جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/03/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3881


ايران زمين

وحيد جلال زاده ' استاندار آذربايجان غربي:
ازفعاليت مراكز پژوهشي بخش خصوصي در استان حمايت مي شود

در محل فرمانداري رباط کريم :
تشکيل ستاد ارتحال حضرت امام خميني(ره) در شهرستان رباط کريم

آقازاده شهردار کرج تاکيد کرد:
دستگاهي که به روابط عمومي خود توجه نکند، دستگاه ضعيفي خواهد بود


ايران‌شناسي


خبر


 ايران زمين 

 درسال جاري زراعي 419هزارهکتار ازاراضي استان همدان زير کشت محصول گندم قرار گرفته است

همدان – خبرنگار آفرينش

مدير زراعت سازمان جهاد کشاورزي استان همدان درگزارشي ازوضعيت زيربخش زراعت گفت:محصولات زراعي دردو مرحله پاييزه و بهاره کشت مي¬گردد که غالب محصولات پاييزه شامل گندم، جو و کلزا و غالب محصولات بهاره نيز شامل سيب زميني، چغندرقند و ذرت مي‌باشد.مدير زراعت سازمان جهاد کشاورزي استان همدان درگزارشي ازوضعيت زيربخش زراعت گفت:محصولات زراعي دردو مرحله پاييزه و بهاره کشت مي¬گردد که غالب محصولات پاييزه شامل گندم، جو و کلزا و غالب محصولات بهاره نيز شامل سيب زميني، چغندرقند و ذرت مي‌باشد.شهرام پرورش افزود در سال زراعي جاري افزون بر 419 هزار هکتار از اراضي استان زير کشت محصول گندم قرار گرفته که 90 هزار هکتار به صورت آبي و الباقي به صورت ديم کشت شده است.تاخير در مراحل رشدي محصول گندم، ناشي از عدم بارندگي کافي درپاييز، نبوددماي کافي در فصل بهار و تا حدودي پديده گرد و غبار ،احتمالاًبر ميزان توليد گندم استان تاثير گذار خواهد بود.لازم به ذکر است سال گذشته 876 هزار تن گندم در استان همدان توليد شده که 576 هزار تن آن تحويل مراکز خريد گرديد.پرورش خاطر نشان ساخت ديگر محصول پاييزه استان جو مي‌باشد که در سال جاري حدود 87 هزار هکتار از اين محصول در استان کشت گرديده که منجر به توليد حدود 220 هزار تن محصول خواهد شد سال گذشته نيز حدود 84 هزار هکتار جو در استان کشت شده بود که 220 هزار تن محصول از آن برداشت شد. همچنين حدود 4850 هکتار سطح سبز کلزاي کشت شده در فصل پاييز گزارش گرديده است که توليدي بالغ بر 8500 تن را به دنبال خواهد داشت.اين درحاليست که سال گذشته از سطحي معادل 4200 هکتار حدود 6900 تن محصول خريداري و تحويل مراکز خريدگرديد.پرورش سپس به محصولات بهاره استان پرداخته و گفت: غالب اين محصولات عبارتند از سيب زميني، چغندرقند و ذرت که در حال کشت در استان مي باشند.در محصول سيب زميني کشت محصول تابستانه آن به پايان رسيده و حدود 11 هزار هکتار زير کشت قرار گرفت که حدود 440 هزار تن محصول از آن برداشت و از اواخر تير تا اواخر شهريور به بازار عرضه خواهد شد. کشت 12500 هکتار سيب زميني پاييزه نيز شروع شده که تا اواخر خرداد به پايان خواهد رسيد.پرورش از انعقاد قرارداد 4400 هکتار چغندرقند و کشت 90 درصدي آن خبر داده افزود: کارخانه هاي طرف قرارداد عبارتند از همدان، لرستان، بيستون و اصفهان و پيش بيني مي‌شود افزون بر 140 هزار تن محصول از اين مزارع برداشت گردد.اين در حاليست که سال گذشته 2750هکتار چغندقند در استان همدان کشت گرديده بود که 113 هزار تن محصول از آن برداشت شد.پرورش افزود: تاکنون حدود 3500هکتار ذرت دانه اي در استان همدان کشت گرديده و پيش بيني مي¬شود تا 7500 هکتار ادامه يابد که انتظار مي‌رود بيش از 70 هزار تن محصول توليد و برداشت گردد. سال گذشته 7300 هکتار ذرت دانه اي در استان کشت گرديده بود که 68 هزار و 500 تن محصول از آن برداشت گرديد.پرورش درپايان سال زراعي جاري راسالي خاص از نظرشرايط آب وهوايي دانسته گفت:درصورت اعمال مديريت فني مزرعه ميتوانيم انتظارسالي خوب راداشته باشيم ودراين رابطه نقش کشاورزان وبهره برداران مهم وتاثيرگذارمي باشد و زارعين عزيزبراي جلو گيري از افت توليد در مزارع خود به توصيه هاي اين سازمان توجه کافي معطوف دارند.

برگزاري جشن تكليف دانش آموزان دختر پايه سوم كليه مدارس منطقه مهربان به صورت متمركز

مهربان- حميد طالعي

به همت مديريت و معاونت هاي آموزشي و پرورشي اداره آموزش و پرورش منطقه مهربان و با همكاري مديران و معلمان مدارس و مجتمع هاي آموزشي منطقه مهربان، براي اولين بار جشن تكليف دانش آموزان دختر پايه سوم ابتدائي مدارس منطقه مهربان با حضور كليه دانش آموزان دختر پايه سوم به صورت متمركز در مسجد زيوه مهربان برگزار گرديد. جعفر حسن پور رئيس اداره آموزش و پرورش منطقه مهربان در سخناني خطاب به دانش آموزان گفت: از اين كه به دنياي جديد، دنياي بزرگ ترها و به مرحله تكليف رسيده ايد، بسيار خوشحاليم و به شما از صميم قلب تبريك و تهنيت مي گوييم. حسن پور در ادامه خطاب به دانش آموزان گفت: شما از امروز به سن بلوغ رسيده ايد و بلوغ يعني رسيدن به حدي از شرايط جسمي كه بتواند تكليف هاي خدا را انجام دهد. رئيس اداره آموزش و پرورش منطقه مهربان خطاب به دختران پايه سوم گفت: دختران از نظر سن زودتر از پسران به تكليف مي رسند و اين يك امتياز براي آنان و نشان آمادگي بيشترشان است. عقل يعني نيروي شناخت خوب و بد كه در انسان است. كسي كه ديوانه باشد از نظر خدا تكليف هم ندارد. عقل، پايه ي همه‌ي تكليف هاي ديني است. حسن پور افزود: علم يعني داشتن احكام خدا. كسي كه حكم خدا را نداند، تكليفي هم ندارد. رئيس اداره آموزش و پرورش منطقه مهربان تصريح كرد: البته انسان وظيفه دارد كه احكام را ياد بگيرد و به بهانه ي ندانستن، نمي تواند از انجام وظايف ديني كوتاهي كند. حجت الاسلام والمسلمين سيد علي خاكپور امام جمعه مهربان نيز طي سخناني با اشاره به اين كه جشن تكليف يعني اظهار شادي براي پيدا كردن لياقت جهت انجام عبادت اظهار داشت: تكليف يعني اينكه لياقت عبادت را پيدا كرده ايم و خداوند متعال با لطفي كه به همه ما و شما كرده است ما را جزء بندگان خويش قرار داد و خداي متعال به ما يك توفيق داد كه بتوانيم در سني قرار بگيريم كه اطاعت اوامر الهي را داشته باشيم. امام جمعه مهربان به فلسفه برگزاري جشن تكليف اشاره نموده و افزود: جشن تكليف براي اين است كه مي‌خواهيم بگوييم كه خداوند بزرگ ما را قابل دانست كه او را عبادت كنيم و خوشحاليم كه مثل همه بندگان بزرگ الهي، مثل پيامبران، مثل ائمه معصومين و مثل بندگان خوب خدا نسبت به تكاليف الهي عمل كنيم . حجت الاسلام والمسلمين خاكپور افزود: خداوند متعال براي انسانها يك سري تكاليفي را قرار داده كه بايد به آن تكاليف عمل نمايد و برگزاري جشن تكليف به خاطر آن است كه دانش آموزان دختر بدانند كه از اين روز واجبات دين اسلام بر آنها واجب مي شود. در مراسم جشن تكليف دانش آموزان دختر پايه سوم مدارس منطقه مهربان 250 نفر دانش آموز دختر پايه سوم از 28 مدرسه اداره آموزش و پرورش منطقه مهربان حضور داشتند. 

پروژه فاضلاب شهري سرعين تكميل مي‌شود

اردبيل - خبرنگارآفرينش

پروژه فاضلاب شهري سرعين با 31 ميليارد ريال اعتبار تكميل مي شود.كاظم دبير فرماندار شهرستان سرعين در جلسه شوراي اداري سرعين اظهار داشت: علاوه بر اين 10 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي براي اصلاح شبكه شهري و تامين آب شرب روستايي سرعين اختصاص يافته است. فرماندار سرعين هم در اين جلسه با اشاره به سردسير بودن منطقه گفت: با تلاش‌هاي انجام شده تعرفه مصرفي گاز خانگي مشتركين اين شهرستان از اقليم دو به اقليم يك كاهش يافت. وي همچنين از عملكرد سريع و به موقع پليس آگاهي سرعين در دستگيري و متلاشي كردن اعضاي شبكه زورگير در اين شهرستان تجليل كرد و خواستار تداوم همكاري هاي مردم با پليس 110 شد. دبير در بخش ديگري از سخنان خود فرا رسيدن فصل تابستان و ورود گردشگران تابستاني به اين خطه را يادآور شد و افزود: تمام تمهيدات لازم براي پذيرايي از مسافران تابستاني در اين شهر آماده شده و سرعين با تمام امكانات مهياي پذيرايي از گردشگران است. 

راه اندازي آرشيو الکترونيکي اداره کل ثبت احوال

اروميه-خبرنگار آفرينش

آرشيو الکترونيکي اداره کل ثبت احوال آذربايجان غربي بزودي راه اندازي خواهد شد.مدير کل ثبت احوال استان در آواجيق اظهار داشت:با راه اندازي اين سامانه زمان خدمات دهي ادارات ثبت احوال استان از 3 ماه به 1 ساعت کاهش خواهد يافت.آقاي جوان گفت:اين سامانه با بيش از 350 ميليون ريال اعتبار ماه آينده راه اندازي خواهد شد.وي با اشاره به راه اندازي اداره ثبت احوال در 6 شهر آذربايجان غربي افزود:راه اندازي ادارات ثبت احوال در شهر هاي آواجيق،حاجيلار چايپاره ،بازرگان ،مرگنلر ،ارس و نالوس در معاونت راهبردي رياست جمهوري به تصويب رسيده و اين ادارات تا پايان سال فعاليت خود را آغاز خواهند کرد.قلي پور فرماندار چالدران هم گفت:اداره ثبت احوال آواجيق فعاليت خود را در مکان موقت آغاز خواهد کرد و براي احداث ساختمان جديد اين اداره شوراي شهر هزار متر مربع زمين اختصاص داده است.

قرق 2 هزار هکتار از اراضي ملي کهنک دماوند

دماوند - خبرنگار آفرينش

مدير منابع طبيعي و آبخيز داري دماوند گفت:2هزار هکتاراز اراضي ملي روستاي کهنک اين شهرستان در سال جاري قرق مي شود.به گزارش خبرنگار آفرينش، «ابوالفضل رضواني» اظهار نمود: 2 هزار هکتار از اراضي ملي روستاي کهنک از توابع بخش مرکزي شهرستان دماوند براي حفظ گونه هاي گياهي در حال انقراض، در سال جاري قرق مي شود. وي افزود: هزار و 500 هکتار از مراتع و اراضي ملي روستاي کهنک براي حفظ گونه هاي ژنتيکي و کمياب گياهي از جمله درختچه هاي ارس در سال گذشته قرق شده است.مدير منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دماوند تصريح کرد: در سال جاري براي حفظ گونه هاي بومي نظير زرشک کوهي، بادام کوهي، بنه وارس، قرق اين 2 هزار هکتار اراضي ملي در دستور کار است که با اين احتساب، در مجموع اراضي زير پوشش و کنترل روستاي کهنک دماوند از سوي اين اداره به 3هزار و 500 هکتار مي رسد.

ساخت ونصب تابلوهاي فرهنگي و تصاوير شهدا

ري - خبرنگارآفرينش

شهرداري منطقه 20 طي سال گذشته 1333 دستگاه تابلو فرهنگي ، مذهبي ، اجتماعي و تصاوير شهدا را در معابر و بزرگراههاي اين منطقه نصب کرد. به گزارش خبر نگار آفرينش ري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 20 ، داوود دانشور رئيس اداره زيباسازي ساماندهي و احياي نمادهاي ملي و مذهبي را يکي از وظايف اين اداره برشمرد و خاطر نشان کرد : اين تابلوها با مضاميني همچون پيام هاي آموزش شهروندي ، اسما ء الهي ، خوشامدگويي ، شعار هاي انقلابي ، سخنان امام و مقام معظم رهبري ، تصاوير و وصيت نامه هاي شهدا با هزينه اي بالغ بر 1 ميليارد و 550 ميليون ريال ساخته و نصب شده است . مهندس دانشور با اشاره به اينکه بخش عمده اي از معابر اين منطقه به تصاوير و مشخصات شهدا مزين شده است تصريح کرد: به منظور ترويج فرهنگ ايثار و شهادت ، تابلوي شناسايي شهدا حاوي مشخصات و تصوير آنها بر سر در خيايان هاي اين منطقه نصب شده است .


 وحيد جلال زاده ' استاندار آذربايجان غربي:
 ازفعاليت مراكز پژوهشي بخش خصوصي در استان حمايت مي شود 

 
اروميه-خبرنگار آفرينش

' وحيد جلال زاده ' استاندار آذربايجان غربي در جلسه كارگروه پژوهش فناوري و نوآوري استان با تاكيد برلزوم توجه به افزايش خصوصي سازي فعاليت هاي پژوهشي افزود: مراكز علمي و پژوهشي بخش خصوصي علاوه بر فعاليت در بحث آموزشي در ارايه طرح هاي پژوهشي نيز فعالتر عمل كنند. وي با اشاره به حمايت دولت از فعاليت مراكز پژوهشي، از ارايه تسهيلات به اينگونه مراكز خبر داد و گفت: اين تسهيلات براي ايجاد، تاسيس و تجهيز مراكز علمي پژوهشي پرداخت مي شود. وي با تاكيد بر لزوم تقويت حس پژوهش و تحقيق در جوانان و دانشجويان، افزود: در زمينه پژوهش هيچ محدوديتي وجود ندارد و دولت از طرحهاي موثر و كاربردي حمايت مي كند. استاندار آذربايجان غربي گفت: ارتباط بين صنعت و دانشگاه بايد بيش از پيش مستحكم‌تر شده و پژوهش هاي كاربردي تجاري سازي شود. جلال زاده افزود: فعاليت هاي پژوهشي يك نياز آني است و نبايد در روند اين فعاليت ها خللي ايجاد شود. تفويض اختيار به كميته پژوهشي براي بررسي طرح هاي ارايه شده قبل از مطرح شدن در كارگروه، تدوين سايت اطلاع رساني و بانك اطلاعاتي و ارايه تسهيلات به مراكز علمي و پژوهشي بخش خصوصي از جمله مصوبات اين جلسه بود.


 در محل فرمانداري رباط کريم :
 تشکيل ستاد ارتحال حضرت امام خميني(ره) در شهرستان رباط کريم 

 
رباط کريم - اصغري

به منظور هر چه باشکوه برگزار شدن سالگرد امام راحل ستاد ارتحال حضرت امام خميني (ره) در شهرستان رباط کريم تشکيل شد . به گزارش خبرنگارما از رباط کريم اين جلسه در محل فرمانداري شهرستان رباط کريم با حضور تني چند از مسوولين اين شهرستان برگزار شد .در اين جلسه ابتدا سرپرست فرمانداري شهرستان رباط کريم برگزاري سالگرد ارتحال حضرت امام را مهم توصيف کرد و گفت :انديشه هاي ناب امام (ره) جهان شمول و در برگيرنده ابعاد مختلف زندگي بشر بوده است و در نظريه هاي سياسي ، اجتماعي و اعتقادي حضرت امام (ره) نقشه راهي ترسيم شده که براي رسيدن به يک جامعه آرماني و مطلوب مي توان به آن استناد نمود که با توسل به آن مي توان راه سعادت دنيوي و اخروي را طي نمود .بيژن سليمان پوراظهار داشت : نگرش حضرت امام (ره) در رابطه با « اصل ولايت فقيه» را برگرفته از انديشه زلال و تفکرات ناب و شخصيت الهي آن حضرت مي باشد که بي ترديد « اصل ولايت فقيه» بنيادي ترين نظام مقدس اين نظام به شمار مي رود .نماينده عالي دولت در شهرستان رباط کريم تصريح کرد : خوشبختانه يکي از آثار مهم و ارزشمند انقلاب اسلامي ايران استقرار حکومت اسلامي و نظام مقدس جمهوري اسلامي مي باشد که با شکل گيري آن جايگاه اصيل ولايت فقيه بر همگان آشکار شد . اين مسوول خاطر نشان ساخت : به رغم اينکه جايگاه رفيع ولايت فقيه يکي از آثار ارزشمندو مستحکم بين امام راحل و امت عزيز بوده است که موجب عزت و سربلندي براي حکومت اسلامي ايران شده است .وي ادامه داد : با تأسي از ولايت حضرت امام خميني (ره) امروز مقام معظم رهبري ولي امر مسلمين تمام جهان اسلام را با عزت و افتخار مديريت و رهبري مي نمايند که اين موضوع در جهان از اهميت بسزايي برخوردار مي باشد . سليمان پور اضافه کرد : امروز نيز وظيفه همه خدمتگزاران در دولت اسلامي تلاش در جهت تحکيم ، تقويت و دوام انقلاب و ولايت فقيه است و بايد در سالگرد آن امام بزرگوار و شخصيت الهي ، معنوي و سياسي، ضمن تجديد و ميثاقي دوباره با آرمانهاي مقدس آن امام وظيفه داريم اين مناست را با شکوه بهتري نسبته به سالهاي گذشته اجرا نمائيم . سرپرست فرمانداري شهرستان تاکيد کرد : با تمام توان و نيز بکارگيري از ظرفيت وهمچنين ايجاد تمهيدات لازم بايد در برگزاري اين مراسم معنوي و باشکوه گام هاي اساسي را در شهرستان رباط کريم برداريم .وي با اشاره به تأثيرات انديشه هاي امام (ره) در نظام بين الملل نيز اظهار داشت: اثرات ژرف و عميق انديشه هاي امام (ره) به قدري گسترده است که دگرگوني هاي تاريخ معاصر متأثر از اين انديشه هاست بي شک خيزش کشورهاي اسلامي منطقه را به همراه داشته است .سليمانپور ادامه داد : اگرچه اين خيزش هاي مردمي از لحاظ شکلي تفاوت هايي با انقلاب عظيم ايـران اسلامي دارد چرا که آنان از داشتن رهبر مقتدر همانند امام خميني (ره) در اين خيز ش ها براي مديريت هر چه بهتر محروم مي باشند .اين مسوول افزود : خيزش هاي اخير توانسته اند ماهيت اسلامي گرايي و استعمار زدايي را سرلوحه خود قرار داده ولي با انقلاب اسلامي شباهتهاي زيادي دارد چراکه تأثيرات شگرف انقلاب اسلامي ايران و انديشه هاي امام (ره) را به وضوح مي توان در اين خيزش ها مشاهده نمود.سليمان پور با تأکيد بر پيروي از سيره عملي و ساده زيستي امام (ره) و رفتار، مديريت اسلامي و نگرش سياسي ، خواستار پيروي همه مسوولين از اين سيره به عنوان الگوي عملي شدو گفت : اميدوارم همه دستگاهها با وفاق، همدلي وهمکاري نسبت به برگزاري هرچه باشکوهترمراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتي حضرت امام (ره) اهتمام نمايند تا بتوانيم از اين طريق دين خود را به امام و انقلاب ادا نمائيم. گفتني است در اين جلسه کميته هاي تخصصي ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره) تشکيل و شرح وظايف هريک از کميته ها به دستگاههاي مربوطه ابلاغ گرديد .


 آقازاده شهردار کرج تاکيد کرد:
 دستگاهي که به روابط عمومي خود توجه نکند، دستگاه ضعيفي خواهد بود 

 
کرج - خبرنگارآفرينش

شهردار کلانشهر کرج گفت: ارتقاي کمي و کيفي فعاليت روابط عمومي هاي شهرداري هاي البرز نيازمند افزايش امکانات است که اين امر بايد به بهترين نحو دنبال شود.سيدعلي آقازاده در همايش روابط عمومي هاي شهرداري هاي استان البرز در باشگاه ميلاد کرج افزود: اگر روابط عمومي ها امکانات کافي و مناسب را در اختيار نداشته باشند، نمي توانند بخشي از اهداف خود را عملي کنند.اين مسئول عنوان کرد: البته لازم است مديران با همه کمبود امکانات و با وجود مشکلات، از امکانات موجود حداکثر بهره وري را در زمينه فعاليتهاي روابط عمومي داشته باشند ضمن اينکه افزايش امکانات مربوطه براي گسترش کمي و کيفي فعاليتهاي روابط عمومي ضروري است.وي ادامه داد: ارتقاي امکانات روابط عمومي در شهرداري کرج دنبال مي شود و لازم است تلاشها در اين خصوص، تداوم داشته باشد تا به نتيجه مطلوب دست يابيم.آقازاده اضافه کرد: به اين ترتيب، در زمينه بودجه تلاش مي کنيم تا وضعيت روابط عمومي مربوطه بهبود يابد و بتواند از منابع مالي بيشتري بهره مند شود.شهردار کلانشهر کرج افزود: شهرداري کلانشهر کرج از بزرگترين دستگاه هاي اجرايي استان البرز است و ارتقاي کيفي روابط عمومي اين دستگاه با جديت دنبال خواهد شد.وي عنوان کرد: فعاليتهاي روابط عمومي، طيف گسترده اي از فعاليتهاي سازماني را دربرمي گيرد که اين امر، مجموعه انتظارات از روابط عمومي ها را افزايش مي دهد.آقازاده گفت: به اين ترتيب، روابط عمومي در معرض انتقادها و پيشنهادهاي فراواني قرار مي گيرد و بايد به گونه اي عمل کند که بيشترين بهره‌وري را به همراه داشته باشد.وي افزود: دستگاهي که به روابط عمومي خود توجه نکند، دستگاه ضعيفي خواهد بود و نمي تواند به بسياري از اهداف خود دست يابد.اين مسئول بيان کرد: لازم است جايگاه ويژه اي براي روابط عمومي ها تعريف شود و اين بخش بتواند به جايگاه شايسته خود در دستگاه ها دست يابد.وي گفت: همچنين لازم است مديران روابط عمومي حتي الامکان از جنس مطبوعات باشند تا ارتباط مطلوبي با رسانه ها برقرار کنند.شهردار کرج ادامه داد: افراد خوبي در مجموعه روابط عمومي شهرداري کرج فعاليت مي کنند که اين امر به ارتقاي سطح کمي و کيفي امور کمک مي کند.آقازاده اضافه کرد: مدتي قبل، سايت خبررساني شهرداري نيز راه اندازي شده که اين سايت مي تواند منبع خبري خوبي باشد و تاثيرات مطلوبي در اطلاع رساني بر جاي بگذارد.وي عنوان کرد: البته نبايد رقيب نشريات باشيم بلکه بايد رفيق آنها باشيم و تعامل مطلوبي ميان ما به وجود آيد.در ادامه اين مراسم به گزارش خبرنگار مهر در کرج، هوشنگ عباس زاده عضو هيئت علمي دانشگاه علامه طباطبايي گفت: افزايش شهرت مثبت دستگاه ها در سطح جامعه نيازمند ارتقاي کمي و کيفي فعاليتهاي روابط عمومي هاست و مديران دستگاه ها بايد به اين امر توجه ويژه اي داشته باشند.وي افزود: اگر دستگاه ها مي خواهند که شهرت مثبت خود را افزايش دهند، بايد زمينه اي را فراهم کنند تا روابط عمومي هاي آنها بيش از پيش به شکل موثر فعاليت کنند.عباس زاده ادامه داد: به اين ترتيب مي توان گفت که مديريت شهرت سازمان برعهده روابط عمومي است و اگر اين بخش به درستي عمل کند، بسياري از مشکلات به خودي خود رفع خواهند شد.اين استاد روابط عمومي عنوان کرد: بايد شرايط به گونه اي فراهم شود که روابط عمومي در تصميم گيري ها نقش فعال داشته باشد و بتواند اين نقش را به بهترين نحو انجام دهد.عباس زاده اظهار داشت: همچنين بايد زمينه اي فراهم شود تا اين بخش بتواند نقش مشاوره اي خود در دستگاه و سازمان را نيز به درستي ايفا کند و به اين ترتيب، موجبات کاهش بخش قابل توجهي از مشکلات را فراهم کند و از به وجود آمدن مشکلات احتمالي نيز جلوگيري به عمل آورد. وي عنوان کرد: يکي از مهمترين وظايف روابط عمومي ها ارائه گزارش خوب از عملکرد خوب است و اين امر بايد همواره مد نظر روابط عمومي ها به شکل مطلوب قرار گيرد.اين استاد دانشگاه اضافه کرد: در عين حال لازم است روابط عمومي ها گزارشهاي کاري و گزارش عملکردها را به نحو مطلوب و به موقع ارائه دهند و در اين خصوص اطلاع رساني هاي مطلوبي صورت گيرد تا اثربخشي افزايش يابد.وي تاکيد کرد: لازم است اين بخش از وسايل ارتباط جمعي بهره بگيرد و با فناوري هاي روز آشنا باشد ضمن اينکه بايد بتواند فعاليتهاي مطلوب واثربخش سنتي را نيز در اين خصوص احيا کند.وي يادآورشد: نبايد که روابط عمومي فقط با مدير رابطه داشته باشد بلکه بايد بتواند معناي کلمه "روابط عمومي" را به واقع محقق و عملي کند و با همه بخشها تعامل مطلوب برقرار کند.عضو هيئت علمي دانشگاه علامه طباطبايي گفت: روابط عمومي بايد بتواند نقش يک منبع اميدبخش و ميانجي گر را در داخل سازمان و دستگاه ايفا کند و همه بتوانند به اين بخش اعتماد کنند.عباس زاده در پايان افزود: لازم است اين بخش ابتدا به درون سازمان و ارتقاي کيفيت روابط داخل آن بپردازد و فضايي صميمي ايجاد کند تا بهره وري افزايش يابد.


 ايران‌شناسي 

 صنايع دستي

قسمت سوم

با اينکه قرينه سازي را به کار مي گرفت از طرح نقشهاي گوناگون کوتاهي نمي کرد. جايي را نقش مرغ و جايي ديگر را نقش ماهي، در کاسه اي نقش طاووس و در کاسه اي ديگر چهره زن را نگاشته است، زني با ابروهاي سياه و کماني و پيوسته، با چشماني بادامي و بزرگ به تناسب همان ابرو. آشکار است که آنچه را هنرمند از زيبايي معشوق در پندار داشت بسيار درخشانترو شيواتر از نقش اين کاسه بود. در کاسه هاي همان بخش نخستين نقش پرنده و ماهي زياد طرح شده است. پرنده مي تواند از يک سو نشانه باغ و سرسبزي باغ و از سوي ديگر نشانه آرزوهاي برگزيده و آسماني هنرمند باشد. ماهي هم زيباست و هم پاک چون در آب زيست مي کند و آب همواره مطلوب ما ايرانيان بوده و هست. يکي ديگر از مشخصات همين کاسه هاي بخش نخستين اين است که نقش و نگارها را تنها به ياري خط و سطح که بالعابهاي رنگين پوشيده است نگاشته اند و سايه روشنها و تيرگي هائي را که سبب ابهام است و از صراحت و رسائي مي کاهد به کارنياورده اند. اين کاسه هاي گلي را بالعاب سفيدي پوشانده اند که شبيه ظرفهاي چيني شده است. البته به اندازه چيني محکم و ظريف نيست ولي از بدل چيني بهتر است. البته پانزده بيست سال است که لاله جين ها به سبب جنبه هاي تجارتي کار و پيشه خود را از نگاشتن نقش و نگار بر سفالينه ها چشم پوشيده اند و راستي که ارزشهاي هنري کار خود را فداي کم ارزشيهاي داد و ستد کردند. در حال حاضر، سفالسازي در لاله جين همدان، اگر چه به لحاظ کمي و تعداد دست اندرکاران و ميزان توليد سالانه، افزايش چشمگيري نسبت به گذشته و حتي هر سال نسبت به سال پيش، يافته است اما روز به روز از ميزان توليد سفالينه هايي که شاخص لاله جين همدان بود و با رنگهاي فيروزه اي، سبز، خردلي و قهوه اي مشخص مي شد و توليدات کاملاً مصرفي را شامل مي شد و به مرور زمان شاهد کاهش نسبي کيفيت و نقش ها هم بوده ايم گو اينکه هنوز هم سفال سازي در لاله جين، "هنر- صنعت" مطرح استان همدان بوده و لاله جين بزرگترين مرکز سفالگري ايران است.

چرم سازي :

در گذشته‌اي نه چندان دور چرم توليدي در همدان به علت کيفيت و کميت خاص آن مشهورترين و مرغوب ترين چرم در سراسر کشور شمرده مي شد و آوازه کيفيت آن به کشورهاي ديگر نيز رسيده بود. در گذشته در شهر همدان سه دباغ خانه وجود داشت. دباغ خانه سنگ شير، دباغ خانه قانتور واقع در بلوار سفيد آبي و دباغ خانه آقايي واقع در بلوار سفيد آبي. متاسفانه پس از گذشت زمان دباغ خانه سنگ شير و قانتور به مرور تعطيل و از بين رفته اند.

صنايع دستي چوبي :

توليد انواع صنايع دستي با استفاده از چوب ازديرباز در استان همدان بويژه مناطق شهري از جمله همدان ، ملاير ، تويسرکان ، سرکان رواج داشته است. صنايع دستي چوبي شامل خراطي، نازک کاري، منبت کاري و معرق کاري است که در اين استان خراطي و بويژه منبت کاري بيشتر رواج دارد. گفتني است که طي سالهاي اخير منبت کاري در تويسرکان و جوکار ملاير رونق بسيار چشمگيري يافته است.

ادامه دارد ...

 


 خبر 

 کسب مقام برتر واحد بهره برداري فني شبکه البرز در دهمين جشنواره فناوري رسانه

کرج - خاکپور

به گزارش روابط عمومي شبکه البرز : واحد بهره برداري فني شبکه البرز مقام برتررا در ميان شبکه هاي مختلف راديويي کسب کرد.در اين جشنواره تکنيک برتر ديجيتالي ،نحوه به کارگيري از تجهيزات ماهواره اي و زميني ،شيوه آموزشي نيروها ،امکانات تلويزيوني ،راديويي ،فني ،سيگنال رساني و مواردي از اين دست به رقابت گذاشته شد. همزمان با روز جهاني ارتباطات ،دهمين جشنواره فناوري رسانه به همت معاونت توسعه و فناروي رسانه ،"با شعار رسانه ديجيتال در خدمت تعالي فرهنگ کشور " 27تا29 ارديبهشت ماه در مجتمع آموزشي ،رفاهي زيباکنار برگزار شد. گفتني ست در اين جشنواره رئيس سازمان صدا وسيما، معاونين توسعه و فناوري رسانه و امور استانها ، مديران کل ، مديران فني مراکز، مهندسين و کارشناسان فني معاونت توسعه و فناوري رسانه حضور داشتند.تشکيل کميسيون هاي داخلي وآموزشي ،ارتباطات فني و ماهواره اي ،گروه هاي تلويزيوني ،راديويي و فني و نيز کارگروه هاي مشترک با برنامه ريزي و امور عمومي و طراحي شبکه از جمله برنامه هاي اين جشنواره بود.

رئيس اداره راه وترابري رودهن

بودجه هاي گردشگري بومهن ورودهن جوابگو نيست

رودهن- ايرج صادقعلي

رئيس اداره راه وترابري رودهن وبومهن گفت:بومهن ورودهن نيازمند افزايش بودجه هاي اعتباري براي سرويس دهي مناسب به گردشگران است.کامبيز عبدالملکي اظهارکرد:23کيلومترآزادراه،35کيلومتربزرگراه و16 کيلومتر راه روستايي درحوزه نگه داري راه وترابري رودهن-بومهن قراردارد.وي افزود:کارها درگذشته به شکل اماني انجام مي شد وبيشتروقت مديران راهداري صرف مقدمات کاروتجهيزات آن مي شد ووقت کمتري براي راهداري باقي مي ماند،اما اکنون با پيماني شدن عمليات راهداري دروقت وميزان هزينه صرفه جويي مي شود وکيفيت کارنيزبه به نحو بسيارمطلوبي افزايش پيدا کرده است.رئيس اداره راه وترابري رودهن وبومهن با بيان اينکه شهرستان به دليل داشتن جاذبه هاي گردشگري ونزديکي به شهرتهران ،تفرجگاه ساکنان پايتخت محسوب مي شود،اظهارکرد:به دليل مسيرترافيکي دماوند وفيروزکوه به سمت شمال کشورشاهد ترافيک سنگين ،طولاني ومدت داردرشهرهاي رودهن وبومهن هستيم.وي ادامه داد:با توجه به اينکه ساخت راه هاي جديد واجراي طرح هاي راه سازي به دليل گراني زمين ازمهم ترين مشکلات اين حوزه است ،شهرهاي بومهن ورودهن نيازمند نگاه وتوجهي ملي وافزايش بودجه هاي اعتباري است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه