جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/12/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4100

صالحي در ديدار وزير دفاع لبنان:
ايران از خواست‌هاي مشروع مردم و تسريع اصلاحات در سوريه حمايت مي‌كند


كره شمالي بر مواضع پيشينايستاده است

رئيس مجلس :
رفتار برخي از رجال سياسي با درد مردم فاصله دارد


برآورد سازمان اطلاعات مرکزي آمريکا از ميزان ذخاير ارز و طلاي ايران

وزير کشور:
حمله و هجمه به دولت خلاف مصالح ملي است

رييس جمهوري قرقيزستان:
اگر موشک هاي ايران خطا رفت تکليف ما چيست؟


المعلم: سوريه با قانون اساسي جديد قدرتمندتر از گذشته عمل مي‌كند


سرمقاله


يک نکته از هزاران


4 روز تا انتخابات

رييس جمهور :
مستکبران به هدف خود براي نجات رژيم صهيونيستي نخواهند رسيد


ليست نهايي نامزدهاي ائتلاف چکاد آزاد انديشان در تهران


ليست نامزدهاي ائتلاف چکاد آزاد انديشان سراسر كشور در آفرينش امروز


 صالحي در ديدار وزير دفاع لبنان:
 ايران از خواست‌هاي مشروع مردم و تسريع اصلاحات در سوريه حمايت مي‌كند 

فائز غصن، وزير دفاع لبنان، با دكتر علي‌اكبر صالحي ديدار و درباره روند توسعه و گسترش روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌يي و بين‌المللي گفت‌وگو و تبادل نظر كرد.به گزارش ايسنا، وزير امور خارجه كشورمان با ابراز خرسندي از اين ديدار بر روند رو به گسترش روابط بين تهران و بيروت در همه ابعاد به‌وي‍ژه در حوزه دفاعي تاكيد كرد.او با اشاره به سياست اصولي ايران در تقويت و تثبيت ثبات و امنيت در لبنان، همبستگي ملي و مقاومت را دو عنصر اساسي تضمين كننده ثبات و امنيت لبنان دانست و بر ضرورت حفظ هوشياري نسبت به توطئه‌هاي دشمنان براي ايجاد اختلاف و تفرقه سياسي و مذهبي در كشورهاي منطقه از جمله لبنان تاكيد كرد.

وزير امور خارجه كشورمان در بخشي از اين ديدار با انتقاد از شتابزدگي قدرت‌هاي بيگانه و برخي كشورهاي منطقه در تعامل با تحولات سوريه و در مقابل كندي يا بي‌توجهي به تحقق خواست ديگر ملت‌هاي منطقه به‌خصوص ناديده گرفتن مشكلات اصلي جهان اسلام و در راس آن قضيه فلسطين و انسجام و همبستگي نداشتن در مقابل تهديدات فزاينده رژيم صهيونيستي، از اين برخورد متناقض كه زمينه و بهانه مداخلات خارجي در يك كشور اسلامي و عربي را فراهم مي‌كند، ابراز تعجب كرد.

وي بر حمايت جمهوري اسلامي ايران از خواست‌هاي مشروع و مسالمت‌آميز مردم در كشورهاي مختلف از جمله سوريه و تسريع در روند اصلاحات در اين كشور تاكيد كرد و خاطرنشان كرد: جمهوري اسلامي ايران معتقد است مسائل سوريه بايد به صورت سوري ـ سوري حل و فصل شود و ايران مخالف هرگونه مداخله‌اي در امور داخلي اين كشور مسلمان است و متاسفانه امروز شاهد هستيم كه حتي رسانه‌هاي غربي نيز به قاچاق سلاح به داخل سوريه و اقدامات گروه‌هاي تروريستي در ايجاد ناامني عليه مردم اين كشور اذعان مي‌كنند و تشديد فشارهاي كنوني عليه دولت و مردم سوريه ناشي از موضع مستقل و عزتمند اين كشور در حمايت از جريان مقاومت در مقابل صهيونيست‌ها در منطقه است.

صالحي تاكيد كرد: با تحقق اراده و خواست واقعي ملت‌هاي مسلمان منطقه، مجالي براي تداوم مداخله و سلطه قدرت‌هاي بيگانه و تضييع حقوق ملت مظلوم فلسطين و تجاوزات صهيونيست‌ها باقي نخواهد ماند.

فائز غصن، وزير دفاع لبنان كه بنا به دعوت رسمي سردار وحيدي، همتاي ايراني خود به تهران سفر كرده است، نيز در اين ديدار با ابراز خوشحالي از ديدار با وزير امور خارجه و ابلاغ سلام‌هاي مسوولان اين كشور از جمله وزير خارجه لبنان به صالحي از حمايت‌هاي همه جانبه رهبري و دولت و مردم جمهوري اسلامي ايران از دولت و مردم و مقاومت لبنان تقدير و تشكر كرد.

وزير دفاع لبنان همچنين ابراز اميدواري كرد با تداوم همكاري و رايزني بين مسئولين دو كشور شاهد توسعه و گسترش بيش از پيش روابط بين جمهوري اسلامي ايران و لبنان در همه عرصه‌ها از جمله در زمينه دفاعي باشيم.

فائز غصن در بخش ديگري از اين ديدار اوضاع لبنان را تشريح كرد و با ابراز تاسف از فشارهاي كنوني بر دولت و مردم سوريه به‌دليل حمايت اين كشور از مقاومت ابراز اميدواري كرد دولت و مردم سوريه بتوانند با موفقيت اين مرحله حساس را پشت سر بگذارند و دولت سوريه روند اصلاحات و توسعه سياسي و اقتصادي اين كشور را در راستاي مطالبات مشروع و مسالمت‌آميز مردم اين كشور پيش ببرد.


 كره شمالي بر مواضع پيشينايستاده است 

 مقام هاي آمريكايي پس از نخستين ديدار با همتايان كره شمالي خود از زمان به قدرت رسيدن رهبر جديد اين كشور، مي گويند هيچ نشاني از همكاري يا عقب نشيني پيونگ يانگ از مواضع پيشين نيافته اند. به گزارش ايرنا، روزنامه وال استريت ژورنال نوشت فرستادگان واشنگتن در پايان ملاقات دو روزه خود با مذاكره كنندگان كره شمالي در پكن، به خبرنگار اين روزنامه گفتند كه شاهد هيچ چيز جديدي نبودند و هيچ پيشرفتي هم در مذاكره پيرامون مسايل هسته اي پيونگ يانگ حاصل نشد. گلين ديويس، نماينده ويژه آمريكا در امور كره شمالي نيز در نشستي مطبوعاتي گفت 'هيچ تفاوت ساختاري در مواضع نمايندگان كره شمالي وجود نداشت. من نمي گويم اين خوب است يا بد است؛ اين تنها برداشت من از ملاقات با آنان بود.' وي پس از ديدار با همتاي خود از كره جنوبي نيز گفته بود كه سياست رهبر جديد كره شمالي در گذر زمان روشن خواهد شد. از سوي ديگر، كره شمالي هم هيچ موضع رسمي درباره نتيجه ملاقات با فرستادگان آمريكا اعلام نكرده است.


 رئيس مجلس :
 رفتار برخي از رجال سياسي با درد مردم فاصله دارد 

 
رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: مردم مشکلات زيادي مثل گراني و اشتغال دارند و مايه تأسف است که برخي افراد که خود را رجال سياسي مي‌دانند به دنبال مسائلي هستند که فرسنگ‌ها با درد مردم فاصله دارد.به گزارش خبرگزاري خانه ملت، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در جمع خبرنگاران در قم در پاسخ به پرسشي درباره اجراي مرحله دوم هدفمندي يارانه‌ها با بيان اينکه قبول دارم نارضايتي‌هايي از اين قانون به دليل عدم اجراي درست آن ايجاد شده است، گفت: براساس قانون، پولي که بين مردم توزيع شد بايد از طريق اوراق مشارکت تأمين مي‌شد که اين کاربه خاطر سود کم بانک‌ها عملي نشد و در نهايت افزايش نقدينگي در جامعه به سمت سکه و ارز رفت.

لاريجاني ادامه داد: اگر رشد نقدينگي همراه با سرمايه گذاري درامر توليد باشد تورم ايجاد نمي شود، اگر قانون بودجه و هدفمندي يارانه‌ها به درستي اجرا مي شد، شاهد اين وضع نبوديم ضمن اينکه در قانون پيش بيني شده بود که هدفمندي با شيب ملايمي انجام گيرد اما متاسفانه اين مهم انجام نشد.

لاريجاني، در پاسخ به پرسشي درباره تخريب کانديداها و مسائلي که به وي نسبت داده مي شود، گفت: بنايي براي وارد شدن به اين مسائل ندارم، چرا که اين مسائل تبديل به يک سرگرمي سياسي شده است؛ مردم مشکلات زيادي دارند که از جمله آنها گراني و اشتغال است و مايه تأسف است که برخي افراد که خود را رجال سياسي مي دانند به دنبال مسائلي هستند که فرسنگ‌ها با درد مردم فاصله دارد. رئيس مجلس شوراي اسلامي، در پاسخ به اين سئوال که وي به عنوان تقويت کننده جريان فتنه معرفي شده است، گفت: فتنه براي عده‌اي با عنوان عامل کسب و کار شده است و بر مرکب فتنه سوارند و فکر مي کنند دستاوردهاي زيادي کسب مي کنند.

لاريجاني، همچنين در ارزيابي‌اش از اقدام مقابله به مثل عليه تحريم نفت ايران توسط اروپايي‌ها تصريح کرد: ابتدا اروپايي‌ها بودند که بحث تحريم را مطرح کردند و لذا موضع گيري مجلس هشتم کار درستي بود ضمن اينکه وزير نفت نيز اقدام به موقع و به جايي انجام داد. لاريجاني در پاسخ به خبرنگاري که از وي خواست درباره ميزان مشارکت مردم در انتخابات «پيشگويي» کند نيز تصريح کرد: پيش‌گويي مربوط به رجال‌الغيب است و به درد مردم نمي‌خورد. من اين هنر را ندارم که پيش‌گويي کنم بلکه بايد ببينيم تکليف مجلس چيست و چه کاري به درد مردم مي‌خورد.


 برآورد سازمان اطلاعات مرکزي آمريکا از ميزان ذخاير ارز و طلاي ايران 

 ذخاير ارز و طلاي ايران با رشد 30 ميليارد دلاري در يک سال گذشته به مرز 110 ميليارد دلار رسيده است.به گزارش فارس، ذخاير ارز و طلاي ايران که در پايان سال 2010 ميلادي 78.9 ميليارد دلار بوده است، در پايان سال 2011 ميلادي به 109 ميليارد و 700 ميليون دلار رسيده است.

بنابراين گزارش، ذخاير ارز و طلاي ايران در سال 2011 ميلادي بيش از 30 ميليارد دلار افزايش يافته است.گزارش سازمان اطلاعات مرکزي آمريکا حاکي است، بين 175 کشور بزرگ دنيا، ايران رتبه 22 جهان را از لحاظ حجم ذخاير ارز و طلا در اختيار دارد.بر اساس اين گزارش، چين با 3316 ميليارد دلار ارز و طلا رتبه اول دنيا را دارد، ژاپن با 1063 ميليارد دلار ذخيره ارز و طلا در رتبه دوم است و عربستان سعودي نيز با 556 ميليارد دلار رتبه سوم را در اختيار دارد.

ذخاير ارز و طلاي آمريکا 132 ميليارد دلار است و اين کشور در رتبه 19 قرار دارد.


 وزير کشور:
  حمله و هجمه به دولت خلاف مصالح ملي است  

وزير کشور با انتقاد از تشديد هجمه‌ها به دولت در آستانه انتخابات مجلس شوراي اسلامي گفت: اين خلاف مصالح ملي و فرمايشات مقام معظم رهبري است.به گزارش ايسنا، مصطفي محمدنجار در گفت‌وگويي اظهار كرد: حمله و هجمه به دولتي که رييس و اعضاي آن با دلسوزي و تلاش بي‌وقفه بار اجرايي کشور را به دوش مي‌کشند تا مشکلات کشور را مرتفع کرده و آسايش و رفاه را براي ملت فراهم سازند اقدامي دشمن شادکن است. وي خاطرنشان کرد: کساني که در اين مسير حرکت مي‌کنند بدانند خلاف مصالح ملي و تاکيدات مقام معظم رهبري عمل مي‌کنند و اين قطعا براي کشور مطلوب نيست.

وزير کشور كه با پايگاه اطلاع‌رساني دولت گفت‌وگو مي‌كرد، با اشاره به فرمايشات و تاکيدات رهبر معظم انقلاب مبني بر حفظ وحدت، انسجام و همدلي و پرهيز از اختلاف و هجمه، افزود: اين اصول نه در آستانه انتخابات بلکه هميشه بايد مدنظر باشد و مي‌بايستي از انجام اقدامات دشمن شادکن پرهيز کرد.


  رييس جمهوري قرقيزستان:
 اگر موشک هاي ايران خطا رفت تکليف ما چيست؟ 

رييس جمهوري قرقيزستان نسبت به احتمال حمله به ايران از پايگاه هوايي مناس در اين کشور، به آمريکا هشدار داد.به گزارش عصر ايران "آلمازبيک آتامبايف " رييس جمهوري قرقيزستان که براي ديداري رسمي از روسيه به مسکو سفر کرده است در مصاحبه با راديو صداي روسيه ضمن اعلام اين موضوع گفت که واشنگتن تنها مجاز است از پايگاه هوايي مناس تا براي پشتيباني عمليات هاي افغانستان استفاده کند.آتامبايف با هشدار به آمريکا درباره حمله به ايران از اين پايگاه گفت : "ايران موشک هايي دارد که هزاران کيلومتر برد دارد ، ايراني‌ها ممکن است مناس را بزنند اما اگر موشک‌ها يشان خطا رفت چه مي‌شود؟"

وي افزود : " از پايگاه هوايي قرقيزستان نبايد براي حمله به ايران استفاده شود. به همين دليل است که ما مي‌گوييم پس از سال 2014 نبايد هيچ نيروي نظامي خارجي در هيچ پايگاهي و از جمله در پايگاه مناس حضور داشته باشد. "


 المعلم: سوريه با قانون اساسي جديد قدرتمندتر از گذشته عمل مي‌كند 

 وزير خارجه سوريه در جريان مشاركت در همه‌پرسي پيش‌نويس قانون اساسي جديد اين كشور عنوان داشت: اين قانون، كشور را وارد مرحله جديدي مي‌كند و كشورهاي غربي به جاي مداخله بر امور سوريه به امور خود بپردازند.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت اينترنتي النشره، وليد المعلم، وزير خارجه سوريه در جريان مشاركت در همه‌پرسي پيش‌نويس قانون اساسي جديد سوريه عنوان داشت: پيش‌نويس اين قانون، سوريه را به مرحله جديدي منتقل مي‌كند.

وي در ادامه افزود: امروز، روزي تاريخي در زندگي ملت سوريه به شمار مي‌آيد كه بر پايداري خود تكيه كرده است.المعلم عنوان داشت: ملت سوريه مستحق داشتن اين قانون اساسي است كه كشور را به مرحله مشاركت احزاب مختلف سياسي و مرحله دموكراسي منتقل مي‌كند.وي در ادامه افزود: سوريه با اين قانون اساسي جديد قدرتمندتر از گذشته عمل مي‌كند.وزير خارجه سوريه همچنين عنوان داشت: مخالفان سوريه ارتباطي با منافع ملت ندارند. اين استقبال گسترده شهروندان سوري از همه‌پرسي نشانه آگاهي كامل ملت نسبت به منافع و اهدافشان است.


 سرمقاله 

 اصولگرايي و آينده آن

حميدرضا عسگري

چند روزي ديگر تا آغاز روز سرنوشت ساز انتخاب نمايندگان خانه ملت باقي نمانده است. آنچه به ظاهر مشاهده مي شود، نشان از حضور اکثريت اصولگرايان دارد که در اين رقابت با دو دسته شدن و ارائه ليست هاي جداگانه در قالب جبهه متحد و جبهه پايداري عملا اتکا به راي واحد را شکستند .

اينکه کدام يك از اين گروه ها با آرمان و ارزش هاي اصول گرايي مطابقت بيشتري دارند و کداميک اصلح ترهستند قضاوت بر عهده خود مردم که از فهم و شعور سياسي برخوردار هستند. اما نکته اي که در اين ميان کمتر به آن توجه شده و يا برخي پرداختن به آن را به صلاح نمي بينند، بحث آينده اين دوطيف اصول گرا مي باشد.

درطول ايامي که از دسته بندي اصول گرايان گذشت، بارها مشاهده کرديم که بزرگان دو گروه اعضا را به وحدت و يکدستي فراخواندند. اما هربار نقطه نظرات اعضاي دو طرف مانع از اين اتحاد گرديد. هريک از طرفين گروه مقابل را به زاويه گيري با صراط مستقيم اصول گرايي متهم مي کردند و با تعابيري همچون اعتدال در اصول گرايي يا اصالت در اصول گرايي درصدد اثبات خود بودند.

اما نکته بسيار مهم در اين رقابت درون گروهي به بعد از انتخابات مجلس مرتبط خواهد شد. دوستان و همراهاني که امروز در عرصه رقابت با يکديگر حاضر به اتحاد نيستند، آيا بعد از انتخابات و پيروزي يکي از طرفين بازهم ادعاي همراهي در کنارهم را خواهند داشت؟ آن دسته از افرادي که از راهيابي به مجلس بازمانده اند اين لطف را دارند که درکنار نمايندگان انتخاب شده درراستاي اهداف اصول گرايي و خدمت به مردم فعاليت کنند؟ يا با عدم کاميابي در رسيدن به کرسي هاي سبزمجلس اين رقابت را در عرصه خصومت دنبال خواهند کرد.

درهر تشکلي خواه ناخواه برخي افراد با سلايق مختلف موجب اختلافاتي مي‌شوند که آتش آن تر و خشک را باهم مي سوزاند، چه تضميني وجود دارد که در جبهه مغلوب برخي سلاح کارشکني را برندارند و تيشه به ريشه خودي نزنند.

حال که اصول گرايي دو شقه شده است، عزيزان اصول گرا در دو جبهه فکر نمي کنند شبهاتي براي مردم پيش خواهد آمد که اين بازي سياسي به خاطر چيست؟ آيا به سبب تشنگي از خدمت بايد شاهد دو جبهه اصول گرايي باشيم يا به خاطر شيفتگي به قدرت!

آيا اصول گرايان به اين که ممکن است (قطعاً) ديد مردم نسبت به ارزش هاي اصول گرايي تغيير کند و دچار ريزش شوند فکر کرده اند؟ اگر اين صف بندي و مسابقه که احتمال تبديل شدن آن به مخاصمه وجود دارد و بعضا پيش لرزه هايي هم از آن ديده شد، بخواهد تا انتخابات رياست جمهوري نيز ادامه پيدا کند، آن وقت بايد چه کرد؟ تکليف مردم چيست، طرفداران واقعي اصولگرايي بايد چه کنند، کدام طرف را بايد اصول گراي اصلح بدانند.

اين چند خط را بدون نگاه سياسي بخوانيد؛ امروز جمعي از مبارزان انقلاب پس از گذشت بيش از سي سال نمي توانند باهم زير يک سقف بمانند و به اجماع برسند درحالي که داعيه همفکري باهم را دارند. اين جدايي را نمي توان به حساب تکثر آرا گذاشت چون هردوطرف معتقدند که صراط اصلي، راهي است که آنها مي روند. خواسته و ناخواسته عملي را در پيش گرفتند که اولين ميوه آن کاهش وحدت طيف عظيمي از جامعه مي باشد. حال اگر اين جدايي به تولد آرا و افکاري جديد مي انجاميد بازقابل تحمل بود اما حالا باعث قرار گرفتن قشرکثيري از مردم بر سردوراهي ترديد شده اند.

يادمان نرود هدف از برگزاري انتخابات تجديد وحدت قشرهاي همفکر و هم رأي در کشور مي باشد، نه ايجاد تفرقه ميان گروه هاي همسو و شکسته شدن هيبت و وحدت آنها.


 يک نکته از هزاران 

حالت هاي عقيمي، وضعيتي شايع در جهان است و بر بيش از 70 ميليون زوج در جهان، تاثير مي گذارد. عوامل نازايي به دليل شرايط محيطي به وجود مي آيند که از جمله مي توان به امواج الکترومغناطيسي اشاره کرد. يک بررسي علمي پزشکي نشان مي دهد استفاده از لپ تاب متصل به اينترنت بي سيم (واي فاي) با عقيمي مردان، ارتباط مستقيم دارد. افزايش ميزان استفاده از اينترنت واي فاي، انسان را در معرض تردد جريان هاي الکترومغناطيسي صادر شده از لپ تاب ، قرار مي دهد. به ويژه مردان به دليل گذاشتن لپ تاب روي پا بيشتر در معرض خطر قرار دارند.


 4 روز تا انتخابات 

رييس ستاد انتخابات تهران:

شمارش آراء در پايتخت دستي است

رئيس ستاد انتخابات شهرستان تهران در تشريح کيفيت انتخابات رايانه‌اي در تهران گفت: کنترل کد ملي و تجميع آراء در تهران به طور کامل با سيستم رايانه‌اي انجام مي‌شود اما اخذ رأي هنوز هم با استفاده از تعرفه کاغذي صورت مي‌گيرد، شمارش آراء نيز دستي انجام مي‌شود. رئيس ستاد انتخابات شهرستان تهران گفت: وقتي مي‌گوييم انتخابات در تهران رايانه‌اي است يعني در همه شعب اخذ رأي، رايانه وجود دارد. فردي که مي‌خواهد در تهران رأي دهد با ارائه کارت ملي‌اش و چک کردن کد ملي‌اش، اينکه قبلاً رأي داده يا خير مورد بررسي قرار مي‌گيرد. وقتي اخذ رأي تمام مي‌شود اطلاعات شعبه در آن سيستم رايانه ريخته مي‌شود و اطلاعات شعبه به طور مستقيم با نرم‌افزاري که به وزارت کشور متصل است به وزارت کشور منتقل مي‌شود. سعيد احمدي شهرکي افزود: منظور از انتخابات رايانه‌اي در تهران اين است که کنترل کد ملي و تجميع آراء در تهران به طور کامل با سيستم رايانه‌اي انجام مي‌شود.وي در پاسخ به اينکه "آيا کاغذ در رأي‌گيري انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در راي گيري رايانه اي حذف مي‌شود؟" گفت: خير، کاغذ در اين انتخابات هم سر جايش است. رئيس ستاد انتخابات شهرستان تهران در عين حال خاطرنشان کرد: البته در وصف انتخابات رايانه‌اي، سيستم ديگري هم وجود دارد که آراء نيز به صورت سيستمي زده شود که آن اصلاً در تهران فعلاً امکان‌پذير نيست. چون در مونيتور فقط 10 نفر را نشان مي‌دهد اما تهران که بيش از 500 کانديدا دارد ، راي دهندگان بايد حداقل 30 دقيقه پاي رايانه بايستند و عکس‌ها را در مونيتور ببينند که اين اصلاً در تهران امکان‌پذير نيست.

بيش از 48 ميليون نفر مي‌توانند به سه‌هزار و 444 كانديدا راي دهند

انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي 12 اسفندماه در سراسر كشور برگزار مي‌شود كه در اين دوره از انتخابات 48 ميليون و 288 هزار و 799 نفر حائز شرايط لازم براي شركت در انتخابات هستند.در اين جمع سه ميليون و 960 هزار نفر رأي اولي در كشور براي شركت در انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي حضور خواهند داشت كه بيش از 2 ميليون آن‌ها از آقايان و قريب يك ميليون و 900 هزار نفر از خانم‌ها هستند.اين تعداد از راي اولي‌ها تا تاريخ 12 اسفند ماه امسال، 18 ساله مي‌شوند. متولدين 12 اسفند سال 72 به قبل مي‌توانند در انتخابات مجلس نهم شركت كنند. در 14 حوزه‌ اصلي و حدود 1400 شعبه انتخابات به صورت صد در صد رايانه‌اي برگزار مي‌شود و در ساير حوزه‌ها نيز 24 فرآيند از 25 فرآيند اصلي كاملا رايانه‌اي خواهد بود و اين براي اولين بار است كه توسط وزارت كشور سخت‌افزارها و نرم‌افزارهاي مربوط به انتخابات رايانه‌اي به صورت يكپارچه طراحي شده است. با توجه به رايانه‌اي شدن فرايند ثبت نام رأي دهندگان جهت اخذ رأي در انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در اجراي تبصره 7 ماده 9 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي دائر بر نوين‌سازي شيوه‌هاي اخذ رأي براي شركت درانتخابات علاوه بر شناسنامه همراه داشتن كارت ملي نيز براي راي دهندگان در روز 12 اسفند الزامي است.


 رييس جمهور :
 مستکبران به هدف خود براي نجات رژيم صهيونيستي نخواهند رسيد 

رييس جمهور با اشاره به تشديد فشار مستكبران بر خط مقاومت، تصريح كرد: هدف مستكبران نجات رژيم صهيونيستي است، اما بي ترديد به اين آرزوي خود نخواهند رسيد؛ چراكه جهان تغيير كرده و دوره تاريخي آنها به پايان رسيده است و نظامي كه بر دنيا حاكم كرده‌اند نيز از بين خواهد رفت و نظم عادلانه و انساني در جهان برپا خواهد شد.

به گزارش ايسنا، دكتر محمود احمدي‌نژاد در ديدار فائز غصن وزير دفاع لبنان، خاطرنشان كرد:رژيم صهيونيستي موجودي پليد و ضد بشري است و اگر فرصتي پيدا كند همه ملت‌هاي منطقه را قتل عام خواهد كرد و دستيابي به اين موضوع را جزء آرزوهاي خود اعلام كرده است؛ اما به فضل الهي آرزوهاي آنان محقق نخواهدشد.

رييس جمهور با بيان اين‌كه مستكبران دو ملت ايران و لبنان را مانع اجراي برنامه‌ها و سياست‌هاي سلطه طلبانه خود مي‌دانند، گفت: آنان در اهداف ضدانساني خود با هم متحد هستند و از همه امكانات براي اين منظور استفاده مي‌كنند؛ طبيعي است كه ما هم بايد در اهداف انساني خود متحد شده و از همه امكانات خود استفاده كنيم.

احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه لبنان در خط مقدم جبهه انسانيت و محبت قرار دارد، اظهار داشت: دشمنان تلاش زيادي مي‌كنند تا وحدت و انسجام لبنان را مخدوش كنند كه بايد در مقابل آنها هوشيار بود.

فائز غصن وزير دفاع لبنان نيز در اين ديدار با تاكيد بر اين‌كه ملت لبنان هيچگاه ايستادگي جمهوري اسلامي ايران در كنار خود را از ياد نمي‌برند، اظهارداشت: ملت لبنان كاملاً به ياد دارد كه جمهوري اسلامي ايران در تمامي سختي‌ها قوياً در كنار لبنان ايستاده است و ملت لبنان نيز در تمام شادي‌ها و محنت‌ها قوياً در كنار ملت بزرگ ايران قرار خواهد داشت. وي تصريح كرد: رژيم صهيونيستي غاصب است، اما امروز ديگر بواسطه مقاومت و ايستادگي ملت ايران به هر نقطه‌اي كه بخواهد دست‌درازي كند بي‌ترديد ترس و خوف جمهوري اسلامي ايران را خواهد داشت .


 ليست نهايي نامزدهاي ائتلاف چکاد آزاد انديشان در تهران 

 
پس از اعلام نظر شوراي نگهبان درباره صلاحيت نامزدهاي نمايندگي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، اسامي 25 نامزد چکاد آزاد انديشان در استان تهران نيز اعلام شد . شايان ذکر است ائتلاف چکاد آزاد انديشان در بيانيه دوم خود، مردم عزيز ايران و به خصوص نخبگان دانشگاهي، دانشجويان و فرهنگيان را با تاسي از فرمايشات مقام معظم رهبري به شرکت هرچه بيشتر در انتخابات فرا خوانده بود. به گزارش چکاد، اسامي 25 نامزد مورد حمايت ائتلاف چکاد آزاد انديشان در استان تهران عبارتند از:


 ليست نامزدهاي ائتلاف چکاد آزاد انديشان سراسر كشور در آفرينش امروز 

 پس از اعلام نظر شوراي نگهبان درباره صلاحيت نامزدهاي نمايندگي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، اسامي نامزدهاي چکاد آزاد انديشان در سراسر کشور نهايي و اعلام شد.

به گزارش چکاد نيوز، پس از اعلام نظر شوراي نگهبان درباره صلاحيت نامزدهاي نمايندگي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، اسامي نامزدهاي چکاد آزاد انديشان در سراسر کشور نهايي شد .

شايان ذکر است ائتلاف چکاد آزاد انديشان در بيانيه دوم خود، مردم عزيز ايران و به خصوص نخبگان دانشگاهي، دانشجويان و فرهنگيان را با تاسي از فرمايشات مقام معظم رهبري به شرکت هرچه بيشتر در انتخابات فرا خوانده بود.

به گزارش چکاد، نامزدهاي مورد حمايت ائتلاف چکاد آزاد انديشان در سراسر ايران اسلامي به جز استان تهران عبارتند از:

استان آذربايجان شرقي :

تبريز: مسعود پزشکيان، عليرضا منادي و دکتر رمضاني

بستان آباد: احد خيري

شبستر: علي لو

ميانه: سيد محمد رضا حاج اصغري و محمد علي مددي

مراغه: يوسف نجفي

بناب: اعزازي

اهر و هريس: احمد محرم زاده

کليبر و بخش هوراند: ارسلان فتحي پور

سراب: شربياني

هشترود: غفار اسماعيلي

ورزقان و چاراويماق: دهقاني

مرند جلفا: شافعي

ملکان: دکتر خديوي

استان آذر بايجان غربي :

اروميه: حجت الاسلام ذاکر، عابد فتاحي، بازيان و جواد جهانگيرزاده

نقده و اشنويه: رسول پورزمان

سلماس: علي اکبر آقايي

خوي: دکتر حسيني صدر

سردشت و پيرانشهر: احمديان

مياندوآب و شاهين دژ و تکاب: جهانبخش محبي نيا و روح الله بيگي

ماکو و چالدران: علي پور

بوکان: قسيم عثماني و حبيب زاده

استان البرز:

کرج: عزيز اکبريان و کولي وند

ساوجبلاغ، طالقان و نظر آباد: محمد حسين نژاد فلاح

استان اردبيل :

اردبيل نمين و نير: کمال پيرموذن، ميرکاظم موسوي،منصور حقيقت پور و مصطفي افضلي

مشکين شهر: ملکي

پارس آباد و بيله سوار: برومند

گرمي و دشت مغان: مير قسمت موسوي

خلخال و کوثر: شبير خالقي

استان اصفهان:

اصفهان: مرتضي طلايي، مهندس حامديان، سالک و حميدرضا فولادگر

فريدن فريدونشهر و چادگان: بهمن محمدي

اردستان: حجت الاسلام طباطبايي نژاد

کاشان آران و بيدگل: دکتر گرانمايه

لنجان: محسن کوهکن

مبارکه: موسوي مبارکه

شهرضا و سميرم سفلي: عوض حيدر پور

نجف آباد: سعادت

برخوار و ميمه: حسيني دولت آبادي

خميني شهر: سيد محمود ابطحي

سميرم: جعفري

فلاورجان: موسوي

استان ايلام :

ايلام، شيروان، چردوال و مهران: داريوش قنبري و همتي

دهلران، آبدانان و دره شهر: علي عزتي

استان بوشهر :

بوشهر گناوه و ديلم: ميگلي نژاد

دشتستان: کدخداپور

دشتي و تنگستان: پورفاطي

ديرو کنگان و خورموج: عسگر جلاليان

استان چهار محال و بختياري:

شهرکرد: دکتر اردشير نوريان

بروجن: صادقي

لردگان: مجيد جلال

اردل، فارس، کيار و کوهرنگ: يوسف پور و فروزنده

استان خراسان رضوي :

مشهد و کلات: خانم شريعتي، برادران، بحريني، آرين منش، قاضي زاده

سبزوار: محسني و بروغني

نيشابور: سبحاني نيا و مظفري

قوچان و فاروج: رستمي

سرخس و فريمان: حسيني

خواف و رشتخوار: امير کلالي

چناران و طرقبه: عظيمي

درگز: محمدزاده

تربت جام و تايباد: اسداللهي

تربت حيدريه، زاوه و مهمولات: حاج آقا رضايي

کاشمر، بردسکن و خليل آباد: اسماعيل نيا

گناباد: مهدي زاده

استان خراسان جنوبي:

بيرجند: محمد باقر عبادي

قائن: محمدنژاد حسيني

طبس- فردوس: عبدالله زاده

نهبندان و سبيشه: صابري

استان خراسان شمالي:

بجنورد، جاجرم و سلمقان: شهرياري، موسي الرضا ثروتي

شيروان: حسين نژاد

اسفراين: نادي قوامي

استان خوزستان :

اهواز: سوداني، ميراحمد موسوي و جويجريي

بهبهان: دکتر سالاري

اميديه و ماهشهر: حبيب آقايي

رامهرمز: اقبال محمديان

ايذه و باغملک: سيد جمال طباطبايي

مسجد سليمان، لالي و هفتگل: دکتر رضايي

شوشتر: سادات ابراهيمي

دزفول: عبداللهي

انديمشک: سيد عيسي دارايي

شادگان: ناصري نژاد

آبادان: جرف، سعدون نژاد، کعبي و محمد سعيد انصاري

خرمشهر: يونس محمدي

سوسنگرد و هويزه: قاسم ساعدي

شوش: سيد جاسم ساعدي

استان زنجان:

زنجان و طارم عليا: مرداني و وقفچي

ابهر و خرمدره: خان محمدي

ماهنشان، انگوران و ايجرود: رضا عبداللهي

خدابنده: سيد محمد موسوي

استان سمنان :

سمنان: دکتر مصطفي کواکبيان

گرمسار: عبدالرضا ترابي

شاهرود: کاظم جلالي

دامغان: حسن ملک محمدي

استان سيستان وبلوچستان :

زابل و زاهک: عباسعلي نورا و کيخا

سراوان: جمشيد زهي

خاش، نصرت آباد و ميرجاوه: پشنگ

چابهار و نيک شهر: بلوچ

زاهدان: حسينعلي شهرياري و سردار

استان فارس :

شيراز: دکتر زارع، دکتر دستغيب، دکتر قادري، علي احمدي

مرودشت و ارسنجان: شبان پور

سپيدان: سيد عنايت الله هاشمي

نورآباد ممسني: شفيعي

سروستان و کربال و کوار: طهماسبي

فسا: دوگاني

فيروزآباد، قير کارزين و فراشنبد: موسوي

لارستان: نجبت الفقها

لامرد و مهر: زارعي

اقليد: طاهري

داراب و زرين دشت: افشاري

استهبان و ني ريز: سقايي

آباده، بوانات و خرم بيد: عزيزخاني

جهرم: دکتر رضايي

داراب و زرين دشت: افشاري

کازرون: دهقان و محمد صادقي

استان قزوين :

قزوين و آبيک: حجت الا سلام قدرت الله عليخاني و داود محمدي

تاکستان: طاهرخاني

بوئين زهرا و آوج: عباسپور

استان قم:

قم: دکتر لاريجاني، بنايي و آشتياني

استان کردستان :

بيجار: مرادنيا

سنندج ديواندره و کامياران: امين شعباني و احسن علوي

سقز و بانه: حيدري

مريوان و سروآباد: مختار رشيدي

قروه: عماد حسيني

استان کرمان :

کرمان و راور: کرمي، محمدرضا پورابراهيمي داوراني

زرند و کوهنبانه: اميري

جيرفت و عنبرآباد: بختيار مجاز ، يحيي کمالي پور

کهنوج و منوجان: محمدرضا اميري کهنوج

بم: موسي غضنفرآبادي

بافت: احمد منظري توکلي

شهربابک: حسين فتاحي

رفسنجان: آذين و پورغلامعلي

سيرجان و بردسير: شهباز حسن پور

استان کرمانشاه :

کرمانشاه: اميني، شعباني و مصري

کنگاور، صحنه، هرسين و بيستون: زماني

اسلام آباد : فلا حت پيشه

سنقر: الياسي

پاوه و اورامانات: فتح الله حسيني

قصرشيرين: تجري

استان کهگيليويه و بويراحمد :

گچساران: قدرت الله حسيني

کهگيلويه و بهمئي: سيد علي محمد بزرگواري

بويراحمد و دنا: ستار هدايت خواه

استان گلستان:

گرگان و آق قلا: سيد علي طاهري و قاسم حاجي محمدي

آزادشهر، راميان و فندرسک: مرادمنصوري

کردکوي، بندرگز و ترکمن: نظري مهر

گنبد کاوس: سليمان هاشمي

مينودشت، کلاله و گاليکش: نجيب حسيني

علي آباد کتول: قره خاني

استان گيلان :

رشت: تاميني ليچاني، جبار کوچکي نژاد، آقازاده، علي زاده

رودسر و املش: عباسي

رودبار: مهرداد گودرزوند چگيني

صومعه سرا: کاظم دلخوش

لاهيجان وسياهکل: ايرج نديمي

بندرانزلي: خجسته بند

آستارا: مرتضي نعمتي

فومن و شفت: قلعه خاني و عاشوري

آستانه اشرفيه: صادق

لنگرود: لا هوتي

تالش و ماسال: بهمن محمدياري

استان لرستان:

خرم آباد: ايرج عبدي، آقامحمدي، محمودوند

پل دختر: ابراهيم پورحسيني

کوهدشت: علي امامي راد

بروجرد: بروجردي، مقدسي، يحيوي

درود و ازنا: دهقان، عباس مائد رحمت

الشتر: شيخ محمدي

اليگودرز: رحماني

استان مازندران :

نکا و بهشهر: مقيمي

ساري: علي اصغريوسف نژاد، شجاعي، دامادي

قائمشهر، سوادکوه و جويبار: عزت الله اکبري و ادياني

بابلسر و فريدونکنار: نجف نژاد

آمل و لاريجان: يوسفيان ملا

نور و محمود آباد: احمد ناطق نوري

نوشهر و چالوس: دکتر محسني

تنکابن و رامسر:نيکنام

بابل: ناصري، مومني، نيازآذري

استان مرکزي :

محلات دليجان: حاج اقا سليمي

خمين: مقيمي

ساوه و زرنديه: خانم ميرگلو بيات

مهاجران /شازند: عزيزي

اراک و کميجان: رجايي

آشتيان، تفرش و فراهان: سپاسي

استان هرمزگان :

بندرعباس، حاجي اباد، قشم و ابوموسي: ذوالقدر، ديرباز و عاشوري

ميناب، رودان و جاسک: علي ميرخليلي

بندرلنگه، بستک و پارسيان: جباري

استان همدان :

همدان: محمد کاظم حجازي، امير خجسته

ملاير: حسن ونايي و علي نعمت چهاردولي

بهار و کبودر اهنگ: طلايي نيک

رزن – همدان: محمد مهدي مفتح

نهاوند: سنايي

تويسرکان: مرتضي فضلعلي

اسدآباد: بهروز نعمتي

استان يزد :

يزد: وزيري هامانه و محمد صالح جوکار

اردکان: محمدرضا تابش

مهريز- بافق و ابرکوه: فرهمند

ميبد و تفت: يحيي زاده

اقليت هاي ديني:

زرتشتيان: اختياري

کليميان: بت کليمي


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي