جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4000

فرماندار دماوند:
تلاش شهرداران سبب آرامش خاطر مردم مي‏شود

دکتر لاريجاني در جلسه شوراي اداري شهرستان شميرانات:
اجراي طرح آمارگيري نفوس و مسکن با حمايت کامل مسئولين و مديران شهرستان


برگزاري نخستين ميزتخصصي كشوري تركيه؛ آبان ماه در اروميه

امام جمعه کرج:
احقاق حقوق انسانها؛ افتخاري براي جامعه قضات


در استان


ايران زمين


 فرماندار دماوند:
 تلاش شهرداران سبب آرامش خاطر مردم مي‏شود 

 دماوند - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان دماوند گفت: تلاش شهرداران در نقاط مختلف موجبات آرامش خاطر مردم و مسئولان را فراهم مي‏آورد. به گزارش خبرنگار آفرينش، عليرضا قاسمي‏فرزاد در همايش شهرداران استان تهران که با حضور معاون عمراني استاندار تهران، مديرکل ماليات بر ارزش افزوده و شهرداران اين استان برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان دماوند امروز ميزبان شهرداران استان تهران بود و اين بسيار جاي خرسندي دارد. وي ادامه داد: ارائه خدمات شايسته به مردم شريف، ولايي و انقلابي استان تهران از جمله وظايفي است که اين مجموعه به دنبال انجام آن هستند. قاسمي‏فرزاد ضمن قدرداني از نهاد شهرداري در دماوند خاطرنشان کرد: شهرداري دماوند در تلاشي جهادگونه همواره ايجاد بستري مناسب براي ارائه خدمات بهتر به مردم را در رديف وظايف ذاتي خود قرار داده است. فرماندار شهرستان دماوند افزود: وجود اين مجموعه تلاشگر موجبات آرامش خاطر مسئولان و مردم اين شهرستان و استان تهران از ناحيه شهر دماوند را فراهم آورده است.

وجود 37 امامزاده و 27 قلعه در دماوند

در اين همايش، شهردار دماوند وجود 37 امامزاده و 27 قلعه را گوشه‏اي از تاريخ کهن ديار دارالمومنين دماوند قلمداد کرد. مرتضي همتي اظهار داشت: شهرستان دماوند از ديرباز تاکنون خاستگاه مردمي انقلابي، ولايي و شهيدپرور است. وي با ارائه آماري از شهدا و جانبازان شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: بر تارک افتخارات شهرستان دماوند 324 شهيد، 370 جانباز 25 درصد و بيش از 270 آزاده جانباز همچون ستارگاني پرفروغ مي‏درخشند.

شهردار دماوند ادامه داد: در طول تاريخ، شهرستان دماوند با اسطوره‏هاي اين سرزمين گره خورده و امروزه اين خطه زيبا را بام ايران مي‏خوانند. همتي با اشاره به آثار تاريخي شهرستان دماوند گفت: وجود 37 امامزاده، 27 قلعه، 23 خانه قديمي، 21 زيارتگاه، 18 حمام تاريخي، 15 محوطه باستاني، شش اثر طبيعي، هشت پل تاريخي، سه مسجد تاريخي و سه کاروانسراي تاريخي تنها گوشه‏اي از تاريخ کهن ديار دارالمومنين دماوند قلمداد مي‏شود. شهردار دماوند تصريح کرد: از ديگر ويژگي‏هاي منحصر به فرد شهر دماوند ثبت تمام نقاط اين شهر به عنوان اثري تاريخي در شهريور ماه سال 1310 است. همتي ضمن خوش‏آمدگويي به شهرداران استان تهران بيان کرد: امروز دماوند مفتخر به حضور زحمتکشان عرصه مديريت شهرهاي نقاط مختلف استان تهران است. وي ادامه داد: همچنين حضور ديگر مسئولان استاني در همايش شهرداران استان تهران را به فال نيک خواهيم گرفت تا با تبادل نظر بين کارشناسان اين حوزه خدمات بهتري به مردم ام‏القراي سرزمين‏هاي اسلامي يعني استان تهران ارائه شود. در اين نشست مشکلات و معضلات شهرداران استان تهران مورد بررسي قرار گرفت.


 دکتر لاريجاني در جلسه شوراي اداري شهرستان شميرانات:
  اجراي طرح آمارگيري نفوس و مسکن با حمايت کامل مسئولين و مديران شهرستان 

 شميرانات - خبرنگار آفرينش

به گزارش خبرنگار آفرينش، در جلسه شوراي اداري شهرستان که با حضور مديران دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان شميرانات برگزار گرديد، دکتر لاريجاني فرماندار شهرستان شميرانات به موضوع استقبال بي‌نظير مردم شريف کرمانشاه از مقام معظم رهبري (مدظله العالي) پرداخت و به گزيده‌هايي از بيانات حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي درخصوص رسيدگي به مشکلات مردم از سوي مسئولين و مديران اشاره نمود. دکتر لاريجاني پس از شنيدن گزارش فعاليت ستاد طرح آمارگيري نفوس و مسکن شهرستان، به اهميت موضوع آمارگيري اشاره نمود و از کليه دستگاه‌هاي اجرايي درخواست نمود که با تمامي امکانات موجود زمينه اجراي مناسب اين طرح را فراهم نمايند. در اين جلسه موضوعات ستاد مديريت بحران شهرستان، موضوع پيشگيري از بيماري هاي فصل سرما به ويژه آنفولانزا، نظارت شهرداري‌ها در خصوص جلوگيري از ريختن زباله‌ها در مسير فاضلاب شهري و مسايل فرهنگي و اجتماعي شهرستان از سوي مديران و مسئولين مطرح شد. در پايان از سرهنگ سلطانيان و سرهنگ قاسميان که در دوران خدمت‌شان در شهرستان مسئوليت راهور شهر تجريش را عهده‌دار بودند و هم‌اکنون به جايگاه بالاتري ارتقا يافته‌اند تقدير و تشکر شد. از رضايي مدير آتش‌نشاني شهرستان نيز که به افتخار بازنشستگي نائل شدند نيز تقدير به عمل آمد. از منصور معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي و نيز خانم ربوشه کارشناس مالي فرمانداري نيز به جهت ساماندهي امور اداري مالي فرمانداري نيز تقدير و تشکر به عمل آمد.


 برگزاري نخستين ميزتخصصي كشوري تركيه؛ آبان ماه در اروميه 

 اروميه_ خبر نگار آفرينش

رئيس سازمان بازرگاني آذربايجان غربي از برگزاري نخستين ميز كشوري تركيه در آبان ماه سال جاري در اروميه خبر داد. 'جعفرصادق اسكندري' گفت: نخستين ميز تخصصي تركيه، دوازدهم آبان ماه امسال با حضور مقامات كشوري و استاني از جمله مقامات وزارت بازرگاني و توسعه تجارت ايران، وزارت امور خارجه، سفير و سركنسول تركيه و ساير مسئولان آذربايجان غربي برگزار مي‌شود.وي، بررسي مشكلات احتمالي در زمينه همكاري‌هاي اقتصادي و بازرگاني با تركيه، ارائه راهكارهاي كارشناسي و پيگيري امور از دستگاه هاي ذيربط، تجميع فعاليت هاي كارشناسي و راهبردي براي كسب نتايج بهتر را از جمله اهداف مهم برگزاري اين ميز عنوان كرد.اسكندري گفت: آذربايجان غربي در سال گذشته 65 هزار تن كالا به ارزش بيش از 39 ميليون و 500 هزار دلار به تركيه صادر كرده است. رييس سازمان بازرگاني آذربايجان غربي افزود: روغن هاي صنعتي، محصولات كشاورزي، مصالح ساختماني و غيره از جمله كالاهاي صادره از اين استان به كشور تركيه هستند. آذربايجان غربي تنها استان كشور است كه با تركيه حدود 550 كيلومتر مرز مشترك دارد. در محدوده مرزهاي ايران و تركيه سه بازارچه مشترك شامل ساري سو، رازي و سرو و سه گمرك رسمي شامل بازرگان، رازي و سرو فعال است.


 امام جمعه کرج:
 احقاق حقوق انسانها؛ افتخاري براي جامعه قضات 

 کرج – خبرنگار آفرينش

نشست مشترک مسئولان قضايي و نيروي انتظامي استان البرز با حضور محمدصادق مهدوي‌راد رئيس کل دادگستري، ترکي رئيس سازمان قضايي نيروهاي مسلح، اکبرشاهي فرمانده انتظامي و جمعي از مسئولين قضايي و انتظامي استان البرز در محل سالن اجتماعات شهيد بهشتي (ره) فرماندهي انتظامي استان البرز برگزار شد. در اين نشست امام جمعه کرج با اشاره به اين که خدمت به مردم و اجراي عدالت با احقاق حقوق مردم افتخاري و خدمتي بزرگ براي جامعه قضات است، اظهار داشت: خداوند به بنده توفيق داده که در محضر شما بزرگواران حضور پيدا کنم، شماها که در مسند قضا، قضاوت، احقاق حق، گرفتن حق ضعفا و مظلومين، حق انسانهايي که شايد در معادلات اجتماعي ، قدرت گرفتن حق براي ايشان ميسور نيست، خدمت مي‌کنيد، اين کار بزرگي است و افتخاري براي جامعه قضات است. حجت‌الاسلام محسن کازروني افزود: اين حضور و اين محضر براي بنده غنيمت است، ما از سابق به همة شما ارادت داشتيم و در اين شش سالي که بنده در کرج حضور دارم هرازگاهي توفيق بوده که حرف‌هايي را بزنم و شما کريمانه تلقي کرديد. عضو مجلس خبرگان رهبري يادآور شد: کار قضاوت وظيفه سنگيني است و قضات بايد در امر قضاوت از آموزه‌هاي قرآن و روايت‌هاي اهل بيت بهره ببرند. وي دستگاه قضايي را مورد مراجعه و امين مردم خواند که بايد در مسير حل مشکل مردم به درستي گام بردارد و سستي و تعلل در امر اجراي عدالت جايز نيست.

در ادامه، رئيس کل دادگستري استان البرز با بيان اينکه بحث امنيت جامعه در درجه اوّل، از هر حيث به دوش دستگاه قضايي، نيروي انتظامي و وزارت اطلاعات قرار دارد، بيان داشت: اگر اتفاقي در هر منطقه از اين کشور بيفتد، اوّلين نگاه‌ها به سوي اين سه نهاد است و مردم توقع دارند مشکل آنها در اسرع وقت رسيدگي و به نتيجه برسد. محمدصادق مهدوي راد با اشاره به اين که اميد مردم براي ايجاد امنيت و احقاق حقوق خود به سوي اين مجموعه‌ها مي‌باشد، گفت: امنيت جامعه آن‌قدر مهم است که از ابتداي تاريخ و ايجاد حکومتها همواره مورد توجه بوده است و حکومت‌ها براي بقاي خودشان هم سعي مي‌کرده‌اند که امنيت مردم را تأمين نمايند. در ادامه، فرمانده نيروي انتظامي استان البرز با قدرداني از رئيس کل دادگستري استان البرز گفت: هدف اين نشست در ادامه ي جلسات قبل ايجاد وفاق و همدلي بيشتر بوده است.

سردار عليرضا اکبر شاهي با خطاب قراردادن حاضرين در اين نشست، عنوان کرد: ما يعني خانواده دستگاه قضايي و نيروي انتظامي در ساية وفاق و همدلي مي‌توانيم در ايجاد امنيت و آسايش عمومي در جامعه سهم بسزايي داشته باشيم. دادستان عمومي و انقلاب کرج نيز طي سخناني گفت: هماهنگي محاکم و دادسرا در پرونده‌هاي مهم موجب کاهش زمان رسيدگي و رضايت مردم به دستگاه قضايي مي‌شود. علي فرهادي با استقبال از تشکيل اين گونه جلسات هم‌انديشي اذعان داشت: به رغم کمبود کادر قضايي و اداري و همچنين کثرت ورودي پرونده به دادسرا، قضات دادسرا با همت مضاعف و بالا به انجام وظيفه، اشتغال دارند. وي تصريح کرد: هماهنگي محاکم و دادسرا در پرونده‌هاي مهم موجب کاهش زمان رسيدگي و رضايت مردم به دستگاه قضايي مي‌شود.

رئيس کل دادگاههاي عمومي و انقلاب شهرستان کرج نيز گفت: ضرورت نشست مشترک مسئول قضايي محاکم جزايي و دادسرا با توجه به حجم سنگين پرونده‌هاي وارده به واحدهاي قضايي که در برنامه اجرايي سال جاري نيز مصوب شده است، به منظور تعامل، هم انديشي و ايجاد رويه‌هاي قانوني و رفع نقايص احتمالي در روند رسيدگي به پرونده‌ها يکي از موارد مهمي است که بايد به صورت خاص مورد توجه قرار گيرد. محمد مازني خاطرنشان کرد: عليرغم گستردگي حوزه ي قضايي شهرستان کرج در پرتو همدلي و هماهنگي موجود بين محاکم و دادسرا روند رسيدگي‌ها در حداقل زمان ممکن صورت مي‌پذيرد؛ ولي در عين حال لازم است که به منظور ايجاد وحدت رويه و تسريع در زمان رسيدگي به پرونده‌ها و اجراي احکام کيفري اين نشست‌ها ادامه داشته و مصوبات آن مورد توجه خاص قرار گيرد.


 در استان 

 "باغ شاهزاده" در ماهان کرمان

"باغ شاهزاده" در ماهان کرمان، از آثار عصر قاجار است که در دوران يازده ساله فرمانروايي عبدالحميد ميرزا ناصرالدوله (1298 هـ.ق تا 1309 هـ.ق) احداث شده؛ اين باغ در فاصله 35 کيلومتري کرمان و 6 کيلومتري ماهان، واقع شده است. کرمان - خبرگزاري مهر: باغ زيباي شاهزاده ماهان به عنوان يکي از شاهکارهاي باغهاي سنتي پارسي در فهرست آثار جهاني قرار گرفته است. در باغ "شاهزاده" تکنيک خلاقانه‌اي در زمينه مهندسي آب به کار گرفته شده، به‌طوري‌که آب از آبنماهاي حوضچه‌هاي آن بدون استفاده از انرژي مصنوعي، فواره مي‌زند.باغ شاهزاده ماهان که يکي از مهمترين مناطق گردشگري کرمان محسوب مي‌شود به گواه بازديدکنندگان اين باغ منحصر به‌فرد ايراني، يکي از زيباترين مناطق گردشگري ايران محسوب مي‌شود که همچون جواهري در دل کوير مي‌درخشد.پيش از اين نيز ارگ قديم بم و منظر اين شهر، ثبت جهاني شده بود که نشان از غناي فرهنگي و تاريخي استان پهناور کرمان دارد.در حقيقت اين باغ تلفيقي از درختان ايراني، معماري منحصر به‌فرد پارسي و استفاده از آب در زيباسازي باغ است که به‌خوبي در اين باغ به هم گره خورده‌اند. اين باغ در جوار آرامگاه عارف بزرگ کرمان "شاه نعمت ا... ولي" قرار گرفته و در زمان سلطنت عبدالحميد ناصرالدوله فرمانفرما در اواخر دوران قاجار و در مدت 11 سال بنا شده است. اما قسمت‌هايي از آن، به خصوص نماي ورودي، نيمه کاره مانده است.

دليل نيمه کاره ماندن اين قسمت از باغ مرگ حاکم بوده است، که پس از انتشار خبر مرگ حاکم، معمار باغ شبانه فرار مي‌کند و باغ نيمه کاره مي‌ماند.اين باغ 5.5 هکتار مساحت دارد و قسمت شاه‌نشين آن هم‌اکنون به محلي براي پذيرايي از ميهمانان تبديل شده است. اين عمارت دو طبقه است و از زيبايي منحصر به‌فردي برخوردار است.


 ايران زمين 

 مديرعامل شرکت مخابرات لرستان:

رتبه پنجم بازاريابي کشور را داريم

خرم‌آباد - نجفوند

مديرعامل شرکت مخابرات لرستان گفت: شرکت ارتباطات سيار بيش از 80 درصد سهم بازار را در بخش تلفن همراه کشور به خود اختصاص داده است. به گزارش خبر نگار ما مهندس قباديان در مراسم اهداء جوايز طرح‌هاي تشويقي نويد همراه 2و ميلاد 2به برندگان استان با بيان اينکه يکي از سياستهاي شرکت برگزاري و اجراي برنامه‌ها دريک فضاي معنوي است، افزود: نزديک به يک سال از ورود شرکت به بخش خصوصي مي‌گذرد و در اين زمان راهبرد و استراتژيهاي خاص در راس برنامه‌ها قرار گرفته است. مهندس قباديان سرويس مداري را يکي از برنامه‌هاي شرکت مخابرات برشمرد و عنوان کرد: قبلا توسعه محوري و تحقق اهداف کلي مدنظر بود و توجه چنداني به کيفيت نمي‌شد.ولي پس از خصوصي‌سازي با توجه به وجود اپراتورهاي ديگر شرکت مخابرات اولويت را بر ارائه سرويس با کيفيت قرار داده است. مدير عامل شرکت مخابرات استان در ادامه گفت: از مهم‌ترين برنامه‌هاي شرکت و ارتباطات سيار، بازاريابي است؛جهت جذب مشتري و بازاريابي فعاليت و برنامه‌هاي ترغيبي و تشويق در دستور کار قرار گرفته است. قباديان با تاکيد براينکه نگهداري مشتري در دستورکار مديران ارشد مخابرات قرار گرفته و در اين راستا طرح هاي مختلفي تعريف و اجرا مي‌شود، افزود: شرکت مخابرات سياربيش از 80 درصد سهم بازار را در بخش تلفن همراه کشور به خود اختصاص داده و در حضور اپراتورهاي رقيب، عملکرد قابل توجهي داشته است. وي با بيان اينکه در استان در بخش نگهداري شبکه‌ها، مشترکين و بازاريابي وضعيت مناسب و مطلوبي داريم بيان کرد: در بخش بازاريابي استان رتبه پنجم کشور را به دست آورده است. مدير عامل شرکت مخابرات راه‌اندازي سيستم‌هاي جديد را يکي از اولويت‌ها و سياست‌هاي اين شرکت برشمرد و افزود: جهت درآمدزايي و جذب مشترکين جديد و مکانيزه براي شرکت هستيم.

توسط شرکت برق منطقه‌اي خوزستان:

مانور امداد و نجات و کنترل حريق برگزار شد

اهواز - خبرنگار آفرينش

مانور امداد و نجات و کنترل حريق توسط شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در معاونت بهره‌برداري اين شرکت برگزار شد. در اين مانور گروههاي امدادي به اطفاي حريق و کمک‌رساني به افراد حادثه ديده پرداختند. مدير دفتر مديريت استراتژيک و بهره وري برق منطقه اي خوزستان در اين مانور گفت: پياده‌سازي و استقرار سيستم ايمني در شرکت الزامي است زيرا با توجه به گستردگي فعاليت آن مي طلبد سيستم هاي ايمني و حفاظتي استقرار يابند و تقويت شوند. رستم شمس افزود: شرکت برق منطقه اي خوزستان سه الزام و تعهد دارد که شامل فراگيربودن خدمات، مستمر بودن خدمات و اقتصادي بودن انرژي است که ماموريت اصلي آن ايجاد ارزش براي مشتري، مشارکت موثر، ارتقاي کيفيت و تامين انرژي مورد نياز مشترکان است. وي ادامه داد: يکي ديگر از اهداف مانور امداد و نجات شناسايي نقاط قوت و ضعف رفتار کارکناني است که در اين عمليات حضور دارند. شمس با تاکيد بر اهميت استراتژي تصريح کرد: استراتژي بايد به سه سوال پاسخ دهد، اول اينکه کجا هستيم، دوم اينکه کجا بايد باشيم و سوم اينکه براي رسيدن به هدف چه کارهايي بايد انجام دهيم. وي در ادامه با بيان اينکه ايران يک درصد جمعيت جهان و هفت درصد ذخاير دنيا را نيز در خود دارد، اظهار داشت: سطح سواد، وضعيت معيشتي و اميد به زندگي سه شاخص اصلي توسعه يافتگي جوامع هستند که در ايران سطح سواد نسبتاً بالاست ولي در دوشاخص ديگر در رتبه‌هايي پاييني قرار داريم که نتيجه آن کسب رتبه 85 توسعه يافتگي در جهان است.

مدير دفتر مديريت استراتژيک و بهره‌وري برق منطقه‌اي خوزستان با اشاره به اينکه اهميت به محيط زيست از فرهنگ ايراني برخاسته، افزود: ايران اکنون يکي از کشورهاي آلوده‌کننده محيط زيست در جهان است. در ادامه اين مانور آقاي برون ،رييس کميته HSE شرکت برق منطقه‌اي خوزستان نيز در سخناني به اهميت ايمني و بهداشت حرفه‌اي پرداخت.

متروپليس در مشهد

مشهد - نژادعلي

افتتاحيه دوره‌هاي آموزشي انجمن بين‌المللي کلان شهرهاي جهان متروپليس در مشهد آغاز به کار کرد . شهردار مشهد دراين مراسم گفت: توسعه شهرها و افزايش جمعيت به گونه‌اي است که در کشور ما 70 درصد شهرنشين هستند و اين روند رو به توسعه است و هر چه شهرها توسعه بيشتري پيدا کنند، پيچيدگي مسائل اقتصادي، رفاهي، حمل و نقل و ساير مسائل شهري به گونه‌اي خواهد بود که قطعاً بدون استفاده از پيشرفت‌هاي تکنولوژيکي نمي‌شود شهر را اداره کرد. سيد محمد پژمان افزود: مفتخريم که به عنوان مرکز آموزش متروپليس ميزبان برگزاري دوره‌هاي حکمروايي شهري و دولت و شهر الکترونيک هستيم. ماتوانستيم با برگزاري اين دوره زمينه بحث و گفتگو بين مديران کارشناسان متخصصان شهري را فراهم تا بتوانيم به رشد آگاهي مسئولان در اداره شهرها کمک کنيم تا زمينه رفاه و آسايش مردم فراهم شود. وي با تاکيد بر استفاده از تکنولوژي نوين به ويژه در حوزه it ادامه داد استفاده از تکنولوژي در صرفه‌جويي وقت شهروندان، افزايش دقت، صرفه‌جويي به لحاظ مديريت شهري در کاهش آلودگي‌هاي صوتي و ساير آلودگي‌ها و کاهش بسياري از نارسايي‌ها و ناهنجاري‌ها بر اثر سفرهاي زياد با صرف دقت زياد که در همه اين حوزه‌ها تاثيرگذار خواهد بود.

پژمان اظهار داشت: شهرداري مشهد با توجه به اين مهم چندين سال است که با تلاش پي در پي در حال آماده کردن زيرساختها و فراهم کردن اين بستر براي الکترونيکي کردن خدمات در همه سيستمها از جمله در سيستم اداري – مالي که تمام فعاليتهاي شهرداري به صورت الکترونيکي انجام مي‌شود و سيستم شهرسازي و اطلاعات مربوط به صورت جامع و تفصيلي و بايگاني مربوط به شهروندان درحال انجام و گسترش است. شهردار مشهد ادامه داد: با توجه به تغيير و تحولات اين حوزه در دهه اخير لازم است در بسياري از موضوعات شهري بازنگري و اصلاح کامل انجام شود از موضوعات مهمي که کمک به حکمراني خوب شهرها مي‌کند افزايش مشارکت شهروندان در مديريت شهر، کاهش تصدي مديريت شهر و واگذاري کارها به شکل نظام يافته در بحث خصوصي که تلاش براي يکپارچگي و وحدت به گونه‌اي که سازمانها در شهر تحت برنامه‌ريزي واحدکارها را انجام دهند از جمله اهداف برگزاري اين دوره‌هاي آموزشي است. گفتني است مرکز آموزش انجمن کلان شهرهاي جهان (متروپليس ) مستقر در شهرداري مشهد همانند سال‌هاي گذشته کارگروه بين‌اللمللي آموزشي خود را با محوريت دو موضوع دولت الکترونيک و حکمراني خوب شهري از 24 - 28 مهرماه با حضور اساتيد بين‌المللي در هتل پرديسان مشهد برگزار مي‌نمايد .

برگزاري نخستين کارگاه ساليانه سلولهاي بنيادي عصبي

کرج - خاکپور

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ژنتيک نخستين کنفرانس و کارگاه سلولهاي بنيادي عصبي از چهارم تا هشتم آبان ماه سال جاري به ميزباني تهران برگزار مي‌گردد. اين کنفرانس چهار روزه با شرکت متخصصان وانديشمندان داخل وخارج کشور در حوزه ياخته‌هاي بنيادين عصبي روزهاي پنجم و ششم آبان در مرکز بين‌المللي همايشهاي رازي برگزار مي‌گردد و بخش کارگاه آن نيزاز چهارم تا هشتم آبان ماه در پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيک و زيست فناوري کشور واقع در کليومتر15 اتوبان تهران – کرج بلوار پژوهش برگزار خواهد شد. صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران رياست جمهوري، وزارت علوم تحقيقات وفناوري، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي،پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيک و زيست فناوري، دانشگاه علوم پزشکي ايران، چندين شرکت و پژوهشکده داخلي و خارجي و... ازجمله برگزارکنندگان اين کنفرانس و کارگاه هستند.

آموزش همگاني خريد كالاهاي استاندارد

اروميه - خبرنگار آفرينش

مدير كل استاندارد و تحقيقات صنعتي آذربايجان غربي گفت: آموزش همگاني خريد كالاهاي استاندارد از سياست هاي سازمان استاندارد استان است. منصور جلاير در همايش روز جهاني استاندارد در استان افزود: آموزش و اطلاع‌رساني در خصوص خريد كالاهاي توليدي داراي نشان استاندارد ضروريست و واحدهاي توليدي بايد توجه جدي به اين مقوله داشته باشند. وي ادامه داد: در استان آذربايجان غربي 700 واحد صنعتي و خدماتي وجود دارد كه ارتقاي سطح كيفي اين واحدها مد نظر ماست. وي با اشاره به اينكه آذربايجان غربي در راستاي توليد محصولات با كيفيت و اثربخش اقدامات خوبي انجام داده است اظهار كرد: واحدهاي توليدي استان شايستگي حضور در بازارهاي جهاني را دارند و براي اين امر ابتدا بايد خود را در سطح ملي مطرح كنند. رييس اتاق بازرگاني آذربايجان غربي نيز در اين جلسه بر رعايت استانداردها توسط واحدهاي توليدي تاكيد كرد. 

رئيس سازمان صنايع و معادن هرمزگان خبر داد:

افزايش 50 درصدي توليد کارخانه « روي » بندرعباس

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

کارخانه توليد روي در بندرعباس توليد خود را 50 درصد افزايش داد. رئيس سازمان صنايع و معادن در جشن افزايش ظرفيت توليد کارخانه روي بندرعباس که با حضور جمعي از فعالان صنعت و کارکنان اين کارخانه برگزار شد، با اشاره به توفيقات به‌دست آمده طي ساليان اخير در بخش صنعت و معدن استان، اظهار داشت: استان هرمزگان در بخش صنايع و معادن طي سال‌هاي اخير پيشرفت چشمگيري داشته است. علي اباذري بهره‌برداري از فاز نخست شرکت فولاد هرمزگان، تحويل دو کشتي کانتينربر و به آب‌اندازي سومين کشتي در مجتمع (ايزوايکو)، بهره‌برداري از بيش از 100 طرح صنعتي و معدني طي سال گذشته و افتتاح بيش از 50 طرح صنعتي در نيمه نخست سال‌جاري، کسب رتبه دوم سرمايه‌گذاري در بخش صنعت و معدن، رشد بيش از 50 در صدي در حوزه معادن استان را گوشه‌اي از اقدامات صورت گرفته در اين حوزه برشمرد. رئيس سازمان صنايع و معادن هرمزگان ادامه داد: توفيقات به‌دست آمده مرهون تلاش فعالان، متخصصان و کارگران اين بخش بوده است که توسعه شتابان استان هرمزگان را در بخش صنعت و معدن در بر داشته است. اباذري در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تقدير از مديران و کارگران شاغل در شرکت روي بندر عباس افزود: اين شرکت از ابتدا با توليد سالانه 12 هزار تن شمش روي کار خود را آغاز کرد که با برنامه‌ريزي‌هاي صورت پذيرفته و با اتکا به توان متخصصين و تلاش کارگران سختکوش خود امروز شاهد جشن افزايش ظرفيت توليد به ميزان سالانه 18 هزار تن هستيم. وي بيان کرد: محصول توليدي اين کارخانه به کشورهاي چين، امارات و هند صادر مي‌شود.

معاون عمران شهري شهرداري اصفهان:

1000 پروژه عمراني براي آباداني شهر برنامه ريزي شده است

اصفهان – بهمن راعي

معاون عمراني شهرداري اصفهان با تاكيد بر اين كه يک هزار پروژه کوچک و بزرگ درون شهري براي آباداني شهر برنامه‌ريزي شده که براساس ظرفيت بودجه 400 ميليارد توماني طراحي و در دست اجرا مي‌باشند، گفت: پروژه‌هاي عمراني كلانشهر اصفهان به جذب گردشگران داخلي و خارجي کمک شاياني مي‌کند.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، علي‌رضا قاري قرآن با اشاره به سابقه تاريخي ميدان امام علي (ع) اظهار داشت: اين ميدان 800 ساله با عناصر تشکيل‌دهنده آن که شامل بازار در حاشيه غربي ميدان، مسجدجامع در شمال و مقبره خواجه نظام‌الملک در جنوب شرق، بازارقيصريه در جنوب شرق و ارگ سلجوقي،کاخها و عمارات حکومتي در شرق و جنوب شرق، مدرسه سلطان سنجر، مدرسه و منارعلي در جنوب غربي و مجموعه هارون ولايت (هارونيه) در غرب، مجموعه‌اي منسجم و هم‌خوان از عملکردهاي اداري، حکومتي، فرهنگي، مذهبي، اقتصادي، اجتماعي بوده به گونه‌اي که از يک طرف مرکز اقتدار حکومت اسلامي و از طرف ديگر محل تبادلات اقتصادي مردم بوده است ، لذا احياء چنين ميداني با سوابق تاريخي عظيمي که دارد قطعاً باعث جذب هرچه بيشتر گردشگر داخلي و خارجي شده که خود کمک قابل توجهي به رونق صنعت گردشگري خواهد کرد. وي در ادامه به توضيح توسعه زيرساختها، در شهر پرداخت و گفت: توسعه زيرساخت ها و اماکن جهت دسترسي بهتر در سطح شهر اصفهان از ابتدا با چند استراتژي بلندمدت آغاز شده که 3 حلقه ترافيکي شهر و اخيراً حلقه چهارم را شامل مي‌شود. قاري قرآن تصريح كرد: حلقه چهارم ترافيکي شهر اخيراً در دست اجرا قرار گرفته و حاشيه بيشتري از محدوده شهرستان را شامل مي‌شود و مابقي خارج شهر است که اين خود باعث توزيع درست ترافيک در حلقه‌هاي داخلي شهر مي‌گردد. وي خاطرنشان كرد: احداث خيابانهاي جديد درون شهري نيز در طي سال‌هاي اخير و طبق بودجه‌اي مشخص صورت گرفته و همين امر باعث پيشرفت در تکميل حلقه‌هاي ترافيکي شهر درحد بالاي 98درصد شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي