جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/04/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3905

امام جمعه آشتيان :
دانشگاه آزاد اسلامي منشاء رشد خدمات علمي و فرهنگي بويژه در مناطق محروم بوده است

معاون اداري و مالي دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد:
افزايش 10 درصدي حقوق و مزاياي کارکنان و اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي در سال 90

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام:
دانشگاه آزاد اسلامي پيشرو در اجراي اصل 44 و جهاد اقتصادي

با حضور رييس منطقه 15 دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد ؛
اولين جلسه ستاد گرامي داشت سي امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي در منطقه 15


برگزاري محفل انس با قرآن كريم، در ستاد مركزي باشگاه پژوهشگران جوان


خبر


زنگ آفرينش


فرهنگ دانشگاه


 امام جمعه آشتيان :
 دانشگاه آزاد اسلامي منشاء رشد خدمات علمي و فرهنگي بويژه در مناطق محروم بوده است  

امام جمعه شهرستان آشتيان گفت : دانشگاه آزاد اسلامي منشاء خدمات ارزنده اي براي کشور است.به گزارش آنا، حجت الاسلام خاتمي نژاد امام جمعه جديد آشتيان در ديدار با اعضاي هيات رئيسه دانشگاه آزاد اين شهرستان با بيان اين مطلب افزود : تعالي و پيشرفت کشور در گرو وحدت دو قشر دانشگاهي و حوزوي است. وي ادامه داد: اگر انسان از خطا مصون بماند به سعادت دنيوي و اخروي دست مي يابد و انسان بايد در راه رسيدن به رستگاري و فضايل اخلاقي کوشا باشد.

امام جمعه شهرستان آشتيان تصريح کرد : دانشگاه آزاد منشا رشد خدمات علمي و فرهنگي به ويژه در مناطق محروم بوده است . در ادامه اين ديدار رئيس دانشگاه آزاد آشتيان با ارائه گزارشي از روند فعاليت اين واحد دانشگاهي گفت : از زمان تاسيس دانشگاه آزاد آشتيان 23 سال مي گذرد و هم اکنون بيش از 4 هزار دانشجو در رشته هاي گوناگون فني و مهندسي و علوم انساني در مقاطع کارداني ، کارشناسي و کارشناسي ارشد در اين دانشگاه به تحصيل مشغول هستند . دکتر هادي طبسي افزود : مدارس و مراکز عالي کشور جايگاهي است که دو محصول با ارزش و تنيده در هم علم و تفکر را توليد مي کند که انسان عالم ، آگاه ، متفکر و فرهيخته محصول علم و تفکر است. وي بيان کرد : رسيدن کشور به مرزهاي توسعه ، مرهون تلاش استادان در سنگر هاي علم و دانش است که اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي نقش بسزايي در توسعه علم کشور از هيچ کوششي فرو گذار نخواهند بود.


 معاون اداري و مالي دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد:
 افزايش 10 درصدي حقوق و مزاياي کارکنان و اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي در سال 90 

 
معاون اداري و مالي دانشگاه آزاد اسلامي از افزايش حقوق و مزاياي کارکنان و اعضاي هيات علمي اين دانشگاه در سال 90 خبر داد.به گزارش آنا، مهندس حسن اميري با بيان اين مطلب افزود:در جهت تحقق انطباق هر چه بيشتر درآمد كاركنان دانشگاه با سطح معيشتي آنان و به منظور جبران بخشي از هزينه هاي ناشي از تورم سالانه بر اساس مصوبه هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي،حقوق و مزاياي کارکنان و اعضاي هيات علمي دانشگاه از اول فروردين 90 به ميزان 10 درصد افزايش خواهد يافت.

وي ادامه داد: حقوق و مزاياي کارکنان غير عضو هيات علمي دانشگاه نيز به ميزان 10 درصد نسبت به سال 89 افزايش مي يابد.اميري خاطرنشان کرد:اين ميزان افزايش شامل: حقوق مبنا، سنوات، فوق العاده شغل، حق جذب، حق تاهل، حق اولاد، حق مسکن و خواروبار، حق سرپرستي، حق مسووليت و فوق العاده ويژه، فوق العاده اياب و ذهاب، حق الزحمه کارکنان خريد خدمت و حق الزحمه کارکنان ساعتي غير عضو هيات علمي است.معاون اداري و مالي دانشگاه آزاد اسلامي اذعان داشت:افزايش سالانه حقوق و مزاياي اعضاي هيات علمي دانشگاه اعم از تمام وقت و نيمه وقت با درجه علمي استاد، دانشيار، استاديار، مربي و مربي آموزشيار اعم از پيماني (قراردادي)، رسمي، آزمايشي و رسمي قطعي به ميزان 10 درصد نسبت به سال 89 افزايش مي يابد.وي همچنين افزود:از اول فروردين 90،فوق العاده خاص بدي آب و هوا و محروميت از تسهيلات زندگي اعضاي هيات علمي و كاركنان دانشگاه به ميزان درصدي از حقوق مبنا براساس جداولي که متعاقباً ابلاغ مي شود، افزايش خواهد يافت.اميري ادامه داد:با توجه به افزايش حقوق و مزاياي كاركنان و اعضاي هيات علمي دانشگاه و بار مالي سنگين ناشي از آن، انتظار مي رود خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي همانند گذشته بيش از پيش حداكثر صرفه جويي را به منظور کاهش هزينه هاي جاري معمول دارند.


  رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام:
 دانشگاه آزاد اسلامي پيشرو در اجراي اصل 44 و جهاد اقتصادي 

 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام گفت:دانشگاه آزاد اسلامي نماد اجراي صحيح اصل 44 قانون اساسي و پيشرو در جهاد اقتصادي است.

به گزارش آنا، عادل نوروزي در جلسه شوراي برنامه ريزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام ضمن بيان مطلب فوق افزود : دانشگاه آزاد اسلامي موفق ترين و بزرگترين نهاد انقلابي در اجراي اصل 44 است .

وي اظهار داشت: يکي از مهمترين مطالبات رهبري از مسئولان اجرائي کشور اجراي اصل 44 قانون اساسي که اين مهم سال ها قبل توسط دانشگاه آزاد اسلامي اجرايي شده است و کار آمدي اصل 44 براي پيشرفت کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامي به اثبات رسيده است بطوريکه دانشگاه بدون کمک دولتها و فقط با اتکاء به مردم راه اندازي و پله هاي ترقي را پشت سر نهاد است و امروز اين دانشگاه به بزرگترين دانشگاه حضوري جهان تبديل شده است .

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام بيان کرد: اموال و امکانات دانشگاه متعلق به گروه و شخص خاصي نيست و صاحب اصلي اين دانشگاه مردم هستند و تفکر و ايده مسئولان دانشگاه هم مردمي بودن و مردمي ماندن اين دانشگاه است.

نوروزي افزود:امروز به برکت تاسيس اين دانشگاه دورترين و محرومترين نقاط کشور از جمله شهرستانهاي استان ايلام از نعمت دانشگاه آزاد اسلامي برخوردار شده و خانواده ها بدون دغدغه شاهد تحصيل فرزندان خود در کنار خانواده هستند که اين امر علاوه بر کاهش هزينه هاي تحصيل نگراني خانواده را نيز کاهش داده است.وي بيان کرد: مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي شخصيت هاي عمل گرا هستند و با تمام توان برنامه هاي دانشگاه آزاد اسلامي را در زمينه هاي علمي ـ فرهنگي ـ آموزشي و عمراني مطابق برنامه 5 ساله و چشم انداز20 ساله دانشگاه اجرا يي کرده و سياسي کاري و شعارزدگي در اين دانشگاه جايگاهي ندارد .

نوروزي تصريح کرد: امروز دانشگاه آزاد اسلاي پر صلابتر از گذشته به راه خود ادامه مي دهد واين دانشگاه افتخار دارد همواره محلي براي نشر آرمان هاي بلند حضرت امام و منويات مقام معظم رهبري بوده است .

وي به سال جهاد اقتصادي و وظايف دانشگاهها اشاره کرد و اذعان داشت: دانشگاه آزاد اسلامي بعنوان يکي از بزرگترين مراکز توليد علم و دانش در کشور با انجام هزاران طرح تحقيقاتي و پژوهشي در بحث جهاد اقتصادي و ارائه نتيجه آنها به مسئولان و تصميم گيران اقتصادي کشور کمک شاياني به اجراي صحيح جهاد اقتصادي مي نمايد.


 با حضور رييس منطقه 15 دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد ؛
 اولين جلسه ستاد گرامي داشت سي امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي در منطقه 15 

 اولين جلسه ستاد گرامي داشت سي امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي با حضور رييس و دبير منطقه ، روساي واحد هاي بندرعباس ، قشم ، بندر لنگه ، علوم وتحقيقات هرمزگان ، ميناب ، نمايندگان رياست عالي دانشگاه در تشكل هاي سياسي اساتيد و دانشجويان ، دو نفر از اساتيد علوم ارتباطات اجتماعي و دبير شوراي اطلاع رساني منطقه 15 در دبير خانه اين منطقه برگزار شد . به گزارش آفرينش، رييس منطقه 15 دانشگاه آزاد اسلامي ، با گرامي داشت سالگرد شهادت دكتر شهيد چمران و روز بسيج اساتيد ، اين روز را يك روز بزرگ تاريخي در كشور قلمداد كرد و گفت :شهادت اين اسطوره مقاومت ، ازخود گذشتگي ، مبارز و وطن دوست به خوبي نشان داد كه كه انسان هاي مخلص و مبارز هرگز در مقابل ثروت و مقام سر فرود نمي آورند و براي بالندگي و سربلندي وطن جان خود را در طبق اخلاص مي گذارند تا آيندگان درس معرفت و خود شناسي بياموزند .دكتر كرم الله دانشفرد در ادامه با اشاره به فرا رسيدن سي امين سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي ، خدمات اين دانشگاه را آنقدر گسترده و وسيع خواند كه با توجه به گستردگي خدمات علمي ، پژوهشي ، فرهنگي و... كه انجام داده است خود را به افكار عمومي معرفي نكرده است . وي گفت :دانشگاه آزاد اسلامي بخشي از تاريخ انقلاب اسلامي را شكل مي دهد و آميختگي آن با انقلاب آنقدر به هم گره خورده است كه هيچ كس نمي تواند خدمات اين دانشگاه را ناديده بگيرد ويا با ديده اغماض به آن بنگرد .

مشاور رياست عالي دانشگاه تاكيد كرد :دانشگاه آزاد اسلامي يك موسسه غير انتفاعي توليد علم است كه بر خلاف بنگاه هاي اقتصادي غير انتفاعي كه اشخاص از آن سهم مي برند و سهامدار آن هستند متعلق به بيت المال است و همه در اين مجموعه بزرگ بر اساس ضوابط حاكم بر كشور كار مي كنند و در قبال كار انجام شده دستمزد دريافت مي دارند و هيچ سهمي خارج از ضابطه به كسي تعلق نمي گيرد .عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي اين دانشگاه را شاهكار انقلاب اسلامي خواند كه با تكيه بر مردم و با پشتوانه مردمي براي خدمت به آنان پا به عرصه ي وجود گذاشت و توانست با اين پشتوانه عظيم از خروج ميليارد ها دلار ارز و مغز متفكر از كشور نقش مهمي ايفا كند. وي افزود :امروز بالندگي اين دانشگاه رو به توسعه است و علاوه بر اينكه به دورترين و محروم ترين نقاط كشور گسترش يافته بلكه مرز هاي كشور را نيز در نورديده و كشور هاي در حال توسعه و حتي توسعه يافته را نيز تحت شعاع خود قرار داده و اين افتخاري است كه دانشگاه با ورود به عرصه رقابت شعاع آن را خواهد گسترد و به عنوان دانشگاهي بنام در جهان از نظر علمي ، شهره خواهد شد .دكتر دانشفرد ، تجربيات سالگرد تاسيس ربع قرن تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي را مفيد ارزيابي كرد و گفت :تبيين خدمات دانشگاه آزاد اسلامي بسيار گسترده تر از آني است كه بتوان آن را به اعاد جامعه شناساند ولي نقطه قوت آن در اين است كه خدمات اين دانشگاه براي همه ملموس و محسوس است و هيچ خانوادهاي نيست كه يك نفر از اعضاي آن دانشجو ، فارغ التحصيل ، كارمند يا مدرس اين دانشگاه نباشد و اين به دليل گستردگي خدماتي است كه اين دانشگاه در اختيار مردم نهاده است . اين مقام مسؤول ، از تشكيل ستاد بزرگداشت سي امين سال تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي در منطقه و واحد هاي دانشگاهي استان هرمزگان خبر داد و افزود : با تشكيل ستاد ها ي بزرگداشت و برنامه ريزي لازم تلاش خود را در اين مسير خواهيم كرد تا بتوانيم اين موسسه علمي ، فرهنگي و پژوهشي را بهتر از ديروز به مردم بشناسانيم و مردم را با تمام اتفاقاتي كه در درون دانشگاه مي افتد آشنا سازيم . اين جلسه با ابراز نظر اعضاي ستاد ادامه يافت و در پايان مصوباتي جهت بهبود و تسريع در روند كار به تاييد رسيد .


 برگزاري محفل انس با قرآن كريم، در ستاد مركزي باشگاه پژوهشگران جوان 

 
با عنايت به پيشنهاد اداره امور فرهنگي و فوق برنامه باشگاه پژوهشگران جوان و موافقت رياست محترم باشگاه، بيست و هشتم خرداد ماه سال جاري، مصادف با پانزدهم ماه مبارك رجب، محفل انس با قرآن كريم در نمازخانه ستاد مركزي باشگاه پژوهشگران جوان برگزار گرديد.به گزارش آفرينش، قرائت قرآن كريم به صورت ترتيل و تفسير آيات قرائت شده سوره انشقاق، از برنامه هاي اين مراسم روح افزا و پر فيض بود.شايان ذكر است اين مراسم به مناسبت ميلاد مولود کعبه،حضرت علي(ع)، با حضور تعدادي از مسؤلين و كاركنان باشگاه پس از اقامه نماز ظهر و عصر، در محل نماز خانه باشگاه پژوهشگران جوان بود برگزار گرديد.


 خبر 

به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي سمنان؛

نخستين دوره رسمي مسابقات علمي روبيك كشور برگزار شد

نخستين دوره مسابقات علمي روبيك که با حضور جمع كثيري از دانشجويان و علاقه مندان به مسابقات فكري در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامي سمنان برگزار شد با معرفي نفرات برتر به كار خود پايان داد. به گزارش آنا، در اين دوره از مسابقات بيش از 200 نفر از دانشجويان استان سمنان حضور داشتند كه طي 3 مرحله مسابقات انتخابي 44 نفر از نفرات برتر به مرحله نهايي راه يافتند كه در اين مرحله شركت كنندگان در 5 دور با يكديگر به رقابت پرداختند. علي جهانباني دبير نخستين دوره مسابقات علمي روبيك گفت:در مرحله آخر اين مسابقات 10 نفر راه يافته به اين مرحله 5 بار فرصت ركورد گيري داشت كه از اين بين بالاترين و بدترين ركورد حذف و ميانگين 3 ركورد ديگر براي وي به ثبت رسيد كه در پايان اين مسابقات ميلاد درگاهي و محمد صيادي با ثبت ركورد برابر يك دقيقه و 9 صدم ثانيه به نتيجه مساوي دست يافتند كه در اين بين ميلاد درگاهي به دليل ثبت ركورد كمتر در يكي از 5 نوبت ركورد گيري به مقام نخست دست يافت و محمد صيادي دوم شد و خالصي نژاد نيز با كسب ركورد ميانگين 1:12:99 به مقام سومي اين دوره از مسابقات دست يافت.

جهانباني افزود:اين نخستين دوره مسابقات رسمي روبيك بعد از تشكيل كميته روبيك در فدراسيون ورزش هاي همگاني به شمار مي آمد به همين دليل براي داوري اين دوره از مسابقات از وجود مهدي پور مطلب روشنده نايب رئيس كميته روبيك فدراسيون ورزش هاي همگاني به عنوان سرداور بهره برديم كه جاي تشكر دارد. وي افزود:روبيك يك بازي فكري به شمار مي رود كه حل آن از طريق الگوريتم رياضي امكان پذير است. در اين مسابقه فردي برنده است كه به تواند هر چه سريعتر مكعب هاي همرنگ را در ضلع يك مكعب بزرگ تر مرتب نمايد. جهانباني پيرامون آينده اين مسابقات در واحد سمنان گفت:در صدد هستيم تا با ثبت انجمن روبيك در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان اين مسابقات را هر ساله در اين واحد دانشگاهي برگزار كنيم. نخستين دوره مسابقات روبيك دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان به همت معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي سمنان با همكاري دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان سمنان، باشگاه پژوهشگران جوان، انجمن علمي مكانيك و مامايي اين واحد دانشگاهي برگزار شد.

رئيس واحد كرمانشاه درجمع استادان بسيجي استان کرمانشاه:

شهيدچمران يك الگوي نمونه و بسيجي بارزبود

دكتر نوذرقنبري درمراسم پاسداشت روز بسيج اساتيد به خصوصيات برجسته شهيد چمران اشاره وتصريح کرد : شهيدچمران با توجه به اين که يك الگوي نمونه و بسيجي بارزبود از نظر علمي نيز يك دانشمند برجسته بود به طوري که در بهترين دانشگاه هاي آمريكا دكتراي الكترونيك و فيزيك پلاسما را آموخت .

به گزارش آفرينش،وي هدف از برگزاري چنين همايش هايي تجديد عهد با آرمان هاي امام راحل ، شهداي گران قدر و رهبر انقلاب برشمرد و خاطر نشان کرد: ايجاد وحدت بين تمامي استادان بسيجي در سال مزين "جهاد اقتصادي " توسط مقام معظم رهبري سال مي باشدکه اميداست دانشگاهيان با جهاد تحقيقاتي وپژوهشي گامي بزرگ درمسير نيل به جهاد علمي بردارند و به فرمايشات مقام معظم رهبري لبيك گويند . جانشين سپاه نبي اکرم با گراميداشت روز بسيج اساتيدگفت: شهيد چمران دردامن غرب درس را يادگرفت آموزه هاي علمي خودرا درغرب آموخت اما مرعوب آموزه هاي غربي نشد و هدف از برگزاري چنين مراسمي گراميداشت يادوخاطره شهدا و امام راحل است و برخي از مصاديق براي ما شاخص اند براي اين كه راه را گم نكنيم . سردار بهمن ريحاني افزود: بارسيدن به قله هاي علمي و ترقي درعلم به پايه هاي اعتقادي و مكتبي وديني هم خواهيم رسيد شهيد چمران امام را براي خود الگو قرار داده بود و جفا وظلم است اگر هرجلسه ارزشي كه برگزار مي شود يادي از امام نكنيم چمران هم از امام يادگرفت وبه اينجا رسيد ما هم اگر اينجا هستيم براساس آموزه ها ي امام است . وي افزود: اسلامي كه امروز مرعوب دشمنان دين وغرب شده است امام با يك بازخواني ، بازفهمي و بازشناسي از دين را براي ما آورد و اگر پيش از انقلاب از ما مي پرسيدند توحيد يعني چه، همه به يگانگي خدا شهادت مي دادند اما امام توحيد را نفي جهان سلطه و همه ي قدرت هايي كه خود را حاكم بر سرنوشت انسان ها مي دانند تعريف كردو ما بايد در هر شرايطي از امام يادكنيم . سردار ريحاني با اشاره به نقل از فرمايش مقام معظم رهبري ، عنوان کرد : "ما امروز سر پيچ خطر ناك اسلام قرار گرفتيم و دشمنان متفق القول بر گرفتن دين ما هستند" امام دين را به ما آموخت مقابله با جهان ظلم و استكبار را به ما آموخت، پس الگوي راه امام وسخنان مقام معظم رهبري براي ما شاخص است.ريحاني مسووليت بسيج اساتيد رادراين پيچ خطرناك رادر هدايت درست درهمه ي ابعاد دانست وگفت: انقلاب ما نسبت به سي سال گذشته درهمه زمينه ها ي علمي و صنعتي ترقي كرده است و اميدواريم بتوانيم اين انقلاب و اين جام گرانبها را آن گونه كه به سلامت به دست مان دادند ما هم بتوانيم آن را به دست آيندگان برسانيم . گفتني است دراين مراسم ازمسوولان بسيج اساتيد دانشگاه هاي استان کرمانشاه ازسوي دانشگاه آزاداسلامي واحد کرمانشاه وسازمان بسيج اساتيداستان تجليل شد.

بهره برداري از منبع 50 متر مکعبي واحد اشکذر

به منظور تأمين و ذخيره آب جهت نگهداري و توسعه فضاي سبز دانشگاه آزاد اسلامي واحد اشکذر، منبع بتني 50000 ليتري آب در واحد اشکذر به بهره برداري رسيد.به گزارش آفرينش، کارشناس عمران واحد اشکذر ضمن اعلام اين خبر گفت : عمليات احداث اين منبع با اعتباري بالغ بر 220 ميليون ريال ظرف مدت 45 روز انجام شده است. مهندس محمود دهقاني اشکذري افزود : در سال جاري حدود 5000 متر مربع به وسعت فضاي سبز دانشگاه افزوده شده که عمدتا نهال هاي سرو، کاج، زيتون، سنجد و گل هاي تزئيني مي باشد.


 زنگ آفرينش 

با شماره تلفن 88909727 آماده دريافت و انعكاس نظرات، پيشنهادات و انتقادات شما عزيزان مي‌باشيم

معطلي در بعضي از بانکها

بعضي از شعبات بانک معتبري به فکر اينکه اگر مشتريان را معطل کنند و داخل بانک را شلوغ کنند نوعي تبليغ براي بانک است، بهمين علت از چندين باجه فقط دو باجه آن ، آنهم با تعلل کار مي کنند و لذا براي يک کار بسيار ساده ي 2 دقيقه اي، نيم ساعت بايد معطل ماند در صورتيکه اين ضد تبليغ است وبه ضرر بانک مي باشد، لازم به ذکر است که پس از سه بار مراجعه چنين مسئله اي را استنباط کردم بهر حال هر منظوري از اين قضيه دارند، براي مشتريان هدر دادن وقت است.لطفا دراين کار تجديد نظر شود.

تهران-عمادزاده

تجريش_گلابدره اتوبوس ندارند

مسير تجريش-گلابدره(آبک)اتوبوس ندارد و اهالي اين منطقه و مسير با مشکل مواجه اند.لطفا مسئولان يک خط اتوبوس براي اين مسير داير کنند.

تهران- پيرهادي

دکل برق و مشکل براي ما

از دست اندر کاران برق در خواست مي شود که از گذاشتن دکل برق در نزديکي خانه و مدارس دقت بيشتري کرده و اين کار کارشناسانه و فني باشد که براي مدارس و خانواده ها مشکل آفرين نباشد. مثلا در نزديکي خانه ما دکل گذاشته اند و فشار برق آن حتي روي دستگيره هاي در هم اثر گذاشته است.

تهران- مستمند

بيمار اورژانسي و حواله به بيمارستاني ديگر

با بيمار اورژانسي به بيمارستان.... مراجعه کردم توسط مسئولان بيمارستان ،به بيمارستان ديگر حوالت شدم و آنجا هم پزشک رزيدنت به ما گفت من نمي توانم کاري براي شما انجام دهم و بايد تا صبح صبر کني و من با استادم تماس بگيرم که چه کار بايد بکنم.بهر حال همين سرگرداني باعث درد و رنج بيشتر بيمار مي شود چرا؟

تهران- بيك‌زاده

افزايش کرايه اتوبوس 30 درصد بود نه 100در صد

طبق اعلام و خبرهاي منتشره اتوبوس هاي ريالي قرار بود 30 در صد افزايش يابد اما به ناگهان از اول تير ماه 100 در صد افزايش کرايه دادند و همه متعجب از اين کار شدند.

سوال اينجاست که آيا 30 درصد درست است يا 100 درصد است؟

تهران-قريشي

يارانه معوقه پرداخت نمي کنند!

از جمله خانواده هايي هستيم که به علت گوناگون از اعلام شماره حساب بازمانده و تاخير کرديم لذا پس از دو ماه يارانه پرداخت شد و ما بعدا شماره حساب داديم اما هم اکنون دو ماه معوقه پرداخت نمي شود در حاليکه ما قبض يارانه اي خود را پرداخت کرده ايم.اين معوقه ها را چرا نبايد بدهند؟

تهران- عيني


 فرهنگ دانشگاه 

 نماينده دفتر مركزي گزينش در دانشگاه آزاد اسلامي :

جذب اعضاي هيات علمي متعهد به آرمانهاي انقلاب از اولويت هاي دانشگاه آزاد اسلامي است

حسين جعفري نماينده دفتر مركزي گزينش در هفد همين جلسه كارگروه بررسي صلاحيت هاي عمومي جذب اعضائ هيات علمي استان سمنان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار گفت:براي پاسخگويي به نياز واحدهاي دانشگاهي و رشد شتابان آموزش و پژوهش در کشور و نيز گستردگي فضاهاي آموزشي ، بستر سازي مناسب به لحاظ مهيا نمودن محيطي سالم و به دور از هرگونه آلودگي فکري و فرهنگي ، جذب اعضاي هيات علمي متعهد،دلسوز و معتقد به ارزشها و آرمانهاي انقلاب اسلامي از اولويت هاي دانشگاه آزاد اسلامي است که در اين راستا دانشگاه آزاد اسلامي گوي سبقت را از رقباي خود ربوده و آمارها و نتايج حاصل از آن نيز مويد همين مطلب است. به گزارش آفرينش، وي افزود:از اين رو نگرشي نو و رويکرد جديد جذب اعضاي هيات علمي و تفويض اختيار به هيات هاي جذب استاني روند کيفي سازي اين مجموعه عظيم دانشگاهي به لحاظ جذب هيات علمي متعهد و معتقد با سرعت فزاينده اي رو به گسترش است و انشاالله در آينده نزديک شاهد به بار نشستن ثمرات آن خواهيم بود و لزوم اين امر اجتناب از هرگونه تنگ نظري و اعمال نظر شخصي و سخت گيري بي مورد مي باشد .

نماينده دفتر مركزي گزينش ياد اور شد امروزه اسلامي شدن فضاهاي آموزشي جز با بکارگيري اساتيد مومن و مخلص که بعنوان الگو مطرح مي باشند و موجب ايجاد زير ساخت ها به لحاظ فرهنگي ميسور نبوده و سعي مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي همواره تحقق منويات مقام معظم رهبري مد ظله العالي در اين امر ، مهم و مبتني بر آموزه هاي دين ما مي باشد و ما نيز بعنوان خدمتگزاري کوچک در اين زمينه از هيچ کوششي دريغ نکرده و سعي نموده علم فرماندهي فرهنگي اين قشر عظيم را بردوش افرادي قرار دهيم تا موجبات خشنودي ارواح طيبه شهدا و امام راحل و عظيم الشان مان را فراهم آورده و ناظر درخشندگي ماحصل تلاشها در حد نام و عزت دانشگاه آزاد اسلامي باشيم .

در دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائم شهر برگزارشد؛

انتخابات شوراي مركزي تشكل مجمع اسلامي اساتيد

انتخاب اعضاي شوراي مركزي تشكل مجمع اسلامي اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائم شهر در سالن كنفرانس اين واحد برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي دانشگاه،در اين جلسه يزداني معاون اداري مالي طي سخناني يكي از دستاوردهاي اينمجمع را همدلي و هم گرايي توصيف نموده و دانشگاه را به لحاظ ساختاري محلتوليد علم و دانش ارزيابي كردو اظهار اميدواري نمود كه چنين تشكلهاييبتواند بصورت راهبردي كارگشاي بسياري از دغدغه هاي جامعه باشد.وي همچنين نمايش هر چه بهتر موضوعات سياسي، فرهنگي ،اجتماعي را يكي ديگر ازدستاوردهاي مجمع برشمرد .همچنين غلامي معاون دانشجويي واحد طي سخناني با اشاره به مصوبه شورايعالي انقلاب فرهنگي ايجاد تشكلهاي اسلامي را در تمام دانشگاه ها لازمالاجرا دانستند .غلامي ضمن يادآوري دستور العملي از طرف مجمع كه الزام مي دارد جلسات سالي يك بار براي تأمين خط مشي آينده و ارائه گزارشات ونحوه عملكرد گذشته، در خصوص تأمين نظر شوراي مركزي، اين جلسه را هم مورد تأئيد و صحيح ارزيابي نمود و در خصوص برنامه هاي آينده نيز توضيحاتي ارائه نمود. وي در ادامه با ياد و خاطره امام (ره) و پيرو فرمايشات مقام معظم رهبري كه فرمودند:براي دانشجويان وقت بيشتري اختصاص دهيد وآنان را مثل فرزندان خود بدانيد به سخنان خود خاتمه داد .در پايان قنبرعلي يزداني –مهرداد زارع نژاد – ذبيح الله غلامي –ولي الله عزيزي فر-سبحان الله قنبري –حسين قاسمي –علي ميرابي با اخذاكثريت آراء موفق به عضويت در شوراي مركزي مجمع اسلامي اساتيد واحدگرديدند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه