جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3998

رئيس سازمان مالياتي خبر داد:
اجراي طرح جامع مالياتي و اتمام آن تا پايان سال


احتمال آغاز بکار سازمان ملي مهارت از ماه آتي


تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


 رئيس سازمان مالياتي خبر داد:
 اجراي طرح جامع مالياتي و اتمام آن تا پايان سال 

رئيس سازمان امور مالياتي از تامين يک سوم درآمد ماليات از محل ارزش افزوده عليرغم فشارها خبر داد و با اشاره به آغاز مهمترين بخش طرح جامع مالياتي گفت: سال آينده شاهد ارايه اظهارنامه‌هاي مالياتي الکترونيکي با امضاي ديجيتال خواهيم بود و عمليات اجرايي طرح امضاي ديجيتال از 25 مهر آغاز مي‌شود. به گزارش فارس، علي عسکري در گردهمايي روساي سازمان هاي امور اقتصادي و دارايي، مديران کل امور مالياتي و ناظرين گمرکات کشور، اظهار داشت: سال آينده، بخش عمده‌اي از اتکاء منابع درآمدي بودجه به ماليات خواهد بود.وي در خصوص ميزان تحقق در آمدهاي مالياتي در شش ماهه نخست سال جاري گفت : در اين دوره زماني، 12 هزار و 900 ميليارد تومان درآمدهاي مالياتي تحقق يافته که نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته، 29 درصد رشد را نشان مي دهد.وي با اشاره به تحقق 85 درصدي درآمدهاي پيش بيني شده امسال در شش ماهه نخست سال 90، خاطر نشان کرد: درآمدهاي مالياتي پيش بيني شده در بودجه سال جاري نسبت به سال گذشته 43 درصد افزايش يافته است که با اين وجود 85 درصد اين ميزان در نيمه نخست سال 90 تحقق يافته است.معاون وزير امور اقتصادي و دارايي ، با بيان اينکه تقريبا يک سوم درآمدهاي مالياتي امسال از محل ماليات بر ارزش افزوده تامين مي شود، افزود: : وزن ماليات بر ارزش افزوده در بودجه، هر سال در حال افزايش است و قانون برنامه پنجم توسعه نيز عليرغم اجراي آزمايشي اين قانون، نگاهي دائمي به آن دارد و به همين دليل هر سال نيز يک درصد به نرخ آن افزوده مي شود .عسکري ، مجموع درآمدهاي مالياتي اعم از ماليات هاي مستقيم و غيرمستقيم در بودجه سال جاري را 34 هزار ميليارد تومان عنوان کرد و گفت : از اين ميزان حدود 10 هزار و 600 ميليارد تومان مربوط به ماليات بر ارزش افزوده است که تقريبا يک سوم ماليات هاي امسال را تشکيل مي دهد.رئيس کل سازمان امور مالياتي در خصوص طرح جامع مالياتي نيز گفت : در حال حاضر ، فاز تحليل کاري اين طرح به پايان رسيده و وارد فاز تحليل عملکردي که مهمترين و طولاني ترين بخش اين طرح است شده‌ايم که حدود 9 ماه به طول مي‌انجامد و تا پايان سال 90، اين فاز به پايان خواهد رسيد. وي افزود : هم اکنون تامين پيش نيازهاي طرح جامع مالياتي از جمله پهناي باند مورد نياز، از سوي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در حال پيگيري است و شرکت مخابرات نيز قول داده تا سه ماه آينده پهناي باند مورد نياز که از 512 کيلو بايت تا 32 مگابايت خواهد بود را به تمامي ادارات امور مالياتي سراسر کشور واگذار نمايد.


 احتمال آغاز بکار سازمان ملي مهارت از ماه آتي 

سرپرست سازمان فني و حرفه اي کشور از احتمال ابلاغ و آغاز بکار سازمان ملي مهارت از ماه آينده خبر داد و گفت: به دنبال صدور گواهينامه هاي مهارتي بين المللي هستيم. به گزارش مهر، کوروش پرند ظهر امروز در حاشيه يک نشست خبري و در پاسخ به سئوالات خبرنگاران گفت: طرح آموزش استاد شاگردي در حال حاضر يکي از برنامه هاي اصلي سازمان فني و حرفه اي و جزو برنامه هاي مهم وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي است.سرپرست سازمان فني و حرفه اي کشور اظهار داشت: در تلاش هستيم تا با طراحي يک الگوي جديد گسترش نظام استاد شاگردي نوين را دنبال کنيم.هم اکنون 2.7 ميليون نفر بيکار درکشور داريم که مي توانيم براي حل مشکل بخشي از اين افراد طرح استاد شاگردي را فعال نماييم.

پرند به استفاده از ظرفيت بخش خصوصي و تعاوني در خصوص حوزه استاد شاگردي اشاره کرد و افزود: در شيوه استاد شاگردي محل کارگاه به عنوان يک محل آموزشي تلقي مي شود و استاد شاگردي يکي از روش هاي طرح کارورزي خواهد بود.وي با بيان اينکه براي گسترش مهارت در افراد جوياي کار سناريوهاي مختلفي طراحي مي شود که يکي از آنها طرح استاد شاگردي خواهد بود، بيان کرد: مجموع اين ظرفيت ها مي تواند به کل معضل بيکاري کشور کمک کند.

سرپرست سازمان فني و حرفه اي کشور در پاسخ به سئوالي ، در زمينه اقدامات صورت گرفته براي گسترش استانداردهاي جديد آموزشي و بکارگيري روش هاي نو در مهارت آموزي گفت: در اين ارتباط در تلاش هستيم تا با طرح هايي مانند شيوه جديد آينده پژوهي نيازهاي بازار کار را رصد کنيم.

پرند با اشاره به اينکه نيازهاي بازار کار هميشه در حال تغيير است، گفت: با تلفيق نگاه جهاني و بومي در حوزه اشتغال و در قالب مهارت هاي پيشرفته کارها را دنبال مي کنيم.وي از تدوين 43 استاندارد تا پايان سال گذشته خبر داد و گفت: در کل سالهاي فعاليت فني و حرفه اي 300 هزار استاندارد تدوين شد که در سال گذشته به تنهايي 1058 استاندارد نيز اضافه شد.وي از مهارت آموزي و آموزش 390 هزار و 298 کارگر ساختماني براي دريافت گواهينامه در استفاده از بيمه کارگران ساختماني اشاره کرد و گفت: در 6 ماه گذشته 86 هزار و 714 نفر قاليباف نيز توانستند گواهينامه آموزشي مهارت خود را دريافت کنند.

پرند در پاسخ به سئوال ديگر در زمينه ايجاد سازمان ملي مهارت بيان داشت: بستر اصلي اقدامات در ايجاد اين سازمان فراهم شده و هم اکنون چارت سازماني آن نيز تدوين شد.

سرپرست سازمان فني و حرفه اي کشور همچنين به تدوين اساسنامه سازمان ملي مهارت اشاره کرد و افزود: به اين سمت مي رويم که با کوچک سازي دانشگاه جامع علمي و کاربردي و حوزه ستادي سازمان فني و حرفه اي امکانات جديدي را به سمت سازمان ملي مهارت سوق دهيم. از اين رو با آغاز به کار اين سازمان برخي از نيروهاي سازمان فني و حرفه اي به سازمان ملي مهارت منتقل مي شوند.پرند با اعلام اينکه از طريق پيگيري هاي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي احتمالا تا ماه آينده ابلاغ آغاز فعاليت سازمان ملي مهارت صورت خواهد گرفت گفت: در اين رابطه ايجاد رشته هاي جديد مهارتي و شناسايي فرصت هاي نو در بازار نيز دنبال مي شود که مي توانيم تا 3 ماه آينده دستاوردهاي جديدي را در اين حوزه ارائه کنيم.

هر كارگاه يك مركز آموزشي مي‌شود

اجراي طرح استاد ـ شاگردي در كشور باعث مي‌شود كه خلا مراكز آموزش فني و حرفه‌اي در سراسر كشور از بين رفته و هر كارگاه تبديل به يك مركز آموزشي شود. عزيز حبيبي‌ينگجه معاون آموزشي سازمان فني و حرفه‌اي كشور از طراحي يك الگوي جديد براي گسترش شيوه سنتي استاد ـ شاگردي در كشور خبر داد و گفت: بسياري از اقشار جامعه در سراسر كشور دور از مراكز آموزش فني وحرفه‌اي هستند و ما نيز به دليل كمبود بودجه امكان ايجاد اين مراكز را در اقصي نقاط كشور نداريم.

وي ادامه داد: شيوه استاد و شاگردي باعث مي‌شود خلا مراكز ما در سراسر كشور از بين برود. حبيبي با تاكيد بر اين كه در اين نظام افراد با خواست خود در محيط‌هاي كاري واقعي قرار مي گيرند بيان كرد: البته در طول مدت آموزش نيز در ازاي كمك به استادان خود براي توليد محصول پاداشي را براي افزايش خودباوري دريافت مي‌كنند. در ادامه سيد محمد حسيني سرپرست معاون پژوهش و برنامه‌ريزي سازمان فني و حرفه‌اي كشور نيز با اعلام اين‌كه در آزمون‌هاي ادواري اين سازمان كساني شركت مي‌كنند كه يا از قبل آموزش ديده‌اند و يا بدون آموزش داراي مهارت هستند، اعلام كرد:‌آزمون‌هاي ادواري چهار بار در سال برگزار شده و كساني كه در هنرستان‌هاي كارو دانش هستند مي تواننداز آن استفاده كنند.

وي در پايان گفت:‌ اين آزمون‌ها در ارديبهشت، مرداد،‌ آبان و بهمن ماه هر سال برگزار و ثبت نام آن نيز از طريق اينترنت است.


 تريبون اقتصادي 

 عرضه برنج پرمحصول از طريق بورس از سه‌شنبه

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از مصوبه کارگروه تنظيم بازار براي فروش برنج پرمحصول خريداري شده توسط شرکت بازرگاني دولتي ايران، از طريق مزايده و بورس خبر داد.عباس قبادي در گفتگو با مهر از عرضه حدود 44 هزارتن برنج پرمحصول داخلي در روز سه شنبه 26 مهرماه سال جاري در بورس کالا خبر داد و گفت: انواع برنج ارائه شده در بورس شامل انواع شيرودي، برنج کادوس، برنج شفق و برنج هيبريد از گروه اول و از گروه دوم برنج نيز ندا، برنج دانيال و برنج عنبربو و برنج تابش است.

ممنوعيت تصدي همزمان پست رييس هيات ‌مديره و مديرعامل در بانك‌ها

بانك مركزي بر ممنوعيت بر تصدي همزمان پست مديرعامل و رياست هيأت مديره توسط يک نفر در بانک‌هاي خصوصي، بانک‌هاي دولتي خصوصي شده و موسسات اعتباري غيربانکي تاكيد كرد. به گزارش ايسنا بانک مرکزي طي بخشنامه‌اي به کليه بانک‌هاي دولتي خصوصي شده، غيردولتي و موسسه اعتباري توسعه اعلام کرد: براساس اصول حاکميت شرکتي، لازم است هيات‌مديره در راستاي صيانت از منافع سپرده‌گذاران، حفظ ثبات و سلامت بانک در فضاي کسب و کار و همچنين حمايت از حقوق سهام‌داران، نسبت به تدوين اهداف راهبردي و تاييد رويه‌هاي استاندارد انجام کار اقدام كرده و با هدف دستيابي به اهداف موردنظر مسئوليت نظارت بر حسن اجراي مصوبات خود را نيز بر عهده بگيرد. به عبارتي هيات‌مديره بايد اطمينان حاصل کند که اهداف، برنامه‌هاي راهبردي و دستورالعمل‌هاي مربوط به درستي اجراء مي‌شود. از سوي ديگر مديرعامل بانک، که با انتخاب و تاييد هيا‌ت‌مديره معرفي مي‌شود نيز مسئول اصلي عملياتي كردن و اجراي صحيح برنامه‌ها، سياست‌ها و دستورالعمل‌هاي مصوب هيات‌مديره است.

با توجه به اين‌که در اغلب موارد روساي هيات‌مديره بانک‌ها و موسسات اعتباري کشور، تصدي سمت مديرعاملي را نيز برعهده مي‌گيرند لذا اين امر موجب مي‌شود؛ اصول بهبود حاکميت شرکتي و همچنين اصل تفکيک وظايف نظارتي از وظايف اجرايي، خدشه دار شده و به تبع آن پاسخگويي مديرعامل در برابر هيات‌مديره تحت‌الشعاع قرار گيرد؛ به گونه‌اي که هيات‌مديره عملا نمي‌تواند نظارت موثري بر عملکرد مديرعامل بانک ـ موسسه اِعمال كند. اين ممنوعيت شامل بانك‌هاي دولتي نشده و وزير اقتصاد چند روز پيش فرشاد حيدري را به عنوان رييس هيات‌مديره و مديرعامل بانك ملي ايران معرفي كرد.

تخم‌مرغ‌هاي اروپايي در چند قدمي بازار ايران

رييس سازمان دامپزشكي كشور گفت: متقاضيان واردات تخم‌مرغ؛ كشورهاي آلمان، هلند، بلژيك، اسپانيا و روسيه را به عنوان گزينه‌هاي انتخابي براي واردات پيشنهاد داده‌اند كه در صورت رعايت ضوابط و اصول بهداشتي موردنظر سازمان دامپزشكي در اين كشورها، واردات تخم‌مرغ از اروپا آغاز خواهد شد. محسن دستور در گفت و گو با ايسنا، اظهار كرد: كارشناسان دامپزشكي در بخش واردات، ابتدا واحد توليدي و مبدا را از نظر شاخص‌هاي بهداشتي بررسي مي‌كنند و بر تمامي مراحل بسته‌بندي، حمل و نقل و توزيع نظارت دارند.

به گفته وي پس از واردات علاوه بر بررسي مستندات، براي بار دوم نمونه برداري و به آزمايشگاه ارسال مي‌شود و در صورتي كه نتايج حاكي از سلامت محصول باشد اجازه عرضه و مصرف داده مي‌شود. دستور خاطرنشان كرد: هم‌اكنون واردات تخم مرغ از كشور تركيه بيشتر از يك هفته طول نمي‌كشد و گمرك نيز در مراحل ترخيص اين محموله‌ها تسريع مي‌كند تا محصول در كوتاهترين زمان به دست مصرف‌كننده برسد.

تدوين ساز و کار جديد ورود برق به بورس

وزير نيرو از اخذ مصوبه و مجوز ايجاد بورس برق از سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد و گفت: با بکارگيري ساز و کارهاي جديد، تلاش مي کنيم بورس جديدي در کشور ايجاد شود. مجيد نامجو در گفتگو با مهر از آخرين اقدامات صورت گرفته براي راه اندازي بورس برق در کشور خبر داد و گفت: در اين زمينه اقدامات مناسبي صورت گرفته و کارها در جريان است.وزير نيرو در اين ارتباط که با چه ساز و کاري ايجاد بورس برق دنبال خواهد شد که به سرنوشت بورس نفت دچار نشود؟ اظهار داشت: من کاري به بحث مشکلات بورس نفت ندارم، ولي خوشبختانه در مورد بورس برق از چندين سال قبل اقداماتي را در اين زمينه شکل داديم.نامجو ادامه داد: مي توان گفت که بحث ايجاد بورس برق قبل از اينکه بحث بورس نفت مطرح شود، دنبال مي شد و امروز نيز کارهاي مربوط به آن پيشرفت مناسبي دارد.وي خاطرنشان کرد: آخرين اقدامي که در اين بخش صورت داديم مربوط به اخذ مجوز و مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار است که بتوانيم از اين طريق بورس انرژي را شکل بدهيم.

در راستاي توقف معافيت بيمه‌اي کارفرمايان صورت مي گيرد:

اخراج نيروهاي تازه استخدام

دبيرکل کانون انجمن هاي صنفي کاريابي هاي سراسر کشور از توقف اجراي قانون معافيت بيمه اي کارفرمايان خبر داد و گفت: عدم اجراي مصوبه هيئت وزيران، اخراج نيروهاي تازه استخدام را در پي خواهد داشت. حسن کرباسي در گفتگو با مهر شانه خالي کردن صندوق تامين اجتماعي در اجراي قانون معافيت بيمه اي کارفرمايان را تعلل در عدم تحقق اهداف دولت براي ايجاد اشتغال جديد دانست و آئين نامه اجرايي بند (و) ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه را تشريح کرد.دبيرکل کانون انجمن هاي صنفي کاريابي هاي سراسر کشور اظهار داشت: صندوق سازمان تامين اجتماعي با وجود گذشت 3 ماه از تصويب قانون مذکور و ابلاغ دستورالعمل نحوه اجراي آن در 40 روز گذشته، توسط وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با طرح مسائلي غيرکارشناسي و فني وظيفه قانوني خود را اجرا نمي کند.

کرباسي تصريح کرد: در مقطع کنوني که ايجاد اشتغال جزو برنامه هاي اصلي دولت هدفگذاري شده است و با تشکيل جلسات شوراي عالي اشتغال به دنبال توسعه اشتغال در کشور هستند، براي حمايت از کارفرمايان و تشويق آنها به جذب نيروي کار جديد، قانونگذار در بند (و) ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه دولت را مکلف به تهيه و تدوين دستورالعمل برخورداري معافيت بيمه اي اين گروه از کارفرمايان کرده است.اين مقام مسئول در کانون کاريابي ها و دفاتر مشاوره شغلي کشور، بيان داشت: هيئت وزيران با استناد به قانون مذکور آئين نامه اجرايي مورد نياز را تهيه و به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي جهت تدوين دستورالعمل اجرايي قانون مذکور ابلاغ کرد که دستورالعمل اجرايي مربوطه نيز پس از تدوين در 14 شهريورماه سالجاري توسط وزير تعاون، کار و رفاه جهت اجرا به تمام دفاتر مرتبط زيرمجموعه ابلاغ شد.

قيمت جهاني نفت افزايش يافت

به دنبال افزايش اميدواري سرمايه گذاران نسبت به رشد تقاضاي انرژي در آمريکا و اروپا قيمت نفت بار ديگر افزايش يافت. به گزارش فارس ارائه طرح رهبران اروپا براي پايان دادن به بحران مالي و بدهي منطقه يورو و افزايش توليدات صنعتي آمريکا براي پنجمين ماه متوالي تاثير زيادي بر اميدواري سرمايه گذاران بين المللي نسبت به افزايش تقاضاي انرژي در آمريکا و اروپا داشته است . بر اساس اين گزارش قيمت نفت با رشد 1.1 درصدي روبرو شده است. قيمت نفت هفته گذشته نيز بيش از 4.6 درصد افزايش يافت .

افزايش نرخ ارز و سکه

بانك مركزي نرخ سكه كامل طرح جديد را با 141 هزار و 600 ريال رشد نسبت به روز يکشنبه ، پنج ميليون و 522 هزار و 400 ريال اعلام كرد.

به گزارش ايرنا، همچنين بانك مركزي نرخ نيم سكه بهار آزادي را با 20 هزار و 800 ريال رشد با نرخ دو ميليون و 558 هزار و 400 ريال، بهاي ربع سكه بهار آزادي را با 15 هزار و 600 ريال رشد يك ميليون و 388 هزار و 400 ريال و قيمت سكه يك گرمي طلا را با پنج هزار و 200 ريال رشد با نرخ 722 هزار و 800 ريال اعلام كرد. بانك مركزي همچنين نرخ مرجع هر دلار آمريكا را 19 ريال رشد با نرخ 10 هزار و 550 ريال ؛ نرخ مرجع هر پوند را بدون تغيير قيمت 16هزار و 660 ريال و نرخ مرجع هر يورو را با يك ريال رشد 14 هزار و 615 ريال تعيين كرد.

بررسي فرار خاوري در مجلس

عضو کميسيون اصل نود مجلس با بيان اينکه فردا نتايج بررسي هاي کميسيون در مورد اختلاس مالي اخير اعلام خواهد شد، گفت: فرار خاوري در جلسه امروزبررسي مي شود. سيدحاجي محمد موحد در گفتگو با مهر در مورد جلسه کميسيون اصل 90 مجلس در ارتباط با بررسي گزارش سوء استفاده اخير مالي گفت: طي چند روز گذشته گزارش تهيه شده در اين مورد را در صحن علني کميسيون اصل 90 مطرح کرده ايم. عضو کميسيون اصل 90 مجلس با بيان اينکه گزارش کميسيون به عنوان يک گزارش نهايي به صحن علني مجلس ارائه خواهد شد، تصريح کرد: در نهايت بايد راي نهايي اعضاي کمسيون اصل 90 را اخذ نمائيم.


 نهادهاي مالي 

 ارائه پايان نامه دانشجويي در جلسه شوراي هم‌آهنگي مديران مؤسسه اعتباري توسعه

اولين پايان نامه مورد حمايت مالي مؤسسه اعتباري توسعه در جلسه شوراي هم آهنگي مديران ارائه شد. به گزارش امور روابط عمومي و بازاريابي ، در جلسه شوراي هم آهنگي مديران امور که با حضور مدير عامل ، در محل ساختمان مرکزي برگزار شد ، دکتر مستخدمين حسيني با اشاره به دست آورد هاي طرح حمايت از پايان نامه هاي دانشجويي گفت : طرح حمايت از پايان نامه هاي دانشجويي با 89 محور علمي و پژوهشي مقوله اي است که ضمن حمايت از دانشجويان در پيش برد اهداف علمي به اصلاح فرآيند ها در مؤسسه نيز مي انجامد .

حضور فعال بانک ملت در نمايشگاه انرژي اصفهان

بانک ملت به صورت تنها بانک کشور در نمايشگاه تخصصي نفت، گاز، پتروشيمي و نيرو در اصفهان حضور پيدا کرد.به گزارش روابط عمومي ، در اين نمايشگاه که به مدت پنج روز ادامه داشت، اين بانک با برپاکردن غرفه اي، آخرين دستاوردها و محصولات خود را در عرصه بانکداري الکترونيک در معرض ديد عموم قرار داد.

دكتر بت‌شكن به عنوان مديرعامل بانك اقتصادنوين معرفي شد

با توديع احمد طاهري بهبهاني، دكتر محمدهاشم بت‌شكن به عنوان مديرعامل جديد بانك اقتصادنوين معرفي شد.به گزارش روابط عمومي ، در اين مراسم كه با حضور اعضاي هيات مديره و مديران بانك اقتصادنوين برگزار شد، با اهداي يك جلد كلام الله مجيد و لوح تقدير از زحمات سيد احمد طاهري بهبهاني مديرعامل قبلي بانك اقتصادنوين قدرداني شد.

بيمه آسيا مي تواند نقطه اتکاي کارگزاران در صنعت بيمه کشور با شد

بيمه آسيا با توانمنديها و ثبات خود مي تواند نقطه اتکاي کارگزاران در صنعت بيمه کشور باشد. به گزارش روابط عمومي ، دکتر عباس حاج فتحعليها مدير عامل بيمه آسيا در جمع اعضاي انجمن صنفي کارفرمايي کارگزاران رسمي بيمه با تاکيد بر آمادگي بيمه آسيا براي تعامل نزديک با کارگزاران گفت: رابطه بيمه آسيا با کارگزاران بيمه يک رابطه تجاري است که در آن مي بايست منافع هر دو طرف تامين شود.مدير عامل بيمه آسيا با تصريح بر تجربه ارزشمند و توان کارشناسي منحصر بفرد بيمه آسيا به عنوان بزرگترين بيمه خصوصي کشور، اظهار داشت: توليد بيمه آسيا در شش ماهه اول سال جاري با 30 درصد رشد همراه بوده است و پيش بيني مي شود تا پايان سال، مبلغ ده هزار ميليارد ريال توليد حق بيمه محقق شود.

امضاء تفاهم نامه همکاري بانک تجارت با شرکت ملي نفت فلات قاره

بانک تجارت با امضاء تفاهم نامه با شرکت ملي نفت فلات قاره ايران ، از پروژه هاي صنعت نفت حمايت مي کند .به گزارش روابط عمومي ، اين تفاهم نامه به منظور حمايت مالي از پروژه هاي شرکت ملي نفت فلات قاره ايران و تحقق بخشيدن به پروژه هاي صنعت نفت در زمينه توسعه مهندسي ، تامين کالا ، ساخت و اجرا به امضاء دکتر داوري مدير عامل بانک تجارت و مهندس محمود زيرکچيان زاده مدير عامل شرکت ملي نفت فلات قاره رسيد .

صداي سپهر بانک صادرات به 670 هزار مشتري پاسخ داد

تا بيست وپنجم مهرماه امسال 670 هزار مشتري بانک صادرات ايران با صداي سپهرتماس گرفته و از خدمات گوياي مرکز اطلاع رساني و ارايه خدمات غير حضوري بانک صادرات بهره مند شده اند . به گزارش روابط عمومي ، مرکز صداي سپهر (09602) که بمنظور ارايه خدمات غير حضوري ، راهنمايي و رفع مشکلات مشتريان از مهرماه سال گذشته راه اندازي شده است طي سيزده ماهه فعاليت خود نقش بسزايي در راهنمايي مشتريان و ارايه خدمات غير حضوري به آنان داشته و توانسته تا بيست وپنجم مهرماه امسال، به 670 هزار نفر از متقاضيان و مشتريان پاسخگويي نمايد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي