جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/04/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3904

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي:
همه فرهنگ ها با كتاب آغاز مي شوند و با كتاب رشد مي كنند

معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد:
متوسط جذب بودجه پژوهشي توسط واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در کشور 80 درصد است

با حضور رئيس منطقه 16 دانشگاه آزاد اسلامي؛
مجهز ترين اتاق سرور دانشگاه آزاد اسلامي در واحد بوشهر افتتاح شد


خبر


فرهنگ دانشگاه


 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي:
  همه فرهنگ ها با كتاب آغاز مي شوند و با كتاب رشد مي كنند 

 
كتابخانه عمومي واران جاسب پس از تلاوت آياتي از قرآن مجيد با حضور مهندس آزاد فرماندار، سرهنگ توكلي فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ، جلالي بخشدار ، پاينده معاون فرماندار، محمدي رئيس شوراي شهر و برخي از رؤساي نهادها و ادارات شهرستان افتتاح گرديد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد جاسب، در اين مراسم دكتر محمود ناصري يكي از خيرين منطقه جاسب ، متن پيام دكتر جاسبي رياست دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت افتتاح كتابخانه عمومي واران جاسب قرائت گرديد كه متن پيام بدين شرح مي باشد:

بسم الله الرحمن الرحيم

اقرا باسم ربك الذي خلق* خلق الانسان من علق* اقرا و ربك الاكرم * الذي علم بالقلم *

بدين ترتيب نقطه آغاز رسالت و دعوت اسلامي بر مبناي خواندن و مطالعه شكل گرفت و اعجاز اسلام و قرآن و تدبر در آن بود.

تاريخ هيچ تمدني خالي از كتاب و كتابت نبوده است ، همه فرهنگ ها با كتاب آغاز مي شوند و با كتاب رشد مي كنند. در اين ميان آيين مقدس اسلام بيشترين بهره را از كتاب برده است ، چرا كه پيامبر عظيم الشان اسلام رسالتش را با فرمان "خواندن "از سوي خداوند آغاز مي كندو در همين فرهنگ مقدس است كه خداوند منان به قلم سوگند ياد مي كند و معجزه آخرين فرستاده اش را قرآن قرار داده است . در اهميت نقش كتاب در تكامل جوامع انساني همين بس كه تمام اديان آسماني و بزرگان تاريخ بشري از طريق كتاب جاودانه مانده اند.

اين نشانه هاي روشن و همچنين پيشينه فرهنگي ما يعني تعدد كتاب ها و كتابخانه ها در عصر شكوفايي تمدن اسلامي و آثار مكتوب نام آوران و دانشمندان مسلمان ايراني همه ناظر بر اهميت كتاب و كتابخواني است و اين حقيقت را بر ما آشكار مي كند كه آيين اسلام پرچمدار كتاب و كتابخواني در زمين است.

فرهنگ هر ملت و قومي آيينه ي انديشه ها و بيان هويت و شناختشان است . اين هويت ، شناسه فخر و سرافرازي شمرده مي‌شود.

مايه خوشبختي است كه كتابخانه جاسب در روز خجسته و فرخنده ولادت حضرت اميرالمومنين علي بن ابيطالب (ع) چونان جوانه اي سربركرده و به مدد ياري و پاس داري مردان دانش دوست و زنان خردمند ديار جاسب بالنده خواهد شد.

افتتاح كتابخانه جاسب ، به عنوان يكي از پايگاههاي فرهنگي را به فال نيك گرفته و اميدوارم اين كتابخانه در تعالي و ارتقاي سطح آگاهي و بينش عمومي و رفع نيازهاي اساتيد و دانشجويان در حوزه كتاب و كتابخواني نقش بسزايي ايفا نمايد.

از همه كساني كه با كمك مالي و معنوي خود به ايجاد و راه اندازي اين كتابخانه كمك كرده اند صميمانه تشكر مي گردد.در ادامه مراسم مهندس آزاد فرماندار شهرستان دليجان طي سخناني به اهميت مطالعه با توجه به توصيه هاي معصومين تآكيد كردند وي همچنين به نقش خيرين در توسعه و پيشرفت منطقه پرداخته و وجود كتابخانه در منطقه جاسب را كاري بزرگ و مفيد دانستند.

گفتني است مهندس آزاد تعداد يكصد جلد كتاب و سرهنگ توكلي فرمانده سپاه تعداد يكصد و ده جلد كتاب به اين كتابخانه اهدا نمودند.


 معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد:
 متوسط جذب بودجه پژوهشي توسط واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در کشور 80 درصد است 

 معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي با مقايسه ميان دانشگاه آزاد اسلامي و ديگر دانشگاه هاي کشور ميزان متوسط کارايي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي را 60 درصد اعلام نمود که در مقايسه با ساير دانشگاه ها با متوسط 30 درصد قابل توجه است. به گزارش آنا، شوراي پژوهشي معاونان مناطق 8 و 12 دانشگاه آزاد اسلامي به ميزباني واحد کرج با حضور دکتر فريدون رهنماي رودپشتي معاون پژوهشي و فناوري، دکتر ترابي رئيس منطقه 12، دکتر حسيني دبير منطقه 12، دکتر مهرشاديان دبير منطقه 8 و جمعي از روساي واحدها و مراکز آموزشي، معاونين پژوهشي و مديران کل امور پژوهشي واحدهاي مناطق 8 و 12 دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد.

در اين شورا دکتر رهنما و دکتر ترابي به بيان مباحث کلي، اهداف و برنامه هاي آتي معاونت پژوهشي سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي و همچنين برنامه ها و سياست هاي مناطق دانشگاهي 8 و12 پرداختند.رهنما در اين نشست ضمن تجليل از پيشرفت هاي واحد کرج در عرصه پژوهشي و علمي گفت: واحد کرج در بخش زيرساخت ها و عملکرد يکي از واحدهاي سرآمد دانشگاه آزاد اسلامي است. وي همچنين با اشاره به اينکه متوسط جذب بودجه پژوهشي توسط واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در کشور 80 درصد است، افزود: واحد کرج به مرز 100 درصد جذب بودجه پژوهشي رسيده است و آستانه انتظار و قابليت هاي پژوهشي آن به حدي است که 5 درصد بودجه داخلي جوابگوي نياز آن نيست و بايد به سمت جذب بودجه هاي بيروني حرکت کند.

رهنما واحد کرج را دومين واحد دانشگاهي کشور در شاخه مقالات علمي اعلام کرده و با اشاره به سياست‌هاي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي در انتخاب و حمايت هاي ويژه از 10 واحد برتر دانشگاهي کل کشور گفت: با توجه به اينکه واحد کرج يکي از 6000 دانشگاه معتبر جهان محسوب مي شود اميدواريم که در رتبه‌بندي سال آينده دانشگاه آزاد اسلامي، شاهد حضور واحد کرج در فهرست 10 واحد برتر کشور باشيم.معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي همچنين با مقايسه اي ميان دانشگاه آزاد اسلامي و ديگر دانشگاه هاي کشور ميزان متوسط کارايي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي را 60 درصد اعلام نمود که در مقايسه با ساير دانشگاه ها – با متوسط 30 درصد – قابل توجه دانست و گفت: از بعد نقش آفريني نيز دانشگاه آزاد اسلامي در استفاده از منابع خود وضعيت مطلوبي دارد.وي در پايان سخنان خود افزود: قدم هاي اساسي براي ورود به دهه رقابت با دانشگاه هاي بين المللي برداشته شده است که چاپ مقالات در سطوح بين المللي، شرکت اساتيد اين دانشگاه بعنوان چيرمن در کنفرانس‌هاي علمي بين المللي و عضويت در هيأت تحريريه ژورنال هاي مطرح علمي جهان از نشانه هاي آن است.

رهنما از کسب گرند بين المللي توسط واحد کرج که اعتبار جهاني براي دانشگاه آزاد اسلامي به همراه دارد نيز بعنوان يکي از نشانه هاي ورود به دهه چهارم دانشگاه آزاد اسلامي و رقابت با دانشگاه هاي مطرح جهان نام برد و با طرح اين موضوع که برنامه 5 ساله دانشگاه براي ورود به اين عرصه مصوب شده و تا افق 1404 تعريف شده است اظهار اميدواري نمود با همکاري، اهتمام و تلاش توأم با عشق و علاقه همه مسئولين، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي آماده ورود به عرصه هاي علمي جهاني هم در بخش پژوهشي و هم در مباحث آموزشي باشيم.

ترابي رئيس منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامي نيز ضمن توضيحاتي در خصوص نحوه حمايت و همکاري منطقه 12 از برنامه هاي پژوهشي واحدهاي دانشگاهي اين منطقه در چهارچوب مقررات و قوانين دانشگاه بر آمادگي دريافت نظرات، پيشنهادات و انتقادات سازنده تاکيد نمود. گفتني است شرکت کنندگان در اين شورا پس از بحث و تبادل نظر پيرامون مسائل مربوط به واحدهاي دانشگاهي خود و دريافت جواب از مسئولين، از فضاها، امکانات و توانمندي هاي واحد کرج از قبيل آزمايشگاه‌ها، کارگاه‌ها، کتابخانه ها، اماکن ورزشي و فرهنگي و سالن‌هاي اجتماعات بسيار مجهز اين واحد دانشگاهي بازديد کردند.گفتني است در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج با رياست دکتر رامين حاجي خاني و با داشتن بيش از 123 هزار متر مربع فضاي آموزشي و اداري، حدود 34 هزار دانشجوي دختر و پسر، 712 کارمند، 616 عضو هيأت علمي تمام وقت و نيمه‌وقت و 66 هزار دانش آموخته بزرگترين واحد دانشگاهي منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامي و همچنين استان البرز مي باشد. واحد کرج همچنين با دارا بودن رتبه جامع مستقل و امتياز 4538، در بين واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي سراسر کشور بعد از واحد علوم و تحقيقات تهران قرار داشته و جايگاه دوم را در بين واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي کل کشور داراست و دانشکده ها، ساختمان ها، آزمايشگاه‌ها و کارگاه هاي اين واحد دانشگاهي با فضاي سبز ومحوطه سازي بسيار زيبا و کم نظير خود همچون نگيني سبز بر پهنه استان البرز مي درخشد.


 با حضور رئيس منطقه 16 دانشگاه آزاد اسلامي؛
 مجهز ترين اتاق سرور دانشگاه آزاد اسلامي در واحد بوشهر افتتاح شد 

 استاندارد ترين و مجهزترين اتاق سرور دانشگاه آزاد اسلامي با حضور انگجي رئيس منطقه 16 دانشگاه آزاداسلامي در واحد بوشهر افتتاح شد. به گزارش آنا، دراين مراسم كه دكتر الواني دبير منطقه 16 و تعدادي از روساي واحدها و مراكز منطقه16 حضور داشتند، انگجي گفت: خوشحالم كه با هر بار سفر به واحد ها شاهد رشد و پيشرفت آنها هستم.

وي همچنين با تشكر ازمسئولين واحد بوشهر به روساي واحدهاي ديگر نيز توصيه كرد كه به خاطر افزيش ايمني اطلاعات اقدام به ايجاد چنين مركزي نمايند.در ادامه پناه مسئول انفورماتيك دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوشهر گفت: اين پروژه با اعتباري بالغ بر هفتصد و بيست مليون ريال و با قابليتهاي بالاي ازجمله سيستم پشتيبان گيري در محل ديگر و امكان كنترل اتاق سرور از هر نقطه خارج از واحد به خاطرافزايش ايمني راه اندازي شده است.


 خبر 

 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا:

طيف آکادميک نيروهاي مخلص بسيج اساتيد در دانشگاه آزاداسلامي بايد به حداکثر ممکن برسد

به مناسبت بزرگداشت مقام والاي شهيد دکتر چمران وروز بسيج اساتيد مراسم گرامي داشت به همين منظور با حضور جمع کثيري از اساتيد ،هيات رئيسه دانشگاه ، سرهنگ زارعي فرماندهي هنگ مرزباني نيروي انتظامي آستارا، رئيس شوراي اسلامي ، معاون سياسي اجتماعي فرمانداري در نماز خانه دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارابرگزار گرديد.به گزارش آفرينش، موسي رضواني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستاراضمن سخنراني از فعاليت هاي انجام پذيرفته در واحد آستارا و عملکرد حوزه بسيج اساتيد را به حاضرين تشريح کرد .

وي در ادامه اظهار داشت : در دو سال اخير تعداد اساتيد بسيجي در اين واحد به دو برابر افزايش يافته است .رضواني اضافه کرد:طيف آکادميک نيروهاي مخلص بسيج اساتيد در دانشگاه آزاد اسلامي باديد به حداکثر ممکن برسد .سپس معاون سياسي اجتماعي فرمانداري آستارا به ايراد سخنراني پرداخت و از فعاليت هاي دانشگاه آزاد اسلامي در مورد برنامه هاي بسيج اساتيد وبسيج دانشجوئي تقدير وتشکر نمود.در پايان علي حيدر جوينده مسول دفتر فرهنگ اسلامي واحد آستارادر مورد زندگاني و شخصيت شهيد دکتر چمران به ايراد سحنراني پرداخت .

در اردوي اساتيد واحد علي آبادكتول عنوان شد :

اساتيد پيشگامان عرصه هاي مختلف علم و تحقيق در کشور هستند

دردانشگاه آزاد اسلامي واحد علي آباد كتول ، اردوي فرهنگي – تفريحي اساتيد اين واحد دانشگاهي در جنگل كبودال علي آبادكتول برگزار شد .

به گزارش آفرينش، در اين اردوي يكروزه كه با حضور هيات رئيسه ، اعضاي هيات علمي و اساتيد مدعو برگزار شد ، رئيس واحد علي آبادكتول ضمن تقدير و تشكر از زحمات كليه اساتيد در پيشبرد اهداف آموزشي واحد ، تحسين واحد علي آبادكتول توسط مديران ارشد كشوري و استاني را نتيجه تلاش ، همدلي و همكاري خانواده بزرگ اساتيد و كاركنان آن دانست و گفت : ما هنوز در ابتداي راه هستيم و بايد اين راه را با کار و تلاش بي وقفه و خستگي ناپذير ادامه دهيم. دكتر عليرضا ايرانبخش با اشاره به اين مطلب كه دانشگاههاي و مراكز آموزش عالي نيازمند محيطي شاداب ، پرنشاط و سرشار از معنويت هستند ، نقش اساتيد بعنوان پيشگامان عرصه هاي مختلف علم و تحقيق را در ايجاد فضايي مبتني بر اميد و تحرك بسيار چشمگير عنوان كرد و افزود:دانشجويان پتانسيل هاي عظيمي دارند كه با هدايت و حمايت قانوني و عادلانه اساتيد مي توانند با افتخار در كليه عرصه هاي مختلف علمي و پژوهشي گام بردارند. رئيس شوراي پژوهش و فناوري منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري بر تقوي جمعي در كنار تقوي فردي تاكيد كرد و عشق به خدمت ، شجاعت علمي و تقويت هويت اسلامي - ايراني دانشجويان را از مهمترين وظايف اساتيد خواند.

راه اندازي سيستم ويدئو کنفرانس در واحد زابل

سيستم ويدئو کنفرانس در دانشگاه آزاد اسلامي واحد زابل راه اندازي شد.به گزارش آفرينش، معاون پژوهشي وفناوري واحد زابل ضمن اعلام اين خبر افزود:در راستاي تحقق اهداف دولت الکترونيک ،پس از اخذ مجوزهاي لازم از سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي سيستم ويدئو کنفرانس با اعتبار بالغ بر 000/000/150ريال خريداري،نصب وراه اندازي شد.

حسنعلي رخشاني نسب استفاده از فناوري اطلاعات وروشهاي نوين ارتباطي در خدمت رساني به اساتيد ، کارکنان ودانشجويان را از مهمترين اهداف دانشگاه برشمرد و تصريح کرد:اين سيستم امکان برقراري ارتباط صوتي وتصويري چندين نفر در نقاط مختلف را به صورت همزمان فراهم مي کند و براي برگزاري جلسات ونشستها ديگر نياز به پيمودن مسافت هاي طولاني و صرف هزينه نيست.وي برگزاري جلسات در سريعترين زمان ممکن،گفتگو وبحث هاي علمي اساتيد واحد با اساتيد ساير واحدها ودانشگاهها را از ديگر کاربرد هاي اين سيستم عنوان کرد.

معرفي طرحهاي برتر گروه معماري دانشگاه
آزاد اسلامي واحد ساري

پس از برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي توسط انجمن علمي گروه معماري ، طرحهاي برتر در بخشهاي مختلف انتخاب و در مراسم اختتاميه به نفرات برتر لوح تقدير و هدايايي اهداء شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي ساري، بر اساس راي داوران در بخش راندو طرح اعظم مهاجري ، زهرا محمدي ، اليان خان محمدي و مهتا عارف پور رتبه اول تا چهارم را كسب نمودند. در بخش ماكت و پرزانته ماه نوش كياني اول شد و مونا نوري مقدم ، ويدا جعفري و اعظم مهاجري رتبه ها دوم تا چهارم را كسب كردند.

در زمينه طرح معماري ، الياء خان محمدي با طرح فرهنگسرا ، طاهره قاسميان با طرح دبستان ، علي مهدوي و محدثه قلي تبار با طرح فرهنگسرا رتبه هاي اول تا چهارم را به دست آورند.همچنين بر اساس راي داوران سميرا ترابي به عنوان طراح برتر انتخاب شد و بر اساس راي اساتيد گروه معماري طرح فرهنگسراي صفورا احمد علي پوري به عنوان طرح برتر معرفي شد .قابل ذكر است مراسم اختتاميه اين رقابت علمي با حضور جمع كثيري از دانشجويان و اساتيد در سالن اجتماعات دانشكده فني و مهندسي دانشگاه آزاد اسلامي ساري برگزار شد .

ارائه مقاله دانشجوي واحد قزوين در همايش ملي بازاريابي اينترنتي

در همايش ملي بازاريابي اينترنتي ، مقاله دانشجوي کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي قزوين پذيرش و ارائه شد. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين ، مقاله ابوالفضل ترابي دانشجوي کارشناسي ارشد حسابداري اين دانشگاه با عنوان" بررسي هوشمند سازي فرايندهاي مختلف و تبيين ابعاد آميخته بازاريابي اينترنتي "در همايش ملي بازاريابي اينترنتي که در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر برگزار شد ، مورد پذيرش قرار گرفت و به صورت حضوري ارائه شد . براي اين همايش که در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري و سياست گذاري هاي کلان دانشگاه آزاد اسلامي در جهت تعالي بخشيدن به جايگاه علم و پژوهش کشور برگزار شد ؛ 140 مقاله ارسال که پس از بررسي هيات داوران 28 مقاله پذيرفته و از اين تعداد 12 مقاله برتر به صورت سخنراني و 16 مقاله به صورت پوستر ارائه شد.

برگزاري کارگاه روش تحقيق جهت اعضاء باشگاه پژوهشگران جوان واحد شهرقدس

به همت معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر قدس کارگاه روش تحقيق در سالن آمفي تئاتر دانشکده علوم انساني اين واحد دانشگاهي برگزار گرديد . به گزارش آفرينش، در اين کارگاه که اعضاء باشگاه پژوهشگران جوان واحد شهرقدس حضور داشتند به بررسي روشهاي تحقيق و پروپوزال نويسي پرداخته و همچنين وسايل و لوازم کمک آموزشي در اختيار اعضاء قرار گرفت. حسين علي آبادي فراهاني رئيس باشگاه پژوهشگران جوان واحد شهرقدس اظهار داشت: در اين کارگاه امکانات سمعي و بصري مناسبي در اختيار اعضاء قرار گرفت که بررسي فرمهاي نظرخواهي تکميل شده توسط اعضاء در پايان نسبت به عملکرد مدرس کارگاه و همچنين امکانات موجود، مؤيد اين موضوع بود. وي در پايان از اداره روابط عمومي واحد شهرقدس بدليل ارائه خدمات بسيار مناسب نيز تشکر نمودند.


 فرهنگ دانشگاه 

 با حضور رييس دانشگاه آزاد اسلامي؛

پروژه هاي عمراني واحدهاي بروجرد و دورود
از استان لرستان مورد بهره برداري قرار مي‌گيرد

پروژه هاي عمراني واحدهاي بروجرد و دورود از استان لرستان در منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامي روز پنج شنبه با حضور دکتر جاسبي رييس دانشگاه آزاد اسلامي و مسوولان استاني وشهري افتتاح و به بهره برداري مي رسد.

به گزارش آفرينش، دکتر عليرضا نظام آبادي دبير منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامي، با اعلام اين خبر افزود: اين پروژه ها در واحد بروجرد شامل، ساختمان کتابخانه با زيربناي 1200 متر مربع ، خوابگاه شماره(1) با 6 هزار و 50 متر مربع زيربنا، مجتمع آزمايشگاهي واحد با 2هزار و 200 متر مربع، ساختمان اداري با 3 هزار مترمربع زيربنا، پارک خاتم با 50 هزار متر مربع، ساختمان مسجد بقيه الله با 1200 متر مربع زيربنا، ساختمان سلف سرويس با 3هزار500 متر مربع وسالن آمفي تئاتر با 2 هزار و800 متر مربع زيربنا مي باشد که با حضور حجت الاسلام و المسلمين ترابي امام جمعه ونماينده ولي فقيه در شهرستان بروجرد، دکتر بروجردي و دکتر مقدسي نمايندگان شهرستان بروجرد در مجلس شوراي اسلامي، شهردار و اعضاي شوراي شهر بروجرد، رؤساي واحدهاي منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامي ومسوولان شهري، صبح روزپنج شنبه 2 تيرماه در بروجرد افتتاح مي شود.دبير منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامي اضافه کرد: پروژه هاي عمراني واحد دورود نيز که عصر روزپنج شنبه با حضور رياست محترم دانشگاه جناب آقاي دکتر جاسبي افتتاح مي شوند، شامل: ساختمان دانشکده فني ومهندسي با زيربناي 6662 متر مربع، ساختمان دانشکده ادبيات وعلوم انساني با3600 متر مربع زير بنا، مجتمع کارگاه هاي آموزشي با 7321 متر مربع زيربنا، مسجد حضرت فاطمه(س) با 1200 متر مربع زيربنا ، مجتمع سالن ورزشي با زيربناي 3هزارو700مترمربع وفاز اول محوطه سازي به مساحت 3 هکتار و سردرورودي وبلوار دسترسي به مجتمع مي باشد که با حضور حجت الاسلام والمسلمين رجايي پور امام جمعه، دکتر عزت اله دهقان نماينده دورود وازنا در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار، دکتر رنجبر رييس منطقه 5 ، کليه روساي واحدهاي دانشگاهي و مسوولان شهري درواحد دورود به بهره برداري مي رسد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بردسير:

حضور46 دانشجوي عضو خانواده شاهد و ايثارگر در واحد بردسيراز افتخارات اين دانشگاه است

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بردسير گفت: حضور 46دانشجوي مشغول به تحصيل عضو خانواده شاهد و ايثار گر از افتخارات اين دانشگاه است.به گزارش آفرينش، دکتر حسين شريعت افزود: با همکاري بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان بردسير تسهيلات ويژه اي به اين عزيزان پرداخت مي گردد.وي ارائه تخفيف شهريه بين بيست تا هشتاد و پنج درصد، پرداخت وام دانشجويي، برگزاري کلاس هاي کمک درسي به منظور تقويت بنيه علمي و اردوهاي زيارتي و سياحتي را گوشه اي از تسهيلات ارائه شده به دانشجويان عضو خانواده شاهد و ايثارگر عنوان نمود.شريعت از امضاي تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامي بردسير و بنياد شهيد و امور ايثارگران اين شهرستان نيز خبر داد و از تلاش هاي آقاي غلامعلي رباطي زاده رئيس بنياد شهيد اين شهرستان تقدير نمود.

رئيس واحد جيرفت خبر داد:

تشكيل كميته بهينه سازي و ارتقاء كيفيت
در دانشگاه آزاد اسلامي جيرفت

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي جيرفت از تشکيل کميته بهينه سازي و ارتقا کيفيت در اين واحد خبر داد.به گزارش آنا، نخستين جلسه هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد جيرفت با حضور رياست، معاونت ها و مدير امور اداري در محل مهمانسراي اساتيد دانشگاه برگزار شد.رئيس واحد جيرفت ضمن ارائه گزارشي از جلسه شوراي منطقه 7 دانشگاه آزاد اسلامي گفت: اين واحد دانشگاهي با همدلي و تلاش مضاعف همه معاونت ها و مديران روند رو به رشدي را داشته است اما آنچه بايد در دستور كار مسئولين اين دانشگاه قرار گيرد صرفه جويي و كاهش هزينه هاي جاري مي باشد.مجيد خزاعي خواستار راه اندازي اتوماسيون اداري در دانشگاه شد و افزود: با راه اندازي اتوماسيون اداري از اتلاف وقت در دانشگاه جلوگيري مي شود و تكريم ارباب رجوع را نيز به دنبال دارد.

وي از تشكيل كميته بهينه سازي و ارتقاء كيفيت در واحد جيرفت خبرداد و گفت: مهندس حاتمي معاون اداري و مالي به عنوان رئيس كميته و مهرداد دلفاردي به عنوان دبير كميته و اعضاي هيات علمي دكتر وكيلي، دكتر افضلي و دكتر ممتحن به عنوان اعضاي كميته معرفي شدند.گفتني است از مهمترين مصوبات اين جلسه مي توان به ارسال آمار دانشگاه فقط از طريق مركز آمار ، اجرايي نمودن مصوبات شوراي منطقه در دانشگاه، راه اندازي اتوماسيون اداري و به روز نمودن وب سايت دانشگاه توسط روابط عمومي اشاره نمود.

اختراع سيستم جايگزين چرخ هاي پنوماتيك هواپيما توسط دانشجوي واحد اراك

سيستم جايگزين چرخ‌هاي پنوماتيك هواپيما توسط مهشيد داراب دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي اراك طراحي و ساخته شد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي اراك،مهشيد داراب دانشجوي رشته ميکروبيولوژي دانشگاه آزاد اسلامي اراک در خصوص اين اختراع گفت: «سيستم ايمني چرخ‌هاي پنومتيك هواپيما در مقابله با باز نشدن چرخ‌هاي هواپيما» مي‌تواند به عنوان جايگزين مورد استفاده قرار گيرد در غير اين صورت سيستم بدنه هواپيما با باند فرود برخورد کرده و موجب سرنگوني هواپيما مي‌شود.وي افزود:اين سيستم در صورت بازنشدن چرخ‌هاي فرود مي‌تواند توسط خلبان هواپيما با فشردن يك كليد كه توسط سيستم الكترونيكي خاص طراحي شده هدايت گردد و مورد استفاده قرار گيرد و با بازشدن دريچه‌هاي اضطراري حامل كيسه‌هاي هوا و پرتاب شدن آنها به بيرون، استفاده از خواص فنري و احساس نياز برگشت به حالت اوليه فنرهاي سيستم به حالت اول تمايل پيدا كرده و در حين اين عمل كيسه‌ها از هواي فشرده انباشته مي‌گردد.

وي گفت:اگر اصطكاك بين كيسه هوا و زمين زياد باشد دچار سوختگي و از بين رفتن حفره‌هاي هوايي مي‌گردد، بنابراين از فلزهاي مصرفي كه به صورت دانه‌هاي تسبيح در كنار يكديگر به صورت خطوط موازي چيده شده‌اند، هنگام اصطكاك استفاده و ساييده مي‌شود، لذا ضريب اصطكاك را به حداقل رسانديم .داراب افزود:جنس اين سيستم از الياف كربن بوده و داراي خصوصياتي چون استحكام، ضد حريق بودن، صرفه اقتصادي بالا، خورده نشدن و تحمل فشار زياد است.دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي اراك در خصوص مزاياي اين طرح گفت:جلوگيري از آتش‌سوزي‌هاي برخوردي، امكان فرود در نقاط آبي، عدم نياز به فرودگاه هنگام فرود اضطراري، عدم نياز به منبع محرك، ضريب ايمني بالا، استفاده از سيستم حفره‌هاي هوا و... از قابليت‌هاي اين طرح مي باشد.شايان ذکر است اين اختراع در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکيت هاي صنعتي به ثبت رسيده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه