جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4022

آيت الله هاشمي:
دانشگاهيان با کمک قوه قضاييه مانع شکل گيري جرم در انديشه افراد بزهکار شوند

دکتر جاسبي در پيامي به همايش نقش دانشگاهيان در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي تاکيد کرد:
نقش ويژه دانشگاهيان در پرداختن به حوزه هاي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي حائز اهميت است

معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامي :
گذر برخي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي از چشم انداز 1404


زنگ آفرينش


فرهنگ دانشگاه


 آيت الله هاشمي:
 دانشگاهيان با کمک قوه قضاييه مانع شکل گيري جرم در انديشه افراد بزهکار شوند 

 رودهن-خبرنگارآفرينش

آيت الله هاشمي رفسنجاني در پيامي به همايش پيشگيري از وقوع جرم و آسيبهاي اجتماعي که در دانشگاه آزاد اسلامي رودهن آغاز به کار کرد، خاطر نشان کرد: در جهان امروز، بسياري از جنگ هاي ويران کننده و انحرافات را عالمان بي تعهد پايه ريزي کرده اند و براي به دست آوردن شهرت و ثروت، بزرگ ترين جنايت هاي بشري را مرتکب شده اند.

در پيام رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام که توسط مهندس ياسر هاشمي قرائت شد، آمده است: اهميت علم و دانش در عصر حاضر بر کسي پوشيده نيست، همه مکاتب بشري و اديان آسماني بر کسب علم و دانش تاکيد دارند و پيشرفت و ترقي در مسير علم را افتخارآميز مي شمارند.

بدون ترديد دين اسلام بيش از هر دين و آيين ديگري به کسب علم و صيانت از کرامت، شرافت و شخصيت انساني افراد، بها داده است که شاهد مصاديق بارز آن در آيات قرآن و صدها حديث ارزشمند هستيم.

تفاوت عمده اسلام با مکاتب بشري در تعريف علم، اين است که اسلام علم را به عنوان يک واژه مقدس براي رشد، تعالي و سعادت بشر به خدمت مي گيرد و آن را نوري مي داند که خدا در قلب بندگانش قرار مي دهد. مطالعه جامعه شناختي آسيب هاي اجتماعي در چند دهه اخير بيش از گذشته در محافل دانشگاهي مورد توجه قرار گرفته است. در اين پيام آمده است: برگزاري همايش نقش دانش و دانشگاهيان در پيگيري از وقوع جرم و آسيب هاي اجتماعي با حضور کارشناسان قوه قضاييه، فرصت مغتنمي است تا بخشي از عوامل و انگيزه هاي به وجود آمدن ناهنجاري هاي اجتماعي را شناسايي و مسايل به گونه اي اولويت بندي و در نشست هاي دانشجويي به چالش کشيده شوند تا منتج به تصميم گيري هاي خردمندانه و خلاقانه براي پيشگيري از جرم شود. اين پيام مي افزايد: از شما دانشگاهيان انتظار مي رود به کمک مسئولان قوه قضاييه و با تبيين روش هاي متناسب با ساختار فرهنگي و مهندسي اجتماعي تدابيري بينديشيد که از اساس، مانع شکل گيري جرم در انديشه افراد بزهکار در جامعه
شود.

در ادامه پيام آمده است: پيشگيري از وقوع جرم و آسيب هاي اجتماعي منوط به يک دستگاه و ارگان خاصي نيست بلکه همه بخش هاي جامعه از عرصه هاي فرهنگي-هنري-رسانه اي-مطبوعاتي- انتشاراتي، آموزشي و تربيتي گرفته تا سياسي، انتظامي، مديريتي، اقتصادي، فضايي و خصوصا نهادهاي اجتماعي غيردولتي همه و همه در اين حوزه سهيم و دخيل اند.

اميد دارم در اين همايش با مطالعه و شناخت آسيب هاي اجتماعي و دلايل پيدايي آنها، راه حل هاي علمي و عملي مناسبي براي پيشگيري از وقوع جرم و انحراف در جامعه به منظور بهسازي محيط زيست جسمي و خانوادگي فراهم آيد و با درمان کجروي هاي اجتماعي، ناهنجاري و بحران هاي اجتماعي قبل از بروز، مطالعه و ريشه يابي شود. در خاتمه از همه شرکت کنندگان در اين همايش و برگزار کنندگان آن در دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن تشکر و قدرداني مي کنم.


 دکتر جاسبي در پيامي به همايش نقش دانشگاهيان در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي تاکيد کرد:
 نقش ويژه دانشگاهيان در پرداختن به حوزه هاي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي حائز اهميت است 

 رودهن–خبرنگار آفرينش

دکتر جاسبي گفت: نگاه غرب با تجهيز به ابزارهاي قدرتمند تبليغاتي، جوامع اسلامي و ارزشي را دچار بحران هايي کرد که امروزه در قالب ضرورت هايي در برابر ما خودنمايي مي کنند.رئيس دانشگاه آزاد اسلامي بـه مناسبت برگزاري همايش ملي "نقش دانش و دانشگاهيان در پيشگيري از جرم و آسيب هاي اجتماعي" که 25 و 26 آبان ماه در واحد رودهن برگزار مي شود، پيامي ارسال کرد. در پيام دکترجاسبي که توسط معاون پژوهش و فن آوري دانشگاه در اين همايش قرائت شد آمده است: در ابتداي دو عيد بزرگ مسلمين جهان رابه پيشگاه امام عصر (عج)، مقام معظم رهبري و مردم خداجوي ايران تبريک و تهنيت عرض مي نمايم، اين روزها شاهد موجهاي بيداري اسلامي در دو قاره پهناور جهان هستيم، بدون شک جهان اسلام اين خيزش تاريخ ساز را مرهون بنيان گذار انقلاب اسلامي حضرت امام خميني است.

انقلاب هاي اسلامي انقلابهايي مبتني بر ارزش است و وقتي در جستجوي مصداق براي مفاهيم ارزشي باشيم، ناگزيريم به جهان انساني رجوع کنيم، محملي که مي توان تجلي مفاهيم اخلاقي را در آن به نظاره نشست، قالب هاي انساني است و اصولا در مکتب اسلام، انسان فارغ از ارزش، هويتي است ، پوچ و پوشالين و چيزي است که حتي از تعريف در حريم انساني مي‌گريزد چه رسد به قرار گرفتن در جايگاه انسان، در واقع يکي از وجوه اصلي افتراق نگرش ما و جهان بيني هاي اومانيستي، جايگاهي است که ارزش در تعريف انسان به خود اختصاص مي دهد، با اين نگرش مي توان گفت حيات انسان در جهان، حياتي ارزشي است.

اما در برهه اي از تاريخ، ايران زمين در تمامي عرصه ها دستخوش چالش شد، اين چالش ناگزير، ناشي از گسترش فرهنگ غرب به اقصي نقاط جهان از جمله ايران و تعارض بنيادين آن با بسياري از بنيادهاي ديني، فرهنگي، ملي و بومي بود، فرهنگ غرب که به واسطه دستاوردهاي تکنولوژيک، داعيه دار سروري در حوزه هاي گوناگون حيات بشري بود، ميهمان ناخوانده‌اي شد که در بسياري از حوزه ها حضوري نامبارک داشت، نگاه مبتني بر ارزش رو در روي تفکري ايستاده بود که عقلانيت ليبرال مبتني بر منفعت انديشي را، راه سـعادت جامـعه انساني معرفي مي کرد، هر چـند نمي شد و لازم نبود دورنماي چنين تفکري را ترسيم نمود اما در حال نشان مي داد که نگرش مبتني بر اين عقلانيت، به جز در غياب ارزش ها، امکان پذير نخواهد بود. نگاه غرب با تجهيز به ابزارهاي قدرتمند تبليغاتي جوامع اسلامي و ارزشي را دچار بحران هايي نمود که امروزه در قالب ضرورت هايي در برابر ما خودنمايي مي‌کنند. اين سخن به اين معنا نيست که پديده آسيب‌هاي اجتماعي را يکسره بايد بر اساس اين عامل بيروني بررسي کرد، هر چند خيمه گاه انديشه ليبرال، در پي گسترش خود است .در ادامه اين پيام آمده است: با اين مقدمه کوتاه مي‌توان کار ويژه دانشگاهيان را در پرداختن به حوزه‌هاي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي نشان داد، پرداختي که همزمان دانش را در ذات خويش به عنوان رهيافتي براي رسيدن به حقيقت بشناسد و در عين حال آن را به عنوان ابزاري براي دست يابي به آسايش و حرکت به سوي جامعه اي ايده آل و راهکار رفع دغدغه‌ها و معضلاتي که گريبانگير جامعه انساني است در نظر آورد و نگاه ارزش مدار را نه در انتزاع بلکه در پيوند با نيازهاي انساني بفهمد و شرايط امکان جامعه انساني مبتني بر ارزش را نشان دهد. اميد است اين همايش که با همکاري مشترک قوه قضاييه جمهوري اسلامي ايران و دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي شود، فصل نويني را رقم زند و حضور حداکثري دانشگاهيان را در مبـاحث مربوط به پيشگيري باعث گردد و قاصد بهار جامعه سلامت و عاري از آسيب هاي اجتماعي و انساني باشد. در خاتمه از كليه دست اندكاران اين همايش و مجموعه دانشگاهي رودهن و بالاخص معاونت پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه كه اين را فرصت را فراهم كردند تا بتوانيم به سهم خود خدمتي هر چند كوچك به عنوان حافظان علمي نظام اسلامي به مردم هميشه در صحنه انقلاب تقديم نماييم تشكر كرده و ان شا الله همه ما سربازان شايسته اي براي اسلام و جمهوري اسلامي ايران باشيم.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي: دانشگاه آزاد اسلامي بالنده تر از گذشته به مسير خود ادامه مي دهد

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي سربلند، پرافتخار و بالنده تر از گذشته به مسير خود ادامه مي دهد.دکتر رهنماي رودپشتي در اين همايش خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي با سه دهه فعاليت، چهار ميليون فارغ التحصيل و بيش از يک ميليون و 600 هزار دانشجو نقش چشمگيري در کاهش آسيبهاي اجتماعي دارد.

وي با بيان اينکه چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامي ساختن جامعه انساني مبتني بر ارزشها است، تصريح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي فراز و فرودهاي زيادي را پشت سر گذاشته است اما سربلند و پرافتخار و بالنده تر از گذشته حرکت مي کند و طي تفاهم نامه اي که با مسوولان قوه قضائيه به امضاء رسانده است، پرتوان‌تر و تخصصي تر در زمينه کاهش جرائم اجتماعي گام برمي‌دارد. وي افزود: وجود جرم در جوامع زنده امري طبيعي است و ما بايد آن را مديريت علمي کنيم.

رهنما با تأکيد بر نقش برجسته دانشگاهيان در کاهش آسيب هاي اجتماعي خاطر نشان کرد: سعي داريم با سلسله همايشهاي نقش دانش و دانشگاهيان در پيشگيري از وقوع جرم و آسيب هاي اجتماعي، پديده وقوع جرم و جنايت را در يک محفل علمي و با يک نگاه منتقدانه بررسي کنيم و به علتها برسيم.

وي عمده تخلفات صورت گرفته از سوي دانشجويان در دانشگاهها را تخلفات آموزشي و رفتاري دانست و اظهار کرد: با ورود دانشجو به دانشگاه نه تنها آمار جرم کاهش مي يابد بلکه مديريت مي شود زيرا دانشجو به درجه از شعور و آگاهي مي رسد که خود عاملي موثر در اين زمينه است.

وي مقر دائمي دبيرخانه همايش ملي نقش دانش و دانشگاهيان در پيشگيري از وقوع جرم و آسيب هاي اجتماعي را دانشگاه آزاد اسلامي رودهن اعلام کرد و گفت: از آنجايي که واحد رودهن داراي دانش آموختگان ودانشجوياني است که در مقاطع مختلف و رشته هاي مرتبط تحصيل مي کنند و مجوز مرکز تحقيقات علوم رفتاري را دارد، به عنوان مرکز اصلي دبيرخانه همايش انتخاب شد.

رهنماي رودپشتي افزود: بهره گيري از استادان مجرب و علاقمند و نزديکي به تهران به دليل همکاري با قوه قضائيه از ديگر دلايل انتخاب واحد رودهن بود. وي درپايان اظهار اميدواري کرد که يافته هاي علمي اين همايش مورد توجه مسوولان قرار گيرد تا شاهد ايراني آزاد، مستقل و عاري از هر گونه جرم و جنايت باشيم.


 معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامي :
  گذر برخي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي از چشم انداز 1404 

 
معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامي گفت : برخي از واحدهاي اين دانشگاه از سند چشم انداز تدوين شده، پيشي گرفته اند.

به گزارش آنا ، دکترزراع در جمع تعدادي از اساتيد و اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان خوزستان (منطقه شش ) که به ميزباني واحد اهواز برگزار شده بود با بيان اينکه عملکرد و فعاليتهاي دانشگاه آزاد اسلامي در طول 30 سال اخير به عنوان يک سند تاريخي باقي خواهد ماند افزود : اين تلاش ها براي هميشه در تاريخ خواهد ماند و ملت ايران در مورد آن قضاوت خواهند کرد. وي با اشاره به اينکه برخي از واحدهاي دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي توانسته اند براساس چشم انداز 1404 اين دانشگاه برنامه هايي را اجرا و در برخي از موارد، از آن پيشي بگيرند گفت : دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه مقالات ISI در کشور مقام اول را دارد و واحد نجف آباد در حال حاضر داراي بزرگترين کتابخانه خاورميانه است .

وي افزود : در برخي از واحدهاي دانشگاهي نيز امکانات و تجهيزات تحقيقاتي و کارگاهي پيشرفته اي وجود دارد که در کشور کمتر يافت مي شوند. وي همچنين با اشاره به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي توانسته است در طول سه دهه فعاليت خود با تلاش اساتيد و دانشجويان رتبه اول شيمي خاورميانه را از آن خود کند گفت : دانشگاه آزاد اسلامي توانسته است با برخي از دانشگاه هاي معتبر دولتي رقابت کند و از آنان پيشي بگيرد .

وي با اذعان به اينکه امکانات و بودجه دانشگاه آزاد اسلامي کمتر از دانشگاه هاي دولتي است ، تلاش و کوشش مضاعف به همراه توکل و عنايت خداوند و همچنين عشق به کار را از جمله عوامل موفقيتهاي اين دانشگاه خواند . وي همچنين از نمايندگان استان خوزستان در مجلس شوراي اسلامي که در توسعه و ارتقاي واحدهاي دانشگاهي اين استان تلاش کردند ، نيز تقديرکرد . زارع با اشاره به اينکه بودجه يکي از واحدهاي دانشگاهي در دهه 60 ، فقط يکصد هزار ريال بوده است گفت : اين دانشگاه در حال حاضر داراي حدود27 هزار دانشجو ، 2 بيمارستان تخصصي و يکي از واحدهاي بزرگ آن استان است . وي همچنين با بيان اينکه تحصيل علم حق همگاني است ، خواستار اختصاص يارانه علمي براي کليه دانشجويان و نخبگان کشور که توان مالي ندارند، شد . زارع همچنين طي بازديدي از قسمتهاي مختلف واحد اهواز ، از توسعه کمي و کيفي و همچنين پيشرفتها و موفقيتهاي اين واحد دانشگاهي تقدير کرد .


 زنگ آفرينش 

 با شماره تلفن 88909727 آماده دريافت و انعكاس نظرات، پيشنهادات و انتقادات شما عزيزان مي‌باشيم

قطع يارانه مرفهين چرا؟

خبرهاي چندروزه اخير حاکي از آنست که به زودي يارانه هموطنان مرفه قطع مي شود. گرچه خود از مرفهين نبوده و نيستم اما مي خواهم بگويم که اين اقدام از عدالت به دور است براي اينکه کليه ايرانيان در هر پست و مقام و ثروتي به طور مساوي از اين کشور حق دارند و لذا ندادن حق آنها عادلانه نيست مگر آن دسته از هموطنان عزيزي که داوطلبانه بخواهند يارانه خود را نگيرند.

تهران- اله وردي

طلب سال 86 تاکنون پرداخت نشده!

در سال 86 قانون خدمات مديريت کشوري به اجراء درآمد که خود جاي تشکر دارد و از اين بابت حقوق طبقه با درآمد ثابت تا حدي با مخارج هماهنگ شد به خصوص ما بازنشستگان از اين بابت نهايت تشکر را داريم اما در آن زمان که سکه حدود 190 هزارتومان بود ما طلبکار ما به التفاوت يکساله هستيم هم اکنون که سکه به حدود 600 تومان رسيده آيا طلب ما هم به همان نسبت افزايش مي دهيد يا با همان معيار پرداخت مي کنيد اگر نه حق ما را تضييع مي کنيد.پس لطف کرده معيار و ضابطه جديدي براي طلب ما تعيين و دين خود را اداکنيد.

به هر حال اين بدهکاري بايد پرداخت شود هر چه زودتر بهتر.

تهران – کسائيان

عدم رسيدگي به شکايت خريداران خودورهاي داخلي

خودروسازان داخلي از لحاظ رسيدگي به شکايات مردم بسيار ضعيف عمل کرده و چه بسا خدمات پس از فروش خوبي هم ارائه نمي دهند و هيچگونه احساس مسئوليتي هم در اين مورد ندارند ولي در چند ماهه اخير در هر فرصتي نسبت به افزايش قيمت تا آنجايي که توانسته اند اقدام کرده اند به هر حال بايد وزارت صنعت و تجارت با نظارت و کنترل بيشتر مسئوليت و تعهدات آنها را در قبال مشتريان متذکر آنها شود.

تهران – تلفن به زنگ آفرينش

روزهاي باراني و تاکسي هاي دربستي!

در روزهاي باراني وضع حمل و نقل تهران به يکباره دگرگون شده و بعضي از رانندگان تاکسي حاضر به جابه جايي مسافران به صورت عادي نبوده و بيشتر به صورت دربستي کارمي کنند آنهم با قيمت هاي ويژه روز باراني!

اين هم مشکلي از مشکلات روزهاي باراني که نياز به تذکر دارد.

تهران- مرادي

پول هاي خرد مدل هاي مختلف و مشکلات مردم

در چند سال اخير پول هاي سکه اي مختلف در جريان گذاشته شده که در اندازه هاي بسيار متفاوت و با ارزش يکسان است و اين مسئله مشکلاتي را در مبادلات به وجود آورده است و چه بسا ضرر و زيان به مردم و شهروندان.

پيشنهاد مي شود فکري براي يکسان کردن اين سکه هاي خرد بشود.

تهران - وفايي


 فرهنگ دانشگاه 

 معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي:

ضرورت آگاهي از احوال و آثار بزرگان توسط دانشگاهيان و جوانان نوانديش

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي تاکيد کرد: آگاهي از احوال و آثار بزرگاني كه در راه گسترش معارف ديني گام برداشته و دل به رضاي حق سپردند و حكمت و معرفت، فرا گرفته و فرا روي بشر نهادند امروز بيش از هر زمان ديگر ضروري مي نمايد و اين ضرورت در ميان دانشگاهيان و جوانان نوانديش اهميتي دوچندان مي يابد. به گزارش آنا، معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت برگزاري همايش ملي «حكمت عملي در الميزان و ديگر آثار اسلام پژوهان معاصر» آبان ماه در واحد اراك پيامي منتشر کرد.

در اين بخشي از اين پيام آمده است : انديشمندان و اسلام پژوهاني همچون حضرت علامه طباطبايي بر پايه انديشه ديني و فرهنگ متعالي خود آثاري آفريدند كه امروزه پژوهشي هاي موجود در موضوعات مختلف ديني و اسلامي بدون مراجعه به اين آثار فاخر، كمال نمي يابند. تفسير الميزان از جمله اين آثار است كه جهان اسلام به ويژه عالم تشيع به چنين منبع عظيم تفسيري به خود مي بالد.

از اين رو معاونت فرهنگي دانشگاه بر اين باور است كه پاسداشت انديشمندان بزرگي همچون حضرت علامه طباطبايي و معرفي آثار ارزشمند ايشان به محققان و دانش پژوهان از اهميت بسياري برخوردار است. لذا با تأسيس گروه پژوهشي اسلام شناسي و احياء مفاخر فرهنگي و برگزاري همايش هايي همچون همايش روحانيان اهل قلم به مناسبت بزرگداشت مقام علامه طباطبايي بر اين مهم تاكيد ورزيده و چنين فعاليت هايي را از سوي دانشگاه ها و ساير مراكز علمي پاس مي دارد. اميد است در سالي كه از سوي رهبر انقلاب، «جهاد اقتصادي» نام يافته و رويكرد فرهنگي دانشگاه در سال تحصيلي جديد، «اخلاق مداري، هويت ديني و توسعه فرهنگي» اعلام گرديده اين مهم توسط تمامي دانشگاهيان مورد توجه شايسته قرار گيرد. پر واضح است تقدير ويژه از معاونت فرهنگي دانشگاه در بيستمين اجلاس سراسري اقامه نماز، براي پنجمين سال متوالي و همچنين برتري مجدد پژوهشكده قرآن و عترت در 16 شاخص علمي با موضوع علوم قرآن و حديث در نمايشگاه بين المللي قرآن كريم، بخشي از نتايج اهتمام همه جانبه به نماز، قرآن و عترت، انديشه هاي حضرت امام خميني و ديگر مفاخر ديني و فرهنگي بوده است.

وي در خاتمه اين پيام افزود: اميدوارم علاقه‌مندان به معرفت و حكمت عملي از مجموعه مباحث اين همايش بهره مند گردند. 

دکتر جاسبي در پيامي به همايش دستاوردهاي نوين در زراعت تاکيد کرد:

توسعه نظام کشاورزي پايدار بدون ترويج تحقيقات دردانشگاه ها امکان پذير نيست

دکتر جاسبي تاکيد کرد: ميان توسعه نظام کشاورزي پايدار و امنيت غذايي در سطح جهان رابطه معناداري وجود دارد و دسترسي به آن بدون توسعه و ترويج تحقيقات کشاورزي در دانشگاه ها و پژوهشکده ها امکان پذير نخواهد بود.به گزارش آنا، همايش ملي دستاوردهاي نوين در زراعت واحد شهرقدس با پيام دکتر جاسبي آغاز به کار کرد. در پيام رييس دانشگاه آزاد اسلامي آمده است: کشاورزي يکي از مهم ترين بخش هاي اقتصادي کشور بوده که يک چهارم توليد ناخالص داخلي و يک سوم اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است. کشاورزي مبتني بر نظام مديريت توليد جامع نگر، موجب افزايش سلامت کشت بوم از نظر تنوع زيستي ، چرخه طبيعي عناصر غذايي و فعاليت هاي زيستي خاک شده و با رعايت ملاحظات زيست محيطي هزينه پايين تر نسبت به کشت معمولي سلامت و امنيت غذايي مصرف کنندگان ، حفاظت مناسب از منابع و خاک ،افزايش بهره وري و کاهش ضايعات کشاورزي را در پي دارد.

در ادامه اين پيام آمده است: در دهه هاي اخير،کشاورزي مکانيزه رشد بسياري داشته و اکنون در بيشتر کشورها مورد توجه جدي است. بدون شک يکي از راهکارهاي ارائه دستاوردهاي علمي و کسب تجربيات و ايده هاي جديد ، برگزاري کنفرانس ها و همايش هاي علمي و پژوهشي است و اميدوارم اين همايش بتواند بستر مناسبي براي ارتقاي نظام مديريت توليد جامع نگر در عرصه کشاورزي فراهم سازد. دکتر جاسبي در خاتمه پيام از درگاه خداوند براي دست اندرکاران برگزاري اين همايش ، شرکت کنندگان ارجمند ، اساتيد و دانشجويان توفيق روزافزون مسألت کرد.

ديدار رايزن فرهنگي سفارت آلمان با رئيس واحد تبريز

رايزن فرهنگي سفارت آلمان در ايران با رئيس دانشگاه آزاداسلامي تبريز ديدار و گفتگو کرد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تبريز، دکتر صادق ملکي رئيس دانشگاه آزاداسلامي تبريز در اين ديدار گزارشي از خدمات و عملکرد دانشگاه آزاداسلامي درسطح کشور و در عرصه بين المللي ارائه کرد و افزود: دانشگاه آزاداسلامي تبريز براي برگزاري کرسيهاي اسلام شناسي، قرآن شناسي و ادبيات فارسي آماده همکاري با دانشگاههاي معتبر آلمان مي باشد.

دکتر ملکي تصريح کرد: درآستانه سي امين سالگرد تأسيس دانشگاه آزاداسلامي آماده دعوت از دانشگاههاي معتبرجهت بازديد از دانشگاه آزاداسلامي و ايجاد تعامل بيشتر و ايجاد دوره هاي مشترک هستيم.اتوگراف، رايزن فرهنگي سفارت آلمان در ايران نيز با ابراز خرسندي از حضور در دانشگاه آزاد اسلامي تبريز گفت: سيستم آموزش عالي در آلمان طوري است که هر يک ازدانشگاهها بطور مستقل عمل مي کنند و شرايط آموزشي مختص به خود دارند.اتوگراف در ادامه افزود : ليست دانشگاههاي معتبر را تهيه و به دانشگاه آزاد اسلامي ارسال مي کنيم تا ارتباط کاري را راساً انجام دهند.شايان ذکر است ديدار رايزن فرهنگي سفارت آلمان در ايران با رئيس دانشگاه آزاداسلامي تبريز روز دوشنبه 23 آبان ماه در دفتر رياست در دانشگاه آزاد اسلامي تبريز برگزارشد.

کارشناس علوم استراتژيک در وزارت امور خارجه خواستار شد :

دانشجويان پايگاه هاي اسلامي اينترنتي ايجاد کنند

کارشناس عالي علوم استراتژيک در وزارت امور خارجه گفت: دانشجويان براي حمايت از نهضت هاي منطقه به ويژه "قيام وال استريت" پايگاه هاي اسلامي تبليغاتي اينترنتي ايجاد کنند. به گزارش آنا، محمد حسن قديري ابيانه در تجمع دانشجويان، اساتيد و کارکنان واحد رشت که با هدف حمايت از قيام 99 درصدي مردم امريکا در محوطه اين دانشگاه برگزار شد با بيان اينکه صداي شکسته شدن ابهت ليبراليسم در جهان به گوش مي رسد، اظهار داشت: جنبش هاي دانشجويي و به دنبال آن جننبش هاي مردمي سلطه گران را با تهديدات جدي مواجه کرده است.

رايزن فرهنگي سفارت ايران در ايتاليا با بيان اينکه مردم امريکا اعتماد خود را نسبت به نظام، رسانه ها و حاکمان کشور خود از دست داده اند، تصريح کرد: به اعتراف دوست و دشمن ايران رهبر چنين جنبشي در جهان شناخته شده است. وي با بيان اينکه امريکا در حال حاضر بدترين وضعيت تاريخي خود را پشت سر مي گذارد، افزود: ايران در بهترين وضعيت تاريخي خود قرار دارد. قديري ابيانه با تاکيد بر اينکه هر دانشجو با ايجاد يک پايگاه مجازي مباني اسلام را در فضاي سايبري تبليغ کند، افزود: تبيغات سايبري شيعيان رو به افزايش است و با همت جوانان مباني اسلامي به جوانان دنيا به ويژه جوانان وال استريت شناسانده شود. وي با اشاره به اينکه کلينتون از تاسيس يک پايگاه مجازي به عنوان سفارت خانه سايبري در ايران خبر داده، بيان داشت: در گذشته يکبار سفارت خانه واقعي امريکا توسط جوانان مومن وانقلابي ما تسخير شده پس اشغال سفارت خانه مجازي نيز براي ماآسان است. کارشناس عالي وزارت امور خارجه تصريح کرد: اگر امريکا درايران سفارت خانه مجازي احداث کند جوانان ما در کاخ سفيد حسنيه مجازي ايجاد مي کنند. وي با بيان اينکه رسانه هاي داخلي اين پيام را به گوش دنيا برسانند، اذعان داشت: ما طرفدار حقوق بشر و سرکار آمدن دولت هاي عادل در جهان و حامي عدالت و طرفدار 99 درصد هستيم.

رئيس واحد تهران شمال خواستار شد:

اطلاع رساني خدمات دانشگاه آزاد اسلامي به افکارعمومي

پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، هيچ سازماني به اندازه دانشگاه آزاد اسلامي دستاورهاي علمي و پژوهشي نداشته است.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تهران شمال، رئيس واحد تهران شمال در همايش ملي «کاربرد علوم زمين در تحقيقات بنيادي کشور»به تشريح خدمات دانشگاه آزاد اسلامي در آستانه سي امين سالگرد تأسيس آن پرداخت. دکتر يعقوب نژاد در اين همايش با اشاره به اين که ارديبهشت ماه سال 1391 سي امين سالروز تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي است افزود: امروزه بايد از هر فرصتي براي اطلاع رساني خدمات دانشگاه آزاد اسلامي به افکار عمومي بهره جست.

دکتر يعقوب نژاد دانشگاه آزاد اسلامي را الگوي مناسبي براي تجلي توانمندي و خلاقيت برشمرد و افزود: پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، هيچ سازماني به اندازه دانشگاه آزاد اسلامي دستاوردهاي علمي و پژوهشي نداشته است.وي تبيين خدمات دانشگاه آزاد اسلامي را يک فريضه قلمداد نمود و اظهار داشت: حضور 400 واحد دانشگاهي در سراسر ميهن اسلامي ، نشان از عزم مسئولين اين دانشگاه در ارتقاي علمي و فرهنگي کشور و خدمت به جوانان اين مرز و بوم دانست.رئيس همايش ملي زمين شناسي که در جمع استادان و پژوهشگران برجسته علوم زمين از سراسر کشور سخنراني مي کرد به تبيين توانمندي هاي واحد تهران شمال پرداخت و باارايه گزارشي، آخرين دستاوردهاي اين واحد را به اطلاع حاضرين رساند . دکتر يعقوب نژاد با اشاره به راه اندازي کارخانه نمک با همکاري واحد تهران شمال و واحد گرمسار افزود: امروزه عرصه براي رقابت علمي دانشگاه آزاد اسلامي در مجامع داخلي و بين المللي مهيا شده و اين امر مويد توانمندي مديريتي و گستردگي پهنه علمي و نوانديشي در بزرگترين دانشگاه حضوري جهان است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي