جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 3996

استاندار آذربايجان غربي:
عرضه كالاهاي با كيفيت، ماندگاري در بازارهاي جهاني را به دنبال دارد

معاون سياسي استاندار هرمزگان:
تقويت آموزه‌هاي جنگ نرم در سياست‌هاي عملياتي و راهبردي؛ وظيفه دانشگاهيان

معاون برنامه‌ريزي و اداري و مالي فرماندار کرج:
پرداخت 300 ميليون تومان وام قرض‌الحسنه به نابينايان اين شهرستان

خديري:
شهر جديد پرند؛ نيازمند نگاه ويژه و همه جانبه نيروي انتظامي

امام جمعه دماوند با اشاره به هفته کاهش بلاياي طبيعي:
رعايت تقوا سبب جلوگيري از بلايا مي‏شود


ايران زمين


 استاندار آذربايجان غربي:
 عرضه كالاهاي با كيفيت، ماندگاري در بازارهاي جهاني را به دنبال دارد 

 اروميه- خبرنگار آفرينش

استاندار آذربايجان غربي گفت: عرضه كالاهاي با كيفيت ايراني، پايداري و ماندگاري در بازارهاي جهاني را به دنبال دارد. 'وحيد جلال زاده' در همايش روز جهاني استاندارد افزود: توليد كالاهاي استاندارد توسط واحدهاي توليدي باعث تثبيت جايگاه ايران شده و كشورهاي خارجي را نسبت به خريد كالاهاي با كيفيت ايراني ترغيب مي‌كند. وي با بيان اينكه توليد كالاهاي با كيفيت در كشور تمايل مصرف‌كنندگان به خريد را افزايش مي‌دهد، گفت: اين امر زمينه تقويت واحدهاي توليدي را خود به خود فراهم مي‌كند. وي ادامه داد: در سال‌هاي اخير حوزه نفوذ استاندارد در لايه مختلف جامعه افزايش يافته است و اين امر در اعتلاي نظام جمهوري اسلامي بسيار موثر است. وي گفت: توسعه كشور بدون رعايت كيفيت توسط واحدهاي توليدي تحقق نمي‌يابد و بايد تمامي واحدهاي توليدي استانداردسازي شوند.

وي ادامه داد: يكي از چالش‌هاي ما در بازار جهاني كيفيت است كه نبايد رشد واحدهاي توليدي و توليد انبوه ما را از افزايش كيفي واحدهاي توليدي باز دارد. وي اظهار كرد: در سه دهه گذشته شاهد جهش صنعتي، سرمايه‌اي و كار توليدي در استان را شاهد بوديم كه اين جهش‌ها ناشي از خودباوري ملت ايران است. وي به كارنامه درخشان نظام جمهوري اسلامي ايران در دهه‌هاي گذشته اشاره كرد و گفت: موفقيت در عرصه‌هاي مختلف توليدي، اقتصادي، اجتماعي، سياسي، علمي، كشاورزي با مقياس كيفيت سنجيده مي‌شود كه واحدهاي توليدي بايد اين امر را رعايت كنند.


 معاون سياسي استاندار هرمزگان:
 تقويت آموزه‌هاي جنگ نرم در سياست‌هاي عملياتي و راهبردي؛ وظيفه دانشگاهيان 

 بندرعباس- خبرنگار آفرينش

معاون سياسي استاندار هرمزگان گفت: تقويت آموزه‌هاي جنگ نرم در سياست‌هاي عملياتي و راهبردي وظيفه دانشگاهيان را در زمينه روشنگري قشر جوان دانشجو نسبت به اهداف بلند نظام جمهوري اسلامي بس خطير و قابل اهميت مي‌باشد.

گل محمد بامري با حضور جمعي از مسئولان استانداري و روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، آزاد؛ پيام نور در بازديد از دانشگاه هرمزگان، اظهار داشت: يکي از ابزارهايي که کشورهاي غربي براي تغيير رفتار و يا تضعيف نظام جمهوري اسلامي ايران دارند؛ تقويت آموزه هاي جنگ نرم در سياست‌هاي عملياتي و راهبردي است. وي در ادامه عنوان كرد: دانشگاه‌ها امروز مظهر توسعه فرهنگ اصيل اسلامي در جامعه هستند و مهمترين نقش را در توسعه و پيشرفت کشور ايفا مي‌کنند و اين توسعه متوازن نياز به همدلي و پشتکار شما مسئولين دارد. معاون سياسي استاندار هرمزگان بيان داشت: قشر روشنفکر دانشجو که سربازان مقابله با جنگ نرم هستند، بايد از اهداف سوء دشمنان نظام آگاهي کامل داشته باشند. براساس اين گزارش، در اين بازيد روساي دانشگاه‌هاي هرمزگان درخصوص مسائل و مشکلات پيش روي دانشگاه‌ها از جمله نقليه، برق و... بحث و تبادل نظر کردند و درخصوص همکاري ساير ارگان‌ها در جهت بر آوردسازي نيازها و رفع موانع موجود تصميماتي اتخاذ شد. لازم به ذکر است؛ عبدالرضا ناطق، معاون برنامه‌ريزي استانداري؛ سلطانزاده، شهردار بندر عباس؛ مجلس آرا، مدير کل کميته امداد استان و روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، آزاد، پيام نور و تني چند از مسئولان استاني در بازديد از پروژه‌هاي عمراني دانشگاه هرمزگان حضورداشتند.


 معاون برنامه‌ريزي و اداري و مالي فرماندار کرج:
 پرداخت 300 ميليون تومان وام قرض‌الحسنه به نابينايان اين شهرستان 

 کرج – خاکپور

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان کرج، مهدي مهرور با بيان اين مطلب در مراسم گراميداشت روز عصاي سفيد در موسسه تحقيقات علوم دامي اظهار داشت: اين وامها از محل اعتبارات 9 ميليارد توماني سفر رياست جمهوري به نابينايان و روشندلان پرداخت شده است.وي افزود: در اين راستا کليه متقاضيان به بانکهاي عامل شهرستان براي دريافت وام معرفي شده‌اند. اين مسئول با اشاره به افزايش اعتبارات اداره بهزيستي کرج در سال جاري يادآور شد: ميزان اعتبارات اداره بهزيستي شهرستان کرج در سال گذشته 195 ميليون تومان بوده است که در سال جاري اين ميزان به دو ميليارد و 190 ميليون تومان افزايش يافته است.

بررسي مشکلات نابينايان در اتاق فکر فرمانداري

معاون برنامه‌ريزي و اداري و مالي فرماندار کرج در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: مشکلات نابينايان و معلولان در حوزه معاونت سياسي و انتظامي فرمانداري و همچنين اتاق فکر فرمانداري بررسي و پيگيري مي‌شود. وي افزود: در اين راستا به منظور آشنايي بيشتر مديران شهرستان با مشکلات جامعه نابينايان شهرستان يکي از روشندلان در جلسه شوراي اداري در حضور مديران شهرستان به بيان مسائل مختلف اين عزيزان پرداخت. مهرور اظهار اميدواري کرد: اميد مي‌رود در سايه توجه بيش از پيش مديران شهرستان گامهاي اساسي در جهت کاهش مشکلات نابينايان برداشته شود.


 خديري:
 شهر جديد پرند؛ نيازمند نگاه ويژه و همه جانبه نيروي انتظامي 

 رباط کريم – اصغري

امام جمعه شهر جديد پرند با تاکيد بر اينکه نيروي انتظامي از هم‌اکنون بايد به فکر آينده اين شهر باشد، گفت: با توجه به وسعت و توسعه شهر براي سکونت 700 هزار نفر آينده شهرجديد پرند نيازمند نگاه ويژه و همه جانبه نيروي انتظامي در ابعاد گوناگون است. حجت الاسلام والمسلمين محمد خديري در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: نيروي انتظامي بايد به فکر آينده پرند باشد و تدابير لازم براي برقراري امنيت، پيشگيري از وقوع جرم و برخورد محکم و قاطع با متخلفان در شهر را داشته باشد. وي توجه به امر فرهنگ ترافيک و کنترل شهر به لحاظ راهنمايي و رانندگي را مورد تاکيد قرار داد و افزود: نصب علائم راهنمايي و رانندگي بيشتر و کنترل وسايل نقليه و خودروها به خصوص در ميدان‌ها و خيابان‌هاي اصلي از مولفه ها و فاکتورهاي مهمي است که بايد مورد عنايت نيروي انتظامي قرار گيرد. امام جمعه پرند به رشد سريع ساخت و ساز و جمعيت در اين شهر اشاره کرد و گفت: اين مسئله خود به خود ازدياد رفت و آمد به شهر را در پي دارد و به لحاظ تامين امنيت، وظيفه نيروي انتظامي سنگين‌تر مي‌شود. خديري با تقدير از تلاش‌هاي صورت گرفته در اين شهر و تاکيد بر تلاش بيشتر در اين خصوص اظهار داشت: دلاوران غيور نيروي انتظامي شبانه روز تلاش مي‌کنند و در جاي جاي اين کشور، مقابل اشرار و قاچاقچيان و کساني که امنيت جامعه را به خطر مي‌اندازند، مقاومت کرده و ايستادگي مي‌کنند که اگر تلاشهاي شبانه روزي آنها نبود، قطعاً چنين آرامشي را نداشتيم.


 امام جمعه دماوند با اشاره به هفته کاهش بلاياي طبيعي:
 رعايت تقوا سبب جلوگيري از بلايا مي‏شود 

 دماوند - ايرج صادقعلي

امام جمعه دماوند با اشاره به فرا رسيدن هفته کاهش اثرات بلاياي طبيعي و هشدار دادن به گناهکاران، رعايت تقواي فردي و جمعي را سبب جلوگيري از وقوع بلايا دانست. به گزارش خبرنگار آفرينش، حجت‏الاسلام محمد علاءالديني با اشاره به فرا رسيدن هفته کاهش اثرات بلاياي طبيعي، اين مهم را با بحث‏هاي معرفتي گره زد و به تحليل ريشه وقوع بلاياي طبيعي در زندگي انسان‏ها، حکمت‏هاي رخداد اين حوادث، وظايف مسلمانان در مقابل اين بلاها و راهکارهاي کاهش اين حوادث از منظر قرآن کريم پرداخت. امام جمعه دماوند افزود: محدوديت علم انساني، برخي حوادث طبيعي را ناگوار جلوه مي‏دهد ولي بايد در نظر داشت که بناي خداوند متعال بر اين است که امور براساس مصالح کلي جامعه و نه طبق ميل افراد اجرايي شود. علاءالديني تصريح کرد: به هيچ وجه با بيان ريشه‏هاي وقوع بلاياي طبيعي نمي‏خواهيم کوتاهي‏ها يا کم‏توجهي‏ها در رابطه با پيش‎‏بيني حوادث و يا مقابله با آن را توجيه کنيم بلکه قصد اين است که بگوييم از نگاه قرآن حوادث مختلف چند ريشه اصلي دارد. وي ادامه داد: اين حوادث ممکن است نوعي امتحان الهي باشد چرا که دنيا همچون آموزشکده‏اي بوده که انبياي الهي در حقيقت معلمان و مردم شاگردان آنها هستند.

امام جمعه دماوند آزمون را براي پرورش روح پايداري انسان‏ها بسيار مهم خواند. وي تاکيد کرد: اين حوادث انسان را مصمم‏تر مي‏کند تا پايداري خود را بيشتر ساخته و همواره به افزايش آگاهي و بصيرت خود توجه داشته باشد. امام جمعه دماوند با اين تعبير که رفاه دائمي سبب غرور انسان مي‏شود، اظهار داشت: يکي از دلايل براي زماني که انساني دچار حادثه ناگواري مي‏شود اين است که خداوند متعال خير بنده‏اي را مي‏خواهد که دچار گناهي شده است و مي‏خواهد که بنده‏اش از اين طريق استغفار کند. علاءالديني ادامه داد: دليل ديگر امتحان الهي رسيدن به نعمت بوده که پس از دلايل ديگر يعني ميزان پايداري انسان‏ها در مقابل بلاياي طبيعي و انجام برخي گناهان و شکستن حريم‏هاي الهي مورد نظر است. امام جمعه دماوند گفت: هفته کاهش اثرات بلاياي طبيعي از نظر برنامه‏ريزي و رعايت اصول ساخت و ساز بر اساس استانداردها بسيار حائز اهميت بوده و تقارن اين هفته با روز استاندارد نشانگر اهميت مطلب است. علاءالديني با بيان اينکه با ساختن خانه مقاوم و محکم‏کاري بايد در راستاي جلوگيري از افزايش خسارات حوادث احتمالي گام برداشت، ادامه داد: اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‏ها بايد مقدمه‏اي بر رعايت الگوي مصرف و توجه به اين اصل در ساخت و سازها شده باشد. وي ادامه داد: در فصل زمستان حوادث گازگرفتگي افزايش مي‏يابد و بايد در اين زمينه دقت بيشتري صورت گيرد. امام جمعه دماوند با بيان اينکه گاهي تاسيسات فرسوده سبب وقوع حوادث ناگواري مي‏شوند، ادامه داد: بايد در کنار رعايت مسائل معنوي به برنامه‏ريزي و ايجاد زيرساخت‏ها نيز توجه شود.


 ايران زمين 

 تعبير بيداري انساني به جاي اسلامي دسيسه دشمن است

دماوند - خبرنگار آفرينش

امام جمعه دماوند تاکيد کرد: تعبير و به کار بردن "بيداري انساني" به جاي "بيداري اسلامي" دسيسه دشمن است. به گزارش خبرنگار آفرينش، حجت‏الاسلام محمد علاءالديني در جمع شماري از مسئولان شهرستان دماوند با اشاره به بيداري اسلامي در منطقه گفت: دشمن تلاش کرده که اسلام به هيچ‏وجه در اين حرکات مطرح نشود. علاءالديني تصريح کرد: دشمنان سعي در تغيير عبارات دارند و بيداري انساني را به جاي بيداري اسلامي به کار مي‏برند يا از عبارت "جنبش فيس‏بوکي" استفاده مي‏کنند.

وي ادامه داد: همچنين دشمنان از عبارت "بهار عربي" استفاده مي‏کنند؛ زيرا بهار تنها فصلي از سال است و با بيان اين عبارت مي‏خواهند کوتاه و موقت بودن اين حرکات را مطرح کنند. امام جمعه دماوند تاکيد کرد: جا دارد که همه ما اين عبارات و کلمات را کنار بزنيم و تنها از عبارت بيداري اسلامي استفاده کنيم. علاءالديني ادامه داد: در تونس يک هفته بعد از سقوط بن ‏علي نمايشگاه کتابي برپا شد که کتاب‏هايي از امام راحل، شهيد مطهري و رهبر معظم انقلاب در اين نمايشگاه به درجه کميابي رسيد. وي با اشاره به اينکه بايد از اين حرکات حمايت کنيم، ادامه داد: همه ما بايد پايداري به ارزش‏هاي خود را مورد توجه قرار داده و آن را حفظ کنيم. امام جمعه دماوند با بيان اينکه نبايد فرصت و بهانه دست دشمن بدهيم، گفت: دشمن امروز توسط امير قطر براي ما پيام مي‏فرستد و يا ما را تهديد نظامي مي‏کند. علاءالديني اضافه کرد: امروز نبايد به حرف‏هايي بپردازيم که در سفرهاي داخلي و خارجي باعث بهانه‏گيري دشمنان شود و بايد با نظارت قوي جلوي هر نوع سوءاستفاده فرهنگي و اقتصادي را بگيريم. امام جمعه دماوند ادامه داد: امروز مقاومت مردم بحرين باعث عقب‌نشيني رژيم آل خليفه شده است و ما بايد همواره قدر مقاومت و رهبري را بدانيم و توجه داشته باشيم تا حاشيه‎‏ها ما را از اصل غافل نسازد.

مديرکل ثبت احوال استان اصفهان خبر داد:

اجراي طرح کارت ملي هوشمند از اواخر سال جاري در استان

اصفهان – بهمن راعي

مدير کل ثبت احوال استان اصفهان از اجراي طرح کارت ملي هوشمند از اواخر سال جاري در استان اصفهان خبر داد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محمود علي‌پور در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اينکه سازمان ثبت احوال کشور يکي از دستگاه‌هاي حاکميتي کشور است که وظيفه‌ي ارائه خدمات هويتي به جامعه را بر عهده دارد، گفت: سازمان ثبت احوال کشور به عنوان پل ارتباطي ميان افراد جامعه و دولت و نيز افراد جامعه با يکديگر از سال 1297 در کشور آغاز به کار کرد و تاکنون 105 ميليون سند هويتي افراد جامعه را به ثبت رسانده است. مدير کل ثبت احوال استان اصفهان از اجراي طرح کارت ملي هوشمند از اواخر سال جاري در استان اصفهان خبر داد و افزود: اخيرا وظيفه‌ي ثبت تغيير نشاني‌ها، با هدف رصد مهاجرت در سطح جامعه و کشور بر عهده‌ي سازمان ثبت احوال قرار گرفته و برطبق‌ ابلاغيه‌ي اخير رياست جمهوري به استانداري‌هاي کشور، ارائه‌ي خدمات بايستي براساس کد پستي مندرج در پشت کارت شناسايي ملي افراد صورت گيرد لذا کليه‌ي افراد جامعه موظفند که اطلاعات مربوط به تغيير نشاني محل سکونت خود را به سازمان ثبت احوال اعلام کنند. محمود علي‌پور اظهار داشت: در 6 ماهه‌ي نخست سال جاري در استان اصفهان، 38 هزار و 664 واقعه‌ي ولادت، 11 هزار و 392 فوت، 27 هزار و 444 ازدواج و 4 هزار و 16 واقعه‌ي طلاق به ثبت رسيده است که هر يک از آنها نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتيب با 5/1 و 5 درصد افزايش، 7/1 درصد کاهش و 8/2 درصد افزايش مواجه بوده است. وي به فراواني نام‌هاي ثبت شده براي نوزادان استان اصفهان در 6 ماه ابتداي امسال اشاره کرد و گفت: بيشترين نامهاي ثبت شده براي نوزادان پسر به ترتيب اميرعلي‌، علي، ابوالفضل، اميرحسين، مهدي، محمد، اميرمحمد‌، محمدمهدي، حسين و محمد‌طه بوده است. همچنين نام‌هاي فاطمه، زهرا، ستايش، هستي، نازنين زهرا، ريحانه، زينب، فاطمه زهرا، مبينا‌ و نرگس بيشترين نامهاي انتخاب شده براي نوزادان‌ دختر را به خود اختصاص داده است. مدير کل ثبت احوال استان اصفهان، طرح صدور شناسنامه در بيمارستان را مخصوص بيمارستان‌هاي با بيش از 15 واقعه‌ي تولد در روز عنوان کرد و افزود: اين طرح با استقرار مامور در بيمارستان صورت گرفته و در حال حاضر در بيمارستانهاي الزهرا‌ (س)، عسگريه‌ و صدوقي‌ در حال اجراست. محمود علي‌پور با اشاره به اينکه نسبت جمعيتي پسران متولد شده به دختران، 105 به 100 نفر است، تصريح کرد: در 6 ماهه‌ي نخست امسال تعداد نوزادان دختر و پسر متولد شده در استان اصفهان به ترتيب 18 هزار و 762، و 19 هزار و 902 نوزاد بوده است.

افتتاح اولين سالن چندمنظوره مديريت بحران شهرستان ساوجبلاغ در شهر گلسار

ساوجبلاغ – محمد رنجبرکهن

اولين سالن چندمنظوره مديريت بحران شهرستان ساوجبلاغ با رعايت استانداردهاي لازم درشهرگلسارساخته و افتتاح شد. درمراسمي که با حضور استاندار البرز، هيئت همراه، شهردار شهر گلسار و جمعي از مسئولين محلي برگزار گرديد، اولين سالن چندمنظوره مديريت بحران ساوجبلاغ و ساختمان آتش‌نشاني شهر گلسار در اين شهر توسط مجتبي عسگري شهردار گلسار افتتاح شد.شهر گلسار ازتوابع شهرستان ساوجبلاغ مي‌باشد و ازادغام دو روستاي سيف آباد خالصه و سيف آباد عليا به‌وجود آمده و هر روز شاهد نمايان شدن هرچه بيشتر عناصر شهري در اين شهر هستيم.

شناسايي7700 فقره تخلف صنفي در همدان

همدان – مجيد ملکيان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: تعداد کل تخلفات صنفي کشف شده از سوي بازرسان صنعت، معدن و تجارت استان در نيمه نخست امسال 7 هزار و 742 فقره بوده است. محمدمهدي فرشچي‌موحد اظهار کرد: بازرسي‌هاي انجام شده طي نيمه نخست سال جاري 69 هزار و 282 فقره بوده که از اين ميزان 39 هزار و 446 فقره توسط بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت و 29 هزار و 836 فقره توسط بازرسان مجامع امور صنفي رخ داده است. وي گفت: از اين ميزان بازرسي تعداد کل تخلفات کشف شده 7 هزار و 742 فقره بوده که در قالب 5 هزار و 232 پرونده به تعزيرات حکومتي استان همدان ارسال شده است. رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در بخش ديگري از سخنانش ادامه داد: ارزش ريالي اين تعداد پرونده 27 ميليارد و 805 ميليون ريال بوده است. وي تأکيد کرد: کمترين تعداد پرونده متشکله در اين مدت از نظر تعداد در بخش نهاده‌هاي دامي بوده و از نظر ارزش ريالي نيز مربوط به بخش ميوه بوده است. 

صدور مجوز تامين مواد پتروشيمي كردستان

سنندج - مقصودي

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت كردستان با بيان اينكه 215 ميليون يورو براي پتروشميي استان سرمايه‌گذاري شده است گفت: مجوز تامين مواد پتروشيمي با سرمايه‌گذاري 600 ميليارد تومان در استان صادر شد. سيروس شاه غيبي در مراسم معارفه خود به عنوان سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كردستان در سنندج افزود: با ادغام دو وزارتخانه بازگاني و صنايع و معادن، در يك تركيب مشخص و استفاده از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي موجود در هر دو سازمان روند رو به رشدي را در استان شاهد خواهيم بود. وي اظهار داشت: بعد از سفر رهبري به كردستان تمايل سرمايه‌گذاري در استان هشت برابر شده است. وي به اهتمام بنياد بركت در مورد سرمايه‌گذاري در استان اشاره كرد و گفت: اهتمام بنياد بركت به اين بخش در استان 250 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري با اشتغالزايي براي بيش از سه هزار نفر بوده است.

انجام بيش ازسه هزار آزمون كيفيت استاندارد در يزد

يزد – اکبر خيرخواه

مهندس حسين حبيبي مدير كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان يزد در جمع خبرنگاران استان يزدگفت: طي نيمه نخست امسال سه هزار و 313مورد آزمون كيفيت از كالاهاي مشمول استاندارد اجباري در اين استان انجام شد. وي به مناسبت هفته استاندارد افزود: تعداد بازرسي از واحدهاي توليدي، صنفي، مسكن مهر، شهربازي‌ها و آسانسورها به ترتيب 494، 50، 13 ، 15 و 12 مورد مي‌باشد،که همچنان اين کار ادامه دارد. حبيبي با بيان اينكه همچنين در مدت ياد شده 441مورد تذكر و اخطار به واحدهاي كه كالاي آنها داراي مشكل بود داده شد، اظهار داشت:همچنين 137 گواهي هاي صادرات و 200 گواهي واردت استاندارد در اين استان صادر شده است. مدير كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان يزد در اين مدت 40 كدشناسايي براي واحدهاي طلاساز استان صادر شد و اضافه كرد: اين اداره كل براي انجام فعاليتهاي خود علاوه بر آزمايشگاه‌هاي اداره كل از خدمات چهار شركت در زمينه نمونه‌بردراي و 68 آزمايشگاه همكار استاندارد در استان استفاده مي‌كند. حبيبي اجراي طرح تجا و طاها را از اولويتهاي اين اداره كل در سال جاري بيان كرد و افزود: در اين طرح نظارت بر كالاها با همان شرايط كه در محل توليد مي‌شود، بايد به دست مصرف‌كننده برسد.

وي با بيان اينكه هم اكنون طلاهاي خارجي با عيار بالا وارد بازار استان و كشور شده است اضافه كرد: اين طلاها داراي مشكل هستند و كمسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز هم در اين زمينه اقداماتي انجام داده است. حبيبي تصريح كرد: اميدواريم كه با اطلاع‌رساني جلوي اين امر گرفته شود. وي شعار روز جهاني استاندارد امسال را استانداردهاي بين‌المللي- اعتمادسازي جهاني بيان كرد و افزود: اكثر برنامه‌هاي هفته استاندارد در اين استان در مدارس اجرا مي‌شود.

برگزاري اولين جلسه هماهنگي ستاد انتخابات مجلس شوراي اسلامي شهرستان پاکدشت

پاكدشت - انوري

اولين جلسه ستاد انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي براي هماهنگي‌هاي لازم جهت برگزاري انتخاباتي پرشور در سطح شهرستان پاکدشت برگزار شد. مقبلي فرماندارپاکدشت در مراسم آغاز به کار ستاد انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي شهرستان پاکدشت که با حضوراعضاء ستاد انتخابات در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد طي سخناني اظهار داشت: انتخابات، جمهوريت نظام اسلامي را عينيت مي‌بخشد و رهبر معظم انقلاب از انتخابات با تعابير «بزرگترين آزمون‌هاي ملت ايران ، شاخص‌هاي رشد ملي » ياد مي فرمايند که لازم است رقابت‌هاي انتخاباتي در جهت بالا بردن توان کشور صورت گيرد و از بي‌تقوايي و برخي بداخلاقي‌هاي انتخاباتي که در جهت تضعيف و خدشه‌دار کردن اقدامات مسئولان است پرهيز شود. وي گفت كه انتخابات يك حركت ملي است و همه ‌دستگاه‌هاي اجرايي بايد براي برگزاري هرچه بهتر آن با يكديگر تعامل داشته باشند. رئيس ستاد انتخابات شهرستان پاکدشت تأکيد کرد: فرمانداري شهرستان پاکدشت با تمام وجود از آراء مردم صيانت نموده و از تمام امکانات خود براي برگزاري انتخاباتي پرشور استفاده مي‌نمايد، وي آرامش، سلامت و آزادي در انتخاب را از ويژگيهاي مهم انتخابات نام برد وگفت: فرمانداري شهرستان پاکدشت قانون‌مداري، رعايت اصل بي‌طرفي و تلاش براي فراهم نمودن زمينه حضور حداکثري مردم پاي صندوق‌هاي رأي را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وي سپس به بررسي مسائل سياسي کشور مانند حماسه باشکوه انتخابات سال 88 وفتنه پس از آن پرداخت و افزود: اعضاي ستاد انتخابات ازهم اکنون بايد ضمن رصد تحرکات انتخاباتي کانديداها از ورود به هواداري از کانديدايي خاص پرهيز نمايند. وي با اشاره به برخي کمبودها در برگزاري انتخابات خواستار بررسي کمبودها و گزارش آن به ستاد انتخابات شد.

رئيس اداره فرهنگ وارشاد شهر قدس:

کانون‌هاي مساجد مبدا توليد فرهنگ هستند

قدس - اصغري

جلسه‌اي دراداره فرهنگ وارشاد شهرستان قدس باحضورمسئولين شهرستاني به منظور اهداء تجهيزات و لوازم مورد استفاده به کانون مساجد برپا گرديد. درابتداي اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين سيد رحيم موسوي به ايراد سخن درموضوع مراکزکانون ومساجد و ميزان تاثير اين پايگاه ها درارتقائ فرهنگ سخن گفت ودراين باره خاطرنشان ساخت:امروز ما با پي‌گيري‌هاي صورت پذيرفته که از سال‌هاي گذشته شروع شده بود ،توانستيم براي10مرکزکانون مساجد که نقش قابل ملاحظه‌اي درتوليد و فرهنگ‌سازي دارند تجهيزاتي ازقبيل سيستم رايانه، تلفکس، کتابخانه و ساير امکانات که در اين مراکز قابل استفاده است ارائه نماييم و با توجه به اينکه هشت مرکز کانون براي مستقرشدن در مساجد نيز درحال پي‌گيري است که درآينده‌اي نزديک براي آنها نيز تجهيزاتي ارائه خواهد شد. وي درادامه افزود: ما امروز به سايه دولت خدمت گزار مفتخر هستيم که دولت نهم و دهم به بحث فرهنگ و فرهنگ‌سازي بسيارتوجه دارند و در اين باره نيز برخي از افراد بر اين عقيده بودند که دولت مي‌خواهد با اين طرح مانع آمدن مسلمانان به مساجد شود و حضور مردم در اين امر مرنگ‌تر ديده شود، درحالي که اين ايده و تفکرات کاملاً مغاير با نظرات دولت خدمت‌گزار بوده و ارائه اينگونه تجهيزات وامکانات باعث استقبال شهروندان هر شهري از اين مراکز خواهد بود. وي در ادامه خطاب به تمامي مسئولين مساجد عنوان نمود: ما در اينجا ازتمامي مسئولين مساجد مي‌خواهيم که اگرفضايي به اندازه صدمتر در مساجد خود دارند، با مراجعه به اداره فرهنگ وارشاد اسلامي براي برپايي کانون مساجد اقدام نمايند و ما تا آنجايي که اختيارات و اعتبارات داريم از اين‌گونه مراکز حمايت خواهيم نمود.

موسوي در ادامه گفت: باتوجه به سوابقي که اينجانب درشهرستان‌هاي ديگر در امر خدمت داشته‌ام درميان اين شهرها شهرستان قدس ظرفيت‌هاي بسيار بالايي دربيشتر زمينه‌ها دارد و مي‌توان آينده‌اي بسيار روشن براي اين منطقه درنظر گرفت.درادامه اين مراسم نيز حبيبي فرماندار به ايراد سخن پرداخت و گفت: مساجد در تمامي کشور نقش تعيين کننده‌اي درتغيير نگرش و رفتارها دارد و باعث کاهش بسياري ازمعضلات اجتماعي که مادرحال حاضرنيزباآن روبرو هستيم مي‌شود. در دولت‌هاي قبلي ما بودجه کافي درامورات فرهنگي نداشتيم ولي امروز به سبب پشتيباني‌ها و ارائه اعتبارات که هم‌رديف اعتبارات عمراني مي‌باشد مي‌توانيم دراين موارد هزينه کنيم.ايشان ايجاد کانون مساجد را نيز بسيار با اهميت برشمردند و دراين باره نيز خاطرنشان ساختند: ايجاد کانون يکي از اثربخش‌ترين مسائل مي‌باشد که هم‌پاي مساجد مي‌تواند در فرهنگ اثرگذار باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي