جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/03/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3881


اخبار هنري


پخش «توطئه فاميلي» از 7 خرداد

با تهيه‌كنندگي اميرشهاب رضويان
«نيمه روشن ماه» براي جشنواره‌ي تورنتو آماده مي‌شود

درشصت و چهارمين جشنواره كن
«محمد رسول‌اف» بهترين كارگردان بخش «نوعي نگاه» شد


تصويربرداري «تهران دربست» به نيمه رسيد


تام كروز در «فراموشي»


"جرم" و "پايان‌نامه" اين هفته در سينماها


شاهد احمدلو «پسر ايران» را فيلم كرد


 اخبار هنري 

 خوراکيان اعلام کرد:

برپايي 24 شب مراسم در
«جشنواره افتتاح بوستان ولايت»

جشنواره افتتاح بوستان ولايت از 3 تا 26 خرداد سال جاري در اين بوستان در منطقه قلعه مرغي با برپايي 21 شب جشن و سه شب مراسم همزمان با ارتحال امام (ره) برگزار مي شود.به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، امير خوراکيان رييس اين سازمان با اعلام مطلب فوق گفت: در پي دستور رهبر معظم انقلاب مبني بر افتتاح بوستان ولايت تا 3 خرداد در منطقه قلعه مرغي، به همت تلاشگران مجموعه شهرداري تهران، اين بوستان در سالروز آزادسازي خرمشهر طي مراسمي افتتاح مي شود و 24 شب مراسم به همين مناسبت به همت سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در اين بوستان برپا خواهد شد.خوراکيان با اشاره به اجراي برنامه ميداني و برپايي غرفه هاي متعدد ياد آور شد: علاوه بر برگزاري ويژه برنامه افتتاحيه با حضور مسئولين کشوري و لشگري و شهردار تهران در روز 3 خرداد، از 4 تا 26 خرداد مصادف با سالروز ولادت باسعادت حضرت اميرالمومنين عليه السلام، با برپايي غرفه هاي متعدد و اجراي برنامه، جشنواره افتتاح بوستان ولايت پي گرفته مي شود.برگزاري ويژه برنامه براي کودکان، نخستين برنامه اي است که خوراکيان به آن اشاره کرد و افزود: هر روز، از ساعت 18 تا اذان مغرب، ويژه برنامه شاد و متنوع کودک و نوجوان براي اين عزيزان اجرا مي شود که نه روز از اين مراسم با حضور گروه رنگين کمان خواهد بود. وي ادامه داد: هرشب نيز پس از اذان مغرب تا ساعت 22:30، ويژه برنامه بزرگسالان با حضور هنرمندان سرشناس، ورزشکاران، چهره هاي فرهيخته جنوب تهران و نيز با اجراي برنامه هاي شاد هنري و پخش کليپ با مشارکت شبکه 3سيما پي گرفته خواهد شد.برپايي غرفه هاي فرهنگي هنري در محوطه بوستان ولايت هم از ديگر برنامه هاي جشنواره افتتاح اين بوستان است که رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به آنها اشاره کرد: خيابان هنر با حضور 150 هنرمند خوشنويس، نقاش، طراح، گليم باف، بازيگرو... ميزبان شهروندان تهراني است.برپايي کلبه کودکان، شامل قرآن بخوانيد جايزه بگيريد، اوريگامي، سرگرمي و...، غرفه هاي فرهنگي هنري شامل موسيقي آييني، پايگاه هاي مشاوره، عکاسي به سبک تهران قديم، استقرار وسايل حمل و نقل عمومي مثل تاکسي، اتوبوس و هواپيماي قديمي براي گرفتن عکس يادگاري از ديگر برنامه هايي است که درجشنواره افتتاح بوستان ولايت برگزار مي شود. بوستان ولايت، مجموعه 300 هکتاري در انتهاي بزرگراه نواب، پادگان سابق هوايي قلعه مرغي است که با غرس دو اصله نهال در 17 اسفند سال گذشته توسط رهبر معظم انقلاب، عمليات احداث آن آغاز شد.

رپرتواري نو 11 و 12 خرداد ماه در تالار وحدت برگزار مي‌شود

نويد زندآوه متولد تهران، همواره از سال 1384 اجراهايي را در سالن هاي مطرح تهران برگزار کرده که با استقبال بي نظيري رو برو شده است وي اولين اجراي خود را در باشگاه دانشجويان دانشگاه تهران اجرا کرد و اولين رسيتال رسمي خود را در سال 1385 در تالار فارابي دانشگاه هنر برگزار کرد که با استقبال بي نظيري روبرو شد.از آن پس رسيتالهايي را در سالهاي 1386 و 1387 در تالار وحدت( سالن رو دکي) و در سالهاي 1388 و 1389 در خانه هنرمندان تالار بتهوون با رپرتواري هرساله متفاوت اجراهاي بياد ماندني ديگري را برگزار کرد.نويد زندآوه همواره تلاش دارد در رپرتوارهاي خود قطعاتي از آهنگسازان ايراني و جهاني انتخاب نمايد که هم به لحاظ اصول زيبايي شناسي و هم موسيقيايي در زمره آثار برتر موسيقي کلاسيک و گيتار کلاسيک باشد در رپرتوار هر سازي، آثاري وجود دارد که از لحاظ محتواي موسيقي و تکنيک از جايگاه ويژه اي برخوردار است اين آثار در سبک ها و دوره هاي مختلف تاريخ موسيقي براي آن ساز تصنيف يا تنظيم شده اند قطعاتي که در رسيتال هاي قبلي وي اجرا شده است.آثاري است که از تمام دوره هاي موسيقي انتخاب شده است وبديهي است که اجراي آنها نياز مند قدرت تکنيک، شناخت دوره هاي موسيقي و درک و بيان موسيقيايي(موزيکاليته) مي باشد قطعاتي همچون مقدمه و روندو(آگوادو)، لاماخادِگويا(گرانادوس)، مايورکا(آلبنيز)،آستورياس(آلبنيز)،الحمرا(تارگا)، مقدمه و وارياسيون هايي رو ي تمي از موتسارت(سور)، والس شماره 3 (باريوس) و فلورستا(باريوس) که از ديدگاه منتقدين اين ساز جزء زيبا ترين و تکنيکي ترين قطعات رپرتوار گيتار کلاسيک مطرح
جهان مي باشند.نويد زندآوه همچنين در مسابقات گيتار شهر تهران نفر برگزيده در سال 1387 و همچنين نفر اول مسابقات برتر کشوري در سال 1389 مي باشد.وي هم اکنون در کنار فعاليتهاي حرفه اي خود به آموزش مباني موسيقي کلاسيک و گيتار کلاسيک مي پردازد قابل ذکر است اکثر قطعاتي که در اجراهاي او شنيده مي شود توسط ايشان تنظيم و انگشت گذاري شده است.وي در 11 و 12 خرداد ماه سال جاري با اجراي رپرتواري نو در تالار وحدت (سالن رودکي) آثاري از: مقدمه و روندو (آگوادو)، باريوس (سروده اي براي يک عروسک،صدقه اي در راه عشق به خدا و ...)، مانوئل دوفايا(بر مزار دبوسي)، ويلا لوبوس(مازورکا)،گرانادوس(لاماخادِگويا)جان ويليامز(تم اصلي متن فهرست شيندلر تنظيم براي گيتار کلاسيک) و اجراي قطعاتي ديگر از آهنگسازان مشهور گيتار کلاسيک به نمايش خواهد گذاشت. نويد زندآوه علي رغم اجراهاي قبلي خود در اين رسيتال سه قطعه ايراني نوشته شده براي گيتار کلاسيک از سيامک ولايي،فرزان زحمتکش و نويد زندآوه در اين رپرتوار اجرا مي کند و همواره در نظر دارد در اجرا هاي آيندهاش از قطعات آهنگسازان جوان ايراني بيشتر استفاده کند.

داريوش ارجمند:

سينما بزرگترين شهروند است

بازيگر فيلم سينمايي ناخدا خورشيد سينما و شهر را دو جزء تفكيك ناپذير از هم دانست و بر ساخت آثار شهري در سينماي ايران تاكيد كرد. به گزارش روابط عمومي چهارمين جشنواره فيلم شهر، "داريوش ارجمند" با اشاره به تعامل سينما و شهر افزود: تعامل و تقابل و وابستگي اين دو بسيار زياد بوده و شهر و سينما از يكديگر تفكيك ناپذيرند. وي يادآور شد: در دوراني که سينما نبود شهر نشيني و شهروندي معناي ديگري داشت اما در نهايت راز بزرگ شهروندي آزادي است .بازيگر سريال ستايش تصريح كرد: شهروندان جامعه ما امروز دچار نوعي ركود و بي تحركي و در يک چارديواري حرکت مي کنند اما خلق و خوي ما به خصوص ايراني ها صميمي است. وي ادامه داد: شهر امروز تعريف مشخصي دارد و براساس اين تعريف فرهنگ شهرنشيني نيز تعريف مي شود. امروز شهروندان آزادند تا هر زماني از شبانه روز در خيابان ها تردد كنند اما در گذشته و پيش از گسترش شهرها، در روستاها شرايط اينگونه نبود. بازيگر فيلم سينمايي اعتراض گفت: يکي ديگر از پديده هاي شهر نشيني سينما است و آثار سينمايي نيز بازتابي از زندگي انسان هاي شهري است و از اين ابزار مي توان براي انتقال پيام هاي شهري استفاده كرد. وي ادامه داد: سينما بازتاب زندگي آدمي است و مي تواند علاوه بر آن بازتاب زندگي شهروندي باشد. در حقيقت سينما مي تواند علاوه بر واقعيت زندگي ما، براي مخاطبانش عبرت آموز باشد. بازيگر فيلم سينمايي كشتي آنجليكا حضور سينما در سبد خانوار را امري ضروري براي تاثيرگذاري سينما و حضور مردم در سينماها را موجب رونق اين هنر در كشور دانست. ارجمند تاكيد كرد: افزايش هزينه سينماها براي مردم خوشايند نيست و موجب قهر شهروندان از اين هنر تاثيرگذار مي شود كه در نهايت اين اتفاق به سود جامعه ما نيست.

به مناسبت سالروز آزادي خرمشهر

سي عنوان کتاب در فرهنگسراي رسانه
رونمايي مي شود

سي عنوان کتاب کنگره سرداران و 8000 شهيد استان همدان امروزدوم خردادماه در فرهنگسراي رسانه رونمايي مي شود.به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي رسانه، به مناسبت فرارسيدن سالروز آزادي خرمشهر اين سي عنوان کتاب که در قالب رمان، خاطره ،دست‌نوشته و وصيت شهيدان استان همدان توسط انتشارات فاتحان به چاپ رسيده اند ، رونمايي خواهند شد.نقاب شيشه اي ، ماه پشت ابر بود،پيش از سپيده دم،هگمتانه در آتش،مأموريت در ايستگاه،بهار 82 ،ستاره هاي دب اصغر و... از جمله کتاب هايي است که در اين نشست رونمايي مي شوند.در اين برنامه، عليرضا کمره اي ضمن بررسي کتابهاي رونمايي شده به نقد کتاب بهار 82 که درباره عملکرد استان همدان در دوران دفاع مقدس است، مي پردازد. رونمايي از سي عنوان کتاب کنگره سرداران و 8000 شهيد استان همدان توسط فرهنگسراي رسانه با مشارکت سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس برگزار مي شود.علاقه مندان براي شرکت در اين نشست مي توانند ساعت 30/10 به فرهنگسراي رسانه واقع در ميدان وليعصر(عج) ،ابتداي بلوار کشاورز مراجعه کنند يا با شماره 88890897 تماس بگيرند.

«پرتقال خوني» و «اخلاقتو خوب کن»
در جشنواره فيلم پليس

تهيه کنندگان دو فيلم سينمايي «پرتقال خوني» به کارگرداني سيروس الوند و «اخلاقتو خوب کن» به کارگرداني مسعود اطيابي با پر کردن فرم فراخوان براي حضور در چهارمين جشنواره فيلم پليس اعلام آمادگي کردند.به گزارش ستاد خبري چهارمين جشنواره فيلم پليس، اين دو فيلم هنوز اکران عمومي نشده اند. فيلم سينمايي «پرتقال خوني» نوشته پيمان عباسي، کارگرداني سيروس الوند و تهيه کنندگي محمد نشاط است.اين فيلم سال گذشته ساخته شد و در بيست ونهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر به نمايش درآمد. در اين فيلم بازيگراني چون فريبرز عرب نيا، حامد بهداد، نيوشا ضيغمي، زيبا بروفه، ويشکا آسايش و آهو خردمند بازي کرده اند.پرتقال خوني روايت داستان مهندس ميانسالي به نام والا است که در آستانه جدايي از همسرش است. در اين بين دختر جواني به نام ترمه براي طراحي دکور دفتر کارش مي‌آيد و رفته رفته اين آشنايي به شکل‌گيري رابطه‌اي عاطفي مي‌انجامد و....بر اساس اين خبر، فيلم «اخلاقتو خوب کن» به تهيه کنندگي سيدامير پروين حسيني و کارگرداني مسعود اطيابي است که توسط رضا مقصودي در ژانر کمدي – اجتماعي نوشته شده است.در اين فيلم حامد کميلي, الهام حميدي, جواد رضويان,رضا عطاران, مهدي فقيه بازي کرده اند.چهارمين جشنواره فيلم پليس با رويکرد «پليس، سينما، پيشگيري اجتماعي» توسط معاونت اجتماعي ناجا 11 تا 14 تير ماه در تهران برگزار مي شود.


 پخش «توطئه فاميلي» از 7 خرداد  

پخش مجموعه تلويزيوني «توطئه فاميلي» به كارگرداني رامبد جوان از روز هفت خردادماه آغاز مي‌شود. به گزارش فارس، مجموعه تلويزيوني «توطئه خانوادگي» از روز هفت خردادماه، روزهاي شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 22:15 روي آنتن شبكه يك سيما مي رود. اين سريال با فيلمنامه‌اي از فلورا سام به تهيه كنندگي مجيد اوجي ساخته شده و قرار بود ايام نوروز روي آنتن برود. بنابراين گزارش، در اين سريال امير جعفري، آناهيتا همتي، جمال اجلالي، مريم اميرجلالي، سحر دولتشاهي، خسرو احمدي و ... ايفاي نقش كرده اند. مجموعه تلويزيوني «توطئه فاميلي» در 15 قسمت 45 دقيقه اي ساخته شده و در خلاصه داستان آن آمده است: رحماني صاحب شركتي بزرگ در آستانه مرگ قرار گرفته است. او تصميم مي‌گيرد نيمي از اموالش را به پسر شريك سابقش بدهد و او را مدير شركت كند اما لادن نوه او و پوران عروسش با تصميم رحماني مخالف هستند و مي‌خواهند به هر نحو ممكن مانع محقق شدن خواسته رحماني شوند و ... ساير عوامل اين پروژه تلويزيوني عبارتند از: مدير تصويربرداري: محسن فلاحي، صدابردار: ميرحسين رسولي، طراح گريم: كيان اولاد وطن، طراح صحنه و لباس: مهدي ديلمي، مدير توليد: عباس دقاقي، دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز: رضا عاطفي و عكاس: فريال اوجي.


 با تهيه‌كنندگي اميرشهاب رضويان
 «نيمه روشن ماه» براي جشنواره‌ي تورنتو آماده مي‌شود 

دست‌اندركاران فيلم سينمايي «نيمه روشن ماه» به کارگرداني فرهاد آهي اميدوارند که فيلم را براي نمايش در جشنواره فيلم تورنتو 2011 آماده کنند.

به گزارش (ايسنا)،اين فيلم که دومين محصول شرکت Make A Movie Productions Inc. – Canada است، از چهارم تا بيست و پنجم آوريل 2011 (ارديبهشت ماه) در مناطق شمالي استان انتاريوي کانادا فيلمبرداري شد.

فيلم در مورد يک زوج مهاجر ايراني به نام بهزاد و پريسا است که در پي برنده شدن مبلغ قابل توجهي در لاتاري، درگير ماجرايي ناخواسته مي‌شوند. پريسا توسط دو آدم ربا دزديده مي‌شود و در شرايطي که هيچ اميدي براي رهايي ندارد بايد از درياچه يخ زده‌اي که دورتادور محل اختفايش را فراگرفته بگذرد و خود را نجات دهد.

بنا بر اين گزارش،اين فيلم اولين فيلم سينمايي جامعه ايراني تورنتو است که به صورتي کاملا حرفه‌اي و با استانداردهاي سينماي کانادا توليد شده است.

فيلم را يدالله شهبازي با دوربين RED ONE فيلمبرداري کرده، تهيه‌کنندگي فيلم را اميرشهاب رضويان انجام داده است و فرشيد شب افروزان نيز اين روزها درگير تدوين صدا و تصوير اين فيلم است.

فيلم به زبان انگليسي توسط گروهي از دست اندرکان سينمايي ايراني و کانادايي ساخته شده و بازيگران ايراني و کانادايي از جمله زيد اوبلينس، تامي استيلز، کيت فورست، سياوش شعبانپور، ديويد کينزمن، جني فاستر، اميلي کاتز، جنيفر موراي، ليسي بندتي در آن به ايفاي نقش مي‌پردازند.

با توجه به زمان داستان که در شب کريسمس اتفاق مي افتد، گروه سازنده اين فيلم براي فيلمبرداري راهي جنگل و درياچه يخ زده، هارکورت پارک منطقه هاليبرتون استان انتاريو شد و پيش از ذوب يخها توانست سکانسهاي مربوط به گذر پريسا از جنگل و درياچه يخ زده را بگيرد.

فرهاد آهي، يدالله شهبازي و اميرشهاب رضويان از اواسط دهه‌ي شصت شمسي، هنگام تحصيل در دانشکده سينما و تاتر دانشگاه هنر تهران و دانشکده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران با هم آشنا و همکار بوده‌اند و شش سال است که شرکت فيلمسازي Make A Movie Productions را در تورنتو تاسيس کرده‌اند و در کنار توليد فيلم، دوشنبه‌هاي هر هفته به نمايش فيلم هاي ايراني در سالن سينماي اين شرکت مي‌پردازند.

نويسنده و کارگردان: فرهاد آهي،مدير فيلمبرداري: يدالله شهبازي،تهيه‌کننده: اميرشهاب رضويان،تدوين: فرشيد شب افروزان،آهنگساز: استيو کوکز،مدير توليد: يارون بتان،صدابردار: آدام لويز،طراح صحنه و لباس: فرهاد آهي

مدير هنري: زاوش زابليان،مدير صحنه: جيمز جيرارد،گريم: اشلي بال،مشاور پروژه: ديويد حقاني،مشاور انتخاب بازيگر: سياوش شعبانپور، زاوش زابليان،دستيار اول کارگردان: راين پورت،دستيار دوم کارگردان: دريک جانسون

منشي صحنه: محبوبه محجوب نيا،جامه‌دار و مسوول دکور: آتوسا رجبي،مترجم فيلمنامه:لسلي آنکولس، الهام بابايي،دستيار اول فيلمبردار: ايمان غفوري،دستيار دوم فيلمبردار: آرمان غفوري،دستيار سوم فيلمبردار: ارمغان ياري،دستياران توليد: حامد کلهر، حسام کاهه، فواد جاودان خرد، سارا موسي زاده،گرافيست: سارا صابري

بازيگران: زيد اوبلينس، تامي استيلز، کيت فورست، سياوش شعبانپور، جنيفر موراي، ديويد کينزمن، اميلي کاتز، جني فاستر، ليسي بندتي، محمد آذر، اشرف ميري.

ساير بازيگران: آلن دليان، سيروس رسولي، رضا هودي، سارا صابري، متين موسي خاني، ناصر احمدي، حامد کلهر، ماريا داوري، سهيل تقي خاني، خشايار لاجوردي، نويد ابراهيمي جم، مژده مدني، شيوا اميري، جيمز جيرارد، پويا صيادي.


 درشصت و چهارمين جشنواره كن
 «محمد رسول‌اف» بهترين كارگردان بخش «نوعي نگاه» شد 

جايزه بهترين كارگرداني بخش نوعي نگاه جشنواره فيلم كن به «محمد رسول‌اف» از ايران رسيد. به گزارش (ايسنا)،‌ هيات داوران سي‌وچهارمين دوره بخش «نوعي نگاه» جشنواره فيلم كن جايزه بهترين كارگرداني اين بخش را براي فيلم «به اميد ديدار» به «محمد رسول‌اف» اعطا كرد. اين فيلم همچنين جايزه «فرانسيس شاله» كه ازسوي هيات داوران مستقل به دو فيلم از 20 فيلم شركت‌كننده در بخش نوعي نگاه اعطا مي‌شود را دريافت كرد. جايزه بهترين فيلم اين بخش مشتركا به «آريرانگ» از كره‌جنوبي ساخته «كيم كي دوك»، نامزد نخل طلاي سال 2007 و «در مسير متوقف شده» از آلمان ساخته «آندرياس درسن» اعطا شد. امسال «امير كاستاريكا» كارگردان سرشناس سينماي جهان و برنده‌ دو جايزه‌ي‌ نخل طلا رياست هيات داوران بخش "نوعي نگاه" را برعهده دارد. كاستاريكا كه در سال 2005 رييس هيأت داوران بخش رقابتي بود، در سال 1985 با فيلم «وقتي پدرم براي كار رفته بود» موفق به كسب نخل طلاي جشنواره‌ي كن شد و در سال 1995 با فيلم «زيرزمين» دومين جايزه‌ي نخل طلا را به كارنامه‌ي افتخارات خود افزود. بخش نوعي نگاه جشنواره كن كه در سال 1978 راه‌اندازي شد، با اعطاي جايزه نقدي 30 هزار يورويي به آثار برتر همراه است. امسال 21 فيلم از 19 كشور در اين بخش نمايش يافتند.


 تصويربرداري «تهران دربست» به نيمه رسيد 

تصويربرداري فيلم تلويزيوني «تهران دربست» به كارگرداني حسين تبريزي و تهيه‌كنندگي دكتر سعيد منتظرالمهدي به نيمه رسيد و تدوين همزمان تصاوير در حال انجام است. سعيد عليجاني مديرتوليد پروژه در گفت و گو با فارس گفت: تاكنون 50 درصد از تصويربرداري فيلم تلويزيوني «تهران دربست» به اتمام رسيده است و گروه در مقابل حرم مطهر امام (ره) مشغول ضبط صحنه‌هاي پاياني فيلم هستند. «تهران دربست» توسط آرش قادري نوشته شده و فيلم داستان مردي را روايت مي‌كند كه به دليل ساده لوحي در اثر اشتباهي كه مرتكب مي‌شود راهي زندان مي‌شود. او تلاش مي‌كند تا براي اثبات بي‌گناهي‌اش از زندان بگريزد كه درگير ماجراهايي مي‌شود... در اين فيلم اميرغفارمنش، مريم كاوياني، افشين سنگ‌چاپ، زهرا سعيدي، كيوان محمودنژاد، كيانوش گرامي، امير شهرياري، حسن خوانساري، سعيد عليجاني و... به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 تام كروز در «فراموشي» 

«تام كروز» قرار است نقش اصلي فيلم فراموشي را براي كمپاني هاليوودي يونيورسال بازي كند.به گزارش فارس به نقل از سايت سينمايي اواردز ديلي، فيلم «فراموشي» به كارگرداني «ژوزف كاسينسكي»، كارگردان فيلم «ترون» از ماه اكتبر كليد مي‌خورد. اين فيلم كه محصول كمپاني هاليوودي «يونيورسال» است، براساس فيلمنامه‌اي نوشته «كارل گادوسك» كه با اقتباس از رماني گرافيكي به همين نام نوشته شده، ساخته خواهد شد. بازيگر نقش اول اين فيلم، «تام كروز»، بازيگر برنده اسكار هاليوود است كه در اين فيلم نقش انساني را بازي مي‌كند كه روي كره زمين جا مانده است و در صدد نابودي نيروهاي بيگانه برمي‌آيد ولي در اين ميان اتفاقاتي براي او روي مي‌دهد كه كلا ديدگاهش نسبت به كره خاكي تغيير مي‌كند.


 "جرم" و "پايان‌نامه" اين هفته در سينماها 

فيلم‌هاي سينمايي "جرم" و "پايان‌نامه" از چهارشنبه چهارم خردادماه در سينماهاي تهران و شهرستان‌ها اکران عمومي مي‌شوند. به گزارش مهر، اکران فيلم "جرم" به کارگرداني مسعود کيميايي در گروه سينمايي آفريقا و "پايان‌نامه" ساخته حامد کلاهداري در گروه استقلال از چهارشنبه چهارم خردادماه آغاز مي‌شود.پولاد کيميايي، حامد بهداد، شبنم درويش، جمشيد مشايخي، داريوش ارجمند، مسعود رايگان، اکبر معززي، نيکي کريمي، بهاره رهنما، سيامک انصاري و ... بازيگران "جرم" هستند.حامد کميلي، بهاره افشاري، کامران تفتي، محمد صادقي، چکامه چمن‌ماه، هادي ديباجي، نيما شاهرخ‌شاهي، علي اوسيوند، ميرحسين معلومي، ميرطاهر مظلومي، مريم کاوياني، داريوش ارجمند، محمدرضا شريفي‌نيا، احمد نجفي و جمشيد هاشم‌پور از بازيگران اصلي فيلم "پايان‌نامه" هستند.


 شاهد احمدلو «پسر ايران» را فيلم كرد 

فيلم تلويزيوني «پسر ايران» به كارگرداني شاهد احمدلو، در مرحله‌ي تدوين است. به گزارش ايسنا، اين تله در گروه حماسه و دفاع مقدس مرکز سيمافيلم تهيه شده است و به تهيه‌کنندگي حسين طاهري اين روزها مراحل تدوين نهايي را توسط حسين غضنفري پشت سر مي‌گذارد. حسين طاهري تهيه‌کننده اين فيلم تلويزيوني اعلام کرد: حسين غضنفري سابقه‌ي سه همکاري با زلال فيلم را در کارنامه خود داشت و اينک به پيشنهاد شاهد احمدلو، تدوين اين فيلم را پذيرفته است. در خلاصه اين فيلم آمده است: زمان جنگ خانه ايران بمباران مي‌شود، ايران به محله‌ي تازه‌اي مي‌رود، به خانه‌اي که ارثيه‌ي پدري است. طولي نمي‌کشد که رابطه دوستانه او با همسايگان جديدش شکل مي‌گيرد.پروانه معصومي، بابك انصاري، مهتاج نجومي، فخرالدين حجازي، پريناز ايزدي‌يار، مجيد عليزاده و علي اصغر طبسي در اين فيلم تلويزيوني به ايفاي نقش مي پردازند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه