جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/05/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(يکشنبه) نسخه شماره 3952

استاندار البرز:
بيش‌ترين سرانه کارمندي کشور، در البرز پرداخت مي‌شود


صدور كالا از گمركات آذربايجان غربي، 52 درصد افزايش يافت


عمليات آبرساني به طرح مسکن شهر جديد پرند


کاهش 10 درصدي ميزان مصرف بنزين، در آذربايجان غربي

فرماندار بهارستان:
اعتبارات شهرستان بهارستان افزايش يافت


ايران زمين


 استاندار البرز:
 بيش‌ترين سرانه کارمندي کشور، در البرز پرداخت مي‌شود 

کرج – خبرنگار آفرينش

استاندار البرز گفت: با سياست‌هاي تشويقي دولت براي خروج کارکنان در تهران و نيز جذب مديران و کارکنان کارآمد در البرز، در‌حال‌حاضر، بيشترين سرانه کارمندي در کشور، در اين استان، پرداخت مي‌شود.

عيسي فرهادي اظهار داشت: بيشترين سرانه کارمندي را در کشور، استان البرز پرداخت مي‌کند و اين در‌راستاي تشويق کارکنان البرزي شاغل در تهران، براي بازگشت به محل سکونت خود و اشتغال در اين استان و نيز تشويق مديران کارآمد و باتجربه، براي قبول مسئوليت در اين استان است.

وي ادامه داد: در‌حال‌حاضر، 175 ساعت؛ اضافه‌کاري و يک‌سال معوق و ماموريت هم به اختيارات مديران افزوده شده است تا بتوانند از آن به‌نفع کارمندان بهره ببرند. فرهادي بيان کرد: امسال استان البرز توانسته است اعتبارات خوبي را جذب کند و اين درحاليست که مجلس، پس از هدفمندي يارانه‌ها، اعتبارات تمامي استانها را تا 20 درصد کاهش داد. وي عنوان کرد: درهمين‌راستا، 23 ميليارد تومان از بودجه البرز نيز کاهش يافته است و در مجموع، اعتبارات البرز از حدود 40 تا 300 درصد در برخي بخش‌ها و شهرستان‌ها افزايش داشته است. اين مسئول همچنين از جذب اعتبارات ملي در بسياري از بخش‌هاي استان، نظير آموزش‌و‌پرورش، جهاد کشاورزي و شرکت ملي گاز خبر داد و اين مهم را موجب توسعه استان برشمرد.

وي از آماده‌شدن سند آمايش سرزمين در البرز و نيز سند توسعه اين استان، به‌عنوان دو کار بزرگ و تحقيقاتي ياد کرد که مراحل تدوين نهايي آن، تا آبان‌ماه سال‌جاري، به پايان مي‌رسد. فرهادي درادامه با اشاره به بحث انتخابات وعدالت تبليغاتي بيان داشت: عدالتِ تبليغاتي در قوانين مجلس رعايت نشده و بيشتر به‌نفع نمايندگان کنوني مجلس شوراي اسلامي است. آنان تريبون، مصونيت قضايي، جايگاه نظارتي و ابزارهاي ديگر را در اختيار دارند و نمي‌توان خرده‌اي به آنان گرفت. استاندار البرز اضافه کرد: استعفاي داوطلبان در هشت‌ماه مانده به برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي، خود نوعي تبليغ زودهنگام محسوب مي‌شود. تبليغات ديگر کانديداها نيز، به حضور پررنگ در محافل عمومي، عزا و عروسي و... ختم مي‌شود که قوانين ناقص در اين حوزه، دست عوامل را براي برخورد بسته است. وي به فعاليت‌هاي صورت‌گرفته براي خروج 15 هزار زنداني از سطح چهار زندان شهرستان کرج به خارج از البرز اشاره کرد و گفت: 61 ميليارد تومان بودجه در اختيار قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء قرار گرفته و پس از احداث زندان جديد، 15 هزار زنداني از سطح چهار زندان مستقر در شهرستان کرج در مرحله نخست، خارج خواهد شد. فرهادي در بخش ديگري از سخنان خود درخصوص طرح جامع شهر کرج گفت: طرح جامع شهر کرج، طي هفته گذشته ابلاغ شد و تا پايان سال، ساير شهرهاي استان نيز شاهد اين رويداد خواهند بود. وي از تلاش مضاعف استانداري البرز براي استقرار صنايع مربوط به ساخت هواپيما و آموزش‌هاي خلباني در فرودگاه پيام سخن گفت و افزود: فردوگاه پيام، ظرفيت جابه‌جايي 400 هزار مسافر در طول سال را داراست و رايزني‌ها براي راه‌اندازي خطوط مسافربري در اين فرودگاه، آغاز شده است.


 صدور كالا از گمركات آذربايجان غربي، 52 درصد افزايش يافت 

اروميه - خبرنگار آفرينش

ناظر گمركات آذربايجان غربي با مطلوب خواندن روند صدور كالا از گمركات استان، گفت: در چهار ماه اول امسال، صدور كالا از گمركات استان به كشورهاي خارجي، 52 درصد افزايش يافت.

پرويز تقوي اظهار داشت: در اين‌مدت، 367 هزار و 639 تن كالا به ارزش بيش از 127 ميليون دلار از آذربايجان غربي، به خارج از كشور صادر شده كه اين مقدار كالا، درمقايسه با مدت مشابه سال گذشته، از لحاظ وزن، 52 درصد افزايش دارد و ازلحاظ ارزشي، هيچ تغييري نداشته است.

وي اضافه كرد: انواع ميوه و سبزي، سيمان، محصولات پلاستيكي، آهن و فولاد، ازجمله مهم‌ترين كالاهاي صادراتي آذربايجان غربي، در مدت ياد‌شده مي‌باشد. تقوي گفت: اين كالاها به كشورهاي عراق، تركيه، آذربايجان، روسيه و گرجستان، ايتاليا، افغانستان، هلند و استراليا عمده صادر شده است.

وي ادامه داد: گمرك اروميه با 304 هزار و 554 تن كالا به ارزش نزديك به 4 ميليون دلار، بيشترين ميزان كالاهاي صادراتي را به خود اختصاص داده است.

وي افزود: در اين‌مدت، 222 هزار تن كالا به ارزش 281 ميليون دلار از گمركات آذربايجان غربي به كشور وارد شده، كه ازلحاظ وزني، 57 و از لحاظ ارزشي، 53 درصد رشد دارد.

استان آذربايجان غربي، داراي پنج گمرك رسمي و شش بازارچه مرزي مشترك به كشورهاي تركيه، عراق و جمهوري خودمختار نخجوان است.


 عمليات آبرساني به طرح مسکن شهر جديد پرند 

رباط کريم - خبرنگار آفرينش

شرکت آب و فاضلاب جنو ب‌غرب استان تهران، با اعتباري بالغ بر 56 ميليارد تومان طرح آبرساني به مسکن مهر شهر جديد پرند را در‌دست‌اجرا دارد.

به‌گزارش خبرنگار ما و به‌نقل از روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب جنوب‌غرب استان تهران، مديرعامل اين شرکت با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با توجه به ساخت‌و‌سازهاي انجام‌شده و همچنين در حال‌ساخت يکصد و ده هزار واحد مسکوني (مسکن مهر) در شهر جديد پرند، برنامه‌ريزي دقيق و عملياتي درجهت تامين آب شرب ، مطابق با اقتضاي جمعيتي، يکي از نيازهاي ضروري آتي آن شهر، به حساب مي‌آيد.

ابراهيم يزديان با اشاره به برنامه‌هاي زمانبندي‌شده و فعاليت‌هاي در دست‌اقدام، درجهت پروژه عظيم طرح آبرساني به شهر جديد پرند، افزود: هم‌اکنون طرح آبرساني اين شهر، با اعتباري بالغ بر 56 ميليارد تومان و شامل پروژه‌هاي 9 باب مخزن، جمعاً به‌ظرفيت 55 هزار مترمکعب، 193 کيلومتر خط انتقال آب، 180 کيلومتر خطوط جمع‌آوري فاضلاب و سه ايستگاه پمپاژ، در‌دست‌انجام مي‌باشد.

رئيس هيئت مديره شرکت آب و فاضلاب جنوب غربي استان تهران، همچنين با اشاره به مشخصات فني پروژه‌هاي مذکور افزود : کليه طرح‌هاي دردست‌اقدام در شهر جديد پرندف جزء طرح‌هاي عمراني بوده و مجموعاً با بيش از 25 الي 30 درصد پيشرفت فيزيکي، با سرعت عمل قابل‌قبولي درحال‌انجام مي‌باشد.

وي اظهار اميدواري کرد با توجه به قرارداد منعقد با پيمانکاران اين طرح‌ها، و مدت‌زمان تعيين‌شده، نهايتاً تا 6 ماه آينده، کليه طرح‌هاي ياد‌شده به مرحله بهره‌برداري برسد و آب شرب شهروندان محترم طرح مسکن مهر شهر جديد پرند، با دورنماي جمعيتيِ موجود و آتي، با کميت و کيفيت مطلوب و مطابق با استانداردهاي لازم، تامين گردد.


 کاهش 10 درصدي ميزان مصرف بنزين، در آذربايجان غربي 

اروميه - خبرنگار آفرينش

معاون برنامه‌ريزي استاندار آذربايجان غربي از کاهش 10 درصدي ميزان مصرف بنزين در استان، طي هفت ماه گذشته، در استان، خبر داد. غلامرضا ديزج‌نژاد در جلسه ستاد هدفمندکردن يارانه‌هاي آذربايجان غربي افزود: طي مدت اجراي قانون هدفمندکردن يارانه‌ها، طي هفت ماه گذشته، ميزان مصرف بنزين 10.3 درصد، نفت سفيد 42.3 ، نفت گاز 6.1 درصد و گاز مايع 1.3 درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، کاهش يافته است.وي در ادامه با بيان اينکه ميزان مصرف برق نيز طي اين مدت، 4.7 درصد و ميزان مصرف آب نيز چهار درصد طي اين مدت کاهش يافته، اظهار داشت: اجراي موفق قانون هدفمندکردن يارانه‌ها، يکي از دستاوردهاي مهم نظام اسلامي بوده که اين طرح با همراهي مردم و مسئولان، توانسته عملکرد مثبتي داشته باشد.معاون برنامه‌ريزي استاندار آذربايجان غربي با اشاره به اينکه قانون هدفمندکردن يارانه‌ها در مرحله تثبيت قيمت‌ها قرار دارد، بيان داشت: در اين راستا اطلاع‌رساني بيشتر دستگاه‌هاي اطلاع‌رسان و رسانه‌هاي استان، براي اصلاح الگوي مصرف ضروري است.ديزج‌نژاد درادامه با بيان آثار مثبت اجراي قانون هدفمندکردن يارانه‌ها در حوزه صنعت، افزود: تغيير فرايند توليد، استفاده از تکنولوژي روز دنيا، افزايش بهره‌وري در توليد، نوسازي ماشين‌آلات، از جمله اين آثار مثبت است. در اين جلسه، مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان، درخصوص روند اجراي قانون هدفمندکردن يارانه‌ها در حوزه فعاليت خود گزارشي ارائه کردند.


 فرماندار بهارستان:
 اعتبارات شهرستان بهارستان افزايش يافت 

بهارستان - خبرنگار آفرينش

سرپرست فرمانداري شهرستان بهارستان گفت: در جلسه مشترک شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان، مبلغ 350 ميليارد و پانصد ميليون تومان اعتبار، براي توسعه و عمران اين شهرستان اختصاص يافت.

به‌گزارش خبرنگارما، مهندس يونس نوبخت در حاشيه برگزاري اين نشست مشترک اظهار داشت: خوشبختانه در جلسه مشترک شوراي برنامه‌ريزي استان با شهرستان بهارستان، 57 پروژه تعريف شده ازسوي اين شهرستان مصوب گرديد.به‌گفته وي اين اعتبار، علاوه بر 90 ميليارد ريالي که براي 95 پروژه تعريف شده بود، مي‌باشد.

وي تصريح کرد: درطي 5 ماهي که از تاسيس فرمانداري اين شهرستان مي‌گذرد، خوشبختانه به دستاوردهاي بسيار ارزنده‌اي در حوزه‌هاي مختلف دست يافتيم و با اين روند، آينده روشني در انتظار شهرستان بهارستان مي‌باشد. وي ضمن مثبت ارزيابي‌کردن آثار اين نشست مشترک افزود: با اعتبار تخصيص‌يافته براي پروژه‌هاي تعريف‌شده در نظر داريم که پيشنهادات ديگري خارج از موارد مطرح شده ازسوي دستگاه‌هاي موجود شهرستان را به‌صورت کارشناسي‌شده، تعريف و با طرح توجيهي به استان منتقل کنيم.

نماينده عالي دولت در شهرستان بهارستان خاطرنشان ساخت: تسريع در تخصيص بودجه‌هاي مصوب، نيازمند تلاش‌هاي بي‌وقفه همه دستگاه‌هاي خدمات‌رسان در اين شهرستان مي‌باشد.

وي تخصيص اين اعتبارات و همچنين نگاه ويژه اعضاي شوراي توسعه برنامه‌ريزي استان را به‌منظور سرعت‌بخشيدن به عمران و آباداني اين شهرستان، برشمرد.

نوبخت اختصاص بودجه سرانه آموزشي را از ديگر نتايج اين جلسه توصيف کرد و اظهار داشت: شهرستان در حوزه ورزش و سلامت و همچنين آموزش‌و‌پرورش، 4 پروژه درحال‌اجرا دارد که خوشبختانه اعتباري بالغ بر3 ميليارد و ششصد ميليون تومان براي اين امر، درنظر‌گرفته شده است.

سرپرست فرمانداري شهرستان بهارستان، احداث سالن‌هاي ورزشي ويژه بانوان و آقايان و همچنين پيگيري کانال درجه2 آب ميدان محمديه به اين شهرستان را، از ديگر موارد در‌دست‌اقدام ذکر کرد.


 ايران زمين 

تقدير معاون وزير نيرو از همکاري مديرعامل سازمان آب و برق خوزستان در آبگيري سد گتوند

اهواز - خبرنگار آفرينش

معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا، از مشارکت و همکاري مديرعامل سازمان آب و برق خوزستان و همکاران ايشان در آبگيري گتوند عليا؛ بلندترين سد خاکي ايران قدرداني کرد. در لوح تقدير مهندس محمدرضا عطارزاده به دکتر عليرضا رضانيا آمده است: خداوند را شاکرم که در سالي که مقام معظم رهبري سال جهاد اقتصادي نامگذاري نموده‌اند، برگ زرين ديگري از همت و تلاش متخصصين متعهد ايران اسلامي به ثمر نشست و بلندترين سد خاکي ايران؛ گتوند عليا به آبگيري رسيد.

مشارکت، همدلي و هماهنگي و همکاري جنابعالي و همکاران آن سازمان؛ در مرحله بزرگ آبگيري، عليرغم اقدامات گسترده موجب گرديد که بدون هيچ‌گونه خسارت و تلفات در مسير طبيعي رودخانه با سريعترين زمان ممکن به نتيجه از قبل پيش بيني‌شده برسيم، که در اين‌جا بر خود لازم مي‌دانم مراتب تشکر و قدرداني خود را خدمت شما و همکاران محترمتان ابلاغ نمايم.

سه اثر تاريخي هرمزگان در فهرست آثار ملي به ثبت رسيد

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

معاون ميراث فرهنگي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري هرمزگان گفت: امسال سه اثر تاريخي استان، در فهرست آثار ملي كشور به ثبت رسيده است. عباس نوروزي افزود: اين آثار، شامل كاروانسراي جيحون در بخش كهورستان بندرخمير، محوطه بوستانه دربندرلنگه و كاروانسراي غيب ا... در بستك مي‌باشد.

وي بيان داشت: اسامي پنج اثر تاريخي ديگر نيز، در استان هرمزگان براي ثبت در آثار ملي كشورمان قرار داده شده، كه مجوز ثبت اين آثار، دي‌ماه امسال مشخص مي‌شود.

معاون اداره كل ميراث فرهنگي هرمزگان ادامه داد: اين آثار تاريخي، شامل كاروانسراي پاقلعه و بركه آب انبار ملا در بندرخمير، محوطه لايگزان و محوطه چهل كناري در حاجي‌آباد و تم كلات در بخش تخت شهرستان بندرعباس مي‌باشد. نوروزي درادامه يادآورشد: امسال همچنين براي نخستين‌بار در استان، آئين سنتي علم شمشيري، در روستاي حميري شهرستان قشم، به‌عنوان اثر معنوي، در فهرست آثار ملي كشورمان به ثبت رسيد. وي گفت: اين مراسم، قدمتي 900 ساله دارد و هرسال، در روزهاي 19 ماه‌ مبارك رمضان و هفتم ماه محرم، در جزيره قشم برگزار مي‌شود. هرمزگان داراي يك هزار و 500 اثر تاريخي مي‌باشد كه هم‌اكنون، 277 اثر تاريخي آن به ثبت آثار ملي كشور رسيده است.

فرمانده نيروي انتظامي خرمشهر:

هفت باند توزيع موادمخدر در خرمشهر متلاشي شد

خرمشهر - خبرنگار آفرينش

فرمانده نيروي انتظامي خرمشهر با بيان اين مطلب گفت: در اين‌راستا، 41 نفر دستگير و از آنها 4 کيلو و 950 گرم مواد مخدر کشف شد.سرهنگ عزيزي گفت : 45 مورد بازرسي، و دستگيري240 عامل موادمخدر و همچنين ضبط 5 دستگاه خودرو از آنها در 6 طرح طي 4ماهه اول سال، از ديگر اقدامات نيروي انتظامي خرمشهر بوده است. فرمانده نيروي انتظامي خرمشهر، از کاهش وقوع جرم طي4 ماهه امسال نسبت‌به سال گذشته، با 199درصد و افزايش کشفيات 325درصد و دستگيري 218درصد را از ديگر اقدامات اين يگان عنوان کرد.

عزيزي در ادامه اين مصاحبه مطبوعاتي گفت: جرائم در ماه مبارک رمضان، تا سقف 76درصد کاهش يافته و سرقت موتور سيکلت بنز 90 درصد کاهش يافته است. عزيزي از دسگيري يک باند سرقت اموال بندر خبر داد و گفت: از اين افراد، اموال زيادي کشف و ضبط شده است. وي از دستگيري 7باند سرقت که يکي در رابطه با سرقت سيم‌هاي برق بوده و از آن‌ها يک‌هزار 800 متر سيم برق کشف و ضبط گرديد، خبر داد. وي در خاتمه گفت: فرهنگ‌سازي و پيشگيري و آموزش‌هاي پيشگيرانه جرم، از ارکان مهم نيروي انتظامي خرمشهر است.

ثبت 4 اثر از آثار ميراث ملي طبيعي استان کردستان، در فهرست آثار ملي کشور

سنندج - مقصودي

4 اثر ميراث ملي طبيعي استان کردستان در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيد. امير الهي؛ سرپرست ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کردستان گفت: با پيگيري معاونت ميراث فرهنگي استان، 4 اثر ميراث ملي طبيعي استان کردستان (درياچه زريوار ـ کوه آبيدر ـ ذخيرگاه جنگلي کاشتر ـ ذخيرگاه جنگلي ابوالمومن) در فهرست آثار ملي طبيعي کشور قرار گرفت.

لازم به‌ذکر است با توجه‌به تبصره ماده 2 قانون تشکيل سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري کشور مصوب دي‌ماه 1382شمسي وآئين‌نامه اجراي آن، مصوب شماره 26975/ت 4/5/1354، هيئت محترم وزيران، 4 اثر ارزشمند طبيعي که پس از طي مراحل و تشريفات قانوني لازم درهمايش شوراي سياستگذاري ثبت آثار، در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيده است، از زمان ثبت، ضمن رعايت حقوق مالکانه، تحت نظارت، مراقبت و حمايت اين سازمان بوده و هرگونه اقدام و عملياتي که منجر به تخريب يا تغيير دراصالت اثرگردد، ممنوع مي‌باشد.

امسال در هفته دولت، 19 پروژه برق منطقه‌اي هرمزگان، به بهره‌برداري مي‌رسد

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شركت برق منطقه‌اي هرمزگان گفت: اين شرکت در سال‌جاري به‌مناسبت هفته دولت، 19 پروژه را با اعتباري بالغ بر 563 ميليارد ريال، به بهره‌برداري مي‌رساند.

حسن کهوري در جمع خبرنگاران افزود: علاوه بر اين پروژه‌ها، در حال راه‌اندازي آزمايشي 3پروژه ديگر نيز هستيم که اميدواريم با حضور وزير نيرو در اين استان به بهره‌برداري برسد. وي بيان کرد: اين 3 پروژه بزرگ، همراه با 19 پروژه ديگر در اين استان در نيمه‌اول سال‌جاري، به ارزش هزار و 433 ميليارد ريال به بهره‌برداري مي‌رسد.

کهوري اظهار کرد: با اجراي اين 22 پروژه، حدود هزارو 135 مگاولت آمپر، به ظرفيت پست‌ها و همچنين 434 کيلومتر مدار نيز به طول خطوط، اضافه مي‌شود. مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي هرمزگان افزود: وضعيت موجود پست‌هاي برق 108 پروژه با 13 هزارو 897مگاولت آمپر ظرفيت پست‌هاي برق و همچنين 5 هزارو 175 کيلومتر مدار نيز ظرفيت خطوط انتقال در اين استان مي‌باشد. وي در ادامه به 3 نيروگاه در استان اشاره کرد وگفت: نيروگاه بخار بندرعباس؛ با ظرفيت هزارو 280 مگاوات، نيروگاه خليج‌فارس؛ با 990 مگاوات ظرفيت و نيروگاه‌هاي ديزلي؛ در جاسک، پارسيان و قشم، با ظرفيت 54 مگاوات، در استان مشغول به فعاليت مي‌باشند.

پنجمين جلسه کارگروه آردونان شهرستان بهارستان

بهارستان - خبرنگار آفرينش

به‌گزارش خبرنگار ما و به‌نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهارستان، پنجمين جلسه کارگروه آرد ونان شهرستان بهارستان، با حضورتمامي اعضاي کارگروه، در سالن جلسات فرمانداري بهارستان تشکيل شد. دراين جلسه موضوع تشديد بازرسي از واحدهاي نانوايي در ايام ماه مبارک رمضان، با هدف ارتقاء کيفيت آردونان و ارتقاء بهداشت فردي، بهداشت لوازم و تجهيزات، و بهداشت محيط و ساختمان نانوايي و بررسي درخواست‌هاي متقاضيان، در دستور کار قرار گرفت.

لازم به ذکر است تلاش فرمانداري و متوليان آردونان شهرستان، بر اين است رضايتمندي مردم از نان ونانوايي حاصل شود. همچنين مقرر شد کليه نانوايان نسبت‌به نوسازي واحد خود اقدام موثر به‌عمل آورند، زيرا ايجاد رقابت بين نانوايي‌ها و گزينش مردم، از اهداف اصلي فرمانداري وکارگروه محسوب مي‌گردد.

160واحد صنفي آلاينده در اشنويه وجود دارد

اروميه – خبرنگار آفرينش

فرماندار اشنويه از وجود 160واحد صنفي آلاينده در اين شهرستان
خبر داد.

محمدعلي حسين‌زاده، در نشست اعضاي كارگروه حل مشكلات اصناف آلاينده اشنويه گفت: اين كارگاه‌ها و واحدهاي آلاينده، مزاحم و نيمه‌مزاحم بوده و بايد براي رفع مزاحمت و تمركز آن‌ها در مكان‌هاي مشخص و دور از محل سكونت مردم، اقدام شود.

وي افزود: شركت تعاوني اصناف، بايد براي انتقال اين مشاغل مزاحم و آلاينده، براي طراحي، احداث مكان جديد و تامين زمين، اقدام كند. سواره امير عشايري، شهردار اشنويه نيز گفت: مطالعات لازم براي انتقال و ساماندهي اين مشاغل، انجام شده كه درصورت موافقت مالكان و تملك زمين، با پيمانكار مربوطه، قرارداد امضا خواهد شد. 

ايجاد پارکينگ‌هاي اختصاصي در معابر عمومي، تضييع حقوق شهروندي است

همدان – مجيد ملکيان

گسترش وتوسعه شهر وشهرسازي وتبديل شدن شهرها به کلان‌شهر و به‌تبع آن، افزايش جمعيت شهرنشين و رشد بي‌رويه مهاجرت به شهرها به يکي از مشکلات اصلي وعمده شهرنشيني تبديل شده است، به‌طوري که با اين گسترش همه‌جانبه که داراي آثاري همچون افزايش بي‌حدومرز خودروها وماشين‌هاي شخصي، آلودگي محيط‌زيست، هوا، ترافيک و... است، شهرها همچون پارگينگي که دربرابر ظرفيت خود بادشده باشد، درحال انفجار هستند.

براي بررسي و واکاوي اين مسئله، مي‌توان دلايل و جواب‌هاي زيادي را همچون تمرکز منابع و امکانات در مرکز و شهرهاي مرکزي، و در پي آن، افزايش مهاجرت را ارائه نمود، ولي ما در اين نوشتار، به‌دنبال آسيب‌شناسي و بررسي بيشتر، و مداخله شهري نيستيم. آن‌چه که توجه ما را به خود معطوف داشته است، بروز يک قانون‌شکني و تضييع حقوق شهروندي است که شايد تک‌تک ما هر روز، با اين مسئله مواجه و شاهد برخوردها، دعواها و زدوخوردهايي که نشات گرفته از اين موفقيت هستند، باشيم. اين مساله، ايجاد پارکينگ‌هاي اختصاصي درمعابر عمومي مي‌باشد.

با ورود بي‌رويه ماشين‌ها وخودروها به خيابان‌ها وجاده‌ها بدون‌توجه به ظرفيت شهرها وخيابانها، به‌دنبال آن، کمبود محل‌هاي مناسب براي پارک اين خودروها، بدون اغراق مي‌توان گفت شهرها به پارکينگ‌هاي بزرگ تبديل شده‌اند که البته برخي افراد سودجو را برآن داشته است بامهار قسمتي از کوچه، خيابان، پياده‌رو و... محوطه شخصي براي پارک خودروهاي خود ايجاد کنند و با نصب لوله‌هاي ضخيم زنجير، نه تنهابراي خود پارکينگ شخصي درست کرده‌اند، بلکه محوطه بزرگي همچون يک کوچه بن‌بست که چندين خودوري ديگر مي‌توانند از آن استفاده کنند را به خود اختصاص داده‌اند.

براي حل مشکل پارک و پارکينگ خودروها پيشنهادهايي مي‌شود، شرکت‌هاي خودروساز مبلغي از قيمت دريافتي هر خودرو را کنار گذاشته و به ميزان فروش خودرو درهر شهر، آن‌را براي ساخت پارکينگ‌هاي عمومي، تحويل شهرداري‌هاي هر شهر دهند و ازسوي ديگر، با افرادي که اماکن و محل‌هاي عمومي همچون کوچه‌ها و معابر را مهار کرده و براي خود پارکينگ اختصاصي ايجاد نموده‌اند، برخورد قاطع شود.

رئيس اداره كل سياسي انتخابات استانداري تهران:

يكي از ابزارهاي خطرناك دشمن، جنگ نرم است كه نبايد از آن غافل باشيم

شهر قدس - اصغري

فدايي؛ ر‌ئيس اداره كل سياسي انتخابات استانداري تهران، در يادواره شهيد نسرين افضل، كه باحضور سرهنگ پاسدار نبي اله كشاني؛ فرماندهي سپاه و حجت‌الاسلام‌والمسلمين رضا علي متهورملكي؛ نماينده ولي‌فقيه درسپاه ناحيه قدس، درمحل مهديه اين شهر و با همراهي خواهران بسيجي اين شهرستان، برگزارگرديد، به ايراد سخن درموضوع مقام وجايگاه زن در اسلام و همچنين زندگي‌نامه شهيد نسرين افضل پرداخت.

وي دراين‌باره گفت: شهيد نسرين افضل، در زمان حيات خويش، رهنمودها و روش‌هاي معصومين را در زندگي خويش الگو قرار داده بود و به سبب همين عشقي كه به ائمه اطهار داشت، در راه مبارزه با دشمنان، به مقام رفيع شهادت نائل گرديد و باشهادت خود، به ساير زنان نشان دادكه زنان نيزهمانند مردان مي‌توانند درجهاد و دفاع از ارزش‌هاي انساني، هم‌پاي مردان درميدان‌هاي نبرد عليه باطل، حضورداشته باشند.رئيس اداره كل سياسي انتخابات استانداري تهران، به فتنه گروهي كه به بهانه تقلب، درانتخابات سال 88 به راه انداخته بودند نيز اشاره نمود و دراين‌باره اظهارداشت: درانتخابات سال 88گروهي بدخواه وسلطنت‌طلب، به ملت بزرگ ايران، تهمت بزرگ تقلب رازدند و با اين فريب، دشمنان خارج‌نشين وفريب‌خوردگان داخلي مي‌خواستند كشور ما را كه ثمره خون شهيدان ما است، به آشوب بكشانند و با توجه به حساسيت موضوع درآن زمان، رهبر معظم انقلاب دستور دادند گروه حقيقت‌ياب دراين‌باره تحقيق نمايند كه اين افراد، بلافاصله بعد ازپيگيري‌هاي موثر به اين نتيجه رسيدند كه اين موضوع، دردوسال گذشته، با برنامه‌ريزي‌هاي گسترده صورت پذيرفته است و موقعي‌كه اين موارد را به رهبري گزارش كردند، معظم له فرمودند: اشتباه نكنيد، تاريخ به ما آموخته كه هركجا مردم وبرخي مسئولين از بي‌بصيرتي بهره بردند، دچار همين اشتباه شده‌اند واين امر، در رويداد عاشورا نيز اثبات شد كه مردم به علت همين ناآگاهي، با امام خود چگونه رفتار نموده وايشان را درميدان نبرد تنها گذاشتند و هنوز هم اين افراد وجود دارند كه به‌صورت ناآگاهانه و نداشتن اطلاعات صحيح، به اشتباه افتاده وضربه‌هاي جبران‌ناپذيري را هم براي خود و هم براي كشورشان به وجود مي‌آورند.

وي درقسمت ديگري ازسخنان خود، به شكست دشمن درجبهه‌هاي مختلف اشاره كرد و دراين‌باره نيزافزودند: بدخواهان نظام جمهوري اسلامي ايران، به‌سبب رشادت‌هاي ايثارگران ما ديگر توان حمله نظامي را در خود نمي‌بينند و از اين‌رو، درصدد هستند كه با استفاده ازترفند‌هاي متنوع، ملت ما را ازدرك حقايق دوركرده وباشيوه‌هاي مختلف فرهنگي، اقتصادي وغيره، در فكر ضربه‌زدن به كشور، ايمان و اعتقادات ما باشند يكي ازابزارهاي خطرناك كه تاكنون موفق به نتيجه گيري نشده همان جنگ نرم است كه اگرمردم ومسئولين غفلت كنند وازآن غافل باشند، اين جنگ مي‌تواند به‌مرور، براي نظام ما كه نتيجه خون هزاران شهيد است، خطرناك باشد.

نخستين صندوق حمايت از فعاليت‌هاي كشاورزي زنان، به ثبت رسيد

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

مدير ترويج سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان گفت: صندوق حمايت از فعاليت‌هاي كشاورزي زنان روستايي در بندرعباس، به‌صورت رسمي، در شمار شركت‌هاي ثبت و اسناد، به ثبت قانوني رسيد. سهراب رمضان‌پور اظهار داشت: اين صندوق، به‌عنوان دومين صندوق در سطح كشور است كه با سرمايه 11 ميليارد ريال، رسماً فعاليت خود را آغاز كرد.

وي از تشكيل و توسعه صندوق‌هاي ويژه زنان روستايي و عشايري به‌عنوان يكي از مولفه‌هاي ايجاد توسعه پايدار در بخش كشاورزي و كمك به توانمندسازي زنان روستايي و عشاير نام برد و افزود: با راه‌اندازي اين صندوق، سازماندهي تشكيلات و ارائه تسهيلات با هدف توانمندسازي زنان روستايي صورت مي‌گيرد. مدير ترويج سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان بيان داشت: ايجاد چهار صندوق ديگر در شهرستان‌هاي حاجي‌آباد، ميناب، رودان و قشم با مشاركت 49 درصدي دولت و 51 درصدي جامعه توليدكنندگان بخش كشاورزي در دستور كار اين واحد قرار گرفته است كه امسال در دو شهرستان ميناب و حاجي‌آباد، اين صندوق، فعاليت خود را آغاز مي‌كند. يادآور مي‌شود صندوق حمايت از فعاليت‌هاي كشاورزي زنان روستايي شهرستان بندرعباس، دومين شعبه پس از مرودشت شيراز است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
گزارش
در قلمرو ورزش
آگهي