جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/03/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3881


خبر

با بيان توصيه‌هاي سازمان سنجش به داوطلبان ؛
جزئياتي از انتخاب رشته ، تاريخ انتشار اسامي و زمان مصاحبه معرفي شدگان چند برابر ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد اعلام شد


مهلت ويرايش اطلاعات ثبت نامي براي کنکور فني حرفه اي اعلام شد


جزييات نقل وانتقال دردانشگاه آزاد اسلامي تشريح شد


 خبر 

 با اعلام تاريخ برگزاري ؛

توزيع کارت آزمون زبان وزارت بهداشت آغاز شد

گروه آزمون وسنجش : نهمين دوره آزمون زبان انگليسي عمومي وزارت بهداشت MHLE با حضور يک هزار و 900 نفر در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز 6 خرداد برگزار مي شود. به گزارش مهر، کارت ورود به جلسه آزمون از امروز 2 تا 5 خردادماه از طريق سايت مرکز سنجش قابل دريافت است و آزمون نيز در روز 6 خرداد برگزار مي شود.داوطلبان براي ورود به جلسه آزمون بايد کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملي و اصل فيش بانکي را به همراه داشته باشند و همراه نداشتن هريک از اين مدارک، موجب محروميت از ورود به جلسه و شرکت در آزمون مي شود.بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي کارنامه اينترنتي داوطلبان نهمين دوره آزمون زبان انگليسي از روز چهارشنبه 11 خرداد از طريق سايت سنجش قابل دريافت است.

معاون طرح توسعه دانشگاه سيستان و بلوچستان خبر داد:

پذيرش دانشجوي خارجي از مهر ماه در واحد بين‌الملل دانشگاه در چابهار

گروه آزمون وسنجش : معاون طرح و توسعه دانشگاه سيستان و بلوچستان، گفت: از مهر ماه امسال جذب و پذيرش دانشجو از کشورهاي افغانستان، پاکستان، اندونزي، مالزي، سنگال و دو کشور حوزه خليج فارس انجام مي شود. ترکمن زهي در گفت‌وگو با ايسنا - منطقه سيستان و بلوچستان، افزود: اين دانشجويان در 18 رشته در مقطع کارشناسي ارشد جذب خواهند شد و محدوديتي وجود ندارد. وي ادامه داد: همچنين براي اولين بار مجوز دوره دکتري ژنتيک مولکولي اخذ و بصورت مشترک و طبق تفاهم نامه بين پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيک واحد بين المللي چابهار و دانشگاه سنيگال کانادا راه‌اندازي مي شود. معاون طرح و توسعه دانشگاه سيستان و بلوچستان تصريح كرد: درخواست ايجاد دوره دکتري بيوتکنولوژي کشاورزي و بازشناسي نيز ارائه شده است كه منتظر اخذ مجوز هستيم. وي تاکيد کرد: در جذب دانشجويان خارجي دانشگاه‌هايي که با آنان تفاهم نامه داريم اولويت دارد و سعي مي کنيم دانشجويان ممتاز و رتبه‌هاي برتر کنکور اين واحد را به عنوان اولويت اول انتخاب کنند و از امکان بورسيه و تخفيف شهريه بهره‌مند شوند. ترکمن زهي با بيان اينكه شهريه دانشگاه در مقايسه با مراکز مشابه به يک سوم مي رسد، خاطرنشان کرد: تدريس در ترم تابستاني اين دانشگاه به اساتيد خارج از کشور شامل ايراني خارج از کشور و اساتيد خارجي اختصاص يافته است.

راه اندازي کارشناسي ارشد انفورماتيک پزشکي
در تربيت مدرس

گروه آزمون وسنجش : دوره کارشناسي ارشد ناپيوسته انفورماتيک پزشکي با موافقت شوراي گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در دانشگاه تربيت مدرس راه اندازي مي شود. به گزارش مهر، بنا به اعلام شوراي گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشکي، دوره کارشناسي ارشد ناپيوسته انفورماتيک پزشکي در دانشگاه تربيت مدرس راه اندازي مي شود.شوراي گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشکي در دويست و دهمين جلسه خود راه اندازي دوره کارشناسي ارشد ناپيوسته انفورماتيک پزشکي در دانشکده علوم پزشکي دانشگاه را براي يک دوره به تصويب رساندند.بر اساس اين مجوز، پذيرش 7 دانشجو در اين رشته از مهرماه 1390 پس از موفقيت در آزمون مقطع کارشناسي ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي صورت مي گيرد. 

پذيرش دانشجوي دکتري پژوهش محور
در پژوهشگاهها از امسال

گروه آزمون وسنجش : معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: پژوهشگاه‌ها بايد پژوهش محور باشند در اين راستا در سال جاري پژوهشگاه‌هاي کشور اقدام به پذيرش دانشجوي دکترا در دوره‌هاي پژوهش محور خواهند کرد. به گزارش مهر، دکتر محمد مهدي‌نژاد ديروز يکشنبه در مراسم افتتاح مرکز ملي موش تراريخت با تاکيد بر آنکه براي کسب فناوري‌هاي نرم، سخت و يا ترکيبي چند روش وجود دارد، خاطرنشان کرد: تحقيقات درون‌زا، مهندسي معکوس، انتقال فناوري خريد فناوري از جمله روش‌هاي کسب دانش فني است که اين روش‌ها در حال حاضر در کشور اجرايي مي شود.معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم با اشاره به راه‌اندازي مرکز ملي موش تراريخت، اظهار داشت: راه اندازي اين مرکز از طريق همکاري‌هاي بين‌المللي اجرايي شده است که در اين همکاري‌ها بايد اطلاعات، دانش فني، استانداردها و تجهيزات و امکانات نيز وارد کشور شود تا اين امر مقدمه‌اي باشد براي برداشتن گامهاي بعدي.وي با اشاره به الزامات پيشرفت تحقيقات و فناوري در کشور اضافه کرد: مهمترين الزامات پيشرفت در حوزه علمي هدفمندي و رهبري صحيح بخش علمي و پژوهشي کشور است که در اين راستا نقشه جامع علمي کشور ابزاري براي تحقق رهبري صحيح در حوزه عملي کشور است.مهدي‌نژاد همچنين وجود نيروهاي متخصص و با انگيزه، استفاده از تجهيزات و امکانات موجود در کشور، تدوين قوانين و مقررات را از ديگر الزامات در اين حوزه نام برد و يادآور شد: پژوهشگاه‌ها نيز با تدوين برنامه هاي هدفمند مي‌توانند به تحقق علمي کشور کمک کنند.معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم با تاکيد بر اينکه پژوهشگاه‌ها در اين راستا بايد ماموريت محور و محصول محور باشند، ادامه داد: علاوه بر اين پژوهشگاه‌ها بايد نسبت به توسعه دوره‌هاي پژوهش محور اقدام کنند که در اين راستا در سال جاري 30 دانشجوي دکتري در دوره‌هاي پژوهش محور در پژوهشگاه‌ها پذيرش خواهند شد که اساس کار آنها تامين نيازهاي کشور است.مهدي نژاد همچنين به اجراي پروژه‌ها و همکاري هاي مشترک با ساير کشورهاي دنيا اشاره کرد و گفت: اين ارتباطات بايد گسترده شود به گونه‌اي که پژوهشگاه‌ها محل رفت و آمد دانشمندان تراز اول دنيا باشد.وي همچنين به اهميت زيست فناوري در حوزه‌هاي سلامت و پيشگيري و درمان، توليد دارو و کشاورزي اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اين اهميت در نقشه جامع علمي کشور جزو اولويت‌هاي اول مطرح شده است ضمن آنکه در شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري نيز در جهت تهيه اسناد به روز در اين حوزه نيز تلاش مي‌شود.معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم همچنين به اختصاص بودجه‌ و اعتبارات در اين حوزه اشاره و خاطرنشان کرد: در بودجه سال جاري اعتباراتي که به اين حوزه اختصاص مي يابد در راستاي مصوبات نقشه جامع علمي کشور و شوراي عطف است.

رييس دانشگاه محقق اردبيلي خبر داد:

راه‌اندازي رشته علوم کامپيوتر در مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه

گروه آزمون وسنجش : رييس دانشگاه محقق اردبيلي از ايجاد سه رشته جديد در مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه خبر داد. دكتر مسعود گنجي در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام اين خبر گفت: با موافقت شوراي گسترش آموزش عالي رشته علوم کامپيوتر در مقطع کارشناسي ارشد در دانشگاه محقق اردبيلي راه اندازي شد. وي تصريح كرد: رشته علوم کامپيوتر يکي از رشته‌هاي تازه تاسيس در اين دانشگاه است که با اضافه شدن اين رشته، تعداد رشته‌هاي دانشگاه محقق اردبيلي در سطح رشته‌هاي تكميلي افزايش مي يابد.


 با بيان توصيه‌هاي سازمان سنجش به داوطلبان ؛
  جزئياتي از انتخاب رشته ، تاريخ انتشار اسامي و زمان مصاحبه معرفي شدگان چند برابر ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد اعلام شد  

گروه آزمون و سنجش:
داوطلبان آزمون سراسري كارشناسي‌ارشد سال 90 براي اطلاع از نتيجه اوليه آزمون خود به سايت سازمان سنجش مراجعه كنند.به گزارش خبرنگار آفرينش داوطلبان آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي‌ارشد ناپيوسته داخل) سال 1390 براي اطلاع از نتيجه اوليه آزمون خود مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org كارنامه نتايج اوليه خود را مشاهده كنند. داوطلبان براي دسترسي به نتيجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبي يا شماره پرونده و همچنين مشخصات شناسنامه‌اي خود (نام خانوادگي و نام، شماره شناسنامه و تاريخ تولد) يا اطلاعات كارت اعتباري را وارد كنند. ضمناً آن دسته از داوطلباني كه براساس مفاد كارنامه مذكور مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي در اين آزمون شده‌اند، لازم است نسبت به دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) و همچنين تكميل فرم انتخاب رشته‌هاي اينترنتي خود در موعد مقرر به ترتيب زير اقدام كنند:

1ـ دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) اين آزمون كه شامل شرايط، ضوابط و ظرفيت پذيرش رشته‌ها مي‌باشد، از فردا سه‎شنبه 3 خرداد تا روز دوشنبه 9 خرداد در سايت اينترنتي سازمان سنجش قابل دسترس خواهد بود. ضمناً آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي شده‌اند در صورت تمايل به دريافت اصل دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) مي‌توانند از روز پنج‎شنبه 5 خرداد با مراجعه به باجه مركزي پست در هر شهرستان و در شهرستان‌هاي بزرگ به مناطق پستي مربوط در مهلت مذكور، با پرداخت مبلغ 7000 (هفت هزار) ريال نسبت به دريافت آن در قبال پرداخت وجه مربوط، اقدام كنند.

2- به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون كارشناسي‌ارشد ناپيوسته سال 1390 توصيه مي‌شود ابتدا نسبت به تهيه و مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) اقدام كرده و كد رشته محل‌هاي موردنظر خود را استخراج و به ترتيب علاقه مرتب كنند و پس از آن كد رشته‌هاي انتخابي خود را در فرم پيش‌نويس (نمونه‌اي كه به همين منظور در صفحه 173 دفترچه راهنماي شماره 2 به چاپ رسيده است) درج و پس از اطمينان از صحت رشته محل‌هاي انتخابي خود، در محدوده زماني كه از ساعت 9 صبح روز پنج‎شنبه 5 خرداد تا ساعت 24 روز دوشنبه 9 خرداد مي‌باشد، براي انتخاب رشته با وارد كردن اطلاعات كارت اعتباري، شماره شناسنامه و يا كد رهگيري كه در پايان ثبت‌نام اوليه توسط سيستم به داوطلب داده شده است (درج اين اطلاعات براي ورود به برنامه انتخاب رشته اينترنتي ضروري مي‌باشد) نسبت به ثبت كد رشته محل‌هاي انتخابي و تكميل فرم مذكور در مدت زماني كه در نظر گرفته شده، اقدام كنند. بديهي است پس از تأييد نهايي رشته‌هاي انتخابي توسط داوطلب، شماره رمز 15رقمي توسط سيستم به عنوان رسيد در اختيار داوطلب قرار داده خواهد شد و در غير اين صورت انتخاب رشته آنان تكميل نگرديده است.

3ـ داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تكميل فرم مربوط، در محيط اينترنتي انتخاب رشته بندهاي ذيل را مشاهده مي‌كنند كه در صورت علامت‌گذاري در يكي از اين موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده مي‌شود. بديهي است هر زمان‌ مشخص‌ شود كه‌ داوطلب‌ حقايقي را عمداً يا سهواً كتمان‌ كرده‌، در هر مرحله ‌(پذيرفته‌شدن‌، حين‌ تحصيل‌ ‌و . . .) كه باشد، از اين آزمون‌ و آزمون‌ سال‌ بعد محروم‌ خواهد شد و حق هرگونه اعتراضي از وي سلب مي‌گردد.

- تذكر: داوطلباني كه در رديف پذيرفته شدگان نهايي قرار بگيرند و به هنگام ثبت‌نام در موسسه محل قبولي، داراي مغايرت معدل باشند با توجه به مصوبه جلسه 19 ارديبهشت‌ماه 1389 شوراي اين سازمان از آنان ثبت‌نام به عمل نخواهد آمد، پس لازم است داوطلبان معدل خود را براساس مفاد بند«تذكرات خيلي مهم در رابطه با معدل» مندرج درصفحه 4 دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) اين آزمون مورد بررسي قرار دهند تا مغايرتي بين معدل اعلام شده به اين سازمان و معدلي كه به هنگام قبولي ارائه خواهند كرد، نداشته باشند.

تذكرات مهم:

الف ـ با توجه به اينكه كد محل‌هاي انتخابي درج شده در فرم انتخاب رشته اينترنتي پس از تأييد نهايي توسط داوطلب و دريافت شماره رمز 15رقمي به عنوان رسيد، به هيچ عنوان قابل تغيير و يا تعويض نيست، به داوطلبان اكيداً توصيه مي‌شود قبل از اقدام به تكميل نهايي فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي خود، جزئيات و اطلاعات مربوط به كد رشته‌هاي انتخابي را (محل دانشگاه، دوره، ميزان شهريه دوره‌هاي مختلف و . . .) مطالعه كرده و مدنظر داشته باشند.

ب ـ سيستم انتخاب رشته، تا حدود زيادي هوشمند پيش‌بيني شده تا در حد امكان خطاهاي احتمالي داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اينترنتي به آنان تذكر دهد (به عنوان مثال: انتخاب كد رشته محلي كه داوطلب در آزمون آن شركت نكرده و يا مجاز به انتخاب رشته نشده باشد و يا اينكه داوطلب در گرايشي از گرايش‌هاي رشته امتحاني خود مجاز به انتخاب رشته نگرديده است و . . .) لذا لازم است داوطلبان اين مورد را نيز در نظر داشته باشند. بديهي است چنانچه داوطلبي نسبت به رفع خطاهاي داده شده اقدام نكند، انتخاب رشته وي كامل نشده و به اين داوطلب نيز شماره رمز 15رقمي به عنوان رسيد داده نخواهد شد.

ج ـ داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته ‌مي‌باشند براي اينكه مراحل انتخاب رشته‌هاي تحصيلي را با موفقيت به پايان برسانند و مشكلي براي آنان به وجود نيايد، لازم است اطلاعيه‌هاي سازمان سنجش آموزش كشور، دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و شرايط و ضوابط ارگان‌هاي بورس دهنده و مؤسساتي را كه به صورت شرايط خاص پذيرش مي‌كنند به دقت مطالعه كنند.

د- داوطلبان متقاضي رشته‌هاي بورسيه داراي شرايط خاص پس از مطالعه دقيق شرايط و ضوابط اين‌گونه رشته‌ها توجه داشته باشند منحصراً مجاز به انتخاب حداكثر 2 كد رشته محل از اين نوع كد رشته محل‌ها مي‌باشند و لازم به توضيح است كه تاريخ دقيق اعلام اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت و برنامه زماني مصاحبه و ساير مراحل گزينش در اطلاعيه مورخ 23 خرداد ازطريق نشريه پيك سنجش و سايت اينترنتي اين سازمان به اطلاع كليه داوطلبان خواهد رسيد.

هـ- كليه داوطلبان متقاضي كد رشته‌هاي امتحاني 1350-1351-1352-1356-1357-1358 و 1360 كه مجاز به انتخاب رشته شده باشند لازم است براي اطلاع از تاريخ برگزاري آزمون‌هاي علمي، تشريحي، پروژه و يا عملي به اطلاعيه سازمان سنجش كه در تاريخ 23 خرداد ازطريق نشريه پيك سنجش و سايت اينترنتي سازمان سنجش منتشر مي‌شود توجه داشته باشند.

و- پس از مشاهده كارنامه نتايج اوليه اين آزمون آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و يا موردي به غير از معدل، نام رشته تحصيلي و يا نام محل اخذ مدرك كارشناسي خود دارند، ضمن توجه به توضيحات مربوط به كارنامه كه در دفترچه راهنماي انتخاب رشته و در سايت سازمان سنجش درج شده است در صورت هرگونه سؤال، لازم است حداكثر تا تاريخ 12 خرداد ازطريق پست الكترونيكي E-mail:public-Relations@sanjesh.org با روابط عمومي سازمان سنجش مكاتبه كنند. بديهي است به مكاتباتي كه پس از مهلت تعيين شده صورت گيرد، هيچ‌گونه ترتيب اثري داده نخواهد شد.


 مهلت ويرايش اطلاعات ثبت نامي براي کنکور فني حرفه اي اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : داوطلبان آزمون کارداني نظام جديد آموزشکده‌هاي فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي سال 90 که در مهلت مقرر ثبت نام کرده اند ازفردا 3 تا 5 خرداد امکان ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي دارند. به گزارش مهر، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد کليه داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون کارداني نظام جديد آموزشکده‌هاي فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي سال 90 که در زمان مقرر 19 تا 28 ارديبهشت نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کرده اند مي توانند اطلاعات ثبت نامي را ويرايش کنند.داوطلبان مي توانند به منظور اطمينان از اطلاعات ثبت‌نامي خود به سيستم ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي که از فردا 3 خرداد تا 5 خرداد بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت، مراجعه و پس از مشاهده اطلاعات ثبت‌نامي، در صورت لزوم نسبت به ويرايش و اصلاح اطلاعات بر اساس دستورالعمل مندرج در سايت سازمان اقدام کنند.بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، با توجه به اينکه ظرفيت و نوبت پذيرش برخي از کدرشته‌ محل‌هاي دوره روزانه و شبانه آموزشکده‌هاي فني و حرفه‌اي، بر اساس اطلاعيه 22 ارديبهشت ماه در سايت اينترنتي سازمان سنجش تغيير کرده است، لازم است داوطلبان پس از مطالعه و اطلاع دقيق و در صورت تمايل، نسبت به تغيير و يا اصلاح کدرشته‌ محل‌هاي انتخابي خود اقدام کنند.به گزارش مهر، تاکنون 128 هزار و 122 نفر در آزمون دوره هاي کارداني پيوسته نظام جديد در آموزشکده هاي فني و حرفه اي و موسسات غيرانتفاعي و غيردولتي سال 90 ثبت نام کرده اند که از اين تعداد حدود 125 هزار نفر پذيرفته مي شوند که 34 هزار نفر براي دوره هاي روزانه آموزشکده هاي فني و حرفه اي، 76 هزار نفر براي دوره هاي روزانه موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي و 15 هزار نفر نيز براي اين دوره هاي شبانه مراکز آموزشي مربوط پذيرش مي شوند.


 جزييات نقل وانتقال دردانشگاه آزاد اسلامي تشريح شد  

گروه آزمون وسنجش : معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي از آغاز مهلت درخواست دانشجويان براي نقل و انتقال و مهماني از 15 خرداد ماه خبر داد. دكتر اسفنديار در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه دانشجويان متقاضي نقل و انتقال بايد درخواست انتقال خود را از 15 خرداد ماه تا 15 شهريور ماه به معاونت دانشجويي واحد خود ارائه دهند، اظهار كرد: درخواست آنان در کميسيون نقل و انتقالات واحد مطرح و مورد بررسي قرار مي‌گيرد. وي با بيان اينكه بر اساس آيين‌نامه نقل و انتقال دانشگاه آزاد، واحدهاي دانشگاه آزاد به 10 گروه همطراز طبقه‌بندي شده‌اند، اظهاركرد: بر اين اساس انتقال و ميهماني به گروه يك جدول همطرازي به استثناي موارد خاص آيين نامه به طور مطلق ممنوع است. معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي با تاكيد بر اينكه انتقال آن دسته از دانشجويان دختر که پس از ثبت‌نام در آزمون ورودي دانشگاه ازدواج دائم كرده‌اند، به محل زندگي همسر يا واحدي که رشته در آن داير است بدون هيچ محدوديتي انجام مي‌شود، خاطرنشان كرد: همچنين انتقال آن دسته از دانشجويان مجردي که پدر و مادر (هر دو) خود را بعد از ثبت‌نام در آزمون ورودي دانشگاه از دست داده‌اند، بدون هيچ محدوديتي انجام مي‌شود. وي افزود: در صورت فوت پدر يا مادر دانشجوي مجرد بعد از ثبت‌نام دانشجو در آزمون ورودي دانشگاه، مهماني وي دو ترم به محل زندگي والدينش امکان پذير است. اسفنديار با بيان اينكه انتقال همسر و فرزندان هيات علمي رسمي و تمام وقت دانشگاه آزاد به هر يک از گروه‌هاي جدول همطرازي مطابق ضوابط تعيين شده امکان پذير است، تصريح كرد: همچنين انتقال بيماران خاص نيز به هر واحدي امكانپذير است. معاون دانشجويي دانشگاه آزاد با اشاره به اجراي طرح بومي‌گزيني، گفت: با توجه به اجراي اين طرح مطمئنا مشكلات نقل و انتقال و واحدهاي كوچك هم كم مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه