جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/03/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهار شنبه) نسخه شماره 3893


مقاله


اخبار هنري


پايان تصويربرداري «سه دونگ، سه دونگ» تا يک ماه ديگر


«مردان ديوانه» نامزد جوايز تلويزيوني انتخاب منتقدان شد


«فتيليه‌اي‌ها» از 20 خرداد به تلويزيون برمي‌گردند


«رنگ انتظار» کليد خورد


جنيفر آنيستون در «هالو»


آغاز اجراي نمايش پارسا پيروزفر


كمدي « معلم بد» آماده نمايش


 مقاله 

معماري پايدار

ثمينه کودرزي

دانشگاه آزاد – واحد تهران غرب

معماري زماني آغاز مي شود که شما دو آجر را با دقت پيش هم مي گذاريد (ميس ون دروهه).گرم شدن کره ي زمين ، نازک شدن لايه ازن به علت استفاده از آلاينده ها ، انقراض گونه هاي زيستي و افزايش آلودگي محيط زيست ، همه و همه دست به دست هم دادند تا معماري پايدار شکل بگيرد.کاربرد مفاهيم پايدار و توسعه در معماري مبحثي به نام معماري پايدار بوجود آورده اند که مهم ترين سر فصل هاي آن عبارتند از : "معماري اکو – تک" ، "معماري و انرژي" و معماري سبز".اصطلاح پايداري براي اولين بار در سال 1986 توسط کميته جهاني گسترش محيط زيست مطرح شد.در مجموع ساخت و ساز پايدار اينگونه مطرح مي شود : مدريت يک محيط پاک و سالم بر اساس بهربرداري موثر از منابع طبيعي و اصول اکولوژيکي ( خلق يک محيط پايدار توسط انسان).طراحي ساختمان هاي پايدار چندين هدف را به دنبال داشته اند : کاهش مصرف منابع غير قابل تجديد ، توسعه محيط طبيعي ، حذف و يا کاهش مصرف مواد آسيب رسان به طبيعت ، جلوگيري از آلودگي هوا ، به حداکثر رساندن آسايش انسان ، به حداقل رساندن هزينه ها براي توليد انرژي.در اصول اوليه ي طراحي پايدار علاوه بر زيبايي ، بافت ، تناسب ، نور و ... بايد به عوامل طولاني مدت محيطي ، اقتصادي و انساني توجه شود ، مثل : درک محيط ، ارتباط با طبيعت ، تاثيرات بر محيط و درک مردم.اصولي که در توسعه و ساخت و ساز پايدار بايد رعايت شوند عبارتند از : 1- استفاده پايدار از منابع زيستي ( بايد دقت شود که منابع زيستي بهربرداري شده در سامانه ي توسعه در کجا استفاده مي شوند و چگونه مي توان آنها را پايدار نگه داشت) ، 2- استفاده از منابع تجديد ناپذير ( استفاده ي عاقلانه و منطقي از منابع غير قابل تجديد) ، 3- حفاظت از انرژي ( نياز به استفاده از سوخت فسيلي بايد به حداقل برسد)4- کار با اقليم ( طراحي ساختمان ها بايد به گونه اي باشد که قادر به استفاده از اقليم و منابع انرژي محلي باشد)از نمونه هاي معماري پايدار مي توان به برج هرست در نيويورک (توسط نورمن فابستر) و شهر ماسوله در غربي ترين قسمت گيلان اشاره کرد.در آخر مي توان نتيجه گرفت که معماري پايدار ترکيبي از زيبا شناسي ، محيط ، اجتماع ، سياست ، خلاقيت و طراحي مناسب مي باشد که در طي آن بايد به مقاومت ، پايداري و طول عمر بنا توجه خاصي شود.


 اخبار هنري 

آلبوم هاي شاخص موسيقي دستگاهي در ارسباران نقد مي شود

فرهنگسراي ارسباران اقدام به برگزاري نشست هاي " نقد آوا " ويژه بررسي آلبوم هاي موسيقي دستگاهي ايران با حضور مجريان ، کارشناسان و منتقدان موسيقي کرده است .به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 3 و فرهنگسراي ارسباران،نشست نقد و بررسي آلبوم هاي موسيقي دستگاهي ايراني با هدف آشنايي بيشتر نسل جوان با موسيقي اصيل کشور و ارج نهادن به هنرمنداني است که اين نوع موسيقي را نهادينه کرده اند برگزارمي شود .نخستين نشست "نقد آوا " به بررسي رديف آوازي موسيقي دستگاهي ايران به روايت " استاد اسماعيل مهرتاش " و با صداي محمد صفار منتشري اختصاص دارد .اين نشست 21 خرداد ماه ساعت 18 با حضور علي رضا پور اميد " کارشناس مجري " ، محمد صفار منتشري" خواننده اثر"، محمد موسوي" مديرموسسه فرهنگي هنري ماهور و ناشر اثر"،مظفر شفيعي، داوود فياضي و سيدعليرضامير علينقي به عنوان منتقد درفرهنگسراي ارسباران برگزارخواهد شد .علاقمندان به منظور شرکت در اين نشست مي توانند به فرهنگسراي ارسباران واقع در خيابان شريعتي بالاتر از پل سيد خندان ،خيابان جلفا مراجعه و يا باشماره هاي 20-22872818 تماس بگيرند.

745 اثر در 5 بخش سينمايي ، مستند ، فيلمنامه و ...

سلطاني: مشاركت سينماگران در جشنواره
فيلم پليس 50 درصد رشد داشته است

دبير چهارمين جشنواره فيلم پليس از افزايش 50 درصدي ارسال آثار سينمايي در بخش‌هاي مختلف سينمايي، مستند، فيلمنامه، كوتاه داستاني و ويدئويي جشنواره امسال خبر داد.علي سلطاني، دبير چهارمين جشنواره فيلم پليس درگفت‌وگو با ستاد خبري چهارمين جشنواره فيلم پليس با اشاره به افزايش مشاركت هنرمندان در ارائه آثار سينمايي در بخش‌هاي مختلف گفت: با توجه به آمار موجود در دبيرخانه چهارم جشنواره فيلم پليس، مشاركت هنرمندان در بخش‌هاي مختلف جشنواره از رشد چشمگير برخوردار بوده كه اين نشانگر ميزان علاقمندان در تعامل بيشتر با پليس در توليد آثار اجتماعي است .وي در ادامه گفت: مجموع آثار رسيده به دبيرخانه به تعداد 745 اثر در قالب سينمايي، ويديويي ، کوتاه داستاني ، فيلمنامه و مستند به نسبت آثار دوره سوم حدود دو برابر رشد داشته است.وي يادآور شد:اين در حالي است که در اين دوره برخي از بخش هايي که به تناسب اهداف و سياستهاي ناجا غير ضروري تشخيص داده شده حذف و بيشتر روي بخش‌هاي موثر در آگاه سازي مردم و مدنظر سازمان پليس تاکيد شده است.وي ادامه داد: سينما مي تواند بهترين ابزار در عرصه فرهنگي براي جلب مشارکت مردم در کمک به ناجا براي استقرار و تامين امنيت رواني و اخلاقي جامعه باشد.سلطاني هدف برگزاري جشنواره دوره چهارم را استفاده از ظرفيت‌هاي هنري كشور و تاثير آن بر جامعه خواند و گفت: اين امر در نهايت به امنيت عمومي و اجتماعي كشور منجر مي‌شود.سينما به عنوان يک حلقه واسطه هنري ميان نهادهاي حاکميت و لايه هاي مختلف مردم مي تواند ياري بخش متوليان امر باشد.وي تصريح كرد: جشنواره فيلم پليس از جمله اقدامات مهم و با سابقه بدنه ناجا است که از طريق آن تلاش شده مسير توليد و رونق سينماي اجتماعي که حاوي انواع پيامهاي محسوس و نامحسوس انتظامي براي مخاطبان است را هموار سازد.وي تاكيد كرد: ناجا با ورود به عرصه‌هاي فرهنگي و هنري از سينماگران به صورت معنوي حمايت كرده و در اين دوره از جشنواره نيز سعي دارد با همياري سينماگران به رويكرد جشنواره كه «پليس، سينما، پيشگيري اجتماعي» است، تحقق بخشد.

پس از سال‌ها وقفه در اجراي برنامه نواحي ايران

عشاق به جرگه حوزه هنري بازمي گردند

مدير مرکز محافل و جشنواره هاي حوزه هنري از اجراي دوباره برنامه «در جرگه عشاق» پس از سال‌ها در اين مرکز خبر داد. به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري، علي قرباني با بيان اين مطلب افزود:‌ «در جرگه عشاق» عنوان برنامه‌اي است که تا اوايل دهه 80 در حوزه هنري برگزار مي‌شد. اما در چند سال‌ اخير اجراي آن به تعويق افتاده بود.‌استقبال مردم از اين برنامه در آن سال‌ها سبب شد که دوباره اجراي اين برنامه در دستور کار حوزه هنري قرار گيرد. او معرفي فرهنگ، آداب، رسوم استان‌ها و معرفي بهتر و بيشتر هنرمندان حوزه هنري را از اهداف برگزاري اين برنامه برشمرد.قرباني با بيان اين‌که اين برنامه هر ماه و به مدت سه روز برگزار خواهد شد،‌ گفت:‌ اجراي تئاتر صحنه‌اي و خياباني،‌محافل شعر، نمايش فيلم و موسيقي از جمله برنامه‌هاي در جرگه عشاق است. او افزود: اين برنامه هر ماه به يک استان اختصاص خواهد يافت و اجراي برنامه‌هاي فرهنگي هنري استان بوشهر در روزهاي 23 تا 25 خرداد آغاز گر اين برنامه خواهد بود. قرباني ادامه داد: در زمان يادشده تمام سالن‌ها و فضاي حوزه هنري به اجراي برنامه‌هاي گوناگون اختصاص خواهد يافت. مدير مرکز محافل و جشنواره هاي حوزه هنري گفت:‌ در سالن سوره نمايش فيلم، در سالن انديشه اجراي موسيقي بوشهري، در خانه عکاسان نمايشگاه عکس،‌ لابي تالارهاي سوره و انديشه آثار تجسمي،‌ در تالار مهر نمايش صحنه اي و در فضاي سبز و محوطه حوزه محافل ادبي برپامي‌شود. قرباني با بيان اين که برنامه‌هاي در جرگه عشاق از ساعت 15 آغاز خواهد شد، افزود:‌نمايشگاه‌ها از ساعت 9 صبح تا 9 شب در معرض ديد عموم قرار دارد.به گفته مدير مرکز محافل و جشنواره هاي حوزه هنري، ‌ برنامه در جرگه عشاق در ماه‌هاي بعد به غير از ماه رمضان به استان‌هاي خراسان رضوي، گيلان و آذربايجان غربي اختصاص خواهد يافت. وي ياد آور شد: ‌پذيرايي با غذاهاي سنتي و شيريني‌هاي محلي از برنامه‌هاي جنبي در جرگه عشاق خواهد بود.

كانون قرآن «خانه فرهنگ نور » عضو مي‌پذيرد

كانون قرآن «خانه فرهنگ نور» وابسته به مديريت فرهنگي هنري منطقه 5 سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران با رويکرد تقويت هويت مذهبي و با هدف ترويج مراجعه و بهره برداري از متون مرجع ديني در زندگي روزمره شهروندان از عموم علاقه مندان عضو مي پذيرد. محمد جواد اميري رييس خانه فرهنگ نور با بيان اين مطلب گفت: در اين كانون دوره هاي حفظ ،قرائت ،ترجمه ،تفسير علوم‌قرآني آموزش داده مي شود. وي همچنين اشاره کرد: شناخت خداشناسي، شخصيت شناسي حضرت امام علي (ع) در نهج البلاغه و همچنين مباحث فرهنگي، اخلاقي و تربيتي در نهج البلاغه در اين دوره ها عنوان خواهد شد. کانون قران اين مرکز روزهاي دوشنبه از ساعت 8 الي 10 پذيراي ثبت نام از شهروندان است. علاقمندان مي‌توانند جهت ثبت نام و يا کسب اطلاعات بيشتر به نشاني: فلکه دوم صادقيه، خيابان آيت ا... کاشاني، بعد از پل ستاري خانه فرهنگ نور مراجعه کنند.

برگزيدگان جشنواره فيلمنامه‌نويسي انقلاب اسلامي، دهه فجر معرفي مي‌شوند

برگزيدگان نخستين جشنواره فيلمنامه‌نويسي انقلاب اسلامي ايام دهه فجر معرفي مي‌شوند. به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، مسعود احمديان تصريح كرد: با موافقت معاونت امور سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و به همت بنياد سينمايي فارابي، اولين دوره مسابقه فيلنامه‌نويسي مستقل سينماي ايران با محوريت انقلاب اسلامي و با شعار اعتلاي فرهنگي سينماي ملي ايران به منظور ارتقاي سطح كيفي فيلمنامه‌ها، ترغيب نويسندگان حرفه‌اي براي نگارش آثار و شناسايي استعدادهاي جوان كشور با عنوان قلم زرين برگزار مي‌شود.احمديان با اشاره به اينكه اين جشنواره رويدادهاي انقلاب اسلامي را از 15 خرداد 42 تا 22 بهمن 57 در‌بر‌مي‌گيرد، ادامه داد: انقلاب اسلامي و ارتباط آن با رهبري امام(ره) و مقوله‌هايي چون نقش روحانيت، گروه‌هاي سياسي، سازمان‌هاي چريكي، شخصيت‌هاي سياسي، سازمان‌هاي اطلاعاتي داخلي و خارجي، دانشجويان، ديپلماسي غربي، روشنفكران، كودكان و نوجوانان، حكومت نظاميان و اقليت‌هاي ديني از جمله محورهاي اين جشنواره است. وي خاطر نشان كرد: علاقه‌مندان مي‌توانند با تكميل فرم درخواست حضور در جشنواره، طرح‌هاي 15 صفحه‌اي خود را تا 13 آبان‌ماه سال جاري به دبيرخانه جشنواره واقع در معاونت فرهنگي و پژوهشي بنياد سينمايي فارابي ارايه كنند.پس از تشكيل يك گروه داوري از كارشناسان حوزه فيلمنامه، اين آثار داوري مي‌شود و جوايزي نقدي به برگزيدگان اهدا خواهد شد همچنين انعقاد قرارداد نگارش و مهيا كردن شرايط توليد براي 5 اثر برتر از ديگر جوايز اين رويداد است.

از مجموعه «شايد براي شما هم اتفاق بيفتد»؛

قويدل «راننده تاكسي» را در امامزاده قاسم
به پايان برد

تصويربرداري اپيزود «راننده تاكسي» به كارگرداني راما قويدل و تهيه‌كنندگي اكبر تحويليان از سري دوم مجموعه 70 قسمتي «شايد براي شما هم اتفاق بيفتد» روز دوشنبه با ضبط صحنه‌هاي داخلي و خارجي به پايان رسيد. به گزارش فارس، تصويربرداري اپيزود «راننده تاكسي» با ضبط صحنه‌هاي خارجي و داخلي در امامزاده قاسم به پايان رسيد و تدوين آن به زودي توسط روح‌الله هاشمي آغاز خواهد شد. طبق برنامه‌ريزي تصويربرداري طي 8 جلسه و در لوكيشن‌هاي مختلف از جمله خانه، كلانتري وخيابان‌هاي تهران انجام شد. اپيزود «راننده تاكسي» داستان مردي را روايت مي‌كند كه به شغل رانندگي مشغول است او روزي وارد خانه‌اي مي‌شود كه زن به همسرش را كشته و سوار تاكسي او مي‌شود و زن مدعي مي‌شود كه همسرش توسط راننده تاكسي به قتل رسيده است... در اين اپيزود مهدي صبايي، مرجان شكوفكي، مجيد شهرياري ، علي هاشمي، زري گران، فاطمه طاهري، اردلان منشي و... به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 پايان تصويربرداري «سه دونگ، سه دونگ» تا يک ماه ديگر 

تصويربرداري 70 تا 75 درصد از سريال «سه دونگ، سه دونگ» به کارگرداني شاهد احمدلو، به پايان رسيده است. تهيه‌کننده اين سريال در گفت‌وگو با ايسنا با اعلام اين خبر درباره‌ي تاخير در پخش «سه دونگ، سه دونگ»، عنوان کرد: دو قسمت ديگر به اين کار اضافه شده و قسمت‌هايي که قرار بود 30 دقيقه باشند، با صلاحديد شبکه به 41 يا 42 دقيقه افزايش پيدا کرده است. محمد صالحيان ادامه داد: حجم كار تصويربرداري به دليل اين که تنها با يک دوربين کار مي‌کنيم، بسيار بالاست. علاوه بر اين، پلان ـ سکانس‌هاي کم نظيري در اين سريال است که هفت تا 9 دقيقه به طول مي‌انجامند؛ درمجموع سعي کرديم کاري قابل دفاع و در شأن سازمان صدا و سيما بسازيم. اين تهيه‌کننده همچنين خاطرنشان کرد: با اضافه شدن دو قسمتي که شامل مهاجرت معکوس است، تصويربرداري حدود يک ماه ديگر نيز به طول خواهد انجاميد. دو هفته از تصويربرداري نيز در ترکيه يا آلمان انجام مي‌شود که به احتمال زياد به لحاظ منطق داستان که شخصيت‌هاي قصه به سمت ترکيه مي‌روند، به ترکيه سفر مي‌کنيم. وي در پايان با اعلام اين که تدوين و ساخت موسيقي به صورت همزمان انجام مي‌شود، افزود: تقريبا هفت قسمت از سريال آماده پخش شده و در مرحله آماده‌سازي است. به گزارش ايسنا، «سه دونگ، سه دونگ» به کارگرداني شاهد احمدلو و تهيه‌کنندگي محمد صالحيان، بهمن ماه سال گذشته کليد خورد. سيروس گرجستاني، محمد كاسبي، مرجانه گلچين، جواد عزتي، يوسف صيادي، داريوش سليمي، عباس جمشيدي‌فر، اشكان اشتياق، ناديا دلدار گلچين، بيژن پيشدادي، گيتي معيني، سيروس ميمنت، ساقي زينتي و مريم معصومي در اين سريال ايفاي نقش مي کنند.


 «مردان ديوانه» نامزد جوايز تلويزيوني انتخاب منتقدان شد  

سريا‌ل‌هاي «خانواده‌ي مدرن» و «مردان ديوانه»‌ در صدر فهرست نامزدهاي جوايز تلويزيوني انتخاب منتقدان قرار گرفتند. به گزارش (ايسنا)، فهرست نامزدهاي جوايز تلويزيوني انتخاب منتقدان در 15 بخش در حالي اعلام شد كه سريال‌هاي پرطرفداري چون «مردان ديوانه»، «صخره 30» و «امپراطور ساحلي» جزو نامزدهاي برتر امسال قرار گرفتند. «خانواده‌ي مدرن» با نامزدي در شش بخش و سريال پربيننده‌ي «مردان ديوانه» با نامزدي پنج بخش تا‌كنون بهترين سريال‌ها از ديدگاه داوران اين جوايز بوده‌اند. اين برنامه‌هاي تلويزيوني در آگوست گذشته جوايز نخست «امي» در بخش‌هاي بهترين كمدي و بهترين درام تلويزيوني را از آن خود كردند. «مردان ديوانه» يك سريال درام آمريكايي به کارگرداني «متيو وينر» است. تاکنون چهار فصل از اين مجموعه ساخته‌شده است. هر فصل از اين مجموعه‌ي تلويزيوني 13 قسمت است. داستان سريال مربوط به يك بنگاه تبليغاتي در دهه‌ي 1960 در شهر نيويورك است. اين سريال سه بار موفق به کسب عنوان بهترين سريال درام جايزه‌ي امي در سال‌هاي 2008، 2009 و 2010 شد. اين در حالي است كه «گلي» نامزد 19 بخش جوايز سال گذشته‌ي «امي»، تنها در دو بخش جوايز انتخاب منتقدان نامزد شده است. سريال‌هاي «صخره 30» و «امپراطوري ساحلي»، «جاستيفايد» و «همسر خوب» هم در چهار بخش برگزيده‌ي هيات داوران اين جوايز،كه به عنوان زيرمجموعه‌اي از جوايز فيلم انتخاب منتقدان به صورت سالانه برگزار مي‌شود، بودند. به گزارش رويتر، جوايز امسال روز بيستم ماه ژوئن (30 خردادماه) در بورلي هيلز به برندگان اعطا خواهد شد.


 «فتيليه‌اي‌ها» از 20 خرداد به تلويزيون برمي‌گردند 

«فيتيله دو» از 20 خرداد هر جمعه ساعت 21 به مدت 60 دقيقه از شبكه دو روي آنتن مي‌رود.به گزارش فارس، پس از گذشت چند ماه دوري عموهاي فيتيله‌اي از تلويزيون، محمد مسلمي بار ديگر فيتيله‌اي‌ها را با نقش‌هاي متفاوت به جعبه جادويي باز مي‌گرداند. محمد مسلمي، كارگردان مجموعه جديد "فيتيله دو " در اين باره گفت: رويكرد سري جديد اين برنامه، كودك و خانواده خواهد بود و اين بار علاوه بر بچه‌ها، خانواده‌ها نيز در استوديوي برنامه حضور خواهند داشت تا يك برنامه تعاملي با كيفيت بهتري را به مخاطبان ارائه دهيم. وي افزود: "فيتيله دو " كه از 20 خرداد روي آنتن شبكه دو سيما مي‌رود، هر هفته با يك آيتم جديد به مسائلي پيرامون خانواده كه چگونگي تربيت فرزندان از اهم آن است، خواهد پرداخت. مسلمي ادامه داد: اين برنامه با ايجاد چالش فكري بين فرزندان و والدين حاضر در استوديوي برنامه، مخاطبان را نيز در مسير برنامه قرار مي‌دهد. در اين ميان ارتباطي جذاب و ديدني بين فيتيله‌اي‌ها و تماشاگر ايجاد خواهد شد. كارگردان مجموعه "فيتيله دو " كه خود يكي از عموهاي اين برنامه است، اظهارداشت: در مجموعه جديد "فيتيله دو " سعي مي شود تا انتظارات كودكان از والدين و والدين نسبت به كودكان را با ترفندهاي نمايشي به مخاطبان انتقال دهيم؛ زيرا زبان نمايش گوياترين ابزار درانتقال و القاي مفاهيم مختلف خواهد بود. وي گفت: در اين سري از برنامه كه با همكاري و مشاركت روانشناسان به روي آنتن خواهد رفت؛ سعي داريم علاوه بر ايجاد فضاي متنوع و زيباي بصري با دور هم جمع كردن اعضاي خانواده، تلنگري به والدين در ارتباط با مبنا و مؤلفه هاي صحيح تربيت فرزندان ايجاد كنيم. مسلمي با بيان اينكه علاوه بر عموهاي فيتيله‌اي، يك تيم حرفه‌اي نيز به برنامه اضافه خواهند شد، افزود: در اين سري از برنامه، با حذف مجري از مستقيم گويي به سمت ارائه پيام از طريق نمايش و بازي روي خواهيم آورد. كارگردان مجموعه "فيتيله دو " تصريح كرد: مخاطبان كودك و نوجوان و همچنين بزرگسالان مي توانند مسائل و دغدغه هاي ذهني خود را به شماره پيامكي كه در طول پخش برنامه اعلام و زير نويس مي شود، ارسال كنند و عموهاي فيتيله اي با اجراي نمايش، اين مسائل را پاسخگو خواهند بود و اين‌گونه مخاطبان مي توانند در پخش اين برنامه مشاركت و تعامل داشته باشند. وي ادامه داد: ترانه‌هاي اين برنامه به لحاظ بصري از مكان هايي مطابق با موضوع آن ترانه پخش خواهد شد؛ به طور مثال اگر قرار است ترانه اي در رابطه با روستا خوانده شود، به روستا رفته و در آنجا به اجراي ترانه مي پردازيم. مسلمي با بيان اينكه اين بار نگاه كارشناسانه به "فيتيله دو " برجذابيت هاي علمي- تخصصي آن خواهد افزود، اظهار داشت: سعي داريم دكور اين برنامه را از شلوغي خالي كرده و اكسسوارهاي صحنه را نيز به تبعيت از سوژه ها بكار ببريم. اين كارگردان خاطرنشان كرد: محمد طبيبي، مجري طرح و تهيه كننده اين برنامه است و محمد ميركياني كه پيش از اين مدير گروه كودك و نوجوان شبكه يك و دو بود، طراح اصلي اين برنامه است كه در راه اندازي اين برنامه نقش زيادي را به عهده داشته است. پخش برنامه "فيتيله دو " از بيستم خرداد آغاز شده و تا پايان سال 90 ادامه خواهد داشت و اين برنامه در مناسبت هاي مذهبي همچون ولادت و شهادت ائمه(ع) نيز با نگاهي به سجاياي اخلاقي و سيره اين بزرگان پخش مي شود.


 «رنگ انتظار» کليد خورد 

تله‌ فيلم "رنگ انتظار" با بازي اردلان شجاع کاوه، مينا جعفرزاده، سولماز آقمقاني و محمد فيلي با مضمون مذهبي کليد خورد. به گزارش مهر، فيلم تلويزيوني "رنگ انتظار" به کارگرداني سيدمحسن ميرحسيني و نويسندگي فهيمه سليماني در روستاي دره باغ ازتوابع بخش زواره شهرستان اردستان با حضور فرماندار و بخشداربخش مرکزي، رئيس دفتر نماينده و رئيس اداره ارشاد اسلامي شهرستان اردستان به همراه بخشدار بخش وشهردار زواره و تعدادي ديگر از مسئولان اين شهرستان هفته گذشته کليد خورد.از بازيگران اصلي اين فيلم تلويزيوني که براي يکي از شبکه‌هاي سراسري توليد خواهد شد مي‌توان به بازيگراني چون اردلان شجاع کاوه، مينا جعفرزاده، سولماز آقمقاني، محمد فيلي، رونيا حاجي يوسفي، مجتبي باحشمت، شهلامداحي، فاطمه سليماني، حسام بيگدلو و با حضور رامسين کبريتي و رابعه اسکويي ... اشاره کرد.


 جنيفر آنيستون در «هالو» 

پروژه سينمايي «هالو» با حضور «جنيفر آنيستون» براي نمايش در سال 2012 ميلادي آماده نمايش مي شود. به گزارش (ايسنا)، با همكاري «اسكرن جمز» روايتي از درگيري‌هاي نژادي را روايت مي‌كند. «هالو» براساس فيلم‌نامه‌اي از «دانا آدام شاپيرو» و توسط خودش كارگرداني مي‌شود. بنابر اعلام هاليوود ريپورتر، داستان فيلم براساس حوادث واقعي كه در جنوب آمريكا رخ داده‌است، به نگارش درمي‌آيد. پسر نوجوان سياهپوستي به همراه مادر سفيد پوستش پس از اقامت در شهر ميسي سي پي به دختر سفيد پوستي علاقه پيدا مي‌كند، اما مسايل نژادي در راه اراده اين دو موانع جدي ايجاد كرده‌اند. «جنيفر آنيستون» علاوه بر بازيگري به عنوان يكي از مديران توليد اين پروژه بخشي از توليد پروژه «هالو» را در كمپاني اكو فيلم به انجام مي‌رساند. «جنيفر آنيستون» بازيگر صاحب نام هاليوودي و برنده جايزه «امي» ، بزرگ‌ترين موفقيت خود را با بازي در سريال تلويزيوني «دوستان» بدست آورده است.


 آغاز اجراي نمايش پارسا پيروزفر 

اجراي نمايش«گلن گري گلن راس»اثر ديويد مامت،به کارگرداني پارسا پيروزفرکه چند روز در ايام سوگواري خرداد تعطيل بود، بار ديگر از ديروز سه‌شنبه 17 خرداد ماه از سر گرفته شد. به گزارش (ايسنا)،دراين نمايش که هر روز ساعت 19:45 به صحنه مي‌رود، هومن برق نورد،رضا بهبودي، سياوش چراغي پور،مسعود مير طاهري، پوريا مياندهي و پارسا پيروزفربازي مي‌کنند. اين نمايشنامه يکي از آثار شاخص مامت است وتاکنون جوايز بزرگ ادبيات نمايشي جهان را ازآن خود کرده است وتوسط اميد روشن ضمير به فارسي ترجمه شده وداستان آن در شيکاگو مي‌گذرد؛«ميچ»و «موري »،رؤساي يک دفتر مشاور املاک ،براي بالا بردن سطح فروش، مسابقه‌اي بين فروشندگان دفتر برگزار مي‌کنند، مسابقه‌اي که درآن موفق‌ترين فروشنده ،برنده يک عدد کاديلاک مي‌شود و دو نفر آخر اخراج خواهند شد؛ ظاهراً راهي جز دروغ،رشوه، کلاه‌برداري و تقلب در اين رقابت سخت وجود ندارد، از دل اين بحران، بحران جديدي زاده مي‌شود..


 كمدي « معلم بد» آماده نمايش 

كمدي « معلم بد» براي نمايش در 14 ژوئن (24 خرداد) آماده شد. به گزارش (ايسنا)، چندي پيش کامرون دياز درصحنه فيلمبرداري فيلم جديدش « معلم بد» در لس انجلس مقابل دوربين رفت. كامرون دياز در اين فيلم کمدي با «جاستين تيمبرليک» همبازي است. کمدي سياه «معلم بد» داستان معلمي است که کامرون دياز نقش آن را بازي مي‌کند و دبيرستان و مشکلات حرفه او را روايت مي‌کند. بنا بر اعلام هاليوود ريپورتر، لوچي پانچ هنر پيشه بريتانيايي در معلم بد ايفاگر نقش مقابل کامرون دياز خواهد بود. اين فيلم از اوايل سال گذشته توسط جيک کاسدان در لس آنجلس مقابل دوربين رفته است. کمپاني سازنده اين فيلم، شرکت کلمبيا پيکچرز است و داستان فيلم نيز در مورد معلم زني است که کامرون دياز نقش آن را بازي مي‌کند.در اين فيلم داستان رمانتيکي نيز رخ مي‌دهد که در آن پانچ ،ديگر هنرپيشه هاليوودي طرف ديگر ماجراست.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه