جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3998

فرماندار پاکدشت:
همه مسئولين بايد در خدمت به مردم از يكديگر سبقت بگيرند و يك نهضت خدمت به مردم راه بيندازند


همايش شهرداران استان تهران درشهرستان دماوند برگزار شد


بهره‌برداري از هفت پروژه آموزشي، با حضور وزير آموزش و پرورش در آذربايجان غربي

شهردار کرج :
تخصيص 50 ميليون تومان اعتبار براي هوشمندسازي مدارس کرج


تجليل از رانندگان و همياران پليس در اسلامشهر


ايران زمين


خبر


 فرماندار پاکدشت:
 همه مسئولين بايد در خدمت به مردم از يكديگر سبقت بگيرند و يك نهضت خدمت به مردم راه بيندازند 

 پاکدشت – مجيد انوري

درپي سياست پاسخگويي دولت خدمتگزار به مردم عزيز و در ادامه ديدارهاي هفتگي، مقبلي فرماندار، به همراه مسئولين ادارات و نهادهاي انقلابي، ساعت‌ها پاي درد دل مردم شهرک يبر از توابع بخش مرکزي نشست و از نزديك با اهالي متدين و محترم اين شهرک گفتگوي چهره به چهره نمود.

در اين نشست ابتدا مقبلي در سخناني به بيان دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي پرداخت وگفت: تمام اين دستاوردها در سايه وحدت وهمدلي بوده و مردم بايد سعي و تلاش كنند تا اين وحدت حفظ شود. ايشان تقوا و اخلاص در عمل مسئولين را از ويژگي‌هاي بازر دولت آقاي احمدي نژاد عنوان و سپس حضور و ديدار نزديک مسئولين با مردم را از جمله اقدامات خوب جهت پيگيري مستقيم مشکلات مردم دانست، وي تصريح کرد: هدف از اين نشست را ايجاد روابط عاطفي و تعامل بيشتر مسئولين و مردم عنوان با استفاده از پايگاههاي معنوي مساجد زمينه‌اي براي رسيدگي مستقيم خارج از وقت اداري به مشکلات مردم فراهم گردد، فرماندار پاکدشت دراين نشست صميمي انتقاد وسوال را حق مردم دانست و بر لزوم پاسخگو بودن و مسئولين به مشكلات مردم تاكيد كرد. وي اذعان داشت: خدمت‌رساني به مردم رسالت اصلي مديران دستگاه‌هاي اجرايي است و با تمام توان و امکانات در جهت توسعه و آباداني تمام مختلف نقاط شهرستان اقدام خواهيم کرد و ذره‌اي در اين زمينه کوتاهي نخواهد کرد و خواسته و هدف اصلي ما، رشد يکسان و متوازن همه شهرستان است وهمه مسئولين بايد در خدمت به مردم از يكديگر سبقت بگيرند و يك نهضت خدمت به مردم راه بيندازند.

مقبلي با اشاره به سرشماري عمومي نفوس ومسکن گفت:‌ مطمئناً با داشتن آمار دقيق و شفاف مي‌توان گامهاي دقيق‌تر و مؤثرتري را براي توسعه شهرستان برداشت. وي گفت: سرشماري امري ويژه و رويداد مهمي است که در سال‌هاي مختلف در کشور انجام مي‌شود. وي خاطرنشان کرد: لازمه برنامه‌ريزي جامع و تصميم‌سازي موثر و كارآمد، داشتن آمار و اطلاعات صحيح و دقيق است و تحقق اهداف چشم‌انداز 20 ساله كشور در گرو همكاري مردم و دقت عمل مسئولان در تهيه آمار و اطلاعات درست است. مقبلي افزود: با توجه به تكليف دولت نسبت به اجراي طرح سرشماري نفوس و مسکن در سال جاري و همچنين تصويب هيات وزيران و با استناد به قانون بودجه سال 1390، مركز آمار ايران موظف شد اين سرشماري را از2لغايت 22 آبانماه امسال به اجرا درآورد. دراين نشست مردمي مشکلاتي از قبيل مشکلات امنيتي، احداث فضاي سبز محله، افت فشار آب وفرسودگي لوله آب، اشتغال و مساعدت مالي و... مطرح شد که روساي ادارات مرتبط ضمن پاسخگويي توضيحات لازم را ارائه نمودند.


 همايش شهرداران استان تهران درشهرستان دماوند برگزار شد 

 دماوند - ايرج صادقعلي

همايش شهرداران استان تهران با حضور معاون عمراني استاندار تهران و فرماندار شهرستان در دماوند برگزار شد. به گزارش خبرنگار آفرينش، همايش شهرداران استان تهران به ميزباني شهر دماوند و با مشارکت فرمانداري شهرستان روز يكشنبه برگزار شد. در اين همايش شهرداران استان تهران در شهر دماوند گرد هم آمدند تا موضوعها و مسائل شهر خود را مطرح كرده و از مديران استان و استانداري تهران براي حل آنها كمك بگيرند. شهرداران 38 شهر در استان تهران به ابتكار شهرداري و به دعوت شهردار دماوند حضور يافتند که در اين جلسه معاونان استانداري تهران، مديران كل شهري و روستايي، دفتر فني و شهرسازي، رئيس سازمان همياريهاي شهرداري و رئيس سازمان شهرداري‌ها و بخشداري‌هاي استانداري حاضر بودند. در حاشيه اين جلسه فرماندار شهرستان دماوند با ابراز خرسندي از حضور شهرداران استان تهران به شهرستان دماوند و خير مقدم به آنان، اظهار داشت: حضور شما خدمت‌گزاران نظام جمهوري اسلامي در اين گونه مجالس و برگزاري اين گونه همايش‌ها کوچک‌ترين آثاري که به همراه خواهد داشت استفاده از تجربيات و دانش فني است. عليرضا قاسمي فرزاد با اشاره به حضور افراد متخصص و توجه به ديدگاه ها و نظرات شهرداران در اين همايش، تصريح کرد: انتقال آگاهي‌ها و تجربيات به يکديگر مي‌تواند نقش بسزايي در کاهش مشکلات شهري و خدماتي ايفا نمايد. وي ضمن تشکر از شهردار شهر دماوند در خصوص ميزباني اين همايش در شهرستان، خاطر نشان کرد: امروز افتخاري براي ما است که شاهد حضور معاون عمراني استانداري تهران، مديرکل دفتر شهري و شوراها، مديرکل بودجه سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور، مديرکل ماليات بر ارزش افزوده استان تهران، مديرکل فني استانداري تهران و مديرکل امور روستايي استانداري تهران بوديم. در اين جلسه مقرر گرديد اقداماتي درخصوص بررسي ارزش افزوده و همچنين بررسي آزمون استخدامي براي تامين نيروي انساني شهرداري‌ها صورت گيرد.


 بهره‌برداري از هفت پروژه آموزشي، با حضور وزير آموزش و پرورش در آذربايجان غربي 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

هفت پروژه آموزشي با حضور وزير آموزش پرورش، استاندار و جمعي از مسوولين سياسي و فرهنگي در نقاط مختلف آذربايجان غربي افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار گرفت. اين پروژه ها شامل،مجتمع آموزشي شهيد صياد شيرازي بخش 'انزل' اوميه، 31 فضاي آموزشي ديگر، اتصال كليه مدارس استان به سامانه اينترانت ملي، سامانه مكانيزه مالي مدارس، 11 كلنيك مشاوره خدمات روانشناسي، نرم افزاد پيش بيني و محاسبه نيروي انساني، اتوماسيون اداري تحت وب و سامانه ويدئو كنفرانس استاني است كه توسط متخصصان و پژوهشگران آموزش و پرورش آذربايجان غربي طراحي و اجرا شده‌اند. وزير آموزش و پرورش در افتتاح اين طرح ها كه به طور هم زمان و با استفاده از ويدئو كنفرانس انجام گرفت طي سخناني گفت: براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده قرار است امسال 20 هزار مدرسه در كشور هوشمند شود كه ما ظرفيت اجراي 30 هزار مدرسه را داريم. حميد رضا حاجي بابايي افزود: سهم آذربايجان غربي از مدارس هوشمند يك‌هزارو 500 مدرسه است كه كارهاي اساسي اين طرح در استان با موفقيت در حال اجراست. حاجي بابايي با تاكيد بر نقش معلم در نظام آموزش و پرورش كشور گفت: معلم يك كارمند نيست بلكه يك شخصيت آموزشي و پژوهشي از جنس دانشگاه است.

وي افزود: در اين حركت معلمان بايد بيشتر از دانش آموزان تلاش كنند تا تحول بنياديني را كه نظام آموزشي سعي در اجراي آن دارد هر چه سريعتر به اجرا گذاشته شود. وزير آموزش و پرورش همچنين نقش مردم و اوليا در اين تحول را مهم و اساسي خواند و گفت: مردم بايد به لحاظ معنوي آموزش و پرورش را ياري كنند. وزير آموزش و پرورش براي افتتاح پروزه هاي ياد شده و شركت در آيين آغاز مسابقات واليبال دانش آموزي آسيا كه با حضور شش تيم خارجي و دو تيم داخلي در اروميه برگزار مي‌شود به آذربايجان غربي سفر كرده است.


 شهردار کرج :
 تخصيص 50 ميليون تومان اعتبار براي هوشمندسازي مدارس کرج 

 کرج – خبرنگار آفرينش

شهردار کرج از تخصيص بودجه50ميليون توماني براي هوشمندسازي 25 مدرسه اين کلانشهر از سوي شهرداري و با همکاري شوراي شهر خبر داد. به گزارش خبرنگار آفرينش از کرج ، سيد علي آقازاده اظهار داشت: با توجه به پيشرفت علم و فناوري اطلاعات و ارتباطات در جهان، دانش آموزان بايد به روز باشند و علم خود را به روز کنند. وي افزود: در اين زمينه اقدامات خوبي از سوي اداره کل آموزش و پرورش استان البرز در شهرستانهاي اين استان و مدارس انجام شده است. اين مسئول عنوان کرد: در اين زمينه تاکنون يک هزار و 500 مدرسه در استان البرز هوشمند شدند و دانش آموزان با استفاده از دنياي مجازي و نرم افزارها و سخت افزار دروس خود را فرا مي‌گيرند.آقازاده ادامه داد: با توجه به اعتبارات مورد نياز، در اين زمينه شهرداري کرج با جذب اعتبارات و هماهنگي با شوراي اسلامي شهر،‌25 مدرسه اين کلانشهر را هوشمند مي‌کند. شهردار کلانشهر کرج يادآور شد: پس از بررسي ابعاد مختلف اين موضوع، لايحه مربوطه به شوراي اسلامي شهر کرج ارسال مي شود و با تأييد اعضا، در آينده اي نزديک 25 مدرسه کرج هوشمند خواهد شد. وي گفت: اين تعداد مدارس با 50 ميليون تومان اعتبار از سوي شهرداري و شوراي اسلامي شهر کرج هوشمندسازي مي‌شوند.


 تجليل از رانندگان و همياران پليس در اسلامشهر 

 اسلامشهر – محمد رضا عباسي

در همايشي با حضور مسئول عقيدتي سياسي فرماندهي انتظامي شهرستان اسلامشهر و جمعي از مسئولان شهرستان، از تعداد 150 نفر از دانش آموزان و همياران پليس و رانندگان وسايل حمل و نقل عمومي اين شهرستان، در سالن اجتماعات کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان اسلامشهر، از سوي معاونت راهور و رئيس پليس راهنمايي و رانندگي اين شهرستان تجليل به عمل آمد. سرهنگ علي ابوالقاسم پور فرمانده پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان اسلامشهر،ترويج فرهنگ عبور و مرور، رعايت قوانين و مقرارت راهنمايي و رانندگي، سرويس دهي مناسب و رضايت‌مندي شهروندان از خدمات‌رساني رانندگان را از جمله معيارها و ملاک‌هاي انتخاب رانندگان نمونه و همياران پليس برشمرد و گفت: پليس همواره درصد اعمال قانون و تنبيه رانندگان متخلف نمي‌باشد، بلکه تجليل و قدرداني از رانندگاني که به درستي قوانين را در جامعه رعايت مي‌کنند و ديگران را به رعايت قوانين تشويق و ترغيب مي‌نمايند نيز مي‌باشد.

وي تصريح کرد به مناسبت بزرگداشت هقته نيروي انتظامي، تعدادي از دانش آموزان و همياران پليس که فعاليت مطلوب و چشمگير و همکاري خوبي با پليس خدمتگزار داشتند مورد تشويق و تجليل قرار گرفتند، همچنين تعدادي از رانندگان نمونه سازمان‌هاي خدمات‌رسان شهرستان از قبيل اتوبوسراني، تاکسيراني، آژانسها و موسسات اتومبيل کرايه، آموزشگاه‌هاي آموزش رانندگي و تعدادي از پرسنل نمونه راهور اين شهرستان تجليل و قدرداني به عمل آمد.


 ايران زمين 

با بهره‌برداري كامل از طرح توازن، ذوب آهن اصفهان به يك كارخانه مدرن بهره‌ور تبديل مي‌شود

اصفهان – بهمن راعي

معاون بهره‌برداري ذوب آهن اصفهان برنامه‌هاي اين شركت براي افزايش توليد را تشريح نمود و گفت: ذوب آهن اصفهان با بيش از 40 سال سابقه توليد، بالغ بر 58 ميليون تن محصولات نوردي را توليد و به بازار عرضه كرده است. وي چدن توليدي كوره بلندهاي اين شركت در مدت مذكور را 57 ميليون تن و 500 هزار تن ذكر نمود و گفت: از كل توليدات صورت گرفته 22 ميليون و 700هزار تن مربوط به كوره شماره يك ، 32 ميليون و 200 هزار تن كوره دو و 2 ميليون تن و 840 هزار تن توليد مربوط به كوره سوم مي‌باشد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس خسروي راد گفت : حدود يك ماه است كه براي اولين بار ذوب آهن توليد خود را با سه كوره بلند شروع و در حال عبور ازظرفيت سالانه 2/2 ميليون تن و رسيدن به توليد 6/3 ميليون تن مي‌باشد. وي افزود: اين سير افزايش توليد با آماده شدن برخي از اجزاء طرح توسعه توازن كه در كمتر از يكسال آينده صورت مي‌گيرد سريعتر مي‌شود و انشاا... با بهره‌برداري كامل از طرح فوق، ذوب آهن اصفهان به يك كارخانه مدرن بهره ور تبديل خواهد شد. وي با اشاره به همت و تلاش همه كاركنان اين شركت براي افزايش توليد گفت: اين افزايش توليد در حالي صورت گرفته است كه همكاران پولادمرد اين شركت در سه جبهه توليد، بازسازي و مدرنيزاسيون تجهيزات قديمي و تحقق كامل پروژه‌هاي طرح توسعه توازن در حال تلاش هستند. وي يادآور شد: كوره بلند شماره 3 در اواخر شهريورماه دچار يك اختلال تكنولوژيكي شد كه با همت و تلاش همكاران طي سه شبانه روز اين كوره نيز در مدار توليد قرار گرفت.

معاون بهره‌برداري ذوب آهن اصفهان در خصوص صادرات برخي محصولات اصلي و فرعي اين شركت به خارج از كشور گفت: كل صادرات ذوب آهن در چهارچوب سياست‌هاي دولت محترم صورت مي‌گيرد و دور نماي صادرات اين شركت نيز بستگي به شرايط بازار داخلي دارد. وي گفت: محصولات فولادي ذوب آهن به‌دليل كيفيت بالاي آن، امكان بالقوه صادراتي را دارد. اما تامين نيازهاي داخلي در اولويت است. وي افزايش و كاهش قيمت محصولات فولادي اين شركت را تابع قيمت جهاني دانست و گفت : در سال جاري براي اولين بارهمكاران ما موفق شدند برخي از محصولات فرعي را كه در گذشته جزء ضايعات تلقي مي شد ، صادر نمايند.

مسئول نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاداسلامي رودهن:

حجاج بايد قبل از سفر زکات و خمس مال خود را داده باشند

رودهن - خبرنگار آفرينش

مسئول نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد رودهن با بيان اينكه قبل از اعزام حجاج بايد فلسفه حج براي آنها روشن شود تا شاهد ناهنجاري در برخورد بعضي از حاجي‌ها نباشيم، گفت: البته شيعه واقعي نسبت به آداب حج بي‌تفاوت نخواهد بود. به گزارش خبرنگار آفرينش ،حجت‌الاسلام و المسلمين محمدابراهيم سراج با بيان اينكه متاسفانه برخي حجاج با اهداف، فلسفه و مناسك حج آشنا نيستند، افزود: اعمال حج و به جا آوردن اين فريضه مانند كارگاه آموزشي است كه حجاج زمان بازگشت از اين سفر معنوي بايد آموخته‌هاي خود را در زندگي به كار گيرند. ولي در حال حاضر اغلب حجاج تصور مي‌كنند كه فريضه‌اي به گردنشان بوده و صرفا به جا آوردن آن كافي است. وي تاكيد كرد: عدم آگاهي زائران خانه خدا از فلسفه و آداب اين سفر باعث بروز رفتارهاي نابهنجاري مي‌شود كه در شان خودشان و كشورمان نيست. توصيه من به روحانيون و مديران كاروان‌ها اين است كه تلاش بيشتري براي آگاه ساختن حاجي‌ها داشته باشند تا شاهد شرايط بهتري در مراسم حج باشيم. سراج با اظهار اينكه ائمه ما در رابطه با مراسم حج سخنان بسياري دارند، ادامه داد: حج در لغت به معناي قصد كردن است كه در معناي ديني، عزم رفتن به خانه خدا محسوب مي‌شود. امام چهارم (ع) در اين رابطه مي‌فرمايند"شما بايد قصد خدا كرده و بناي زندگي خود را بر اين گذاريد كه با خواسته‌هاي شيطان مبارزه كنيد".

اين مدرس معارف اسلامي گفت: نوع آموزشي كه به حجاج داده مي‌شود و تكرار آن‌ها بسيار اهميت دارد، زيرا وقتي افراد از فلسفه لباس احرام و نوع رفتاري كه يك حاجي بايد در هنگام حج داشته باشد، مطلع شوند، توجه بيشتري به برخورد خود با همسفران و نوع پوشش خود خواهد داشت و شيعه واقعي نمي‌تواند نسبت به اين مسائل بي‌توجه باشد. وي با بيان اينكه 80 درصد افراد نمي‌توانند براي بار دوم به اين سفر معنوي بروند لذا بايد از اين فرصت بدست آمده به نحو احسن استفاده كرده و براي خريد سوغات وقت كمتري صرف كنند، افزود: مساله خريد سوغاتي نياز به فرهنگ‌سازي دارد و همه بايد بدانند كه حاجي كه عازم اين سفر معنوي است در وهله اول براي نزديكي به خدا و اندوختن توشه معنوي مي‌رود و در نهايت اگر زماني باقي ماند مي‌تواند فرصتي را به خريد و گشت‌ وگذار اختصاص دهد. وي اضافه كرد: البته بهترين حالت اين است كه اين خريد‌ها نيز در داخل كشورمان انجام شود تا هم افراد به زحمت زياد نيفتند و هم سود اين خريد نصيب فروشنده‌هاي كشور خودمان شود. سراج در ادامه با اظهار اين‌که حجاج بايد در ابعاد مختلف خود را آماده کنند، عنوان کرد: لازم است حجاج قبل از عزيمت، بدهي‌هاي خود را تسويه کرده و حلاليت بطلبند. البته با آمار بالاي مرگ و مير ناشي از تصادفات کشور و ساير سوانح امکان دارد هر لحظه فرد در کشور خود هم دچار سانحه شود. وي با تاکيد بر اين‌که خداوند از حق خود مي‌گذرد ولي از حق بندگانش نمي‌گذرد، افزود: حجاج بايد قبل از سفر زکات و خمس مال خود را داده و از دوستان وآشنايان حلاليت بطلبند. البته اين بحث تنها شامل مسائل مادي نمي‌شود بلکه امکان دارد ما با نگاه يا کلام خود باعث رنجش اطرافيان شويم و اگر کسي طالب پذيرش اعمال و عبادات خود در زمان حج است نبايد اجازه دهد حق‌الناس به گردن او باقي بماند.

رشد 74 درصدي ارزش ترانزيت در کردستان

سنندج - مقصودي

رئيس سازمان بازرگاني کردستان از رشد 74 درصدي ترانزيت کالا از اين استان در سال جاري خبر داد. پيمان اسراري در جلسه کارگروه توسعه صادرات کردستان در سالن دولت استانداري، اظهار داشت: امسال تاکنون يک ميليارد و 448 ميليون دلار کالا از اين استان ترانزيت شده است. رئيس سازمان بازرگاني کردستان ارزش کالاهاي ترانزيتي در سال گذشته را 3 ميليارد و 600 ميليون تومان عنوان کرد. اسراري همچنين به صادرات 317 ميليون دلاري کالا در 5 ماهه اول امسال در کردستان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته در مجموع يک ميليارد و 50 ميليون دلار ارزش صادرات استان بوده است. به گفته وي، صادرات در کردستان از يک جهش قابل توجهي برخوردار است و ظرفيت‌هاي ويژه براي رسيدن به 2 ميليارد دلار هدف‌گذاري در بحث صادرات وجود دارد. رئيس سازمان بازرگاني کردستان به بحث واردات استان اشاره کرد و گفت: امسال تاکنون 8 ميليون دلار کالا به داخل کشور از طريق مرزهاي استان وارد شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش 45 درصدي مواجه است. 

آغاز به کار ستاد انتخابات شهرستان رباط کريم

رباط کريم - اصغري

ستاد انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي شهرستان رباط کريم به طور رسمي آغاز به کار کرد. به گزارش خبرنگار ما، هم زمان با آغاز به کار ستاد انتخابات استان تهران از 16مهرماه، ستاد انتخابات شهرستان رباط کريم نيز به طوررسمي فعاليت خود را آغاز کرد. آموزش مجريان انتخابات، انجام تمهيدات اجرايي وپشتيباني برگزاري انتخابات، مهيا کردن فضاي جامعه جهت تحقق مشارکت حداکثري و ساير مراحل اجراي انتخابات از محورهاي اصلي اين ستاد به شمار مي‌رود. لازم به ذکر است ثبت نام نامزدهاي نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي از سوم دي ماه آغاز مي شود و انتخابات نيز روز جمعه 12 اسفند با حضور پرشور مردم برگزار خواهد گرديد. .گفتني است ستاد انتخابات شهرستان رباط کريم در برگزاري دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري که در 22 خرداد 1388و با حضور بي نظير و به يادماندني مردم آگاه و ولايتمدار ايران اسلامي برگزار شد، رتبه نخست استان تهران و سوم کشور را کسب کرده است.

هرمزگان؛ برگزيده دومين المپياد علوم و فناوري نانو

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

دبير جشنواره خوارزمي اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: با پايان يافتن مراسم دومين المپياد علوم و فناوري نانو در تهران، اداره آموزش و پرورش هرمزگان به عنوان يکي از هفت استان برگزيده اين المپياد معرفي شد. محمود عسکري ‌اظهار داشت: در پي اين موفقيت 600 ميليون ريال براي تجهيز آزمايشگاه نانو به استان اختصاص يافت. وي تصريح کرد: همچنين دو نفر از دانش‌آموزان استان به نام‌هاي کتايون الماسي بندري از مرکز آموزشي فرزانگان ناحيه دو بندرعباس و عارفه جمالي‌زاده از دبيرستان حضرت معصومه کنگ از شهرستان بندرلنگه مورد تقدير قرار گرفتند. دبير جشنواره خوارزمي اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان فعاليت‌هاي استان در زمينه نانو را شامل برگزاري هفته نانو به تعداد 3 هزار و 200 بازديد کننده، ثبت نام 522 دانش آموز در دومين المپياد نانو، برگزاري هشت دوره آموزشي در شش شهرستان (بندرعباس، ميناب،بندرلنگه، رودان، بندرجاسک، بستک) و برگزاري آزمون المپياد نانو در دو حوزه بندرعباس و ميناب ‌برشمرد.


 خبر 

معاون استاندار آذربايجان غربي:

بازاريابي اصولي در حوزه فرش دستباف ضروري است

اروميه - خبرنگار آفرينش

معاون امور برنامه‌ريزي استاندار آذربايجان غربي با تاكيد بر اهميت صنعت فرش در اقتصادي خانوار گفت: بازاريابي كارشناسانه در حوزه فرش دستباف ضروري است. غلامرضا ديزج‌نژاد در ميز كشوري فرش دستباف افزود: توليد فرش دستباف از هنرهاي اصيل ايراني است كه جايگاه ويژه‌اي در كشور و بخصوص آذربايجان غربي دارد و بايد با نگاه كارشناسي به مسئله فرش دستباف نگريسته شود. وي اظهار كرد: حوزه فعاليت فرش دستباف بيشتر در توليد سفارشي است كه بايد با مديريت اصولي اين حوزه ، بازاريابي حرفه‌اي صورت پذيرد. ديزج نژاد، با اشاره به اينكه فرش ايراني رقباي زيادي دارد، اضافه كرد: برخي كشورها با جعل فرش ايراني و تحريم آن درصدد تضعيف جايگاه فرش ايراني هستند كه بايد براي مقابله با اين رقبا تمامي توان خود را به كارگيريم. وي اضافه كرد: كيفيت، فروش و بازاريابي براي فرش دستباف بايد مورد توجه اساسي توليد كنندگان و عوامل دخيل در حوزه صنعت فرش قرار گيرد تا جايگاه ما در عرصه بين‌المللي حفظ شود. ديزج‌نژاد در ادامه با بيان اينكه توليد فرش دستباف بايد همسو با نياز مخاطبان و هنرهاي روز باشد گفت: در اين صورت هنر و فرش توليدي ايراني ماندگار خواهد شد. وي بر رفع مشكل توليد مواد اوليه ، عرضه آن، راه‌اندازي تشكل‌هاي تعاوني و ايجاد مجتمع هاي قالي بافي در استان تاكيد كرد. معاون امور برنامه‌ريزي استاندار آذربايجان غربي گفت: ضعف عمده ما در حوزه فرش دستباف ضعف سرعت كار است كه بايد برنامه‌ريزي‌هاي اساسي در سرعت اجراي طرح‌هاي توليد فرش صورت گيرد.

رييس کل دادگستري لرستان:

عملكرد رسانه‌ها نبايد منجر به اختلاف در سطح جامعه شود

خرم آباد - نجف وند

رييس كل دادگستري استان لرستان گفت: عملكرد رسانه‌ها در انتشار اخبار و رويدادها نبايد به گونه‌اي باشد كه موجب بروز اختلاف و دودستگي در ميان مردم و سطح جامعه شود كه نتيجه اين امر از هم پاشيدن ستون اعتماد و صداقت در جامعه خواهد شد. جعفر بدري رييس کل دادگستري استان لرستان در جمع اعضا شوراهاي حل اختلاف و دهياران استان لرستان، افزود: متاسفانه امروزه دروغگويي در برخي از رسانه‌ها و مطبوعات و جريان‌هاي سياسي با اهداف مختلف رواج پيدا كرده و گرچه از حالت ابتدايي و ساده آن كه دروغ محض كه در اصطلاح عاميانه به آن 'دروغ شاخدار' گفته مي‌شود خارج شده، لكن در قالب‌هاي جديد مانند نقل قول‌هاي غير واقع و انتشار شايعاتي كه بدون نام و نشان است، موجب به هم ريخته شدن ستون اعتماد و صداقت در جامعه مي‌شود.

وي گفت: بيان جزيي از واقعيت به خصوص در مواقعي كه جزء ديگر آن در قضاوت خواننده و شنونده تاثيرداشته باشد از دروغ‌هاي رايجي است كه در ميان برخي رسانه‌ها شايع شده و البته در ميان مسئولين اجرايي نيز ناتواني از انجام مسئوليت يكي از مهمترين عوامل ايجاد اين صفت غير اخلاقي در گفتار آنان است كه بايد با اين پديده زشت مقابله كرد. رييس كل دادگستري استان لرستان به رسانه‌ها و جريان‌هاي سياسي توصيه كرد كه لااقل اگر مي‌خواهيد دروغ بگوييد دروغ حلال بگوييد كه صلح و صميمت را در جامعه برقرار كند، نه اينكه با دروغ مردم را به جان هم بيندازيد و بين آنها دو دستگي ايجاد كنيد. رييس شوراي قضايي استان لرستان افزود: شوراهاي حل اختلاف بايستي خودشان از روحيه معنوي خوبي برخوردار باشند تا هنر صلح و سازش را بنحو احسن انجام دهند. رييس كل دادگستري استان لرستان در ادامه با اشاره به اينكه اموال عمومي متعلق به همه آحاد ملت است، تصريح كرد: همه ما بايستي امين اموال دولت باشيم و دراين ميان قوه قضائيه براي حفظ اين اموال تلاش‌هاي زيادي را انجام داده است.

حفاري دو حلقه چاه نفت درمناطق مارون و هفتكل زودتر از برنامه پيش بيني شده پايان يافت

اهواز- خبرنگار آفرينش

عمليات حفاري چاه‌هاي390 مارون و 66 هفتكل با دستيابي به همه اهداف تعيين شده زودتر از موعد مقرر به پايان رسيد. مهندس محمد آل خميس مدير عمليات خشكي 1شركت ملي حفاري ايران با اعلام اين خبر گفت: برنامه حفاري دو حلقه چاه نفت در مناطق عملياتي مارون و هفتكل در مجموع بيش از 21 روز زودتر از زمان پيش‌بيني شده پايان يافت. وي ضمن اشاره به توانمندي متخصصين اين شركت در حفاري چاههاي نفت و گاز افزود: عمليات حفاري اين چاه‌ها با هدف توسعه و توليد نفت از دامنه‌هاي شمالي و جنوبي مخزن آسماري در تير و مرداد ماه سال جاري آغاز شد كه با تلاش‌هاي صورت گرفته توسط كارشناسان و متخصصان تلاشگر دستگاه‌هاي حفاري 25 و 27 فتح در كوتاه‌ترين زمان ممكن ضمن دستيابي به اهداف تعيين شده زودتر از زمان‌بندي پيش‌بيني شده به انجام رسيد.

آل خميس اظهار داشت:كاركنان دستگاه حفاري 27 فتح عمليات حفاري چاه شماره 390 مارون را درمدت زمان 98 روز به پايان رساندند و اين در حالي بود كه زمان پيش‌بيني شده براي تكميل اين چاه از سوي واحد متقاضي با احتساب زمان انتظار 110 روز تعيين شده بود.

مدير عمليات خشكي 1شركت ملي حفاري ايران در ادامه گفت: كاركنان دستگاه حفاري 25 فتح نيز حفاري چاه شماره 66 هفتكل را در مدت زمان 64 روز به نتيجه رساندند كه برنامه زماني براي حفاري چاه مذكور نيز از سوي واحد متقاضي 73 روز پيش بيني شده بود. مديريت عمليات خشكي 1 شركت ملي حفاري ايران هدايت و راهبري 24 دستگاه حفاري را بر عهده دارد كه اين دستگاه‌ها با برخورداري از استانداردهاي مطلوب در زمينه‌هاي مختلف صنعت حفاري و همچنين استفاده از دانش و فن‌آوري روز در عمليات هاي مختلف بارها موفق به اتمام عمليات‌هاي حفاري زودتر از موعد مقرر شده‌اند. عمليات حفاري هزينه بالايي در بردارد كه ميانگين آن در هر ساعت يك هزار دلار مي‌باشد، شتاب بخشي در انجام عمليات حفاري براي كارفرما و شركت ملي حفاري ايران بسيار با اهميت و صرفه جويي اقتصادي قابل توجه خواهد داشت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي