جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4000

با اعلام دو مرحله اي شدن ثبت نام؛
زمان ثبت نام مرحله دوم كنكور سراسري91 اعلام شد


مهلت و نحوه ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان تكميل ظرفيت كارشناسي ارشد اعلام شد


مهلت ويرايش اطلاعات داوطلبان کنکور فراگير پيام‌نور اعلام شد


خبر


 با اعلام دو مرحله اي شدن ثبت نام؛
 زمان ثبت نام مرحله دوم كنكور سراسري91 اعلام شد 

گروه آزمون و سنجش: قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش کشور از 2 مرحله‌اي شدن ثبت‌نام کنکور 91 خبر داد و گفت: براين اساس مرحله اول ثبت‌نام کنکور 91 در آذرماه و مرحله دوم در بهمن‌ماه صورت مي‌پذيرد.ابراهيم خدايي، قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با فارس از درخواست وزارت آموزش و پرورش براي تغيير زمان آغاز ثبت‌نام کنکور 91 خبر داد و گفت: وزارت آموزش و پرورش با توجه به ديپلم گرفتن تعدادي از داوطلبان کنکور در دي‌ماه، خواستار آغاز ثبت‌نام کنکور 91 از دي‌ماه شده بود.

وي گفت: 95 درصد از داوطلبان کنکور 91 ديپلم داشته و مشکلي براي ارايه معدل خود ندارند و فقط تعداد محدودي مشکل تأثير سوابق تحصيلي را براي ثبت‌نام دارند.قائم‌مقام سازان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاري جلسه‌اي در اين زمينه با نمايندگاني از وزارت آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: در اين جلسه مقرر شد زمان آغاز ثبت‌نام کنکور 91 از 16 آذرماه باشد اما براي داوطلباني که در دي‌ماه ديپلم مي‌گيرند فرصت مجددي براي ثبت‌نام در بهمن‌ماه درنظر گرفته مي‌شود.

وي گفت: براين اساس ثبت‌نام کنکور 91 در 2 مقطع زماني آذرماه و بهمن‌ماه صورت مي‌پذيرد.


 مهلت و نحوه ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان تكميل ظرفيت كارشناسي ارشد اعلام شد 

گروه آزمون و سنجش: سازمان سنجش جزئيات ثبت نام پذيرفته شدگان نهايي و معرفي شدگان چند برابر ظرفيت کد رشته محلهاي بورسيه، داراي شرايط خاص، مجازي و بين‌الملل از کد رشته‌هاي امتحاني تکميل ظرفيت کنکور کارشناسي ارشد سال 90 را اعلام کرد. به گزارش مهر، آن دسته از داوطلباني که متقاضي کد محلهاي تحصيلي از کد رشته‌هاي امتحاني مندرج در سازمان سنجش بودند و فهرست اسامي آنان به عنوان پذيرفته شده نهايي در سايت سازمان درج شده، بايد در يکي از روزهاي يکشنبه و يا دوشنبه اول و دوم آبان با همراه داشتن مدارک ثبت‌نامي به موسسه آموزش عالي ذيربط مراجعه کنند.

آن دسته از داوطلباني که متقاضي کد رشته‌ محل يا کد رشته محلهاي تحصيلي بورسيه، داراي شرايط خاص، مجازي و يا بين‌الملل از موسسات اين اطلاعيه بوده‌اند و فهرست اسامي آنان در سايت سنجش در رديف معرفي شدگان چند برابر درج شده نيز بايد براي انجام مصاحبه و ساير مراحل مورد لزوم به ارگان بورسيه و يا موسسه آموزش عالي مربوطه مراجعه کنند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، نتايج نهايي کد رشته محلهاي تحصيلي از رشته‌هاي بورسيه، داراي شرايط خاص، مجازي و بين‌الملل پس از دريافت نتايج مصاحبه و انجام گزينش نهايي متعاقباً اعلام خواهد شد. سازمان سنجش همچنين توضيحاتي درباره تغييرات برخي کد رشته ها اعلام کرده است. بر اساس نظر دفتر گسترش و برنامه ريزي آموزش عالي عنوان گرايش کدرشته محلهاي 9635 و 9636 از کدرشته امتحاني 1206 (رشته زيست فناوري"بيوتکنولوژي") ميکروبي بوده و محل تحصيل آن پرديس علوم و فناوريهاي نوين دانشگاه سمنان است.

بر اساس نظر دفتر گسترش و برنامه ريزي آموزش عالي ظرفيت پذيرش کدرشته امتحاني 1215 و ظرفيت پذيرش کدرشته محل 8174 از کدرشته امتحاني 1703 دانشگاه زابل حذف شده است.

پذيرفته شدگان مندرج در اين اطلاعيه که پيش از اين در يکي از دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در رديف پذيرفته شدگان نهايي قرار گرفته‌اند، لازم نيست از محل قبولي قبلي انصراف دهند، بلکه با آنان همانند دانشجوي انتقالي رفتار خواهد شد و توسط موسسه محل قبولي مندرج در اين اطلاعيه، مدارک ثبت نامي افراد مذکور از محل قبولي قبلي آنان درخواست مي شود. قبولي قبلي آن دسته از داوطلباني که اسامي آنان در اين اطلاعيه به عنوان پذيرفته شده درج شده، لغو است.آن دسته از پذيرفته‌شدگاني که اسامي آنان به عنوان پذيرفته شده نهايي در دوره‌هاي روزانه به همراه اين اطلاعيه در سايت اينترنتي اين سازمان درج شده، حتي در صورت عدم ثبت نام در محل قبولي مندرج در اين اطلاعيه نيز، حق ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسي ارشد سال 91 را ندارند.چنانچه قبولي قبلي آنان نيز مربوط به دوره روزانه باشد حتي با دادن انصراف از تحصيل در رشته‌هاي تکميل ظرفيت حق شرکت درآزمون سال بعد را نخواهند داشت. عدم مراجعه در تاريخهاي مقرر به منزله انصراف از تحصيل در کد رشته محل ذيربط تلقي مي شود.


 مهلت ويرايش اطلاعات داوطلبان کنکور فراگير پيام‌نور اعلام شد 

گروه آزمون و سنجش: استقرار اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان کنکور فراگير کارشناسي دانشگاه پيام‌نور بر روي سايت سازمان سنجش براي مشاهده و ويرايش اطلاعات از 14 تا 16 آبان‌ماه صورت مي‌پذيرد.به گزارش فارس، ثبت‌نام آزمون دوره فراگير دانشگاه پيام‌نور از 24 آبان‌ماه آغاز شده است و تا اول آبان‌ماه ادامه دارد.زمان برگزاري اين آزمون 23 دي‌ماه است و اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور براي دريافت کارت ورود به جلسه آزمون دوره فراگير دانشگاه پيام‌نور در نشريه پيک سنجش و سايت سازمان سنجش طي روزهاي 12 و 19 دي‌ماه منتشر مي‌شود.دريافت کارت ورود به جلسه آزمون و برگ راهنماي آزمون از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور طي روزهاي 20 تا 22 دي‌ماه برروي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد.همچنين به گفته رئيس دانشگاه پيام‌نور نتايج کنکور کارشناسي فراگير اين دانشگاه در بهمن‌ماه اعلام مي شود و پذيرفته‌شدگان اين آزمون کلاس‌هاي درس خود را از بهمن‌ماه آغاز مي‌کنند.


 خبر 

با اعلام زمان برگزاري آزمون؛

تغييرات در نحوه پذيرش دومين آزمون دكتراي متمركز تشريح شد

گروه آزمون و سنجش: وزير علوم، تحقيقات و فناوري زمان برگزاري دومين آزمون دكترا نيمه متمركز سال 90 را بهمن ماه امسال ذكر كرد و گفت كه در آزمون آينده، نمرات آزموني داوطلبان برخلاف آزمون اول دكترا كه فروردين امسال برگزار شد، در مرحله نهايي پذيرش آنها تاثير داده مي شود.

كامران دانشجو در گفت وگو با ايرنا افزود: برنامه ريزي براي برگزاري آزمون بعدي دكترا نيمه متمركز در بهمن ماه 90 صورت گرفته و اين آزمون با تفاوت هايي نسبت به نخستين آزمون دكترا نيمه متمركز برگزار خواهد شد. وي درمورد تفاوت هاي آزمون دكترا بهمن ماه امسال با آزمون برگزار شده در فروردين ماه، توضيح داد: آزمون دكترا به گونه اي در حال طراحي است كه به صورت تخصصي و شبيه به آزمون كارشناسي ارشد برگزار شود و طبيعتا با تخصصي شدن آن، نمرات داوطلبان در هنگام معرفي آنها به دانشگاه در قالب چندبرابر ظرفيت، دخالت داده مي شود درصورتيكه در آزمون قبلي، رتبه و نمره معرفي شدگان چندبرابر ظرفيت به دانشگاه ها تاثيري نداشت.

دانشجو افزود: تخصصي شدن سووالات آزمون دكترا از خواسته هاي دانشجويان و مسوولان بود كه معتقد بودند نخستين آزمون دكترا نيمه متمركز، كاملا عمومي بوده است و اكنون در حال جمع آوري و تكميل بانك سووالات اين آزمون هستيم. وي درمورد نحوه تحقق افزايش ظرفيت پذيرش دانشجوي دكترا امسال از چهار هزار و 600 نفر به 10 هزار نفر مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي نيز گفت: در مرحله اول پس از آزمون كتبي سراسري، تعداد 15 هزار نفر از رتبه هاي برتر هر رشته به دانشگاه ها معرفي شدند تا انتخاب از ميان آنها بعد از مصاحبه و بررسي سوابق علمي داوطلبان صورت گيرد كه در نهايت، چهار هزار و 600 نفر پذيرفته شدند و در مرحله افزايش ظرفيت، قرار شد 10 هزار نفري كه از فرآيند مصاحبه بيرون نيامدند به اضافه پنج هزار نفر ديگر از رتبه هاي بعدي، مجددا به دانشگاه ها معرفي شوند كه اين كار در دست انجام است.

وزير علوم:

400 سرفصل علوم انساني دانشگاهي در حال بازنگري است

گروه آزمون و سنجش: وزير علوم، تحقيقات و فناوري اعلام كرد كه بنا به تشخيص شوراي تحول در علوم انساني، 15 رشته در اولويت بازنگري قرار گرفته اند و نزديك به 400 سرفصل درسي علوم انساني دانشگاه ها در مرحله بازنگري قرار دارد. به گزارش ايرنا، كامران دانشجو در حاشيه گردهمايي روساي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور گفت: برخي رشته هاي علوم انساني همچون جامعه شناسي، اقتصاد و مديريت در اولويت بازنگري هستند و كميته هاي تخصصي رشته هاي مختلف در وزارت علوم با هماهنگي شوراي تحول در علوم انساني، شكل گرفته و بازنگري سرفصل هاي درسي علوم انساني در اين كميته ها با جديت دنبال مي شود. وي افزود: پس از 80 سال در تلاش هستيم تا تحول در علوم انساني را پايه ريزي كنيم و مطمئنا در اين راه، فراز ونشيب هاي بسياري وجود دارد اما هدفگذاري ما كاملا مشخص است. به گفته دانشجو، تحول در علوم انساني به منزله مردود دانستن نظريه هاي غيراسلامي نيست، بلكه فارغ التحصيلان اين رشته ها بايد نظريه هاي غربي را نيز در كنار نظريه هاي اسلامي و ايراني به خوبي بدانند تا بتوانند به نقد و بررسي منطقي و واقع بينانه آنها بنشينند.

تصويب 5 رشته در دانشگاه آزاد اسلامي  واحد سروستان

گروه آزمون و سنجش: معاون آموزشي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سروستان با اعلام اين مطلب گفت: طبق مجوز شوراي گسترشس آموزش عالي 5 رشته مهندسي فناوري اطلاعات،مهندسي عمران، شيمي- فناوري اطلاعات،مهندسي برق-الکترونيک و مهندسي تکنولوژي مکانيک خودرو براي اين واحد دانشگاهي مصوب شده است. به گزارش آنا، مهندس زارع با اعلام اينکه کليه امکانات و تجهيزات دانشگاه براي پذيرش دانشجو در اين رشته ها مهياست، افزود:تعداد رشته هاي اين واحد دانشگاهي به 43 رشته افزايش يافته است.

راه اندازي رشته ارمني شناسي و اسلام شناسي در دانشگاه تهران و ايروان

گروه آزمون و سنجش: رئيس دانشگاه دولتي ايروان به همراه هيئتي از اين دانشگاه و سفير ارمنستان در ايران با رئيس دانشگاه تهران ديدار و گفتگو کرد. به گزارش مهر، دکتر آرام سيمونيان، در ديدار با فرهاد رهبر - رئيس دانشگاه تهران درباره زمينه‌ هاي موردعلاقه براي همکاري بين دو دانشگاه بحث و تبادل نظر کرد.فرهاد رهبر در اين ديدار ضمن معرفي دانشگاه تهران با اشاره به همکاري علمي دانشگاه تهران با 180دانشگاه معتبر جهان، گفت: ما معتقديم علم بايد از انحصار يک عده خاص خارج شود و در اختيار همه مردم جهان قرار بگيرد و در همين راستا ما آمادگي داريم با کشور دوست ارمنستان همکاري علمي داشته باشيم.رئيس دانشگاه تهران با استقبال از پيشنهادهاي مطرح شده از سوي رئيس دانشگاه ايروان، اظهار داشت: ما آمادگي اين را داريم تا در زمينه هاي مورد علاقه با دانشگاه ايروان همکاري کنيم و اميدواريم همه اين پيشنهادها به زودي عملي شود.وي علوم اجتماعي و مردم شناسي را از حوزه‌هاي مورد علاقه دانشگاه تهران براي همکاري با دانشگاه ايروان عنوان کرد.همچنين رئيس دانشگاه ايروان با ابراز خشنودي از حضور در دانشگاه تهران ضمن معرفي اجمالي دانشگاه ايروان علاقه ‌مندي اين دانشگاه را براي همکاري علمي و دانشگاهي با دانشگاه تهران اعلام کرد. وي شرق شناسي، ايران شناسي، مردم شناسي و باستانشناسي، تاريخ، علوم سياسي، زبان و ادبيات و علوم رياضي را از زمينه ‌هاي مورد علاقه طرف ارمني براي همکاري عنوان کرد.دو طرف همچنين در اين ديدار درباره انجام پژوهش‌هاي مشترک، تبادل استاد و دانشجو، ايجاد رشته ارمني شناسي در دانشگاه تهران و اسلام شناسي در دانشگاه ايروان تبادل نظر کردند. همکاري در زمينه‌هاي ژئوفيزيک نيز از ديگر بحث‌هاي مطرح شده در اين ديدار بود. اين هئيت همچنين از موسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران بازديد کرده و ازنزديک با فعاليت‌هاي اين موسسه آشنا شدند.دانشگاه دولتي ايروان در سال 1919 تاسيس شده و در زمان اتحاد جماهير شوروي يکي 10 دانشگاه برتر شوروي بود. به گفته دکتر سيمونيان اين دانشگاه عضو جامعه دانشگاهي اروپاست که 35 درصد توليدات علمي ارمنستان در اين دانشگاه توليد مي شود.

با اعلام تعداد شركت كنندگان؛

زمان آغاز توزيع كارت آزمون دكتراي تخصصي علوم پزشكي اعلام شد

گروه آزمون و سنجش: رييس مركز سنجش آموزش پزشكي با اشاره به برگزاري آزمون دكتراي تخصصي با رقابت حدود 4 هزار داوطلب در 5 آبان ماه، گفت: فرايند برگزاري آزمون نسبت به سال گذشته هيچ تغييري نكرده است. جبرائيل نسل سراجي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به برگزاري آزمون دكتراي تخصصي رشته‌هاي علوم پايه پزشكي و بهداشت در روز شنبه 5 آبان ماه در51 رشته در شهرهاي تهران، تبريز، اصفهان، شيراز، مشهد، اهواز و كرمان، اظهار كرد: كارت ورود به جلسه آزمون در روزهاي 3 و 4 آبان ماه از طريق سايت مركز سنجش آموزش پزشكي به نشاني www.sanjeshp.ir توزيع مي‌شود.

وي در خصوص افزايش ظرفيت پذيرش در اين آزمون، گفت: ظرفيت پذيرش دانشجو در دوره دكتراي تخصصي امسال نسبت به سال گذشته با افزايش روبروست. سراجي با تاكيد بر اينكه انتقال و جابجايي در آزمون دكتراي تخصصي ممنوع است، خاطرنشان كرد: چنانچه در هر مرحله از آزمون و يا تحصيل عدم واجد شرايط بودن داوطلب بر اساس مدارك ارسالي مشخص شود قبولي آن منتفي ‌شده و داوطلب از شركت در آزمون سال بعد محروم مي‌شود و طبق مصوبات هيات بدوي رسيدگي به تخلفات، با وي برخورد مي‌شود. رييس مركز سنجش آموزش پزشكي در خاتمه گفت: داوطلبان در صورت قبولي بايد در هنگام ثبت‌نام متعهد شوند دوره تحصيل را طي مدت تعيين شده به اتمام رسانند.

با اعلام تاريخ برگزاري آزمون؛

زمان و نحوه ثبت نام آزمون جايابي دانش آموختگان دندانپزشکي خارج از کشور اعلام شد

گروه آزمون و سنجش: نوزدهمين دوره آزمون جايابي دانش آموختگان دندانپزشکي خارج از کشور روز پنجشنبه 10 آذر ماه برگزار مي شود و داوطلبان مي توانند از 21 آبان در اين آزمون ثبت نام کنند. به گزارش مهر، واجدين شرايط شرکت در آزمون مي توانند از ساعت 18 روز 21 آبان تا ساعت 23 روز 26 آبان با مراجعه به سايت اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي www.sanjeshp.ir نسبت به ارسال مدارک خود به صورت اينترنتي و اسکن شده، اقدام کرده و در آزمون ثبت نام کنند.

داوطلبان بايد پس از پايان مراحل ثبت نام، از دريافت کد رهگيري اطمينان حاصل کرده و از فرم ثبت نام خود پرينت تهيه و آن را نگهداري کنند.داوطلبان واجد شرايط پيش از مراجعه به سايت سنجش جهت ثبت نام، بايد به مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت مراجعه و پرونده­ خود را تشکيل داده و يا آن را تکميل کنند و در نهايت واجدين شرايط، توسط مرکز خدمات آموزشي معرفي و تأييد مي شوند.مدارک مورد نيازجهت ثبت نام اينترنتي، شامل يک قطعه عکس، فيش بانکي به مبلغ 100 هزارريال به حساب شماره 2173319015000 سيبا به نام خزانه داري کل (قابل پرداخت در کليه­ي شعب بانک ملي ايران)، تصوير صفحه­ اول شناسنامه و تصوير کارت ملي است.نوزدهمين دوره آزمون جايابي دانش­آموختگان دندانپزشکي خارج از کشور در سال 90 ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 10 آذر در دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار مي شود و حضور در جلسه آزمون بدون همراه داشتن کارت ورود به جلسه، کارت ملي و فيش بانکي امکان­پذير نيست.کارت ورود به جلسه آزمون از ساعت 18 روز سه­شنبه 8 آذر از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي و با استفاده از کد رهگيري، در اختيار داوطلبان قرار گرفته و هر داوطلب موظف به تهيه پرينت کارت خود است.پس از برگزاري آزمون، کليد اوليه از ساعت 18 روز 12 آذر بر روي سايت قرار مي­گيرد و داوطلبان پس از مشاهده کليد اوليه، تا ساعت 23 روز 14 آذر فرصت دارند تا اعتراض خود را نسبت به سؤالات و کليد، از طريق فرم موجود در سايت، ارسال کنند.کليد نهايي روز 20 آذر اعلام مي شود و در نهايت نتايج نهايي ساعت 18 روز 30 آذرماه اعلام و معرفي­نامه به دانشگاه­ها از تاريخ سوم دي ماه به بعد صادر مي شود.

اسامي حافظان کل قرآن مجيد پذيرفته شده درکنکور کارشناسي ارشد منتشر شد

گروه آزمون و سنجش: فهرست پذيرفته ‌شدگان نهايي حافظان قرآن مجيد داراي مدرک ديپلم و غيرديپلم و ليسانس علوم‌قرآني شرکت‌کننده در آزمون کارشناسي ارشد سال 90 از سوي سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. به گزارش مهر، فهرست اسامي 200 نفر پذيرفته‌شدگان نهايي شامل آن دسته از حافظان قرآن مجيد داراي مدرک ديپلم و غيرديپلم و ليسانس علوم‌قرآني شرکت‌کننده در آزمون کارشناسي ارشد سال 90 است که در آزمون صحت حفظ در تاريخ 16 تا 20 شهريور ­ماه سال جاري شرکت کرده و موفق به طي کليه مراحل مربوط نائل شده اند.بر اساس اعلام سازمان سنجش، مدارک لازم براي صدور مدرک کارشناسي علوم قرآني شامل تصوير کپي شناسنامه، تصوير کارت ملي و دو قطعه عکس 4*3 تمام رخ، تهيه شده در سال جاري (پشت نويسي شده) است.لازم است حافظان قرآن داراي مدرک ديپلم و غيرديپلم که اسامي آنها اعلام شده است تا تاريخ 30 آبان ماه جاري مدارک خود را به آدرس سازمان سنجش آموزش کشور، صندوق پستي 4378ـ 15875 حوزه معاونت فني و آماري سازمان ارسال کنند.

مدارک کارشناسي مورد قبول براي ادامه تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد با استفاده از آيين نامه حافظان قرآن مجيد عبارت اند از کارشناسي علوم قرآني با گرايشهاي علوم قرآن مجيد، تفسير قرآن مجيد، فنون قرائت مجيد، تلاوت و کتابت قرآن مجيد، تربيت معلم قرآن و تربيت مربي عقيدتي سياسي، الهيات و معارف اسلامي با گرايش علوم قرآن و حديث. دارندگان مدارک کارشناسي که اسامي آنان در فهرست پذيرفته شدگان نهايي اعلام شده قرار دارد و داراي يکي از مدارک کارشناسي رسمي ذکر شده هستند بايد تا تاريخ 5 آبان ماه 90 تصوير مدرک کارشناسي رسمي خود را به همراه فهرست دانشگاههاي انتخابي به نمابر 88922237-021 فکس کنند.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات کرمانشاه:

هفت رشته جديد به رشته‌هاي کارشناسي ارشد دانشگاه افزوده شد

گروه آزمون و سنجش: رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات کرمانشاه، گفت: تعداد رشته‌هاي مقطع کارشناسي ارشد واحد علوم و تحقيقات کرمانشاه به 30 رشته رسيد. سعيد خردمندي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: با افزوده شدن هفت رشته جديد به رشته‌هاي اين واحد دانشگاهي، تعداد رشته‌هاي مقطع کارشناسي ارشد واحد علوم و تحقيقات کرمانشاه به30 رشته رسيد. وي افزود: رشته‌هاي جديد اين واحد دانشگاهي شامل فيزيک - ذرات بنيادي و نظريه ميدان‌ها، مهندسي شيمي - بيوتکنولوژي، روانشناسي باليني، روانشناسي عمومي، علوم سياسي، مهندسي کامپيوتر- نرم فزار و مهندسي معماري است.

خردمندي خاطرنشان کرد: واحد علوم و تحقيقات کرمانشاه در مهرماه سال 1388 با هشت رشته کارشناسي ارشد فعاليت خود را آغاز کرد که در حال حاضر30 رشته در مقطع کارشناسي ارشد و دو رشته دکتري در اين واحد داير است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي