جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4022

استاندار البرز خبر داد:
سيماي البرز تا 22 بهمن بر روي آنتن مي‌رود


استاندار تهران:احداث مصلاي پرديس با کندي همراه است

با حضور وزير صنعت و معدن و تجارت؛
افتتاح دوطرح توليد باکهاي پليمري و نوارهاي آب‌بندي با موتور ترموپلاستيک

شهردار اصفهان در جمع خبرنگاران اعلام کرد:
پروژه سالن اجلاس سران، شهريور ماه سال 91به بهره برداري مي‌رسد


در استان


ايران زمين


 استاندار البرز خبر داد:
 سيماي البرز تا 22 بهمن بر روي آنتن مي‌رود 

 کرج – خبرنگار آفرينش

استاندار البرز گفت: با بهره‌برداري از استوديو پخش محلي و خبر صدا و سيماي البرز، تا 22 بهمن برنامه‌هاي محلي و پخش خبر بر روي آنتن البرز مي‌رود. عيسي فرهادي اظهار داشت: يکي از مشکلات در مسير راه‌اندازي سيماي استاني البرز، فراهم نشدن ساختمان فني و تجهيزات مورد نياز پخش بود.

وي افزود: از همين رو براساس آخرين پيگيريها مقرر شد، ساختمان دانشگاه پيام نور به صدا و سيماي البرز واگذار شود. فرهادي همچنين از خريد ساختمان موجود براي بخش اداري صداو سيما البرز در جهانشهر کرج نيز خبر داد و گفت: راه‌اندازي موقت شبکه استاني البرز نيز در همين محل خواهد بود. وي يادآور شد: تلاش مي‌شود با بهره‌گيري از توان موجود و تجهيزات مورد نياز استوديو پخش خبر و پخش محلي ايجاد شود. فرهادي پيگيري راه اندازي استوديوهاي فوق را از طريق ساختمان دانشگاه پيام نور عنوان کرد.

وي از سرعت گرفتن عمليات بهره برداري از آنتن سيماي استاني البرز خبر داد و گفت: تلاش مي‌شود با برنامه‌ريزي صورت گرفته تا 22 بهمن ماه سال جاري بخش خبر استان و برنامه‌هاي محلي بر روي آنتن برود. فرهادي راه‌اندازي صدا و سيماي استان را از مطالبات مهم مردمي برشمرد که به آن جامه عمل پوشانده خواهد شد.


 استاندار تهران:احداث مصلاي پرديس با کندي همراه است 

 پرديس - خبرنگار آفرينش

استاندار تهران گفت: به‏ دليل بروز برخي اختلافات و دعواهاي سازماني و مديريتي، طرح احداث مصلاي پرديس با کندي همراه است. مرتضي تمدن در جريان ملاقات مردمي در بخش مرکزي تهران و بخش رودهن شهرستان دماوند که با حضور امام جمعه شهرهاي پرديس، بومهن، رودهن و آبعلي، فرمانداران شهرستان‏هاي تهران و دماوند، مسئولان دواير دولتي اين دو شهرستان و جمع کثيري از مردم برگزار شد، اظهار داشت: مسجد جامع بومهن از شان و عظمت بسياري برخوردار است. وي ادامه داد: اما اين مکان مقدس پاسخگوي نياز خيل عظيم علاقه‏مندان دو بخش مرکزي تهران و بخش رودهن شهرستان دماوند نيست. تمدن افزود: از اين ‏رو، مردم ولايي، انقلابي و شهيدپرور اين خطه شايسته ايجاد مصلايي مناسب با تمام امکانات مورد نياز هستند. استاندار تهران با بيان اينکه مانع خاصي در مسير احداث مصلاي پرديس وجود ندارد، گفت: در برخي مباحث عمراني چالش‏هاي اعتباري و امکانات مانعي در مسير کار محسوب مي‏شود. وي تصريح کرد: درخصوص اجراي طرح مصلاي پرديس هيچ مانع خاصي وجود ندارد و مسئولان دو شهرستان دماوند و تهران بايد با همتي جهادگونه چنان با قدرت عمل کنند که تا هفته‏هاي آينده اخبار اميدوارکننده‏اي در اين زمينه به مردم ارائه شود. تمدن ادامه داد: مسئولان بايد احداث مصلاي پرديس را به عنوان يک ضرورت اساسي و ماموريتي ويژه دنبال کنند تا مطالبات مردمي در اين ‏باره بي‏پاسخ نماند.


 با حضور وزير صنعت و معدن و تجارت؛
 افتتاح دوطرح توليد باکهاي پليمري و نوارهاي آب‌بندي با موتور ترموپلاستيک 

ملارد - برزگر

دکتر غضنفري وزير صنعت، معدن و تجارت درمراسم افتتاح دوطرح توليد باکهاي پليمري و نوارهاي آب‌بندي با موتور ترموپلاستيک در شرکت اورند پلاستيک با بيان اين مطلب که شهرستان ملارد قابليتهاي گسترده‌اي براي ايجاد اشتغال و جذب سرمايه‌گذاري دارد خاطرنشان ساخت: فراهم كردن فرصت سرمايه‌گذاري و تلاش براي ثبات نرخ ارز و ساده‌سازي كار از جمله اقدامات اين وزارتخانه در جهت توسعه فضاي کسب و کار صنعتي است.

وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: با تلاش مضاعف خودروسازان و قطعه‌سازان و با طراحي و توليد خودروهاي روز دنيا، افزايش كيفيت و خدمات پس از فروش ميتوانيم سهم خوبي در صنعت خودروي دنيا داشته باشيم. غضنفري با اشاره به اينكه خودروهاي داخلي به بيش از 33 كشور دنيا صادر مي‌شود، تاكيد كرد: اولين شاخص براي افزايش صادرات رضايت‌مندي مشتريان است.وي گفت: 80 درصد مونتاژ خودرو در دنيا در دست شش خودروساز بزرگ دنيا است و ما بايد تلاش كنيم رقابت تنگاتنگي با آنها داشته باشيم.

در سال 2010 ميلادي 78 ميليون دستگاه خودرو در دنيا توليد شده است كه سهم ايران يك ميليون و 700 هزار دستگاه بوده است. وي ادامه داد: بحث خودرو و خودروسازي موضوع خيلي حساسي مي باشد و يک بازار پرپتانسيل و پرتحرک و پررقابت و پرريسک دارد که تحت تاثير همه فن‌آوري‌ها قرار گرفته و حضور و ماندگاري در اين بازار ،کار ساده‌اي نيست و به عنوان اولين سخن، ما قطعه‌ساز داخلي به مفهوم کلاسيک نمي‌توانيم داشته باشيم. وي افزود :طبق آمار، توليد خودرو در جهان و ايران اميدوارکننده است، يعني بازار همچنان پرکشش و جذاب است که مي‌تواند ارزآور و اشتغال‌آفرين باشد. غضنفري گفت:توليد خوب خودرو در کشور باعث شده رتبه ما از هفدهم در دنيا به سيزدهم ارتقا پيدا کند ولي در حوزه قطعه‌سازي سهم ما فقط يک درصد مي‌باشد که اميدواريم با تلاش، شاهد شکوفايي اين حوزه باشيم. وزير صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان ساخت: با برنامه‌ريزيهاي انجام شده صنعت خودروسازي كشور در افق چشم‌انداز 1404 به رتبه اول منطقه، پنجم آسيا و يازدهم در دنيا دست خواهد يافت. در ادامه دکتر صمدي مدير شرکت اورند پلاستيک گفت: شاهد افتتاح 2 قطعه جديد در صنعت خودرو هستيم يکي باکهاي پليمري که مطابق با استانداردهاي زيست محيطي است و سبب مي‌شود که کاهش مصرف سوخت 15درصد در هر خودرو داشته باشيم و 10درصد سطح آلايندگيهاي خودرو را کاهش دهد و در حال حاضر تمام کشورهاي اروپايي و کشورهاي بزرگ که جمعيت زيادي دارند اين استانداردها را اجباري کرده‌اند و شايد بيش از 5 سال قبل اين استانداردها در آنجا اجرايي شده و علت آن نيز مشکلات زيست محيطي و آلودگي است که در اثر سوخت ناقص خودروها و يا خروج بخارات از منابع تغذيه خودرو خارج مي‌شود و طبق آماري که وزارت جهاني داده ساليانه 45 هزار نفر در ايران براساس آلودگي جان خود را از دست مي‌دهند و خود اين اجباري شدن استاندارد سبب مي‌شود حداقل 30 برابر از آلودگي تهران و 8 شهر کلان کشور کاسته شود.

طرح دومي که با حضور وزير صنعت و معدن افتتاح مي‌شود جايگزيني نوارهاي سنتي لاستيکي با تکنولوژيهاي جديد پليمري است که ديگر در نوارهاي لاستيکي و تکنولوژي لاستيک قابليت برگشت به محيط‌زيست را ندارد با توجه به فرايندهاي مولکولي آنها، اين تکنولوژي جديد قابليت برگشت به محيط‌زيست را دارد که اين دومين خط توليد است که راه‌اندازي محيط زيست را دارد که اين دومين خط توليد است که راه‌اندازي مي‌شود. مهندس نجم الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرودر اين مراسم گفت: امروز در ايران خودرو به نقطه‌اي دست يافته‌ايم که به غير از شش درصد از قطعات موردنياز، تمامي قطعات خودرودرکشور توليد مي‌شود. آن شش درصد نيز به اين دليل در کشور توليد نمي‌شود که فاقد توجيه اقتصادي است. وي اظهارداشت: ايران خودرو قدرت طراحي بدنه، قالبهاي سنگين و ساخت بدنه خودرو را دارد و دراين باره به خودكفايي رسيده است. مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از كيفيت، قيمت و صادرات به عنوان سه اصل مهم در توليدات ايران خودرو نام برد وگفت: لازم است دراين خصوص منسجم تر از گذشته حركت كنيم.

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو يكي از مهمترين راههاي پيشرفت صنعت خودروسازي در كشورهاي ديگر را برون‌سپاري شركتهاي قطعه‌سازي دانست و خاطرنشان ساخت: خودروسازان روز دنيا نيز با شركتهاي مجموعه‌ساز كه تلفيق چندين شركت قطعه‌ساز هستند مشاركت مي‌كنند. حسين گروسي عضو کميسيون صنايع و معادن نيز در اين مراسم گفت: حجم توليدات صنعتي در هر کشور همواره ميزان سنجش پيشرفت هر کشور به شمار مي‌رود. وي افزود: اختصاص وامهاي گران براي توليد در هر کشور، طبعاً از رقابت خودروهاي توليد داخل با محصولات ديگر کشورها خواهد کاست. بنابراين دولت و سيستم بانکي بايد مساعدتهاي لازم دراين زمينه را با خودروسازان و قطعه‌سازان به عمل آورد.

گروسي تصريح کرد : قطعه سازان داخلي با توليد قطعات مطلوب مي‌توانند پشتوانه خوبي براي خودروسازان و همچنين صادرات قطعه به كشورهاي خارجي باشند.


 شهردار اصفهان در جمع خبرنگاران اعلام کرد:
 پروژه سالن اجلاس سران، شهريور ماه سال 91به بهره برداري مي‌رسد 

 اصفهان - راعي

شهردار اصفهان با تاکيد بر اين که پروژه سالن همايشهاي بين المللي (سالن اجلاس کشورهاي غيرمتعهد) طرحي ملي، منطقه‌اي، بين المللي، محلي، فرهنگي، هنري، سياسي و اقتصادي است، اعلام کرد: مديريت شهري اصفهان سعي دارد اين طرح عظيم را تا پايان شهريورماه سال آينده به بهره‌برداري برساند.

دکتر سيد مرتضي سقاييان نژاد در نشستي با خبرنگاران با تشريح روند تصويب اين طرح در اصفهان اظهار داشت: آغازين روز خردادماه در حاشيه همايش «سرمايه‌گذاران ايراني خارج از کشور» در شيراز پيشنهاد احداث مرکز همايش‌هاي بين‌المللي در شهر اصفهان و فارس مطرح شد. وي افزود: پس از آن مهندسين مشاور از طرح وزارت مسکن با بررسي موقعيت دو شهر نهايت اصفهان را براي ميزباني اين اجلاس انتخاب کردند که بر اساس توافقات انجام شده بين وزارت مسکن و شهرسازي با شهرداري اصفهان لايحه دو فوريتي احداث اين پروژه در تاريخ 22/4/89 به تصويب شوراي اسلامي شهر اصفهان رسيد. شهردار اصفهان با اشاره به کشمشهاي اخير در رابطه با احداث سالن همايشهاي بين‌المللي اذعان داشت: بنا به تاکيد و صلاح ديد مقام معظم رهبري به منظور اقتدار نظام جمهوري اسلامي سالن اجلاس سران بايد در اصفهان احداث شود همچنين لازم است با توجه به ظرفيتهاي موجود شهرها و تمرکززاديي در پايتخت چنين سالنهايي در تمام کلان شهرهاي کشور احداث شود.

دكتر سقائيان نژاد خاطرنشان کرد: با برگزاري كنفرانسهاي بين‌المللي در اصفهان، فرودگاه اين شهر بين‌المللي خواهد شد و قطار سريع السير اصفهان - تهران نيز بايستي فعال شود در ضمن اعتبار و منزلت شهر افزايش مي‌يابد و اقتصاد آن دگرگون شده که اين مهم زمينه گسترش صنعت توريسم و رونق اقتصادي و اجتماعي نيز فراهم مي‌کند. وي ادامه داد: با توجه به اين که سازمان ملل ويونسکو به دنبال يک نماينده در آسيا به خصوص کشور جمهوري اسلامي ايران است، با احداث اين مجموعه سالنها، اصفهان شعبه‌اي از سازمان ملل در قلب آسيا براي سرويس‌دهي به 200 کشور دنيا خواهد شد و اين امر منجر به جذب توريست و گردشگر مي‌شود و به دنبال آن رويدادهاي فرهنگي متعددي در اصفهان رخ خواهد داد.

شهردار اصفهان اجلاس سران کشورهاي غير متعهد در اصفهان را واقعه‌اي بزرگ خواند و اظهارداشت: چه اجلاس در اين شهر برگزار شود و چه نشود مجموعه سالنهاي همايشهاي بين‌المللي در اصفهان با قوت و قدرت احداث مي‌شود چرا که اين کلان شهر، داراي ظرفيتهاي متعددي است که با احداث چنين مجموعه‌اي مباحث اقتصاد شهري و توريست متحول خواهد شد. شهردار اصفهان اظهار اميدواري کرد که اکنون که فصل بودجه‌نويسي دولت است براي اين پروژه عظيم ملي بودجه‌اي در نظر گرفته شود.


 در استان 

 ساماندهي اطراف حافظيه و سعديه؛

آغاز سنگفرش مقابل حافظيه از امسال

شيراز - خبرگزاري مهر: مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان فارس از ساماندهي محوطه اطراف آرامگاههاي حافظ و سعدي خبر داد. فريدون فعالي با اشاره به اقداماتي که براي دو آرامگاه حافظ و سعدي انجام شده يا در نظر گرفته شده، بيان کرد: براي اين دو آرامگاه ازجمله اقداماتي که بايد صورت گيرد اين است که در کوتاه مدت بتوان وضعيت آرامگاه را ساماندهي کرد.وي ادامه داد: در سعديه عمليات اجراي اين موضوع شروع شده که در اين رابطه بحث محوطه‌سازي با اعتباري معادل 300 ميليون تومان شروع شده است.

اختصاص اعتبار براي مرکز فرهنگي سعدي

مدير کل ميراث فرهنگي استان فارس با اشاره به پرو‍ژه مرکز سعدي که در آرامگاه واقع شده نيز بيان کرد: امسال براي مرکز فرهنگي سعدي نيز اعتبار لازم اختصاص مي‌يابد تا عمليات آن آغاز شود.فعالي بيان کرد: 800 ميليون تومان تاکنون هزينه شده ضمن اينکه اين پروژه به دو ميليارد تومان نياز دارد تا مرکز تشکيل شود.

ساماندهي محوطه حافظيه

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ساماندهي محوطه حافظيه نيز گفت: در بحث ساماندهي محوطه آرامگاه حافظ نيز اقدامات شروع شده و در اين راستا نورپردازي و فضاي سبز اجرا شده است. مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان فارس تصريح کرد: در بحث توسعه نيز باغ‌موزه مشاهير را داريم که عمليات اجرايي آن در قالب طرح توسعه حافظيه با قوت در حال پيگيري است.فعالي بيان کرد: امسال چهار ميليارد تومان نيز اعتبار براي پروژه گذاشته شده است.

سنگفرش اطراف حافظيه و محدوديت تردد خودرو

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به محوطه بيروني آرامگاه نيز بيان کرد: در اين راستا اولين موضوعي که در نظر گرفته شده مطالعات ساماندهي محوطه است که توسط مشاور بخشي از آن انجام شده و بخش ديگري در حال انجام است.مدير کل ميراث فرهنگي استان فارس بيان کرد: طرحي را شهرداري براي ساماندهي حافظيه و سعديه دارد که در برنامه‌هاي ما نيز هست و بر اين اساس با مشارکت و همکاري شهرداري در سال جاري عمليات اجرايي سنگفرش کردن خيابان حدفاصل چهار راه ادبيات و چهار راه حافظ را آغاز مي‌کنيم.

فعالي توضيح داد: طبق طرحي که شهرداري پيشنهاد داده مبلمان و سنگفرش و همچنين فضاسازي مناسب در کف و جداره‌ها در نظر گرفته شده و اعتبار آن نيز 1.5 ميليارد تومان پيش‌بيني شده است.وي با اشاره به محدوديت تردد خودرو در خيابان مقابل آرامگاه نيز بيان کرد: محدوديت تردد خودرو در برنامه قرار دارد و در اين رابطه صحبتي با نيروي انتظامي شده که بتوان براي اين امر کمکهاي لازم را صورت دهند.مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان فارس تاکيد کرد: براي سعديه نيز طرحي شهرداري تهيه کرده و ما نيز اعلام آمادگي کرديم که براي محوطه‌سازي اين آرامگاه طرح اجرا شود.


 ايران زمين 

 احداث 14 جايگاه سي ان جي و عرضه فرآورده‌هاي نفتي در اروميه

اروميه - خبرنگار آفرينش

مدير ناحيه مركزي فرآورده‌هاي نفتي اروميه گفت: 14 باب جايگاه سي ان جي دومنظوره در اين شهرستان در دست احداث است كه تلاش مي‌كنيم به زودي آماده بهره‌برداري شوند. مرتضي بشير افزود: هم‌اكنون 62 جايگاه عرضه نفت و فرآورده‌هاي نفتي در شهرستان اروميه با 320 نازل فعال هستند كه 25 جايگاه آن به فرآورده‌هاي سوخت مايع از قبيل بنزين و نفت گاز اختصاص دارد. وي ادامه داد: در زمان حاضر در شهر اروميه نيز 11 جايگاه تك‌منظوره و 12 باب جايگاه فروشندگي محور، نيازهاي سوختي مصرف‌كنندگان را عرضه مي‌كنند. وي اضافه كرد: در مناطق روستايي اين شهرستان 150 باب فروشندگي فعال است كه نفت و فرآورده‌هاي نفتي مورد نياز 63 هزار خانوار روستايي را تامين مي‌كنند. بشير عمده وظيفه شركت نفت شهرستان اروميه را توزيع به‌موقع فرآورده‌هاي نفتي به مصرف‌كنندگان عنوان كرد.

وي اظهار كرد: شركت نفت شهرستان اروميه علاوه بر خانوارهاي شهري و روستايي بيش از هشت هزار واحد مصرف‌كننده جزء و 626 واحد مصرف‌كننده عمده دارد كه كارخانه سيمان و كارخانه قند از واحدهاي مصرف‌كننده عمده اين شركت به شمار مي‌روند. مدير ناحيه مركزي فرآورده‌هاي نفتي اروميه ادامه داد: با اجراي هدفمندي يارانه‌ها از ابتداي امسال تاكنون شش درصد در بنزين، 10 درصد در نفت گاز و 11 درصد در نفت كوره كاهش مصرف داشتيم. وي همچنين از عرضه 350 تن گاز سي ان جي به شهروندان اروميه در اين مدت نيز خبر داد.

تشييع باشکوه چهار شهيد در کرج

کرج ـ خبرنگار آفرينش

مراسم تشيع پيکر چهار شهيد از شهداي اقتدار با رژه نيروهاي مسلح و اداي احترام به شهداي اقتدار با حضور پرشور مردم و مسوولين و با حرکت از ميدان سپاه کرج تا محل تالار شهيدان نژاد فلاح انجام گرفت.

در اين مراسم که عضو مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه کرج، استاندار البرز، فرماندار، شهرداران، اعضاي شوراي شهر و فرماندهان سپاه و نيروي انتظامي و .... از جمله مسئولان حاضر در آن بودند، ابتدا کازروني عضو مجلس خبرگان در اين مراسم بر لزوم تداوم مسير و آرمان اين شهدا در دفاع از تماميت کشور تاکيد کرد. حجت الاسلام محسن کازروني قبل از اقامه نماز بر شهدا اظهار داشت: شهداي اقتدار در حالي جان به جان‌آفرين تسليم کردند که به خاطر طرحهاي جهاد سازندگي و اقتدار و پيشرفت در سپاه حرکت مي‌کردند. وي اين حادثه را به مقام معظم رهبري، تمامي مسلمانان و شيعيان و مردم کشور که دل در گرو اقتدار ايران دارند، تسليت گفت. امام جمعه کرج بيان کرد: در تاريخ صدر اسلام هم نمونه هاي بسياري از دفاع رزمندگان در پشتيباني از اسلام تا آخرين نفس وجود دارد که اين عده از هيچ کوششي دريغ نکردند.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان خبر داد:

بيش از يکهزار ميليارد ريال پروژه با حضور وزير نيرو به بهره‌برداري مي‌رسد

اهواز - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: 16 پروژه احداث وتوسعه پست و خط با حضور وزير نيرو، معاون وزير نيرو در امور انرژي _مهندس محمد بهزاد با اعتبار يکهزار و 50 ميليارد ريال به بهره‌برداري مي‌رسد. مسعود معين پور افزود: اين پروژه‌ها در شهرهاي اهواز، آبادان، شوشتر، بيدرويه، باغملک، هنديجان، گتوند و بهبهان قرار دارند. وي در ادامه گفت: اين پروژه‌ها شامل احداث پست 132/400 کيلوولت مهزيار با ظرفيت 600مگاولت آمپر، احداث پست 33/230 کيلوولت سردشت زيدون (اباذر)با ظرفيت 50*2 مگاولت آمپر، احداث پست 132/230 کيلوولت شوشتر(ترانس چهارم) با نصب يکدستگاه ترانسفورماتور بظرفيت 200 مگاولت آمپر،توسعه پست 132/230مارون با نصب يکدستگاه ترانسفورماتور بظرفيت 120 مگاولت آمپر، توسعه پست 33/230 کيلوولت نورد با افزايش يک بي 230 کيلوولت و توسعه سوئيچگير33 کيلوولت و احداث پست 33/132 کيلوولت توانا اهواز با ظرفيت 60 مگاولت آمپر هستند.

معين پور اضافه کرد: احداث پست 33/132 کيلوولت وحدت اهواز با ظرفيت 60 مگاولت آمپر، احداث پست 33/132 کيلوولت وليعصر آبادان با ظرفيت 60 مگاولت آمپر، احداث پست 33/132 کيلوولت بيدرويه با ظرفيت 60 مگاولت آمپر، توسعه پست 33/132 کيلوولت باغملک(ترانس سوم) با ظرفيت 30 مگاولت آمپر، خط ارتباطي 132 کيلوولت پست خزامي، احداث فاز اول پست 33/132 کيلوولت چمران گتوند با ظرفيت 30 مگاولت آمپر، توسعه پست 33/132 کيلوولت هنديجان (ترانس سوم )با ظرفيت 30 مگاولت آمپر، احداث فاز اول پست 33/132 کيلوولت شاهد بهبهان با ظرفيت 30 مگاولت آمپر، خط ارتباطي 132 کيلوولت پست وليعصر، احداث فاز اول پست 33/132 کيلوولت خزامي با ظرفيت 30 مگاولت آمپر، احداث پست 132/230/400 کيلوولت ارجان بهبهان ديگر پروژه‌هايي هستند که با حضور وزير نيرو به بهره برداري مي‌رسند.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: حداکثر بار مصرفي در سال 89 برابر با 4 هزار 84 مگاوات بوده که در سال 90 با رشد 67 درصدي به 6 هزار و 810 مگاوات رسيده که دليل اين رشد به خاطر گسترش فعاليتهاي صنايع بزرگ و کوچک و همچنين افزايش مشترکين خانگي در خوزستان بوده است. وي در ادامه تصريح کرد: ازابتداي سال 84 تا 90 بيش از 46 درصد به ظرفيت پستهاي انتقال و فوق توزيع افزوده شده به طوري که در ابتداي فعاليت دولت نهم ظرفيت پستهاي انتقال و فوق توزيع خوزستان 16 هزار و 439 مگاولت آمپر بوده که در سال 90 به 24 هزار مگاولت آمپر افزايش يافته که اين نشان دهنده توجه دولت هاي نهم و دهم به استان خوزستان بوده است.

معين پور خاطرنشان کرد: طول خطوط انتقال و فوق توزيع نيزدر سال 84 از 6 هزار و 467 کيلومتر مدار به 8 هزار و 80 کيلومتر مدار در سال 90 رسيده که معادل افزايش 25 درصدي به کل خطوط شبکه خوزستان است. وي تصريح کرد: تمام سعي و تلاش مسئولين وزارت نيرو اين است که با اجراي پروژه‌ها و تامين به موقع منابع مالي پروژه‌ها، توسعه شبکه و پايداري آن براي تامين برق مطمئن و پايدار براي مردم خوزستان که در شرايط سخت جوي به سر مي‌برند، فعاليت کنند.

بهره‌برداري از طرح گازرساني به شهر هفت‌چشمه

خرم آباد - نجف وند

مدير عامل شركت گاز استان درمراسم بهره‌برداري اين طرح گفت: براي بهره‌برداري از اين طرح حدود 6 كيلومتر خط تغذيه و شبكه توزيع نصب شده است. مهندس گودرزي افزود: دو ايستگاه تقليل فشار گاز ( CGS , TBS ) نيز از ديگر نيازهاي گازرساني به اين شهر بود كه نصب و راه‌اندازي شدند. وي افزود: تاكنون 17 ميليارد ريال جهت بهره‌برداري از اين طرح هزينه شده و پس از نصب انشعابات شهري اين رقم به 19 ميليارد ريال خواهد رسيد. علي گودرزي در رابطه با گازرساني به محور سراب غضنفر گفت : 11 كيلومتر خط فلزي 8 اينچ و 2 ايستگاه تقليل فشار براي اجراي اين طرح اجرا و نصب خواهد شد که بودجه پيش بيني شده براي اين طرح را 16 ميليارد ريال مي‌باشدو با اجراي اين طرح زمينه گازرساني به 20 روستاي مسير نيز فراهم خواهد شد. مهندس گودرزي گفت: تا قبل از سال 1384 تنها 13 روستاي استان از نعمت گاز بهره‌مند بودند اما در حال حاضر 227 روستاي استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند. 

مشاهده دو قطعه پرنده طاووسك در تالاب كاني برازان

اروميه - خبرنگار آفرينش

تعداد دو قطعه پرنده طاووسك در تالاب بين المللي كاني برازان در شهرستان مهاباد توسط كارشناسان اداره كل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي مشاهده شد. مسئول روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي گفت: اين موضوع به عنوان اولين ثبت مشاهده پرنده ياد شده در استان بسيار حائز اهميت است. 'منوچهر قدرتي' افزود: تاكنون در هيچكدام از زيستگاههاي آبي آذربايجان غربي اين گونه پرنده مشاهده نشده و استان در محدوده پراكنش گونه مزبور قرار ندارد. وي يادآور شد: احتمالاً علت حضور اين گونه تغييرات اكولوژيكي در زيستگاههاي اصلي گونه پرنده طاووسك است. تالاب كاني برازان با مساحت 907 هكتار به عنوان اولين سايت پرنده نگري كشور محسوب مي‌شود. 

نماينده دماوند:

پروژه گازرساني به جابان و سربندان پيگيري شود

آبسرد - خبرنگار آفرينش

نماينده مردم شهرستان‏هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي بر لزوم تبديل خدمات ارائه شده مناطق روستايي به ثروت تاکيد کرد.شاهرخ رامين در آيين گشايش طرح گازرساني روستاي لومان که با حضور مديرعامل شرکت گاز استان تهران، فرماندار دماوند، بخشدار مرکزي و ديگر مسئولان محلي برگزار شد، اظهار داشت: مردم شريف مناطق روستايي شهرستان‏هاي دماوند و فيروزکوه در ساليان طولاني به نبود گاز شهري عادت داشتند.نماينده مردم شهرستان‏هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: در حال حاضر انرژي گاز بايد فراتر از حد کاربري گرمايشي در مناطق روستايي و شهرک‏‏هاي صنعتي به مدد رفع معضل بيکاري شهرستان
بشتابد.

پروژه گازرساني به جابان و سربندان پيگيري شود

رامين اظهار داشت: متاسفانه بخش‏هاي بزرگي از مناطق روستايي جابان و سربندان از نعمت گاز بي‏بهره هستند. وي با اشاره به نشست هفته گذشته پيرامون اين مبحث يادآور شد: دو هفته پيش از اين جلسه‏اي که با حضور ناصري و پيمانکاران مجري طرح گازرساني مناطق روستايي جابان و سربندان تشکيل شد.رامين ادامه داد: در اين نشست، مسئولان مجري طرح‏هاي گازرساني شهرستان دماوند متعهد شدند تا يک ماه آينده از آن مبدا زماني، حفره‏هاي خالي اين دو منطقه روستايي گازرساني شود.نماينده مردم شهرستان‏هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: انتظار من و مردم دو روستاي جابان و سربندان، عمل به اين قول و رفع مشکل تا پيش از ورود به فصل سرد سال جاري است.رامين با اشاره به طرح گازرساني مناطق روستايي جابان و سربندان خاطرنشان کرد: خوشبختانه مسئولان شرکت گاز، فرمانداري دماوند، اداره راه و ترابري و بخشداري مرکزي همه توان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و موجبات افتتاح طرح گازرساني به مناطق روستايي زان و لومان را فراهم آوردند.

تمام مناطق دماوند گاز شهري خواهند داشت

مديرعامل شرکت گاز استان تهران نيز از ارائه خدمات گاز شهري به تمامي نقاط واجد شرايط شهرستان دماوند تا پايان سال 91 خبر داد. يعقوبعلي حسيني‏نيا اظهار داشت: تاکنون تمام مناطق شهري و 30 ناحيه روستايي در شهرستان دماوند از نعمت گاز شهري برخوردار شده‏اند. وي ادامه داد: اين آمار با افتتاح طرح‏هاي گازرساني مناطق روستايي زان و لومان به 32، اتمام طرح‏هاي در حال اجراي تمسيان، خرمده و کاجان به 35 و در پايان سال 91 به تکميل پروژه‏هاي گازرساني روستاهاي واجد شرايط شهرستان دماوند خواهد انجاميد. حسيني‏نيا در تشريح روند اجراي طرح گازرساني به زان و لومان خاطرنشان کرد: طرح گازرساني به مناطق روستايي زان و لومان از سال 88 آغاز شده است و با تلاش‏هاي شبانه‏روزي فرماندار و نماينده مردم شهرستان‏هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي و ديگر مسئولان به بار نشست.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي