به كليه بانك‌هاي دولتي و خصوصي با تشريح 11 بند كه از آنها با عنوان نكات لازم الرعايه ياد كرده از بانكي‌ها خواسته است كه اين بخشنامه را هرچه سريعتر به شعب ابلاغ نمايند.به گزارش فارس ،بانك مركزي با صدور بخشنامه‌اي به مديران عامل تمام بانك‌هاي دولتي، غير دولتي، شركت دولتي پست بانك و موسسه اعتباري توسعه اعلام كرده است كه به موجب ماده 3 آيين نامه ايجاد يا تعطيل واحدهاي بانكي در داخل كشور، موضوع بند (و) ماده (30) قانون پولي و بانكي كشور، بانك‌ها موظف‌اند برنامه تاسيس واحدهاي بانكي خود را براي هر سال تنظيم و قبل از شروع سال آن را براي تصويب به بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران ارسال نمايند. در اين بخشنامه تأكيد شده است كه برنامه پيشنهاد تاسيس واحدها بايستي شامل نوع واحد، نام شهرها و بخش هايي كه واحدها در آن ايجاد مي گردد، انگيزه تاسيس، نحوه نظارت بر واحدهايي كه تقاضاي تاسيس آنها شده، نحوه تامين نيروي انساني مطلع و با تجربه و هر نوع اطلاعات ديگري كه به تشخيص بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران لزوم تاسيس هر واحد را توجيه مي نمايد، باشد.

قدرداني معاون وزير نفت از بانک ملت

معاون وزير نفت از اقدامات بانک ملت براي عملياتي کردن طرح پرداخت الکترونيک بهاي سوخت قدرداني کرد و گفت: اين بانک سرمايه گذاري سنگيني روي سيستم پرداخت الکترونيک انجام داده است که نفع آن به کل کشور خواهد رسيد.به گزارش روابط عمومي بانک ملت، مهندس ضيغمي معاون وزير نفت و مديرعامل شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران در جمع جايگاه داران سوخت استان هاي تهران و البرز اظهار داشت: بانک ملت با خوشفکري و برنامه ريزي منسجم توانسته است طرح بزرگ پرداخت الکترونيک بهاي سوخت به دو شيوه آنلاين و آفلاين را با موفقيت به مرحله اجرا درآورد که اين کار شايسته قدرداني و سپاسگزاري است.

شعب منتخب بانک ملي ايران، اسکناس نو
عرضه مي کنند

شعب منتخب بانک ملي ايران به منظور پاسخگويي به نياز مشتريان در آستانه عيد نوروز اقدام به توزيع اسکناس نو نموده اند. به گزارش روابط عمومي،بر اين اساس شعب منتخب بانک ملي ايران تا روز چهارشنبه 25 اسفندماه جاري از ساعت 9 تا 12 نسبت به ارائه اسکناس نو به مشتريان اقدام خواهند نمود.


 
سياسي
سياسي
خبر دانشگاه
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه