جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/04/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3907


كودكان و عقب ماندگي ذهني
استاد: دكتر احدي دانشجو: پريسا پيوندي (قسمت چهارم)

مزاياي غذاي خانگي


خبرها از عالم علم


خبر پزشکي


واكسن ايدز


 كودكان و عقب ماندگي ذهني  
 استاد: دكتر احدي دانشجو: پريسا پيوندي (قسمت چهارم)

در مرحله زندگي داخل رحمي بعلت رشد فوق العاده جنين، سه چهار ماهه اول دوران بارداري اهميت بسزايي و اكثر اختلالات بدني و نقايص عضوي در همين دوران از زندگي جنين بوجود امده و به رشد خود ادامه مي دهند. ‏

عواملي كه در دوران بارداري بر روي جنين اثر دارند عبارتند از : ‏

1- بيماري هاي مادر :

سفليس، بيماري سرخجه، توكسوپلاسنموريس و ...‏

2- سن مادر و حالات رواني او :

تحقيقات نشان مي دهد كه در كروموزوم خانمها از سي سالگي به بعد تغييراتي پيدا مي شود كه ممكن است باعث زاييدن كودكان عقب مانده ذهني بشود. بهترين سن ازدواج و زايمان طبق تحقيقات انجام شده بين 20 تا 28 سالگي گزارش شده است.

قبل از اين دوران بعلت عدم رشد كافي اعضاي تناسلي احتمال زايمان هاي مشكل زياد است و بعد از اين سن نيز مخاطرات آوردن كودك عقب مانده بيشتر مي شود. ‏

ضمنا اثر ناراحتي هاي رواني مادر غير قابل انكار است.

چون اكثر بيماري هاي رواني باعث بي اشتهايي، اختلالات خواب و تعييرات بيوشيمي وهورموني مي شود مسلما اين تغييرات در جنين در حال رشد بي تاثير نخواهد بود. . ‏

3- اثر اشعه‏ ايكس: ‏

تاثير اشعه ايكس در جنين قطعي است و اكثرا باعث اختلالاتي از قبيل عدم رشد جنين، كمبود وزن، عدم رشد مغز، ميكروسفالي ، هيدروسفالي، نارساييهاي هوشي و بالأخره نقايص بدني مي شود.

اگر اشعه ايكس به مدت طولاني و درمان هاي اوليه بارداري به بدن و مخصوصا به شكم وناحيه لگن مادر تابيده شود خطر آن به مراتب بيشتر است.

اثر اشعه ايكس در اواخر دوران بارداري يا نزديك زايمان با روش هاي صحيح آن به مدت خيلي كوتاه و يك يا دوبار خالي از خطرگزارش شده است. ‏

4- اعتيادات ( الكل):

اعتياد والدين بخصوص مادر به مشروبات الكلي موجب مسموميت و بدين وسيله باعث نقص عقلي، ضعف عمومي وناهنجاري هاي حسي و حركتي مي شود.

مطالعات نشان داده كه مستي در زمان لقاح بعلت آلوده بودن اسپرم يا اوول ممكن است باعث ناهنجاري جسماني و عقلاني شود.

امروزه به الكليسم مادر اهميت بيشتري مي دهند. زيرا الكل خون مادر ، در بدن جنين جريان يافته و باعث اختلالات بيوشيميايي مي شود. ‏

5- دخانيات:

تحقيقات نشان داده است كه نيكوتين ماده اي سمي كه بر روي ارگانيزم مادر و در نتيجه جنين اثر نامطلوب دارد.

حركات قلب جنين پس از كشيدن سيگار توسط مادر بعلت كم شدن اكسيژن خون جنين شدت يافته و باعث فشار روي قلب مي شود.

اگر كشيدن سيگار مرتبا تكرار شود باعث بزرگي قلب جنين و اختلال در اعصاب تنظيم كننده جريان قلب مي شود.

اين نكته مسلم است كه غالبا در خانم هاي سيگاري تقريبا هميشه بچه خود را زودتر از موعد بدنيا مي آورند و عقب ماندگي در كودكاني كه زودتر از موعد به دنيا مي ايند بيشتر است و هرچه كودك نارس تر باشد نارسايي هوشي شديدتر خواهد شد.

استفاده از دخانيات در دوران بارداري باعث كم شدن وزن نوزاد و حتي سقط جنين مي شود. حتي مادراني كه بعد از تولد كودكشان سيگار مي كشند استنشاق دود سيگار استعداد ابتلا به سينه پهلو، برونشيت و آسم را در كودكانشان بيشتر مي كند. ‏

6- داروهاي شيميايي:

مصرف هرداروي بيجا بخصوص در زمان بارداري و مخصوصا در سه چهار ماهه اول خالي از خطر نيست بخصوص اگر اين داروها در مدت زمان طولاني و به مقدار زياد مصرف شود.

ادامه دارد...


 مزاياي غذاي خانگي 

يكي از معضلات شهرنشيني، مصرف غذاهاي آماده غيرخانگي در فست فود فروشي‌ها و رستوران‌ها است كه به علل مختلف ممكن است سلامت انسان را با مخاطره مواجه سازد.

به گزارش ايسنا، در صورت توجه كردن به برخي نكات مهم مي‌توان غذاي سالم‌تري انتخاب كرد.

روش پخت غذا: غذاهاي سرخ شده مانند سيب زميني سرخ كرده، همبرگر، مرغ سوخاري و ... داراي مقدار زيادي روغن هستند و مصرف مكرر آنها سبب افزايش دريافت كالري و مستعد شدن براي اضافه وزن و چاقي مي‌شود. بنابراين توصيه مي‌شود مقدار و دفعات مصرف اين نوع غذاها را كاهش دهيد. در صورت مصرف غذاهاي سرخ شده، حتما از سبزي‌ها نيز در كنار آنها استفاده كنيد. به جاي مواد سرخ شده از نوع تنوري يا گريل شده آنها استفاده كنيد. سيب زميني تنوري نيز جانشين مناسبي براي سيب زميني سرخ كرده است.

- نوع نوشيدني: نوشابه‌هاي گازدار كولا علاوه بر ايجاد سيري كاذب و اختلال در هضم غذا، حاوي قند فراوان هستند. مصرف يك وعده نوشابه، مقدار زيادي كالري بدون تامين مواد مغذي ضروري به بدن وارد مي‌كند. آب، دوغ كم نمك بدون گاز و نوشيدني‌هاي كم شيرين و كم كالري سالم‌ترين نوشيدني‌ها هستند.

- طعم دهنده‌هاي غذا: روي سالاد يا داخل ساندويچ‌ها و پيتزا از سس (مايونز، كچاپ و ...) استفاده نكنيد. اگر به طور معمول در غذاهاي آماده سس به سالاد يا ساندويچ‌ها اضافه مي‌شود از فروشنده‌ يا تهيه كننده غذا بخواهيد بدون اضافه كردن سس آن را آماده كند. از سركه يا آب ليمو و روغن زيتون براي طعم دار كردن سالاد استفاده كنيد.

- حجم غذا: يك وعده غذاي فست فود به طور متوسط معادل يك هزار كيلوكالري يا بيشتر انرژي توليد مي‌كند. يعني حدود نيمي از كالري مورد نياز روزانه! براي كاهش حجم غذاي خود در رستوران‌هاي خارج از منزل يا فست فود فروشي‌ها مي‌توانيد از تهيه كننده يا فروشنده غذا بخواهيد غذا را با اندازه كوچك‌تري تهيه كند و يا محتويات داخل ساندويچ را كم كند. راه ديگر براي كم كردن حجم غذاي مصرفي، شريك كردن دوست يا همراه خود در غذاست. همچنين مي‌توانيد بخشي از غذاي خود را براي وعده بعد نگهداريد و با خود به منزل ببريد.

- ميزان نمك غذا: فست فودها ذاتا داراي نمك زيادي هستند كه مصرف كننده را مستعد افزايش فشار خون مي‌كند. ميزان نمك اضافه شده در ساير غذاهاي تهيه شده در رستوران‌ها نيز خارج از كنترل ما است. بنابراين از اضافه كردن نمك به اين غذاها پرهيز كنيد.

- وجود سبزي در كنار غذا يا داخل ساندويچ: معمولا براي استفاده بيشتر از مبلغي كه براي خريد غذا پرداخت شده است، تمايل به بيشتر خوردن نيز وجود دارد. پس بهتر است از فروشنده بخواهيد به جاي محتويات ساندويچ مقدار سالاد سالم يا سبزيجات بخارپز يا آب پز بيشتري برايتان بگذارد.

- سرعت غذا خوردن: غذا را بايد با آرامش جويد و از سريع خوردن غذا پرهيز كرد. قبل از اين كه كاملا احساس سيري و پري كنيد دست از غذا خوردن بكشيد و به دستگاه گوارش فرصت بدهيد تا هضم و جذب مواد بهتر صورت بگيرد. در اين صورت پس از صرف غذا احساس بهتري خواهيد داشت.

چه نكاتي را در تهيه غذاي خانگي رعايت كنيم؟

- مقدار گوشت كمتر و سبزيجات بيشتري را در تهيه غذا به كار ببريد.

- ماكاروني و نان‌هاي سبوس‌دار را كه فيبر بيشتري دارند به ساير ماكاروني‌ها و نان‌ها ترجيح دهيد.

- همبرگر، شنيسل، كوكو، بادمجان و كتلت‌ها را پس از سرخ كردن با دستمال يا كاغذهاي تميز روغن‌گيري كنيد.

- به جاي قرص‌هاي فشرده سوپ يا پودر پياز يا سير آماده كه داراي مقدار زيادي نمك هستند از سوپ‌هاي تازه و كم نمك خانگي و پياز يا سير تازه در غذا استفاده كنيد.

- از پنير پيتزا كه چربي زيادي دارد كمتر استفاده كنيد.

- ميزان روغن مورد استفاده در غذا ها را به نصف تا يك سوم ميزان پيشنهاد شده كاهش دهيد.

- به جاي سرخ كردن مواد غذايي از روش بخارپز و آب پز كردن، پوره كردن (براي سيب زميني) يا تنوري كردن (براي سيب زميني و بادمجان) استفاده كنيد.

- مقدار قند يا شكري كه به همراه چاي مصرف مي‌كنيد را به نصف برسانيد.

مزاياي استفاده از غذاي خانگي

- تهيه غذاي خانگي امكان كنترل ميزان روغن مصرفي و چربي غذا را به ما و خانواده مي‌دهد.

- در مصرف غذاي خانگي ميزان و حجم غذاي مصرفي قابل كنترل و تنظيم است.

- تهيه غذا در منزل سبب صرفه جويي اقتصادي مي‌شود.

- صرف غذا در منزل زمينه را براي جمع شدن افراد خانواده به دور يك سفره و در يك محيط صميمي فراهم مي‌كند.

- امكان استفاده از انواع چاشني به جاي نمك را در غذاهاي خانگي ايجاد مي‌كند.

روش‌هاي ساده براي كمتر خوردن مواد غذايي

- زمان آشپزي از چشيدن مكرر غذاها و ريزه خواري خودداري كنيد. در اين اوقات مي‌توانيد ليوان آب يخي در دست داشته باشيد و يا هويج گاز بزنيد يا آدامس بدون قند بجويد.

- زمان غذا خوردن غذاهاي پركالري مانند پلو و نان را در فاصله دورتر و سبزي و سالاد را در دسترس خود قرار دهيد.

- سعي نكنيد تمامي محتويات بشقاب خود را مصرف كنيد. اگر در حين غذا خوردن احساس سيري كرديد، از ادامه مصرف غذا صرف نظر كنيد و بقيه غذا را براي وعده بعدي خود نگه داريد. در صورتي كه در خارج از منزل غذا صرف مي‌كنيد، اضافه غذاي خود را در ظروفي كه رستوران در اختيار شما قرار مي‌دهد برداريد.

- از بشقاب‌هاي كوچك‌تر براي صرف غذا و ليوان‌هاي بلند و باريك براي نوشيدن استفاده كنيد.

- هنگام صحبت كردن يا گوش دادن به صحبت‌هاي ديگران در زمان صرف غذا، خوردن را متوقف كنيد.

- اگر در خارج از منزل غذا مي‌خوريد، قبل از شروع به صرف غذا، بخشي از آن را كه احساس مي‌كنيد بيش از ظرفيت شماست داخل بشقاب ديگر جدا كنيد.


 خبرها از عالم علم 

باکتري‌هاي بيماري‌زا در غذا

يك متخصص تغذيه گفت: شيوع مسموميت‌ها و عفونت‌هاي غذايي معمولا در فصل تابستان افزايش مي‌يابد که علت آن رشد بيشتر باکتري‌هاي بيماري زا و ويروس‌ها در اين فصل است. دکتر محمد فرشچي در گفت وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب اظهار کرد: باکتري‌ها و ويروس‌ها در فصل تابستان فرصت رشد پيدا مي‌کنند چون هر باکتري براي رشد به يک درجه حرارت خاصي نياز دارد و اين ميزان براي باکتري‌هاي بيماري زا در حدود 37 درجه سانتي‌گراد است که فصل گرم تابستان و غذاها محيط مناسبي براي اين منظور است. دکتر فرشچي افزود: اولين گام براي جلوگيري از رشد اين باکتري‌ها اين است که نگذاريم غذاها آلوده شوند. وي در ادامه اظهار کرد: دومين گام اين است که اگر احتمال داديم که امکان آلوده شدن غذا وجود دارد، آن را در درجه حرارت پايين و در يخچال نگهداري کنيم و در درجه حرارت مناسبي براي رشد باکتري‌هاي بيماري زا قرار ندهيم. دکتر فرشچي با اشاره به اين که سرد کردن، جلوي رشد اين باکتري‌ها را مي‌گيرد، گفت: اگر غذاهايي که مصرف مي‌کنيم سرد هستند مثل ساندويچ‌ها بايد زير چهار درجه سانتيگراد (درجه حرارت يخچالي) و اگر گرم هستند در بالاي حدود 64 تا 65 درجه سانتيگراد نگهداري شود. اين متخصص تغذيه يکي از راه‌هاي اطمينان يافتن از مسموم نبودن اين غذاها را باکتري زدايي و انگل زدايي آنها برشمرد و افزود: مثلا بايد با ترکيبات استاندارد کلر آنها را براي مدت زمان خاص و در غلظت خاص ضدعفوني کنيم.

انتخاب صحيح غذا

كارشناسان تغذيه معتقدند كه هر يك از مواد غذايي براي بخش خاصي از بدن مفيد هستند و تشخيص و آگاهي از چگونگي اين ارتباط مي‌تواند در انتخاب صحيح غذا و مناسب براي سلامت اعضاي خاصي از بدن موثر باشد. به گزارش ايسنا، در اين مقاله كه در سايت تخصصي استينيگ فيت منتشر شده فهرستي از مواد غذايي ارائه شده است كه هر كدام براي حفظ سلامت يك عضو مشخص از بدن همزمان با بالارفتن سن مفيد هستند. در اين مقاله آمده است: -‌ براي قوي و سالم ماندن استخوان‌ها، مصرف پنير توصيه مي‌شود. مصرف مواد حاوي كلسيم فقط مختص به دوران جواني نمي‌شود بلكه افراد حتي با بالارفتن سن باز هم به اين گروه از مواد غذايي نياز دارند. متخصصان توصيه مي‌كنند كه با افزودن پنير به رژيم غذايي روزانه مقدار كلسيم مورد نياز بدن خود را به طور روزانه تامين كنيد. -‌ براي حفظ سلامت و توان عضلات نيز مصرف پروتئين‌هاي سالم مثل پروتئين سويا توصيه مي‌شود. - يكي از ريزمغذي‌هاي مفيد براي سلامت چشم‌ها، لوتين و زئاكسانتين هستند كه در اسفناج و پرتقال به وفور يافت مي‌شوند. همچنين بسياري از مولتي ويتامين‌ها و مكمل‌هاي رژيمي املاح مغذي حاوي لوتين هستند. -‌ ذرت نيز يك منبع مرغوب از غلات سبوس‌دار است كه مصرف آن براي حفظ سلامت و عملكرد مناسب قلب توصيه مي‌شود. - براي بهبود عملكرد مغز و تقويت اين عضو خوردن ماهي آزاد و ماهي تن توصيه مي‌شود.

تقويت سيستم ايمني بدن با چاي سبز

پزشكان آمريکايي دريافتند: ماده‌اي در چاي سبز وجود دارد که مي‌تواند تعداد سلول‌هاي موثر در بهبود عملکرد سيستم ايمني بدن را افزايش دهد. به گزارش ايسنا، اميلي هو از دانشگاه اورگان استيت در آمريکا مي گويد: چاي سبز مضرات سمي داروها را ندارد، طبيعي است و با افزايش "سلولهاي تنظيمي تي" عملکرد سيستم ايمني بدن را ارتقا مي بخشد. به نظر مي رسد ماده موجود در چاي سبز موسوم به «پلي فنول» عامل تمامي خواص ضد سرطاني و تقويت کننده سيستم ايمني بدن در اين ماده غذايي باشد. گفتني است؛ نتايج اين مطالعه در Immunology Letters منتشر شد.


 خبر پزشکي 

ايمني در برابر تشعشعات فرابنفش خورشيدي

سازمان جهاني بهداشت در دستورالعمل «چگونگي حفاظت فردي در برابر تشعشعات خورشيدي» تاكيد كرده است كه در بيشتر موارد، پيشگيري از آسيب‌هاي احتمالي پرتوهاي فرابنفش خورشيدي كه درفصول گرم و آفتابي شديد مي‌شوند امكان‌پذير است.

به گزارش ايسنا، مطالعات نشان مي‌دهد كه افزايش نرخ ابتلا به سرطان پوست در دهه‌هاي اخير تا حد زيادي به دليل افزايش فعاليت‌هاي مردم در فضاي آزاد است. تماس زياد و طولاني مدت با نورخورشيد به طور گسترده عامل اين تغييرات مضر روي پوست است. از سوي ديگر، كساني كه حمام آفتاب مي‌گيرند و پوست خود را برنزه مي‌كنند شايد تصور كنند كه با اين كار احساس خوبي به آنها دست مي‌دهد اما اين تكنيك نه تنها براي سلامتي مفيد نيست بلكه حتي مي‌تواند عوارض نامطلوبي داشته باشد. پزشكان معتقدند كه از هر 5 مورد ابتلا به سرطان پوست، 4 مورد قابل پيشگيري است و تنها با چند اقدام پيشگيرانه ساده مي‌توان به نتايج كاملا متفاوتي دست پيدا كرد. به گزارش سايت رسمي سازمان جهاني بهداشت، در اين دستورالعمل بهداشتي و پيشگيرانه آمده است: با بكارگيري چند اقدام ساده كه در برنامه دانشكده سان وايز ارائه شده مي‌توانيد خود را تا حد زيادي در برابر پرتوهاي خورشيدي و تشعشات مضر فرابنفش آن مصون نگه داريد.

بر اساس اين دستورالعمل، راهكار اول محدود كردن ساعات قرار گرفتن در معرض آفتاب در اواسط روز است. شديدترين ميزان تابش اشعه‌هاي فرابنفش خورشيدي بين ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر است. متخصصان توصيه مي‌كنند در طول اين ساعات حتي المقدور در معرض افتاب نباشيد. نكته مهم دوم توجه و بررسي دائمي شاخص اشعه فرابنفش است.

اين اقدام بسيار مهم است چون به شما كمك مي‌كند فعاليتهاي خارج از منزل را به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنيد كه از تماس با اين پرتوها پرهيز كنيد. وقتي از اين شاخص اطلاع داشته باشيد براي انجام اقدام پيشگيرانه و احتياط‌هاي لازم انگيزه بيشتري پيدا مي‌كنيد و به موقع از وضعيت شدت اين تشعشات آگاه مي‌شويد. اقدام سوم اين است كه سايه را فراموش نكنيد. . نكته مهم چهارم توجه به پوشش مناسب در اين روزهاي آفتابي است. كلاه نقاب دار يا لبه‌دار سايه مناسبي براي حفاظت از چشم‌ها، گوش‌ها، صورت و پشت گردن ايجاد مي‌كند. از عينك‌هاي آفتابي استفاده كنيد كه 99 تا 100 درصد براي UVA و UVB محافظت كنند. اين اقدام تا حد زيادي از آسيب احتمالي چشم‌ها مي‌كاهد. پوشاك آزاد و نخي نيز مناسب هستند. بعنوان راهكار پنجم و درعين حال با اهميت از كرم‌هاي ضد آفتاب استفاده كنيد. SPF اين كرم‌ها بايد 15+باشد كه البته براي هر منطقه يا افراد مختلف بهتر است با تجويز پزشك باشد. همچنين كرم‌هاي ضد آفتاب بايد هر دو ساعت يكبار تمديد شوند.

علت بي خوابي برخي از خانم ها

بي‌خوابي در زنان شايع‌تر از مردان است و به همين دليل وب سايت دولتي سلامت زنان در آمريكا چندين فاكتور موثر در بروز بي‌خوابي در زنان را يادآوري كرده است كه آگاهي از آنها مي‌تواند در مقابله با اين اختلال موثر باشد. به گزارش ايسنا، سايت اينترنتي هلت دي نيوز اعلام كرد اين چند عامل اصلي كه موجب بي‌خوابي شبانه در زنان مي‌شوند عبارتند از:

-‌ گر گرفتگي، تعرق شبانه و ساير علائم ناشي از يائسگي

- تغييرات هورموني در دوران بارداري

- تغييرات جسمي درطول بارداري شامل افزايش تعداد دفعات ادرار

- افسردگي و اضطراب كه در زنان شايع‌تر است

- برخي از بيماريهاي جسمي مثل فيبروميالژي و سندرم خستگي پاها كه زنان را بيشتر تحت تاثير قرار مي‌دهند. كاهش اين مشكلات به طبع مي‌تواند در درمان بي‌خوابي ميسر باشد.


  واكسن ايدز  

دانشمندان مي گويند با استفاده از ابزارهاي محاسباتي قدرتمند ، پاشنه آشيل ايدز را شناسايي كرده اند كه اين كشف مي تواند به توليد دارو و واكسن هاي ايدز منجر شود.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري يونايتدپرس، اين تحقيق در واقع تا حدودي تاييد كننده اين تئوري است كه مي توان واكسني براي ايدز توليد كرد كه از حمله همه جانبه ايدز پيشگيري كند و اين ويروس را هدف حمله قرار دهد. يكي از موانع عمده در تحقيقات ايدز توانايي گسترده اين ويروس براي جهش است. اما اكنون محققان دريافته اند بخش و يا گروه هايي از اسيد آمينه در ويروس ايدز وجود دارد كه به ندرت جهش چندگانه پيدا مي كنند.

دانشمندان فكر مي كنند كه ويروس ايدز بايد اين مناطق دست نخورده و جهش نيافته را براي بقاي خود حفظ كند. به گفته دانشمندان مي توان با هدف قرار دادن اين مناطق، ايدز را متوقف كرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي