جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/02/31 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2486


قرعه کشي مرحله دوم واگذاري سيم کارت هاي اعتباري برگزار شد


قمت سکه و ارز


کاهش 5/3 واحدي شاخص هاي بورس


خبرهاي کوتاه و خواندني


 قرعه کشي مرحله دوم واگذاري سيم کارت هاي اعتباري برگزار شد 

قرعه کشي مرحله دوم واگذاري 100 هزار سيم کارت اعتباري تاليا با حضور شماري از مسوولان شرکت مخابرات ايران و نمايندگان رسانه هاي گروهي برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما، در اين قرعه کشي ثبت نام کنندگان واجد شرايط سيم کارت اعتباري تاليا در اسفند 83 که در سال گذشته موفق به دريافت سيم کارت خود نشدند از سوم خردادماه مي توانند به تدريج براي دريافت سيم کارت خود به ايستگاه هاي منتخب تاليا در تهران مراجعه کنند.
واجدين شرايط مي توانند در ايام هفته با در دست داشتن اصل و رونوشت صفحات شناسنامه، کارت ملي عکس دار يا گذرنامه معتبر و نيز فيش 452 هزار ريالي واريزي به حساب سپهر 0100555555001 بانک صادرات ايران و نيز فيش پستي ثبت نام شخصا به ايستگاه هاي منتخب تاليا مراجعه کنند.
بر اين اساس واجدين شرايطي که نام خانوادگي آنان با يکي از پنج حروف و، گ، ه، ز و ح آغاز مي شود در مرحله نخست واگذاري ها با مراجعه به ايستگاه هاي منتخب تاليا در تهران                سيم کارت خود را دريافت کنند.
مدير روابط عمومي شرکت مخابرات ايران در اين مراسم با بيان اينکه شبکه تاليا يک شبکه مشترک ميان شرکت مخابرات ايران و بخش غير دولتي است به برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي تسريع در گسترش اين شبکه درسراسر کشور در سال جاري اشاره کرد.
علمايي مجري پروژه تاليا هم از تحت پوشش قرار گرفتن بيش از 15 مرکز استان خبر داد و گفت: زيرساخت هاي لازم براي توسعه اين شبکه در بيشتر استان هاي کشور آماده شده است.
براساس اين گزارش متقاضيان واجد شرايط براي دريافت اطلاعات بيشتر مي توانند با شماره تلفن 8173 تماس بگيرند                     يا به پايگاه اطلاع رساني شبکه تاليا به آدرس ir.taliyanews.www مراجعه کنند.
شبکه مستقل تلفن همراه اعتباري کشور از سوم خردادماه سال گذشته به بهره برداري رسيد و هم اکنون 500 هزار                مشترک در تهران دارد.


 قمت سکه و ارز 

يک گرم طلا ي 18 عيار                                                                                                                                14540  تومان
 
سکه بهار آزادي (طرح قديم)                                                                                                           172000 تومان
 
سکه بهار آزادي (طرح جديد)                                                                                                      152000 تومان
                                                                                     
نيم سکه بهار آزادي                                                                                                                                        76500  تومان
 
ربع سکه بهار آزادي                                                                                                                                           38500تومان
 
دلا ر                                                                                                                                                                                                  916  تومان
 
يورو                                                                                                                                                                                                         1178  تومان


 کاهش 5/3 واحدي شاخص هاي بورس  

 طي مبادلات روز  شنبه بورس، شاخص کل با 5/3 واحد کاهش به 9531رسيد. 

 


قند پارس                   32.8              142                          848,1 
داروسازي زهراوي                       07.5             488                         109,10 
توليد سموم علف کش                          2                     183                      355,9  
سيمان بهبهان                       99.1              231                      822,11 
رايان سايپا                      91.1                 45                         406,2 
پارس خودرو                        64.1                 29                            800,1 
حمل و نقل توکا                       15.1                 35                           072,3  
لاستيک دنا                       62.0                15                           421,2  
بهنوش ايران                         4.0                 33                        326,8  
نفت بهران                            16.0                23                        347,14
تولي پرس                           08.0                     5                            435,6
سايپا                             02.0                      1                              171,4  
نفت پارس                      01.0-                   2-                        958,13
پتروشيمي اراک                      02.0-                 2-                       995,9 
لبنيات پاک                         04.0-                  2-                      538,5 
مارگارين                      05.0-                  1-                        873,1
ايران خودروديزل                      08.0-                 3-                      773,3
بانک کارآفرين                      31.0-                 7-                      264,2 
پارس الکتريک                         43.0-                  2-                             462
ايران خودرو                        55.0-               18-                    275,3


 خبرهاي کوتاه و خواندني 


طرح نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارمندان

طرح نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت تا پايان خرداد امسال در صحن علني مجلس بررسي خواهد شد.
نماينده صومعه سرا در مجلس شوراي اسلا مي و عضو کميسيون اقتصادي مجلس  گفت: تاکنون 95 ماده از 109 ماده نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت در کميسيون ويژه اي در مجلس به تصويب رسيده است.
دلخوش با بيان اينکه اين طرح همه کارکنان شاغل و بازنشسته را در بر مي گيرد افزود: براي پرداخت حداقل حقوق کارکنان و بازنشسته دولت که 200 هزار تومان تعيين شده                             امسال 7 هزار و 200 ميليارد ريال اختصاص يافته است.

پرداخت وام 10 ميليون توماني مسکن
 به تعويق افتاد

زمان پرداخت وام 10 ميليون توماني مسکن که قرار بود از اول خرداد ماه (دوشنبه) آغاز شود به دليل تاخير بانک مسکن در اعلام اسامي افراد واجد شرايط به تعويق افتاد.
به گزارش مهر، وام 10 ميليون توماني مسکن قرار بود از اول خرداد ماه سال جاري به متقاضيان پرداخت شود که به دليل تاخير در اجراي اقدامات لازم از سوي بانک مسکن به تعويق افتاد.
بر اساس اين گزارش، علي رغم باقي ماندن فقط دو روز به زمان وعده داده شده براي پرداخت وام ده ميليون توماني مسکن اما هنوز هيچ اولويت بندي از سوي بانک مسکن براي متقاضيان واجد شرايط وام مذکور انجام نگرفته است.
 
اعاده مجدد براي انصراف دهندگان
ثبت نام تلفن همراه ممکن نيست

 روابط عمومي شرکت مخابرات ايران در اطلاعيه اي اعلام کرد: با توجه به اينکه در روش استرداد وجوه ثبت نام تلفن همراه توسط پست بانک اسامي موارد انصرافي از فهرست نرم افزار کامپيوتري مربوط حذف مي شود بنابراين اعاده مجدد به هيچ وجه ميسر نمي باشد.
به گزارش روابط عمومي شرکت مخابرات، در اين اطلاعيه آمده است: آن دسته از متقاضياني که پس از درخواست استرداد وجه ثبت نامي پشيمان شده و خواهان اعاده مجدد وجوه ثبت نام هستند به عنوان انصراف دهندگان قطعي تلقي گشته و نمي توانند مجددا                             در فهرست ثبت نام کنندگان تلفن همراه قرار گيرند.

 

 


با  حکم وزير اقتصاد
صالح آبادي براي 30 ماه
 رييس هيات مديره بورس شد

 وزير امور اقتصادي و دارايي در حکمي علي  صالح آبادي را به مدت سي ماه به عنوان                     رييس هيات مديره و رييس سازمان بورس اوراق بهادار منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومي وزارت امور اقتصادي و دارايي، در حکم انتصاب صالح آبادي آمده است: نظر به تعهد، تخصص،  دانش و تجارب مفيد و ارزنده شما در بازار سرمايه کشور و در اجراي مفاد ماده 9 قانون بازار و اوراق بهادار جمهوري اسلامي ايران مصوب آذرماه سال 1384 و با توجه به بند 2 مصوب مورخ 85/2/6 شوراي عالي بورس و اوراق بهادار، به مدت سي ماه به عنوان رييس هيات مديره و رييس سازمان بورس اوراق بهادار منصوب مي شويد.

در بازارهاي امارات
فروش سالانه فرش ايراني
 1/25 ميليارددرهم است

فروش سالانه فرش ايراني در امارات متحده عربي بيش از يک ميليارد و 250 ميليون درهم است.
به گزارش ايسنا از دوبي، فرش ايراني با استفبال خوب و بي سابقه شهروندان اماراتي و اتباع ديگر کشورها در امارات روبرو شده است، اين در حالي است که هر ساله چندين نمايشگاه فرش ايراني با همت تجار ايراني و مرکز توسعه تجارت ايران در دوبي برگزار مي شود.
روزنامه البيان چاپ امارات در اين زمينه نوشت: اماراتي ها بهترين نقش ها و رنگ ها را در فرش هاي ايراني مي دانند و فرش ايراني را به عنوان يکي از بهترين و زيباترين دکوراسيون ها در منازل و محل کار خود مورد استفاده قرار مي دهند به طوري که هر ساله بر ميزان واردات فرش ايران و خريد و فروش آن در امارات افزوده مي شود.

رشد 6/8 درصدي نمايندگي ها
و تعميرگاه هاي ايران خودرو در سال 84

مدير فروش و خدمات پس از فروش دفاتر منطقه اي ايران خودرو خبر از رشد بي سابقه افتتاح نمايندگي ها و تعميرگاه هاي اين شرکت در سال 84 داد.
به گزارش روابط عمومي ايران خودرو، عبدالکريم نعناکار با بيان مطلب فوق افزود: گروه صنعتي ايران خودرو در سال 84 با راه اندازي 107 نمايندگي و تعميرگاه در سراسر کشور                                      گام بلندي در راستاي مشتري مداري و ارائه مطلوب خدمات پس از فروش محصولات خود برداشت.
وي ضريب رشد توسعه شبکه نمايندگي و تعميرگاه هاي ايران خودرو در سال 84 را                          6/81 درصد اعلام کرد و افزود: هم اکنون 685 نمايندگي و تعميرگاه اين شرکت در سراسر کشور فعال است.
مدير فروش و خدمات پس از فروش دفاتر منطقه اي ايران خودرو با بيان اينکه در سال گذشته بيش از 1200 پست کاري در نمايندگي و تعميرگاه هاي ايران خودرو افزايش يافت                   اظهار داشت: در حال حاضر 8504 پست کاري در اين نمايندگي ها و تعميرگاه ها وجود دارد تا خدمات مناسبي به مشتريان ارائه شود. وي اضافه کرد: مساحت فضاي تعميراتي تا پايان                         سال 84 با رشدي معادل 6/8 درصد به 718796 مترمربع و مساحت فضاي نمايشگاهي با رشدي معادل 18/2 درصد به 88558 متر مربع رسيده است.

نماينده ايلام:
جهت گيري هاي وزارت رفاه
 پاسخگوي نياز مردم نيست
 
نماينده مردم ايلام، مهران، شيروان چرداول و ايوان در مجلس شوراي اسلامي گفت:            جهت گيري هاي وزارت رفاه و تامين اجتماعي پاسخگوي نياز مردم کشور نيست.
فريدون همتي در گفت و گو با ايرنا افزود: موضوع رفاه و تامين اجتماعي مساله مهمي در کشور است که متاسفانه با فراز ونشيب زيادي همراه بوده است. وي ادامه داد: استان ايلام در بخش تامين  اجتماعي جزو استان هاي محرومي است، که سرمايه گذاري و کار زيربنايي در آن صورت نگرفته است. وي اظهارداشت: اين وزارتخانه بايد جهت گيري و برنامه ريزي هاي خود را در جهت خروج مناطق محروم از جمله استان ايلام را اصلاح کند. همتي خاطرنشان کرد: وزارت رفاه تامين اجتماعي به عنوان متولي اصلي رفاه و تامين اجتماعي مردم مسووليت سنگيني در کشور دارد. 
 
روند کاهش قيمت مرغ ادامه دارد

 مدير عامل اتحاديه مرغداران با تاکيد بر تعيين قيمت براي خريد مرغ مازاد از مرغداران                       هر 4 ماه يکبار، گفت: مرغداران خواستار اجرايي شدن مصوبات دولت براي رفع مشکلاتشان هستند. محمد يوسفي در گفت و گو با مهر در مورد تعيين قيمت جديد براي خريد مرغ مازاد از مرغداران افزود: براساس مصوبات دولت بايد هر چهار ماه يکبار قيمت سقف (براي توليد کننده) و قيمت کف ( براي مصرف کننده) تعيين مي شد که در سال گذشته تنها يکبار و در سال جاري نيز تاکنون نرخي براي خريد مرغ مازاد از مرغداران اعلام نشده است.وي با اشاره به ادامه سير نزولي کاهش قيمت مرغ افزود: هم اکنون هر کيلو مرغ در ميادين شهرداري 1330 تومان و در بازار 1350 تومان بفروش مي رسد و قيمت هر کيلو مرغ زنده 850 تومان است.


 
ورزشي
دانشگاه و خبر
پزشکي و علمي
دانشگاه و آموزشي
اقتصادي
سياسي و سياسي خارجي
استانها و شهرستانها
هنري
تست
اسامي المپيادهاي علمي