جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 3996

دکتر جاسبي در مراسم تقدير از برترين هاي آزمون جامع علوم پايه دندانپزشکي واحد خوراسگان:
پروژه هاي به ثبت رسيده در مرکز فناوريهاي نو تجاري سازي مي شوند

نماينده مردم اميديه در مجلس شوراي اسلامي:
دانشگاه واحد اميديه در زمينه هاي آموزشي و پژوهشي پيشرفت چشمگيري داشته است

نماينده شاهرود خواستارشد؛
هرچه سريعتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات شاهرود راه اندازي شود


فرهنگ دانشگاه


 دکتر جاسبي در مراسم تقدير از برترين هاي آزمون جامع علوم پايه دندانپزشکي واحد خوراسگان:
 پروژه هاي به ثبت رسيده در مرکز فناوريهاي نو تجاري سازي مي شوند 

 
ساختمان جديد دندانپزشکي تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان افتتاح شد.به گزارش آنا، صبح روزشنبه ساختمان جديد دندانپزشکي تخصصي واحد خوراسگان همزمان با برگزاري دومين المپياد مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامي با حضور دکتر جاسبي افتتاح و به بهره برداري رسيد.ساختمان تخصصي دندانپزشکي واحد خوراسگان با متراژ 4200 مترمربع داراي 8 رشته تخصصي شامل ترميمي، n2، دندانپزشکي کودکان، ارتدونسي، جراحي لثه، راديولوژي، اورال پاتولوژي، بيماريهاي دهان، دندان، فک و صورت مي باشد.

همچنين ساختمان بخش جديد پذيرش دانشکده و بخش راديولوژي تخصصي و بيماريهاي دهان و دندان که مجهز به دستگاه cbct که يکي از مدرنترين راديولوژيهاي فک دهان و صورت در کشور و در اصفهان دومين دستگاه مي باشد، مورد بازديد
قرار گرفت. در مراسم اختتاميه اي که در محل تالار اميرکبير دانشگاه آزاد اسلامي خوراسگان ، از 120 طرح اختراع و نوآوري توسط دکتر جاسبي تقدير و جايزه vipo به دو نفر از برگزيدگان اين المپياد توسط نماينده فدراسيون جهاني اختراعات اهدا شد.

دکتر جاسبي در مراسم افتتاح ساختمان جديد دندانپزشکي تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان با قدرداني از مديريت و اساتيد واحد خوراسگان که در طول 14 سال، هر سال مقام اول را در آزمون جامع علوم پايه دندانپزشکي به دست آورده اند، خاطر نشان کرد: اين موفقيت نشان دهنده انجام يک کار اصولي، پايه دار و اساسي در واحد خوراسگان است و قطعاً اين مسئله تصادفي نيست. وي تأکيد کرد:اجازه ندهيد پرچم مقام اولي که 14 سال به دست گرفتيد بر زمين بيفتد و استمرار اين موفقيت از بدست آوردن آن خيلي مهم تر است همانطور که حفظ پيروزي از خود پيروزي مهم تر است. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي يادآور شد: وقتي که راه اندازي رشته دندانپزشکي در واحد خوراسگان را شروع کرديم، دچار ترديد بوديم و وزارت بهداشت نيز با اين مسئله موافقت اصولي کرده بود و زماني که دانشجو گرفتيم سروصداي زيادي در وزارتخانه بهداشت آغاز شد که با کسب مقام اول در آزمون علوم پايه مخالفتها پايان يافت.

وي با اشاره به بازديدي که از قسمتهاي مختلف تخصصي دندانپزشکي واحد خوراسگان داشت، افزود: ايجاد هشت بخش تخصصي در واحد خوراسگان از 10 بخش تخصصي دندانپزشکي جاي بسي تقدير و تشکر دارد. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي تنها با شهريه دانشجويان اداره مي شود، گفت: شهريه دانشجويان پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي يک هشتم بودجه اختصاص يافته از سوي وزارت بهداشت به دانشگاههاي دولتي است. دکتر جاسبي با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي از هيچ همه چيز آفريد، اظهار کرد: اين مجموعه آموزش عالي کار خود را از صفر آغاز کرد همانطور که در رشته هاي پزشکي توانست با سد شکني کار خويش را با موفقيت پيش ببرد. وي با بيان سرگذشت تأسيس رشته هاي علوم پزشکي در دانشگاه آزاد اسلامي اظهار کرد: درآن زمان، مخالفتها اوج گرفت و وزارت بهداشت نيز به اين قضيه وارد شد و گفت نمي‌گذاريم رشته‌ پزشکي را باوضعيت فعلي آغاز کنيد و براي اين کار بايد بيمارستان‌ها، آزمايشگاه‌ها و ساير سخت‌افزارهاي موردنياز اين رشته را مهيا کنيد که ما نيز پذيرفتيم ولي از آنان مهلت خواستيم.

دکترجاسبي افزود: درآن زمان اسامي پذيرفته شدگان اعلام شده بود و دانشجويان پذيرفته شده بودند که باشدت گرفتن اين مشکلات، کاربه مسئولين بالاي نظام رسيد و قرار شد درجلسه روساي سه قوه مطرح شود. درآن جلسه وزير بهداشت آن زمان، با معاونين آموزشي خود شرکت کردند و ما نيز بامعاون پزشکي خود دراين جلسه حاضر شديم.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به اتفاقات رخ داده در آن جلسه اشاره کرد و گفت: درآن جلسه اعلام کرديم مي‌خواهيم در15شهر دانشکده پزشکي داير کنيم که مسئولين وزارت بهداشت موضع‌گيري کردند و گفتند فقط با احداث اين رشته در تهران و تبريز و آن هم فقط درعلوم پايه موافقت مي‌کنيم که سرانجام با حمايتهاي مسوولان نظام، با تاسيس دانشکده پزشکي در10 شهر کشور موافقت شد.

وي تصريح کرد: اين آغاز کار بود و پس ازحل مشکل مجوز، مشکلات بعدي آغاز شد. درآن زمان دانشجو گرفته بوديم ولي بيمارستان و فضا نداشتيم. گفتيم کار را آغاز کنيم و تارسيدن به مرحله نياز دانشجويان به بيمارستان، دوسال فرصت داريم، يکي ازمشکلاتي که درآن زمان براي ما ايجاد کردند، اين بود که دستور دادند استادان دانشکده‌هاي پزشکي دولتي حق ندارند براي دانشگاه آزاد اسلامي تدريس کنند. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي درخصوص اقدامات انجام شده براي حل آن مشکل افزود: براي حل اين مشکل، يکي از استادان به ما پيشنهاد داد از دکتر آرمين که اکنون فوت شده اند، دعوت کنيد که اگر بتوانيم ايشان را راضي کنيد، استادان دانشگاه‌هاي پزشکي دولتي با شما همکاري مي‌کنند. وي افزود:جلسه با مرحوم دکتر آرمين برگزار شد و ما مشکل و خواسته خود را مطرح کرديم که دکتر آرمين درپاسخ به آن گفت اگر شما قول دهيد که کيفيتتان را بالا ببريد و شرايط خوبي فراهم کنيد، ما همه مي‌پذيريم و قرار شد از استادان براي تدريس دعوت کنند.

دکترجاسبي ادامه داد: دکتر آرمين جلسه‌اي باحضور استادان بزرگ علوم پزشکي برگزار کرد که شايد من تا آن لحظه هنوز متوجه ميزان نفوذ بالاي دکتر آرمين در بين استادان نشده بودم، ولي وقتي جلسه تمام شد ايشان به پزشکان گفتند، شما براي تدريس به دانشگاه برويد، کسي مخالفتي نکرد که اين مشکل هم باحضور مرد بزرگي چون دکتر آرمين به اين شکل حل شد. وي در بخش ديگري از سخنان خود خواستار افزايش ارتباط گسترده دانشگاههاي آزاد اسلامي با ساير دانشگاهاي معتبر دنيا شد و گفت: در دهه چهارم دانشگاه آزاد اسلامي وارد رقابتهاي سخت و نفس گيري با دانشگاهاي تراز اول دنيا خواهد شد.

دکترجاسبي به بازديد خود از نمايشگاه مخترعان و مبتکرين و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامي اشاره کرد و اذعان داشت: اينکه بسياري از ابداعات و اختراعات براي نخستين بار در دنيا به ثبت رسيده و در نوع خود بي نظير است و اين مسئله نشان دهنده آن است که کشور ما در علوم و تکنولوژي به يک انفجار خواهد رسيد.

در ادامه اين مراسم با حضور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس واحد خوراسگان از برترين هاي آزمون جامع علوم پايه دندانپزشکي شامل محمدجواد شمولي، مهدي مومني، نرگس پورعمادي، هدي همتي، آرمان وفايي و فاطمه رضازاده با اهدا لوح تقدير، تشکر و قدرداني شد.


 نماينده مردم اميديه در مجلس شوراي اسلامي:
 دانشگاه واحد اميديه در زمينه هاي آموزشي و پژوهشي پيشرفت چشمگيري داشته است 

 
خليل حيات مقدم نماينده مردم اميديه، ماهشهر و هنديجان در مجلس شوراي اسلامي به اتفاق هيئت همراه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه حضور يافت و با هيئت رئيسه و اساتيد اين دانشگاه ديدار و گفت و گو کرد.

به گزارش آفرينش، نماينده مردم اميديه، ماهشهر و هنديجان در مجلس شوراي اسلامي ، فرماندار، امام جمعه و تعدادي از مسئولين اين شهرستان در دانشگاه اميديه ضمن حضور بر سر مزار شهداي گمنام دانشگاه، با هيئت رئيسه و اساتيد دانشگاه ديدار کردند .

مهرداد افشون رئيس واحد اميديه در اين ديدار ضمن ابراز خرسندي از حضور نماينده و مسئولين شهرستان در دانشگاه گفت: در حال حاضر از نظر جذب دانشجو در وضعيت مناسبي قرار داريم و با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته در جهت توسعه رشته هاي تحصيلات تکميلي توانسته ايم دو رشته شيمي معدني و مهندسي شيمي گرايش گاز را در مقطع کارشناسي ارشد را به ساير رشته هاي اين دانشگاه اضافه نماييم و در کنار اين رشته ها دو رشته مهندسي برق مخابرات و اکتشافات نفت را نيز در سال گذشته به مجموعه رشته هاي اين دانشگاه افزوده ايم و پيگير جذب رشته هاي ديگر فني و مهندسي هستيم.

وي در ادامه افزود: کلنگ زني و شروع احداث خوابگاه دانشجويي يکي از مهم ترين موفقيت هاي اين مجموعه دانشگاهي است که در حال حاضر پروژه احداث خوابگاه دانشجويي به ظرفيت 800 نفر روند پيشرفت فيزيکي خوبي را طي مي کند، ولي در حال حاضر با اين وجود توانسته ايم با اجاره نمودن منازل مسکوني شهرستان تمامي دانشجويان دختر و تعدادي از دانشجويان پسر را در خوابگاه اسکان دهيم .

افشون در خصوص تصويب دو دانشکده در دانشگاه گفت: با پيگيري هاي انجام شده تصويب دو دانشکده فني و مهندسي و دانشکده علوم پايه نهايي شده است که با انجام اين مهم گام بزرگي در جهت تبديل شدن اين دانشگاه از درجه بزرگ به بسيار بزرگ برداشته ايم که دستاورد هاي مهمي نيز در حوزه هاي پژوهشي- عمراني و آموزشي نيز در دانشگاه صورت گرفته
است.

رئيس واحد اميديه تاکيد کرد: پروژه هاي عمراني مهم سلف سرويس دانشجويي، سوله ورزشي،ساختمان پنج طبقه آموزشي، خوابگاه دانشجويي و راه اندازي آبياري قطره اي در حال حاضر مراحل پاياني خود را طي مي کنند که اميدواريم در چند ماه اخير افتتاح تعدادي از اين پروژه ها را داشته باشيم .

خليل حيات مقدم در خاتمه گفت : بسيار خوشحال هستم از پيشرفت هاي علمي ـ پژوهشي و آموزشي در دانشگاه اميديه که همگي حاصل تعاملات مناسب و تلاش هاي شبانه روزي بخش هاي مختلف دانشگاه مي باشد، بايد فضاي دانشگاه ها فضاي علمي و فرهنگي باشد چرا که اين نياز کشور است و با توجه به نقش مهمي که دانشگاه ها در کشور دارند بايستي در حوزه هاي علمي و پژوهشي و تحقيقاتي قوي باشند .


 نماينده شاهرود خواستارشد؛
 هرچه سريعتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات شاهرود راه اندازي شود 

 دکتر کاظم جلالي بر راه اندازي هرچه سريع تر واحد علوم و تحقيقات جهت تحصيلات تکميلي در شاهرود تاکيد کرد .به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد شاهرود، دکتر کاظم جلالي نماينده مردم شهرستان هاي شاهرود و ميامي با دکتر عبدالله جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ديدار و گفتگو کرد. در اين ديدار که دکتر سيد حسين بديعي رئيس واحد شاهرود نيز حضور داشت گزارشي از روند پيشرفت کار و پروژه هاي اين دانشگاه ارائه شد . دکتر کاظم جلالي در ديدار بر راه اندازي هرچه سريع تر واحد علوم و تحقيقات جهت تحصيلات تکميلي در شاهرود تاکيد کرد که مقرر شد پانصد دانشجو در مقطع فوق ليسانس در دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات شاهرود مشغول به تحصيل شوند.

در اين جلسه هم چنين در مورد افزايش رشته هاي تحصيلي در واحد دانشگاهي شاهرود و پي گيري ها در اين مورد در شوراي گسترش وزارت علوم نيز بحث و تبادل نظر شد . در جهت راه اندازي واحد علوم تحقيقات شاهرود تمامي زير ساختهاي فيزيکي و علمي با همکاري و مساعدت ادارات مربوطه در اين شهرستان و همچنين دکتر جاسبي و پي گيري هاي نماينده شاهرود فراهم شده است تا در آينده اي نه چندان دور به شکل رسمي راه اندازي شود .


 فرهنگ دانشگاه 

 دکتر جاسبي در مراسم افتتاح پروژه هاي واحد اشکذر:

اهداف آينده دانشگاه آزاد اسلامي مستلزم کار و تلاش عاشقانه است

دکتر جاسبي گفت: اهداف آينده دانشگاه آزاد اسلامي مستلزم کار، تلاش عاشقانه و همت مضاعف است.به گزارش آنا، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني و آموزشي واحد اشکذر خاطر نشان کرد: به خود مي بالم که شهرهايي که يک روز دبيرستان نداشت، امروز صاحب دانشگاه است. دکترجاسبي ادامه داد : اگر کار براي خدا باشد و با صداقت و درستي انجام شود و توکل هم در ميان باشد خدا مشکلات را از مسير بر مي دارد و اين يک اصل است و هميشه در طول تاريخ چنين بوده است. وي در ادامه گفت:اگر تأسيس تک تک واحدهاي دانشگاه را نظاره کنيد در مي يابيد که همگي با کمترين امکانات در يک ساختمان استيجاري ، مدرسه يا مسجد و ... کار را شروع کردند و با تلاش، امروز صاحب سايت گسترده و امکانات شده اند. دکترجاسبي در ادامه با اشاره با برخي از مخالفت ها عليه دانشگاه آزاد اسلامي گفت: هرچه سختي ها و فشارها بيشتر باشد تصميم ما براي بهتر شدن بيشتر مي شود، ما تحملمان زياد است و هرچه قدر فشارها بيشتر باشد ما مصمم به انجام کارهاي بزرگتر مي شويم و همه سنگ اندازي ها را به فرصت تبديل مي کنيم. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت:سي سال فعاليت دانشگاه آزاد اسلامي پراز نشيب و فراز بود و سختي هاي زيادي در پي داشت و اهداف آينده نيز مستلزم کار و تلاش مضاعف و عاشقانه است .

رئيس منطقه 7 دانشگاه آزاد اسلامي :

تاريخ، دانشگاه آزاد اسلامي را فراموش نخواهد کرد

رئيس منطقه 7 دانشگاه آزاد اسلامي گفت: امروز دانشگاه آزاد اسلامي نگين درخشنده اکثر شهرستان هاي کشور است و اين يک سند تاريخي محسوب مي شود. دکتر عباسعلي نورا در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني واحد اشکذر ضمن ابراز خرسندي از شور و اشتياق دانشگاهيان استان گفت: دانشگاه آزاد اسلامي به نداي امام راحل (ره) لبيک گفت و من به ملت ايران تبريک مي گويم که اين دانشگاه توانسته است خواسته امام مبني بر توسعه دانشگاه آزاد اسلامي در تمام نقاط کشور را تحقق بخشد.

وي در ادامه به پيشرفت هاي دانشگاه آزاد اسلامي در طول سال ها تلاش و زحمت اشاره کرد و افزود: تاريخ، دانشگاه آزاد اسلامي را فراموش نخواهد کرد. نورا در ادامه به توسعه متوازن دانشگاه آزاد اسلامي اشاره کرد و اذعان داشت: اين توسعه متوازن هم از نظر بيروني و گستره جغرافيايي است و هم از نظر دروني و توسعه متوازن ميان علم و پژوهش و فرهنگ و ورزش است و دانشگاه در همه عرصه ها حرف براي گفتن دارد . وي در پايان به حضور دکتر جاسبي در عرصه هاي دانشگاهي جهاني اشاره داشت و افزود: هيچ کشوري نيست که مدرک دور افتاده ترين واحد دانشگاه آزاد اسلامي را قبول نکند .

دکترجاسبي در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني واحد تفت:

عزم دانشگاه آزاد اسلامي براي رقابت با دانشگاههاي بزرگ جهان

دکتر جاسبي خطاب به دانشجويان و استادان گفت: عزمتان را جزم کنيد تا در رقابت با دانشگاههاي بزرگ جهان قرار بگيريد. به گزارش آنا، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني واحد تفت با اشاره به تأثيرات مثبت دانشگاه آزاد اسلامي در مناطق مختلف کشور خاطر نشان کرد:عشق و علاقه مديران دانشگاه آزاد اسلامي باعث ايجاد تحول ويژه اي در آموزش جوانان مملکت شده است.

وي با مقايسه سرانه اختصاص يافته به دانشجويان در دانشگاههاي دولتي و سرانه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي و مديريت هزينه ها و برنامه ها تصريح کرد: امروزه دانشگاه آزاد اسلامي در سي امين سال تأسيس به عنوان بزرگترين دانشگاه جهان با بيش از يک ميليون و 700 هزار دانشجو ، 4 ميليون فارغ التحصيل و 20 ميليون متر مربع فضاي آموزشي ، پژوهشي و … افتخاري عظيم براي دست اندرکاران اين دانشگاه است .

دکترجاسبي ادامه داد: اگر اين اقدامات دانشگاه آزاد اسلامي نبود، معلوم نبود چه تعداد دانشجو با چه هزينه اي از کشور خارج مي شد و چه مشکلاتي براي نسل جوان پيش مي آمد اين همه کار واين همه عظمت همه وهمه کار خداست . وي با اشاره به خريد بزرگترين تلسکوپ ايران توسط واحد تفت اظهار کرد: با همه دست اندازها، ناملايمات ، مخالفت ها ، غوغا سالاري ها دانشگاه آزاد اسلامي مسير موفقيت و پيروزي را طي مي کند و همه کارهاي بزرگي که صورت گرفته، نشان از حمايت و عنايت پروردگار است.

دکترجاسبي تأکيد کرد: بايد انحصاري بودن علم در بعضي مراکز شکسته شود وبه ويژه در سطح تحصيلات تکميلي بايد سرمايه گذاري کرد و هر روز بيش از پيش آن را توسعه داد. وي اذعان داشت: دانشگاه آزاد اسلامي تفت با موقعيت ويژه جغرافيايي و آب وهوا و امکانات ايجاد شده بايد حداکثر استفاده را براي پيشرفت و ارتقا ببرد. دکترجاسبي در خاتمه ضمن آرزوي توفيق براي همه دست اندرکاران دانشگاه آزاد اسلامي از دانشجويان بواسطه تلاششان در راستاي ارتقا سطح علمي دانشگاه و کشور قدرداني کرد. گفتني است در مراسم افتتاح پروژه هاي آموزشي، عمراني و رفاهي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تفت، رئيس منطقه 7، امام جمعه تفت، نماينده مردم تفت و ميبد در مجلس شوراي اسلامي، دبير منطقه 7 ، مشاوررئيس دانشگاه آزاد اسلامي، روساي دانشگاههاي آزاد اسلامي استان يزد و جمعي از مسئولين شهرستان حضور داشتند.

نماينده مردم تفت و ميبد در مجلس شوراي اسلامي :

تأثيرات مثبت دانشگاه آزاد اسلامي در توسعه کشور

نماينده مردم تفت و ميبد در مجلس شوراي اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي تأثيرات مثبتي در توسعه فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي کشور داشته است. حجت الاسلام والمسلمين يحيي زاده نماينده تفت و ميبد در مجلس شوراي اسلامي در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني و آموزشي واحد تفت با قدرداني از مديريت و سياست گذاريهاي دکتر جاسبي در توسعه دانشگاه آزاد اسلامي در کشور اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي نقش و تاثير فوق العاده اي در حيات فرهنگي و اجتماعي و بويژه تحرک اقتصادي شهرستانها داشته است.

وي با اشاره به پذيرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کارشناسي در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي خاطر نشان کرد: عملکرد فوق العاده و ارزشمند رئيس دانشگاه آزاد اسلامي باعث افتخار نمايندگان مجلس شوراي اسلامي است. نماينده مردم تفت و ميبد در پايان با توجه به موقعيت جغرافيايي و ويژگي هاي تاريخي واجتماعي شهرستان تفت و ميبد خواستار توسعه بيش از پيش آموزش عالي در اين دو شهر شد.

کسب مقام اول در مسابقات ملي بتن ICIتوسط واحد رودهن

رودهن -خبرنگار آفرينش

دانشگاه آزاداسلامي واحد رودهن در مسابقات ملي بتن ICIمقام اول را کسب کرد. تيم تحقيقاتي بتن دانشگاه آزاداسلامي واحد رودهن به استاد راهنمايي مهندس فريدون کيوان وبه کاپيتاني بهتاش اميري ومتشکل از فرشاد قنبري کهلبوني،دانيال سعيدي مقدم وسام يحيي زاده توانستند دربين27 تيم ا ز دانشگاه هاي آزاد وسراسري شرکت کننده در رشته درصد وزني جذب آب کوتاه مدت و مقاومت ويژه الکتريکي بتن به صورت هم زمان درمسابقات ملي بتنICI به عنوان نخست دست يابند. رييس انجمن علمي بتن و کاپيتان تيم تحقيقاتي بتن دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن گفت:در اين مسابقات که در دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان برگزار گرديد تيم هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين ، زنجان و کرج که در ادوار گذشته توانسته بودند به عناوين برتر دست يابند حضور داشتند که با توجه به جديت تيم واحدرودهن در اين دوره براي کسب مقام اول توانست بارکورد (دوده هزارم درصد)0.0002درصد جذب آب وهمچنين مقاومت الکتريکي 1538 اهم با مجمو ع امتياز25/6در صدر تمامي تيم ها قرار بگيرد.

پيام دکتر جاسبي به اولين همايش ملي شايعه در واحد تهران مرکزي؛

دانشگاه آزاداسلامي با تاسيس باشگاه پژوهشگران جوان بزرگترين گام را درجهت حل مشکلات برداشت

اولين همايش ملي شايعه به همت دانشگاه آزاداسلامي واحدتهران مرکزي و همکاري باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاداسلامي ،بيستم و بيست و يکم مهرماه سال جاري برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي واحدتهران مرکزي، همايش ملي شايعه با پيام دکتر جاسبي آغاز شد و در اين پيام که توسط دکترعلي دلاور رئيس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاداسلامي قرائت شد،آمده است:خداوند راسپاس مي گوئيم که در سال جهاداقتصادي ،افتخار خدمتي دوباره و مضاعف را نصيب دانشگاه آزاداسلامي نمود تا باحرکتي شتابان و بااستفاده از تجارب افتخارآميز گذشته،برگ زرين ديگري بر پيکره علمي ،اقتصادي و اجتماعي کشور ايران بيفزايد.

دانشگاه آزاداسلامي با داشتن 3.7ميليون نفرفارغ التحصيل،1.7ميليون نفر دانشجو،400واحد و مرکزآموزشي،30هزار عضو هيئت علمي،33هزار پرسنل،600مدرسه سماء114 آموزشکده سما،50مرکز رشدو فناوري،12هزار طرح پژوهشي،بيش از 20ميليون متر مربع فضاي عمراني و آموزشي وهمچنين داشتن نشريه بين المللي علوم و تکنولوژي محيط زيست به عنوان مجله برتر با بيشترين ضريب تاثير در خاورميانه(3.157)وتاسيس ارگانهاي علمي به ويژه باشگاه پژوهشگران با تکيه بر مفاهيم غني اسلام و به پشتوانه سنن کهن خود و به برکت فضايل علمي و اخلاقي که در حافظه تاريخي خود دارد، با تکيه بر تلاش هاي نخبگان جوان درصدد احيا و طرح مجدد آن در عصر کنوني مي باشد.

درروزگاراني که شايد عدم وجود اراده اي هدفمند در کشف استعدادهاي درخشان و بررسي نيازهاي ايشان و تلاش در راستاي برآورده کردن اين نيازها ،سبب وجود جوي از نااميدي و نارضايتي در بين نخبگان کشور و به دنبال آن هجوم مهاجرت هاي فزاينده اين قشر به خارج از کشور شده بود،دانشگاه آزاداسلامي با تاسيس باشگاه پژوهشگران جوان در سال1377وشناسايي جوانان نخبه و انديشمند در سرتاسر ايران اسلامي و سازماندهي ويژه اين عزيزان بزرگترين گام را درجهت حل مشکلات اساسي اين سرمايه هاي ملي و به دنبال آن حل بخش بزرگي از مسائل ملي و فراملي برداشت.

انجام تعاملات موثر با سازمان ها و مراکز علمي-پژوهشي مختلف، انعقاد تفاهم نامه با مراکز و سازمانهاي پژوهشي و صنعتي جهت اشتغال گروه زيادي از اين عزيزان،برگزاري سمينارها،همايش هاي عمومي و تخصصي ،برگزاري کارگاه هاي علمي و حضور در فعاليت هاي فرهنگي و هنري از جمله عملکردهاي موثر و کاربردي باشگاه پژوهشگران جوان در راستاي تحقق اهداف و الويت هاي علمي،پژوهشي ،صنعتي و فرهنگي کشور مي باشد.

باشگاه پژوهشگران جوان در طي سيزده سال فعاليت خود باتاسيس224باشگاه در واحدهاي دانشگاهي سراسرکشور،جذب44هزارو966نفرعضوعادي و582نفر عضو استعدادهاي درخشان،اعطاي امتياز پذيرش بدون آزمون در مقاطع بالاتر در دانشگاه آزاداسلامي به 279نفر و اعطاي هزاران مورد تسهيلات مادي و معنوي به اعضاء خود،سهم بزرگي در اعتلاي علمي دانشگاه آزاداسلامي و کشور داشته است ،بطوريکه ميزان توليدات علمي باشگاه7.14درصد کل توليدات علمي دانشگاه بوده و طي سه سال (1386تا1389)اين توليدات علمي585درصدرشد نشان داده است.

اينجانب وظيفه خود مي دانم از تمامي عزيزاني که در شناسايي و بروز استعدادهاي درخشان جهان اسلام و هدايت آن جهت بهبود کمي و کيفي زندگي مردم ايران و جهان اقدام مي نمايند،تشکر و قدرداني نموده و توفيقات روزافزون براي آنان از درگاه ايزدمنان مسئلت نمايم.شايان ذکر است اولين همايش ملي شايعه،طي دو روز متوالي با 4 نشست علمي و ارائه 16 مقاله به صورت سخنراني و همچنين برپايي 4نشست تخصصي برگزار شد. اين همايش با ارائه گواهي به ارائه دهندگان مقالات و تجليل ازکميته هاي علمي واجرايي و همچنين مقالات برتر عصر پنجشنبه بيست و يکم مهر ماه به کار خود پايان داد.

با حضور وزير علوم در كميسيون آموزش؛

بازنشستگي اعضاء هيات علمي دانشگاه‌ها بررسي مي‌شود

وزير علوم، تحقيقات و فناوري در جلسه هفته جاري كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس ضمن پاسخگويي به سوالات نمايندگان، بازنشستگي اعضاء هيات علمي دانشگاه‌ها را نيز مورد بررسي قرار مي‌دهد. به گزارش ايسنا، گزارش عملكرد سازمان آموزش فني و حرفه‌اي نيز با حضور رييس اين سازمان در جلسه اين هفته كميسيون آموزش ارائه مي‌شود. در جلسه هفته جاري كميسيون آموزش ضمناً وزير آموزش و پرورش به سوالات نمايندگان پاسخ مي‌دهد، گزارش عملكرد ماده (169) فصل مسكن قانون برنامه پنجم توسعه نيز مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

افتخاريان خبر داد:

ثبت‌نام 18 هزار زوج براي ازدواج دانشجويي

رئيس اداره طرح‌هاي ملي و جشنواره‌هاي سراسري نهاد رهبري در دانشگاه‌ها از ثبت‌نام 18 هزار زوج دانشجو براي ازدواج دانشجويي خبر داد.به گزارش فارس، حجت الاسلام حسين افتخاريان، گفت: امسال در شش روز اول ثبت‌نام 18 هزار زوج ثبت‌نام کردند که ما پيش‌بيني مي‌کنيم آمار به 50 تا 60 هزار نفر برسد. وي افزود: امسال يکي از رويکردها و برنامه‌هاي ستاد ازدواج دانشجويي در سفرهاي زيارتي مشهد اين است که محتواي کارگاه‌ها، همايش‌ها و برنامه‌ها را غني‌تر و پربارتر کنيم. وي با بيان اينکه در سفرهاي مشهد مقدس 90 درصد از دانشجويان اظهار رضايت‌مندي از کارگاه‌ها و کلاس‌ها و برنامه‌هاي رفاهي اين دوره داشته‌اند، خاطرنشان کرد: آقايان دانشجو از برنامه‌هاي معنوي، فرهنگي، کارگاه‌هاي معرفت‌افزايي و مشاوره‌اي که تاکنون برگزار شده راضي بوده‌اند، چرا که معمولاً آقايان دانشجو اقبال کمتري نسبت به برنامه‌هاي فرهنگي دارند.

رئيس اداره طرح‌هاي ملي و جشنواره‌هاي سراسري درباره نحوه دريافت آمار از دانشجويان گفت: اداره ازدواج براي بالا بردن سطح برنامه‌هاي خود در اين مراسم و دوره‌هاي سفر به مشهد مقدس با ارسال پيامک و از نظرسنجي‌هاي کتبي نظرات موافق و مخالف دانشجويان را به طور مداوم بررسي و جمع‌آوري مي‌کند. وي افزود: از امسال زوج‌هاي دانشجويي که از استان‌هايي با مسافت طولاني از مشهد قرار دارند، زمان اقامتشان در مشهد بيشتر خواهد بود.

افتخاريان تصريح کرد: طرحي از سوي ستاد ازدواج در حال بررسي است که زوج‌هايي که حافظ حداقل يک جز از قرآن‌کريم باشند از سوي دفاتر نهاد رهبري در دانشگاه‌ها کمک هزينه اعزام به مشهد دريافت کنند که آيين‌نامه اين برنامه متعاقباً از طريق سايت ازدواج و دفاتر نهاد رهبري در دانشگاه‌ها اطلاع‌رساني مي‌شود. رئيس اداره طرح‌هاي ملي و جشنواره‌هاي سراسري نهاد رهبري در دانشگاه‌ها اظهار داشت: با توجه به اينکه تعداد قابل توجهي از دانشجويان براي اولين بار است که به سفر مشهدمقدس مشرف مي شوند، در حال رايزني با دستگاه‌هاي مساعدت‌کننده در اين برنامه هستيم تا بتوانيم حمايت مالي اين دستگاه‌ها را براي دريافت کمک هزينه مالي دانشجوياني سفراولي به مشهد را فراهم کنيم.

وي يادآور شد: زمان احتمالي اعزام‌ها از ابتداي بهمن است و در صورت تصميم‌گيري نهايي در آن رابطه بعد از مشخص شدن آمار زوج ها و تأييد مدارک‌شان از سوي دفاتر نهاد رهبري در دانشگاه‌ها زمان سفر زوج‌ها متعاقباً اعلام مي‌شود. افتخاريان اظهار داشت: برنامه‌ريزي فرهنگي براي برگزاري جشنواره هاي صحيفه سجاديه، نهج‌البلاغه ، آشنايي با احکام اسلامي آثار شهيد مطهري و مهارت‌هاي زندگي در سفرهاي زيارتي زوجين در حال اجراست.

وي در پايان خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود 61 هزار زوج در اين مراسم شرکت کرده‌اند که حدود نيمي از آنها در سفر مشهد شرکت کرده‌اند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي