جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/02/31 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2486

جام حذفي و يک احتمال نزديک به يقين
دوشنبه بازي رفت , جمعه بازي برگشت

داود سيدعباسي هافبک تيم فوتبال پرسپوليس :
شک نکنيد , ما قهرمان مي شويم

ناصر حجازي دروازه بان سابق تيم ملي فوتبال ايران :
چاره اي نيست , ميرزاپور بهترين است


سوت پايان و دقيقه 90

بهزاد خداداد قهرمان تکواندو دانشجويان جهان:
بدون پزشک قهرمان شدم

گفت وگوي علي دايي با خبرگزاري فرانسه:
بليط صعود ما دست مکزيک است


اخبار کوتاه و خواندني


 جام حذفي و يک احتمال نزديک به يقين
 دوشنبه بازي رفت , جمعه بازي برگشت 

در پي برگزاري جلسه مسوولان فدراسيون فوتبال، ديدار نهايي جام حذفي ميان دو تيم پرسپوليس و سپاهان اصفهان که قرار بود امروز در مشهد برگزار شود، لغو شد.
صبح روز گذشته مسوولان فدراسيون در جلسه اي راهکارهاي برگزاري ديدار نهايي جام حذفي در مشهد را بررسي کردند و در پايان به اين نتيجه رسيدند که اين مسابقه لغو و به تاريخ ديگري موکول شود.
مسوولان فدراسيون دليل اين موضوع را عدم آمادگي مسوولان استان خراسان رضوي در برقراري امنيت اعلام کرده اند. بدين ترتيب ديدار دو تيم  پرسپوليس و سپاهان اصفهان که قرار بود امروز در ورزشگاه ثامن الائمه مشهد برگزار شود، لغو شد.
قراراست هيات رييسه ليگ برتر امروز تشکيل جلسه دهد و تصميم نهايي را در اين خصوص اتخاذ کند. در اين جلسه تکليف ديدار نهايي جام حذفي مشخص خواهد شد.
در اين راستا گفتني است که به نظر مي رسد بر اساس توافق به عمل آمده , بازي رفت روز دوشنبه و بازي برگشت روز جمعه برگزار شود . 

تلويزيون الکاس: 
سردرگمي در فوتبال ايران
تلويزيون الکاس در تحليلي عنوان کرد که وضعيت ديدار نهايي جام حذفي فوتبال ايران همچنان در هاله اي از ابهام قرار دارد.
گفتني است اين تلويزيون که از دوحه قطر برنامه ورزشي پخش مي کند، در گزارشي گفت: در شرايطي که بيشتر ليگ هاي اروپايي، آسيايي و منطقه  قهرمان ليگ و جام حذفي خود را شناخته اند، مقامات ورزش ايران بر سر برگزاري ديدار نهايي جام حذفي اختلاف نظر پيدا کرده اند و سردرگمي بر آن سايه افکنده است.
مفسر ورزشي تلويزيون الکاس افزود: تعويق اين ديدار در شرايطي است که ملي پوشان دو تيم سپاهان و پرسپوليس بيش از همه نگران تاخير در آن هستند.
وي متذکر شد: جنجال بر سر ديدار رفت و برگشت يا تک بازي بودن اين ديدار دستمايه اختلاف مسوولان ورزش با فدراسيون شده است; در حاليکه براي اين هفته زمان ديدار در زميني بي طرف اعلام شده، باز هم در انجام آن ترديدهايي وجود دارد.
وي خاطر نشان ساخت: هر دو تيم سپاهان و پرسپوليس سابقه حضور در ليگ قهرمانان آسيا را دارند. آنها تلاش مي کنند با حفظ ترکيب اصلي خود آخرين ديدار فصل جاري فوتبال را به نفع خود با قهرماني به پايان برسانند.
وي تصريح کرد: بطور قطع اين تاخير ها روي سرنوشت قهرماني اين دو تيم قدرتمند ايران تاثير مي گذارد.


 داود سيدعباسي هافبک تيم فوتبال پرسپوليس :
 شک نکنيد , ما قهرمان مي شويم  

داود سيدعباسي هافبک تيم فوتبال پرسپوليس تهران در خصوص ديدار فينال جام حذفي مقابل سپاهان گفت: با توجه به بازي هاي خوبي که انجام داده ايم، بدون شک تيم فوتبال پرسپوليس قهرمان جام حذفي باشگاه هاي ايران خواهد شد.
سيد عباسي افزود : در حال حاضر بازيکنان پرسپوليس با تدابير فني آري هان هماهنگ شده و مشکلي ندارند، همچنان که ديديد در برابر ابومسلم و ملوان و حتي نوژن و در آن زمين بسيار بد، عملکرد قابل قبولي داشتند.
وي اضافه کرد : البته حريف ما، تيم بسيار خوب و پرطرفداري است که توانسته در پنجمين دوره ليگ برتر و در هر دو ديدار رفت و برگشت، پرسپوليس را شکست دهد که اين بيانگر قدرت آنها است. اما در مقطع کنوني تيم پرسپوليس تفاوت چشمگيري با گذشته دارد و بسيار زيبا و تاکنيک پذير و با نظم بازي مي کند.
هافبک پرسپوليس ادامه داد: تمرينات خوب و مستمري را انجام مي دهيم و توانسته ايم با شناخت خوب کادر فني روي نقاط ضعف و قوت سپاهان هم کار کنيم. بنابراين کاملا اميدواريم تا بتوانيم با کسب عنوان قهرماني به رقابت هاي جام باشگاه هاي آسيا راه يابيم.
سيدعباسي در پايان گفت: در خاتمه بايد تاکيد کنم که ما به خاطر انجام يک بازي، روزها در حال تمرين هستيم اما هنوز از زمان برگزاري اين ديدار مطلع نيستيم. با اين حال اميدوارم مشکلات موجود هرچه سريعتر برطرف شود تا اين بازي به بهترين شکل ممکن انجام شود.


 ناصر حجازي دروازه بان سابق تيم ملي فوتبال ايران :
 چاره اي نيست , ميرزاپور بهترين است  

ناصر حجازي دروازه بان سابق تيم ملي فوتبال ايران يکي از منتقدان هميشگي فوتبال ايران است که بي پرده و صريح مشکلات فوتبال ايران را بازگو مي کند .
وي اين بار در خصوص مشکل دروازه باني در تيم ملي گفت : ميرزاپور با توجه به تجربه چندين ساله اش مي تواند بهترين فرد در چارچوب دروازه باشد.
حجازي افزود : در گروه دشواري قرار گرفته ايم چرا که تيم هاي پرتغال و مکزيک از جمله تيم هايي هستند که بيشتر توپ را در زمين به گردش در مي آورند و همواره برابر چنين تيم هايي مشکل داشته ايم.
وي اضافه کرد : بازي کردن مقابل تيم هايي چون انگليس، روسيه و کرواسي به مراتب براي ما راحت تر از تيم هاي پرتغال و مکزيک است.
دروازه بان تيم ملي ايران در جام جهاني 1978 درباره شرايط دروازه بان اول تيم تاکيد کرد: ميرزاپور در وضعيت خوبي قرار ندارد چرا که در فصل گذشته بازي هاي خوبي را نمايش نگذاشته است; اما 5 سالي است که براي ايران بازي مي کند.
وي اظهار داشت: ميزاپور اکنون بهترين گزينه براي دروازه باني ايران است. اميدوارم با توجه به تجربه بالايش بتواند براي جام جهاني به خوبي از دروازه تيم ملي محافظت کند. 


 سوت پايان و دقيقه 90 


 23  سال اختلاف سني بين جوانترين و پيرترين بازيکنان در جام جهاني 
 
23  سال اختلاف سني بين جوانترين و پيرترين بازيکنان در مسابقات جام جهاني فوتبال   2006 آلمان وجود دارد.
روزنامه اشپيگل در اين باره نوشت: در حاليکه سون گوران اريکسون سرمربي تيم ملي انگلستان همه هم خود را متوجه بازيکنان جوان مي کند، در برابر او مربي تونس به تجربه بازيکنان بيشتر تاکيد دارد.
تئو وال کت از تيم آرسنال در ليست پيشنهادي انگليسي ها براي مسابقات جام جهاني فوتبال قرار دارد , با آغاز ماه مارس   2006 وارد هجدهمين بهار عمر خود شد، که جوانترين شرکت کننده در رقابت هاي اين جام در آلمان خواهد بود.
دروازه بان تونس علي بوم نيجل که چهل ساله است و از بازيکنان کليدي کشورش با اين سن به شمار مي آيد، مسن ترين بازيکن جام خواهد بود.
تنها پت جنينگز از ايرلند شمالي، پيتر شيلتون انگليسي و دينوزوف ايتاليايي در آخرين حضور خود در مسابقات جام جهاني، در چنين سن هايي قرار داشتند و اکنون با روژه ميلا از کامرون، ليست پنج تن از پيرترين بازيکنان مشخص شده است .
يورگن کلنيزمن مربي تيم ملي آلمان مرد باتجربه اي را براي دروازه باني به کارگرفته است که ينس لمن  نام دارد و   36 ساله است. اوليور کان جايگزين او تا پايان مسابقات جام جهاني   37 ساله خواهد شد. 
 
وحيد هاشميان مهاجم تيم ملي :
سياست و ورزش را از هم جدا کنيد 
 
وحيد هاشميان مهاجم هانوفر و تيم ملي ايران خواستار جدايي "ورزش" از دنياي پر رمز و راز "سياست" شد.
گفتني است که اين مهاجم بيست و نه ساله درخواست کرد شروع جام جهاني براي تيم ملي ايران سياسي نشود. هاشميان گفت: سياست و مصالح اقتصادي نبايد هيچ تاثيري بر ورزش داشته باشند. اجازه بدهيد تا ما تنها به "جوانمردي" در ورزش بينديشيم. انسان ها با روحيه ورزشي مي توانند با وجود همه تفاوت هاي فرهنگي يک چنين مسابقات بزرگي را به موفقيت و پيروزي هدايت کنند.
ايران در آخرين حضورش در جام جهاني (1998) در روز بازي جوانمردانه توانست بر امريکا پيروز شود.
هاشميان درباره شرايط بدني خودش هم اظهار کرد: من پس از آسيب ديدگي ام دوران نقاهت را سپري مي کنم.
او اگرچه هنوز نمي تواند در دوهاي سرعت شرکت کند، با اين حال اميدوار است بتواند در تمرين هاي تيم ملي ايران حاضر شود.
او افزود: فکر مي کنم، بتوانم به بازي تدارکاتي ايران برابر کرواسي در روز بيست و هشتم مه برسم.
هاشميان پيشينه بازي در تيم هاي بوخوم و بايرن مونيخ را پيش از پيوستن به هانوفر در کارنامه دارد. 
 
پرسپوليس به اردو رفت 

 اردوي بازيکنان تيم فوتبال پرسپوليس تهران براي ديدار مقابل سپاهان از عصر روز گذشته آغاز شد.
گفتني است بازيکنان پرسپوليس که قرار بود راهي مشهد شوند، به دليل عدم موافقت مسوولان با سفر به اين شهر صبح ديروز در ورزشگاه کارگران به تمرين پرداختند.
مربيان اين تيم به بازيکنان اعلام کردند که براي برپايي اردوي پيش از بازي مقابل سپاهان ساعت 19 ديروز مي بايست در هتل آزادي حاضر شوند. 
 
حامد کاويانپور هافبک تيم پرسپوليس : 
بعد از جام حذفي به ترکيه مي روم 
 
حامد کاويانپور بازيکن کنار گذاشته تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: صبحت هاي اوليه را با مسوولان تيم کايسر اسپور ترکيه انجام داده ام و بعد از جام حذفي راهي اين کشور مي شوم.
کاويانپور افزود: بعد از پايان جام حذفي با مسوولان باشگاه پرسپوليس صحبت هاي لازم را انجام خواهم داد. با توجه به شرايط موجود بعيد است در اين تيم بمانم و بعد از تسويه حساب براي مذاکره راهي ترکيه خواهم شد.
وي ادامه داد: تيم فوتبال کايسر اسپور در رده پنجم ليگ ترکيه قرار دارد و بعد از جام حذفي براي انجام صحبت هاي نهايي راهي اين کشور خواهم شد.
کاويانپور در مورد مطالبات خود از باشگاه پرسپوليس اظهار داشت: هنوز پولي از باشگاه دريافت نکرده ام. بعد از جام حذفي، بازيکن آزاد محسوب مي شوم و به احتمال فراوان با باشگاه تسويه حساب خواهم کرد.
حامد کاويانپور چندي پيش از سوي آري هان،  سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس بازيکن مازاد اعلام و از تيم کنار گذاشته شد.

آرش برهاني مهاجم تيم ملي : 
از حريفانمان چيزي کم نداريم 

آرش برهان مهاجم تيم ملي فوتبال ايران در خصوص مسابقات جام جهاني گفت: نسبت به صعود ايران به مرحله دوم جام جهاني 2006 آلمان خوشبين هستم.
وي افزود : ايران از پتانسيل بالايي سود مي برد و اين توان را دارد که به مرحله دوم جام جهاني 2006 آلمان راه يابد.
وي اضافه کرد : از سه تيم پرتغال، مکزيک و آنگولا چيزي کم نداريم. ديدار اول برابر مکزيک اهميت خاصي دارد و اگر بتوانيم برابر اين تيم نتيجه مطلوبي کسب کنيم، با اميدواري بيشتري مسابقات را ادامه خواهيم داد.
برهاني با مطلوب توصيف کردن اردوي سوئيس تصريح کرد: تمرينات منظمي را در اين کشور پشت سر گذاشتيم. شرايط اردو بسيار مطلوب بود و اين عامل به ما کمک کرد تا با آرامش تمرين کنيم.
برهاني ادامه داد: ديدارهاي تدارکاتي برابر کرواسي و بوسني باعث مي شود تا نفرات تيم به هماهنگي لازم دست يابند.
مهاجم تيم ملي ايران خاطر نشان کرد: با شرايطي که تيم دارد، اميدوار هستم تا به عنوان يکي از نمايندگان آسيا، نمايش قدرتمندانه اي در جام جهاني داشته باشيم.
برهاني اظهار داشت: تمام تلاشم را براي قرار گرفتن در ترکيب اصلي به کار خواهم بست. مهاجمان خوبي در اردو حضور دارند; اما اين دليل نمي شود که نااميد باشم.
وي درباره وضعيت تيم باشگاهي خود عنوان کرد: چندي پيش مذاکراتي با مسوولان باشگاه النصر امارات انجام دادم و منتظر فرصتي هستم تا با حضور در اين کشور قرارداد نهايي ام را امضا کنم.
برهاني تاکيد کرد: مشکل براي پيوستن به اين تيم اماراتي ندارم. با سردار غياثي صحبت کرده ام و مديرعامل باشگاه پاس موافقت خود را اين موضوع اعلام کرده است. در اولين فرصت به امارات خواهم رفت تا کارهايمان را براي پيوستن نهايي کنم.

 


 پرداخت سهم پرسپوليس از انتقال اولادي
به الشباب

  باشگاه پرسپوليس فردا سهم خود از انتقال مهرداد اولادي به الشباب امارات را دريافت خواهد کرد.
در اين راستا معاون اقتصادي باشگاه پرسپوليس با حضور در دوبي با مسوولان باشگاه الشباب به مذاکره پرداخت.
در اين نشست مديران الشباب اعلام کردند که روز دوشنبه سهم باشگاه پرسپوليس را پرداخت خواهند کرد.
طبق قوانين، باشگاه الشباب تا آغاز مجدد رقابت هاي ليگ براي پرداخت بدهي خود به باشگاه پرسپوليس فرصت دارد اما مسوولان اين باشگاه قول داده اند زودتر از موعد مقرر مبلغ مورد نظر را به حساب پرسپوليس واريز کنند.
مهرداد اولادي چندي پيش با امضاي قراردادي دو ساله به طور قرضي راهي الشباب امارات شد.
 
محمدرضا ساکت مديرعامل باشگاه سپاهان اصفهان : 
براي دومين بار پرواز خود را به مشهد لغو کرديم

در حاليکه قرار بود بازي فينال جام حذفي بين تيم هاي پرسپوليس و سپاهان امروز در مشهد برگزار شود , اما با نظر فدراسيون فوتبال اين ديدار لغو شد .
در اين رابطه محمدرضا ساکت مديرعامل باشگاه سپاهان اصفهان گفت: صبح روز گذشته از فدراسيون فوتبال به ما اطلاع دادند که ديدار نهايي جام حذفي امروز در مشهد برگزار نخواهد شد و به همين علت براي دومين بار برنامه پرواز خود را به مشهد لغو کرديم.
ساکت افزود: علي کاظمي دبير سازمان ليگ برتر در تماسي با باشگاه سپاهان اعلام کرد که به دليل عدم آمادگي مسوولان استان خراسان رضوي اين مسابقه برگزار نخواهد شد.
وي اضافه کرد : عدم تامين مسائل امنيتي از دلايلي اصلي لغو اين مسابقه عنوان شده است.
ساکت تصريح کرد: براي دومين بار پرواز خود را به مشهد لغو کرديم و اميدوارم هر چه سريع تر تکليف ديدار فينال دو تيم فوتبال سپاهان و پرسپوليس مشخص شود. 
 
عباس ترابيان مدير کميته روابط بين المللي باشگاه استقلال : 
استقلال به اردوگاه آپيانو جنتيله ميلان مي رود 

 عباس ترابيان مدير کميته روابط بين المللي باشگاه استقلال تهران در خصوص اردوي تدارکاتي استقلال در ايتاليا گفت: بر اساس توافق انجام شده با مسوولان باشگاه اينترميلان ايتاليا، برپايي اردوي تيم فوتبال استقلال در اين کشور به قوت خود باقي است.
ترابيان در پاسخ به شايعات مطرح شده در خصوص لغو اردوي تيم فوتبال استقلال در تابستان سال جاري در ايتاليا افزود: توافقنامه اي با مسوولان باشگاه اينترميلان به امضا رسيده است که يکي از مفاد آن برپايي اردوي تيم فوتبال استقلال در اردوگاه آپيانو جنتيله ميلان است.
وي تاکيد کرد:  برپايي اين اردو به قوت خود باقي است، البته من به عنوان مدير کميته روابط بين الملل باشگاه استقلال مترصد درخواست مديريت باشگاه هستم تا مراحل نهايي تشکيل اردو در ميلان ايتاليا را به انجام برسانم. اما متاسفانه تا بحال جلسه اي در اين خصوص برگزار نشده است. 
 
محمد نصرتي مدافع تيم ملي ايران :
با همين مدافعان هم شگفتي ساز مي شويم 

 اين روزها از بابت خط دفاعي تيم ملي نگراني هاي زيادي وجود دارد , بخصوص که طي ماه هاي اخير برخي مدافعان در مسابقات ملي و باشگاهي خوب عمل نکرده اند .
در اين رابطه محمد نصرتي يکي از مدافعان تيم ملي گفت : بي ترديد تيم ايران مي تواند شگفتي ساز جام جهاني باشد، من تيم ملي را چندان ضعيف تر از حريفان مان نمي دانم و معتقدم تيمي که در اردوي سوييس ديدم با اضافه شدن لژيونرها و قرار گرفتن در فضاي حاکم بر جام جهاني خواهد توانست نتايج خوبي را کسب کند.

آندرانيک تيموريان هافبک تيم ملي :
مي خواهم از آلمان به اروپا بروم 
 
آندرانيک تيموريان در اردوي سوييس در جناح چپ مورد استفاده قرار گرفت و نظر سرمربي تيم ملي را جلب کرد.
تيموريان در اين خصوص گفت : در اردوي سوييس تمرينات بسيار خوبي را پشت سر گذاشتيم. در سه بازي تدارکاتي در سمت چپ بازي کردم و تلاش کردم تا مانند گذشته بهترين بازي را براي تيم ملي انجام دهم.
وي يادآور شد: در تيم ملي انسجام و روحيه تيمي بالايي وجود دارد و در اردوي سوييس نيز تمامي نفرات سعي مي کردند تا بهترين باشند، بنابراين تصور مي کنم کادر فني کار دشواري را براي انتخاب بازيکنان داشت.
تيموريان تصريح کرد: فشار روحي انتخاب شدن يا خط خوردن از تيم ملي در ميان بيشتر بازيکنان وجود داشت و من نيز از اين قاعده جدا نبودم اما، از طرفي نيز باور داشتم که در نهايت جزو مسافران آلمان خواهم بود.
بازيکن تيم ابومسلم، ابراز اميدوراي کرد تا با درخشش در جام جهاني به فوتبال اروپا راه يابد و افزود: در حال حاضر از تيم هاي داخلي پيشنهادهايي را دارم اما، هدف من بازي در اروپا است و اميدوارم با بازي در جام جهاني، لژيونر شوم.
 
تيموريان مصدوميت مجتبي جباري را بدترين خاطره خود از اردوي سوييس دانست و تاکيدکرد: جباري مي توانست پديده ايران در جام جهاني باشد. 
 
اوليور بيرهوف مدير تيم ملي آلمان : 
ايران و سه شکست در جام جهاني 

اوليور بيرهوف مهاجم سابق و مدير کنوني تيم ملي فوتبال آلمان معتقد است که تيم ملي ايران در جام جهاني 2006 هيچ شانسي براي کسب پيروزي ندارد.
بيرهوف که در جام جهاني 1998 فرانسه به تيم ملي ايران گل زد و دو سال قبل نيز تيم کشورش را به عنوان مدير در سفر به تهران همراهي کرد و شاهد برد 2 بر صفر آلمان در ديدار دوستانه برابر ايران بود، اظهار داشت: اين تيم در جام جهاني آلمان نمي تواند از گروه خود صعود کند.
وي در گفت و گو با نشريه اشپورت بيلد آلمان پيش بيني کرد که ايران در هر سه بازي مقابل مکزيک، پرتغال و آنگولا بازنده خواهد شد.
بيرهوف در تازه ترين شماره اين نشريه پيش بيني کرد که ايران در بازي نخست مقابل مکزيک 2 بر صفر بازنده خواهد شد. سپس در بازي با پرتغال نيز شکست خواهد خورد و اين بار تن به نتيجه 3 بر صفر خواهد داد.
کاپيتان سابق ژرمن ها اظهار داشت که آنگولا در بازي سوم نيز دو بر يک قادر به کسب پيروزي مقابل ايران خواهد شد.

 


 بهزاد خداداد قهرمان تکواندو دانشجويان جهان:
 بدون پزشک قهرمان شدم  

بهزاد خداداد پس از قهرماني در مسابقات تکواندو دانشجويان جهان در اسپانيا گفت: با يک پا و تنها به مدد تمرينات سنگين قهرمان شدم.
وي افزود : در ديدار دوم مقابل حريف تايلندي مصدوميتم تشديد شد و عملا با يک پا قهرمان شدم و طلا گرفتم. با توجه به مصدوميتم، اين مدال را تمرينات بسيار فشرده قبل از اعزام به اسپانيا برايم کسب کرد.
وي با اشاره به سطح فني بالاي مسابقات دانشجويان جهان افزود: در اين رقابت ها و در وزن دوم, يک قهرمان جهان از فرانسه، قهرمان آسيا و دانشجويان جهان از کره و نايب قهرمان جهان از برزيل حضور داشتند که با سختي از آن ها عبور کردم.
بهزاد خداداد با تاکيد بر اين که نتايج تيم ملي بزرگسالان در مسابقات آسيايي تايلند تلنگري بود تا ملي پوشان دانشجو براي کسب مقام بيشتر تلاش کنند خاطر نشان کرد: قبل از اعزام در اردو ها تمرينات سختي را پشت سر گذاشتيم.
وي ادامه داد: تدارک خوب فدراسيون تکواندو قبل از اعزام و تلاش بسيار مربيان تيم ملي براي آماده سازي ملي پوشان جاي تقدير دارد. اما ، جاي يک پزشک در کنار تيم خالي بود، به نحوي که من پس از اين که مصدوم شدم دکتر تيم چين و امريکا براي مداوا آمدند که بسيار جاي تاسف دارد.


 گفت وگوي علي دايي با خبرگزاري فرانسه:
 بليط صعود ما دست مکزيک است  

علي دايي، کاپيتان ايران باور دارد تيم ملي به لطف ستارگانش که در بوندس ليگا بازي مي کنند مي تواند به مرحله حذفي رقابت هاي جام جهاني برسد.
دايي درباره شرايط تيم ملي به خبرگزاري فرانسه گفت: خوشبختانه بسياري از بازيکنان ما در بوندس ليگا بازي مي کنند. پس ما به طور کامل آماده هستيم، به شرايط بازي در آلمان عادت داريم و هيجان زده نيستيم.
در حال حاضر علي کريمي، مهدي مهدوي کيا، فريدون زندي و وحيد هاشميان در بايرن مونيخ، هامبورگ، کايزرسلاترن و هانوفر حرفه شان را دنبال مي کنند.
در گزارش خبرگزاري فرانسه آمده است: رحمان رضايي، يکي ديگر از بازيکنان برجسته ايران است که بازي در زمين هاي اروپايي عادت دارد و اکنون براي مسينا در ليگ سري  A  به ميدان مي رود. دايي که اکنون سي و هفت سال دارد و هشت سال گذشته کاپيتان ايران بوده است براي صباباتري در ليگ برتر ايران بازي مي کند. اما، او براي آرمينيا بيله فلد، بايرن مونيخ و هرتابرلين هم در بوندس ليگا بازي کرده است.
دايي ادامه داد: با اين تيم ما به مرحله دوم رقابت هاي جام جهاني مي رسيم. من به شيوه مکزيک، آنگولا و پرتغال آشنا هستم. همچنين به طور کامل به توانايي تيممان آگاه هستم.
دايي اعتراف کرد، رويارويي با مکزيک که در جايگاه چهارم رده بندي فيفا است برابر ايران که جايگاه بيست و سوم اين رده بندي قرار دارد بر روي جاه طلبي ايراني ها تاثير تعيين کننده اي خواهد داشت: ما تيمي نيستيم که در ديدار نخست برابر مکزيک شکست را بپذيريم. اما، بازي نخست براي ما تعيين کننده است و بليت ما براي رسيدن به مرحله دوم رقابت ها خواهد بود. نياز داريم تا امتياز لازم را از مکزيک بگيريم.
1978  نخستين حضور ايران در رقابت هاي جام جهاني بود. آنها نتوانستند در يک بازي هم پيروز شوند اگرچه برابر اسکاتلند به آن تساوي مشهور رسيدند.
 
بيست سال پس از آن تيم ملي به رقابت هاي فرانسه رسيد و تنها اما خاطره انگيزترين پيروزي اش را برابر امريکا دشمن ديرينه  به دست آورد.
کاپيتان مطمئن ايران که در ايران وجه ابر ستاره اي دارد گفت: در فوتبال اتفاق هاي بسياري مي تواند رخ بدهد اما، هدف شماره يک ما رسيدن به مرحله دوم است. اگر اين اتفاق رخ بدهد، سپس هدفمان رسيدن به مرحله سوم خواهد بود. همچنين ما روي ايراني هاي بسياري که خارج از کشور زندگي مي کنند و براي حمايت ما به آلمان خواهند آمد تا بهتر بازي کنيم، حساب مي کنيم.
دايي افزود که تيم زير نظر برانکو ايوانکوويچ سرمربي کروات عالي کار مي کند: توانايي هاي فني و شخصيت او (برانکو) به تيم ما کمک فراواني کرده است. برانکو مربي است که ما را به مرحله دوم مي رساند.
علي دايي برزيل و هلند را دو شانس نخست قهرماني در مرحله پاياني رقابت هاي جام جهاني مي داند.  


 اخبار کوتاه و خواندني 


 برگزاري همايش ملي دانشجويي علوم ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي 
 

همزمان با سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، همايش ملي دانشجويي علوم ورزشي اين دانشگاه در آکادمي ملي المپيک برگزار شد.
گفتني است که در اين همايش يک روزه ، حدود 19 مقاله توسط اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد در خصوص مسائل روز ورزش ارائه  شد.
اين همايش قرار بود با حضور مسوولان سازمان تربيت بدني، کميته ملي المپيک و متخصصان رشته هاي مختلف علوم ورزشي برگزار شود که هيچکدام از آنها در مراسم گشايش همايش حضور نداشتند.
مهندس مصطفي هاشمي طبا تنها سخنران اين همايش بود که بااشاره به ارزش هاي وجودي انسان گفت: اگرانسان به ارزش هاي وجودي خويش آگاه باشد، دچار افسردگي و بي انگيزگي نخواهد شد.
وي افزود: کسي که به دنبال ارتقا» اين ارزش ها باشد، در علم غوطه ور شده و تمام زندگي اش را علم احاطه خواهد کرد.
وي ادامه داد: آدم هايي که انتخابشان در زندگي علم است به هرجا ممکن است برسند، در واقع هيچ چيز غير از علم، انسان را به جايي نمي رساند.
هاشمي طبا يکي از عمده مشکلات ورزش امروز را ناشناخته ماندن افراد علمي دانست و گفت: من متاسف مي شوم وقتي که برخي از مسوولان مي گويند مثلا مربي بدنسازي نداريم و بايد از خارج بياوريم، آيا واقعا اينهمه کار و زحمت و بودجه هاي هنگفتي که در دانشگاهها خرج مي شود، نمي تواند متخصصين خوب تربيت کند؟
وي اظهار اميدواري کرد که روزي برسدکه پژوهش از حالت کيفي وغيرقابل اندازه گيري به حالت کمي و قابل اندازه گيري تبديل شود.
مديرکل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي که رياست اين همايش را نيز برعهده دارد ظاهرا به علت مشغله کاري نتوانسته بود در همايش حضور يابد.
دکتر خسرو ابراهيم رييس کميته علمي همايش به نيابت از مديرکل، ضمن خيرمقدم به حاضران، سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي را تبريک گفت.
دکتر ابراهيم سپس در سخنان کوتاهي، دو موضوع مطرح در بخش علمي ورزش عدم استفاده از نتايج تحقيقات و چند بعدي کار کردن اساتيد علوم ورزشي را مورد بررسي قرار داد.
وي گفت: در چند سال گذشته با اعتراضات همکاران در رشته علوم ورزشي مواجه هستيم که معتقدند جامعه ورزش از نتايج تحقيقات انجام شده در اين زمينه به خوبي استفاده نمي کند و مسوولان به آن توجه ندارند.
وي دليل اين امر را اعتقاد نداشتن به خودمان دانست و افزود: هنوز به اين باور نرسيده ايم که بار علمي بسياري از تحقيقات انجام شده از سوي محققان و پژوهشگران کشورمان نه تنها از بار علمي تحقيقات مشابه انجام شده در خارج از کشور کمتر نيست بلکه در بضعي از مواقع بسيار هم بيشتر بوده و منطبق با نيازهاي جامعه است.
اين سخنان را در حالي دکتر ابراهيم بيان مي کرد که به غير از جمعي از دانشجويان تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي و تعداد معدودي از اساتيد اين دانشگاه، کسي در سالن همايش نبود و درواقع جاي مسوولان اجرايي ورزش خالي بود. دکتر ابراهيم ادامه داد: اميدوارم همکاران و مسوولان با ارزيابي نتايج تحقيقات انجام شده، به اين باور برسند که مي توان از اين نتايج براي پيشرفت ورزش در کشور استفاده کرد. وي دومين موضوع مطرح در بخش علمي ورزش را چند بعدي کار کردن اساتيد ورزشي دانست و گفت: متاسفانه اساتيد اين رشته در فضاهاي آموزشي، موظف هستند که مباحث زيادي را تدريس کنند وخودشان را درگير چندين عنوان درسي مي کنند. درصورتي که در خارج از کشور اساتيد، خودشان را تنها به يکي يا دو عنوان محدود مي کنند و به صورت عمقي برروي آنها کار مي کنند. ابراهيم افزود: بسياري از ضعف هاي تحقيقاتي ما دراين است که اساتيد و همکاران به جاي اينکه به عمق مطالب بپردازند، خودشان را درگير عناوين مختلف مي کنند. وي اظهار اميدواري کرد که اين گردهمايي وسيله اي شود تا محققان، اساتيد ودانشجوياني که به نوعي در زمينه علوم ورزشي فعاليت کرده اند، حاصل کار خود را به صورت سخنراني ارائه کنند تا هم اطلاع رساني شود و هم نتيجه کارهاي انها به اطلاع مردم برسد. اين همايش با انجام نشست هاي علمي به کار خود ادامه داد. خسرو ابراهيم، مهدي نمازي زاده، حسين عشايري، فريده شجاعي، شهلا حجت، بهمن تاروردي زاده، معصومه شجاعي، فريده اشرف گنجويي، زهرا عليپور، سيدمحمد اطيابي و شکوه نوابي نژاد عضو هيات علمي اين همايش بودند.

پايان مسابقات انتخابي تيم کشتي دانشجويان ايران در تبريز 
 
رقابت هاي انتخابي تيم کشتي دانشجويان ايران با شناخت نفرات برتر در تبريز به پايان رسيد.
اين مسابقات دو روز به طول انجاميد و  89 کشتي گير در سالن اقدمي تبريز با يکديگر رقابت کردند که در پايان نفرات اول و دوم راه يافته به اردوي نهايي تيم دانشجويان ايران به شرح زير شناخته شدند:
   کشتي آزاد :
وزن   55 کيلوگرم : مهران رضازاده از مازندران و حسن اسماعيلي از کرمانشاه 
وزن   60 کيلوگرم : مهدي بابايي از کرج و مصطفي آخوندي از تهران
وزن   66 کيلوگرم : برزو حسن لو از لرستان و محمدحسين طالب بيگي از اراک 
وزن   74 کيلوگرم : مرتضي عالميان از تهران و علي سازگار از کرج
وزن   84 کيلوگرم : محمدجواد نصرتيان از ايلام و هادي مانوس زاده از مهاباد 
وزن  96 کيلوگرم : سعيد گرگاني از دانشگاه علمي کاربردي
وزن 120 کيلوگرم: فرهاد رحيمي از دانشگاه علمي کاربردي و تيمور شريفي از کرمانشاه
    کشتي فرنگي :
وزن   55 کيلوگرم : مرتضي الهياري از تهران و فرهاد قادري از کرمانشاه
وزن 60 کيلوگرم : محسن عمرانيان از تهران و محسن اسماعيلي از کرمانشاه 
وزن 66 کيلوگرم : هادي حسن زاده از مازندران و ستار عباسي از کرج 
وزن 74 کيلوگرم : مجتبي باباجان زاده از مازندران و بيژن رهکار يکتا از اصفهان
وزن 84 کيلوگرم : سامان طهماسبي از کردستان و روح اله دل انگيز از بروجرد 
وزن 96 کيلوگرم : مجتبي اسلامي از مازندران و حامد طهماسبيان از بروجرد 
وزن 120 کيلوگرم: عليرضا اکبري از مازندران و امين عبدلي از همدان 
مسوول برگزاري اين رقابت ها گفت: نفرات اول و دوم هر وزن به اردوي نهايي تيم کشتي دانشجويان ايران راه يافتند.
جواد شهلايي افزود: باتوجه به برگزاري اردوي تيم ايران و عدم امکان حضور ورزشکاران تيم که همزمان دانشجو نيز هستند، مقرر شد تا اوايل خرداد ماه آينده يک دوره اردو و مسابقات انتخابي درون اردويي با حضور اين نفرات و ملي پوشان دانشجو در محل کميته ملي المپيک برگزار شود. به گفته شهلايي، نفرات اول مسابقات انتخابي به عنوان اعضاي تيم هاي کشتي آزاد و فرنگي دانشجويان ايران برگزيده مي شوند. وي افزود: پس از اردوي نهايي تيم ملي که جنبه انتخابي هم دارد تيم دانشجويان به اردوي شبانه روزي خواهد رفت تا براي مسابقات جهاني مغولستان آماده شود. رقابت هاي کشتي آزاد و فرنگي دانشجويان جهان از 24 خردادماه آينده درشهر اولان باتور مرکز کشور مغولستان برگزار خواهد شد.

خبر خوش براي انگليسي ها 
روني مي رسد 

يکي از پزشکان متخصص انگليس به هواداران تيم ملي فوتبال اين کشور وعده داد که وين روني مي تواند از اولين ديدار تيم ملي فوتبال کشورش در جام جهاني 2006 آلمان به ميدان برود.
گفتني است که مصدوميت روني، مهاجم تيم ملي فوتبال انگليس، بي نهايت هواداران و کارشناسان جزيره را براي حضور در جام جهاني 2006 نگران کرده است.
روني در ديدار منچستريونايتد برابر تيم فوتبال چلسي در چارچوب ليگ برتر انگليس،  از ناحيه استخوان کف پا دچار شکستگي شد تا بنابر بر تصميم متخصصان پزشکي، 6 هفته خانه نشين شود.
مصدوميت اين بازيکن در حالي صورت مي گيرد که اسون گوران اريکسون، سرمربي تيم ملي انگليس براي تقويت خط حمله تيمش در جام جهاني 2006 به حضور مهاجم منچستر يونايند نياز مبرم دارد. جيمي گريوز،  پزشک مشهور انگليسي درباره شرايط جسماني مهاجم يونايتدها تصريح کرد: بدون شک همه هواداران به فوتبال در صورت حضور روني در اولين مسابقه انگليس برابر پاراگوئه شگفت زده خواهند شد و من در اين زمينه اميد زيادي دارم.
وي افزود: آخرين عکسبرداري از پاي روني براي ما اميدوار کننده است و بايد اعتراف کرد که وي براي کسب سلامتي، پيشرفت خوبي داشته است. گريوز عنوان کرد: روني در بهترين زمان مي تواند در خدمت تيم ملي انگليس باشد و اميدوارم بتواند در اولين ديدار انگليس در جام جهاني اين تيم را ياري دهد. تيم ملي فوتبال انگليس در گروه  B  بايد با تيم هاي ملي سوئد،  پاراگوئه و تيرينيداد و توباگو مصاف کند.

 

   
 2  مدال ارزشمند تکواندوکاران دانشگاه آزاد اسلامي
 در مسابقات جهاني 2006 اسپانيا
يگ گام تا قهرماني 
 
نهمين دوره رقابت هاي تکواندو 2006 دانشجويان جهان در والنسيا اسپانيا با کسب 2 مدال طلا و نقره براي دانشگاه آزاد اسلامي همراه بود .
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي , مهدي بي باک تکواندوکار دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي در وزن ششم ابتدا حريف کروات را ناک دان کرد . در دور دوم نماينده ترکيه را در يک ديدار جذاب 9 بر 7  مغلوب کرد و در ادامه کار در حالي که 9 بر 2 از حريف کره اي قهرمان آسيا و دارنده مدال طلاي دانشجويان جهان پيش بود , وي را ناک دان کرد . در فينال نيز برابر حريف امريکايي به راي داوران , بازي به تساوي 7 بر 7 رسيد ولي بالاخره نماينده شايسته دانشگاه آزاد اسلامي در پوئن طلايي موفق شد اين حريف قدر را شکست داده و نشان طلاي ارزشمند ديگري براي دانشگاه آزاد اسلامي به ارمغان آورد .
اما محمد باقري معتمد ديگر نماينده شايسته دانشگاه آزاد اسلامي در ديدار نخست خود صربستان را 6 بر 2 شکست داد . در ادامه حريف قدرتمند ايتاليايي را يک بازي نفسگير 3 بر 2 مغلوب ساخت و برابر حريفي از چين تايپه 5 بر 2 به پيروزي رسيد . باقري در ديدار بعدي خود با ارائه يک بازي ديدني با نتيجه قاطع 6 بر 2 قهرمان آسيا و دانشجويان جهان از کره را با پيروزي پشت سر گذاشت و به فينال رسيد , اما نتوانست برابر حريف قدر تايلندي شايستگي هاي خود را به اثبات برساند و با قبول شکست 4 بر3 به مدال نقره بسنده کرد . 
 
   رقابت هاي تکواندو قهرماني دانشجويان جهان- اسپانيا
ايران قهرمان تکواندو جهان شد 
 
تيم ايران با راهيابي نماينده وزن هشتم خود درمسابقات تکواندو قهرماني دانشجويان جهان در اسپانيا براي اولين بار در تاريخ قهرمان جهان شد.
گفتني است که با راهيابي نماينده وزن هشتم تيم ملي دانشجويان ايران به مرحله نيمه نهايي رقابت هاي دانشجويان جهان در والنسيا اسپانيا عنوان قهرماني ايران در اين مسابقات مسجل شد.
بنابراين گزارش هادي افشارلحظاتي پيش در دومين مبارزه خود نماينده روسيه ادگارکوتان زيان را با شکست بدرقه کرد و به مرحله نيمه نهايي راه يافت. با کسب اين پيروزي مدال برنز اين تکواندوکارقطعي است .
بنابراين گزارش با کسب اين پيروزي براي اولين بار درتاريخ تکواندوي جهان تيمي غير از کره جنوبي عنوان قهرماني جهان را کسب مي کند . اين تيم نام ايران برخود دارد. 

تيم تنيس روي ميز منطقه 6 قهرمان رقابت هاي دانشگاه آزاد اسلامي کشور شد 
 
در پايان هشتمين دوره رقابت هاي تنيس روي ميز دانشجويان پسر مناطق يازده گانه دانشگاه آزاد اسلامي که با شرکت يازده تيم و در دو گروه 5 و 6 تيمي به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي گرگان برگزار شد , بعد از برگزاري 28 مسابقه تيم منطقه 6 (استان خوزستان) (با ترکيب احسان کشتکار , نيما ارزاني , علي جابري , امير فروزانفر , به مربيگري صادق ادهمي و سرپرستي عبدالمجيد مصفر)  به مقام قهرماني اين رقابت ها رسيد .
تيم هاي مناطق يک و 2 مشترکا مقام سوم اين مسابقات را کسب کردند .
در پايان رقابت هاي انفرادي نيز که با شرکت 34 ورزشکار برگزار شد پس از انجام 33 بازي , عارف احمدي فر از منطقه , 3 احسان کشتکار از منطقه 6 مقام اول و دوم و مهيار عسگري از منطقه 4 و حسين طاهري از منطقه 3 مشترکا به مقام سوم رسيدند . در مراسم اختتاميه اين مسابقات جوايز , کاپ ها و مدال هاي نفرات برتر توسط دکتر مسلمي پور معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان به اين افراد اهدا شد .
گفتني است رقابت هاي تنيس روي ميز دانشجويان پسر مناطق يازده گانه دانشگاه آزاد اسلامي به مدت 3 روز به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در محل مجموعه ورزشي گرگان انجام شد . 
 
تيم بدمينتون منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي قهرمان رقابت هاي دانشگاه آزاد اسلامي کشور شد 
 
در پايان رقابت هاي تيمي بدمينتون دانشجويان پسر مناطق يازده گانه دانشگاه آزاد اسلامي که به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي گرگان برگزار شد , تيم منطقه 10 (استان هاي گلستان و سمنان) (با ترکيب محمد مهدي صولتي , علي صولتي , مجيد پيروزي , رضا باي و محمد يازرلو به مربيگري حبيب اصغرپور و سرپرستي سليمان قرايي) به مقام قهرماني اين دوره از مسابقات دست يافت . در ديدار نهايي اين مسابقات تيم منطقه 10 با نتيجه 3 بر يک بر منطقه يک (استان هاي فارس , بوشهر , ياسوج و کهکيلويه و بويراحمد) غلبه کرد و در ديدار رده بندي تيم هاي مناطق 2 و 9 براي کسب مقام سوم به مصاف هم رفتند که در پايان تيم منطقه 9 (استان هاي خراسان) موفق شد با نتيجه 3 بر صفر حريف خود را شکست داده و در سکوي سوم قرار گيرد .
در رقابت هاي انفرادي با حضور 24 ورزشکار و پس از انجام 23 بازي, سينا و عليرضا اشرفي از منطقه 2 مقام اول و دوم , مجيد اصغري از منطقه 9 و کريم خردمندي از منطقه 3 مشترکا سوم شدند .
در رقابت هاي دوبل نيز که 13 تيم حضور داشتند پس از انجام 12 مسابقه محمدمهدي يازرلو و محمدمهدي صولتي از منطقه 10 (استان هاي گلستان و سمنان) مقام اول , سروش کوهستاني و امين فتوت از منطقه 8 (استان هاي تهران , قم و قزوين) به مقام دوم و ابراهيم راضي و اميد رجايي از منطقه يک و عليرضا انصاري و عرفان فصاحتي از منطقه 2 مشترکا سوم شدند . 
در مراسم اختتاميه  اين مسابقات جوايز , کاپ ها و مدال هاي تيم هاي برتر توسط دکتر مسلمي پور معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان به تيم ها اهدا شد .
گفتني است رقابت هاي بدمينتون پسر مناطق يازده گانه دانشگاه آزاد اسلامي با حضور يازده تيم و در دو گروه 5 و 6 تيمي به مدت سه روز در محل مجموعه ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان برگزار شد . 
 
برگزاري مسابقات بين المللي بسکتبال با ويلچر و دووميداني در اصفهان 
 
غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; با توجه به انتخاب شهر اصفهان بعنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام در سال 2006 توسط يونسکو اين فدراسيون در نظر دارد يکدوره مسابقه بين المللي در رشته هاي بسکتبال با ويلچر و دووميداني با همکاري هيات ورزش هاي جانبازان و معلولين استان اصفهان و شهرداري اصفهان از مورخ ششم لغايت دوازدهم آبان ماه امسال در شهر اصفهان برگزار نمايد . به همين منظور از سوي روابط بين الملل فدراسيون دعوت نامه هايي براي 25 کشور منطقه غرب آسيا و کشورهاي اسلامي و 10 کشور خواهرخوانده اصفهان شامل (کشورهاي روماني , روسيه , چين , کويت , آلمان , ايتاليا , مالزي , روماني , اسپانيا , ارمنستان و کوبا)  ارسال شده که تاکنون سه تيم کويت , ارمنستان و روماني اعلام آمادگي نموده اند . شايان ذکر است مسابقات بسکتبال با ويلچر با شرکت شش تيم خارجي و دو تيم از کشورمان برگزار خواهد شد .  
 
همدردي مورينيو با ونگر 

 خوزه مورينيو سرمربي چلسي پس از شکست آرسنال برابر بارسلونا در بازي نهايي ليگ قهرمانان اروپا گفت که از صميم قلب براي آرسن ونگر افسوس مي خورد.
مربي پيشين بارسلونا گفت به هر دو باشگاه در آن ديدار تعلق خاطر داشته اما، باور دارد سرمربي اهل جنگ لفظي آرسنال سزاوار افزودن جام ليگ قهرمانان اروپا به مجموعه افتخارات چشمگيرش بوده است.
مورينيو و ونگر از زمان انتشار خبر جنجال آفرين مذاکرات مخفيانه اشلي کول با سران آرسنال، ميانه خوشي با يکديگر ندارند.


 
ورزشي
دانشگاه و خبر
پزشکي و علمي
دانشگاه و آموزشي
اقتصادي
سياسي و سياسي خارجي
استانها و شهرستانها
هنري
تست
اسامي المپيادهاي علمي