جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/02/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3867


اخبار هنري


«حقيقت گم شده» جمعه ازشبكه 4

معاون امور سينمايي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:
اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا روزهاي 19 و 20 ارديبهشت ماه در تهران برگزار مي‌شود


جاني دپ در «سايه‌هاي تاريك»


سام «حرفه‌اي» را کارگرداني مي‌کند


پايان فيلمبرداري «ملكه» در پالايشگاه آبادان


نيکول کيدمن در «حيات وحش ما»


 اخبار هنري 

 با آغاز بزرگترين اتفاق فرهنگي خاورميانه محقق مي شود؛

حضور سازمان فرهنگي هنري شهرداري
در نمايشگاه بين المللي کتاب تهران

سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران با فرهنگسراي موقت کتاب و ارائه بيش از 250 عنوان کتاب در قالب غرفه موسسه نشر شهر در بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران حضور خواهد داشت. به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل اين سازمان، فرهنگسراي کتاب در ضلع شمالي مصلي امام خميني(ره) تهران با شعار «كتاب؛ سايه‌بان شهر» از 14 تا 24 ارديبهشت ماه دائر خواهد بود. در اين فرهنگسرا 5 غرفه با عنوان‌‌هاي «صفحه کودک و نوجوان»، «صفحه ما و شما»، «صفحه فاطميه»، «صفحه كتابخانه»، و «صفحه قرآني» فعاليت دارند. اين فرهنگسرا در چند بخش نمايشگاهي و همچنين با اجراي برنامه هاي فرهنگي، ظرفيت هاي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران را معرفي مي کند. عرضه کتب، برگزاري کارگاه هاي تخصصي با حضور مولفين و اساتيد، عضوگيري کتابخانه هاي سازمان با تخفيف و نشست تخصصي اهل قلم از جمله برنامه هاي فرهنگسراي کتاب خواهد بود. موسسه نشر شهر وابسته به سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران نيز در هفتمين دوره حضور خود در نمايشگاه بين المللي کتاب با ارائه آثاري در حوزه هاي «اخلاق شهري»، «ادبيات»، «تاريخ و فرهنگ»، «مترو»، «زندگي و مطالعات شهري»، «هنر» و «سلامتي در شهر» در كنار قرآن هاي نيريزي و مصحف ايران با چاپ نفيس در نمايشگاه شرکت خواهد کرد. اين موسسه در سال 89 بيش از 160 عنوان كتاب با رويكرد شهري و شهروندي و در حوزه تخصصي مطالعات شهري به سفارش شهرداري تهران، منتشر کرده است. متن اين خبر در سايت سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به آدرس www.farhangsara.ir قابل مشاهده است.

با بازي آل پاچينو،

تئاتر «تاجر ونيزي»، نامزد دريافت جايزه‌ي توني

«آل پاچينو» براي بازي در اقتباس نمايشي يكي از معروفترين آثار «شكسپير» نامزد دريافت جايزه‌ي توني شد. به گزارش (ايسنا)، روزسه شنبه نامزدهاي دريافت شصت و پنجمين دوره‌ي جوايز توني در حالي معرفي شدند كه «كتاب مورمون» با نامزدي در 14 بخش بيشترين شانس بردن جايزه‌ي نخست را دارد. كمدي موزيكال «كتاب مورمون» كه بر اساس كتابي به همين نام به روي صحنه رفته در 14 بخش جايزه‌ي سالانه‌ي توني از جمله بهترين تئاتر موزيكال، بهترين كتاب، بهترين بازيگر نقش اصلي زن و مرد و ... نامزد شده است. اين در حالي است كه تئاتر «پسران اسكاتسبورو» با نامزدي در 12 بخش رتبه‌ي دوم را پس از «كتاب مورمون» دارد و پس از آن، اقتباس نمايشي «اين نيز بگذرد؟» با 9 نامزدي و «چگونه بدون تلاش در كار خود موفق باشيم» با نامزدي در هشت بخش جزو آثار هنري برجسته‌ي امسال هستند. امسال «آل پاچينو» هم با حضور در دنياي تئاتر از شاخص‌ترين چهره‌هاي جوايز توني محسوب مي‌شود. او در اقتباس نمايشي يكي از معروف‌ترين نمايشنامه‌هاي «ويليام شكسپير» به نام «تاجر ونيزي» در نقش «شايلاك» بازي كرده و نامزدي دريافت جايزه‌ي بهترين بازيگر را به خود اختصاص داده است. اجراي دوباره‌ي «خانه‌ي برگ‌هاي آبي» اثر ماندگار «جان گوار»‌ هم در بخش بهترين بازيگر زن نامزد اامسال توني شد،‌ اما بازي هنرپيشگان سرشناسي چون «بن استيلر» و «جنيفر جيسون لي» مورد توجه داوران توني قرار نگرفت. در اين دوره از جوايز توني، كمپاني «هندزپرينگ» سازنده‌ي «خانه‌ي جنگ»، نمايشي عروسكي برگرفته از رماني در حوزه‌ي ادبيات كودك، جايزه‌ مخصوص توني را براي توليد اين اثر هنري دريافت مي‌كند. «خانه جنگ» در چهار بخش از جمله كارگرداني و طراحي صحنه نامزد دريافت جايزه شده است. به گزارش رويتر، جايزه‌ي يك عمر دستاورد هنري توني هم به «آتول فوگارد» نمايشنامه‌نويس و «فيليپ جي. اسميت» تعلق مي‌گيرد. جوايز توني به نمايش‌هايي تعلق مي‌گيرد که در «برادوي» به روي صحنه مي‌روند. برندگان اين جوايز را حدود 800 نفر از جامعه نمايش انتخاب مي‌کنند. «شاخه تئاتر آمريکا» در 1947 جوايز توني را راه‌اندازي کرد و اکنون با همکاري اتحاديه تئاتر و تهيه‌کنندگان آمريکا برپايي مراسم و اعطاي جوايز را اداره مي‌کند.

همزمان با سالروزشهادت حضرت فاطمه زهرا برگزار مي شود:

ورزش و نيايش

همزمان با ايام شهادت صديقه­طاهره حضرت زهرا (س)، برنامه «ورزش و نيايش» با حضور بيش از 2000 نفر از شهروندان دارالمؤمنين شهر تهران، روز جمعه شانزدهم ارديبهشت ماه سال‌جاري در گلزار شهداي تپه ي نورالشهداء (کوه کلکچال) برگزار مي شود.به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي اخلاق؛ در اين برنامه که توسط پايگاه فرهنگي مسجد جابري و با مشارکت سازمان ورزش شهرداري تهران، فرهنگ سراي اخلاق و مساجد منطقه14برگزار مي شود شهروندان روز جمعه 16/02/90 از ساعت 5 صبح در قالب 50 دستگاه خودرو به سوي ميدان تجريش حرکت کرده و پس از پذيرايي مختصر از طريق اردوگاه فرهنگي روح ا... پياده به سمت تپه نورالشهداء پياده روي خواهند کرد.مسئول اجرايي برنامه ورزش و نيايش تصريح کرد پس از پياده روي 15 دقيقه اي شهروندان شرکت کننده در برنامه، و رسيدن به تپه نورالشهداء، حجت الاسلام والمسلمين ماندگاري کارشناس مذهبي در باب فرهنگ فاطمي، سخنراني کرده و حاج احمد قدمي نيز در رثاي آن حضرت مرثيه سرايي خواهند کرد.علاقمندان مي توانند جهت ثبت نام و شرکت در اين برنامه فرهنگي ورزشي به مسجد جابري، مسجد حجت، مسجد ياسين، مسجد رحمتيه، فرهنگ سراي اخلاق، خانه هاي فرهنگ سطح منطقه14 مراجعه و يا جهت کسب اطلاعات بيشتر به شماره 33312300 تماس بگيرند.

گزارش ششمين نشست اتاق رسانه سينماي ايران

ششمين نشست اتاق رسانه با عنوان "شهر در آينه سينما" عصر سه‌شنبه(13 ارديبهشت) در فرهنگسراي رسانه با حضور علي معلم(تهيه کننده و منتقد)، حميدرضا صدر(منتقد) ،منوچهر شاهسواري(تهيه کننده) و امير قادري (کارشناس اتاق رسانه )برگزار شد.به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي رسانه،در ابتداي اين نشست منوچهر شاهسواري درباره "شهر در آيينه سينما"، گفت: هر حرکتي در قاعده يک فعاليت جمعي براي رشد جامعه شهري موثر است و برگزاري جشنواره در راستاي فعاليت جمعي است ، که مي­­‌تواند ديالوگ ­برقرار کند و بهانه اي براي زندگي اجتماعي است.

شاهسواري: سينماي ايران آدرس و هويت شهري ندارد

تهيه کننده فيلم سينمايي "فصل باران هاي موسمي" با بيان اينکه ماهيت همه پديده ها در حوزه فرهنگ به ويژه سينما مبتني بر نگاه نقادانه است، اظهار کرد: هر کس در مقام پژوهشگر از هر پديده سهم تاريخي آن را استخراج مي کند. از سينما و فوتبال نيز مي‌توان موقعيت‌هاي تاريخي يک جامعه را کشف کرد. ما شهر را يک مفهوم مطلق مدرن در نظر مي‌گيريم در حالي که تاريخ شهر و زندگي شهري به بيش از 5 هزار سال قبل باز مي‌گردد. همه دريافت ما از شهر متکي بر داده‌هاي ما است.

معلم:جشنواره فيلم شهر با حفظ نگاه نقادانه مفهوم پيدا مي‌کند

در ادامه نشست علي معلم به علل بوجود آمدن جشنواره ها اشاره کرد و گفت: برگزاري جشنواره ها در ايران بر يکي از دو اصل، نياز و ضرورت انجام يک کار براي يک سازمان استوار است. اگر بر اساس نياز جشنواره‌اي تشکيل شود، قطعا به يک جريان فکري منتهي مي‌شود، اما در غير اينصورت فاقد يک جريان فکري خواهد بود. معلم با اشاره به اينکه رفتار جشنواره بايد در راستاي شعار جشنواره باشد، خاطر نشان کرد: براي رسيدن به يک جشنواره تاثيرگذار بايد شعار جشنواره با رفتار آن متناسب باشد به طوري که از حالت تبليغاتي صرف خارج شود و بتواند در بحث ها وارد شود. در اين صورت به سمتي حرکت مي کنيم که بتوانيم لذت شهرنشيني را دريافت کنيم.تهيه کننده فيلم سينمايي "گاوخوني" با انتقاد از فيلم هاي حوزه شهري يادآور شد: فيلم‌هاي سينماي شهري به لحاظ ترسيم شهر و فضاي شهري با هم متناسب نيست يعني با فيلم هاي سينماي ايران نمي‌توان موقعيت هاي شهري را به تصوير کشيد. زمان و مکان به هيچ عنوان مشخص نشده اند. در سينماي ايران تنها علي حاتمي را مي‌شناسم که در فيلم هايش علاقه‌مند به فضاي شهري است و همساز با محتواي آثارش فضاي شهري را ترسيم مي‌کند. همچنين مسعود کيميايي نيز به دنبال مناسبات اجتماعي در شهر مي‌گردد.

تاکيد کانون فيلمنامه نويسان برهمکاري
با جشنواره فيلم پليس

کانون فيلمنامه نويسان خانه سينما در ديدار با علي سلطاني دبير جشنواره فيلم پليس بر همکاري با چهارمين جشنواره تاکيد کرد.به گزارش ستاد خبري چهارمين جشنواره فيلم پليس، در ديدار علي سلطاني دبير چهارمين جشنواره فيلم پليس با اعضاي شوراي مرکزي کانون فيلمنامه نويسان خانه سينما ضمن عنوان اين مطلب رويکرد محوري جشنواره با عنوان «پليس، سينما، پيشگيري اجتماعي» نيز مورد استقبال قرار گرفت.در اين جلسه که جابر قاسمعلي ، کامران ملکي و شادمهر راستين حضور داشتند، جابر قاسمعلي «رئيس کانون فيلمنامه نويسان» گفت: ارزيابي فيلمنامه‌هاي بلند در جشنواره پليس حاکي از توجه اين نهاد به شکل گيري توليد يک اثر سينمايي است، چرا که در صورت ارائه يک فيلمنامه خلاق مي‌توان انتظار ساخت يک اثر حرفه اي را داشت.دبير چهارمين جشنواره فيلم پليس هم در اين جلسه اظهار داشت: ناجا از ابتداي ورود به فعاليت‌هاي فرهنگي به ويژه در حوزه سينما معتقد بوده که تحقيق و پژوهش کارشناسي پيرامون موضوعات مدنظر نيروي انتظامي و سپس نگارش يک فيلمنامه با در نظر گرفتن همه ابعاد حرفه‌اي مي‌تواند تاثيرات توليدات تصويري ناجا را در ميان مردم بيش از حد عرف آن افزايش دهد.وي با اشاره به ضرورت بهره گيري از ظرفيت‌هاي موجود در ميان همه سينماگران به ويژه فيلمنامه نويسان در معرفي راه‌هاي پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي به مردم گفت: اگرچه نمي توان منکر جذابيت هاي بصري يک تصوير بود اما کاملا روشن است که در صورت داشتن يک فيلمنامه خوب مي توان به برقراري صحيح مخاطب با اثراميدوار بود.براساس اين گزارش، در اين جلسه اعلام شد کانون فيلمنامه نويسان به دنبال توسعه تعاملات و همکاري‌هاي خود با نهادهاي فرهنگي تلاش خواهد کرد از طريق ارتباط با اعضاي خود نسبت به ترغيب فيلمنامه نويسان براي ارسال بيشتر آثار خود به ديبرخانه جشنواره چهارم فيلم پليس اقدام كند.

شبکه سحر از اول خرداد 44 ساعت برنامه پخش مي‌کند

دو کانال 1 و 2 شبکه جهاني سحر از ابتداي خردادماه 44 ساعت برنامه پخش مي‌کنند. به گزارش مهر، در راستاي افزايش زمان پخش سيماهاي شبکه جهاني سحر و بعد از افتتاح کانال دوم اين شبکه در دي ماه سال 1388 برنامه‌هاي اين شبکه افزايش دو برابري يافته و از 19 ساعت به 38 ساعت در شبانه روز ارتقاء يافتند، خرداد ماه امسال هم اين زمان با شش ساعت افزايش ديگر به 44 ساعت در روز خواهد رسيد.بر اين اساس پخش سيماي فرانسوي 30 دقيقه بيشتر از قبل و شش و نيم ساعته مي‌شود، سيماي بوسنيايي نيم ساعت کاهش خواهد داشت و چهار و نيم ساعته مي‌شود، سيماي آذري يک ساعت افزايش داشته و 9 ساعته مي‌شود، سيماي اردو افزايش دو برابري داشته و 8 ساعت در شبانه روز به پخش برنامه خواهد پرداخت، سيماي کردي با 9 ساعت برنامه در جدول پخش برنامه هاي شبکه حضور دارد و سيماي انگليسي هم يک زمان 7 ساعته را با مخاطبان خود سپري خواهند کرد.به اين ترتيب پخش کانال 1 شبکه سحر از ساعت 9 صبح( به وقت تهران) و با بخش صبح سيماي فرانسوي شروع شده و پس از آن به نوبت متشکل خواهد بود از پخش 2 ساعته سيماي بوسنيايي، 9 ساعته سيماي آذري، دو و نيم ساعته شامگاهي سيماي بوسنيايي و سه و نيم ساعته شامگاهي سيماي فرانسوي، و در ساعت 5 بامداد به وقت تهران با مجموعاً 20 ساعت در شبانه روز به انتها خواهد رسيد. پخش 24 ساعته کانال 2 اين شبکه نيز از 5 بامداد به وقت تهران با بخش صبحگاهي سيماي اردو به مدت 4 ساعت شروع شده است.


 «حقيقت گم شده» جمعه ازشبكه 4  

فيلم سينمايي "حقيقت گم شده" در قالب برنامه سينما4 جمعه 16 ارديبهشت به روي آنتن شبکه 4 سيما مي رود. به گزارش روابط عمومي شبکه 4 سيما:"حقيقت گم شده" به کارگرداني محمد احمدي و تهيه کنندگي حسين صابري ساخته شده است. حميد فرخ‌نژاد، پريوش نظريه، حبيب دهقان‌نسب واحمدمهرانفر از جمله بازيگراني هستند که در اين فيلم به ايفاي نقش مي پردازند. در داستان فيلم آمده است: دکتر کيا به همراه خانواده اش عازم سفر مي شوند اما در طول سفر در تصادفي همسر و دو فرزند خود را از دست مي دهد.پزشکان پس از معاينه او درصدد پيوند کليه بر مي آيند.در اين ميان رزمنده اي به نام مقدم که مجروح شيميايي است درخواست اهداء عضو را مي پذيرد و پس از دادن کليه به شهادت مي رسد. کيا پس از بهبودي نسبي ،مقدم را عامل ادامه زندگي پر از اندوه خود مي داند و به سراغ خانواده اش مي رود اما ناگهان در مي يابد... سينما 4 محصول گروه تامين برنامه شبکه 4 سيما است و جمعه ها ساعت 20:30 پخش مي شود.


 معاون امور سينمايي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:
 اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا روزهاي 19 و 20 ارديبهشت ماه در تهران برگزار مي‌شود 

اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا روزهاي 19 و 20 ارديبهشت ماه در تهران برگزار مي‌شود و كشورهاي عضو اين اجلاس هر يك با حضور چهار نماينده از جمله معاونان وزارت ارشاد در اين همايش حضور خواهند داشت.جواد شمقدري ديروز چهارشنبه در نشست خبري اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا گفت: رسانه هاي غربي همواره تصويري غيرواقعي از كشورهاي آسيايي به جهانيان ارايه مي‌دهد در حاليكه اين اقدامي نادرست است. شمقدري افزود: اين مساله از كوتاهي كشورهاي آسيايي در تعامل با يكديگر سرچشمه گرفته و اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا مي‌تواند فرصتي براي آشنايي كشورهاي آسيايي با ظرفيت هاي فرهنگي يكديگر باشد تا فضاي غيرواقعي ارايه شده از كشورهاي آسيايي از سوي رسانه هاي غربي تاثيري در تعامل آنان با يكديگر نداشته باشد. معاون امور سينمايي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه گفت: برگزاري اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا موجب آشنايي هر چه بيشتر كشورهاي عضو اين اجلاس با ظرفيت هاي فرهنگي يكديگر و تشكيل يك اتحاديه آسيايي مي‌شود. شمقدري افزود: قاره آسيا در گذشته تاثير بسزايي در شكل گيري فرهنگ و تمدن دنيا داشته اما متاسفانه تاثيرگذاري آن اكنون به حداقل خود رسيده است. وي گفت: سه تمدن بزرگ ايران، هند و چين در اين قاره تاثيرگذاري عميقي در تمدن دنيا داشته و دين اسلام نيز در اين قاره شكل گرفته است ضمن آنكه تمامي انبياي الهي در قاره آسيا متولد شده اند. معاون امور سينمايي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خاطر نشان كرد: تمدن هاي تشكيل شده در قاره آسيا بيش از ديگر كشورهاي جهان به موضوع انسان، افكار و انديشه توجه كرده اند اما امروز در عرصه بين الملل تمدن غربي به تاسي از قاره اروپا و آمريكا بيشترين تاثير را در مناسبات جهاني دارد و اين در حاليست كه قاره آسيا سابقه بيشتري در شكل گيري فرهنگ و تمدن در دنيا داشته است. به گفته شمقدري، علت اين نامعادله اينجاست كه كشورهاي آسيايي كمتر در كنار يكديگر بوده و كارهاي مشترك كمتري با يكديگر داشته اند. معاون امور سينمايي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به برگزاري اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا، گفت: در سال 2002 ميلادي گروهي از كشورها و انديشمندان آسيايي اين اجلاس را تشكيل دادند كه بر اين اساس گفت وگو و تعامل موثري ميان اين كشورها در زمينه همكاري هاي مشترك فرهنگي، اقتصادي، زيست محيطي و ... فراهم شد. شمقدري افزود: طي اين هشت سال، 30 كشور به همراه روسيه عضو اين مجمع شدند و فقط تعداد اندكي از كشورهاي آسيايي به علت برخي مسايل داخلي همچون جنگ در اين اجلاس عضو نشدند. وي گفت: در سال 1387، ايران در كنفرانس اجلاس، پروژه همكاري هاي فرهنگي را پيشنهاد كرد كه اين موضوع با اقبال اعضاي اجلاس روبه رو و در نهايت سال گذشته تصويب شد و ايران اكنون به عنوان مسوول اجرايي پروژه فرهنگي اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا فعاليت كند. معاون امور سينمايي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي يادآور شد: اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا روزهاي 19 و 20 ارديبهشت ماه در تهران برگزار مي‌شود و كشورهاي عضو اين اجلاس هر يك با حضور چهار نماينده از جمله معاونان وزارت ارشاد در اين همايش حضور خواهند داشت. شمقدري گفت: تا كنون 10 جلسه با دستگاه هاي فرهنگي كشور داشته ايم ضمن آنكه نهادها و سازمان هاي از جمله صدا وسيما، ميراث فرهنگي، تبليغات اسلامي، حوزه هنري، شهرداري تهران، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، كتابخانه ملي ايران، انجمن مفاخر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در برگزاري اين اجلاس مشاركت دارند. وي افزود: مسوول و باني اصلي برگزاري اين اجلاس وزارت امور خارجه است اما به علت رويكرد فرهنگي نهمين اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و معاونت هاي اين وزارتخانه در تهيه محتواي اين همايش دو روزه فعاليت مي‌كنند. شمقدري گفت: در اين اجلاس، سه كميته مشترك متشكل از كميته سينما، تئاتر، راديو و تلويزيون، كميته پژوهش و انتشارات و كميته مردم شناسي و تبادلات فرهنگي تشكيل شده است. معاون امور سينمايي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ابراز اميدواري كرد كه با توجه به حضور كشورهاي عضو اجلاس در اين همايش دو روزه، در مجموع بيانيه منسجمي براساس اهداف فرهنگي اجلاس منتشر شود. وي همچنين بر غيرسياسي بودن اين اجلاس تاكيد كرد و گفت: كشورهاي آسيايي براساس همگرايي و فارغ از اختلاف نظر گروهي در اين همايش دو روزه گرد هم مي‌آيند تا بتوانند در زمينه هاي مختلف فرهنگي و هنري، بستري مناسب براي همكاري با يكديگر فراهم كنند. شمقدري همچنين اظهار اميدواري كرد كه نهمين اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا فرصتي براي تشكيل يك اتحاديه آسيايي براي تعامل هر چه بيشتر كشورهاي عضو اجلاس در زمينه فعاليت هاي فرهنگي باشد. وي بازديد اعضاي كميته هاي مختلف اجلاس گفت وگو و همكاري هاي آسيا از برج ميلاد، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و ديدار با رييس سازمان صدا وسيما و همچنين ملاقات با گروه هاي مختلف فرهنگي را از ديگر بخش هاي اين اجلاس دو روزه عنوان كرد.


 جاني دپ در «سايه‌هاي تاريك»  

تيم برتن پيش‌توليد فيلم «سايه‌هاي تاريك» را شروع كرد. اين درام ترسناك پر رمز و راز بر اساس قصه يك مجموعه پر بيننده تلويزيوني دهه شصت ميلادي تهيه و توليد مي‌شود.به گزارش فارس، جاني دپ با بازي در نقش اصلي اين فيلم هفتمين همكاري مشترك زنده خود با تيم برتون را تجربه مي‌كند و كليد فيلم‌برداري اين درام ترسناك اوايل فصل تابستان زده مي‌شود. اين افسانه گوتيك وار ترسناك بر روي زندگي بارتاباس كاليتر (با بازي دپ) تمركز مي‌كند كه مالك قهوه‌خانه قديمي است. مشتريان اين محل جمع غريبي از هيولاها، ارواح، جادوگران و موجوداتي از اين دست هستند كه مثل خود كاليتر كارهاي عجيب و غريب مي‌كنند. اوواگرين، هلنا بوهم كارتر و ميشل فايفر هم در «سايه‌هاي تاريك‌» بازي مي‌كنند. مجموعه كلاسيك «سايه‌هاي تاريك» اولين بار سال 1966 به روي آنتن رفت و پخش آن تا 594 اپيزود ادامه پيدا كرد.


 سام «حرفه‌اي» را کارگرداني مي‌کند 

فلورا سام اين روزها مشغول کارگرداني فيلم تلويزيوني "حرفه‌اي" به تهيه‌کنندگي مجيد اوجي براي شبکه يک است. به گزارش مهر، اين فيلم تلويزيوني به سفارش گروه فيلم و سريال شبکه يک تهيه مي‌شود و در حال حاضر مراحل تصويربرداري را سپري مي‌کند.فيلمنامه فيلم تلويزيوني "حرفه‌اي" را فلورا سام نوشته و در آن حميدرضا پگاه، مريم اميرجلالي، لادن طباطبايي، کمند اميرسليماني، ميرطاهر مظلومي، محمدرضا عباس‌نژاد، نسرين خسرواني و ... بازي مي‌کنند.داستان اين فيلم درباره سمسار دوره‌گردي است که عاشق سينما است. تا اينکه او درگير يک باند کلاهبرداري مي‌شود و ...عوامل اين پروژه عبارتند از مدير تصويربرداري: هوشنگ غفوري، صدابردار: محمد عليزاده، طراح گريم: منيژه حاتم آبادي، طراح صحنه و لباس: پيام حسين سوري، مدير توليد: عباس دقاقي، صداگذار و تدوين: روزبه کلباسي، موسيقي: اميد کرامتي، دستيار اول کارگردان و برنامه‌ريز: آلاله هاشمي و عکاس: فريبا اوجي.


 پايان فيلمبرداري «ملكه» در پالايشگاه آبادان 

فيلمبرداري فيلم سينمايي «ملكه» به كارگرداني محمدعلي باشه‌آهنگر و تهيه‌كنندگي سيد ابوالقاسم حسيني ديروز با ضبط صحنه فينال فيلم در بويلر پالايشگاه آبادان به پايان رسيد. سيد ابوالقاسم حسيني تهيه‌كننده در گفت و گو با فارس گفت: ديروز فيلمبرداري فيلم سينمايي «ملكه» پس از 80 جلسه در بويلر پالايشگاه آبادان با ضبط صحنه فينال فيلم به پايان رسيد. ديروز با حضور ميلاد كي‌مرام صحنه‌هاي پاياني فيلم ، فيلمبرداري شد. حسيني در ادامه افزود: ظرف دو روز گذشته صحنه‌هاي مربوط به مقر عراقي‌ها با حضور 70 هنرور و 8 دستگاه تانك و نفر بر و ماشين‌هاي عراقي كه از تهران و اهواز سرصحنه آماده كرديم به اتمام رسيد. بازيگر خردسال: دانيال حسناوي/ بازيگران: ابراهيم برزيده، مجتبي اسوديان، حسين باشه آهنگر، مالك سراج، هومن برق‌نورد، مهدي سلطاني، حميد آذرنگ، مصطفي زماني، ميلاد كيمرام و همايون ارشادي.


 نيکول کيدمن در «حيات وحش ما»  

نيکول کيدمن بازيگر استراليايي سينما در فيلم " حيات وحش ما" بازي مي کند. به گزارش مهر از امپاير آنلاين اين فيلم زندگي نامه اي ، زندگي و فعاليت هاي دافنه شالدريک فعال مسائل حيات وحش را روايت مي کند.خبر ها حاکي از آن است که کيدمن پس از مطالعه فيلمنامه براي بازي در اين نقش ابراز علاقه کرده و منتظر است تا استوديوي ماندالي فيلمز توليد کننده اين پروژه مذاکرات را با او آغاز کند.همسر شلدريک بنيان گذار پارک حيات وحش تساوو در کنيا بوده و پس از مرگش در سال 1977 ، دافنه شلدريک تمام عمر خود را وقف زندگي و کار در پارک ملي نايروبي کرده است.او در اين سال ها جان هزاران فيل و حيوانات ديگر را از دست قاچاقچيان اعضاي بدن حيوانات و جنگجويان محلي نجات داده است.علاوه بر اين شلدريک تا کنون 70 راس حيوان دزديده شده را از سارقان پس گرفته است.فيليپ نويس فيلمساز استراليايي کارگرداني اين فيلم را بر عهده خواهد داشت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه