جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/01/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3845


خبر


مهلت مجدد ثبت نام و ويرايش اطلاعات در کنکور کارشناسي ارشد رشته هاي پزشکي آغاز شد


تاريخ انتشار نتايج ‌اوليه کنکور کارشناسي ارشد سال 90 اعلام شد

با آغاز ثبت‌نام از ديروز ؛
تاريخ و جزئيات برگزاري آزمون دكتراي تخصصي داروسازي اعلام شد

با آغاز توزيع كارت از امروز ؛
جزييات ، مهلت و نحوه رفع نقص كارت نخستين آزمون دكتري سال 90 تشريح شد


 خبر 

وزير علوم خبر داد:

برنامه‌هاي جديد براي بازنگري سر فصل‌ها و متون علوم انساني تا مهر ماه به دانشگاهها ارائه مي شود

گروه آزمون وسنجش : وزير علوم ، تحقيقات و فناوري در ديدار با جمعي از روساي دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک هاي علم و فناوري مستقر در استان تهران اعلام کرد: ما دانشگاهيان معتقديم دانشگاه‌ها رکن اساسي در پشتيباني علمي و فني براي جهاد اقتصادي در سطح کشور هستند. به گزارش ايسنا، دکتر کامران دانشجو در اين ديدار با بيان اينکه يکي از خصوصيات کارهاي جهادي، عالمانه و انقلابي بودن آن است، اظهاركرد: در اين راستا روساي دانشگاه‌ها بايد با تقويت تفکر جهادي در بين مسئولان اجرايي دانشگاه‌ها و واگذاري مسئوليت به افراد متخصصي که داراي تفکر جهادي بوده و متدين و قاطع هستند، بر سرعت عمل در انجام فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي و آموزشي براي پيشرفت سريع تر کشور بيافزايند.

ارائه برنامه‌هاي جديد براي بازنگري در سر فصل‌ها و متون علوم انساني به دانشگاه‌ها تا مهر ماه

وزيرعلوم در بخش ديگري از سخنان خود، با برشمردن برخي از امور انجام شده در وزارت علوم در سال گذشته گفت: سال گذشته در خصوص علوم انساني و بازنگري در سر فصل‌ها و متون آن کار گسترده‌اي صورت گرفت و بايد تا مهر ماه امسال برنامه‌هاي جديدي در اين خصوص به دانشگاه‌ها ارائه نمائيم که بخشي از آن تهيه و تاليف کتب و منابع و مراجع جديد براي سال تحصيلي 91 - 90 مي باشد.

دانشجو همچنين با تاکيد بر جذب هر چه بيشتر اعضاي هيات علمي و بالا بردن ظرفيت پذيرش دانشجويان در دوره‌هاي دکتري توسط دانشگاه‌ها، اظهاركرد: پژوهشگاه‌هاي مورد تاييد وزارت علوم با مجوز شوراي گسترش
مي توانند دانشجويان دکتراي پژوهش محور در رشته‌هاي متفاوت پذيرش كرده و دانشگاه‌ها نيزمي توانند در ازاي 5 دانشجوي دکتراي آموزش محور، يک دانشجوي پژوهش محور را با لحاظ شرايط مورد نظر جذب کنند و با اين روش مي توان ظرفيت پذيرش دانشجويان تحصيلات تکميلي را در کشور افزايش داد.

وزير علوم با اعلام اينکه در سال جاري تعداد زيادي هيات علمي در دانشگاه‌ها جذب مي شوند، در مورد انجام امور پژوهشي در کشور، گفت: در راستاي رهنمودهاي مقام معظم رهبري امسال 15 پژوهشگاه در درون دانشگاه‌ها ايجاد مي شود تا اساتيد و دانشجويان دانشگاه‌ها بتوانند در فضايي مناسب تر به انجام امور پژوهشي خود بپردازند و به پيشرفت علم و فناوري کشور بيشتر از گذشته کمک كنند.

ارتباط مستمر و منطقي صنعت و دانشگاه رشد و جهش در امور را به دنبال دارد

وي در ادامه با تاکيد بر ارتباط مستمر و منطقي صنعت و دانشگاه اظهاركرد: زماني که امور پژوهشي انجام گرفته با هماهنگي و مشارکت هر دو بخش صنعت و دانشگاه بود، شاهد رشد و جهش در آن امور بوده‌ايم و به عنوان مثال پيشرفت‌هاي بخش هسته‌اي و هوا فضا شاهدي بر اين مدعاست .

در مرحله تبديل علم توليد شده به ثروت ملي بايد حوزه کاربرد و صنعت وارد ميدان عمل شوند

دانشجو در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص توليد علم و چگونگي تبديل علم به ثروت، افزود: وزارت علوم وظيفه سياستگزاري در چگونگي توليد علم و جهت دهي آن در دانشگاه‌ها را بر عهده دارد و بايد به گونه‌اي برنامه ريزي كند و آيين نامه‌ها را تدوين کند که تحقيقات دانشگاهي در مسير حل مشکلات کشور موثر واقع شوند؛ اما در مرحله تبديل علم توليد شده به ثروت ملي بايد حوزه کاربرد و صنعت وارد ميدان عمل شوند و سرمايه گذاري مناسبي را انجام دهند. وي تصريح كرد: وزارت علوم با تصويب قانون حمايت از شرکت‌هاي دانش بنيان و ايجاد صندوق‌هاي حمايتي مي‌تواند در اين راستا در شوراي عطف سياستگزاري نموده و کمک لازم را انجام دهد، اما نقش اساسي در مرحله تبديل علم توليد شده در دانشگاه‌ها را که البته با جهت دهي حل مشکلات و باز کردن گره هاي حوزه‌هاي کار برد صورت مي پذيرد، بخش صنعت و حوزه کاربرد ايفا مي‌کنند که بايد در اين خصوص سرمايه گذاري كرده و به صورت موثر وارد عمل شوند. دانشجو همچنين با گرامي داشت ياد و خاطره شهيد دکتر علي محمدي و شهيد دکتر شهرياري با تاکيد بر ايجاد فضاي معنوي در دانشگاه‌ها در کنار بخش آموزشي و علمي، گفت: علم به صورت مطلق نمي‌تواند راهگشا باشد و ايمان و جهان بيني است که به علم جهت مي دهد و روساي دانشگاه‌ها بايد در اين خصوص تحولات مثبت در دانشگاه‌ها ايجاد کنند و در مسير کرامت انساني و آموزه‌هاي ديني برنامه ريزي داشته باشند .

وزير علوم در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به استقبال خانواده‌ها از رعايت مبحث عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها بر انجام اين امر در دانشگاه ها تاکيد كرد. بر اساس اين گزارش، در اين نشست همچنين برخي از روساي دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، ديدگاه و همچنين برنامه‌هاي خود در سال جاري را با وزير علوم در ميان گذاشتند.

معاون آموزشي دانشگاه علمي كاربردي :

شيوه آموزش در دوره‌هاي جديد علمي کاربردي تشريح شد

گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشي دانشگاه علمي کاربردي در ارتباط با شيوه جديد آموزش در دوره هاي کارداني پودماني علمي کاربردي، گفت: ظرفيت قابل توجهي از پذيرش ها به سمت آموزش هاي مهارتي سوق پيدا کرده و
آموزش هاي عمومي به حداقل رسيده است. رجبعلي برزويي در گفتگو با مهر، با بيان اين مطلب اضافه کرد: تلاشمان اين است که در پذيرش هاي آينده دانشگاه علمي کاربردي، آموزش عمومي را به صفر برسانيم.وي ادامه داد: به زودي صددرصد ظرفيت دانشگاه علمي کاربردي به سمت آموزش هاي مهارتي خواهد رفت که ساير نظام هاي آموزشي کشور در حال حاضر اين کار را انجام نمي دهند.

معاون آموزشي دانشگاه علمي کاربردي در ارتباط با پذيرفته شدگان اين دانشگاه در دوره هاي کارداني پودماني اين دانشگاه، خاطرنشان کرد: نزديک به 140 هزار نفر در اين آزمون دانشگاه علمي کاربردي شرکت کرده بودند که از اين تعداد 119 هزار نفر پذيرش شدند.وي با اعلام اينکه هيچ تغييري در نرخ شهريه هاي دانشگاه داده نشده است، گفت: از روز شنبه 20 فروردين تا روز چهارشنبه 25 فروردين، ثبت نام دوره هاي کارداني انجام مي شود و دانشجويان از 27 فروردين مي توانند سرکلاسهاي درس حاضر شوند.برزويي تاکيد کرد: البته يک ثبت نام با تاخير هم روز 28 فروردين انجام خواهد شد اما توصيه مي کنيم تمام دانشجويان در زمان معين شده ثبت نام کنند. وي تاکيد کرد: جزئيات ثبت نام دوره هاي نيمه متمرکز، مدارک مورد نياز و جزئيات ثبت نام در برخي مراکز که شرايط خاص خود را در ثبت نام دارند، روي پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور مشاهده مي شود. معاون آموزشي دانشگاه علمي کاربردي خاطرنشان کرد: توصيه مي شود دانشجويان ابتدا به اين دو سايت مراجعه و بعد ثبت نام خود را آغاز کنند.

معاون آموزشي دانشگاه تهران :

حذف "هفته آمادگي" امتحانات از تقويم دانشگاه تهران

گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشي دانشگاه تهران از تعطيلي "هفته آمادگي" به عنوان يک سنت نانوشته نام برد و گفت: دانشگاه تهران سعي مي کند در پايان نيمسال جاري هفته موسوم به "هفته آمادگي" را از تعطيلي خارج کند. سيد مهدي قمصري در گفتگو با مهر در اين باره گفت: هفته اي با عنوان "هفته آمادگي" يک سنت نانوشته در سيستم هاي دانشگاهي بوده که تلاش مي شود به نظم بيشتري نزديک شود تا بتوانيم از اين هفته که يک هفته مانده به آغاز رسمي امتحانات پايان نيمسال است به طور بهينه در تقويم آموزشي دانشگاه استفاده کنيم.معاون آموزشي دانشگاه تهران افزود: حداقل بهينه سازي هفته آمادگي اين است که آزمون عملي درس هايي که واحد عملي نيز دارند در اين هفته برگزار شود و يا اينکه اعضاي هيئت علمي اگر نياز به برگزاري کلاسهاي جبراني دارند در اين هفته برگزار کنند.

رييس اتحاديه موسسات غيرانتفاعي :

افزايش شهريه دانشجويان و تكميل ظرفيت‌ خالي كلاس‌هاي دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي

گروه آزمون وسنجش : رييس اتحاديه موسسات و دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي در سال جديد از مسئولين وزارت علوم خواستار افزايش شهريه دانشجويان، تكميل ظرفيت‌هاي خالي كلاس‌هاي اين موسسات و ارايه بسته‌هاي حمايتي در راستاي اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها شد.

دكتر آهون‌منش در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به باقي ماندن دو مسئله مهم اين موسسات از سال گذشته و اضافه شدن يك مسئله ديگر در سال 90، عنوان كرد: يكي از انتظاراتي كه از سال گذشته از وزارت علوم انتظار مي‌رود، مسئله افزايش شهريه دانشگاه‌ها و موسسات غيرانتفاعي بود.

وي افزود: اتحاديه براساس كار تحقيقي كارشناسي كه انجام داد به اين نتيجه رسيد كه براي سال 89 بايد 6/30 درصد به شهريه‌ها اضافه مي‌شد تا تعادلي برقرار مي‌گرديد.

وي با بيان اينكه متاسفانه در سال 89 اين امر محقق نشد، افزود: در اين راستا موسسات غيرانتفاعي مجبور شدند كه از كيفيت آموزش كم كنند به گونه‌اي كه در برخي از موسسات به علت زياد بودن حق التدريس اساتيد دانشگاه‌هاي معتبر، از دانشجويان فوق ليسانس دانشگاه آزاد با حق التدريس كمتر دعوت كردند كه همين امر كاهش كيفيت آموزش را در پي خواهد داشت.

آهون‌منش با بيان اينكه از سوي ديگر برخي موسسات براي اينكه كاهش كيفيت نداشته باشد به استقراض روي آوردند، اظهاركرد: به عنوان مثال موسسه صنعتي فولاد اصفهان در حال حاضر براي اجراي امور خود تا مهر ماه سال جاري، حدود 190 ميليون تومان قرض كرده است.

وي با بيان اينكه از وزارت علوم استدعا داريم كه توجهي به موسسات و دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي در خصوص افزايش شهريه داشته باشند، ابراز اميدواري كرد: وزارت علوم كمك‌ها و حمايت‌هاي خود را از ما دريغ نكند.

رييس اتحاديه موسسات و دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي با اشاره به دومين مسئله حياتي اين موسسات، عنوان كرد: موسسات و دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي در حال حاضر تنها با ظرفيت50 درصدي فعاليت مي‌كنند كه اضافه شدن مابقي اين ظرفيت مي‌تواند در بخشي از هزينه‌هاي مربوط به آموزش و افزايش كيفيت براي آموزش و پژوهش موثر باشد.

وي با بيان اينكه موضوع افزايش ظرفيت غيرانتفاعي‌ها بايد در همان ابتداي كنكور مطرح باشد و به تعداد دانشجويان اين موسسات اضافه شود، خاطرنشان كرد: اين كار در دانشگاه آزاد كاملا متداول است، به گونه‌اي كه در بدو امر سه برابر بيشتر، ظرفيت دانشجو اعلام و سپس در دو دوره متوالي تكميل ظرفيت‌ها اعلام مي‌شود.

رييس اتحاديه موسسات و دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي ادامه داد: متاسفانه در وزارت علوم به علت سراسري برگزارشدن كنكور انجام اين كار امكان‌پذير نخواهد بود و تكميل ظرفيت منجر به جابه‌جايي دانشجو مي‌شود كه اگر از ابتدا وزارت علوم و سازمان سنجش پيش‌بيني كنند، اين 50 درصد به ما كمك مي‌كند.

وي با اشاره به قانون هدفمندكردن يارانه‌ها و لزوم تعريف بسته‌ حمايتي از موسسات و دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي در اين راستا، افزود: با توجه به اينكه براي بخش‌هاي خدمات، صنايع و كشاورزي بسته‌هاي حمايتي تدارك ديده است، بايد براي بخش‌هاي خصوصي نيز اين بسته‌ها ارائه شود.

آهون‌منش در خاتمه تصريح كرد: بررسي‌هاي كارشناسي در 200 موسسه و دانشگاه غيرانتفاعي اين نتيجه را نشان مي‌دهد كه تاثير افزايش حامل‌هاي انرژي در افزايش هزينه‌هاي دانشگاه، 5/19 درصد است كه اميدواريم امسال دولت حمايت‌هاي خود را در خصوص افزايش شهريه و اين بسته‌هاي كمكي داشته باشد.

رييس دانشگاه آزاد گرمسار خبر داد:

افزايش رشته‌هاي دانشگاه به 95 رشته

گروه آزمون وسنجش : رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار از تصويب ايجاد 11 رشته جديد از سوي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار خبر داد.

دکتر مصيب عباسي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: تصويب اين رشته‌ها با پيگيريهاي مسئولان دانشگاه و سازمان مرکزي و تائيد نهايي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تحقق پيدا کرده است و به زودي شاهد پذيرش دانشجو در اين رشته‌ها خواهيم بود.

وي تصريح کرد: با افزايش 11 رشته تحصيلي جديد، تعداد رشته‌هاي واحد گرمسار به 95 رشته رسيده است.

عباسي اين رشته‌هاي جديد را شامل يک رشته کارشناسي پيوسته (مهندسي رباتيك ) وهفت رشته كارشناسي ناپيوسته شامل مهندسي تکنولوژي برق شبکه‌هاي انتقال و توزيع ، مهندسي ماشين‌هاي کشاورزي، مهندسي تکنولوژي سخت افزار کامپيوتر، تربيت بدني و علوم ورزشي، مديريت و برنامه ريزي تربيت بدني و مهندسي تکنولوژي کنترل ساخت و توليد، زيست شناسي (بيوشيمي) و مهندسي کامپيوترنرم افزار برشمرد. رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار همچنين از راه اندازي سه رشته کارشناسي ارشد شامل مهندسي کشاورزي (پرورش و مديريت طيور، زيست شناسي –علوم گياهي گرايش سيستماتيک اکولوژي و جغرافيا وبرنامه ريزي روستايي در اين واحد دانشگاهي خبر داد.

معاون آموزشي دانشگاه تهران :

براي پذيرش حدنصاب مدنظر است و شرايط دانشگاه تغيير نمي‌كند

گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشي دانشگاه تهران درخصوص اعتراض مجدد تعدادي از داوطلبان آزمون مجازي دانشگاه تهران به نتايج آزمون، گفت: اينكه داوطلبان خواستارند براي پذيرش به جاي حد نصاب، ظرفيت تعيين شود، قابل پذيرش نيست و شرايط دانشگاه براي اين موضوع تغيير نمي‌كند.

دكتر سيد مهدي قمصري در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: براساس آيين‌نامه دوره‌هاي مجازي دانشگاه تهران، داوطلبان شركت كننده بايد 25 درصد از 50 درصد نمره كتبي را كسب كنند تا براي انجام مصاحبه به مرحله دوم راه يابند و در نهايت نيز آن دسته‌ از داوطلبان پذيرش مي‌شوند كه در مجموع مراحل اول و دوم (آزمون كتبي و مصاحبه) 50 درصد از 100 نمره را كسب كند.

وي خاطرنشان كرد: دانشگاه تهران به اعتراض داوطلبان رسيدگي كرده و افراد حائز حد نصاب براي مصاحبه دعوت خواهند شد و اين افراد با پذيرفته شدگان اعلامي از سوي سازمان سنجش در ترم دوم پذيرش مي‌شوند.


 مهلت مجدد ثبت نام و ويرايش اطلاعات در کنکور کارشناسي ارشد رشته هاي پزشکي آغاز شد  

گروه آزمون وسنجش
: رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي گفت: مهلت مجدد براي ثبت نام و ويرايش و اصلاح اطلاعات ثبت نامي در آزمون کارشناسي ارشد رشته هاي گروه پزشکي سال تحصيلي 91 - 90 از امروز 21 فروردين آغاز مي شود.

دکتر جبرائيل نسل سراجي در گفتگو با مهر، داوطلباني که تاکنون به هر دليلي نتوانسته اند در آزمون کارشناسي ارشد ثبت نام کنند مي توانند ازامروز 21 تا 23 فروردين ماه سال جاري در اين آزمون ثبت نام کنند.

وي افزود: تاکنون بيش از 50 هزار نفر در آزمون ثبت نام کرده و مدارک ثبت نامي را به سايت مرکز سنجش ارسال کرده اند که اين افراد نيز در صورت تمايل به تصحيح ، ويرايش اطلاعات و ارسال مدارک تکميلي در آزمون کارشناسي ارشد سال 90

مي توانند از امروز 21 تا 23 فروردين نسبت به ويرايش اطلاعات و ارسال مدارک اقدام کنند.

به گزارش مهر، آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي در چهار نوبت صبح و بعدازظهر در روزهاي 2 و 3 تيرماه در 24 شهر و 54 رشته برگزار مي شود و کارتهاي ورود به جلسه نيز در تاريخ هاي 29 خرداد تا 3 تيرماه توزيع مي شود.


 تاريخ انتشار نتايج ‌اوليه کنکور کارشناسي ارشد سال 90 اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : معاون فني و آماري سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتايج اوليه به همراه کارنامه داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد سال 90 اواخر ارديبهشت ماه از سوي سازمان سنجش آموزش کشور منتشر مي شود.

ابراهيم خدايي در گفتگو با مهر افزود: کارنامه اوليه آزمون کارشناسي ارشد سال 90 جهت انتخاب رشته واجدين شرايط در اواخر ارديبهشت ماه منتشر مي شود و پس از آن نيز نتايج نهايي در شهريورماه 90 اعلام
مي شود.وي گفت: در آزمون کارشناسي ارشد امسال 871 هزار و 800 نفر متقاضي حضور داشتند و آزمون نيز در 142 رشته برگزار شد.

معاون فني و آماري سازمان سنجش آموزش کشور درباره ظرفيت پذيرش در کنکور ارشد 90 افزود: دانشگاهها در حال ارسال ظرفيت نهايي خود در مقطع کارشناسي ارشد هستند و پيش بيني مي شود ظرفيت نهايي حدود 65 هزار نفر باشد.

وي با اشاره به ظرفيت پذيرش کارشناسي ارشد در سال گذشته گفت: در سال گذشته با آزمون و بدون آزمون ظرفيت پذيرش کارشناسي ارشد 54 هزار
نفر بود.


 با آغاز ثبت‌نام از ديروز ؛
 تاريخ و جزئيات برگزاري آزمون دكتراي تخصصي داروسازي اعلام شد 

گروه آزمون وسنجش : رييس مركز سنجش آموزش پزشكي از آغاز ثبت‌نام بيست و سومين دوره پذيرش دانشجو در دوره دكتراي تخصصي رشته‌هاي تخصصي داروسازي از ساعت 16 ديروز 20 فروردين ماه خبر داد. دكتر جبرائيل نسل سراجي در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به ثبت‌نام آزمون دكتراي تخصصي رشته‌هاي تخصصي داروسازي از ديروز تا دوم ارديبهشت ماه از طريق سايت مركز سنجش آزمون پزشكي به نشاني www.sanjeshp.ir ، گفت: آزمون ورودي بيست و سومين دوره پذيرش دانشجو در مقطع ph.D رشته‌هاي تخصصي داروسازي شامل دو بخش كتبي و شفاهي است كه نمره بخش كتبي آزمون، 80 درصد نمره كل و نمره آزمون شفاهي 20 درصد از كل نمره آزمون ورودي را تشكيل خواهد داد. وي با بيان اينكه حداقل نمره قبولي در آزمون كتبي 140 از 200 و حداقل نمره آزمون شفاهي 12 از 20 مي‌باشد، ادامه داد: 2 برابر ظرفيت اعلام شده در صورت داشتن حد نصاب نمره از قبول شدگان آزمون كتبي، به مرحله دوم (شفاهي) راه خواهند يافت و آزمون كتبي 19 خرداد ماه در رشته‌هاي فارماسيوتيكس، شيمي دارويي، فارماكوگنوزي، بيوتكنولوژي دارويي، سم شناسي، داروسازي باليني، داروسازي سنتي، اقتصاد و مديريت دارو، كنترل دارو، داروسازي هسته‌اي، نانوفناوري دارويي و زيست مواد دارويي برگزار مي‌شود.

سراجي با تاكيد بر اينكه داوطلبان فقط مجاز به انتخاب يك سهميه هستند كه ‌بايد آن را در فرم ثبت‌نام مشخص كنند، تصريح كرد: تغيير سهميه پس از تكميل ثبت‌نام، در هيچ يك از مراحل آزمون ممكن نيست.

وي با تاكيد بر اينكه پذيرفته شدگاني كه بعد از زمان اعلام نهايي نتايج انصراف دهند، به مدت يك سال مجاز به شركت در آزمون ورودي اين مقطع نخواهند بود، خاطرنشان كرد: صدور حكم قطعي دستياري براي پذيرفته شدگان، منوط به تاييد صلاحيت اخلاقي آنان توسط هيات مركزي گزينش دانشجو مي‌باشد.


 با آغاز توزيع كارت از امروز ؛
 جزييات ، مهلت و نحوه رفع نقص كارت نخستين آزمون دكتري سال 90 تشريح شد 

گروه آزمون وسنجش : توزيع كارت ورود به جلسه اولين آزمون نيمه متمركز دكتري از امروز 21 فروردين ماه آغاز مي‌شود. دكتر حسين توكلي مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به رقابت 130 هزار و 980 داوطلب در اولين آزمون نيمه متمركز دكتري، گفت: در اين آزمون 50 هزار و 911 داوطلب زن و 80 هزار و 69 داوطلب مرد در 107 كد رشته امتحاني در 9 گروه آزمايشي و در 32 شهرستان پنجشنبه 25 فروردين ماه برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينكه كارت‌هاي شركت در آزمون از امروزيكشنبه تا 24 فروردين ماه از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.snajesh.org قابل دريافت است، در خصوص نحوه رفع نقص، گفت: داوطلبان در صورت وجود نقص احتمالي بايد در روزهاي 23 و 24 فروردين ماه به حوزه‌هاي‌ رفع نقص كارت مراجعه كنند.

توكلي افزود: داوطلبان بايد براي دريافت كارت در زمان‌هاي مقرر با وارد كردن اطلاعاتي چون نام خانوادگي و نام، شماره شناسنامه و تاريخ تولد و يا نام خانوادگي، نام و كد رهگيري يك نسخه پرينت از كارت شركت در آزمون را تهيه كنند.

وي با اشاره به مهلت مراجعه داوطلبان در صورت وجود نقص احتمالي از ساعت 8 تا 12 صبح و 14 تا 18 عصر روزهاي سه شنبه 23 و چهارشنبه 24 فروردين ماه، گفت: چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي نام خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، كد ملي، معدل مقطع كارشناسي، معدل مقطع كارشناسي ارشد، تاريخ فارغ التحصيلي كارشناسي ارشد، موسسه فارغ التحصيلي كارشناسي ارشد، هيات علمي، نمرات ملي و بين‌المللي زبان كارت شركت در آزمون مشاهده كنند، بايد براي اصلاح مورد يا موارد مذكور تا حداكثر 24 فروردين ماه فقط به صورت اينترنتي نسبت به اصلاح موارد اقدام كنند. وي افزود: در صورتيكه داوطلبان نسبت به بندهاي جنس و معلوليت كارت شركت در آزمون مغايرتي مشاهده كنند، بايد از روز سه شنبه تا يك روز قبل از برگزاري آزمون به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه كنند، البته در خصوص بندهاي كد و نام رشته امتحاني و محل برگزاري آزمون هيچگونه تقاضايي پذيرفته نخواهد شد. توكلي در خصوص نحوه نقص كارت سهميه ثبت‌نامي، اظهار كرد: داوطلبان بايد براي روشن شدن وضعيت سهميه خود به ارگان مربوطه مراجعه كنند تا در صورت تاييد سهميه، مشخصات اين دسته از داوطلبان از طريق ارگان ذيربط حداكثر تا 30 فروردين ماه در اختيار سازمان سنجش قرار گيرد، در غير اين صورت با سهميه آزاد گزينش خواهند شد و هيچ گونه اعتراضي قابل پذيرفته نمي‌باشد.

مشاور عالي سازمان سنجش در خاتمه گفت: براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و همچنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه