جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/02/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3867


خبر پزشکي


علل ايجاد ADHD


پياز گياهي با خواص دارويي بسيار زياد


خبرها از عالم علم


 خبر پزشکي 

 كهير شايع ترين بيماري پوستي در فصل بهار

استاد دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله گفت: شايع ترين بيماري پوستي در فصل بهار، كهير است كه به دليل افزودني هاي غذايي و گرما در افراد بروز مي كند.دكتر مسعود داوودي در گفت و گو با ايرنا افزود: درفصل بهار بسياري از افراد به علت كهير به متخصصان پوست مراجعه مي كنند در حالي كه مي توان با رعايت برخي از نكات از بروز اين بيماري بر روي پوست پيشگيري كرد. وي افزود: كهير شامل تورم هاي صورتي يا بي رنگ خارش دار با حاشيه اي قرمز است كه با سوزش و خارش شديد همراه است. اين متخصص پوست ادامه داد، در حدود 10 تا 20 درصد از افراد، دستكم يك بار در طول زندگي، دچار كهير مي شوند. داوودي با بيان اينكه مصرف زعفران، فلفل و ادويه‌جات، گوجه‌فرنگي، توت‌فرنگي، سويا، غلات، تخم‌مرغ و آجيل در فصل بهار باعث بروز كهير در برخي افراد مي شود، اظهار داشت: هر كسي ممكن است با مصرف اين مواد، واكنش حساسيت زا به شكل لكه‌هاي قرمز و خارش‌دار پوستي نشان دهد. اين متخصص پوست تصريح كرد، در صورت بروز چنين حساسيتي، سريعا بايد از مصرف اين مواد غذايي خودداري كرد تا ضايعه كاملا بهبود يابد. به گفته داوودي، گاهي‌اوقات نيز بيماراني كه به پزشك براي تشخيص اينگونه حساسيت‌ها مراجعه مي‌كنند بايد از نظر بيماري‌هاي داخلي مثل بيماري‌هاي كبدي، عفونت‌هاي داخلي و حتي از نظر سينوس‌ها و دندان‌ها بررسي شوند كه اگر علتي غير از حساسيت‌هاي غذايي باعث بروز كهير شده باشد از اين طريق كشف شود.

كمبود ويتامين D يكي از علل ابتلا به فشارخون

محققان دانشگاه علوم پزشكي روچستر طي مطالعاتي به اين نتيجه رسيدند كه سطح ويتامين دي در ميان سياه‌پوستان كمتر است و كم بودن سطح ويتامين D در انسان موجب افزايش فشار خون مي‌شود.به گزارش فارس ، تحقيقات و مقالات جديد دانشگاه روچستر نشان مي‌دهد سطح پايين ويتامين D در ميان سياه‌پوستان يك عامل مهم در فشار خون بالا در ميان اين ن‍ژاد است كه در ميان آنها نسبت به سفيدپوستان شيوع بيشتري دارد و مرگ و مير ناشي از آن در ميان سياه‌پوستان بيشتر است. محققان دانشگاه علوم پزشكي روچستر طي مطالعات به اين نتيجه رسيدند كه سطح ويتامين D در ميان سياه‌پوستان كمتر است و كم بودن سطح ويتامين D در انسان موجب افزايش فشار خون مي‌شود. به گزارش ديلي ساينس، «كوين فيسلا» استاد داروسازي در urmc مي‌گويد: تحقيقات ما نشان مي‌دهد ويتامين دي بخشي از معماي ارتباط فشارخون و اختلاف نژادي را مشخص مي‌كند. يكي از تفاوت‌هاي سياهپوستان و سفيد پوستان در ميزان سطح ويتامين دي در آنهاست و مي‌توان كمتر بودن ميزان اين ويتامين در بدن سياه‌پوستان را يكي از عوامل مهم سكته‌هاي قلبي و مغزي در ميان اين نژاد دانست. مصرف مكمل‌هاي ويتامين D ممكن است تأثير مثبتي بر ارتقاء سطح اين ويتامين در بدن بگذارد. فيسلا و همكاران وي گروهي از سياه‌پوستان و سفيدپوستان را با يك بازه سني مشخص مورد بررسي قرار دادند و بين سطح ويتامين دي در بدن آنها و سطح فشار خون سيستوليك آنها رابطه‌اي پيدا كردند. بيشتر ويتامين D از طريق پوست و با تابش نور خورشيد جذب مي‌شود و كبد آن را متابوليزه مي‌كند و با آزمايش خون مي‌توان اين ويتامين را در بدن مشاهده كرد. علت كمبود ويتامين D با توجه به نژاد يك عامل ژنتيكي است كه مي‌توان با رژيم غذايي مناسب و مصرف شير موجب افزايش ويتامين D و شاهد ايجاد آن در بدن باشيم. ويتامينِ‌هاي D يك گروه از الكل‌هاي حلقوي مشتق از سلول‌ها هستند كه داراي خاصيت ضد بيماري راشيتيسم هستند اين ويتامين موجب افزايش جذب كلسيم و فسفر در رودها مي‌شود. تجويز ويتامين D به هنگام كمبود باعث كاهش دفع كلسيم و فسفر از طريق مدفوع و به ميزان كمتري سبب افزايش دفع ادراري اين عناصر مي‌شود.


 علل ايجاد ADHD  

 نوروسايکولوژي

علوم مغزي اخيراً اطلاعات جديدي را در مورد مخچه بدست داده‌اند. بر طبق تحقيق Bower و Parson 2003 "مخچه ممكن است نقش‌هاي مهمي را در حافظة كوتاه مدت توجه، كنترل تكانه، هيجان، شناخت بالاتر، توان برنامه‌ريزي و طراحي وظايف داشته باشد. " بعضي محققين مستقيماً مخچه را به ADHD و خوانش پريشي ربط مي‌دهند، بعنوان مثال در تصويربرداري عصبي كه در سال 2002 بوسيلهJuddin L.Rappapi Xavier castelanoos انجام شد و در اوت 2003 منتشرشد مشاهده كردند كه در كودكان ADHD اندازه مخچه كاهش يافته است. چنين شواهدي به هر حال از نقش مخچه در ADHD حمايت مي‌كند.

شواهدي براي ADHD بعنوان يك پديدة ارگانيك

تحقيق عكس‌برداري از مغز با استفاده از MRI نشان داده است كه تفاوتهاي بين مغز بچه‌هاي با يا بدون ADHD وجود دارد، اگر چه اين تفاوتها به هيچ وجه در طبيعت به عنوان آسيب نشان داده نشده‌اند. بعلاوه مطالعات PET نشان داده‌اند كه ممكن است يك ارتباطي بين توانايي شخص براي توجه ممتد به مسايل بيروني و استفاده گلوكز ـ سوخت اصلي بدن در مغز موجود باشد . در بزرگسالاني كه با ADHD تشخيص داده شده‌اند، نواحي مغز كه توجه را كنترل مي‌‌كنند، گلوكز كمتري استفاده مي‌كنند و به نظر كم فعاليت‌ترند، با عنايت به اينكه سطح پائين‌تر فعاليت در بعضي از بخش‌هاي مغز ممكن است كه منجر به بي‌توجهي شود . همچنين نتايج مطالعاتي كه از SPECT بهره برده‌اند قابل توجه‌اند. مطالعه‌اي متوجه شد كه مردم مبتلا به ADHD گردش خون كاهش يافته‌اي در جسم مخطط دارند. اما حتي مهمتر از آن ممكن است كشف اين مسئله باشد كه افراد ADHD به نظر غلظت بسيار بالايي در انتقال‌دهنده‌هاي دو پامين در جسم مخطط دارند.مطالعات مختلف عكس‌برداري از عصب‌ها پيشنهاد مي‌‌دهند كه حداقل3ناحيه درADHD درگيراند،كه شامل،لب پيشاني ،هسته‌هاي قاعده‌اي (به خصوص جسم مخطط) و مخچه مركزي (نقطه مياني مخچه) است. بعضي تحقيقات همچنين اين موضوع را تفهيم مي‌كند كه كمربند قدامي نيز در ADHD درگير است. اين نواحي مختلف به نظر مي‌رسد كه بين 3-10 درصد كوچكتر و بين 10 تا 20 درصد كم‌فعاليت‌تر از حد نرمال باشند .

علل ديگر :

سيگار كشيدن در طول بارداري

يافته‌اي ديگري كه از عوامل محتمل اين بيماري است از مشاهدة بچه‌هاي مادرهاي سيگاري كه در طول بارداري هم سيگار مي‌كشند ريشه گرفت و از علائم تشخيصي ADHD قرار گرفت. همانطور كه نيكوتين باعث كمبود اكسيژن در رحم مي‌شود و هيپوكسي باعث تخريب مغز مي‌شود، سيگار كشيدن در بارداري مي‌تواند يك عامل استناد كنندة مهم تلقي گردد كه باعث ADHD مي‌گردد. ممكن است تا حدي در توصيف افزايش تشخيص ADHD همانطور كه به تعداد زنان سيگاري افزوده مي‌شود كمك كند. در هر حال تقريباً تعداد كافي زنان سيگاري در طول بارداري براي اينكه در تشخيصADHD به حساب بيايند وجود ندارند و مادران خيلي از آن كودكان مبتلا در طول بارداري به هيچ وجه سيگار نكشيده بودند. همچنين ممكن است تأثير و سبب در اين مطالعه از آنجائيكه مادران زيادي كه در طول بارداري سيگار مي‌كشند خودشان درگير ADHD شوند با هم اشتباه شوند. بنابراين سبب ممكن است به سادگي از مواد ژنتيكي مادر و فرزند سهم‌بندي شوند تا سيگاري بودن مادر.

ادامه دارد...


  پياز گياهي با خواص دارويي بسيار زياد  

 قسمت اول

پياز در طول زمان نه تنها در آشپزي بلکه خاصيتهاي درماني آن مورد توجه قرار گرفته است. در اوايل قرن ششم به عنوان دارو در هند استفاده مي‌شد. هنديها در استفاده پياز شهرت داشتند. در يونان باستان آن را با مخلفات اضافي مخلوط مي‌کردند چون مردم آن را خيلي تند و تيز نمي‌دانستند، با اين حال، بخاطر بوي بدآن ، پياز در ميان مردمان فقير در سراسر دنيا که مي‌توانستند به راحتي از اين گياه ارزان براي خوش طعم کردن غذاهايشان استفاده کنند شهرت يافت.به گزارش سايت پزشکان بدون مرز ، پياز از خانواده ALLIUM هستند و هر دو سرشار از ترکيبات سولفور قوي هستند که باعث بوي تند و همچنين باعث افزايش سلامتي مي‌شود .‍‍ پيازسرشار از کروم مي‌باشد. يک ماده معدني که به سلولها در واکنش به انسولين، به همراه ويتامين C، فلاونوئيد و کورسيتين کمک مي‌کند.پياز نوعي گياه غده‌اي گوشتي و زيرزميني از خانواده لاله است و نام علمي آن ALLIUM CEPA L مي باشد. عموماً، پياز به بخشي از گياه اطلاق مي شود که هر گياهي از طبقه آليوم ها داراي آن است. اما معمولاً منظور از پياز، گياه تند مزه اي است که بوي تندي هم دارد و در تهيه انواع غذاها به عنوان نوعي ماده ي طعم دهنده از آن استفاده مي کنيم.پياز يکي از منابع غذايي مهم فلاونوييدها به خصوص کوئرستين است. مطالعات روي خانم‌ها نشان داده‌ آنهايي که در طول عمر خود بيشترين دريافت را از اين ماده ارزشمند داشته‌اند، با احتمال کمتري به بيماري‌هاي قلبي‌عروقي دچار مي‌شوند؛ چون کوئرستين هم موجب کاهش کلسترول بد مي‌شود و هم از تشکيل پلاک‌هاي زيانباري که تنگي عروق را به همراه دارند، جلوگيري مي‌کند و نهايتاً شمار افراد مبتلا به بيماري‌هاي قلبي‌عروقي را مي‌کاهد. فراموش نکنيد که مصرف اين سبزي براي کساني که در طول روز از منابع غذايي ويتامين C و E به مقدار کمتري استفاده مي‌کنند، ضروري‌تر است.

کليات گياه شناسي

پياز گياهي است دو ساله داراي برگهاي توخالي و استوانه اي شکل . ساقه پياز تا ارتفاع يک متر هم مي رسد که آنهم استوانه اي و توخالي است . گلهاي پياز برنگ سفيد يا بنفش بصورت چتر در انتهاي ساقه ديده مي شود . پياز انواع مختلف درد مانند پياز سفيد ،پياز بنفش ، پياز قرمز و يا مخلوطي از قرمز و بنفش .پياز در حال حاضر در تمام مناطق دنيا کشت مي شود ولي گفته مي شود که منشاء آن از ايران و افغانستان بوده است و از آنجا به ديگر نقاط دنيا راه يافته است . پياز از زمانهاي ماقبل تاريخ وجود داشته است . مردم مصر و کلده از آن در غذاهايشان استفاده مي کرده اند .مخصوصا در مصر پياز در مراسم مذهبي بکار مي رفته و احترام خاصي داشته است . يونانيان و روميان نيز آنرا مي شناخته و مصرف مي کرده اند.پياز که اسم علمي‌آن ALLIUMSPA است به رنگ قهوه‌اي کم رنگ، سفيد و قرمز با يک گل پياز و پوستي به ضخامت يک کاغذ ديده مي‌شود، مزه تندي دارد و در همه مناطق دنيا در غذاي خود از آن استفاده مي‌کنند. همچنين پيازها در سايز، رنگ و مزه بسته به نوعشان با هم متفاوتند. کلمه پياز (onion) از حرف لاتين unio به معني تک يامنحصر مي‌آيد، چون گياه پياز فقط يک گل دارد. همچنين نام آن (union) به معني متحد را نشان مي‌دهد، که بيانگر لايه‌هاي پياز است که به دور يک مرکز قرار دارند.

تاريخچه:

منشاء پيازها اصولاً از آسيا و خاورميانه است که گسترش پيدا کرده اند. پيازها مورد تحسين مصريها قرار مي‌گرفتند . آنها نه تنها بعنوان پول از آن استفاده مي‌کردند بلکه بر سر قبر شاهان مي‌گذاشتند و اين به منزله هديه اي براي مرده بشمار مي‌رفت که اين هديه اهميت روحي براي مرده در زمان زندگي پس از مرگ او داشت.اين سبزي نخستين بار در ايران بزرگ ( امپراتوري ايران ) کاشته شد و در طول تاريخ به کشورهاي ديگر رفت و وقتي به سرزمين هاي مصر، رم و يونان راه يافت به سرعت در فهرست غذاهاي مورد علاقه مردم قرار گرفت و در فهرستي که بر ديوار اهرام مصر نقش بسته، نام پياز هم به چشم مي خورد. پياز پر از ويتامين هاي ث و ب است و مواد معدني زيادي مثل فسفر، آهن، کلسيم، پتاسيم، گوگرد، يد، سيليس و قند در آن وجود دارد.پياز از قديمي ترين گياهاني است که بشر شناخته و مصرف مي کرده است و در مصر وچين شايد قرنها قبل از ثبت تاريخ نيز کاشته مي شده است. تعداد زيادي نمونه هاي سير در قبرتوتان خامن در مصر يافت شده است که از اثار تاريخي 1358 قبل از ميلاد مسيح مي باشد .قوم اسرائيل در زمانيکه از مصر به ارض موعود کوچ مي کردند از دوري و در اختيار نداشتن تعدادي از ميوه ها و سبزي ها از جمله سيرشکوه داشتند و در تورات آمده است که مابه ياد مي آوريم ماهي ها را که در مصر مي خورديم همچنين خيارها ، خربزه ها ، تره ، پياز و سير را .پيازها بعنوان يک گياه بي قيد و شرط در ترکيبات مواد غذايي بسياري از کشورهاي اروپايي در دوره قرون وسطي مورد استفاده قرار مي‌گرفت و بعدها بعنوان يک صبحانه سالم و کلاسيک استفاده مي‌شد.کريستف کلمب پياز را به هند غربي آورد. پرورش آنها در سرتاسر نيمکره غربي گسترش يافت. امروزه چين، هند، ايالت متحده آمريکا، روسيه و اسپانيا از توليدکنندگان برتر پياز هستند.در مورد ورود پياز به امريکاي شمالي آنچه که تاريخ نشان مي دهد اين است که پياز يکي از گياهاني بوده که colombus به دنياي جديد وارد کرد و او در مسافرت دوم خود در ژانويه سال1494 پياز را درشهر Isabela در جمهوري دومينيکن کاشته است . پس از آن بسرعت پياز از انجا به مکزيکو و امريکاي مرکزي و جنوبي و شمالي انتشار يافته است . در قرن شانزدهم ميلادي Ambroise pare جراح معروف فرانسوي مدعي شد که پياز براي معالجه بيماري Powder burns مفيد است .

ترکيبات شيميايي

پياز داراي ترکيبات گوگردي ، قند ، کلسيم ، املاح سديم و پتاسيم ، يد ، سيليس ، آهن ، فسفر و ويتامينهاي A.B.C مي باشد .پياز داراي اسانس مخصوصي مي باشد که در اثر پختن از بين مي رود . پياز خام فعاليت معده را زياد مي کند و در نتيجه ترشح اسيد کلريدريک را تشديد مي کند . بنابراين کسانيکه ناراحتي معده دارند ممکن است سوزش و درد در معده خود حس کنند . اينگونه اشخاص بايد پياز پخته مصرف کنند که ترشحات دستگاه هاضمه را منظم کرده اشتها رازياد و دل درد و نفخ معده را درمان مي کند .اين سبزي به دليل سولفور فراواني که دارد و‌اينکه‌اين ماده مغذي به عنوان يک ضدعفوني‌کننده در ميان مردم شهرت دارد، در برابر باکتري‌هايي مانند سالمونلا، اي‌کولا‌ي و باسيلوس سابتيليس بسيار موثر بوده و مانع فعاليت آنها مي‌شود.به‌اين دليل است که از سوي سازمان جهاني بهداشت مصرف عصاره اين سبزي در هنگام بروز سرفه و سرماخوردگي حتي التهاب برونش‌ها و بيماري آسم توصيه شده است.

ادامه دارد...


 خبرها از عالم علم 

 گياه پنيرک براي درمان جوش و التهاب تنفسي

گياه پنيرک در جوش هاي پوستي کاربرد دارد و التهاب هاب تنفسي را نير درمان مي کند. پنيرک در شيراز " خطمي"، "نان کلاغ" و در گيلان " پين ديره" ناميده مي‌شود. در کتب طب سنتي انواع آن را با نام " خبازي " ، "‌خيرو" و "‌ملوخيا " ذکر مي‌کنند. به گزارش ايرنا به هندي نيز برخي گونه پنيرک را " خبازي " و " خباجي " مي‌نامند ، به فرانسوي به انواع آن noegamarF و evuaM و به انگليسيwollaM گويند. در ايران دو گونه از آن مي‌رويد پنيرک کبير و پنيرک صغير.

پنيرک کبير

در فارسي پنيرک و در کتب طب سنتي به آن "خطمي" مي گويند. گياهي است علفي پايا يا دوساله، بلندي آن 08 -04 سانتي‌متر و گل‌هاي آن درشت است. در ماه‌هاي ارديبهشت تا تير ماه به رنگ قرمز مايل به بنفش ظاهر مي‌شود. ريشه‌هاي آبدار و سفيدرنگي دارد و ساقه آن استوانه‌اي شکل و راست است. برگ‌هاي بزرگ و داراي دم برگ است. گل‌هاي آن پس از خشک شدن به رنگ آبي درمي‌آيند.

پنيرک صغير

از نظر ارتفاع، برگ و گل در تمام قسمت‌ها کوچک‌تر از پنيرک کبير است. گل‌هاي آن سفيد با رگه‌هاي قرمز يا قرمز ارغواني است. در بيشتر نقاط ايران رشد مي کند از جمله در دامنه‌هاي البرز، اطراف تهران، شمال ايران، قوچان، شيراز، کرمان، اصفهان، دليجان، خراسان، بلوچستان، اراک، سمنان، جزيره قشم، آذربايجان و ديگر نواحي مي‌رويد. پنيرک گياه خودرويي است و پرورش آن چندان کار سختي نيست ،‌اين گياه به طور وسيعي در مکان‌هاي خشک و آفتابي مي‌رويد. از نظر طب سنتي گياه پنيرک را معتدل مي‌دانند ، اخلاط غليظ را رقيق و اخلاط خيلي رقيق را معتدل مي‌کند. ساييدگي برگ آن براي شکستگي اعضاء مفيد است ، ترکيب آن با روغن زيتون براي سوختگي و عقرب‌گزيدگي مفيد است ، دم کرده ساقه و برگ آن با شکر، گرفتگي صدا را برطرف مي‌سازد. در درمان التهاب‌هاي تنفسي و جوش‌هاي پوستي کاربرد دارد، داراي ويتامين A و B و C است و در درمان بيماري‌هاي کليه و مثانه بسيار مؤثر است ، ضدسرفه و مرهم سينه است. برگ و ريشه پنيرک اگر به شکل ضماد درآيد و روي دمل و يا کورک قرار گيرد باعث مي‌شود تا بسيار سريع سر باز کنند. جوشانده آن براي عفونت‌هاي مثانه، اسهال خوني و سرفه‌هاي شديد موثر و مفيد است ، دم کرده آن براي کساني که دچار يبوست و داراي معده و روده‌هاي تنبلي هستند، توصيه مي‌شود. در درمان برونشيت و استفراغ نيز استفاده مي‌شود ، به صورت غرغره در رفع تحريکات مخاط دهان و درد گلو اثر مفيدي دارد و همچنين براي رفع سوزش مجراي ادرار مفيد است. براي رفع جوش‌هاي صورت نيز مي‌توان از پنيرک استفاده کرد ضمن اينکه درد و ناراحتي‌هاي محل جوش را تسکين مي‌دهد و به صورت کمپرس يا لوسيون در درمان سوختگي‌ها موثر است. در هندوستان از گياه پنيرک به عنوان داروي لعابدار نرم‌کننده و خنک‌کننده استفاده مي‌شود، 300گرم برگ خشک پنيرک را در يک ليتر آب مي‌جوشانند و به عنوان مسکن مي‌خورند. استعمال جوشانده آن به صورت کمپرس گرم و حمام، در رفع ناراحتي‌هاي بواسير، بعضي تومورها، ورم پلک چشم و غيره بين مردم معمول است. از جوشاندن گل و برگ آن در نيم ليتر آب، محلولي به دست مي‌آيد که اثر نرم‌کننده در پوست بدن دارد و به صورت لوسيون ماليدن بر روي پوست، آرامش و نرمي خاصي به افرادي که داراي پوست حساس و لطيف هستند مي‌بخشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه