جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3980


دوران شير خوارگي
استاد: دكتر احدي دانشجو: مهديه ساساني نزاد (قسمت يازدهم و پاياني)

افزايش وزن بارداري


انجير تازه ، منبع غني بتاکاراتن و ويتامين C


خبرها از عالم علم


  دوران شير خوارگي  
 استاد: دكتر احدي دانشجو: مهديه ساساني نزاد (قسمت يازدهم و پاياني)

 
مزاياي شير مادر براي کودک :

1- ابتلا به اسهال در کودکاني که از شير مادر تغذيه مي شوند 25-14 بار کمتر و ميزان ابتلا به عفونت هاي تنفسي سه برابر کمتر از کودکاني است که با شير گاو تغذيه مي شوند کاهش احتمال عفونت گوش حساسيتها و مننژيت هاي باکتريايي از ديگر مزاياي آن است

2- چربي شير مادر قابل هضم تر است و پروتئين آن بهتر از ساير شيرها جذب مي شود به همين دليل دردهاي قولنجي جمع شدن گاز، استفراغ و حساسيت نسبت به پروتئين شير در نوزادان تغذيه شونده از شير مادر کمتر است .

3- در مقايسه شير بز با شير مادر حاوي مقدار ويتامين D اهن و اسيد فوليک بيشتري است به همين دليل نوزداني که در بدو تولد از شير بز تغذيه مي شوند مستعد به نوعي کم خوني به نام آنمي مگالو بلاستيک فقر فولات هستند .

4- نوزاداني که از شير مادر تغذيه مي شوند از طريق روده خود آهن را از دست نمي دهند در حاليکه تغذيه با شير خشک منجر به از دست رفتن جزئي آهن از ضايعات مخاطي روده مي شود .

5- گلبولهاي سفيد موجود در شير مادر و موادي توليد مي کند که ديواره روده را در برابر نفوذ ميکروبها حفظ مي کند .

6- کودکان تغذيه شونده از شير مادر نسبت به کودکاني که شير خشک استفاده مي کنند فشار خون پايين تري دارند لاغر تر هستند دندانهاي سالمتري دارند .

7- حس ايمني و امنيت در کودکاني که شير مادر مي خوردند افزايش مي يابد و اين به دليل آن است که لمس کردن مقدار هورمون هاي ايمني مغز را افزايش مي دهد و هورمونهاي استرس زا را کم مي کند .

8-شير خوردن از سينه موجب تقويت حرکات تنفسي در کودک مي شود.

نوزاداني که از سينه شير مي خورند ناگزير از بيني تنفس کنند و تنفس از بيني براي آنها امري طبيعي مي شود.

چون شير آنقدر آهسته پايين مي آيد که بچه فرصت دارد از بيني تنفس کند و اين فرايند به رشدمجاري بيني کمک مي کند.

در حاليکه استفاده از شيشه نتيجه عکس دارد شير با سرعت مي آيد و نوزاد ناگزير است شيررا قورت دهد و بعد از دهان تنفس کند و اين تاثير زيادي روي رشد دستگاه تنفسي مي گذارد .

9- رشد ماهيچه هاي صورت و فک در اثر مکيدن سينه به حداکثر مي رسد و کام سخت و فک بهتر رشد مي کنند و در نتيجه به ساختار اسکلت صورت کمک مي کند .

10- نياز مکيدن را که يکي از نيازهاي اوليه کودک است تامين مي کند .

11- تغذيه باشير مادر موجب تقويت هوش مي شود هر چه مدت شير خوردن کودک از سينه مادر طولاني تر شود در 9-8 سالگي از ضريب هوشي بالاتري برخوردارند و در 13-12 سالکي قدرت درک و توانايي حل مسئله هاي رياضي و عملکرد تحصيلي بالاتري دارند.

علت آن ممکن است وجود اسيدهاي چرب موجود در شير مادر باشد که موجب رشد سلولهاي عصبي کودک مي شود .

12- تماس جسمي که بين مادر و کودک در هنگام شير دادن بر قرار مي شود باعث افزايش ارتباط عاطفي مي گردد .

13- نوزاداني که با شير مادر تغذيه مي شوند غذاهاي جامد را راحت تر مي پذيرند به اين علت که آنها طعم هاي بيشتري را تجربه کرده اند که از غذاهاي مادر به شير او منتقل شده اند .

14- چربي شير مادر در شروع هر وعده داراي شير کمتر و آب بيشتري است و سپس ميان وعده چربي بيشتر مي شود و اين تغييرات سبب مي شود که در ابتدا تشنگي کودک بر طرف شود و سبب تحريک اشتهاي او شود.

و در آخر چربي به بدنش رسيده و کمک بزرگي به سير نگه داشتن شير خوار مي شود .

البته نکته اي را که بايد در اين جا توجه کرد اين است که ميزان کل چربي موجود در شير انسان از يک مادر با مادر ديگر و از مرحله شيردهي تا مرحله ديگر و بر حسب ساعت روز و به خصوص در هر وعده متغير است .

مزايايي که شير دادن از طريق سينه براي خود مادر است :

1- جمع شدن و برگشت سريع رحم به اندازه طبيعي : بر اثر مکيدن سينه توسط نوزاد و شروح هورمون اکسي توسين متعاقب ان رحم بسرعت جمع شده و به اندازه طبيعي خود بر مي گردد .

2- مادراني که به نوزادشان شير مي دهند چون از ذخيره چربي اضافي دوران بارداري براي ساخت شير استفاده مي کنند زودتر وزن اضافي خود را از دست مي دهند و در نتيجه سريعتر تناسب اندام را بدست مي آورند .

3- مادران سزارين شده اي که به نوزاد شير مي دهند درد کمتري را احساس مي کنند و اين بدليل احساس آرامش و رضايتي است که از تماس هاي مکرر کودک با بدن مادر و در جريان شيردهي بدست مي آيد و سبب مي شود مادر وضعيت روحي و عاطفي بهتري داشته باشد .

4- شير دهي به عنوان يک روش مطمئن و موثر پيشگيري از بارداري است حداکثر تاثير در فاصله گذاري بين بارداري ها وقتي نايل مي شود که شير خوار به طور کامل يا تقريبا کامل با شير مادر تغذيه شود .

5- شير دهي مادر را در مقابل سرطان هاي سينه تخمدان و پوکي استخوان پس از يائسگي حمايت مي کند .

6- توليد شير باعث ايجاد هورموني در بدن مادر مي شود و اين سبب حفظ شادابي و کاهش استرس در مادر مي شود . اگر چه استرس به تنهايي موجب کاهش توليد شير نمي شود . اما محيط نا مناسبي را براي شير دهي ايجاد مي کند و شايع ترين مشکل در مادران تحت تنش عدم خروج کافي شير مي باشد . از طريق علائمي مانند کم وزن گرفتن کودک ، دل پيچه ، دل درد ، استفراغ ، گريه طولاني و بي خوابي ، نگرفتن سينه در کودک مي توان پي به استرس مادر برد .


 افزايش وزن بارداري  

يكي از بهترين، به يادماندني‌ترين و البته مهم‌ترين دوران زندگي خانم‌ها، ماه‌هاي بارداري است؛ روزها و ماه‌هايي كه‌ كنار شادي‌ها و استرس‌ها، بايد به سلامت سپري شود تا نوزادي سالم به دنيا بيايد.به همين دليل زنان تلاش مي‌كنند با در نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله تغذيه مناسب به بهترين شكل اين دوران را بگذرانند، اما متاسفانه گاهي وسواس و رسيدگي نادرست در مورد تغذيه و رژيم غذايي اين دوره باعث چاق شدن بيش از حد خانم‌ها مي‌شود كه مي‌تواند زمينه‌ساز بروز مشكلاتي براي مادر و جنين باشد.

با اين‌كه اغلب زنان باردار تصور مي‌كنند چاق شدن در اين دوران طبيعي است، اما بايد نسبت به عوارض آن آگاه باشند و بدانند چگونه مي‌توان با اين مساله به بهترين شكل مواجه شد.دكتر الهه ثناگو، جراح و متخصص بيماري‌هاي زنان و زايمان در گفت‌وگو با جام‌جم با اشاره به اين نكته كه افزايش وزن در دوران بارداري به طور طبيعي رخ مي‌دهد، تاكيد مي‌كند: برخلاف تصور بيشتر خانم‌ها كه بارداري را توجيهي براي افزايش وزن بي‌رويه خود مي‌دانند، چاق شدن بيش از حد در اين دوران باعث افزايش عوارض بارداري براي مادر و جنين مي‌شود.به گفته اين پزشك متخصص، چاقي در دوران بارداري مي‌تواند احتمال بروز ديابت حاملگي را افزايش دهد و همچنين سبب افزايش فشار خون، مسموميت حاملگي، درشت شدن جنين و افزايش احتمال سزارين ‌شود.

افزايش وزن بايد متعادل باشد

زنان در دوران بارداري بايد شيوه‌اي را در تغذيه پيش بگيرند كه نه خيلي چاق شوند و نه وزن‌گيري كمتر از حد طبيعي داشته باشند. دكتر ثناگو با اشاره به مشكلات وزن‌گيري كمتر از حد نرمال در اين دوران توضيح مي‌دهد: چنين شرايطي ممكن است موجب زايمان پيش از موعد، نارسي و وزن كم جنين شود. بنابراين توصيه مي‌شود افزايش وزن در اين مدت مناسب و در حد معقول صورت بگيرد.

به گفته وي، براي زناني كه قبل از دوران بارداري وزن طبيعي داشته‌اند، 11 تا 16 كيلوگرم افزايش وزن در اين دوره طبيعي است، ولي زنان چاق در بارداري بايد حداكثر 7 تا 10 كيلوگرم يا حتي كمتر از اين مقدار افزايش وزن داشته باشند.

بهترين غذاها براي مادران

يكي از مهم‌ترين و اصلي‌ترين نكات مورد توجه زنان باردار، تغذيه صحيح در اين دوران است؛ اين‌كه چه چيزي بخورند، به چه مقدار هر يك از مواد مورد نياز را مصرف كنند و كدام مواد غذايي را كنار بگذارند. شايد شما هم شنيده باشيد كه برخي افراد با دلسوزي به خانم‌هاي باردار توصيه مي‌كنند در اين دوران به جاي 2 نفر غذا بخورند! ولي بايد بدانيد متخصصان چنين شيوه‌اي را قبول ندارند.

دكتر ثناگو با اشاره به اين نكته كه در دوران بارداري بدن به كالري بيشتري نياز پيدا مي‌كند و زنان بايد با مصرف مواد غذايي بيشتر اين نياز را برطرف كنند، يادآور مي‌شود: پروتئين‌هاي حيواني كه با خوردن شير، تخم‌مرغ، گوشت، ماهي و پنير تامين مي‌شود، بهترين منابع غذايي براي مادر و جنين است. وي مي‌افزايد: البته مصرف شير و محصولات آن ارجحيت دارد، چون اين مواد غذايي علاوه بر پروتئين، سرشار از كلسيم نيز هستند. دكتر ثناگو با تاكيد بر مصرف ميوه و سبزيجات به مقدار كافي، توضيح مي‌دهد: مصرف ميوه و سبزيجات تازه علاوه بر تامين ويتامين‌، باعث كاركرد بهتر روده مي‌شود و از يبوست پيشگيري مي‌كند.

ورزش كنيد تا چاق نشويد

همان طور كه هميشه متخصصان توصيه مي‌كنند براي كاهش وزن و پيشگيري از چاق شدن، كمتر غذا بخوريد و ورزش كنيد، خانم‌ها هم مي‌توانند در شرايط عادي بارداري همين شيوه را پيش بگيرند.دكتر ثناگو با بيان اين نكته كه ورزش كردن شيوه‌اي موثر براي جلوگيري از افزايش وزن بيش از حد است، خاطر نشان مي‌كند: بر اساس مطالعات انجام شده، ورزش كردن با شدت متوسط و به طور منظم در دوران بارداري ـ 3 مرتبه در هفته و هر بار حدود 20 دقيقه ـ مي‌تواند علاوه بر ايجاد شادابي و نشاط مادر، باعث وزن‌گيري بهتر جنين نيز بشود.

وي به ورزش‌هاي مناسب دوران بارداري هم اشاره مي‌كند و مي‌گويد: ورزش‌هايي كه در اين دوران انجام مي‌شود بهتر است به صورت دويدن ملايم، استفاده از دستگاه تردميل و ورزش‌هاي هوازي باشد. در مقابل ورزش‌هايي كه در آنها احتمال زمين خوردن و وارد شدن ضربه به شكم زياد است، براي خانم‌هاي باردار ممنوع است.به گفته اين پزشك متخصص، بارداري طبيعي به عنوان منعي براي ورزش كردن تلقي نمي‌شود و حتي خانم‌هايي كه قبلا ورزش نمي‌كرده‌اند مي‌توانند از اوايل دوران بارداري حركات ملايم ورزشي را شروع كنند.

ورزش كردن ممنوع!

هميشه توصيه شده است براي حفظ سلامت از ورزش كمك بگيريم و آن را در برنامه روزانه خود بگنجانيم، اما گاهي در دوران بارداري شرايطي پيش مي‌آيد كه براي حفظ سلامت مادر و جنين بايد ورزش را كنار گذاشت.دكتر ثناگو در اين‌باره توضيح مي‌دهد: گاهي ورزش كردن در اين دوران نه تنها مفيد نيست، بلكه مي‌تواند خطرات و عوارض بارداري را نيز افزايش دهد؛ خونريزي در بارداري، بارداري‌هاي چند قلويي، احتمال زايمان زودرس، بيماري‌هاي قلبي و ريوي شديد مادر، فشار خون بالا در بارداري و ديابت كنترل نشده از جمله عواملي است كه باعث ممنوع شدن ورزش در اين دوران مي‌شود.به گفته وي شروع ورزش در دوران بارداري حتما بايد با اجازه پزشك متخصص باشد.

وي تصريح مي‌كند: با مشورت پزشك، تغذيه مناسب و ورزش منظم و متعادل در دوران بارداري، به بهترين شكل و با كمترين عوارض مي‌توان اين ماه‌ها را پشت سر گذاشت.


  انجير تازه ، منبع غني بتاکاراتن و ويتامين C  

يک کارشناس ارشد تغذيه گفت: انجير تازه منبع غني بتاکاراتن و ويتامين سي است.علي اشرف رشيدي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: در اين فصل از سال در کرمانشاه انجير به وفور يافت مي‌شود، اين ميوه حاوي دو آنتي اکسيدان بسيار مهم است که در پيشگيري از ابتلا به سرطان نقش مهمي را ايفا مي کنند.وي تصريح کرد: انجير همچنين حاوي طيف گسترده‌اي از ديگر ويتامين‌هاست، اين ميوه به دليل داشتن حجم بالاي کلسيم از پوکي استخوان پيشگيري مي‌کند.وي گفت: انجير به دليل دارا بودن قند فراوان مي‌تواند منبع تامين انرژي باشد و نيز آب موجود در آن نقش مهمي در رفع تشنگي و عطش ايفا مي کند.

آب موجود در اين ميوه به تدريج آزاد مي‌شود.رشيدي افزود: انجير از خانواده Berry است که در اين دسته از ميوه‌ها دانه‌هاي ريزي وجود دارد که وجود همين دانه‌ها به دستگاه گوارش کمک مي‌کنند، در واقع از انجير مي‌توان در درمان و رفع يبوست استفاده کرد.اين كارشناس تغذيه در خاتمه اظهار كرد: ادعاي و باورهاي طب سنتي قوي در خصوص انجير وجود دارد، به طور مثال شيره سفيد انجير را برطرف کننده زخم و مصرف برگ آن را عامل کاهش قند خون تصور مي کنند که براي تاييد اين تصورات تحقيقات گسترده لازم است.


 خبرها از عالم علم 

 راهكارهايي براي پيشگيري از سرطان

سرطان به معني رشد، تکثير و گاهي انتشار غير طبيعي سلول‌هاي بدن است كه اين روند تعادل بدن را برهم مي‌زند و پيامدهاي غيرقابل جبراني به دنبال دارد.به گزارش ايسنا، متخصصان مركز تخصصي مايوكلينيك در اين باره مي‌گويند: اغلب سلول‌هاي طبيعي بدن در پاسخ به تحريکاتي که از داخل و خارج بدن به آنها وارد مي‌شود، رشد و توليد مثل مي‌کنند و در نهايت مي‌ميرند. اگر اين فرآيند در مسير تعادل و صحيح خود اتفاق بيفتد، بدن سالم مي‌ماند و عملکرد طبيعي خود را حفظ مي‌کند اما مشكل از زماني آغاز مي‌شود که يک سلول طبيعي دچار جهش ژني و يا تغيير شده و به سلول سرطاني تبديل مي‌شود.

به گزارش سايت اينترنتي مركز مايوكلينيك، اين متخصصان به چند راهكار موثر براي پيشگيري از بروز چنين فرايندهاي غيرطبيعي در سلول‌هاي بدن و در نتيجه پيشگيري از سرطان اشاره كرده‌اند.

- قبل از هر اقدامي سيگار را ترک کنيد. کشيدن سيگار نه تنها مي‌تواند احتمال ابتلا به سرطان ريه را افزايش دهد، بلکه سبب ابتلا به سرطان دهان، کليه و پانکراس (لوزالمعده) نيز مي‌شود.

اگر آماده نيستيد که سيگار را براي هميشه ترک کنيد، حداقل ميزان مصرف خود را کاهش دهيد تا خطر ابتلا به انواع سرطان‌ها کاهش يابد.

- مصرف غلات را افزايش دهيد. مصرف مقادير بيشتري از غلات‌ سبوس‌دار در طول روز مي‌تواند تا 40 درصد احتمال ابتلا به سرطان پانکراس و 50 درصد احتمال ابتلا به سرطان سينه را کاهش دهد. بررسي‌ها همچنين حاکي از آن است که فيبر موجود در غلات مي‌تواند از شما در برابر ابتلا به سرطان روده و راست روده محافظت کند.

- وزن خود را تا حد امكان پايين بياوريد. نتايج مطالعات نشان داده كه بين اضافه وزن و ابتلا به شش نوع سرطان متفاوت ازجمله سرطان سينه و روده رابطه نزديکي وجود دارد. به علاوه افراد چاق پس از ابتلا به سرطان، کمتر از سايرين به درمان‌ مثبت جواب مي‌دهند.

- ورزش کنيد. ورزش کردن نه تنها به کنترل وزن، بلکه به پيشگيري از ابتلا به انواع سرطان‌ها هم کمک مي‌کند.

- مصرف آنتي‌اکسيدان‌ها را افزايش دهيد. مصرف ميوه و سبزيجات نه تنها به کنترل وزن کمک مي‌کند، بلکه به دليل داشتن تركيبات مفيدي مثل آنتي‌اکسيدان‌ها مي‌توانند از ابتلاي فرد به سرطان پيشگيري کنند.

- اگر مي توانيد سير بخوريد . اگرچه مصرف سير و پياز باعث ايجاد بوي بد دهان مي‌شود، اما نتايج مطالعات نشان مي‌دهد كه اين خانواده از سبزيجات مي‌تواند احتمال ابتلا به سرطان مغز استخوان، تخمدان و کليه‌ را کاهش دهد.

- از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنيد .

و بالاخره اين كه تخم‌مرغ و ويتامين دي مصرف كنيد. بررسي‌هاي اخير نشان مي‌دهد كه مصرف تخم‌مرغ مي‌تواند از ابتلا به سرطان سينه پيشگيري کند و ويتامين دي نيز احتمال ابتلا به سرطان سينه و روده را کاهش مي‌دهد.

آلرژي‌هاي فصلي

يک فوق تخصص ايمونولوژي و آلرژي کودکان با بيان اين که آلرژي مي‌تواند بر کيفيت زندگي فرد تاثير بگذارد، گفت: اگر آلرژي فصلي به خوبي کنترل نشود احتمال تبديل آن به «آسم آلرژي » زياد است.دکتر صبا عرشي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: علف‌ها معمولا در پايان تابستان و آغاز پاييز گرده افشاني مي‌کنند. وجود اين گرده‌ها در هوا براي افرادي که زمينه ذاتي يا اتيوپي دارند، باعث بروز علائم آلرژيک به صورت آبريزش بيني، عطسه، گرفتگي بيني، خارش حلق و خارش گوش مي‌شود.

وي با بيان اين که اين آلرژي مي‌تواند به قدري شديد شود که بر روي کيفيت زندگي فرد تاثير بگذارد، گفت: آلرژي‌هاي فصلي معمولا در سنين نوجواني به بعد مشاهده مي‌شود و در ميان کودکان از شيوع کمتري برخوردار است.اين متخصص کودکان گفت: با افزايش سن، آلرژي‌هاي فصلي نيز تشديد مي‌شود البته اما اين سير در سنين کهنسالي روند نزولي مي‌يابد. اين عارضه در سنين فعاليت و بهره‌وري رخ مي‌دهد و فرد را با کاهش بهره‌وري رو به رو مي‌کند. در دانش آموزان و دانشجويان نيز موجب اختلال در يادگيري مي‌شود.

وي با بيان اينکه آلرژي‌هاي بيني مي‌تواند بروز اختلالات خواب را نيز سبب شود، اظهار کرد: شخصي که به علت گرفتگي بيني و نداشتن تنفس مطلوب در طول شب نخوابيده است، صبح که از خواب بر مي‌خيزد کسل است و نمي‌تواند خوب کار کند. مجموعه اين دلايل باعث مي‌شود که به آلرژي‌هاي فصلي و كنترل آنها بها دهيم.اين فوق تخصص ايمونولوژي و آلرژي کودکان افزود: مسئله مهم ديگر آن است که التهاب و ورمي که به دليل آلرژي در داخل بيني ايجاد مي‌شود، در داخل ريه نيز رخ مي‌دهد. در اوايل بيماري، ممکن است فرد به آلرژي بيني توجهي نشان ندهد، اما در سال‌هاي بعد که اين بيماري تداوم مي‌يابد، به اصطلاح اين التهاب به ريه مي‌ريزد و به آسم آلرژي تبديل مي‌شود.

به گفته دكتر عرشي، رينيت آلرژي يا همان آلرژي فصلي بيني و آسم آلرژي با يکديگر ارتباط مستقيم دارند و به همين دليل تاکيد سازمان بهداشت جهاني بر کنترل اين بيماري است. اگر آلرژي فصلي به خوبي کنترل شود احتمال اينکه به آسم تبديل شود، بسيار کاهش مي‌يابد.وي درباره وجه تمايز آلرژي فصلي با سرماخوردگي گفت: علائم ظاهري و باليني اين دو بيماري بسيار شبيه به يكديگر است. به عنوان مثال بيمار مبتلا به آلرژي قرمزي چشم، درد گلو و خارش گلو دارد که در سرماخوردگي نيز اين علايم وجود دارد. اما در آلرژي تب، درد، کوفتگي و خستگي عضلات مشاهده نمي‌شود. به همين دليل است که در برخي موارد تشخيص اشتباه موجب تجويز بي‌رويه آنتي بيوتيک‌ها مي‌شود.اين فوق تخصص آلرژي كودكان افزود: البته علت سرماخوردگي ويروس است. در ويروس‌ها مصرف آنتي بيوتيک‌ها جايي ندارد. برخي مواقع زماني که بيمار نمي‌تواند سرماخوردگي را مهار کند، چهار يا پنج روز بعد ممکن است ميکروب هم اضافه شود که در آن زمان پزشک آنتي بيوتيک تجويز مي‌کند.اين متخصص کودکان در پاسخ به اين پرسش که آيا ورود هواي سرد به ريه‌ها نيز مي‌تواند موجب تشديد آلرژي شود، گفت: در افرادي که زمينه آلرژي دارند و تحريک پذيري راه‌هاي هوايي ريه بالاست، هواي سرد مي‌تواند علائم را تشديد کند. اما هواي سرد به تنهايي موجب بروز آلرژي نمي‌شود.

دكتر عرشي درباره لزوم واکسيناسيون در کودکان مبتلا به آلرژي نيز توضيح داد: معمولا واکسن آنفلوآنزا براي همه افراد توصيه نمي‌شود. تزريق واکسن آنفلوآنزا براي افراد بالاي 60 سال، مبتلايان به آسم و آلرژي، بيماري‌هاي مزمن ريوي، سابقه سينوزيت‌هاي شديد و ... توصيه مي‌شود.وي ادامه داد: البته تزريق واکسن آنفلوآنزا مانع ابتلا به سرماخوردگي نمي‌شود. اين واکسن تنها از ابتلا به آنفولوآنزا جلوگيري مي‌كند.اين فوق تخصص ايمونولوژي و آلرژي کودکان گفت: توصيه ما اين است كه پرسنل بيمارستاني و افرادي مانند مربيان بهداشت در مدارس که با دانش‌آموزان در ارتباط هستند نيز واکسن آنفلوآنزا را تزريق کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي