جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/04/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3904

نماينده مردم شهرستان هاي دماوند، فيروزکوه
بستر سازي احداث شهرک سينمايي در دماوند آماده است

آقازاده مطرح کرد:
شهرکهاي مسکوني بايد براساس استانداردهاي روز احداث شود

مدير کل جهاد کشاورزي استان تهران اعلام کرد:
ايجاد اشتغال براي 4200نفر در استان تهران

توسط تيم عملياتي بندرخرمشهر :
مهار موفقيت آميز آلودگي نفتي کشتي سازي اروندان 2


ايران زمين


خبر


در استان


 نماينده مردم شهرستان هاي دماوند، فيروزکوه
 بستر سازي احداث شهرک سينمايي در دماوند آماده است 

رودهن – ايرج صادقعلي

نماينده مردم شهرستان هاي دماوند، فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به آماده بودن بستر احداث شهرک سينمايي در دماوند گفت: اين شهرستان فرهنگي ترين شهرستان استان تهران براي ميزباني شهرک سينمايي آماده است.

به گزارش خبرنگار آفرينش شاهرخ ر امين با اشاره به نقش رسانه ها در فرهنگ سازي گفت: صدا و سيما بودجه اي را براي احداث هاليوود اسلامي در شهرستان دماوند در نظر گرفته است و مردم شهرستان دماوند نيز به عنوان مردمي فرهنگي و متدين از اين طرح استقبال مي کنند.وي محصولات رسانه اي ايران را محصولات پاي بند به اصول اخلاقي، فرهنگي و اسلامي دانست و ادامه داد: اکثر کشورهاي اسلامي و هم فرهنگ با ايران اعم از کشورهاي خاورميانه و آسياي ميانه، خريدار فيلم ها ومحصولات ايران با مضمون مذهبي هستند.

رامين افزود: حدود دو سال است که با توجه به نيازهاي شهرک سينمايي، مکان مورد نظر مورد مطالعه قرار گرفته و انتخاب اين شهرستان براي احداث شهرک سينمايي نتيجه کارهاي کارشناسي است.وي احداث شهرک سينمايي را منبع درآمد و اشتغالزايي براي مردم شهرستان دانست و افزود: اين شهرک چند منظوره در زمينه تبليغات بازرگاني و رسانه هاي متعامل براي خدمات چند رسانه اي فعاليت خواهد کرد و تبليغات بازرگاني آن رشد اقتصادي مطلوبي را در شهرستان ايجاد مي کند.

نماينده مردم شهرستان هاي دماوند، فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اهميت گردشگري در اين منطقه گفت: شهرک سينمايي مي تواند پس از اکران فيلم هاي تاريخي به منطقه اي گردشگري براي جذب توريست تبديل شود.رامين از نماينده مسکن و شهرسازي خواست تا مکاني براي احداث شهرک سينمايي با توجه به ويژگي خاص فرهنگي هنري خارج از بافت جريان زندگي مردم در نظر گرفته شود تا مزاحمتي براي شهروندان ايجاد نکند.علي صفري نماينده مسکن و شهرسازي دماوند نيز مکاني را در شهر کيلان دماوند به نماينده صدا و سيما معرفي کرده است.


 آقازاده مطرح کرد:
  شهرکهاي مسکوني بايد براساس استانداردهاي روز احداث شود 

کرج - خاکپور

شهردار کرج بر احداث شهرکهاي مسکوني اين کلانشهر براساس استانداردهاي روز تأکيد کردو گفت: يکي از اقدامات براي رفع مشکلات اين بخش، افزايش تعامل و همکاري با سازمان نظام مهندسي و استفاده از پتانسيلهاي مهندسان در بخش مديريت شهري است.سيد علي آقازاده اظهار داشت: طي سه دهه گذشته کرج به دليل رشد روز افزون نرخ جمعيت و مهاجرتهاي بي رويه از استانهاي کشور به اين کلانشهر، با چالشهاي مختلفي در بخش مديريت شهري روبرو شده است.وي افزود: در اين زمينه تمامي مسئولان استان البرز و کرج درصدد شناسايي چالشها، بررسي و رفع آنها هستند که شهرداري نيز با همکاري شهروندان و استفاده از پتانسيلها و ظرفيتهاي موجود اقداماتي را در اين راستا انجام مي دهد.

آقازاده ادامه داد: بايد با مديريت صحيح و استفاده از پتانسيلهاي موجود، مشکلات فعلي برطرف شوند و به نقاط ايده آل دست يابيم. شهردار کلانشهر کرج با اشاره به اينکه چالشهاي مذکور بخش مديريت شهري و شهروندان را با مشکل مواجه کرده است، يادآور شد: طي يک سال گذشته پس از بررسي چالشهاي مذکور، مشکلات اولويت بندي شدند تا هرچه سريعتر برطرف شوند.وي از وجود مشکلات زيرساختي در بخش معماري و مسائل مربوطه خبر داد و افزود: بايد مواردي که منجر به ايجاد مناظر مناسب شهري مي شوند، ساماندهي شود که در اين زمينه مي توان از ابزارهاي مختلف استفاده کرد.

اين مسئول گفت: در حال حاضر نگاه تخصصي در اين زمينه به وفور در استان البرز و کلانشهر کرج وجود دارد که مي توان با برگزاري گردهمايي، جلسات و همايشهاي کارشناسي اين نگاه را بين مسئولان ايجاد کرد.

آقازاده متذکر شد: هم اکنون يکي از چالشهاي مديريت شهري کرج، احداث شهرکهاي مسکوني در نقاط مختلف اين کلانشهر توسط شرکتها و نهادهاي نيمه دولتي است.شهردار کرج عنوان کرد: در حال حاضر بيش از 200 شهرک مسکوني طي دو دهه گذشته در اين کلانشهر احداث شده اند که اکثر آنها به دليل عدم تعهد شهرک ساز به تعهدات خود پايبند نبوده اند و اين باعث وجود مشکلات مختلفي شده است.وي اظهار داشت: يکي از اقدامات اساسي در اين زمينه برنامه ريزي است که در زمان احداث شهرکهاي مسکوني، بايد استانداردهاي لازم اعمال و از تجهيزات فني روز بهره گرفته شود.


 مدير کل جهاد کشاورزي استان تهران اعلام کرد:
 ايجاد اشتغال براي 4200نفر در استان تهران  

 اسلامشهر _ محمد رضا عباسي

سيد محمد موسوي مدير کل جهاد کشاورزي استان تهران ، در مراسم بهره برداري همزمان طرحهاي کشاورزي اين استان در اسلامشهر اعلام کرد : با بهره برداري از 88 طرح کشاورزي در بخشهاي مختلف ، که با هزينهاي بالغ بر 451 ميليارد ريال در سطح استان اجراشده ، براي بيش از 4200 نفراز جوانان و علاقمندان به بخش کشاورزي زمينه ايجاد اشتغال فراهم شده است . موسوي اظهارداشت : ازمجموع طرحهاي افتتاح شده در بخش کشاورزي ، 49 درصد از طرحها به بخش زيرساختهاي آب و خاک ، 27 درصد به بخش توليدات دامي ، 17 درصد به بخش توليدات گياهي و محصولات گلخانه اي ، 6 درصد به صنايع تبديلي و تکميلي محصولات کشاورزي و يک در صد نيز به ديگر بخشهاي کشاورزي و صنايع وابسته اختصاص يافته است .

مدير کل جهاد کشاورزي استان تهران در بخش ديگري از سخنانش ، باارائه گزارشي از عملکرد سازمان تحت مديريتش گفت : بهره برداري از 112 کيلومتر کانال انتقال آب به زمينهاي کشاورزي ، تحت پوشش قرار گرفتن 483 هکتار از اراضي تحت آبياري تحت فشار ، احداث 52 هزارمتر مربع گلخانه کشت صيفي جات با توليد 1300 تن انواع صيفي جات ، و احداث 20 هزارمتر مربع گلخانه انواع گلهاي شاخه بريده ، که بيش از يک ميليارد و 100 هزار گل شاخه بريده ، که معادل 45 درصد گلهاي شاخه بريده توليدي در کشور مي باشد ، در اين استان افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفته است .

وي افزود : ايجاد نهالستان براي توليد بيش از يک ميليون نهال درسال ، بهره برداري از گاوداري صنعتي با 1175 راس گاو و پروار بندي گوساله با 2200راس و پرورش گوشت مرغ با 38 هزار قطعه بهره برداري از مجتمع توليدي ماهيان زينتي با توليد يک ميليون و500 هزار قطعه ،از جمله طرح هاي است ، مورد بهره برداري قرار گرفت .

موسوي با اعلام شعار يک مساوي 50 تصريح کرد : در سطح استان تهران از 202 هزار هکتار اراضي زراعي و باغي ،تاکنون 20 هزار هکتار ازاين اراضي زير پوشش آبياري تحت فشار قرار گرفته ، که با برنامه ريزي بعمل آمده و با توجه به اجرايي شدن طرح هدفمند کردن يارانه ها و نيز در راستاي عمل کردن به فرامين مقام معظم رهبري ، در نظر است که با همکاري و مشارکت کشاورزان عزيز ، 50 برابر سالهاي گذشته ازاراضي کشاورزي را زير پوشش آبياري تحت فشار قرار دهيم . در اين مراسم ، غلامحسين آرام فرماندار شهرستان اسلامشهر با ارائه گزارشي از وضعيت کشاورزي در اين شهرستان اظهارداشت : از 19600 هکتار اراضي شهرستان اسلامشهر ، تنها 13 هزار هکتار کشاورزي مي باشد ،که از اين ميزان اراضي 8هزار هکتار زير پوشش آبياري تحت فشار قرار گرفته است و بقيه بعلت کمبود آب زير کشت نرفته است .

آرام افزود : اميدواريم که با بهره برداري از 2 کانل انتقال آب ميدان محمديه و نواب صفوي ، که هرکدام با دبي آب 5/6و 5/5 متر مکعب و اختصاص حق آبه عادلانه براي کشاورزان اين شهرستان ، مابقي ازارضي باير نيز زير کشت برود ، فرماندار اسلامشهر تصريح کرد : در شهرستان اسلامشهر با وجود 130 واحد دامداري سنتي و صنعتي ، روزانه بيش از 430 تن شير توليد مي شود که اين ميزان برابر 20 در صد شير توليدي استان تهران مي باشد و در ديگر بخشهاي کشاورزي ، نيز اين شهرستان بعنوان يکي ازمهمترين قطبهاي کشاورزي استان ، به شمار مي رود .

شايان ذکر است ، که در سومين روز از هفته جهاد کشاورزي همزمان با بهره برداري 88 طرح کشاورزي استان تهران ، تعداد 6 طرح کشاورزي نيز در اين شهرستان افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت ،که بهره برداري از مجتمع کشت و صنعت دامدوشان آويژه با اعتباري بالغ بر 50 ميليارد ريال ، طرح آبياري قطره اي با سطح زيرکشت 20 هکتار و اعتبار 800 ميليارد ريالي و طرح احداث و اصلاح کانال شهيد نواب صفوي با اعتباري 25 ميليارد ريال ، از جمله اين طرح ها مي باشد .

شرکت دامدوشان آويژه در زميني به وسعت 50 هکتارمساحت ، که 45 هزار هکتار آن زراعي بوده و علوفه مورد نياز تعداد هزار راس دام با توليد بيش از 13 تن شير روزانه ، وراه اندازي صنايع تبديلي و فرآوري محصولات لبني به ظرفيت توليد 100 تن و با تنوع 27 محصول با اعتباري بالغ 50 ميليارد ريال ، زمينه اشتغال زايي مستقيم 600 نفر و غير مستقيم براي 1400 نفر را ايجاد نموده است .


 توسط تيم عملياتي بندرخرمشهر :
 مهار موفقيت آميز آلودگي نفتي کشتي سازي اروندان 2  

 خرمشهر- خبرنگار آفرينش

سرپرست اداره ايمني و حفاظت دريايي بندر خرمشهر از مهار موفقيت آميز آلودگي نفتي در کشتي سازي اروندان 2 توسط کارشناسان اين بندر خبرداد .حاجي رضايي اظهار داشت :کارشناسان مقابله با آلودگي بندرخرمشهرموفق به مهار 85 درصد از آلودگي نفتي ايجاد شده در کشتي سازي اروندان 2 در محدوده ديري فارم شدند .رضايي ادامه داد : اين آلودگي که بدليل اوراق و تکه تکه نمودن غير استاندارد يک فروند بارج سوخت رسان در اين کشتي سازي ايجاد شده بود سبب ورود حدود 16 تن مواد زايد نفتي به آب رودخانه کارون گشت که خوشبختانه با همت کارشناسان و پرسنل زحمت کش اين بندر بيش از 15 تن از اين مواد زايد نفتي جمع آوري شد .وي افزود : بخش مقابله با آلودگي هاي محيط زيست اين اداره کل همچنان آمادگي دارد در راستاي حفاظب از محيط زيست به محض وقوع چنين حوادثي باتمام توان وارد عمل شد ه و در حفظ محيط زيست براي نسل هاي آينده بکوشد.سرپرست ايمني وحفاظت دريائي بندر خرمشهر ضمن قدرداني از عملکرد خوب و بموقع پرسنل اين اداره در مهار آلودگي بوجود آمده ابراز اميدواري کرد: بااضافه شدن تجهيزات پيشرفته و به روز خريداري شده توسط سازمان بنادر ودريانوردي در جهت مقابله با آلودگي ها در آينده اي نزديک ، با قدرت و توان بيش از پيش در راه حفاظت ها و صيانت از محيط زيست منطقه و جلوگيري از آلودگي هاي دريايي گام بردارد .


 ايران زمين 

افزون بر يك ميليون تن محصول كشاورزي سال گذشته در يزد توليد شد

يزد- اکبر خيرخواه

طي سال گذشته يك ميليون و 245 هزار تن محصولات كشاورزي در اين استان توليد ، که اين ميزان نسبت به سال قبل از آن 90 تن افزايش داشته است. اين مطلب رادکتر حسين بري ابرقويي رييس سازمان جهادكشاورزي استان يزد، در جمع خبرنگاران عنوان كرد و ادامه داد: اين افزايش نشان از استفاده كشاورزان از مباحث علمي و نوين در كشاورزي حکايت دارد.ابرقويي به صادرات محصولات كشاورزي در استان اشاره كرد و اضافه كرد: سال گذشته به ارزش 312 ميليون دلار محصولات كشاورزي از گمرك استانهاي همجوار صادر شد. ابرقويي اضافه كرد: در نظر داريم كه زمينه صادرات محصولات كشاورزي را در استان مهيا كنيم.

وي با اشاره به كم آبي استان خواستار توجه به بهره وري و لزوم صرفه جويي در استفاده از منابع آبي در اين بخش شد و افزود:يكي از راههاي تحقق بهره وري و استفاده بهينه از منابع آبي، توسعه آبياري تحت فشار در اراضي كشاورزي است. رييس سازمان جهاد كشاورزي استان يزد افزود:به هر ميزان كه استان توان اجراي آن را داشته باشد دولت 50درصد هزينه آن را به صورت بلاعوض پرداخت مي كند و بقيه از محل سهم آورده متقاضي و از طريق تسهيلات بانكي تامين مي شود. وي اظهار داشت: براي رسيدن به خودكفائي واستقلال در بخش كشاورزي بايد از تكنولوژي و دانش مربوط به آن به خوبي استفاده كنيم. ابرقويي اضافه كرد: بايد با توجه به خشكسالي هاي پي درپي از آب موجود حداكثر استفاده را بهره ببريم. وي در ادامه به سفرهاي هيات دولت به استان اشاره كرد و گفت: سفرهاي استاني دولت بركات زيادي براي استان يزد داشته است و بخش كشاورزي توانسته با بهره مندي از آن به پيشرفت هاي خوبي دست يابد. رييس سازمان جهاد كشاورزي استان يزدگفت: پيشرفت مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان در بخش كشاورزي را 100درصد و دور اول و دوم سفر هيات دولت و رييس جمهوري را به ترتيب 100درصد و 95درصد بيان كرد.

تاکيد معاون فرماندار براوقات فراغت جوانان شهرستان رباط کريم

رباط کريم_اصغري

ستاد اوقات فراغت شهرستان رباط کريم به منظور برنامه ريزي براي غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان و جوانان ، در فرمانداري رباط کريم تشکيل شد .به گزارش خبرنگار ما از رباط کريم ، معاون برنامه ريزي و اداري مالي فرمانداري رباط کريم در اين جلسه ، با تاکيد بر اهميت برنامه ريزي براي پرکردن اوقات فراغت شهروندان به ويژه براي دانش آموزان و نوجوانان گفت : اوقات فراغت به معني بيکاري نبوده و مخصوص فصل تابستان هم نيست و بايد براي طول سال برنامه ريزي شود که متاسفانه دراين زمينه برنامه مدوني نداريم ولي اميدواريم بتوانيم در سال جاري بهتر از گذشته عمل کنيم .

محمدرضا حسنلو اظهار داشت : اگر بدون برنامه عمل کنيم ، اين اوقات به بطالت خواهد گذشت و حتي ممکن است موجب بروز آسيبهايي در جامعه شود .وي به وجود نزديک به 50 هزار دانش آموز در شهرستان رباط کريم اشاره کرد و افزود :دارا بودن اين تعداد دانش‌آموز درشهرستان رباط كريم ،وظيفه ما را به عنوان مسئول براي پي‌ريزي برنامه‌هاي مناسب سنگين‌تر مي‌كند و البته اوقات فراغت فقط منحصر به اين قشر نيست و نمي‌توان ساير بخش‌هاي جامعه را ناديده گرفت.

معاون برنامه ريزي و اداري مالي فرمانداري رباط کريم تصريح کرد : برنامه هاي تدارک ديده شده بايد داراي هويت اسلامي و ايراني باشد و به آموزش قرآن کريم به خصوص در زمينه تفسير و درک مفاهيم اين کتاب آسماني ،توجه ويژه اي شود ، به گفته وي هرتبعات ناخوشايندي که در جامعه به ما وارد مي گردد ، از عدم توجه و عمل نکردن به آموزه هاي قرآن ناشي مي شود .در ادامه اين جلسه ، اعضاي حاضر و مسئولين ادارات مربوطه ، به بيان برنامه ها ي پيش بيني شده خود ، براي غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان و جوانان شهرستان رباط کريم در فصل تابستان پرداختند .گفتني است در اين جلسه مقرر شد تا اعضا برنامه هاي زمان بندي شده خود را تا يک هفته آينده به ستاد ارائه دهند .

بندر شهيد رجايي آماده مميزي IMO مي شود

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

معاون دريايي وبندري اداره کل بنادر و دريانوردي هرمزگان از آماده شدن اين بندر جهت مميزي IMO خبرداد. اله مراد عفيفي پور در اين باره گفت : يکي از وظايف سازمان بنادر و دريانوردي ، بررسي والحاق به کنوانسيون هاي بين المللي و عضويت در نهادهاي جهاني مرتبط است .وي گفت :در همين راستا تاکنون اين سازمان به تعداد زيادي از کنوانسيون هاي بين المللي مرتبط عضو شده است و اجراي الزامات آنها را متعهد شده است .عفيفي پور خاطرنشان کرد : سازمان جهاني دريانوردي (IMO) به منظور بررسي و ارزيابي ميزان انطباق عملکرد و فرآيندهاي دوت هاي متعاهد با الزامات کنوانسيون هاي مذکور ، سيستم مميزي از اجراي کنوانسيون ها را طراحي و اجرا کرده است .وي افزود : تا پيش از اين ، مميزي ها به صورت اختياري انجام مي گرفت اما از سال 2015 به بعد به صورت اجباري خواهد بود .

عفيفي پور با اشاره به اهميت کنوانسيون ها گفت : اين اداره کل با دقت و جديت و در راستاي اقدامات سازمان بنادر ، تمهيدات لازم را جهت بررسي ميزان انطباق عملکرد با الزامات به عمل آورده است .وي اضافه کرد : به منظور ارزيابي ميزان موفقيت اداره کل و همچنين کسب آمادگي لازم جهت مميزي IMO که در اواخر سال جاري ميلادي توسط مميزان سازمان جهاني دريانوردي انجام مي شود ، مميزان سازمان بنادر در روزهاي 10 و 11 خرداد با حضور در مجتمع بندري شهيد رجايي فرآيندهاي مرتبط را مورد ارزيابي قرار مي دهند.عفيفي پور خاطرنشان کرد : نتيجه اين مميزي هر چه که باشد ، قطعا در پيشبرد اهداف سازماني و کسب آمادگي صددرصدي براي مميزي نهايي تاثير گذار خواهد بود. 

نه مسجد شهرستان قدس ميزبان معتكفان بودند

قدس - خبرنگارآفرينش

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرقدس گفت:9مسجداين شهرستان باظرفيت يك هزاروهفتصد نفر براي ميزباني معتكفان امسال آماده بود.حجت الاسلام صدق علي جليل زاده دراين باره افزود:تاكنون بيش ازيك هزارنفربراي شركت دراين مراسم معنوي نام نويسي دراين شهرستان كرده بودندكه بيشترآنان جوانان وبانوان راتشكيل مي دادند.وي گفت : اعضا ستاد و خادمان معتكفان در شهرستان قدس نيز براي برگزاري هرچه بهتر اين مراسم پرفيض موظف به رعايت دستورالعمل هاي اجرايي شده اند. رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان قدس، نظارت صحيح بر روند اجراي مراسم معنوي اعتكاف ، تامين امنيت ، تامين مسائل بهداشتي ، كنترل كارت معتكفان و توزيع مواد غذايي را از جمله وظايف در نظر گرفته شده براي اعضاي ستاد اعتكاف اين شهرستان عنوان كرد. جليل زاده بيان داشت : سخنراني ، توزيع بسته هاي فرهنگي ، برگزاري مسابقات ديني ، اعتقادي ، علمي و ختم صلوات از ديگر برنامه هاي پيش بيني شده در اين مراسم معنوي بوده است. 

مديران منطقه 20 ناظر افتخاري سامانه 1888 شدند

ري - خبرنگارآفرينش

مديران محلات منطقه20 به عنوان ناظر افتخاري سامانه 1888 جذب شدند. به گزارش خبرنگار آفرينش در شهرري حميدرضا قليچ خاني مدير سامانه 1888 منطقه با اعلام اين خبر گفت: با توجه به نقش مهم و موثر مديران محله در انعكاس مشكلات و مسائل محلات اين سامانه اقدام به جذب مديران محلات 7 گانه سطح منطقه به عنوان ناظر افتخاري كرده است. قليچ خاني با اشاره به اينكه جذب ناظران افتخاري در راستاي تنوير افكار عمومي و جلب مشاركت شهروندان در خصوص شناسايي و پيگيري مشكلات شهري است اظهار داشت: جلسات توجيهي و آشنايي با سياستها، عملكرد ، نحوه فعاليت مركز نظارت همگاني و نقش و عملكرد ناظرين با حضور مديران محلات برگزار گرديد و به زودي كارت شناسايي براي آنان صادر خواهد شد و اين افراد به عنوان ناظرين افتخاري فعاليت خود را آغاز خواهند كرد. 

پل زيرگذر بلوار توليدگران(آليش گاز) در دست تعمير

قدس - خبرنگارآفرينش

به گزارش روابط عمومي شهرداري قدس پل زير گذر بلوار توليدگران (اسماعيل آباد) خروجي به سمت بزرگراه فتح(تهران-کرج) جهت تعمير زيرسازي و روکش آسفالت با همکاري ناحيه 3 شهرداري منطقه 21 تهران تا اطلاع ثانوي مسدود خواهد بود.علي رزاقي مدير اداره روابط عمومي شهرداري قدس گفت : واحد حمل و نقل و ترافيک شهرداري با همکاري ناحيه 3 شهرداري منطقه 21 تهران و با اخذ مجوز از شوراي ترافيک شهرستان قدس از روز پنج شنبه مورخ 25/3/90 عمليات بهبود زيرسازي و ترميم روکش آسفالت اين محور را آغاز نموده و زيرگذر شهيد کلاهدوز را بعنوان مسير جايگزين معرفي نموده اند.مدير اداره روابط عمومي شهرداري قدس ضمن عذرخواهي از شهروندان گرامي خواست تا با رعايت احتياط و صبوري در اجراي هرچه بهتر طرح تعمير و بهبود زيرگذر مذکور و انجام عمليات فني و اجرايي ، شهرداري قدس را در اجراي بهتر طرح مذکور ياري نمايند.

هيچ خودروي بدون استاندارد در کشور توليد نمي شود

اروميه- خبر نگارآفرينش

رئيس سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي کشور با اشاره به اينکه خودروهاي سواري توليد داخل بايد داراي استانداردهاي 55 گانه تعريف شده باشند، گفت: امسال هيچ خودروي بدون استانداردي در کشور توليد نمي شود.نظام الدين برزگري در جلسه ويژه ستاد تسهيل امور و پشتيباني واحدهاي توليدي و شهرکهاي صنعتي با اشاره به اينکه طي سال گذشته استاندارد سازي خودروهاي توليدي داخل کشور از اولويت اين نهاد است، افزود: امسال خودروهايي که فاقد شرايط استانداردهاي تدوين شده باشند، شماره گذاري نخواهند شد.وي در ادامه بيان داشت: براساس همکاري مشترکي که بين سازمان استاندارد و پليس راهور ناجا انجام شده خودروهايي که از امسال مجهز به سيستم ترمز ضد قفل (ABS) نباشند، شماره گذاري نخواهند شد.


 خبر 

 مديرکل مسکن و شهرسازي استان اصفهان :

انبوه سازان بيش از 11هزار واحد مسکن مهر در اصفهان احداث مي‌کنند

اصفهان - خبرنگار آفرينش

مديرکل مسکن و شهرسازي استان اصفهان گفت: در حال حاضر 11هزار و 597 واحد مسکن مهر توسط انبوه‌سازان در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر جمعيت اصفهان در دست ساخت است. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محمود محمودزاده با اشاره به اين که انبوه‌سازان در قالب 40 شرکت از مرداد سال گذشته در حال احداث واحدهاي مسکن مهر هستند، اظهار داشت: براي ساخت 6 هزار و 484 واحد در شاهين‌شهر، يکهزار و 624 واحد در شهرضا و يکهزار و 520 واحد در کاشان فعاليت مي‌کنند.

مدير کل مسکن و شهرسازي استان اصفهان افزود: انبوه‌سازان 630 واحد در آران و بيدگل، 200 واحد در سميرم، 360 واحد در گلپايگان، 479 واحد در دولت‌آباد و 300 واحد در خوراسگان و قهدريجان نيز در حال احداث هستند. وي در مورد اين که 11 هزار واحد مسکن مهر به صورت سه جانبه با رعايت مقررات ملي ساختمان، ضوابط و مقررات شهرسازي احداث خواهد شد، بيان داشت: تا زماني که پروژه‌هاي در دست اجرا به پايان نرسند قرارداد جديدي براي ساخت و ساز واحدهاي مسکن مهر با انبوه‌سازان منعقد نخواهد شد.

محمودزاده با بيان اين که قرارداد با انبوه‌سازان با رعايت سه شرط قيمت مترمربع مقطوع، مشخصات فني معين و مدت زمان يکسال بسته مي‌شود، تصريح کرد: اين قرارداد تفاهم‌نامه سه جانبه را شکل مي‌دهد که در آن تضمين فروش واحدهاي مسکوني توسط مسکن و شهرسازي هر استان به انبوه‌سازان داده شده است. وي در خصوص اين که به طور کلي انبوه‌سازي با صنعتي کردن شيوه توليد همراه است، گفت: استفاده از فناوري‌هاي نوين و توليد صنعتي ساختمان که به موجب آن چند ويژگي از جمله افزايش سطح کيفي ساختمان‌ها، کاهش وزن ساز، افزايش ايمني صرفه‌جويي اقتصادي، سير نزولي مصرف انرژي، کاهش زمان ساخت و نيز بهينه شدن فرآيند سرمايه‌گذاري در ساخت واحدهاي مسکوني را در بردارد.

مديرکل مسکن و شهرسازي استان قيمت هر مترمربع واحدهاي مسکن مهر را از 3 ميليون ريال تا 3 ميليون و 200 هزار ريال در نوسان بيان کرد و اظهار داشت: قيمت تمام شده واحدهاي مسکن مهر با پارامترهايي نظير متراژ واحدهاي مسکوني، مساحت پارکينگ، نوع پارکينگ، مساحت فضاهاي عمومي شامل آسانسور، انباري و بالکن سنجيده مي‌شود.

وي ادامه داد: علاوه بر آن، قيمت تمام شده هر واحد، هزينه‌هاي بيمه، صدور پروانه، هزينه نظارت، محوطه‌سازي، آماده‌سازي و ... را نيز در بر مي‌گيرد. محمودزاده در خصوص اعطاي تسهيلات بانکي به سازندگان واحدهاي مسکوني گفت: کساني که از فناوري نوين و توليدي صنعتي استفاده کنند در حدود 250، نيمه‌صنعتي220 و غيرصنعتي200 ميليون ريال با نرخ سود 7 درصد تسهيلات دريافت مي‌کنند. وي خاطرنشان کرد: متقاضيان واجد شرايط در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر مي‌توانند از طريق و وب سايت www.maskan.ir و يا ادارات پست تا پايان خرداد سال جاري نسبت به ثبت‌نام در طرح بزرگ مسکن مهر اقدام کنند.


 در استان 

 روستاي «کلم»؛

تفرجگاه طبيعي و تاريخي مردم ايلام

ايلام - خبرگزاري مهر: روستاي زيباي "کلم" واقع در استان ايلام به دليل طبيعت سرسبز و خنک بودن و آثار تاريخي تفرجگاه بيشتر مردم استان در فصل تابستان بشمار مي رود. به گزارش خبرنگار مهر، طبيعت چهار فصل استان ايلام باعث شده اين استان در هر فصل سال جاذبه هاي منحصر به فردي براي گردشگران و مسافران داشته باشد.در فصل تابستان مناطق مختلفي در استان ايلام بخصوص روستاهاي هدف گردشگري استان ايلام وجود دارد که بيشتر مردم استان ايلام در آنجا به تفريح مي پردازند.يکي از مناطق خوش آب و هواي استان ايلام بخصوص در فصل تابستان روستاي هدف گردشگري کلم است.روستاي کلم از توابع بخش بدره شهرستان دره شهر در فاصله 30 کيلومتري شمال غربي شهر بدره و 120 کيلومتري جنوب شرقي شهر ايلام قرار گرفته است. روستاي کلم که در ميان کوه ها و ارتفاعات کبيرکوه در يک دره سرسبز با ميانگين ارتفاع هزار و 500 متر از سطح دريا واقع شده، اقليمي معتدل و کوهستاني دارد و آب و هواي آن در فصول بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در زمستان سرد است.

به دليل آب و هواي خنک، اين روستا در فصل تابستان ميهمان هزاران گردشگر و مسافر حتي از ديگر نقاط کشور است.وجود باغات، گونه هاي مختلف گياهي و رودخانه پرآبي که از دامنه کبيرکوه سرچشمه مي گيرد، اين منطقه را به يکي از زيباترين مناطق استان مبدل ساخته است.زمان استفاده از اين تفريحگاه کلم بدره ، تمام فصول سال و به ويژه فصل تابستان است و عمده مراجعين آن از اهالي شهرهاي استان هستند.

روستاي کلم قدمت طولاني سکونت انساني دارد

بررسي آثار باقيمانده از جمله قلعه و آتشکده، احتمال قدمت و سابقه تاريخي روستا را به دوران مادها افزايش داده است. بقعه جابربن انصاري و بناي سيد تاج الدين نيز در نزديکي روستا واقع شده اند. مردم روستاي کلم به زبان کردي سخن مي گويند، مسلمان و پيرو مذهب شيعه جعفري هستند.در نزديکي چشمه زلال کلم که از شمال کبيرکوه سرچشمه مي گيرد، چندين مرکز پرورش ماهي احداث شده است. در اطراف اين رودخانه، باغات انبوه و گسترده اي وجود دارد که مناظر بسيار چشم نواز و زيبايي ايجاد کرده اند.اين باغها در فصول بهار و تابستان فضاهاي بسيار دنج و آرامي، براي استراحت و اتراق گردشگران و علاقمندان به طبيعت فراهم مي آورند.در اين روستا علاوه بر مناظر زيباي طبيعي آثار تاريخي نيز وجود دارد.در حاشيه جنوبي رودخانه کلم و در نزديکي روستا، تپه نسبتاً بلندي وجود دارد که در بالاي آن آثاري از قلعه قديمي مربوط به دوره ساساني به جا مانده است. مصالح به کار رفته در ساختمان اين قلعه از سنگ و گچ است که در نزديکي تپه، بناي آتشکده اي مربوط به همان دوران وجود دارد.اين روستا داراي محصولات شامل گردو، ماهي، برنج، روغن محلي و انجير است.هرچند اين روستا داراي رودخانه، چشمه و باغات سرسبز، مناظر و چشم اندازهاي بسيار کم نظيري است اما داراي مشکلاتي بخصوص در بخش امکانات گردشگري است که نياز به توجه مسئولان دارد.وقتي روستاي کلم روستاي هدف گرشگري است بايد حداقل امکانات لازم براي دسترسي گردشگران و مسافران داشته باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه